W. J. Eijs opvolger van J. Roovers Rioolwaterlozing op zee duurt nog jaren Na 50 jaar huwelijk is het goed rusten, maar... Ledental zwemelub van 70 tot 250 gestegen Huishoudschool Lisse viert tweede lustrum Autokerkhof als lokker van vis niets voor ons Alphen gaat ook wat doen aan gevelversiering EEN BEZORGER Prijzen bij Het Vizier C.B.T.B. en C.P.B. in Nieuwveen bijeen Bezoek ds. Sirag uitgesteld Valentijn boekte sucees in Inzeil Subsidie van gemeente voor Krijn Giezen Weekagenda Den Haag NIEUWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 19 FEBRUARI 1969 Matige belangstelling voor onderwijsforum HAARLEMMERMEER Dins dag werd in Hoofddorp een forum avond georganiseerd voor ouders van schoolgaande kinderen. Voor zitter was de wethouder van onder wijs A. van der Zwaard. In het forum hadden ziting vertegenwoor- digers(sters) van vrijwel alle on derwijstakken. De belangstelling voor deze bij eenkomst was evenwel matig. De gemeentelijk onderwijsinspec- teur van Haarlemmermeer gaf al lereerst een uitvoerig overzicht van de verschillende onderwijsmogelijk heden, waarna de forumleden een uiteenzetting gaven over het onder wijsinstituut dat zij vertegenwoor digden. Na de pauze werd gelegenheid ge boden voor het stellen van vragen, waarvan een veelvuldig gebruik werd gemaakt. Hieruit bleek on dermeer dat met name de door de zgn Mammoetwet ingevoerde brug klassen voor vele ouders nog een onbekend begrip zijn. Uit de antwoorden van de forum leden kwam vast te staan dat het zonder meer belangrijk is een be wuste keuze te doen voor welke brugklas men de leerling die het basisonderwijs achter de rug heeft, plaatst. ALPHEN De plaatselijke afdeling van Tuinbouwen Plant kunde Ze ijvert zich reeds jaren om onze gemeente een fleuriger aan zien te geven. Men trachtte dit te verwezenlijken door het houden van tuinkeuringen, maar de deelneming bleef veelal beperkt tol de leden van de afdeling. Nu, o.a. door de hoogbouw, de gemeente een geheel ander aanzien krijgt, wil het bestuur ook graag wat gaan doen aan bal kondecoratie. Want, zei de voorzitter, de heer H. Altona, op een gister avond in Centraal gehouden bijeenkomst, die grote steenklompen krijgen anders maar een doodse aanblik. De gemeente doet reeds een en ander door het plaatsen van bloembakken en schalen in tal van straten. Maar de burgerij moet op dit gebied zelf ook wat goede wil tonen: met- een voudige middelen en interesse is er heel ivat te bereiken. Dit werd wel duidelijk op deze bijeenkomst, waar de heer C. van der Sa lm uit Rijswijk heeft ge sproken over „Balkondecoratie en gevelversiering door middel van bloembakken". Spreker behandelde eerst de vraag waarom deze ver fraaiing gewenst is. Hij zag hierin dienst aan de gemeenschap, maar bovenal doet men zichzelf hiermee genoegen. Bij de beantwoording van de vraag: wanneer balkondecoratie?, WOUBRUGGE De Nieuwe Leidse Courant vraagt voor haar agentschap WOUBRUGGE Ook geschikt voor oudere scnolier. Nadere inlichtingen afd. Inspectie Nieuwe Leidse Courant. Steenstraat 37. Leiden. Telefoon 01710-31441 Gemeentesecretaris van Nieuwveen NIEUWVEEN De heer W. J. Eijs (46 jaar) is door de gemeente raad van Nieuwveen