VLEET Speurneus Schelvis vindt fouten in berekeningen Katwijk Aanmelding van leerlingen Boskoopse begon aktie voor revalidatiecentrum TENTOONSTELLING VOOR OUDERS EN OPVOEDERS W. v. Veenschool Eerlijke bekentenis in raad NOORDWIJK Visserij nieuws bij de Subsidie voor Oud-Noordwijk Kapperssuccessen Twee ton voor Zeehospitium NIEUWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 19 FEBRUARI 19ót Het ontv)erp-gemeentehuis waar over indertijd verhitte discussier in de Noordwijkse gemeenteraai zijn gevoerd. Het plan kreeg twet keer slechts een meerderheid ran één stem. Gisteravond probeerde raadslid Schelvis (PPR) het vuur tje weer wat op te stoken. Zie het raadsverslag. NOOR WD WIJK Met een paar begrotingswijzigingen aan het einde van de agenda van de gister avond gehouden gemeenteraadsver gadering zat het niet helemaal goed. Deze wijzigingen hadden noch de raadsleden noch de pers be reikt. De heer W. H. Schelvis (PPR) heeft een speurneus voor dergelijke feiten en volgens hem was er in één van deze wijzigingen verkeerd op geteld. Het college liet het aan wethou der De Geus (prot. chr.) over uit de doeken te doen, dat er bij de be rekening van stedebouwkundige kosten fouten bleken te zijn ge maakt, die eerst kort voor de ver gadering waren ontdekt. „Het is al lemaal niet zo best", verklaarde de wethouder openhartig en hij legde uit hoe de hogere kosten waren ont staan. De raad waardeerde de eer lijke bekentenis van het college en deed er verder het zwijgen toe. Raadhuis Bij het vaststellen van de notulen van de januarivergadering probeer de de heer Schelvis een raadhuis- debatje uit te lokken. Hij had in het blauwe boekje, waarin het structuurplan voor Noordwijk wordt besproken, en in een boekje van dezelfde kleur met betrekking tot de raadhuisbouw, tegenstellingen gevonden. Daar van het structuurplan nog een populaire uitgave op komst is, verzocht hij het college daarin ook de raadhuisbouw toe te lichten en daarbij een zo groot mogelijke openheid te be trachten. Naar de mening van de heer Schelvis kwam de plaaits van het nieuwe raadhuis als gevolg van het structuurplan in een geheel ander licht te staan. Burgemeester Bonnike vestigde er de aandacht op, dat het blauwe boekje over d raadhuisbouw bij na drie jaar eerder was versche nen dan dat aangaande het struc tuurplan. In die tijd is er wel het een en ander veranderd. Het col lege was het met de heer Schelvis eens, dat het raadhuis een samen bindend element vormt en dat de bouw verband houdt met het struc tuurplan. Men kan inderdaad zeg gen, dat de planologische belem meringen wat lichter zijn gewor den. De burgemeester zegde toe, dat heit raadhuisrplan beslist niet verdon keremaand zou worden. Het college zal bezien of in de populaire schets van het structuurplan nog extra aandacht kan worden geschonken aan de bouw van het raadhuis. Kamperen De heer Burger (Boerenpartij) bepleitte meer soepelheid bij het verlenen van kampeervergunningen. Bij een dichtere bezetting van de kampeerterreinen valt er voor de exploitanten meer te verdienen, meende de heer Burger, en deze mensen kunnen dit extraatje best gebruiken. Het college voelde er echter niets voor meer kampeerders op de Noordwijkse terreinen toe te laten. De norm voor de bezetting van deze terreinen is niet