Getuigen balanceren op het scherp van meineed Politie gereed veilig onthaal voor een van Nixon Ideeën tweemaal per jaar in raad Onderwereld beschermt Ouwe Nol Weduwe kon verdachte wel aan Afsluiting zeegaten nekslag kustvisserij KORAN-EED AFGELEGD Winst KLM in derde kwartaal f6,3 miljoen Man die vrouw neerstak werd vrijgesproken Vrouw met dochter omgekomen Motie-Aantjes rijksweg 15 aangenomen Kamervraag over studentenstop Initiatief Krimpen aan den IJssel: PvdA houdt vast aan verhoging van aow-aww Zeeman verdronken NIEUWE LEIDSE COURANT '7 DONDERDAG 20 FEBRUARI T969 (Van onze speciale verslaggever) UTRECHT Het net, dat de onderwereld voor „ouwe Nol" gespannen heeft, begon zich gistermiddag te sluiten. Steeds meer getuigen sommigen balancerend op het scherp van de meineed kwamen voor de Utrechtse Arrondissementsrechtbank verklaren dat verdachte in tensieve contacten met Hans van Z. heeft gehad, dat hij verschillende slachtoffers van de laatste wel degelijk gekend en bezocht heeft, en dat er sterke aanwijzingen zijn dat de recalcitrante oude man heeft meegeprofiteerd van de geroofde buit. De 67-jarige weduwe Woort- meijer-Nickel, de vrouw, die de lugubere loden pijp van Hans van Z. overleefde, trad voor de tweede keer als getuige op. Pres.: „Ouwe Nol" heeft u een voorstel gedaan met hem te gaan sa menwonen." Get.: „Ja, dat klopt, om m'n geld natuurlijk." Pres.: „U heeft dat idee om met hem te gaan samenwonen altijd krachtig van de hand gewezen." Get.: „Ja, ik hoor toch niet bij die oude man. Ik heb liever een jonge." Pres.: „U bent ook verschillende malen bij hem thuis geweest." Get.: .jHelemaal niet Maar één keer. Hij bleef me nafietsen en hij bleef maar zeuren. Toen ben ik een keer met 'm meegegaan om van hem af te zijn. Hij was toen erg beleefd." Verd.: „Nou moet u eens een keer met de waarheid voor de dag komen, heel eerlijk zijn." Get.: „Nou, waarvoor sta ik hier dan?" Verd.: „Hebt u niet tegen me ge- zegd dat als ik niet meer dronk u er nog eens over na zoudt willen den ken?" Get.: „Ach man, je bent niet lekker. Je weet nergens van. Je hebt alleen maar een grote bek (zich tot mr. Van Zeben wendend) „Meneer de presi dent, gaat u maar verder." Weigering Ook getuige Wittebol werd weer voor het hekje geroepen. De 25-jarlge kelner, een pleeg kind van de dochter van Donse, was, feker een jaar voor de moord op de laatste, door „ouwe Nol" benaderd met de vraag of hij z'n grootvader van het leven en van z'n geld wilde beroven. Hij had dat toen van de hand gewezen. Maar een dag na de moord, waar van hij aanvankelijk was verdacht, was hij naar „ouwe Nol" gegaan om deze „de helft van de poen" te vra gen. De officier, mr. A. Somerwil: „Was verd. toen nerveus?" Get.: „Ja, hij kon z'n schoenveters niet vastknopen en hij liet het kopje, waaruit hij later koffie dronk, bijna uit z'n hand vallen." Verd. (na een woedeuitval, die een vloed van ondefinieerbare woorden te horen gaf): „Ik heb helemaal geen j schoenveters." Mr. Simon, raadsman van verd.: i „Heeft u tegen „ouwe Nol" gezegd dat uw grootvader financieel er nogal goed bijzat?" Getuige: „Zo heb ik dat nooit ge zegd." Rechter mr. C Laan: „Vanmorgen heeft u verklaard dat u dat wel ge zegd hebt. De president heeft u al gewaarschuwd: u staat met één voet in de meineed." Volgens Wittebol had „ouwe Nol" hem gevraagd wat de politie precies wist (getuige werd gehoord in ver band met de moord op z'n grootva der). Hij was toen bijzonder geïnteres seerd in het feit of men wel of niet over een signalement van de moorde- naar beschikte De ex-vrouw van Wittebol verklaar de dat zij „ouwe Nol" kende, omdat hij wel eens bü haar (en haar toenma lige echtgenoot) over de vloer kwam. Ook zij kon zich weinig of niets meer herinneien van wat zij tegeno ver de politie nad verklaard. „Ik durf niet te zeggen of dat allemaal juist is. Het is ook zo 'ang geleden." Getuige