een Zuidwest krijgt hulpverleningsdienst Raad Oegstgeest pleit voor doorstroming WEEKAGENDA Geen indexering bij staatsleningen Contacten tussen TH's in Nederland en Indonesië (Bandung) Particulieren slaan handen ineen Opdracht voor N.V. Gebr. Akerboom Bouwvergunning geweigerd Opzet: gratis hulp Dienstencentrum "LEIDEN" Zwembadtarieven volgend jaar opnieuw bekijken Animo voor Leidato Directeur Novib in Sclieppingskerk Minister Witteveen in Kamercie Raad Leiderdorp EEN BEZORGER Raad Zoeterwoude Weekagend Den Haag NIEUWE IEIDSE COURANT LEIDEN Een Belgisch bedrijf heeft de scheepswerf Gebr. Aker boom NV opdracht gegeven voor de bouw van een dubbelschroef-perso- neelsvaartuig. Het schip wordt 22 meter lang, 5,74 meter breed en 2,64 meter diep. De diepgang wordt 1,70 meter. Het schip wordt uitgerust met twee dieselmotoren, elk van 175 pk. Het vaartuig zal accommodatie bieden voor tachtig personen. Het vaartuig, dat in september van dit jaar wordt opgeleverd, is nodig voor onderhoudswerken in het Belgische Scheldegebied. In beroepschriftencommissie: LEIDEN Donderdagmiddag om half 4 behandelt de commissie „Be roepschriften" in het openbaar een beroep, dat M. Koolhaas te Ooster beek, namens de firma Spadon te Leiden heeft ingesteld. Burgemeester en wethouders van Leiden hadden deze firma eind vorig jaar een bouwvergunning geweigerd voor de uitbreiding van een garagebedrijf aan de Gerard Doustraat. De zitting van de commissie wordt gehouden in de kamer van burgemeester en wet houders. Dit jaar aanbesteding Herv. wijkcentrum Leiden Zuid-West LEIDEN Dit jaar zullen de plannen voor een herv. wijkcen trum in Zuid-West vaste vorm aan nemen. De centrale kerkvoogdij van de herv. gemeente streeft er naar, eind van dit jaar de aanbe steding te doen plaats hebben. LEIDEN Volgende week donderdagavond hoopt men in Zuidwest te komen tot oprichting van een hulpverle ningsdienst, die het verstrekken van niet-financiële hulp beoogt, met name aan bejaarden en zieken. De heer B. C. H. M. te Marvelde, werkzaam op de Sociale Dienst en voorzitter van de r.k. parochieraad Zuidwest (zeven jaar geleden was hij mede-oprichter van een soortgelijke hulpverleningsdienst in Haarlem) zal de vergadering leiden. Gesprekspartners zijn onder anderen vertegen woordigers van diaconieën en verenigingen. Het idee is geboren in een gespreksgroep van de St. Antonius- parochie. Op de volgende week te houden bijeenkomst zal een organisatie plan worden besproken. Gedacht wordt aan een comité van aanbe veling, waarin bv. vertegenwoor digd kunnen zijn: gemeente, in dustrie, winkeliers, Leidse Sport stichting, Leidse Jeugd-Actie, stu denten. scholen, maatschappelijk werk, kerken en humanisten. Uit dit comité kan dan een bestuur worden gekozen, dat zich ook met de financiering en de administratie belast. TFat dienst kan doen Samengevat zal de hulpverle ningsdienst zich onder meer met de volgende activiteiten kunnen be lasten: Vervoer auto— en bood schappendienst in dringende en noodzakelijke gevallen, waarin het onmogelijk is van het openbaar vervoer gebruik te maken; oppas bij kinderen en zie ken; contact bezoeken van zie ken on eenzamen, bezoeken ontvan gen en uitgaan met invaliden; huishoudelijke hulp ver richten van huishoudelijk werk, zowel door mannen (klusjeswerk) als vrouwen (het gewone huishou delijke werk); Vrijdag 21 februari Aula school Asserstraat, 8 u.: afd. Cen trum Christen-Vrouwenbond, jaarverga dering. Den Burch. 8 u.: feestavond Ons Grune- gerlaand, Selsklp Fryslan en Luctor et Emergo. Optreden folkloristische dansgroep Twente. Foyer Gehoorzaal, 7.30 u.: Jaarvergade ring N.C.-Rels-V. Zaal Konlngskerk, 7.30 u: ruUclub ver zamelaars. Kloksteeg 19. 9 u.: cabaret Peter de Jong. Langebrug 87. 8.15 u.: Centrum voor vrij geestesleven". H. D. van Goudoever over „De ontwikkelingsweg". Zaterdag 22 februari OEGSTGEEST: Het Witte Huls, 3 tot 5.30 u.: schaaksoc. Palamedes. Schouwburg. 