gebaseerd op het aantal personen per hectare, maar op het aantal tenten en caravans. Veertig per hectare is een behoor lijk getal, aldus burgemeester mr. Bonnike. ook als men het omrekent in personen. Wij achten het heel belangrijk, zo vervolgde de burgemeester, dat de mensen op de kampeer- Ingezonden De restauratie van Dever Met belangstelling nam ik ken nis van uw bericht in de courant van vrijdag 14 dezer, dat het rijk. via Monumentenzorg onder bepaal de voorwaarden een subsidie heeft toegezegd aan ..de Stichting Dever" voor de eerste fase van het herstel van de „Ridderhofstad Dever" te Lisse. Hoewel een groot deel van de bewoners van onze provincie stellig deze „ruïne" te Lisse van uit de verte wel eens gezien zal heb ben, komt het mij toch voor dat de meesten. evenals ondergetekende, de geschiedenis van dit historische monument niet zullen kennen. In dit verband zullen er onge twijfeld vragen gerezen zijn, bijv.: ..Wanneer, door wie. en met welk doel zou dit bouwwerk tot stand ge komen zijn? Waarom draagt het de naam „Dever" en wat betekent die naam? Waarom werd in deze mede deling gesproken over de ..Ridder hofstad"? Had dit bouwwerk een be- pi„ide functie of was het een be woond kasteel? Heeft dit in de va der.ancse geschiedenis nog een ze kere rol gespeeld? Bestaat er tussen „Dover" en het zgn. slot Terlingen, in de naaste omgeving nog enige verwantschap? Hoe komt het dat Dever in de loop der jaren zo sterk vervallen is, en toch niet is afgebroken? Of is het in de loop cier jaren toch nog ergens \cor benut? Het blijkt intussen dat er een ..Stichting Dever" in het leven ge roepen is. Wat beoogt deze Stich ting met de voorgenomen restaura tie? Een museum? Al met aJ veronderstel ik dal er onder de lezers nog wel meer zullen zijn die het zeer interessant zouden vinden als uw redactie kans zag hun belangstelling te bevredigen door middel van een artikel hierover. Een historische beschouwing kan Loeiend zijn. Leiden W. V. (Dit is niet aan dovemansoren gevraagd Red. N.L.C.) terreinen echt kunnen recreëren. Daarom is o.m. gezorgd voor vol doende speelruimte tussen de tenten en caravans. Daar komt nog bij, dat de bezetting van be paalde terreinen door de aanwe zigheid van een kampeerboerde rij, hoger ligt. In hun beleid we ten B. en W. zich gesteund door de raadscommissie voor het Lan- geveld en door de Kampeerraad. Het argument, dat de exploitanten meer op hun terreinen zouden kun nen verdienen, ging volgens mr. Bonnike niet op. Als de bezetting zo dicht is ,dat het de mensen op de terreinen niet meer bevalt, komen zij het volgend seizoen ndet meer terug en hebben de exploitanten een blijvende strop. Woningbouw De raad besloot op voorstel van B. en W. de voorbereiding van de derde bouwstroom in Boerenburg op te dragen aan het bouwteam, dat de eerste en tweede bouwstroom had ontwikkeld. Het is altijd weer de firma De Raad, aldus de heer Van Leeuwen, NOORDWIJK Het Groene Kruis organiseert in het wijkgebouw aan de Van Panhuysstraat een ten toonstelling, die het K- en O.