wist eigenlijk niets meer. Ook niet dat er in haar bijzijn over een overval op „opa Donse" was ge praat (door „ouwe Nol" en haar vroe gere man), en over de plaats, waar diens geldkist stond. Toch lag er een door haar onderte kend proces-verbaal, waarin dat al lemaal stond, en ook nog het detail dat Donse zeker „veertig rooie" had. Pres.: „Waarom heeft u dit tegeno ver de politie verklaard en later nog eens tegenover de rechter- commissa ris herhaald?" Get.: „Ik was bang voor de politie." De verbalisanten Kleinveld en De Jong werden r.aar voren geroepen. „Kleinveld: „Ze was indertijd niet bang voor de politie, maar wel voor represailles van de zijde van de on derwereld." Pres.: „Was u bang voor Klein veld?" Get.: „Een beetje wel. Hij heeft me opgesloten." Kleinveld: „Ja, vanwege de zoge naamde isolatie. Met haar man had ze de warenhuizen in Utrecht afge stroopt. Dat was dus een heel andere zaak. Ik begrijp niet dat ze dat nu zo zegt. Ik dacht dat ik haar vertrouwen gewonnen had Ik heb getracht haar weer in het rechte spoor te zetten, haar uit „het leven" te doen terugke ren. Ik heb haar vader zelfs nog inge schakeld." Geheugenverlies Volgens de vroegere verklaring van de zich steeds verder in de nesten werkende getuige herhaaldelijk werd ze door de president gewaar schuwd tegen het plegen van meineed had de onderwereld eigenlijk geen hekel aan „ouwe Nol". „De vrouwen wel. Ze zouden hem wel aan stukken hebben willen scheuren." Pres.: „Indertijd, toen u door de politie en de rechter-commissaris werd gehoord, was u wel erg zenuw achtig, maar u leed totaal niet aan geheugenverlies. Nu is 't precies an dersom." Verd. Hans van Z. (nogal raadsel achtig): „Ligt de angst van de ge tuige niet in de woonboot „Willy"?" De volgende getuige, de loodgieter N. van Ingen. die ook bij „ouwe Nol" had ingewoond, had wel een zeer merk waardige opvatting over de door hem afgelegde schriftelijke verklarin gen. Toen hem gevraagd werd of hij nog altijd achter de inhoud stond van de voorliggende processen-verbaal, zei hij: „Dat weet ik niet precies. Ik sta nu tenslotte onder ede". Weifelachtig Getuige trok, zij 't weifelachtig, de verklaring in dat hij „ouwe Nol" al in de gevangenis van Leeuwarden over Donse en dier.s geld had horen pra ten. Ook ontkende hij dat hij in de wo ning van zijn huisbaas bankbiljetten gezien had - „veel briefjes van vijf entwintig" die uit gebundelde rol letjes tevoorschijn waren gekomen. Pres.: „U zult toch een goede ver klaring moeten vinden waarom u dat destijds tegen de politie heeft ver teld." Get.: ,,'t Was wel zo. maar op een andere basis." Pres.: „Vertelt u dat dan maar eens." Get.: „Ik heb die bankbiljetten niet gezien, maar m'n vrouw, toen ze door het trapgat keek." Van Ingen vertelde daarna dat hij eigenlijk niet „fideel" tegen „ouwe Nol" was geweest, omdat hij ruzie met hem had. Hij zou daar nu nog een beetje spijt van hebben. Pres.: „Dus uw vrouw heeft er ook niets van gezien?" Get.: „Dat moet u haar vragen". Pres.: „Is uw verhaal dan helemaal uit de lucht gegrepen?" Get: „Welnee". Krap bij kas Van de financiën van de altijd even krap bij kas zittende „ouwe Nol" had getuige na de moord op Donse niets meer begrepen. Hij kocht links en rechts tweedehands goede ren op. ook een autootie. Hij betaalde uit een dikke portefeuille, waarin zich veel briefjes van vijfentwintig bevonden. Met „ouwe Nol" was Van Ingen nog naar een tante van hem geweest, die in Arnhem woonde. Verd. had daar toen „veel plezier" gehad. De vrouw was meegegaan naar Utrecht, waar ze haar „vrijer" in een café van 1250 gulden beroofde. Van dit bedrag had getuige een commissie van 150 gulden gekregen. Toen „ouwe Nol", na de moord op Donse, bij de recherche ontboden werd, had hij Van Ingen z'n paspoort toevertrouwd, alsook tien machtigin gen voor het in ontvangst nemen van z'n AOW-penningen. Verd. geloofde