benoemd tot gemeentesecretaris. Als zodanig zal hij de heer J. Roovers opvolgen. Per 1 juni a.s. zal de heer Eijs bij de gemeente Nieuwveen in dienst treden. Zijn functie als gemeente secretaris zal hij evenwel aanvan gen op 16 september. Dit laatste houdt verband met het feit dat de heer Roovers in augustus zijn veertigjarig ambts jubileum zal vieren. Hoewel hij eerder pensioengerechtigd zal zyn, wil het gemeentebestuur van Nieuwveen de huidige gemeente secretaris de gelegenheid geven dit jubileum te bereiken. Derhalve zal de heer Eijs per 16 september de heer Roovers als ge meentesecretaris opvolgen. De heer Eijs is geboren in Nieuw koop. In 1946 trad hij in dienst bij de gemeente Roclofarendsveen. Na twee jaar vertrok hij naar de ge meentesecretarie van Nieuwveen. Sinds 1 januari 1963 is de heer Eijs werkzaam op de gemeentesecreta rie van Leimuiden. In Leimuiden is de toekomstige gemeentesecretaris van Nieuwveen dirigent van een plaatselijk zang koor. De heer Eijs is rooms-katho- liek. ALKEMADE In het Cultureel Centrum te Nieuwe Wetering had de eerste jaarvergadering plaats van de schietvereniging „Het Vizier". De heer J. Haazebroek deelde mee, dat koninklijke goedkeuring op de sta tuten is ontvangen. Als bestuurslid zijn afgetreden de penningmeester, de heer C. Jansen, en dc adj. voorzitter, de heer P. v.d. Luit. Als plaatsvervangers werden resp. gekozen de heer T. van Veen en de heer J. Hogenboom. De heer J. Haazebroek die als voorzitter te vens aftredend was, werd herkozen. Als koningschutter 1968 werd de heer M. C. van Schie gehuldigd die als eerste zijn naam gegraveerd zag in de wisselbeker. De winnaars in de klassen voor het hoogste gemiddelde ontvingen eveneens een beker. Deze werd uit gereikt aan: klasse I: M. C. van Schie te Oude Wetering; klasse II: H. Bouwmeester te N. Wetering; klasse III: Th. van Veen te Roelof - arendsveen. Voor het hoogste aantal rozen werden de heren M. C. van Schie, C. Lek en Th. van Veen onderschei den (draagspeld). Ten slotte werden medailles toe gekend voor diegenen die in hun klasse 3 schietavonden achtereen het hoogste gemiddelde behaalden. De prijswinnaars waren: klasse I: J. Haazebroek, M. C. v. Schie. L. Ze mel; klasse II: P. Roos en J. de Bil: klasse III: J. Lek en A. v. d. Vlugt. Raad Alkemade ALKEMADE Op dinsdag 25 februari 8 uur komt de raad bijeen. De agenda vermeldt o.a. een voor stel tot sluiting van een contract in zake de levering van aardgas. Voor stel tot verkoop van het gemeente lijk zwembad. Voorstel tot verkoop van grond in de Googerpolder voor de bouw van premiehuurwoningen en premiekoopwoningen. Voorstel tot tijdelijke aanwijzing van het dorpshuis „De Alkeburcht" te Roe- lofarendsveen als lokaliteit voor de voltrekking van huwelijken. LEIMUIDEN De ijsclub Nut en Vermaak houdt vrijdagavond om kwart voor acht in de zaal van Van der Poel een bijeenkomst voor de leden. Op het programma staat kaar ten en sjoelen. NIEUWVEEN De afdeling Nieuwveen en Zevenhoven -'an de Chr. Boeren- en Tuindersbond en de Chr. Plattelandsvrouwenbond hiel den een gekombineerde vergadering in het Hervormd Jeugdgebouw te Nieuwveen. Deze avond, die goed bezocht werd