Nieuwe ambtswoning in Leiderdorp? WEEKAGENDA Kampioenswedstrijd Ter Aar kon geen doorgang vinden Hans schreeuwend uit de zaal gedragen Honderd-kaarsjes-taart voor jarige Alphenaar EEN BEZORGER Anderhalve ton voor bungalow Nieuwe huisvesting voor Leiderdorpse padvinders Sneeuwmachine zakte door ijs (Nol in zijn knollentuin) Kleding van vroun vatte vlam NIEUWE IEIDSE COURANT 4 DONDERDAG 20 FEBRUARI 1969 Huidige woning te groot en bewerkelijk" LEIDERDORP Als de gemeenteraad akkoord gaat met een voor stel van B. en W. dan wordt binnenkort een nieuwe ambtsbungalow ge bouwd voor de burgemeester stichtingskosten anderhalve ton. By brief van 29 januari heeft burgemeester M. A. van der Have namelyk aan B. en W. meegedeeld, dat hy niet veel voelt voor de ambtswoning aan de Hoofdstraat. Alleen als de raad het noodzakelijk vindt, wil hy de woning betrekken, heeft burgemeester Van der Haze in zyn brief ver klaard) woning Vogellaan 13 gaan wonen, die volgende maand wordt opge leverd. Als bezwaren tegen de bestaande, «ulm 65 jaar oude ambtswoning Fioemt hij de grootte ervan en de bewerkelijke indeling en afwer king. Ook brengt hij naar voren de grootte van zijn gezin en de moei lijkheid om huishoudelijke hulp te verkrijgen. Heeft de raad oren voor deze bezwaren, dan hebben B. en W. al een pasklare oplossing: in het Es- senpark is nog een kavel van 865 m2 vrij voor bouw van een patio bungalow. De grondkosten bedragen ongeveer f 40.000 en de stichtings kosten worden op f 105.000 geraamd zodat bij elkaar op rond f 150.000 moet worden gerekend. De bestaande ambtswoning kan in dit geval worden verkocht. Als voordelen van de eventuele nieuwe ambtswoning noemen B. en W.: een hogere huuropbrengst (12 procent van de jaarwedde van de burge meester) en minder onderhoudskos ten. Mocht de raad het met een en ander eens zijn en dus besluiten tot bouw van de gevraagde ambts bungalow, dan kan de burgemeester tijdelijk in de in aanbouw zijnde Raad Nieuwveen Aankoop grond voor het bestemmingsplan NIEUWVEEN De raad kwam dinsdag bijeen. Het verzoek van de afd. Nieuwveen van de Bond van Plattelandsvrouwen om subsidie werd goedgekeurd. Ook de kre diet-aanvrage van de EHBO-afdeling voor een kast in het gymnastiekge- bouw leverde geen moeilijkheden op. Besloten werd tot aankoop van gronden gelegen in het bestem mingsplan. Het gaat hier om een stuk grond tussen Sohoterveld en W. P. Speelmanweg en een stuk grond achter het Conradpark. Het beroep van de heer Roof tegen weigering van een bouwvergunning zal op nieuw in studie worden genomen. Zolang nog geen uitspraak is gedaan, zal niet tot afbraak worden overge gaan. Verder was er nog een voorstel van B. en W. om f4000 beschikbaar te stellen aan de brandweer voor opleiding, apparatuur en perslucht maskers. Burgemeester Breen stelde aan het eind van de vergadering de raad voor, een gelukstelegram te sturen aan de jarige prinses Christi na. J. van den Broeck 'overleden DE KAAG Op de vaond van 18 februari is plotseling de heer J. J. van den Broeck op 66-jarige leeftijd overleden. Een zeer bekend aKags man is uit ons midden genomen. Hij was vanaf zijn schooljaren de smid van De Kaag en omstreken. Er zul len weinig Kagers zyn, die nooit bij hem in de smidse waren, waar hij altijd voor iedereen een praatje en een vriendelijk woord had. Waar schijnlijk is met h§m ook het oude beroep van smid van De Kaag ver dwenen. Hij was meelevend lid van de Hervormde Gemeente en heeft die ook enige jaren als ouderling ge diend. Op zaterdag 22 februari om drie uur zal de teraardebestelling plaats vinden te Abbenes. Contante wissellutersen AMSTERDAM. 