-Voor lichtingscentrum voor ouders en opvoeders heeft ingericht om de aandacht te vestigen op de eerste vier levensjaren van het kind. De tentoonstelling is niet alleen van belang voor ouders, maar even- NOORDWIJK De museumboer derij aan de Jan Kroonsweg moet dringend worden gerestaureerd. Dit komt het Genootschap Oud-Noord wijk op een uitgave van f 5040 te staan. Het rijk draagt daarin bij met een subsidie van 30% tot een maxi mum van f 1512, Als de gemeenteraad akkoord gaat met een voorstel van B. en W. zal de gemeente Noordwijk de restaura tie met een gelijk bedrag subsidiëren Verhoging subsidies in Noordwijk NOORDWIJK De gemeenteraad wordt voorgesteld een aantal sub sidies te verhogen: KNZHRM van f 100 tot f 200, Eerste-hulpbrigade van f200 tot f250, muziekkorpsen f 5500, Soli Deo Gloria en Cantate Domino van f 500 tot f 1000. idem het Noordzeekoor, Genootschap Oud- Noordwijk van f1000 tot f1500. Vogellust f400 voor instandhouding volière, hockeyclub f250. Ook de subsidies voor de andere sportver enigingen gaan omhoog. NOORDWIJK In de eerste ronde van het kapconcours om het Nederlands kampioenschap, hebben de Noordwijkse kappers fraaie suc cessen behaald. De heren H. Smit en J. Duijndam veroverden respec tievelijk de eerste en de tweede prijs in het herenvak. Bovendien werden zij voor de tweede maal winnaar van de fraaie wisseltrofee voor de beste equipe. Het derde lid van de equipe was de heer P. Zoet uit De Zilk In de B.-afdeling deed de heer M. de Lange uit Noordwijk mee en de jeugdige W. van Tongeren, werk zaam in kapsalon ..De Noord". Beiden wisten zich te plaatsen voor de tweede ronde. Deze wordt 27 maart a.s. gehouden in het St. Willibrordgebouw te Oegstgeest. Schietnieuics Blijf voor Land NOORDWIJK Bij de laatste schietwedstrijd van „Blijf voor 't Land" te Noordwijk werden de vol gende schutters met de buks win naar van een wisselmedaille: le kl. J. van der Wiel 44: 2e kl. A. van Beelen 41; 3e kl. J. Plug Mzn. 41. In de KSO-competitie werden de medailles gewonnen door: le kl. J. Wassing 59; 2e kl. L. Wassing 57. In de 2e klasse behaalden L. Was sing en C. Lassooy beiden 57 pun ten. Wassing werd winnaar van de wisselmedaille. NOORDWIJK Het personeel van de N.V. Putman met zijn dames kreeg traditiegetrouw van de di rectie een feestavond aangeboden. Deze vond plaats in het Palace Hotel. Tijdens het diner liet de heer Putman in een toespraak het wel en wee van het bedrijf in het afgelopen jaar de revue passeren, waarbij hy zijn voldoening uitsprak over de bereikte resultaten. NOORDWIJK Het eerste team van de Noordwijkse tafeltennis vereniging TOV verloor de uitwed strijd tegen Maasbree 2 met 64. daarmede is TOV dicht bij de ge vaarlijke zone gekomen. Alleen R. Alkemade en Th. van der Ploeg konden ieder tweemaal tot winst komen, doch daar bleef het bij. Overige uitslagen: Senioren: TOV 2 NSSS 1 9—1: Sparkler 1—TOV 3 6—4. Meisjes: TOV 1Steeds Voor uit 4 37; TOV 2Steeds Vooruit 3 19. Junioren TOV 1St. Hoger/ TSB 2 2—8: Avanti 4—TOV 3 2—8; Avanti 3—TOV 4 8—2; De Valken 3TOV 5 7—3: Sparkler 1—TOV 6 8—2; TOV 7—Avanti 7 10—0; Tref fers A—TOV A 9—1. maar wat zij bouwt is goed en zij bouwt sneL Dit leverde een bespa ring op van niet minder dan 41%. Deze firma is de enige die dit waar kan maken. Ook de heer Vogelaar (prot. chr.) sprak namens zijn fractie zijn grote waardering uit over de prestaties van genoemd bouwbedrijf. De prot.