stond voor de pauze onder leiding van de roorzitter van de Chr. B.T-B., de heer Soede. Daarna nam mevrouw v. d. Huil, presidente van de C.P.B., de leiding over. In zijn openingswoord sprak de heer Soede over de grote verande ringen, die in de afgelopen-periode in de land- en tuinbouw hebben plaatsgevonden en ook kwam het plan Mansholt ter sprake. De avond werd verder verzorgd door de familie Spaargaren uit Lisse met muziek en zang door de beken de voordrachtskunstenaar de heer Vosterwelder uit Amsterdam. Deze goed geslaagde avond werd door de heer Van Leeuwen, voor ganger van de Chr. Geref. kerk te Nieuwkoop, met een kort woord ge sloten. NIEUW'-VENNEP De Herv. Ge meente heeft zoals bekend een beroep uitgebraeht op Ds. Sirag van Rot terdam-Zuid. De begroetings avond van donderdag kan niet door gaan omdat de predikant griep heeft. De ontmoeting is nu uitgesteld tot woensdag 26 februari, om half 8 's avonds in Het Trefpunt. wees de heer Van der Salm erop, dat dit echt niet onder alle om standigheden kan. Vooral bij hoog bouw is de zon- en windzijde van de woning bepalend. Men kan daarom maar niet raak plaatsen; dat zou weggegooid geld kunnen zijn. Toch zijn er veel planten, die ook wanneer de plaatsingsomstan digheden niet ideaal zijn. toch wel zoveel kracht hebben, dat men vol doening van de bakken kan heb ben. Het meest ging spreker in op de waag hoe men te werk moet gaan bij het aanbrengen van balkon- en gevelversiering. Hierbij werd aan dacht geschonken aan de bakken, bij voorkeur van eterniet of hout. met gaten in de bodem. Het is ver standig, de bakken niet te bont te maken. Men bereikt het beste ef fect door uniforme planten met hel dere bloemkleuren te nemen. Men vergete niet aan de zijde van de wandelgangen op de flats balkon- versiering aan te brengen. Na de pauze heeft de heer Van der Salm met een groot aantal kleurendia's het bewijs geleverd dat door balkondecoratie en gevelver siering een zeer aantrekkelijk straatbeeld is te verkrijgen. Brandje aan Oranjestraat ALP HEN Bij het vullen van een oliekachel liet de 68-jarige me vrouw L., wonend in de Oranje straat, gisteren een brandende lu cifer in de olie vallen. Er ontstond een begin van brand, waarbij zy brandwonden in het gezicht en op de armen kreeg. Mevrouw L. wist zelf die kachel nog uit de kamer naar de keuken te dragen. Een buurman plaatste het nog bran dende apparaat buiten de deur. Dr. Zwartendijk verleende de medische hulp. De brandwonden bleken nog al mee te vallen. In de woning werd licht schade aangericht. ALPHEN De Chr. Besturen bond vergadert vrijdag 21 febr. des avonds aoht uur in een der za len van de Opstandiïigskerk. De heer W P v Leeuwen, districtsbe stuurder van het CNV komt spre ken over „Staat de kerk nog achter de chr. vakbeweging". Ds. G. A. Westerveld, geref. pred. alhier, hoopt op deze avond ook aanwe zig te zyn en zyn visie op deze vraag te geven. Niets doen is er niet bij voor de bruidegom WARMOND „Toen ons hu welijk kinderloos bleef, hebben mijn man en ik de zorg en opvoe ding van zes heel jonge kind-e ren, drie meisjes en drie jongens, op ons genomen. Wij zijn erg blij te kunnen zeggen dast ze allen een goede