8 u.: Lltterls Sacrum met ..Madame Tlc-Tac". Maandag 24 februari De Doelen, 8 u.: amateurfotografen. Gehoorzaal. 8 u.: concert kunstkring Voor Allen. Foyer Gehoorzaal, 8 u.: K. en O. lezing over Rusland. Stadhuis, 7.30 u.: gemeenteraad. Dinsdag 25 februari Stadhuis, 7 tot 8 u.: spreekuur Bouw fonds. Breestr. 19, 7 tot 8 u.: spreekuur Chr. Emlgr. centrale. Lakenhal, 8 u.: K. en O.. A'dams Strijkkwartet. Pieterskerkgracht 9, 8 u.: K. en O., Filmclub 16. Woensdag 26 februari Pieterskerk, 7.15 u.: avondgebed. Trouwkamer stadhuis, 4 tot 6 u.: spreekuur soc. raadsvrouw. Foyer Gehoorzaal. 8 u.: openb. bijeen komst PvdA over leefbaarheid In Lelden. Schouwburg, 8 u.: Lltterls Sacrum. Donderdag 27 februari Levendaal 14, 8 u.: Expogé dlstr. Lel den, A. J. Jongeleen over oud-Lelden en Marokko. LEIDERDORP Schepplngskerk, 8.15 u.: afd. L'dorp K. en O., Haags Matrozen- koor. Vrijdag 28 februari Rapenburg 23. 3.30 tot 5.30 u.: afscheid mej. H. H. F. Hendersen als dir. vakschool voor meisjes. Boshuis, achter Hoflaan 74. 7 tot 9.30 u.: rullclub verzamelaars. Kleine Gehoorzaal. 8 u.: Ver. Hulsvrou wen, lezing over ballonvaart. Kloksteeg 19. 9 u. nam.: cabaret Peter de Jong. Langebrug 87. 8.15 U.: H. D. van Goud oever over ..De ontwikkelingsweg" (Centrum voor vrij Geestesleven). Zaterdag I maart Schouwburg, 8 uur: Lltterls Sacrum. OEGSTGEEST Het Witte Huis, 2 tot S.30 u.: schaaksoc. Palamedes. Dienst apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Doeza Apotheek. Doczastraat 31, tel. 21313 Apotheek Voorschoten Is op zondag 23 februari gesloten van 8 uur tot 22 uur Apotheek R. van Brees Smallenburg te Leiderdorp en de Oegstgeestse Apotheek zijn de gehele week geopend. Dienst hulsartsen Tot zaterdagmorgen 10 uur de eigen hulsarts raadplegen, daarna, tot zondag 24 uur, 5 maal 2 bellen. BEHANDELING NA ONGEVALLEN De poliklinische ochMiiaeiiiiK »ii||i-»hi len wordt van dinsdag 17 uur i's midoHg* tot woensdag II uur waargenomen dom bel Dlaconessenhuls Van vrijdag 17 uui to! zaterdag 17 uur door het St Elisaneih ziekenhuis (Hooigracht) Op andere wem dagen en op zondagen door het Aeade mlsch Ziekenhuis FILMS CAMERA: Romeo en Julia. 14 J. dag. 2.30 .7 en 9.15 uur. wo alleen 7 en 9.15 uur. zo 4.45, 7 en 9.15 uur; Verleden Jaar In Marlënbad. 18 J.. do. vr en za 24 uur; SJors en Sjlmmie. a.L. zo en wo 2.30 uur. LIDO: The graduate. 18 J.. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur .zo 2.30 4 45. 7 en 9.15 uur. LUXOR: Seks en chantage. 18 J.. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. REX> Blonde handel voor Istanbul. 18 J_ dag. 2,30. 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur; Twee vrouwen. 18 J.. vr en za 23JO uur. STUDIO: De grote stilte. 18 J.. dag 2.30. T e 915 uur. zo 2.30. 4.45. 7 en 915 uur. TRIANON: De wurger van Boston. II Jr., dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, zo 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Dlaconessenhuls: ie kias dagelijks van 11—12 uur, van 16.30—17.15 uur en van 19—20 uur; 2e klas dagelijks van 16.30—17.15 uui en van 10—20 uur; 3e Klas dagelijks van 16.30-17 uur en van 10—20 uur: kinderafdeling van 16.30—17 uur en van 18.30—19.15 uur. Academisch ziekenhuis voor pattenten in Klasse la. lb en 2e: dagellJK» 10.3011.30. 14.30-16 en 19—20 uur. Voor patiënten in Klasse 3: maandag woensdag, donderdag en vrijdag 18.1519. dinsdag 13—14, zaterdag 16—16. zondag al gemeen christelijke en nationale feestda gen 14.30—18 uur. Vrouwenkliniek: maandag Lm vrijdag 18.45—19.30 uur. zaterdag 15.30—16.30 uur. zondag 15.30—17 uur. Klassepatienten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.30-11.30. l+—16,30 en 19—20 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 6 resp. 12 Jaar niet worden toege laten. In het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patiënt worden toegelaten. Ellsabethzlekenhuis Lelden derde klas dagelijks van 2 tot 3 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht. kraamafde- tlng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht. tweede klas dagelijks van half 12 tot 12. 