- chr fractievoorzitter wees daarbij op de korte termijn, waarin de woon wijken aan de Beeklaan en Boeren burg tot stand waren gekomen. Het is nog solide bouw ook en daarom was de heer Vogelaar blij, dat het zelfde bouwteam deze opdracht kreeg. De heer Burger bracht de vrije dag van de kappers in discussie. De landelijke roganisaties toonden voor keur voor de maandag. Uit het ant woord van de burgemeester bleek, dat men terwille van de duidelijk heid de winkelsluiting liever op één dag zou zien. Het college streeft er naar dit voor het volgende winter seizoen voor elkaar te krijgen. Het ligt in de bedoeling, dat intussen de middenstandscentrale een enquête houdit. zeer voor hen, die werkzaam zijn in de verzorgende beroepen of die daartoe worden opgeleid. NOORDWIJK De klaverjasver- eniging „Sport na Arbeid" te Noord wijk speelde een competitiewed strijd, waarvan de uitslag als volgt luidde: 1. A. van den Berg 5345 p; 2. H. Slagwijn 5228 p; 3. S. Wij- nands 5075 p; 4. A. Voorn 4859 p; 5. W. Mooyekind 4846 p; 6 J. van Eik 4755 p; 7. Th. Koelewijn 4728 p; 8. J. van den Berg 4711 p; 9. W. P. Smit 4586 p; 10. W. Zuidhoek 4584 p. Exploitatie in gedrang Ook de direktrice van het Zeehos pitium, zuster Rijken, liet zich horen in het programma dat werd uitge zonden. Zij vertelde dat het Zeehos pitium in Katwijk in vroeger jaren uitsluitend t.b.c.-patiënten verpleeg de, maar dat men zich nu omschakelt naar de revalidatie (o.a. voor hart- Huisbroei-expositie in SASSENHEIM SASSENHE1M De huisbroei- vereniging Sassenheim houdt weer een tentoonstelling die op donderaag 27 lebruari 's middags om 3 uur wordt geopend door burgemeester J. baron van Knobelsdorft in de bloembollenhal van de firma War- naar en Co aan de Hoofdstraat. De inzendingen van de leden worden verwacht voor 12 uui op dinsdag 25 tebruari. Dit jaar wordt ook een wedstrijd gehouden van bloembind- en schik- werk. Ook deze bloemstukken moe ten op genoemde tijd zijn ingezon den. Als byzondere attractie zal dit jaar 's avonds (met uitzondering van zaterdag) om 8 uur een modeshow worden gegeven door het kleding magazijn Audifré. De tentoonstelling is geopend: 's morgens van 10 tot 12 uur, 's mid dags van 2 tot 6 uur en 's avonds van 7 tot 10 uur; zaterdagavond van 7 tot 9 uur. Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Donder dag: hoog water 5.45 en 17.59 uur; laag water 1.37 en 14 uur. 4 Twee sportterreinen in de Poelpolder LISSE In het bestemmingsplan Poelpolder is rekening gehouden met de aanleg van twee sportvelden in de omgeving van de nu nog bestaande vuilnisbelt. Ze komen te liggen langs de Van Ostadestraat en zijn tevens bedoeld ter afscherming van de riool zuiveringsinstallatie, die daar zal worden gebouwd. Momenteel zijn onderhandelingen gaande met de Ned. Sport Federatie en de NV. Grondmij. om de velden zo aan te leggen, dat ze naar het oordeel van NSF acceptabel zijn voor de wedstrijdsport. De totale kosten worden geraamd op f 175.000. Er kan een subsidie worden verwacht van f 116.700. Aanleg parkeerterrein bij gemeentehuis Lisse LISSE Het college stelt de raad voor aan de Achterweg een parkeer terrein aan te leggen. De grote tuin achter het pand Eenhuis loopt van het verbouwde gedeelte tot aan de Achterweg en heeft geen bestemming. Gezien de lir~ing aan de Achter weg biedt een deel van deze tuin een uitstekende gelegenheid voor de aan leg van een parkeerterrein. Deze mo gelijkheid zal tevens leiden tot ver mindering van het aantal lang-par- keerders op de Heereweg in de na bijheid van het gemeentehuis. Het terrein zal plaats bieden aan 23 auto's. Het pleintje zal worden verlicht met 3 lichtmasten. De aan- kosten worden geraamd op f 23.720. LISSE Uitslagen wedstrijden om damkampioenschap van Lisse: klasse A: S. Lemmers gespeeld 7 wedstrij den 12 punten; C. Imthorn gesp. 6 wedstr. 