plaats in de maatschappij hebben verworven". Woorden van een gouden bruid, 77 jaar oud. Woensdag 26 februari zal deze bruid, mevrouw J. E. Zoetemelk- Brand met haar even oude echt genoot, de heer J. C. Zoetemelk, het 50-jarig huwelijksfeest gaan vie ren. De heer en mevrouw Zoetemelk herinneren zich hun vorige huwe lijksfeest. het 40-jarige, nog heel goed. Zij kregen toen van Paus Joan nes XXIII een oorkoncfe waarin hij zijn waardering uitsprak voor de wijze waarop zij de aan hen toever trouwde kinderen hebbe opgevoed en begeleid. Toen de heer Zoetemelk in 1919 trouwde, kocht hij in Hoogmade een tuindersbedrijf, 3 hectare groot, met daarop, een afgebrande boerderij. Maar na tien jaar bleek dat het be drijf niet meer rendabel was. Dit was vooral te wijten aan de econo mische crisis. Apeldoi om In 1928 ging het gezin naar Apel doorn waar de heer Zoetemelk als beheerder van de tuinderijen in dienst trad bij de daar gevestigde St. Joseph-stichting, maar noch hij, noch kinderen, roch echtgenote kon den aan deze vreemde omgeving KATWIJK Gisteravond hield de zwem- en poloclub Katwijk in de zaal bij dc Triumfatorkerk de eerste jaarvergadering. Voorzitter, M. A. de Vries herinnerde aan het feit, dat het eerste polo zevental kampioen is ge worden in de tweede klasse van de kring Gouwe Rijnstreek van de K.N.Z.B. Een der leden, Lia Hidding, werd kringkampioene op dc 100 me ter vlinderslag. Het ledental nam sterk toe. Door dat de beweegbare vloer het begaf, werden bijna alle polowedstrijden in Leiden gespeeld. Secretaris. H. van Drongelen bracht zijn verslag uit. Het ledental steeg in het jaar 1968 van 70 naar 250, het aantal begunstigers van zes naar der tien. Herinnerd werd aan 23 januari, toen het eerste nummer van het club blad „De Brulboei' utkwam, 1 mei, toen een fusie tot stand kwam met de Noord wij kse zwemelub De Geepen, en 26 juni, toen de vereniging Ko ninklijke Goedkeuring verkreeg. Examens Van de 82 leden die examen afleg den, slaagden er achttien voor A, 22 voor B, 30 voor C en 3 voor D. Het verloop van de zomercompetitie po loën was succesvol. Penningmeesteresse mej. E. C. van Dijk lichtte het financiële verslag toe. Het totaalcijfer was f 13.007,20 en het batig saldo f 8,74 Bij de bestuursverkiezing wer den herkozen de heer M. Bezem binder, vice-voorzitter, dt heer H. van Drongelen, secretaris, me vrouw E. A. Jansen-De Rid-ei. tweede peni.ingmeesttresse, me- Schaatswedstrijden LEIMUIDEN De schooljeugd nam gisteren deel aan wedstrijden, die de ijsclub Nut en Vermaak hield op de landijsbaan. Uitslagen: jongens (10 t.m. 13 jaar): 1 Henk de Rijk, 2 Addy v. d. Hoek, 3 Thijs van Dijk, 4 Dick de Koning; meisjes- jes (10 t.m. 13 jaar): 1 Tineke van Graas, 2 José van Haasteren, 3 An neke van Velzen, 4. Yvonne Brand. TER AAR De 16-jarige schaat ser uit Ter Aar, Jos Valentijn, heeft bij wedstrijden in Inzeil een beste tijd gemaakt op de 500 meter, die hij in 43.1 wist af te leggen. De 1500 m deed hij in 2.18.5. Op beide afstanden werd hij derde. Bij de 100 meter bereikte hij de vierde plaats (1.39.1) en op de drie km werd hij vijfde in een tijd van 5.56.9. In het eindklasse ment bezette Valentijn de vierde plaats