AMRO-BANK VERWACHT GEEN DALING RENTE BEURSO VERZICHT Europacupduels van Blokkeer Medische diensten in Leiden en omgeving Jeugdgroep Nat. Ballet treedt naar buiten DAF44 ruim comfortabel economisch Zestien procent meer winst VARA losser van PvdA AANVAL OP OEMOEAHIA: 45 DODEN Mannenkoor Urk verliest geding over naam Krijgsraad toch niet harteloos Acht Kamerleden naar Formosa Nieuwe cao van vervoersbonden GE6R. VAN ULDEN GARAGE POELGEEST Leidenaars in kwartfinale Zege van Katwijk Den Burcht op verlies tegen Alblasserdam «tliFUWE IEIDSE COURANT VRIJDAG 21 FEBRUARI 196* AMSTERDAM De Amro-bank verwacht niet dat de rente op de kapitaalmarkt spoedig zal dalen. Het jaarverslag van deze bank wijst er voorts op dat de conjunc tuurterugslag. die in 1966 begon, niet is uitgelopen op een recessie, gepaard gaande met een daling van de consumptie en de produktie. Drie factoren hebben hierbij een rol gespeeld: "door een voorzichtig loon- en prijsbeleid werd ten volle geprofiteerd van de groeiende afzet mogelijkheden bij de belangrijkste buitenlandse ondernemers: de werk gelegenheid werd gestimuleerd; er werd meer gespaard. Dat de loonstijging in 1968 enigszins achter bleef bij de toene ming van de arbeidsproduktiviteit kwam ten goede aan de concurrentie kracht van ons land. De Amro-bank verwacht dat de economische ex pansie van ons land waarschijnlijk grotendeels zal moeten steunen op produktie-uitbreiding in de meer ka pitaal-intensieve takken van in dustrie. Gevaren Over de huidige loonontwikkeling is de Amro-bank allerminst gerust Ze houdt niet alleen gevaren in voor een nieuwe overbesteding, maar ook kan zij de oplossing van de structu rele vraagstukken naar een verdere toekomst verschuiven. Een nieuwe looninflatie acht zij geenszins denk beeldig. Het grootste onopgeloste probleem van de westerse volkshuishoudingen noemt de bank het feit, dat men er nog steeds niet in is geslaagd de spi raalbeweging van lonen en prijzen in opwaartse richting op bevredigende wijze te beheersen. Hierdoor dreigt een inflatoire situatie die met korte tussenpozen ernstige vormen aan neemt. De geldontwaarding, die de laatste Jaren in de VS 2,4 procent, in de belangrijkste Westeuropese landen 3.1 en in Nederland gemiddeld 4.4 procent per jaar bedroeg, is volgens de bank een ernstige smet op het streven naar sociale vooruitgang en een voortdurende oorzaak van inter nationale monetaire spanningen. Winst Uil het jaarverslag blijkt dat de Amro-bank in het afgelopen jaar nog meer winst gemaakt heeft dan in 1967. De bruto-winst nam toe van 113 tot 130,7 miljoen wat neer komt op 15,7 procent tegen 6.9 pro cent in 1967. De netto-winst steeg met 8,2 miljoen tot 60,1 miljoen of wel met 15,9 procent (6,6 procent in 1967). De baten gingen met ƒ59,5 miljoen omhoog tot ƒ402,9 miljoen (17,3 pro cent) en de kosten met ƒ41,8 miljoen tot 272,2 miljoen (18,1 procent). Zo als gemeld wordt voorgesteld een di vidend per aandeel van ƒ20 van drie gulden Cf 2.80). Goed jaar Het jaar werd afgesloten met een balanstotaal van 10,7 miljard (in 1967: ƒ8.6 miljard). Voor het eerst in de geschiedenis werd in augustus de limiet van 10 miljard overschreden. Het totaal van de toevertrouwde middelen steeg met 1,9 miljard of 23,4 procent. In 1967 was die stijging „slechts" 15,3 procent. Het verslag constateert voorts, dat ook vorig jaar de kredietaanvraag van het be drijfsleven bijzonder