2 tot 3 en kwart voor 7 tot half 8, eerste klas dagelijks van half 7 tot half 8. Annakllnlek Lelden dagelijks van hall twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatienten dagelijks van half twee tot half vier en elke avono van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur. zon dag 11 tot 12 en 2 tot 3 uur. ALPHEN RIJ noord alle klassen dage iljks van half 5 tot half 8 op zondag van 4 tot half 8. Kinderafdeling dagelijks van 3 tot 6 mei bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vader van 8 tot half 7. KATWIJK Zeehospitium, longkliniek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwei van 7 tot 8. tbc-afde- llng dagelijks van half 3 tot half 5. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkliniek en tbc-afdellng kinderen woensdag van 7 toi 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 4. NOORDWIJK - Sole Mlo klasse-pa- tienten dagelijks van 3 tot half 5 en 's-avonds van 7 tot 8, zaalplattenten zon dgs. van I tot 3, dinsdag van l tot half 3. donderdags van half 7 tot half 8 en zaterdags van l tot half 3. MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde. Steenstraat: op werkdagen van 10 tol 5 u.. ook zaterdag zondag van I lot 5 uur. Museum Oudheden. Rapenburg op wei \.j. van 10 tot 5 u. ook «aterrtaa zondag vu. i lol 5 uur Sted Museum De -aiti-nnni. Oude Sir. gel op werkdagen van 10 lot 4 u.. zondags van I tol 4 uur. Horlus Botanicus (Rapenburg). op werkdagen van 9 tol 12 en van 2 tot 5 uur. kassen zaterdags en zondags geslo ten. TENTOONSTELLINGEN Galerie 't Dulvenhuys, Rapenburg 94 werk van Willem Breddels, van 22 febr. tot 15 maart, dlnsd. tot en met zond. van 2 tot 8 uur. De Lakenhal: tentoonstelling best ver zorgde 50 boeken van 1967. 8 febr. tot 10 maart. De Lakennal. tentoonstelling Assembla ges. Krijn Glezen, van 17 febr. tot 30 maart, dag 10 tol 16 u., zond. 13 tot 16 uur. Galerie Van dei Vlist. Botermarkt 3 tekeningen van Wlm de Mol. tekeningen en grafiek van L M van der Willigen (3 tot 27 febr.. dlnsd t/m zat van 9 tot 18 uur). MOHIEI KANTOOR ANWB Elke donderdag van 10 tot 4 u. op Lammermarki bl) molen De Valk. ALARMNUMMERS Politie: 5 maai 4. Brandweei 5 maal 3. Doktersdlenst: 5 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur). BHD: 20645. verzorging tijdelijke verzor ging en lichte verpleging van zie ken en bejaarden; informatie verwelkomen van nieuwe bewoners van Zuidwest; centrale telefoon de voor aanvragen en aanbieden van hulp verlening (bij voorkeur dag en nacht bereikbare; centrale beoor deelt de soort van hulpverlening en waarschuwt het desbetreffende hoofdL Helpers en helpsters De werving van helpers en help sters moet uiteraard een belangrijk onderdeel van het programma vor- Voor de financiering van de op te richten hulpverleningsdienst wordt aan de volgende mogelijkhe den gedacht: aan de deelnemende groeperin gen kan een startsubsidie worden gevraagd alsmede een jaarlijkse subsidie; donaties zijn welkom; aan de gemeente Leiden kan eveneens subsidie worden gevraagd; verder is een grootscheepse jaarlijkse huis-aan-huis-colleote te overwe gen. Uitgangspunt moet zijn, dat de te verlenen hulp gratis wordt verstrekt. Contactman is momenteel de heer C. J. J. Hugens, secretaris van de parochieraad „St. Antonius- parochie". LEIDEN Dankzij samenwer king van vrijwel alle op sociaal gebied werkzame instellingen in Leiden, zowel kerkelijke als parti culiere, is gisteravond de akte ge passeerd van d estichting Diensten centrum Leiden. Over de werk zaamheden en plannen van dit speciaal voor bejaarden belang rijke instituut