19 februari Contante prijzen: Londen 8.66%—8.67»/., New Vork 3.62%3.62*/«, Montreal 3.37—3.37'/., Parijs 73.16V»73.21'/t. Brussel 7.22—7.221/», Frank fort 90.0690.11%, Stockholm 70,04—70.09. Ztlrlch 83.80V*—83.85»/i. Milaan 57.71%— 57.76% Kopenhagen 48.14%—I8.19V», Oslo LEIDERDORP Vorig jaar ontstonden voor de Stichting De Lei derdorpse Padvinders en in het bijzonder voor de onder deze Stich ting ressorterende Van der Docs-Liethorpgroep dringende huisvestingsproblemen. De Stichting beschikt over een troephuis aan de Dr. Van Rhijnstraat en een stamhut aan de Hoogmadeseweg achter de begraafplaats. Van het eerste ge bouw werd begin 1968 gebruik ge maakt door een horde van 28 welpen en een troep van 37 verkenners. De stamhut moest huisvesting gaan bie den aan de 18 stamleden. Op de wachtlijst stonden 22 welpen en 2 verkenners. De Stichting zag uitkomst toen be kend werd dat de niet meer in ge bruik zijnde kleuterschool Klein Duimpje aan de Kom van Aaiweg moest plaatsmaken voor twee ten nisbanen. De kleuterschool moest Donderdag 20 februari Zulderkerk, 8 u.: Toonkunst, Koos Ver heul fluit en Jan van der Meer aan de Vleugel. Vrijdag 21 februari Aula school Asserstraat, 8 u.: afd. Cen trum Christen-Vrouwenbond, Jaarverga dering. Den Burch. 8 u.: feestavond Ons Grune- gerlaand, Selsklp Fryslan en Luctor et Emergo. Optreden folkloristische dansgroep Twente. Foyer Gehoorzaal, 7.30 u.: Jaarvergade ring N.C.-Rels-V. Zaal Konlngskerk, 7.30 u: rullclub ver zamelaars. Kloksteeg 10, 9 u.: cabaret Peter de Jong. Langebrug 87, 8.15 u.: Centrum voor vrij geestesleven", H. D. van Goudoever over „De ontwikkelingsweg". Zaterdag 22 februari OEGSTGEEST: Het Witte Huls, 2 tot 5.30 u.: schaaksoc. Palamedes. Dienst apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen apotheek van Drlesum, Mare 110. tel 20406, apotheek R. van Breest Smallen burg te Leiderdorp en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geo pend. De Oegstgeestse Apotheek Is op zondag 16 februari gesloten van 8 uur tot 24 uur BEHANDELING NA ONGEVALLEN De poukiixuacne uernuideiing na ongwaï ten wordt van dinsdag 12 uur i's miciang» tot woensdag 12 uur waargenomen dooi bet Dlaconessenhuls Van vrijdag 12 uui tot zaterdag 12 uur door het Si Elisaiietr. ziekenhuis (Hooigracht) Op andere werk dagen en op Zondagen door bet Acade mlscb Ziekenhuis FILMS CAMERA: Romeo en Julia, 14 J- dag. 2.30 ,7 en 9.15 uur. wo alleen 7 en 9.15 uur. zo 4.45, 7 en 9.15 uur: Verleden Jaar In Mariënbad, 18 J-, do. vr en za 24 uur; SJors en SJlmmle. a.l-, zo en wo 2-30 uur. LIDO: The graduate, 18 J., dag. 2.30, 7 en 9.15 uur .zo 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur. LUXOR: Seks en chantage. 18 j., dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. REX? Blonde handel voor Istanbul. 18 J_ dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. zo 2.30, 4 45. 7 en 9.15 uur: Twee vrouwen. 18 J., vr en za 23-30 uur. STUDIO: De grote stilte. 18 J.. dag 2.30, 7 e 9.15 uur, zo 2.30. 4 45. 7 en 9.15 uur. TRIANON: De wurger van Boston, 18 Jr.. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, zo 2.30. 4.45. 7 én 9.15 uur. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Dlaconessenhuls ie klas dagelijks van 11—12 uur. van 16.30—17 15 uur en var 19—20 uur; 2e klas dagelijks van 16.30-17.15 uur en van 19—20 uur: 3e klas dagelijks van 1630—17 uur en van 19—20 uur. kinderafdeling van 16.10—17 uur en van 18-3019.15 uur Academisch ziekenhuis voor oatienten In klasse ia. tb en te dageiiik- 10.30—11 30 14-30-16 en l» -20 uur Voor patiënten in klasse i maa.-uag woensdag, donderdag en vrijdag 18.IS—19 dinsdag 13—14. zaterdag IS—ld. zondag al gemeen christelijke en nationale feestda jen 14.30—16 uur Vrouwenkliniek: maandag t.m vrljdun 18.45—13.30 uur, zaterJag IS30—I6 30 uur zondag 15.30—17 uur Klassepatienten op de vrouwenkliniek da lelijks 10.30ii .30. 14—16 J0 en 19-20 Op de afdeltn~en verloskunde en ktn- darpeneefikunde kunnen kinderen bene den de 6 resp. 12 Jaar niet worden toege laten. In het oeiang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patiënt worden toegelaten. Elisabethzlekenhuls Lelden derde klas dagelijks van 2 tot 3 en "s avonds van kwart voor 7 tot half acht, kraamafde- ting dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht. tweede klas dagelijks van hall 12 tot 12. 2 tot 3 en kwart voor 7 tot hall 8. eerste klas dagelijks van half 7 tol hall 8. Annakllnlek Lelden dagelijks van halt twee lot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatlënten dagelijks van hall twee tot half vier en elke avond van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest dinsdag en vrijdag t3 tot 14.30 uur. zon dag tl tot 12 en 2 tot 3 uur. ALPHEN Rijnoord alle klassen dage iljks van half 5 tot half 8 op zondag van 4 tot halt 8 Kinderafdeling dagelijks van 1 lot 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vader van 6 tot half 7. KATWIJK Zeehospitium. ïongkiinlek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-afde- llng dagelijks van naif 2 tot half 5. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 lol 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf Longkilntek en tbc-afdeling kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 2 tot half 4. NOORDWIJK - Sole Mlo klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en 's-avonds van 7 tot 8. zaalplatlënten zon dgs. van 1 tot 3. dinsdag van I tot half 3, donderdags van half 7 tot half 8 en zaterdags van 1 tot half 3. MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde. Steenstraat: op werkdagen van 10 tol 5 u.. ook zaterdag zondag van l tot 5 uur Museum Oudheden. Rapenburg op werkJKgtto van 10 tot 5 u. ook uiierdag zondag va. i toi 5 uur Sted Museum De .diti-rinoi, Our.e Sm gel op werkdagen van 10 tot 4 u.. «nndngs van 1 tot 4 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg); op werkdagen van B tot 12 en van 2 tot 5 uur. kassen zaterdags en zondags geslo- TENTOONSTELLINGEN Galerie 't Dulvenhuys, Rapenburg 94 werk van Willem Breddels. van 22 febr. tot 15 maart, dlnsd. tot en met zond. van 2 tot 8 uur. De Lakenhal: tentoonstelling best ver zorgde 50 boeken van 1967. 