met 183.800 pt. Jos Valentijn werd uitgezonden door de KNSB, omdat zijn pres taties bij de nationale wedstrij den daar aanleiding toe gaven. Joop Koeleman uit Ter Aar, zelf oud-schaatser, ging met de ploeg mee als coach. Hij had zes deelne mers onder zijn hoede. Het verblijf in Inzeil vond Koele man een succes. Van Valentijn is volgens de coach in de toekomst veel te verwachten. vrouw L. E. Lange-Van cien Oever, commissaris. Als leden van de zwemcommissie werden gekozen de heren J. van Drongelen, L. Parlevliet en A. Parle- vliet, als leden in de polocommissie de heren H. van Drongelen, N. Schaap en E. Schoneveld. Besloten werd in verband met de financiële toestand het gemeentebe stuur subsidie te vragen. Er werd ten slotte ingesteld een pers- en propagandacommissie, be staande uit de heren: M. A. de Vries, M. Bezembindc - en H. Boonstoppel. Lid Tsjechische ambassade overleed aan hartverlamming HAARLEMMERMEER Dc ge meentepolitie van Haarlemmer meer trof dinsdagavond omstreeks 11.30 uur een man aan in een langs rijksweg 4 nabij Nicuw-Vennep ge parkeerd staande auto. Na onderzoek bleek dat het de 57-jarige Tsjech K. Havlicek uil Den Haag was, die aan een hart verlamming was overleden. Het slachtoffer was werkzaam op de handelsafdeling van de Tsje chische ambassade in Den Haag. wennen. Na een jaar vertrok het ge zin dan ook weer om zich te vesti gen in Alkemade. Terug naar het zo bekende polder- en waterland. Na tien jaar in het boerebedrijf werk zaam te zijn geweest trok de heer Zoetemelk in 1939 naarWarmond, waar hij de exploitatie van een hoenderbedrijf op zich nam. Dank z\j zijn grote energie bleef dit be drijf niet zonder resultaten. Maar ook voor de sterken komt nu eenmaal de tijd dat zij niet meer kunnen doen wat zij willen. Na on derling overleg (zij deden en doen altijd alles samen) besloten de heer en mevrouw Zoetemelk hu.i intrek te nemen in huize St. Liduina om van hun welverdiende rust te gaan genieten. Hoenders Niets doen is er voor de heer Zoe temelk niet bij. Als tijdpassering verzorgt hij het bij het huis beho rende hoenderpark. Ook de om het huis liggende tuinen en parken heb ben zijn grote belangstelling- Van de zes kinderen zijn er nu 5 getrouwd. De trots van het echtpaar Zoetemelk vormen de 13 kleinkinde ren. Op 26 februari wordt het dus een groot feest. Voor.ieder die het echt paar zijn gelukwensen wil aanbieden bestaat daarvoor, van half vijf tot half zes, de gelegenheid in hotel De Zon. Jaarvergadering Geref. verenigingen Ter Aar TER AAR In het dorpshuis hielden de Gereformeerde vrouwen en mannenverenging hun jaarver gadering onder leiding van mevrouw De Kleer en de heer H. Schouten sr- Voor de pauze behandelde de heer H. Schouten het onderwerp Gebod en Zede en na de pauze wer den dia's vertoond over het leven van vrouwen in Afrika en het werk dat de kerken daar doen ter verho ging van het levenspeil. Voor de vrouwenvereniging gaf mevrouw Schouten het jaarverslag. Deze vereniging telt negentien leden en mevrouw Esveldt vermeldde een batig saldo van f 46.61. Voor de man- nenvereniging gaf de heer L. P. Rietveld een jaaroverzicht. De heer Jac. van Vliet had een kasoverschot van f 