hoopt het bestuur binnenkort meer voorlichting te geven. Geref. Gemeente Leiden beroept ds. Hakkenberg LEIDEN De Geref. Gemeente van Leiden heeft ds. D. Hakken berg te Dordrecht beroepen. Koopman strafte verkeersfout af DEN HAAG Een dergelijk op treden is gewoon krankzinnig", zei de Haagse politierechter tegen een 43-jarige koopman urt Leiden, die na een verkeersfout iemand had mis handeld. Verdachte had een auto bestuurder, die op de Pauwbrug met zijn auto niet achteruit wilde rijden, omdat hij voorrang had, een forse stomp in zijn gezicht gegeven. Het slachtoffer, een 70-jarige autobestuurder, was al halverwege de brug, toen van de andere kant de auto naderde, waarin de koopman man zaït. Niemand wilde wijken, waarop de koopman, die meereed, uitstapte en de ander een stomp gaf. De officier van justitie vond het geen manier en eiste 75 boete. De rechter hield rekening met een ern stige handicap van verdachte en maakte er f25 van. OEGSTGEEST Voor het stimuleren van de doorstroming hielden de heren Lagas, De Graaf (heiden soc.), Brouwer (prot.-chr.) en me- vouw Munting (lib.) gisteravond in de raadsvergadering nogmaals een pleidooi. Het onderwerp kwam ter sprake bij het voorstel over de bouw van 48 galerijflatwoningen aan de Irislaan. Als voorbeeld van wat men in dit kader doet, vertelde wethouder Thorn dat met de onlangs gereed gekomen 32 woningwetwoningen in feite 63 gezinnen aan voor hen pas sende woonruimte zijn geholpen. Een bij dit agendapunt aan de orde komend bezwaarschrift van ze ven bewoners van de Irislaan (tussen Clematislaan en Dahlialaan) werd voor kennisgeving aangenomen. De adressanten stelden dat de waarde van hun woningen zou verminderen (de koopprijzen lagen tussen f80.000 en f 90.000) door de aanwezigheid van woningwei woningen (huurprijs ongeveer f 180) aan de overkant van de straat. Het is de bedoeling dat het thans nog braakliggende terrein achter de nu te bouwen flat in de toekomst met hetzelfde type woningwetbouw (blokken van tweemaal 24 woningen mèt lift) wordt opeevuld. Aldus bur gemeester Van Eysinga tot vraag steller Brouwer. Onrechtvaardig Veel tijd besteedde de raad ook aan het nieuwe bestemmingsplan „bungalowpark-Pres. Kennedylaan". De heren Kamsteeg (prot.-chr.) en Stapel (lib.) vonden het onrechtvaar dig dat aan de ene zijde van de Kennedylaan (binnen het eigenlijke bungalowpark) zelfs geen twee bun galows onder één kap mogen worden gebouwd, terwijl aan de andere kant (langs Oegstgeester kanaal en net buiten het park vallend) wél een rij van negen aaneengesloten bunga lows mag verrijzen. Uit het antwoord van B. en W. bleek dat de provinciale planologi sche dienst de aanvankelijk gepro jecteerde drie alleenstaande bunga lows niet goedkeurde, evenmin flat- bouw, doch wél een groenstrook en ten slotte nu ook wèl deze rij van negen bungalows. De heer Alders- hoff (prot.-chr.) noemde dit één van de vele betuttelingen van de pro vinciale dienst. Alle scholen, uitgezonderd de Dr. Nieuwe meubelzaak aan Haarlemmerstraat LEIDEN Gistermiddag heeft de directie van „Leski meubelen N.V." na een grondige verbouwing in het pand een meubelzaak geopend aan de Haarlemmerstraat 150. De zaak is gespecialiseerd in huiskamer ameublementen en is in staat door een zeer grote voorraad, de meu belen direkt te leveren. In deze winkel zijn geen accessoires te koop. De meubelen zijn gehouden in ge matigde stijl. Vroeger was in dit pand de fa. Hoogendoorn gevestigd. Nijverheidsonderwijs in LEIDEN LEIDEN Aan het rapport over het nijverheidsonderwijs in Leiden over de cursusjaren 1966—1967 en 19671968. samengesteld door het bureau Statistiek der gemeente Leiden, ontlenen wij, dat bij het lager dag-nijverheidsonderwijs vorig jaar stonden ingeschreven 2063 jon gens en 1476 meisjes totaal dus 3539. De u.t.s. telde 435 leerlingen. Inclusief avondonderwijs e.d. kwam men