8 febr. tot 10 maart. De Lakenhal, tentoonstelling Assembla ges. Krijn Giezen. van 17 febr. lot 30 maart, dag 10 tot 16 u.. zond. 13 tot 16 uur. Galerie van der VUst. Botermarkt 4 tekeningen van Wlm de Mol. tekeningen er, grafiek van L M van der Willigen u< tol 37 febr.. dlnsd t/m zat van 9 tot i* uur). MOHIEI KANTOOR ANWB Elke donderdag van 10 tot 4 u. op i.amniermurkt bU molen De Valk. 4I.AR.M.NUM.MERS Politie: 5 maal 4. Brandweer 5 maal 3. Doktersdlenst: 5 maal 2 tzaL 10 u. voor middag tot zondag 34 uur). EHD: 20645. verplaatst worden en tevens diende er een andere bestemming voor ge zocht te worden. Uit de plannen bleek dat de Stich ting het oog had laten vallen op een aan de Does gelegen terreindeel van de Kleine Zandput. In de zuidhoek van dit terrein zou op een stuk grond van 90 bij 70 meter een twee de troephuis geplaatst kunnen wor den. Verder zou er een appèlplaats gemaakt kunnen worden en een ha ventje voor de boten van de groep. Zelfs zou in de verdere toekomst het troephuis aan de Dr. Van Rhijnstraat naar dit terrein kunnen worden ver plaatst. De Stichting raamde de kosten van de verplaatsing van de oude kleuterschool, het opknappen ervan, de aansluiting op water- en elektri citeitsleidingen, het aanleggen van een haventje, enz. op f 13.070. De Culturele Raad adviseerde medewer king aan de plannen te verlenen. De dienst der bedrijven heeft de plannen ook onderzocht Tegen de situering van een zeeverkennerscen trum op de zuidpunt van de Kleine Zandput bestaan geen bezwaren. Het graven van een haventje ontmoet bij het Hoogheemraadschap Rijnland in principe geen bezwaren. B. en VV. stellen voor de niet meer in gebruik zijnde kleuterschool Klein Duimpje te verplaatsen naar de Kleine Zandput en voor de ver plaatsing en reparatie van dit ge bouw een krediet van f 14.000 te vo teren, gebouw en terrein, dat een oppervlakte zal hebben van onge veer 6300 m2, aan de Stichting De Leiderdorpse Padvinders te verhu ren voor f 600 per jaar. TER AAR Bij het 60-jarige jubileum van de Ter Aarse IJs club in december van het vorig jaar heeft een jubileumcommissie gelden ingezameld voor de aan schaf van een sneeuwmachine. Vo rige week heeft het bestuur van de ijsclub de machine gekocht, die wel meer kostte dan het comité bijeen bracht, maar dan ook niet alleen in staat is de sneeuw te schuiven en te ruimen. Bovendien kan de nieuwe aanwinst de ijs baan schrappen. De machine is van hetzelfde type als die welke wordt gebruikt op de kunstijsbaan Deventer. Het bestuur van de ijs- club is de inwoners van de ge meente uiteraard dankbaar voor de giften die konden worden ge bruikt voor de aankoop van de machine. Dat de machine ook te zwaar kan zijn voor het ijs, bleek dins dagavond. De ijsbaan werd schoongemaakt voor de gisteren te houden wed strijden, maar het ijs bleek niet sterk genoeg en de machine ging er doorheen. Met man en macht werd het ge vaarte opgetild en naar de kant gebracht. Dit ongeval was er die oorzaak van dat de 400-meter baan niet kon worden gebruikt, zodat de wedstrijden om het kampioenschap van Ter Aar woensdag niet door konden gaan. Het bestuur wilde de op de baan aanwezige rijders niet teleurstellen en laste een achtervolgingswed- stryd in. Ondanks de felle kou, kwamen 26 heren en 4 dames aan de start. De dames reden een ronde van ongeveer 400 m. Als eerste be reikte Marjan v d Zwet uit Noor den de finish met een totaaltijd van 1.43.2. Tweede werd Gerrie Noteboom uit Nieuwveen in 1.46.8. Rina van Tol uit Ter Aar en Carrie Burgmeijer uit Nieuwveen werden resp. derde en vierde'in 1.48.9 en 1.50.9. De uitslag van de wedstrijden BENTHUIZEN De heer Vink (Polderplein) richtte aan het ge meentebestuur een verzoek met be trekking tot een mogelijke uitbrei ding van de parkeerplaats nabij het Polderplein. Momenteel zijn ter plaatse vier parkeerplaatsen be schikbaar. Door het gazonnetje op te offeren zou het aantal parkeer plaatsen met ten hoogste vier kun nen worden uitgebreid. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders dei- gemeente Katwijk maken bekend dat zij voornemens zijn krachtens artikel 20 der wederopbouwwet vergunning te verlenen tot: het bouwen van 14 paviljoen winkels op een terrein, gelegen aan het lloornesplein op een perceel, kadastraal bekend ge meente Katwyk, sectie C no. 201. Het bouwplan met de daarbij be horende bescheiden ligt v.a. heden tot 1 maart a.s. op de gemeente secretarie (kamer 12) voor een ieder ter inzage. De eigenaren van de aangrenzende en nabijgelegen gronden worden gedurende deze termijn in de ge legenheid gesteld eventuele be zwaren tegen het verlenen van de gevraagde vergunning schriftelijk bij hen in te dienen. voor herein: 1. Jos Valentijn uit Ter Aar in 4.10.6; 2 Aad Heems kerk uit De Kwakel in 4.15.2; 3. A Ravensbergen uit Voorschoten in 4.16 rond; 4. Kees v d Hoorn uit Ter Aar in 4.21.1; 5. Siem Heemskerk uit De Kwakel in 4.21.7 en 6. Jan v d Hoorn Gz in 4.22.2. Jos Valentijn maakte de snelste ronde in 2.03.8, op de voet gevolgd door Aad Heemskerk in 2.03.9. De prijzen werden uitgereikt door bur gemeester B. J. Hogenboom. UTRECHT Goed gemutst en grapjes makend met de parketwachters is Ouwe Nol vanochtend op de derde dag van zijn proces en de tweede dag van het gecombineerde proces tegen Ouwe Nol en Hans van Z. in de rechtzaal gearriveerd. Hij knipoogde naar getuigen en voerde danspasjes uit, kennelijk om duidelijk te maken dat hij vannacht beter heeft geslapen dan gisteren, toen een celklant in het hoofdbureau van de Utrechtse po litie de tijdelijke verblijfplaats van Ouwe Nol hem in zijn slaap stoorde. Hans van Z. was ook weer in de rechtszaal en keek stuurs en een tikkeltje minachtend voor zich uiit, toen hij Ouwe Nol verbouwereerd zag luisteren naar de verklaringen van een 37-jarige bouwvakker, die tijdens zijn detentie van Ouwe Nol hoorde dat hij een aardig klusje voor hem wist na zijn vrijlating. ..Bij een boer in de omgeving van Utrecht is veel poen te halen". Na de vrijlating werd over het plannetje om de boer „te pakken" verder gepraat bij Ouwe Nol thuis. „Als de boer gaat melken, moet je hem afleggen", had Ouwe Nol bij de bespreking van het plan voorgesteld. President: „Hoe begreep u dat afleggen?" Getuige: „Kijken wanneer het gunstigste moment was om toe te slaan". President: „Dus het geld weg halen?" Getuige: „Hij had het over chlo roform om de boer te bedwelmen of een mep, maar niet te hard". Dezelfde avond was er trouwens nog eens contact met Ouwe Nol. Toen ging het over een ander klusje, een overval op een vrouw in de Haverstraat. Het bleek het huis te zijn van mevrouw Woort- meijer. Hans valt uit Hans van Z. heeft de raadsman van Ouwe Nol, mr. B. F. J. Simon, vanochtend woedend gemaakt door opmerkingen te maken die de recht bank tot verontwaardiging brach ten. Hans nam. toen de president hem vroeg of hij nog vragen had te stellen aan de getuige, staande het woord. „Mijnheer de president, dit is de zevende dag van het pro ces en ik heb al m;°rmalen uit mijn houding laten merken dat ik het hier geen spelletje vind. Ik dacht dat het mijn recht was nu iets te zeggen. Ik wil alleen maar opmer ken, dat mijnheer de raadsman mij doet denken aan een