groot was. HILVERSUM De VARA acht dc tijd gekomen om „haar positie en doelstelling te herzien in een maat schappij met vele nieuwe ontwikke lingen op geestelijk, sociaal en poli tiek gebied". Hiertoe zijn enkele statutenwijzi gingen ontworpen, die erop wijzen dat de omroep de strakke banden met de Partij van de Arbeid wil vieren. De door het hoofdbestuur voorge stelde wijzigingen,- die in de komende vergadering van de verenigingsraad zullen worden behandeld, doelen erop dat de VARA niet „zoals tot dusver alleen aan het democratisch socialis me steun verleent mede door samen werking, maar dat dit ook kan gel den voor andere progressieve groe peringen". Uitdrukkelijk wordt vermeld, dat het de VARA gaat om werknemers vakorganisaties en andere vooruit strevende groepen, die op democra tische grondslag fundamentele her vormingen op cultureel, economisch of sociaal gebied voorstaan. Het losser worden van de banden met de partij (zulks in navolging van Het Vrije Volk) blijkt bijvoorbeeld uit het feit, dat volgens voorstel de pro gramma-adviesraad niet meer zal bestaan uit vijftien leden van wie er drie door de Partij van dc Arbeid en drie door het NVV zijn aangewezen, maar uit negentien leden, allen ge kozen door het hoofdbestuur van de VARA Nieuw hulpplan ROTTERDAM/OEMOEAHIA Tenminste vijfenveertig Biafranen zijn gisteren omgekomen bij een bombardement door een Nigeriaans vliegtuig op Oemoeahia. Bij een luchtaanval nabij Oemoeahia kwa men vijf mensen om. Onder de slacht offers bevinden zich voornamelijk vrouwen en kinderen. Men vreest dat onder de puinhopen nog honderd mensen bedolven liggen. Bij de aanval op de stad werden ze ven gebouwen verwoest, waaronder een kinderkliniek. Het Biafraanse luchtafweergeschut heeft op het aan vallende straalgevechtsvliegtuig geschoten. Het internationale Rode Kruis heeft een nieuw hulpprogramma op gesteld dat in een half jaar Nigeria- nen en Biafranen van voedsel hoopt te voorzien. Dit in maart ingaande project kost 12 miljoen gulden per vier weken. Voor de eerste maand is geld voldoende. De Nederlandse actie voor het Bi- afraconflict had .midden februari ƒ2.171.000,— opgebracht. De stichting Vluchtelingenhulp heeft besloten aan elk van de vier organisaties een half miljoen uit te keren. Dit zijn het Rode Kruis, Mensen in Nood, Oecu menische Hulp en Unicef. (Van onze correspondent) ZWOLLE De president van de Zwolse rechtbank heeft in kont geding uitgesproken, dat het Mannenkoor Urk zijn naam bij optreden naar buiten niet meer mag gebruiken. Op elke overtre ding staat een boete van 1.000. Het kort geding is aangespannen door het Urker Mannenkoor Hallelujah na een onverkwikkelijke ruzie, waardoor dit koor in tweeën werd gesplitst „Hal lelujah" kreeg onder leiding van diri gent Frits Bode grote bekendheid: jaarlijks werd voor zo'n half miljoen gulden aan gramofoonplaten omgezet en in 1966 kreeg het koor een gouden plaat. Frits Bode kreeg op het hoogtepunt van het succes evenwel verschil van mening over de censuur, die een spe ciale tekstcommissie uit het bestuur uit oefende om er voor te waken dat de gezongen teksten „in overeenstemming waren met Gods Woord". Dit geschil liep zo hoog, dat de heer Bode zijn ontslag aanbood. Ongeveer veertig koorleden en de organist (Klaas Mulder) volgden hem. Deze groep stichtte het Mannenkoor Urk, waardoor in Urk deining ontstond. Het gevolg was