8 p., A. Balkenende gesp. 6 wedstr. 7 p., B. van Dam gesp. 7 wedstr. 8 p., G. van der Stelt gesp. 7 wedstr. 7 p., J. van Horick gesp. 5 wedstr. 4 p., C. van der Voet gesp. 7 wedstr. 4 p., H. van Drunen gesp. 7 wedstr. 2 p., klasse B: M. Onos gesp. 7 wedstr. 11 p., Chr. de Weerdt gesp. 7 wedstr. 10 p-, P. v. d. Stelt gesp. 7 wedsti. 4 p., L. Schipper gesp. 7 wedstr. 3 p. LISSE Uitslagen bedrijfsklaver- jassen: Van ZantenHobaho 145 12o, ElkaBroekhuizen 140137, Sik- kens—PTT 143—130, Van Stein— GWB 138—135, De Vlinder—Persoon 150127. Vrijdag heeft de laatste wedstrijd plaats. Stand na 17 wed- Jtrijden: 1. Elka 2403 punten, 2. Van Zanter. 2390, 3. Hobaho 2364, 4. Broek huizen 2359, 5. Van Stein 2358, 6. Sikkens 2302, 7. G.W.B. 2218, 8. Per soon 2216, 9. PTT 2195, 10. De Vlin der 2128. patiënten). Van de tachtig bedden in de t.b.c.-afdeling zijn er momenteel vijfentwintig onbezet en dat houdt in dat de exploitatie in het gedrang komt. Dc omschakeling naar revalidatie centrum kost handen vol geld. Door de financiële positie kan het Zeehos pitium de nodige aanschaffingen niet zélf bekostigen. „Het ontbreekt het hospitium aan moderne middelen. Zo zijn bijvoor beeld nu nog oude zuurstofcilinders in gebruik, die vervangen moeten worden door centrale zuurstofleidin gen. Het voedseltransport is even eens uit de tijd. Dat gebeurt nog met brancards en bakfietsen. Het werk van de verpleegsters kan enorm worden vergemakkelijkt. Daarom probeer ik nu geld bijeen te krijgen. Dan kunnen die zuurstof- IJMLIDEN In dc Noord bleef alles by het oude. De treilers vingen weer veel koolvis. Dc kleine zwarte soort was nog steeds in de meerder heid. Enkele vaartuigen konden dit maal wat meer witte koolvis machtig worden. Ook werd hier en daar wat haring en makreel sch epgezet. Onder de Nederlandse kust bleek de kabel jauw nog lang niet van het vissery- tapyt verdwenen te zijn. Vooral de treilers haalden redelijke hoeveel heden naar zich toe. B(j de route- boeien kwam d visserij ook weer op gang. De tong liet zich nog niet ge makkelijk verschalken. In het gun stigste geval kreeg men uit een trek kilo van deze vissoort aan boord Dit ging door elkaar genomen verge zeld van een mand of zes andere vis. Dit betrof in hoofdzaak schol. Wat er was Aan de IJmuidense markt verschenen vijftig vaartuigen. Zij zorgden voor een aanvoer van 7670 kisten vis, waarvan 130 kisten schelvis. 750 kisten wijting. 90 kisten gul en kabeljauw, 260 kisten kleine gul. 2020 kisten koolvis. 240 kisten haring, 350 kisten makreel 3000 kisten schol, 35 kisten schar. 60 kisten tarbot. 210 kisten diversen. 