mannetje met een stok en een heleboel ballonnen er aan. Ik zou hem dan bij deze (en daarbij liep hij naar mr. Simon toe) een speld willen geven om die ballonnen door te prikken". Mr. Simon voelde zich beledigd. President: „Van Z. had aan de tuige een vraag kunnen stellen. Zijn opmerkingen tegen mr. Simon zijn geheel buiten de orde". Van Z.: „De opmerkingen, die de raadsman hier gisteren met veel ALPHEN Gisteren heeft de heer P. M. Jansen in het Sint Jo- sephpension zijn honderdste ver jaardag gevierd. Een gelukwens van de Koningin werd tijdens de familiebijeenkomst in de recreatie zaal voorgelezen door pastoor J. Velthuyse. De pastoor noemde de jarige een rijk en gezegend man, op zijn hoge leeftijd nog vol levenslust. Pater A. van Dieren van de ka tholieke bejaardenbond vond de heer Jansen duidelijk een kind van God. Van hem straalt de vriend schap van God uit. Pastoor J. van Zeggelen over handigde de jarige namens de pensionbewoners een grote kist sigaren en twee flessen cognac, voor de huisapotheek, zoals hij zei. Het gemeentebestuur werd ver tegenwoordigd door loco-burge meester Deerenberg. Zodra bur gemeester Gallas van vakantie te rug is, zal ook hij de honderdjarige komen opzoeken. De heer J. Peterse, chef-kok-ban- ketbakker, schonk namens de fa milie een reuzetaart met honderd kaarsjes. dramatiek heeft gebracht over keel- afsnijden en wie-is-die-man-die- daar-zit, waren die dan eigenlijk wel op hun plaats?" President: „De raadsman moet enige ruimte hebben voor het ma ken van zijn opmerkingen en vra gen". Ouwe Nol tegen mr. Simon: „Hé, kom eens hier. Ik wil mr. Simon: „Stil Nol, ik heb mijn gedachten ook nodig. Hans in amok Trappend, slaand en spuwend is Hans van Z. vanochtend omstreeks kwart voor elf in bedwang ge houden door ongeveer tien parket wachters en rijkspolitiemannen uit de rechtszaal verwijderd. Hij maakte zich aan het eind van het getuige-verhoor van Caroline Gigli reuze boos over de vragen van raadsman mr. Simon. Hans riep uit: „Nu heb ik het recht de advocaat tot de orde te roepen", waarop de president gelastte hem uit de zaal te verwijderen. Hij bleef echter stil zitten en luisterde niet naar de verzoeken van vier parket wachters om rustig mee tc gaan. „Jongens, jul'ie kennen me nou toch goed genoeg om te weten dat als ik nee zeg het nee is". Hans voeg de er aan toe: „Ik laat me door niemand hier verwijderen", vaarop hij werd beetgepakt door parket wachters en rijkspolitiemannen, die hem met harde hand probeerden te verwijderen. Hij trapte enkele ban ken weg, trapte tegen de tafel van de deurwaarder en werd hangend de armen en handen van de parket wachters naar buiten gedragen, hard schreeuwend en tierend. Caroline Gigli Een dramatisch hoogtepunt was voordien het verhoor van de 46- jarige ex-vriendin van Hans, de Italiaanse Caroline GigK, die door de raadsman van Ouwe NoJ als nog als getuige was opgeroepen. De Ideine slanke stouw werd strompelend en bijna over haar eigen benen struikelend met beide handen voor het gekat de rechtszaal binnengeleid. Een wacht meester van de rijkspolitie onder steunde de blind voor zich uitlo pende vrouw, die gekleed was in een zandkleurige jas met bomit- kraag en een bijpassende suède hoed met brede rand. Huilend kwam ze binnen, huilend liet ze zich nog steeds met de handen voor het gelaat op een stoel voor de tafel van de rechtbank zetten, waarna ze haar