vorig jaar tot een totaal van 4149 leerlingen, van wie er 1759 in Leiden woonden en 2390 in ruim dertig andere gemeenten. K. Schilderschool die zich naar de Rotterdamse regeling richt, gaan ak koord met het afnemen van school vorderingentests. Zwembad Van 19 april af zal men in het nieuwe zwembad (dat misschien van een föhn voor het drogen van het haar en een glijbaan voor de kin deren wordt voorzien, als mevrouw Gouverneur (kath.) haar zin krijgt) terecht kunnen. De officiële opening heeft echter niet eerder dan eind mei plaaits. Aldus wethouder Van der Voet. Bij de rondvraag maakte de heer De Graaf het college en de raad nog attent op een fout, die men om prak tische redenen pas volgend jaar zal herstellen. Bij het vaststellen van de tarieven voor het zwembad (vorige LEIDEN Op de gisteren ge houden inschrijvingsavond voor de achtste Leidato, die zoals bekend, in de Groenoordhal wordt gehou den, is gebleken, dat de animo voor het evenement groot is. De helft van de beschikbare 5000 m2 standruimte is al .verkocht" en ook voor de rast zijn al zoveel aan vragen binnen, dat men de zaak als rond kan beschouwen. LEIDERDORP In de Schep- pingskerk aan de Van Poelgeestlaan wordt zondagmorgen 23 februari om 11 uur een dienst gehouden, waarin de directeur van de NOVIB, de heer G. J. van Vlijmen, zal spreken over de verhouding tussen de arme en rijke landen. Dr. P. L. Schoonhcim, hervormd predikant voor experi menteel kerkewerk te Leiden, zal hierbij de leiding hebben. De dienst gaat uit van de her vormde gemeente en is voorbereid door een oecumenische werkgroep in samenwerking met de plaatselijke groep ontwikkelingswerk. Medewer king verlenen een blokfluitensemble en een kinderkoor. Na afloop is er discussie voor belangstellenden (met koffie). Er is ook een kinderoppas. vergadering) is door het wegvallen van een regel in het preadvies niet gesproken over de maximumleeftijd voor kinderen die onder een gezins abonnement kunnen vallen. Volgens het advies van de beheerscommissie van het bad is die nu vastgesteld (door de zwemvereniging Poelmeer) op vijftien jaar, doch de raad zou indien het wel ter sprake zou zijn gekomen een andere grens (18 jaar) hebben kunnen vaststellen. Ten slotte vermelden wij naar aanleiding van een vraag van de heer Van Weizen (prot.-chr.) de op merking van burgemeester Van Ey singa. dat over een eventuele ver plaatsing van het postkantoor aan het Wilhelminapark naar het open terrein aan de Kamperfoelielaan (zoals in een dagblad werd gepu bliceerd) niets bekend is. Wel zijn er besprekingen over een hulppost kantoor, zoals wij reeds eerder be richtten. VRIJDAG 21 FEBRUARI Ift (Von anze parlementsredaktie) DEN HAAG Minister Witteveen van financiën is niet bereid aflos singen van staatsleningen en uitke ringen van levensverzekeringen en lijfrentes aan te passen aan de prijs ontwikkeling. In de vaste kamer commissie van financiën was gesug gereerd de moeilijke positie van de kleine zelfstandigen die van een vas te uitkering leven, wat te verlichten. Hij weiger de bij staatsleningen indexering toe te passen. Dat heeft LEIDERDORP Maandagavond om 8 uur vergadert de raad. Agenda: Opening; voorstel tot het bouwen van een ambtswoning voor de burgemeester en tot verkoop van de huidige ambtswoning; voorstel tot het verlenen van het recht van opstal aan „Het Groene Kruis" afde ling Leiderdorp, op een perceeltje grond, achter het wijkgebouw aan de Berkenkade; voorstel inzake de vorming van een streekenergiebe- drijf op basis van de gemeenschap pelijke „Regeling Gemeenschappe lijk Energiebedrijf Rijnland"; voorstel tot oprichting en verhuur van een troephuis aan de Stichting De Leiderdorpse Padvinders; onder- wijsvergoedingen. Patrimoniumpark krijgt openbare telefooneel LEIDERDORP Het Fatrimo- niumpark zal binnenkort de be schikking krijgen over een open bare telefooncel. Burgemeester