het kort geding, omdat „Hallelujah" (dat bekendheid kreeg als het Urker Mannenkoor) vreesde voor verwarring. De rechter was het daarmee eens. Na negen maanden van hard werken SCHEVENINGEN Na ccn heel pretentieloos begin demonstrates In scholen, voorstellingen in een aan tal inrichtingen en optreden in héél eigen besloten kring is de eind april vorig jaar opgezette jongeren groep van Het Nationale Ballet don derdagavond in het Paviljoentheater in Scheveningen voor de eerste maal opgetreden voor een wat ruimer pu bliek In een door de Stichting Vrien den van Het Nationale Ballet georga niseerde voorstelling. Die jongerengroep telt twintig tot vijfentwintig dansers. Marten Mole- ma heeft haar onder zijn hoede geno men en zij bestaat uit leerlingen die de aan Het Nationale Ballet verhon den school nog niet hebben beëin digd. Het is voorshands niet de bedoe ling, dat deze jongerengroep een „tweede ensemble" wordt, zoals bij voorbeeld met het Britse The Roval Ballet het geval Is. Robert Kaesen van de directie van Het Nationale Ballet meent, dat daaraan in Nederland nog geen be hoefte is. Het doel is tweeledig. Allereerst wordt voor degenen die er in optre den de overgang naar het ..grote bal let" vergemakkelijkt. Zij doen to neelervaring op. krijgen repertoire kennis. komen in aanraking met de praktijk van het door hen gekozen vak. Voorts krijgen jonge choreografen de gelegenheid, met deze jongeren hun werken uit te voeren. Zodat de groep dus naar twee kanten werkt. Zo'n pril choreografisch werkje was al meteen in het programma van donderdagavond opgenomen: „Cel len" van Winja Marova op muziek van Jacques Bodon, een biologische gemeenschap schetsend, waarin een vreemde cel zich indringt, die vernie tigend werkt. Het werk bevat interessante pun ten maar heeft nog wat veel preten ties die niet alle konden worden waargemaakt. Vaak te wijdlopig uit gewerkt. Aardig was ook, dat het program ma ook „Nachteiland" bevatte, waar mee Rudi van Dantzig meer dan tien jaar geleden als choreograaf zo ver rassend debuteerde. „Nachteiland" is nog altijd een mooi ballet. Een moeilijke toestand was echter het klassieke „Les Sylphides" waar mee de avond werd geopend. Het to neel was voor dit nogal wat ruimte vergende ballet veel te klein. Nie mand kon op de weinige vierkante decimeters die teT beschikking ston den behoorlijk uit de voeten en het is moeilijk voor te stellen, dat dit nu juist een goede toneelervaring kan zijn waaraan jonge dansers iets heb ben. HANS W. LEDEBOER Het aantal verkooppunten van de Amro-bank steeg vorig jaar met niet minder dan 54 (totaal 571). Tegelijk ertijd steeg het aantal medewerkers met elf procent tot 12.700. Bezwaar tegen memoires Schermerhorn DEN HAAG Het Tweede-Ka merlid F. J. Goedhart (soc. heeft premier De Jong gevraagd of er in ons land geschreven of ongeschreven regels bestaan waardoor politici, die eens minister zijn geweest of een an dere belangrijke politieke positie hebben bekleed, door de regering kunnen worden gehinderd in de pu- blikatie van hun persoonlijke ge denkschriften. Verder vraagt de heer Goedhart of de vice-president van de Raad van State over middelen beschikt om de publikatie van dergelijke memoires te blokkeren en of er bij de regering bezwaren tegen bestaan dat de oud-minister-president en voormalig voorzitter van de commissie-generaal, prof. Schermerhorn, zijn memoires publiceert