20 kisten leng, 9550 stuks stijve kabeljauw en 28.000 kilo tong. Verder waren er 18 kleine kisten schelvis, 1080 kleine kisten wijting, 80 kleine kisten haring en 170 kleine kisten makreel. Bij de tong bleven de kleinere soorten aan de dur: kant. De eentje* tekenden voor een top van fr7.44 De kleinmiddel liet zich met een hoogste bod van f 7,18 evenmin in de hoek dringen. De slips moest wat terrein prijsgeven, maar met een notering van f6,65 tot f6.45 werd een alleszins aan vaardbaar gemiddelde bereikt. De grote tong kon met een koers van f 4.94 tot f 4,79 nist boven de vijf gulden komen. Dit gold ook voor de grootmiddel met een notering van f 4,99 tot f 4,92. De schol vertoefde weer aan de verkeerde kant van de prijzenlijn. De grote en grootmiddel zakten na een inzet van f26,— weg naar twintig gulden. Ook de klein middel en de schol 1 speelden niet veel klaar. D;ze soorten zaten tussen f 27,en f 22,De schol haalde met dertig gulden het hoogste bod. Deze soort was echter op de laatste afslag cilinders worden vervangen en kan een auto met verwarmde plaat wor den gekocht voor het voedseltrans port", aldus mevrouw Hooftman- Jansen. Al vele reacties De HIRO heeft nu een giroreke ning geopend, waarop bedragen kun nen worden gestort (postgiro 214500 HIRO Den Haag, met vermelding (Zeehospitium). Sinds de uitzending van afgelopen zaterdag zijn al tal van reacties bin nengekomen uit vele delen van het land. Mevrouw Hooftman is voor velen geen onbekende. Ongeveer vyf jaar geleden startte zy met een Sint Ni- colaas-aktie voor de patiënten van het Zeehospitium. Deze is ieder jaar een groot succes. „Ik weet niet hoeveel geld er mo menteel al binnen is. Maar dat het er komt, geloof ik zeker De Boskoopse huisvrouw zal hope lijk niet worden teleurgesteld. Op de foto: een van de paviljoens. Degenen die niet over een eigen giro beschikken kunnen zich in ver binding stellen met mevrouw Hooft man, Zijde 6 in Boskoop, telefoon 01727-2516. voor f 17,— te koop. De schar moest met een notering van f 42,— tot f 18,— een heel stuk terug. Ook de haring moest met een geringe belangstelling genoegen nemen. Veelal konden de handelaren voor f 14,— per kist van vijftig kilo terecht Op de eerste ronde werd even f 26,betaald. De goede kwaliteit makreel reikte met een top van f 41,— ook al niet hoog. De mindere soort was dikwijls voor f 13 te koop. De schelvisproduktie bestond alleen uit braad. Ook hiervoor vertoonde de interesse een dalende lijn. Na een inzet van f41.— werd later meestal niet meer betaald dan f 28,De dichte wijting stak met een top van f42 zeer voortvarend van wal. Later zat de klad er geducht in. Op de laatste ronde ging men niet verder dan tot f 13.Bij de gul was het beste ge middelde met een notering van f41,— tot f36,— voor de kleinste soort. Dit betekende voor de kattencentrale weer een misse dag. By de koolvis was de grote witte soort met een notering van f 180.tot f 178,veruit favoriet. De zwarte soortgenoot kon hieraan met een koers van f 60,tot f 53,bij lange na niet tippen. Vandaag aan de markt Vandaag meldden zich aan de IJmuidense markt onder meer de VL 110 Michiel Jan met 36 kisten, de SCH 171 Cornelis Vrolijk Fzn met 1850 kisten en de IJM 57 Zeehaan m;t 1600 kisten en 255 kleine kisten diversen. Oostende De kottervloot van Oostende wordt in een snel tempo uitgebreid en ge moderniseerd. De nieuwste eenheid is de O 206 „Krisjean-Henson", die bij de scheepswerf Seghers een vlott: stapelloop beleefde. Het vaartuig zal over enkele maanden in bedrijf wor den gesteld. De lengte is 28 meter, de breedte 6.25 meter en de holte- 3.20 meter. Het visruim kan 1500 kisten herbergen. In de machinekamer komt een 375 pk A.B.C.