Van der Have heeft zich hiervoor bij de PTT ingespannen. Bouwrijp maken Essenpark LEIDERDORP B. en W. heb ben het bouwrijp maken van gron den in het plan Essenpark onder hands aanbesteed. Er waren vier inschrijvers: N.V. Aannemingsbedrijf Cultuurweg, Heemstede, f 95.800; Aannemersbedrijf C. A. Langeveld N.V., Alphen, f 96.890; Gebr. Schouls N.V., Leiden, f94.250: N.V. Aan nemersbedrijf voorheen J. Visscher en Zn., Leiderdorp, f 98.700. De gunning is aangehouden. Jeugddienst in Zoeterwoude ZOETERWOUDE Zondag 23 februari 7 uur zal in de Hervorm de kerk een jeugddienst worden gehouden. Deze zal worden geleid door ds B. van Ginkel te Amster dam. Medewerking wordt verleend door het Koudekerks Blaaskwintet. Het Schevenings Vrouwenkoor komt zingen in de jeugddienst' van 8 mei. ZOETERWOUDE Morgenavond 8 uur organiseert de C.J.V. in Ons Huis een beatavond m.m.v. de Spiders. DELFT Met zijn Eindhovense collega prof. dr. ir. J. Niesten heeft de Delftse prof. dr. ir. J. L. Borde wij k, hoogleraar in de afdeling der telecommunicatie van de Technische Hogeschool een reis gemaakt naar Indonesië, waar onder meer het In stituut voor Technologie te Bandung werd bezocht en contacten werden ge legd met prof. Iskander Alisjahbana. Aan dit bezoek was een lange cor respondentie voorafgegaan. Bovendien had de Indonesische hoogleraar in dertijd de T.H. in Delft bezocht en daarbij zijn collega uitgenodigd nu ook eens naar Bar\iung te komen om het gelegde contact verder uit te bouwen. In dit verband zij tevens vermeld dat van „Delft" uit al weer enige jaren lang en wel op verzoek van het ministerie van buitenlandse zaken activiteit in Bandung wordt ontplooid. Dit geschiedde onder an deren door prof. dr. ir. J. Smidt, thans voorzitter van de commission for international cooperation and assitance van de T.H. in Delft, als adviseur van de directie internationale technische hulp voor de opbouw van een centrum ter vervaardiging van instrumenten in Bandung. Prof. Niesten was naar Indonesië gegaan om met de afdeling voor elek trotechniek en werktuigbouwkunde in Bandung overleg te plegen voor een officieel contact tussen beide tech nische hogescholen. De beide hoog leraren hoorden van eikaars plannen en besloten toen samen op reis te gaan. HULP Zij ervoeren dat Indonesië heel graag Nederlandse hulp zou ontvan gen, vooral op het wetenschappelijke vlak. Men juicht het nog steeds toe dat Indonesische studenten een tijd lang voor hun opleiding naar het buitenland gaan. Prof. Bordewijk heeft bemerkt dat WOUBRUGGE De Nieuwe Leidse Courant vraagt voor haar agentschap WOUBRUGGE Ook geschikt voor oudere scnolier. Nadere inlichtingen afd. Inspectie Nieuwe Leidse Courant. Steenstraat 37 Leiden Telefoon 01710-31441 ook in studentenkringen een gezond streven wordt aangetroffen om mee te willen werken aan de verdere opbouw van het Technologisch Insti tuut in Bandung. ZOETERWOUDE Donderdag 27 februari 8 uur komt de raad bijeen Agenda: Voorstel betreffende de mel ding van voorgenomen maatregelen aan de gewestraad; tot het openbaar- verklaren van de straat in Zonnegaar- de; benoeming in vaste dienst mej. M. G. van der Kolk als onderwijzeres aan de o.l. school; voorstel betreffende de huur van een gymnastieklokaal. P.I.T. Zoeterwoude ZOETERWOUDE Het eerste team van Pit '54 dat In de eerste competitiehelft puntloos bleef, be haalde nu voor de derde keer een gelijkspel. Bij het bezoek aan VVV 2 scoorden Kas Koemans en Marian v d Helm tweemaal ter wijl ook het dubbel winst ople verde. Het 2e team kwam tegen TOW 4 tot hetzelfde resultaat. Het vierde team ging met 73 ten onder bij Slagvaardig 3. Het derde damesteam boekte opnieuw de volle winst. MVO 3 werd daar mot 2—8 het slachtoffer van. Sportstichting Zoeterwoude ZOETERWOUDE De sportstich ting in oprichting bestaat nu uit de volgende personen: P. Bijlstra Mie- ning 