160.97. TER AAR „Leven met de wel vaart" is het thema dat voor de ko mende samenkomst van de discus siegroep TAJO uit de bus kwam. De bijeenkomst wordt gehouden op donderdag 20 februari 's avonds om 8 uur in gebouw Jonathan aan de Aardamseweg. NOORDV'IJK Te elfder ure was een raadsvoorstel ingelast over het verlenen van een subsidie van f250 aan de veelbelovende jonge Noordwijkse kunstenaar Krijn Gie zen, als stimulerende bijdrage in de uitgave van een kostbaar aandoende catalogus ter gelegenheid van zijn expositie in De Lakenhal te Leiden. Daarover sprak de heer Faase (KVP) zijn verwondering uit. Waar om was het nodig zo'n opvallend dure catalogus uit te geven? Burgemeester Bonnike antwoord de, dat de catalogus door De Laken hal en organisaties van kunstenaars werd gesubsidieerd. De bijdrage van de gemeente moest meer worden ge zien als een uiting van sympathie De heren Van Duijn (Prot. Chr.), Van Nes (Gem. Bel.) en Benschop (Prot. Chr.) bleken met de heer Faase van mening te verschillen. De heer Van Duijn von^ de kri tiek van de heer Faase niet plezierig en was blij, dat het gemeentebestuur van zijn waardering liet blijken. De heer Van Nes sloot zich daarbij aan. Als Noordwijkers zijn wij trots op zo'n jong talent. Het is een ere- plicht Giezen op deze bescheiden wijze te helpen. Hij vond de cata logus smaakvol uitgevoerd. Ook de heer Benschop was het volledig met het voorstel van B. en W. eens. LISSE Op 18 febr. bestond de prot. chr. huishoudschool aan de Hyacintenstraat tien jaar, maar in feite begon men eigenlijk al in augustus 1958 met het onderwijs. Voorzitter in die tijd was ds. C. Jongeboer, die wegens vertrek naar Apeldoorn al vrij spoedig werd op gevolgd door de heer J. A. van der Veken. De school begon met 160 leerlingen, die werden onderge bracht in 4 eerste en 3 tweede klassen. Het aantal leerkrachten, bestond naast de directrice uit elf personeelsleden. Begonnen werd met een twee-jarige opleiding. In augustus 1959 volgde eon assisten tenopleiding en kwamen er ook vormingsklassen. Het onderwijs aan de huishoud school is de laatste jaren gewijzigd. Er wordt meer theorie gegeven dan vroeger en door invoeging van studielessen wordt de leerling de juiste werkwijze van studeren bij gebracht. De jubilerende huishoudschool heeft typisch een sfcreekfunctie. De sohool wordt bezocht door 272 leerlingen, die komen uit Hillegom, Sasseniheim, Lisse, Bennebroek, Lisserbroek, Nieuw-Vennep. Abbe- nes. Warmond, De Kaag. Voorhout, WOUBRUGGE Vrijdagavond om 8 uur geeft het fanfarekorps Har monie met drumband een uitvoering in Het oude Raedthuys. Ook wordt de speelfilm Fanfare vertoond. H. J. Weijers overleden WARMOND Op 87-jarige leef tijd is de heer Hubertus J. Weijers overleden. De heer Weijers heeft als raadslid zeer veel gedaan voor minderdraagkrachtigen. Hij was mede-oprichter van St. Deus Dedit en van de Volksbond waarvan hij ook jarenlang penningmeester is geweest. Burgerlijke stand van Warmond WARMOND Geboren: Vergeer Monique E M dv Vergeer W L en Angevaare M P, Wasbeeklaan 5; van Egmond Barbara G dv van Egmon J en Verkaik D, Wasbeeklaan 13; Kip ping Mark zv Kipping C M en van Korsuize M H, Margrietstraat 