bontkraag hoog opzette, zodat alleen nog het zandkleurige hoedje was te zien. De beëdiging van de vrouwelyke tolk en het afleggen van de eed vergde enige tijd. De president trachtte duidelijk te maken, dat de getuige rustig tegen de rechtbank kon praten. „U hoeft niet bang te zijn", liet hij vertalen, terwijl Hans, die van het moment van het bin nenleiden af zijn ogen geen moment van zijn ex-vriendin had afgeleid, voor het eerst tijdens dit proces een zochtige ooghoek uitwreef. Hij nam herhaaldelijk slokjes water, over legde met zijn raadsman en had een rood opgewonden gezicht. Huilend, snikkend en af en toe historisch lachend gaf Caroline daarna antwoord op een reeks vra gen van de raadsman. Ze vertelde, dat ze ongeveer twee en een half jaar met Hans heeft samengewoond. Dat was van ongeveer 1965 af tot de aanhouding in december 1967. Eerst woonden ze anderhalf jaar bij de ouders van Hans thuis en vervol gens in woningen aan de Wester kade en de Leidseweg. De handen voor het gezicht weg halend, liet Caroline voorts weten, dat ze bij haar aankomst in Neder land voldoende geld van haar gewe zen Britse echtgenoot over had om in haar levensonderhoud te kunnen voorzien. Bovendien verdiende ze nog wat met werken in een hotel. Hans werkte in het begin bij een WOUBRUGGE De Nieuwe Leidse Courant vraagt voor haar agentschap WOUBRUGGE Ook geschikt voor oudere scnolier. Nadere inlichtingen afd. Inspectie Nieuwe Leidse Courant. Steenstraat 37. Leiden Telefoon 01710-31441 HOOFDDORP De 75-jarige vrouw G. C. Visser-v.d. Tonnek uit de Draverslaan in Hoofdi werd woensdagmiddag levi vaarlijk gewond, nadat haar kli in brand waren gevlogen. Met derdegraads verbranding moest in een ziekenhuis in Haarlem wo>' den opgenomen. Het slachtoffer verbleef in de kevl ken waar een petroleum-vergassa brandde. Zij kwam er te dicht li waarop de kleding in brand vloo Haar hulpgeroep waarschuwde i buren die onmiddellijk toesneld en de brandende kleren wisten blussen. BENTHUIZEN Er is een p mengd zankoor en een kinderkoo opgericht. Als dirigent is aangetroi ken de heer Ton Scheepers. Vorig week berichtte de zangverenigir. B. en W. 20 senior- en 28 actier jeugdleden te tellen en de verwack ting te hebben, dat dit aantal toenemen tot 80. In verband hie mee werd om subsidie verzocht. wethouder van culturele zaken het bestuur uitnodigen voor een w sprek om dit verzoek nader te bt zien. garage en had dus ook enige inkou sten. Ze zei voorts nooit geld vi Hans te hebben gehad, maar tt had ze zich vaak verbaasd over nieuwe kostuums en auto's die had gekocht. Ze wist niet waarvs hij dat kon doen. Ze wist evenmi dat hij wel eens ging inbreken, mai dat kon ze wel vermoeden, want had altijd geld. Twee maanden voor de arrestati van Hans ontmoette ze voor eerst Ouwe Nol. „Ik vond het ee vreemde main, die altijd zijn mort vol tabak had (Ouwe Nol pruimde en ik verstond nooit wat hij zei' aldus Caroline. „Ik deed alsof hem verstond om hem een beetj gelukkig te maken", voegde ze e aan toe. Of ze ooit bij Ouwe No was geweest om zijn hulp te vrs gen, omdat ze zich door Hans be dreigd voelde? Opnieuw huilend antwoordde Caroline, dat ze een maal alleen en tweemaal met Ha: bij Nol is geweest. Toen ze er alleen heenging wa ze bang voor Hans. In gebaren taal maakte ze dat Ouwe Nol du: delij'k, maar ze kwam terug op ha bij de reohter-commissaris af go legde verklaring, dat ze