31; ir. L. Bosman Weipoortse- weg 80d; J. B. N. van Diemen Wei- poortseweg 93a; A. J. Winkelmolen Zonnegaarde 6; dr. T. A. Pleij ws. „Waterloo" t/o Hoge Rijndijk 281; A. R. van der Heijden Hoge Rijndijk 100; A. van der Hoeven Zwetkade 3. Om het de stichting mogelijk te ma ken haar werkzaamheden te begin nen, stellen B en W de raad voor een subsidie toe te kennen van f 1.000 voor de bestrijding van de aanloop kosten. ZOETERWOUDE De heer N. Th. de Jong, Westeindseweg 18, heeft zich schriftelijk bereid verklaard aan de gemeente enige percelen weiland te verkopen. Deze percelen grond lig gen in het in voorbereiding zijnde be stemmingsplan Westeindseweg. OEGSTGEEST In de cyclus over Revolutie houdt de Aktualitei- tensociëteit zich zondagavond om 8 uur o.l.v. Piet Heinsbroek bezig met Cuba. Deze avond, de derde in deze serie, is in het Gemeentecentrum aan de Lij-tweg. volgens de minister de kwalijke volgen door de inflatie niet op. tegendeal. indexering van obligj werkt de inflatie in de hand en dermijnt het geldstelsel. Hij wees suggestie van de heren Kieft (J VViebenga (pac. soc.) en Jonge (GPV) af, alsnog maatregelen te men voor de gedupeerden. Deze L ben volgens de minister vrij willij nanciële verplichtingen aanvaart zijn dus zelf verantwoordelijk. De heren Kieft en Wiebenga streden dit „schijnargument" van minister. Als de staat een lening i schrijft is het de morele plicht verantwoordelijkheid voor de btj gers te aanvaarden. Als men vol; de mnister vanaf vandaag staaj ningen gaat indexeren, heeft geen enkel resultaat voor beleg die in het verleden e enouded voorziening afsloten. Een aanpai achteraf noemde hij ondenkbaar. I om blijft de algemene bestrijding de Inflatie de enige reële moge! heid. Hij wees op Duitsland en lts waar men dit probleem niet 1 omdat de loon- en prijsontwikku daar rustig is gehouden. Hij vent in dit verband de Nederlandse v bonden dat zij een andere instel! hebben ten aanzien van looneisen in Duitsland en Italië. Het publiek in de Bondsrepub! is meer dan dat in Nederland ben geen grote eisen te stellen men banger is voor inflatie. Theater en concert: Maandag, 24 leb ari, KONINKLIJKE SCHOUWBURG. 1 uur: Zuidelijk Toneel Globe: „DCzarj van Maldoror" van Comte de Leauti mont. Dinsdag. 25 februari, KONINKLU SCHOUWBURG. 20.15 uur: Nieuw Rot dams Toneel: „Nu" van John Osba DIUGENTIA, 20.15 uur: Cabaret Frani Fiet Koster, „Feest". Woensdag, 26 februari, KONINKLi: SCHOUWBURG. 20.15 uur: Nationale i liet. m.m.v. het Nederlands Ballet Orl o.l.v. André Presser: „Serenade en 0 selle". CIRCUSTHEATER. 20.00 uur: K onale finale voor het Eurovisie Songla val. DILIGENTIA, 20.15 uur: Cabs Frans en Flet Koster „Feest". KURZAA 20.15 uur: Residentie-Orkest o.l.v. Btó mil Gregor, m.m.v. het Janacek-kwaii POPPENTHEATERS Guldo van 14.30 uur: „De koningsdochter en vermannetje". (M.); Frank Koopman,JÏ uur: „De kleine giraffe". Donderdag, 27 februari, KONINKMl SCHOUWBURG. 20.15 uur: Haagse te* die: „Veel leven om niets" van WiLz Shakespeare. DILIGENTIA, 20.00 Ui Vereniging voor Kamermuziek: Sonata Camera. Vrijdag, 28 februari, KON1NKLIJ SCHOUWBURG, 20.15 uur: Haagse Coi die: „De Humorist" van John Osboi DILIGENTIA. 20.15 uur: Cabaret Frans Flet Koster. „Feest". NEDERLAN CONGRESGEBOUW, 20.15 uur: Fleedws Mac (Bluesgroup). PAVILJOENTHEATI 20.15 uur: Nieuwe Komedie: „Lekker b: ven liggen maffen" van Gerben Helllr, THEATER IN DE STEEG. 21.00 UUI" baret Salvo o.l.v. Inge Tielman: „Pi THEATER SCARABEE. 20.15 en 22.00 u: Schouwspel „Poppetgom". Zaterdag, 1 maart, KONINKLIJI SCHOUWBURG, 20.15 uur: Haagse Co: die: „Veertig karaat" van Barillet Grédy. DILIGENTIA, 20.15 uur: Cabi Frans en Fiet Koster „Feest". KURZAA 20.15 uur: Residentie-Orkest o.l.v. Bol mil Gregor, m.m.v. Blrgit FlnnllS. alt Arne Tyrén, bas. PAVILJOENTHEATI 14.15 uur: Toneelgroep Arena: „Plot! van Maria Clara Machado. 