10; De Vroomen. Augustinus L zv de Vroomen A C en van Heemskerk M H, Herenweg 129; Heerings Johanna A P dv Heerings A J W en van van der Hulst J C L, Raadhuisdam 10; Sikking Petrus M zv Sikking P H en van Van Steijn J M, van Duven- voordestraat 5; Sikking Joanne M W E dv Sikking A C H en van Beu- gelsdijk W T M, Dorpsstraat 8; Blonk Jan Willem D zv Blonk D en van de Vos W A. Julianastraat 12; Fehres Cecilia H F dv Fehres P M I en Lakeman A P, ws Nea Tocht; Heemskerk Fredericus C zv Heemskerk C G E en van vansder Vlugt B C M, Marijkestraat 8; Date- ma Bianca dv Datema J F en van Scheltens A M, Padoxlaan 7; van Ingen Johannes H W zv van Ingen A H W en van van der Spruit J. Teylingerkade 1; Hoek Raymond W A zv Hoek T A P en Warmerdam P H T, Dorpsstraat 24. Ondertrouwd: Bouterse Petrus A Th, 24 jar te Haarlemmermeer en Floor Veronica H A C, 23 jaar, van Beverningkstraat 6; Tamerus Johan nes, 22 jaar te Boskoop en Spijker Pieternella, 20 jaar, Scheepma- kersdam 10; Keij Dirk J. 21 jaar te Leiden en van der Sleet Wilhelmina, 18 jaar, Julianastraat 27; Crandel, Rudolphus I M. 22 jaar te Bloem en daal en van Rijn, Herinanna M W, 28 jaar, ws Rijnenburgh nabij Oran je Nassauln. 2. Gehuwd: Rijnsburger H te Leiden en Kortekaas P M. Toekomstig adres Van Mathenessestraat no. 37, Warmond; Matze K P te Alphen aan den Rijn en van Rijn C J. Toe komstig adres Venusstraat 118; Tijt- hoff A M en Suurd, Willemina, te "s-Gravenhage; Venne L C A te Voorhout en De Winter, W J M. Toekomstig adres: Sassenheim, Ange lenhorst 27Avan der Veer J A M te Sassenheim en van der Voort Chr M.; Hagedoorn T T, te Arnhem en Vissinga G. Toekomstig adres. He renweg 19; Klaver A en de Bruin E, te Vlaardingen. Toekomstig adres: ws Frienship nabij Oosteinde 15. Overleden: KIaassen W, 79 jaar; Koppers C, 32 jaar; van Egmond J J, w/v Kortekaas N, 73 jaar; Papót A P, 66 jaar, kaarsenmaker; Van Ton geren A, 82 jaar; van der Eist N C, 72 jaar; Veelenturf G C, 94 jaar; van Seggelen M. 86 jaar. HAZERSWOUDE De afdeling van de christenvrouwenbond ver gadert vrijdagavond om 8 uur in de lokalen achter de geref. kerk. Spreekster mevr. Visser-Scholten over het onderwerp „Veranderde moraal". Burgemeester van Noordwijk: NOORDWIJK De mogelijke rioolwaterzuivering op zee zit het raadslid Vogelaar (prot chr) nog altijd zeer hoog. Een publikatie in onze krant van mededelingen van B en W van Katwijk hierover wa ren voor hem aanleiding tot het stellen van enkele vragen. Burgemeester Bonnike bleek over recente informaties te beschikken. De investering van f 300.000 be treft de verbetering van een stam- riool naar het woongebied Hootr- nes. Dit betekent echter in het ge heel niet, dat lozing in zee voor de deur staat. De bestudering van deze materie is een taak van het Hoogheemraad schap van Rijnland in samenwer king met het RIZA. Men is bezig bij Scheveningen onderzoekingen te verrichten. Te zijner tijd zal daar over een rapport verschijnen. De dijkgraaf van Rijnland heeft het gemeentebestuur van Noord- KATWIJK AAN ZEE Van avond om kwart voor acht houden de meisjesverenigingen Debora, Mirjam en Martha een bijeenkomst voor de ouders in gebouw De Hoek steen. wijk