en van welke aard eventu ele bezwaren zijn. (Van onze correspondent) ARNHEM De 21-jarige Rotter damse soldaat S. C. S. heeft gisteren geleerd dat zelfs de in militaire dienst zozeer gevreesde krijgsraad niet harteloos is; hoewel het ongeoor loofd uit de kazerne afwezig blijven doorgaans een flinke tijd Nieu- wersluis oplevert legde de Arnhemse krijgsraad hem overeenkomstig de eis van de auditeur militair een boete van tweehonderd gulden op, gecom bineerd met twee weken voorwaar delijke detentie. Vier dagen was de dienstplichtige soldaat thuisgebleven bij zijn ernstig zieke moeder; dat bracht hem voor de rechters. Weliswaar had zijn esca pade op zich zelf weinig met de ziek te te maken, maar met het oog op de nu al enkele maanden durende perio de-vrijaf die het leger S. toekende om bij zijn moeder te blijven wilde de auditeur militair het niet zovei laten komen dat de Rotterdammer in het gevang terecht kwam. Hoewel de president van de krijgsraad liet blijken dat hij er nog best anders over zou kunnen denken streek het college de hand over het hart: S. hoeft niet naar Nieuwersluis. DEN HAAG Acht Tweede-Ka merleden zullen eind maart een korte studiereis naar Formosa maken. De regering van nationalistisch China heeft hen afzonderlijk uitgenodigd, zodat zij geen delegatie uit de Kamer vormen. De Kamerleden zullen zo veel mogelijk sociaal-economische, culturele en politieke aspecten in Taiwan bestuderen. De genodigden zijn mr. F. H. J. J. Andriessen en dr. Th. E. E. van Schaik van de KVP, drs. H. M. Franssen en drs. A. J. Lems van de PvdA, mejuffrouw mr. A. M. Goudsmit (D '66), drs. Th. H. Joekes (lib.), mejuffrouw J. van Leeuwen (a r.) en dr. H. A. Schuring (c.h.). Groep Ineke Sluiter heet Rotterdams Danscentrum ROTTERDAM Het vierde Ne derlandse beroeps-balletensemble, dat zoals bekend naast Het Nationale Ballet, het Nederlands Dans-Theater en het Scapino-ballet verleden jaar is opgericht met subsidie van de ge meente Rotterdam heeft nu een naam gekregen. Het heet voortaan Rotterdams Danscentrum en deze naam heeft in Rotterdam een bekende klank. Reeds eerder heeft Ineke Sluiter, de leidster van dit ensemble, een aan tal dansers in een groep van dezelf de naam om zich verzameld gehad. Maar die vroegere groep was geen beroepsensemble. UTRECHT Drie vervoersbonden zullen een nieuwe CAO gaan afslui ten. Zij doen dit met de KNVTO op basis van het op 13 februari bereikte concept-accoord. Men laat overigens wel een scherp protest horen tegen de directies van veertien dutobusdirecties, die zullen weigeren de CAO te ondertekenen. Er wordt door de vervoersbonden om een krachtdadige actie gevraagd de CAO alsnog door deze bedrijven te laten ondertekenen DEN HAAG Het ministerie van economische zaken gaat meer doer aan de voorlichting over de voordeli ge vestigingsmogelijkheden in de sti- mulerings- en herstructureringsge bieden. Dit zal worden gedaan door meej radiouitzendingen en televisiespots Ook is een tentoonstellingsstand var. het ministerie op komende beurzen I te zien. 0-50 km in 6 seconden 123 km/u I prijs 5.325,— (incl. BTW 5.964,—) j Stuur ml) Informatie over 0AF33, DAF44, DAF44 Stationcar, DAF55. DAFS5 Coupé, DAF5S Stationcar. (Onderstrepen wat u wonat) t- Derde prijs voor Matthias WARMOND In de voorronden voor het Landjuweel van het Cen trum voor Amateurtoneel heeft de toneelclub van Matthias de derde plaats bereikt