dat hij voorlopig niet zou terugko men. „Het gaat om Wittebol", had hij tegen getuige gezegd. Van Ingen had ook nog schriftelijk verklaard dat „otwe Nol" mevrouw Woortmeijer goed kende, en dat hij het plan had opgevat haar van haar geld te beroven Raadsman: „Heeft u „ouwe Nol" willen belasten? U had toch ruzie met hem?" Get.: „In zekere zin, ja". Raadsman: „Kan 't zijn dat u al die details wist via publikaties in de krant?" Get.: „Alleen bepaalde punten deu- Rechter mr. Laan: „Heeft u nu wel of geen valse verklaring afgelegd?" Get.: „Alleen bepaalde punten deu gen niet". De verbalisant Kleinveld vertelde dat „ouwe Nol" tegenover de recher che had gezegd dat hij de moord op Donse maar een vieze, smerige zaak" vond. Hij zou de politie aftip- pen, als hij er meer over te weten kwam. Verd.: „Jij kunt niet goed liegen. Je hebt me een foto van Donse laten zien". Get.: „Ja. dat klopt. Het ging om de foto op het plakkaat, waarop een beloning werd uitgeloofd aan degene, die de politie kon helpen de moorde naar te vinden". Verd.: „O. ging 't daarom." Pres.: „U moet niet zo snel zijn met uw beschuldigingen, verdachte, j U ziet 't maar weer." Verd.: „Ja, maar ik sta mezelf hier I te verdedigen. Dat is m'n goede recht". De vrouw van Van Ingen pro- 1 beerde ook haar aanvankelijke ver klaringen te ontduiken. Toen haar werd voorgehouden dat ze een jaar geleden gezegd had dat ze „ouwe Nol", na de moord op Donse, pak jes bankpapier had zien tellen en onder het aanrecht had zien verstoppen, hield ze zich helemaal op de vlakte. „Ik weet 't niet meer. 't Is al zo lang geleden. Je onthoudt al die dingen toch niet zo". Verd. (kwaad interrumperend): „Dat kan ze nooit gezegd hebben. Ze liegt. Ik had dat geld niet". Getuige verklaarde niet te kunnen lezen of schrijven. Wel gaf ze toe dat ze nooit haar handtekening onder stukken zou plaatsen, die onjuist wa ren. De loshandelaar C. Pompies zei dat hij in 1966 naar Heeswijk was ge- weest en dat hij daar voor 450 gulden aan grint had verkocht aan de in 1967 vermoorde landbouwer Rijer de Bruin. „In de olie Terugrijdend naar Utrecht had hij er met z'n maat, E. M. de Hoog, over gepraat dat „daar wel iets te halen viel". Het was echter bij plannen ge- bleven, zoals ook De Hoog voor de rechtbank verklaarde. In café „Het Pierement" had hij, toen hij „in de olie" was, er met een andere bezoeker, een zekere Joop van L. (thans gedetineerd) over gespro ken. „Ik wist dat 't een goed object voor Joop was", stond in z'n verkla ring. Pres.: „Heeft u tegen Joop van L. gezegd dat de buit in een geldkistje zat.. Die beweert dat namelijk." Get.: „Helemaal niet, meneer." Ook Joop van L. woonde vroeger bij „ouwe Nol" in. Samen brachten ze vaak een bezoek aan café „Het Pierement". De kelner van het café. H. J. Cir kel, verklaarde dat hij „ouwe Nol" tégen Hans van Z. gewaarschuwd had. „Kijk uit voor hem. Hij is te goochem voor je. Je gaat met zo'n man het schip in." Visioenen Pres.: „U hebt gezegd dat u meteen al voelde dat Hans van Z. de moord had gepleegd." UTRECHT De rechtbank in Utrecht heeft gisteren in verband met het getuigenverhoor in 'de zaak tegen „Oude Nol" een beroep moeten doen op de Universiteitsbibliotheek. Dat gebeurde toen de Marokkaanse gastarbeider Tahaoui, die drie maan den bij Ouwe Nol heeft gewoond, de eed moest afleggen. De raadsman van de grijsaard, mr. F. B. J. Simon, was tot de ontdekking gekomen dat een moslim de eed op de Koran behoorde af te leggen. In het gerechtsgebouw bleek dit boek niet te vinden te zijn. Het heilige boek der Mohammedanen werd daar op ijlings per auto naar het paleis van justitie gebracht. Get.: „Misschien heb ik ook wel visioenen. Zegt u er eens wat van! Als ik 't zeker geweten had, had ik hem persoonlijk bij de haren naar het politiebureau gesleept." Raadsman: „Zag u „ouwe Nol" voor een misdadiger aan, een moor denaar?" Get.: „Nee, ik ken hem als een doodgoeie man. Hij was altijd even opgewekt en vrolijk. Als er iemand in het café geen bed had. legde hij hem bij zich thuis te slapen." Verd.: „Ik wil ook wel iets zeggen, tegen alle rechters voor me, tegen alle rechte zielen hier aanwezig in de zaal. Ik heb zes jaar goed voor niets gezeten (wegens een roofoverval op een landbouwer in 1948 gepleegd red.). Die zaak werd toen net zo behandeld als deze zaak hier." (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG De KLM heeft in het derde kwartaal van het boekjaar 1968/1969 (oktober tot en met decem ber) een winst geboekt van ƒ6,3 min of wel 2,3 min meer dan in dezelfde periode in het boekjaar daarvoor. Dit resultaat is voornamelijk een gevolg van de stijging van het aan deel van de vracht en van de bijzon dere vluchten in het totale vervoer. Het vervoer in tonkilometers nam in TOTAAL TOE MET 17 procent Met vervoer op bijzondere vluchten werd een vooruitgang van 42 procent geno teerd (op de lijndiensten was de stij ging voor passagiersvervoer 9 pet- voor vracht 21 pet. en voor post 5 pet.). De vervoersinkomsten bedroe gen daardoor 193,2 min. (de overige inkomsten 27 min.), wat een stijging van 11 pet. betekende. De bedrijfskosten stegen eveneens met 11 pet. en wel tot ƒ220,4 een gevolg van de stijging van de produk- tie met 18 pet. De beladingsgraad nam toe van 55 pet. tot 55,6 pet. AMSTERDAM De 38-jarige Am sterdamse koopman P.W.R. die op 23 augustus vorig jaar zijn 34-jarige echt genote Albertje R.-S. zonder directe aanleiding met een tiental messteken levengevaarlijk verwondde, is gister middag door de Amsterdamse recht bank ontslagen van alle rechtsvervol ging en in vrijheid gesteld. Dit geschiedde omdat de man op het ogenblik dat hij zijn daad pleegde niet ♦oerekeningsvatbaar was ge weest. Een psychiater kwam tot deze conclusie. KOEWACHT Bij een frontale botsing in Amiëns (Noord-Frankrijk) z(jn de 22-jarige mevrouw F. Herregc uit Koewacht (Zeeuwsch-Vlaanderen) en haar tweejarig dochtertje om het leven gekomen. Het ongeval gebeurde toen haar man met zijn wagen frontaal in botsing kwam met een Italiaanse vrachtwagen. De heer E. Herrege bleef ongedeerd. Verzet tegen inpoldering Waddenzee DEN HAAG De afsluiting van de Zuidhollandsc en Zeeuwse zeegaten zal voor de visserij op de zuidelijke Noord zee desastreus zijn. Het Rijksinstituut voor visserij-onderzoek heeft dit aan getoond. Hetzelfde effect zal optreden in de meer noordelijke gebieden van de Noordzee bij een eventuele afsluiting van de Waddenzee. Dit betekent de nekslag van het nu meest welvarende deel van onze vissersvloot: de kleine zeevisserij en de kustvisserij. De afsluitingen maken verder een einde aan de oesterkuituur, de mossel kuituur en een groot deel van de gar- nalenkultuur. Dr. H. A. H. Boelmans Kranenburg, voorzitter van het visserijschap hield vanmorgen dit sombere betoog tijdens de eerste vergadering van het schap in 1969. Er is verzet tegen de afsluiting van de Oosterschelde en het leggen van dammen naar Ameland. Tegen de in poldering van de Waddenzee zal dit verzet nog groter zijn. Het Nederlandse volk moet duidelijk worden gemaakt, dat grote nationale belangen op het spel staan. De voorzitter van het visserijschap sprak over de grote zeevisserij van een crisissituatie, die voor heel West-Europa geldt. In de omliggende staten wordt gesubsidieerd met als gevolg een slechtere concurrentiepositie voor Ne derland. Hulp aan de lijdende mensheid wordt vaak gecombineerd met amusante evenementen. Zo organiseerde een Brits damesweekblad een pannekoe- race iverd ten slotte Susan Fremlin. Op de joto de finale van de uni- denten, die de strijd in minikostuum aanbonden. Winnares-pannekoeken- raceter werd ten slotte Susan Fremlin. Op de foto de finale van de uni versitaire pannekoekenrace, waarbij drie deelneemsters het loodje 'egden. LONDEN