20.15 u; Nieuwe Komedie: „Lekker blijven ligt maffen" van Gerben Hellinga. POPPI THEATERS Guido van Deth, 14.30 m „Het ijzeren hek en de vuurrode vi Frank Kooman, 14.30 uur: „Het Bran neteleiland". THEATER SCARABEE. 21 en 22.00 uur: Schouwspel „Poppetgou THEATER IN DE STEEG, 21.00 uur: baret Salvo o.l.v. Inge Tielman: ..Psst' Tentoonstellingen: GEMEEN! MUSEUM. Stadhouderslaan 41, ma zat 10-17 zon 13-17 bovendien wo.av. uur t.m 2 maart: „Glas door de eeuwen t.m. 24 maart: Theo van Doesburg; U 31 maart: Grepen uit de muzlekblblt theek (Georg Friedrich Hflndel); 26 fel t.m. 30 maart: Haagse vuurwerken In i Hofvijver. KONINKLIJK PENNINGK' BINET, Zeestraat 71b, ma t.m zat 10-13 e 14-17 uur: t.m 28 maart: Verzameling uit collecties van leden van de Numlsm tlsche Kring Den Haag. LETTERKUNDi MUSEUM. Juffrouw Idastraat 11, ma IJ vrij 13-17 uur: Documenten over de per ode van 1750 tot heden. MUSEUM VOO HET ONDERWIJS, Ilemsterhulsstraat Ma. t.m vrijd. 12-16 zat. 10-16 zon.- feestd. 13.30-16 uur: „Van Terp tot Deit plan". NEDERLANDS FOSTMUSEU! Zeestr 82, ma. tm. zat. 10-17, zon 13-17 uc t.m. 6 maart: „Wintersport op de posts gel". PULCHRI STUDIO, Lange Voorhc 15, ma. t.m. zat. 10-16, zon. 14-17 uur: u: 8 maart: Herbert Frank (schild, en colli ges). RIJKSMUSEUM „DE GEVANGD POORT", Buitenhof 33, ma. t.m. vr. 10.30-17 zat. en zon. 14-17 uur: 22 febr. u 9 maart: Vereniging „AmateurspalR (schild., aquarellen, gouaches, pastel etsen, lino's, tek., mozaïeken, boetseer- beeldh.w.). Film: APOLLO: 12.15 2.30 4.45 7 l ..Inga. Ja. Ik wil". 18 jr. ASTA: 2.M 9.15, zon. 1.30 4 7 9.15 „Duffy, de vos vi Tanger". 14 Jr. BIJOU: 2 7 9.30. zon. 1< 4.15 7 9.30 „Ter zake schatje". 18 Jr. CA MERA: 2.15 8. zon. 2.15 8 ..Rosemary baby". 18 Jr. CINEAC: 9.30 11.30 1.30 JJ zon. vanaf 11.30 „Het schot Is te boor: Pan. Prijs de zee en Amsterdam", i- 5.30, 7.30 9.30 „De engel Ier Liefde". 18 f CITY: 2 6.45 9.15, zon. 1.45 4.15 6.45 M „Matt Helm en de vernielers", 1* CORSO: 2 8.15. zat. 2 7 9.15, zon. 2 4.15 9.15 (do. en vrij. geen matinee) „Wat nl' weet, wat niet deert", a.l. DU MIDI 8." zat. 7 9.30. zon. 2.30 7 9.30 „Bertrand on(t)roerend goed", a.l., zat. wo. 2 helm agent Flintstone", a.l.. zon. 12 „E# gen Onegin" (opera van TsJaikowsky) ai EURO CINEMA 2 8. zat., zon., wo. 4 „The great race", a.l., zat., zon., wo. M „Tarzan, de wolfshond", a.l., zat. 24c „smashing time". 18 jr. FLORA 2.30 7 9.1! zon. 2 4.30 7 9.15 „Spel der hartstochten' 18 jr., vrij., zat. 24 „Jacht op dc vijand' 18 jr. HOLLYWOOD: 2.30 8.15, vrij., f' zon. 2.30 7 9.15 „De bende van Quint", Jr., zat. 24 „Het aangezicht van verschrikking", 18 jr. KRITERION: 2.1! 9.15, zon. 1.45 4 7 9.15 „I'll never forgf what's 'Is name". 18 jr.. vrij., zat. 233 „The Cincinnati Kid". 18 Jr. METROPO LE: 2 8 „Oorlog en Vrede" (deel II) 14 J' ODEON: 2 8 „Barabbas", 14 Jr. OLYÜ PI A: 2 8 „In the heat of the night", 18 j! PASSAGE: 2.30 7 9.30. zon. 1.45 4.15 7 9J „De dood komt te paard", 18 jr. REX 9.30 11.30 J.30 3.30 5.30 7.30 9.30. zon. varu! 1.30 „OSS 117 speelt met vrouwen". 18 Jr- zon. 11.30 „Ilito-Hito". a.l. ROXY: 1» 8.15. vrij., zat., zon. 2.30 7 9.15 „Bandok ro" 14 jr.. zon. 12 ..Old Shatterhand". Jr. SEINPOST: 8.15. zat., zon. 2.15 8-fi „Alleen op woensdag", 14 Jr. STUDIO Dl LUXE: 2.15 7.15 9.30. zat., zon. 1.30 4 7Ü 9.30 „De grote stilte". 18 Jr. STUDIO 20» vrij., zat., zon. 7 9.30. ma., dl., do., vri) 2. zon. 4 (dl.-av. besl. voorst.) „Benjamin dagboek van een puber", 18 Jr.. zat.. wo 2. zon. 1.30 „De jongens uit het wildi westen", a.l. THALIA: 2.30 7 9.15, zon. 9.15 „De man zijn trots en zijn wraak". 1' Jr.. vrij., zat. 24 „Sexy In neon". 18 jr- zon. 1 en 3 „Ontmaskering der veed"- ven", a.l., wo. 26 febr. „De man met 1* rode masker", 14 Jr. DE UITKIJK: 7.30 „Les enfants du Paradis", 14 Jr.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4