met de uitvoering van het stuk Jeugd. Verder kreeg men de eerste prijs voor aankle ding en decor. Óp 14 en 15 maart heeft in de Leidse Schouwburg de finale plaats tussen Noord- en Zuid- Holland. Verder heeft de jubileumcommis sie van de muziekver. Matthias f 1000 gekregen van' het Anjerfonds voor de aanschaf van nieuwe instru menten. Mej. Hoekendijk over publieke vrouwen VALKENBURG De plaatselijke afdeling van de Christen Vrouwen bond hield een vergadering, die on der leiding stond van de presidente, mevr. Hofman. Na meditatie over „Overwin het kwade door het goe de" kreeg mej. A. M. Hoekendijk uit Heemstede het woord. Zij sprak over evangelisatie onder publieke vrou wen. Mej. Hoekendijk, dochter van de oprichter van „De macht van het kleine", vertelde dat een publieke vrouw niet altijd een dom en wil loos schepsel hoeft te zijn. Vaak ko men deze vrouwen uit goede milieus en hebben zij een behoorlijke op leiding gehad. Maar omstandigheden thuis met de ouders, in het gezin met man of kinderen, dwingen hen vaak deze weg op te gaan- Zij vertelde de levensgeschiedenis van „Dronken Cor" en „Rooie Nel". Mej. Hoekendijk, op één na de oudste uit een groot gezin, werkte na de kweekschool eerst in een zie kenhuis, gaf daarna les aan een paar ongelukkige kinderen en werd vervolgens keukenmeisje op een Engelse kostschool. Zij kwam uit eindelijk voor de klas. In de zomer van 1929 werd zij vroegtijdig ge pensioneerd wegens ongeschiktiheid voor Indische dienst. Zij werd directrice van een door gangshuis voor meisjes in Den Haag. maar gedreven naar anderen die geen enkele hand krijgen toegesto ken, nam zij ontslag en ging wer ken orvder publieke vrouwen. Zij heeft van vele vrouwen het vertrouwen gewonnen en hen uit het leven gehaald, hun werk be zorgd in een geheel nieuwe omge ving en hen dikwijls geholpen het leven met een goéde partner op nieuw te beginnen. Met betrekking tot dit werk zegt zij: „Ik geloof, en soms zie ik ook, dat de Goede Herder zoekt én vindt én thuisbrengt". De eerstvolgende vergadering wordt gehouden op woensdag 26 maart. Dan zal mevr. Attema-Roos- jen uit Katwijk een lezing verzor gen over „Het vierde kruiswoord". Schaatsen in Warmond WARMOND De ijsclub War mond hield gistermiddag een schaatswedstrijd voor de jeugd, waarvoor veel belangstelling be stond. Het ijs was tamelijk goed berijdbaar. Uitslag: Jongens van 7 en 8 jaar: 1 J. Se venster, 2 G. Spe ring. 3 R. v. Seggelen; Meisjes van 11 en 12 jaar: 1 Thea Hogenboom, 2 Wilma van Assem, 3 Ria van Hulst; Jongens van 11 en 12 jaar: 1 Piet van Rijn, 2 Peter Meskers, 3 Kees Witsenbirg; Jongens van 9 en 10 jaar: 1 J. van Moorsel, 2 Jan Timmer, 3 Piet van Tongeren; Meisjes van 7 en 8 jaar: 1 Marja Keeman, 2 Marjolein Bennekom. 3 Ingrid van Leeuwen; Meisjes van 9 en 10 jaar: 1 C. Haverkort, 2 A. van Grieken, 3 M. van Tongeren. LISSE De collecte ten bate van het t.b.c.-fonds Zonnestraal van het NVV heeft f600,33 opgebracht. Officieel DAF-dealer voor Leiden en omstreken. Verdamstraat 6 Leiden - Telef. 23041 GEBR. VAN ULDEN Officieel dealer voor Oegstgeest. Rijnsburg en Warmond. Hogerbeetsstraat 6 (zijstraat Warmonderweg) Leiden - Telef. 