daarbij ooi een gebaar had gemaakt alsof Hai haar keel wilde afsnijden. „Nee dat is niet waar. maar ik was wt bang voor hem". „Is uw verklaring voor de reek ter-commissaris juist geweest' wilde de president weten. „Ja, heb altijd de waarheid gesprok» want ik be niet zo intelligent p weest om wat te verzinnen", ai! woordde de slanke vrouw. Vervolgens werd een aantal derdelen van de verklaringen xi Caroline voorgelezen. Na haar zoek aan Ouwe Nol ging grijsaard naar Hans om hem bedaren te brengen. Ouwe Nol heeft ook twee of dri nachten op de Leidseweg gelogeere Hij was toen ziek. Dat was kort voo de arrestatie van Hans. Caroline verklaarde voorts, dat thuis nooit twee televisietoestelle; heeft gezien (Hans verkocht een ge stolen exemplaar aan Ouwe Nol „Het kan best zijn, maar ik was nie thuis. Ik moest vaak weg", aldus Ca roline. „Als ik later een boek ga schrijver, zal het „De grote vluchteling" heter, omdat ik in mijn leven steeds wee weg moest", voegde Caroline er snik kend aan toe. fiets voor de Bezige Hans de fantast „Hans vertelde mij altijd fantasti sche verhalen", ging Caroline verder tien haar een verklaring werd ge vraagd voor de inkomsten van Ham Over de weggezaagde plank onder tapijt in de woonkamer, waaronder Hans een kuil zou hebben gegraven had Caroline wel eens gehoord van 'r vriendin, maar ondanks aandringer van Ouwe Nol die zei dat hij haa: het zelf had laten zien ontkendi zij. Evenmin wist zij dat de kuil mis schien voor haar bestemd was. „He: luik zat onder het tapijt", drong Ouwe N olverder aan, maar Carolini zei van niets te weten. Ze had he! verhaal wel aan de politie verteld Dat kon ze zich nog wel herinneren Evenmin kwam er opheldering over de jonge blonde man, die de avond vóór de aanslag op mevrouw Woortmeijer in het bed bij Ham werd aangetroffen. „Ik kwam thuis en ging naar de keuken. In hei voorbijgaan zag ik wel, dat er eer man in bel lag, maar ik heb verder niets van hem gezien", aldus Caro line. Mr Simon: „Had hij een homo sexueel voorkomen, zoals in do schriftelijke verklaring staat?" Op dat moment sprong Ham woest overeind: „Nu heb ik he'. recht de advocaat tot de orde <te roe pen", waarop de president hem ge lastte zyn mond te houden. Hans stoorde zich niet daaraan,, waarna de president opdracht gaf hem uit de zaal te verwijderen. Ander incident Een ander heel kort incident, deeo zich voor, juist voordat Caroline werd gehoord. De 37-jarige gedeti neerde D. vanL. weigerde getuigenis af te leggen. „Ik word schofterig behandeld door de officier van justitie. Ik mag de laatste dagen geen kranten lezen en geen radio horen. Ik mag niets meer". De recht bank voorkwam nog meer moeilijk heden met deze getuige en zag daar om van het horen af. Ongeveer vijf kwartier na de hanrdhandige verwijdering keerde Hans gekalmeerd maar nog steeds met een rood hoofd, in de rechts zaal terug. Hij is bedaard, liet de chef van de parketwacht omstreaks het middaguur aan de president weten,waarop de laatste besliste, dat hy terug mocht komen. „Ik heb hem als verdachte en niet als getuige laten verwijderen, omdat hij zich niet behoorlijk gedroeg", zei de pre sident. Hij nam weer rustig plaats en luisterde naar het voorlezen vam de bij de politie en rechter-commissarii afgelegde verklaring van dri® onder gedoken getuigen, naar - po litie enkele dager- gezocht.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4