-motor te staan. De navigatie- en opsporingsapparatuur heeft een zeer modern karakter. Bij zonder trots is de rsderij De km ij n op de hydraulische stuurinrichting. Voor de bemanning zijn er gerieflijke kabines. De vernieuwing van de vloot maakt een modernisering van de Odstendse haven noodzakelijk. Hier toe is een 5-jarenplan opgesteld. Als belangrijkste punt beschouwt men de verlenging van de loswal. In Schcveningcn In Scheveningen werderi aangevoerd 10 kisten wijting, 10 kisten kleine gul, 120 kisten schol èn 200 kilo tong. Lekkere hapjes voor christenvrouwen KATWIJK AAN ZEE Mevrouw W. Lagemaat-den Duik en de heer P. den Duik hebben voor de afdeling Hoornes van de Christenvrouwen bond in De Klimroos schotels met fijne hapjes gemaakt. De dames mochten proeven en de lekkernijen werden aan het slot van de avond verloot Mevrouw Lagemaat vertelde, hoe men één en ander zelf kan maken. De presidente attendeerde op de 7 maart te houden vrouwenwereld- gebedsdag en op de regionale bonds dag op 3 juni in Den Haag. Voor de bondsdag kan men zich tot 22 fe bruari opgeven bij mevrouw T. Pronk, Troelstrastraat 8, tel. 6159 KATWIJK AAN DEN RIJN Donderdagavond 20 februari wordt in het verpleeghuis de Wilbert om half zeven een kerkdienst gehouden, waarin ds De Vries (Katwijk aan Zee) voorgaat. Familieleden van de bewoners van het tehuis zijn ook welkom. LISSE De CHU afd. Lisse houdt donderdag 27 februari om 8 uur een bijeenkomst, waarop het Tweede Kamerlid, mr. Scholten en ds. S. Kooistra, voorheen predikant van de hervormde gemeente van Lisse, spreken over „Wat verwacht de po litiek van de Kerk en wat verwacht de Kerk van de politiek"? innTnimnHnmimmnmi Bezwaren tegen plan Molenblok KATWIJK Morgenochtend og elf uur behandelen G.S. in openban vergadering de bezwaarschriften va: F. J. C. en J. de Jong te Katwijk te gen het besluit van de gemeenteras: dd. 30 mei jl. tot vaststelling van he: bestemmingsplan Molenblok-Zuid. Urinoir Noordwijk gaat verdwijnen NOORDWIJK De gemeenteraai ging gisteravond akkoord met ee: suggestie van B. en W. het urinoi- aan de Bomstraat (het enige in he centrum van Noordwijk aan Zee) o; te heffen en te bestemmen tot opslag plaats van gereedschappen van di dienst van gemeentewerken. Raadsagenda Sassenheim SASSENHEIM De raad kom: dinsdag 25 februari 's avonds om uur in vergadering bijeen. Agenda toetreding bestuursschool Zuid-Hol land, subsidie algemeen maatschappe lijk werk, beeldententoonstelling, toe treding tot gewest Leiden, verkoop woningwetwoning en verkoop bouw grond Ter Leede-Noord. Beeldententoonstelling SASSENHEIM De Caroluskring een groep jonge beeldhouwers, die enkele jaren geleden is begonnen mei het arrangeren van een reizende openluchttentoonstelling, zal ook i: Sassenheim gaan exposeren. De li tot 25 beelden zullen worden opge steld op de speelweide aan de Prir Hendriklaan. Voor deze tentoonsti ling, die van 3 tot 24 juli zal word gehouden, wordt een krediet vt f 1000 gevraagd. Burgerlijke stand SASSENHEIM Geboren: Helen; Elisabeth Maria dv Moerkens G Je van der Lans J J C, Oude Poststraai 7; Maria Catharina dv Rewijk G I en van