50330 AMSTERDAM, 20 februari De internationale waarden hebben van daag bij de opening een zwakke stem ming te zien gegeven door gering aan bod van lokale zijde hetwelk pas op een verlaagd koersniveau werd opge nomen. De handel was kalm. AKU had wederom van aanbod van het pu bliek te lijden, terwijl ook het buiten land in deze hoek met stukken aan de verkoopzijde stond. De houders in het buitenland van de pas uitgegeven 4% pet converteerbare dollar-obligaties AKU ontdoen zich gedeeltelijk van de aandelen AKU. Dit drukt de koers van dit aandeel. Philips daalde 80 cent tot 167.60. AKU gaf bijna f 2 prijs met een eerste verhandeling op 126.10. Unilever bleef rustiger met een koers verlies van 40 cent op 127.80 doch Kon. Olie liet het wederom afweten op 181.80. Hoogovens stond als een rots in de branding en opende op 108.50 (108.40). Later bleef het aanbod in de toonaangevende fondsen aanhouden waardoor AKU inzakte tot 125.30, Hoogovens kwam op 107.60. Philips 167.10. Unilever 127.50 en Kon. Olie op 180.80. Hiermede komt de stemming voor AKU en Kon. Olie in aanmerking om flauw te worden genoemd. De markt in Amsterdam stond ditmaal wel onder invloed van de flauwe slot- koersen waarmede Wall Street woens dag voor de dag kwam. Het was de derde achtereenvolgende beursdag dat Wall Street flauw sloot. Begin beurs trad weliswaar in New York een licht koersherstel in doch later ging het weer mis. Het zijn de onzekere econo mische vooruitzichten in Amerika, als mede de situatie in het Midden-Oos ten, die steeds weer tot verkopen aan leiding geven. De Nederlandse fond sen waren in Wall Street gemakkelij ker hetgeen tot de zwakke stemming in Amsterdam bijdroeg. De cultures en de scheepvaartwaar den waren verdeeld. De staatsfondsen markt was gemakkelijker. Voor de in schrijvingen vastgesteld. De belangstel tegen 100 pet, bestond ruime belang stelling. Zoals bekend wordt het be drag van deze lening pas na de in schrijvingen vastgelegd. De belangstel ling kwam van het publiek, institutio nele zijde, de spaarbanken en het bui tenland. Deli Mij gaf een guldenprijs op 78.10. KZ-Organon bleef praktisch on veranderd op 195.70 doch Heineken daalde f 2 tot 175. KLM daalde f 4.50 tot 239. AKU kon zich herstellen tot 126.40. Hoogovens kwam op 107.60. Philips 167. Unilever 128, Kon. Olie op 180.50. Van de scheepvaartwaarden steeg Van Ommeren tot 245. In de le periode steeg eerst Ned. (Van onze sportredactie) LEIDEN VOORBURG Twee wedstrijden voor de Europa-cup staan er morgen op 't programma. Eén daarvan is BlokkeerStar Genève, een ontmoeting die om half vier in de sporthal De Vlie germolen in Voorburg begint. De zaal gaat overigens om twee uur open, omdat om half drie de ju nioren van Blokkeer en HML een voorwedstrijd spelen. De tweede wedstrijd is Scylla Spart acus (Budapest), te spelen voor de kwartfinales van de Euro pacup II, de zg. Messecup. Men her innert zich dat Scylla zich daarin klasseerde via overwinningen op Pïrmasens (West-Duitsland 50>. en OMVAG (Oostenrijk, 54). Na een 42 achterstand was het Ed v d Berg die toen het winnende punt scoorde. VIER SPELERS De Hongaren komen met vier spelers en twee begeleiders naar Nederland. De 49-jarige Ferenc Sido, jarenlang speler van wereld klasse, fungeert als coach. De na men van de spelers zijn: Piginsky. Kolanr, Marossi en Guttmayer. Spartacus slaat in de Hongaarse competitie op de eerste plaats. Scylla treedt uiteraard aan met Bert v d Helm, Gerard Bakker en Ed v d Berg. De wedstrijd wordt gespeeld in de militaire sporthal en begint oin zeven uur. Verz. 30 punten, Landre Glinderman 10, Naarden 5 en Van Berkel 