Als Richard Nixon maandag kort na zons ondergang in Londen voor het eerst als Amerikaans president voet op Europese bodem zet, ontketenen vtff veiligheids diensten een ware ketting reactie. Onder zeer hoge spanning heeft de politie van m Engeland, Frankrijk, België, Duitsland en Italië zich inge- 's j zet voor de beveiliging van Nixon. In de vijf Europese landen worden wegen zorgvul dig gecontroleerd en bij voorbaat reeds verdachte men sen op een lijst gezet. Achter de schermen heerst een koortsachtige activiteit om Richard Nixon tijdens zijn Europese rondreis zoveel mogelijk tegen groepen beto gers en onverlaten te beschermen. Pistolen Schotland Yard werkt in Londen de plannen uit. De Amerikaanse president zal logeren in Hotel Claridges en niet in de ambassade van de VS omdat het ondoen lijk is deze afdoende te beveiligen. Engelse anti-Viet- nambetogers hebben inmiddels laten weten zelf Nixon te willen „ontvangen". Er gaan geruchten dat zeker 60.000 mensen aan deze demonstratie zullen deelnemen. De Amerikaanse geheime dienst zal pistolen blijven dragen, terwijl de bobby's zich vergezeld weten van hun gummistok. Parijs treft dezelfde maatregelen als zij voor gene raal Charles de Gaulle neemt. In Brussel zullen stads wijken geheel worden afgezet. Bonn en Berlijn zitten met speciale problemen omdat de muur zo schrijnend dicht bij is. Verschil Rome verwacht hier en daar protesten tegen de rond reis van president Nixon en zal dan ook de weg naar het vliegveld afzetten. De gedachte is dat de Italianen de nieuwe man in het Witte Huis een enthousiaste ont vangst zullen bereiden. De veiligheidsdiensten weten maar al te goed dat de Europese rondreis van Richard Nixon verschilt met die van de oud-president Lyndon Baines Johnson. Nixon is minder bezwaard door Vietnam dan Johnson was. Er moet een EEG-beleid komen, dat de oorzaken van de concurrentiever valsing wegneemt. DEN HAAG Zonder hoofdelijke stemming heeft de Tweede Kamer gisteren een motie-Aantjes (a.r.) aan genomen, waarin minister Bakker uitgenodigd wordt in het rijkswegen plan van volgend jaar, dat loopt tot 1974, rijksweg 15 zodanig op te ne men. dat het gedeelte Valburg-Bab- berich zal worden uitgevoerd. Rijksweg 15 is de verbinding van Europoort met Duitsland. De heer Aantjes had gewezen op het grote economische belang van deze verbin ding met het Roergebied. Tussen hem en minister Bakker van Verkeer en wa terstaat was enig misverstand over het al of niet bereid zijn van de minister aan het verzoek van de a.r. te voldoen. Minister Bakker had overigens geen bezwaar tegen de mo tie. UTRECHT Een loonsverhoging van acht procent, met een minimum van ƒ55,per maand voor 23-jari gen en ouderen en voor kostwinners beneden de 23 jaar, alsmede een na der overeen te komen verhoging per 1 januari 1970. Dat is de eis van de vakbonden van het personeel in de handel en het bank- en verzeke ringswezen. Als het niet anders kan, dan moet het maar, maar wie zijn bezigheden buitenshuis maar even kon uitstellen deed het prompt. Dat geldt in het bijzon der voor de dag van gisteren, 19 februari, die de winterse annalen wel zal ingaan als een voorbeeld van het stiefmoeder lijke klimaat van Nederland. En als men dit weer dan toch moest trotseren, dan stevig omgord met alles wat warmte geeft maar het blijft een koud avontuur DEN HAAG Het socialistische Tweede-Kamerlid Tans heeft minis ter Veringa gevraagd of het waar is dat de bewindsman een beroep heeft gedaan op het bestuur van de facul teit der diergeneeskunde in Utrecht tot opschorting van de maatregel om op verschillende momenten in de stu die van de diergeneeskunde wacht lijsten in te voeren. Dr. Tans wijst op het commentaar van de voorzitter van de faculteit dat de voorgenomen beperkte toelating tot de eerstejaars practica zal wor den gehandhaafd, en dat niet veel zinnigs kan worden verwacht van