Rijn G A, Kerklaan 25; Apo- lonia Helena dv Van Teijlingen J I en Streutker T, Frankenhorst 9; Ma ria Catharina Jacoba dv Waasdorp i G A M en van Noort M C J, Iris- senstraat 12; Robbert Jan zv Ver does G en van Toom L, Molenstraat 28; Jacobus zv Van Strien J en var van Ewijk H Th J, Hoofdstraat 90; Elisabeth Antoinette dv Smit B Ch H J en van Damen E M, Saksenhorst 5. Ondertrouwd: van der Molen, Jar. 22 jaar te Hillegom en Tukker, Neel- tje, 25 jaar, A. v. Leeuwenlaan 36. Gehuwd: Heijns J D en Brouwer A A, 's-Gravenhage; Schoo J W X en van der Voort C te Leiden. Toek adres: Leiden, van der Werf straat 72. Overleden: Terpstra, wed v Pot man, A, 74 jaar; Van der Helm, D, 82 jaar. Seksuele voorlichting ooi op lagere school LISSE Dinsdagavond hield de openbare school een bijeenkomst voor de ouders van 5e en 6e-klassers. Het onderwerp was het probleem seksuele voorlichting. Het hoofd van de school de heer H. F. M. Van der Stroom had de bijeenkomst belegd om de ouden voor te lichten over de wijze waarop de voorlichting op school zal geschie den. De heer Van der Stroom is vurif voorstander van seksuele voorlichting op school. Hij wist uit ervaring te vertellen dat er kinderen zijn die zelfs van de meest eenvoudige din gen niets afweten. Natuurlijk is de nadrukkelijke toestemming van de ouders nodig. De voorlichter maakt gebruik var, een filmstrip van de N.V.S.H. die de meest essentiële zaken op duidelijke wijze naar voren brengt. De toelich ting die daarbij wordt gegeven is erg belangrijk. LISSE Het comité „Vacantie- vreugd" houdt maandagavond om 8 uur een bijeenkomst in de Witte Zwaan. De heer G. van Houten, voor zitter van het C.A.J. zal een voor dracht verzorgen over jeugdwerk. De jeugdstudievereniging ..Mandate Dei" van de geref. gemeente houdt vrijdagavond 8 uur een bijeenkomst De heer Golverdingen uit Amersfoort zal spreken over „Kerkjeugd en tijd geest". De solexclub Bollenstreek heeft vrijdagavond om 8 uur een jaarver gadering met na afloop een feestelijk samenzijn. Donderdagavond om half acfit houd' ds. Suyker en bijbellezing in de kerk van de geref. gemeente aan de Tul penstraat. LISSE De oudervereniging houdt donderdagavond om 8 uur in het gastenhuis „Welkom" aan de Bond- straat een bijeenkomst. Dr. P. Stolker uit Leiden zal spreken over seksuolo gie en de voorlichting. LISSE De fotoclub Bollenstreek komt vrijdag om 8 uur bijeen in de filmzaal van het bloembollenlabora torium. Het is de 3e competitieavond, in dit seizoen. op D.V. donderdag 20 februari van 7-8 uur in de Nieuwstraat 4a (gelegen tussen de Openbare en Chr. Kleuterschool) Hoofd: C. G. Kamerling. Telefoon 4892. Het Bestuur van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs op Gereformeerde Grondslag. (Van een onzer redacteuren) BOSKOOP „Het geld moet er komen en zo spoedig mogelijk. Na tuurlijk kan dat!" Aldus mevrouw W. Hooftman-Jansen uit Boskoop, die afgelopen zaterdag startte met een aktie ten bate van het Zeehos pitium in Katwijk. Mevrouw Hooftman wil tweehonderdduizend gulden bijeenbrengen voor de aanschaf van enkele noodzakelijke voorzieningen. (Afgelopen zaterdagmiddag zette zfj haar doel uiteen tjjdens een radio uitzending van HIRO (Humanistisch Idealistische Radio Omroep).

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4