6 pun ten. v. d. Grinten verbeterde f 2.80 en Bols f 4.50. Thomassen en Drijver daal de f 2.70, Alb. Heijn f 4 en Billiton-2 f 3.80. De dividendverhoging van Bre- dero Ver. Bedr. van 20 tot 22 pet was voor de beurs een tegenvaller. Men had op meer gerekend. Hierdoor daal de dit fonds en kwam 20 punten lager laten. Bergoss ging 12, Desseaux 13. Nat. Nederlanden, Erdal en Ned. Ford ieder 10, Naeff 8 en Drukkerij de Boer 7 punten omlaag. Kluwer daalde f 3. LISSE De chr. gemengde zang vereniging Excelsior heeft f 1550 bijeengebracht met een oliebollen actie. Het geld is bestemd voor de viering van het 60-jarig bestaan in het najaar. Burgerlijke stand Noordwijkerliout NOORDWIJKERHOUT Gebo ren: Johanna M A, dv W v/d Niet en P Draaijer, Sweensstr 15; Cornelia A M, dv W B C Spierings en A G Konijn, Dr A Kuijperstr 2; Frits H, zv T Q Koster en M M J Tuijnman, Nw Duinstraat 24; Engelmundus J T, zv E J J van der Steen ert A M C Bon. Hafkenscheidtlaan 5; Cornelia A L, dv J H J Salman en L T van der Klauw, Westeinde 88; Franciscus P, zv J C v/d Meer enACM Brouwer, Kerkvliet 9; Edwin C. zv J H Rovers en D de Jong, Dorpsstr 38; Richard M G. zv H L van Noort en A J A Willemse, v.t. Haaggstr 26; Josephus G, zv L C v/d Putten en E C M Lammers. Herenweg 38. Getrouwd: K H Freund, Essen en K Janssen, Hoogstr 52; P J W Wij nand, Parallelweg 6 en H J M M Vink, Zeestr 8. IJMUIDEN Volgens insiders was het de kou, die de gul en de kabeljauw onder de Nederlandse kust heeft gebracht. Vooral afge lopen maandag profiteerden de trei- lers er zó van dat de vissers, die dag uitgevaren, de volgende ochtend al weer aan de markt lagen met vangsten van 300 tot 500 kabel jauwen. Later in de week werd het iets minder vanwege de harde wind. Medische dienst Wijkverpleging;: LEIDEN Oranje-Groene kruis: zat. zr. v.d. Berg, Mariënpoelstr. 17a, tel. 54954; zondag Wit-Gele kruis, 5x2 bellen. Doktersdienst: ALPHEN Zaterdag dokter Cornet Kievitstraat 48, telef. 3697: zondag dok ter Van Kooten, Wilhelminalaan 36, telef. 2079. Doktersdiensten AARLANDERVEEN: dokter Van der Ent Braat, Aarlanderveen. tel, 01725-13C*. ALKEMADE: dokter Glansbeek. Po pulierenstraat 45, Roelofarends veen, tel. 01713-2511; dokter Brinkhorst, Dr. Stapenseastraat 6, Leimuiden, tel. 01721-269. ALPHEN: BENTHUIZEN: dokter De Goeje. Dorpsstraat 20, tel. 3636; bij geen ge hoor zie Zoetermeer. HAZERSWOUDE: dokter Hennink, Mauritssingel 166, Leiderdorp, tel. HILLEGOM: dokter Van 't Westein de, Stationsweg 74, tel. 5771. KATWIJK AAN DEN RIJN: dokter Hueting, Rijnstraat 42. Katwijk aan den Rijn, tel. 2102. KATWIJK AAN ZEE: dokter Beij- derwellen. Boulevard 28a, teL 2182. KOUDEKERK: zie Hazerswoude. LANGERAAR: dokter Van Dongen, Nieuweveen, tel. 01723-101. LEIDEN: tot zat. 10 uur eigen huisarts raadplegen, daarna bellen tot zondag 24 uur: teL 22222. LEIDERDORP: zie Hazerswoude. LEIMUIDEN: zie Alkemade. LISSE: dokter Van Dijk jr.. Heere- weg 316, tel. 4486. NIEUW-VENNEP dokter Nugte- ren, tel. 02526-2220. NIEUWVEEtf: zie Langeraar. NIEUWKOOP; dokter Bremer. Nieuwkoop, tel. 01725-1103. NOORDEN: zie Nieuwkoop. NOORD WIJK: dokter Kruyt, Voorstraat 85, tel. 2030. NOORDWIJKERHOUT dokter H. H. A. M. Verdeijen, Kerkstraat 18, tel. 02533 - 2285 OEGSTGEEST: dokter Hugenholtz, Wilhelminapark 2, tel. 51390. RIJNSBURG: zie Katwijk Rijn. SASSENHEIM: dokter Kwint, Hoofdstraat 324, tel. 7253. VALKENBURG: zie