opschorting van de wachtlijsten tot juni en dat de faculteit bovendien in volgende studiejaren wachtlijsten gaat invoeren. Josephine moet huisraad veilen SARLAT Een rechtbank in de Franse stad Sarlat heeft gisteren het verzoek van de zangeres Josephine Baker om een laatste uitstel afgewe zen en toestemming gegeven voor de verkoop van haar meubilair en kunst schatten. Tot het huisraad, waarvan de waar de onofficieel geschat wordt op bijna zes ton, '>ehoren Lodewijk de Veer tiende en Lodewijk de Vijftiende meu belen en wapenuitrusting. Verschei dene schuldeisers hadden om de ver koop van het huisraad verzocht. KRIMPEN Het gemeente bestuur van Krimpen aan den IJssel zal een nieuwe vorm van inspraak van de burgers toepas sen, die nog verder gaat dan de experimenten in Winsum (Gr.) en Giessen (NB). B. en W. hebben namelijk beslo ten dat de gemeenteraad tweemaal per jaar in een openbare vergadering ideeën van het publiek zal bespreken, (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG De PvdA is wel iswaar tevreden over de maatregel van minister Roolvink de aow-uitke- ringen met 5 procent te verhogen in verband met de hoge kosten van le vensonderhoud. maar men wil niette min vasthouden aan de eis dat de aow en aww uitkeringen structureel met 3 procent worden verhoogd. De heer Vellenga die een derge lijke motie in de Tweede Kamer heeft ingediend, meent dat de vijf procent in wezen een normale aan passing aan de loon- en prijsstijging is. Zijn motie, die ongeveer 100 miljoen zal vergen hetzij uit de schatkist hetzij via premieverhoging komt dinsdag in stemming. De socialisten wijzen overigens op een ander gevolg van de verhoging met 5 procent: de aanpassing van het minimumloon en de uitkeringen vol gens de Bijstandswet. BREMEN De 44-jarige Neder lander W. K„ die in maart 1968 een liefdesverhouding met de 15-jarige In- grid Raedtke beëindigde door haar op haar verzoek met een geweer dood te schieten, is gisteren door de recht bank in Bremen tot drie jaar celstraf veroordeeld. die gedeponeerd kunnen worden in een speciale bus in de hal van het ge meentehuis. Niet alleen geschiedt de behande ling ervan in een officiële vergade ring. waarop dus besluiten kunnen worden genomen, maar ook kunnen de betrokkenen hun ideeën toelich ten en eventueel andere vragen stel len en opmerkingen maken. Alle inwoners die een idee hebben gelanceerd zullen voor deze vergade ring schriftelijk worden uitgenodigd. „In de praktijk zal moeten blijken in hoeverre een dergelijke discussie tus sen raad en publiek zinvol zal zijn, zei ons de gemeentesecretaris, de heer P. de Rijk, in een toelichting. Het gemeentebestuur van Krimpen wil de burgerij meer bij het werk van raad en college betrekken. Ook hier is het zo dat slechts een handje vol mensen de raadsvergaderingen bijwoont In de vergadering van eind januari verweet de burgemeester, mr. L. C. A. Lepelaars, de burgers gebrek aan belangstelling voor de publieke zaak. „Op deze wyze brengt men de democratie de doodsteek toe en kweekt men een dictatuur", zei hij toen. Het besluit om de ideeën in het openbaar te bespreken is afkomstig van de fractieleider van de PvdA in de raad. de heer P. II. Beehthum. HU deed het voorstel tydens de algemene beschouwingen van eind vorig jaar. In Winsum is maandagavond een dergelijke discussie gevoerd, maar dan bij wijze van experiment tijdens de begrotingsbehandeling. Volgende week maandag zal dat het geval zijn in Giessen. PLYMOUTH De Nederlandse zeeman Cornelis Geluk uit Maassluis is in de haven van Plymouth door een ongeluk orn het leven gekomen. Uit een onderzoek is gisteren geble ken dat de 23-jarige Nederlander, die op het Britse vrachtschip Mertola voer, op de natte kade was uitgegle den en in het water gevallen. (Het stoffelijk overschot werd een maand geleden geborgen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 7