Katwijk Rijn. VOORHOUT: dokter Lempers, Churchilllaan 13. tel. 6140. VOORSCHOTEN: dokter Van der Kooy, J W Frisolaan 3-5, tel. 2527, WARMOND: zie Voorhout. WOUBRUGGE: zie Langeraar. ZOETERMEER: dokter Vegt, Julia- nalaan 1, tel. 3035. ZOETERWOUDE: zie Hazerswoude. ZWAMMERDAM: zie Aarlander- veèn. t polheken VOORBURG Na drie uur spe len vielen pas de eerste beslissin gen bij Den BurchtAlblasserdam, een wedstrijd om een plaats in de prov. damhoofdklas. Geen won der dan ook dat de ontmoeting af gebroken werd (771, waarbij Al blasserdam de beste papieren heeft. De persoonlijke uitslagen waren: Den BurchtAlblasserdam: J J C de Koning—Bakker afg., C de KoningVan Es 11, VeenBoer 11, Simons jrVerhaar 11, v d WoudenDe Vreed© 20. B de KoningKentie 20, Leliveld Den Ouden afg„ De ZwartDe Kloe 02, JuffermansBoon 02. v d Kraanv d Wal afg., vl. 77. Eveneens in de derde ronde zege vierde KDC (Katwijk) in Meer kerk met 155. terwijl Dam lust in Gouda met 1445 won van het Oos ten 2. De stand luidt: Alblasserdam en Den Burcht 4 en 1 afg., Damlust en KDC 3, Het Oosten 2 2 en Meer kerk 0 pt. ALPEN: apotheek Allart, Raadhuis straat 206. tel. 3185. BOLLENSTREEK: apotheek te Hil- legom. Hoofdstraat 78, tel. 02520-5272. KATWIJK: apotheek De Jong, Kon. Julianalaan 18. Katwijk a/d Rijn, teL 4370. LEIDEN: zie weekagenda. LEIDERDORP: zie weekagenda. OEGSTGEEST: zie weekagenda. VOORSCHOTEN: zie weekagenda. Wijkverpleging AARLANDERVEEN: zuster Eijs te Nieuwveen, tel. 01723-144; b.g.g. 01725-1777. ALPHEN: komt vrijdag. BENTHUIZEN: zuster Schouwenaar, Beelaertspark 2. Benthuizen, teL 01790-3682. BOLLENSTREEK: zuster Meijssen, Jac van Beierenweg 1, Voorhout, tel. 7796. HAZERSWOUDE (DORP): Zie Benthuizen. HAZERSWOUDE (RIJNDIJK): zuster Van Leeuwen. Dorpsstraat 50, Koudekerk aan den Rijn, teL 01714-2505 bij ongevallen aan de Rijn dijk bellen tel. 01714-2278. KATWIJK Chr. Wijkverpleging (tel. 2282): zuster Uyl; Groene Kruis (tel. 2780 of 2702) zuster Ouwehand. LEIDERDORP: zie Hazerswoude (Rijndijk). KOUDEKERK: zie Hazerswoude (Rijndijk). LEIDEN: Groene Kruis: zuster Kohlenberg, Lammenschansweg 339, tel. 26006: zuster Burghoorn, Marislaan 7. tel. 20613; zuster Wolters, Pavil joenshof 3, tel. 33140; Oranje Groene Kruis: teL 22222. NIEUW-VENNEP zuster Potman. Beinsdorpstraat 2b, Nieuw-Vennep, tel 02526-2741. NOORDWIJK: Wijkcentrum, Van Panhuysstraat. tel. 2907. NOORDWIJKERHOUT Wijkver pleging: Zr Cyprinana. Mariastraat, Hillegom. tel. 02520-5426. OEGSTGEEST: zuster De Groot, Lijtweg 2, tel. 54500. SASSENHEIM: zuster Groenestege, Friezenhorst 27, tel. 7643. TER AAR: zie Aarlanderveen. VOORHOUT: zie Bollenstreek. VOORSCHOTEN: zuster Molleman, Wijngaardenlaan 2, tel. 2177. WARMOND: zie Bollenstreek. WOUBRUGGE: zie Aarlanderveen. ZEVENHOVEN: zie Aarlanderveen. ZOETERMEER: zuster De Jong, Ambachtsherenlaan 711, tel. 3357. ZOETERWOUDE: zie Hazerswoude (Rijndijk). Tandartsen ALPHEN tandarts Van Wenneskerken, Javastraat 4, teL 2200. spreekuur van 12—12.30 uur. BOLLENSTREEK: tandarts Dissel koen, Hoofdstraat 306, Sassenheim, spreekuur van 5.30-6 u. KATWIJK: tandarts Mast. Boule vard 136, tel. 2537, spreekuur van 11.30-12.30. NOORDWIJKERHOUT tandarts A. H. Disselkoen, Hoofdstr. 306. Sas senheim. zat. en zond. van 5 30-6.00 uur VOORSCHOTEN: tandarts Janschot. Pauwenstraat 1, teL 2429, spreekuur vanaf half tien.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 7