toegezegd het volledig op de hoogte te zullen houden. De on derzoekingen kunnen evenwel nog jaren duren. Er gebeurt beslist niets, dat het belang van de bad plaats kan schaden. Noordwijk en Noordwijkerhout. Sinds juli 1961 is mej. N. R Daudeij directrice. De heer C. Smits uit Hillegom is voorzitter van het schoolbestuur. Het aantal leerkrachten bedraagt 21. Het feestprogramma ziet er als volgt uit: dinsdag 25 en woensdag 26 fobr. tentoonstelling, vrijdag 28 febr. feestavond met aanbieding van geschenk door de leerlingen. Ter gelegenheid van dit jubileum hebben de leerlingen zelf een fruit- bakje en een werkstukje gemaakt om te geven aan bejaarden en lang. durig zieken. Op 7 maart is er nog een jubileumviering voor bestuur en directrice. Woensdag 19 februari. KONINKLIJKE SCHOUWBURG. 20.15 uur: ..Er ztt een haar in mijn soep DILIGENTIA. 20.11 uur: Cabaret Frans en Flet Kostei „Feest". KURZAAL, 20.15 uur: Residen tie-Orkest o.l.v. Bohumtl Gregor, m.m.v. Jacques Klein, plano. POPPENTHEA TERS Guido van Deth, 14.30 uur: ,,De verdwenen prinses" (M); Frank Kooman, 14.30 uur: „De dieren van Sultan Hassan". Donderdag 20 februari. DILIGENTIA 20.15 uur: cabaret Frans en Fiet Koster „Feest". GEMEENTEMUSEUM (aula), 20.15 uur: Edward Witsenburg, harop en het Erasmus-kwartet. Vrijdag 21 februari. CIRCUSTHEATER 20.30 uur: Nederlands Dans Theater, m.m.v. het Nederlands Ballet Orkest o.l.v. Leo Drlehuljs: „Recital voor cello en t dansers (m.m.v. Anner Bijlsma, cello), Impressies, Vijf schetsen, Pad de Deux uit le Diable A Quatre en Sargosso". DI LIGENTIA, 20.15 uur: Cabaret Frans en Fiet Koster „Feesz". PAVILJOENTHEA TER, 20.15 uur: Nieuwe Komedie „Ds Ruiters" van Aristophanes. THEATE& SCARABEE. 20.15 cn 22.00 Schouwspel „Poppetgom". Zaterdag 22 februari. KONINKLIJKE SCHOUWBURG, 20.15 uur: Haagse Come- die: „Veel leven om niets" van William Shakespeare. CIRCUSTHEATER. 20.15 uur: Residentie Koor. m.m.v. het Resi dentie-Orkest, nnette de la Bije. sopraan; Marianne Dieleman, all; Willy van Hese, tenor en Ruud van der Meer, bas; o.l.v. Kees Stolwijk. DILIGENTIA. 20.15 uur: Cabaret Frans en Fiet Koster „Feest". KUniAAL, 20.15 uur: Concertgebouwor kest o.l.v. Katel Angerl, m.m.v. Bernard Kruyseli, bariton. NEDERLANDS CON GRESGEBOUW, 12.00-3.00 uur: Manllesta- tie KunstdruKte „Uit de Kunst". POP PENTHEATER Frank Kooman, 14.30 uur „Sphonijnus, het wijze konin". (M. THE- AitiE SCARABEE. 20.15 en 22.00 Schouwspel „Poppetgom". Tentoonstellingen: GALERIE PULCHR! STUDIO. Lange Voorhout 15, di. t.m. zal 11—IB, bovendien di.av. 20—22 uur: II febr. t.m. 6 maart: Bob Buys (schild.) GEMEENTEMUSEUM, Stadhouderslar 41. ma. t/m zal 10-17 zon 13-17, bovendii wo.av. 20-22 uur:t/m 24 febr.: Ray Star' man; t/m 23 lebr.: Aad van Houwellng (tek.); t/m 2 maart: „Glas door de ei wen"; t/m 24 maart: Theo van Doesbui t/m 31 maart: Grepen uit de muzlekbit- otheek tGeorg Friedrlch Handel). KOi XINKLIJK PENNINGKABINET, Zeestraal 71b, maandag t/m zaterdag 10-13 en 14-17 uur: t/m 28 maart: Verzamelingen ui collecties van leden van de Numisma tische Krlnc Den Haag. LETTERKUNDIG MUSEUM, Juffrouw Idastraat 11, ma t/m vrij. 13-17 uur: Documenten over de peri ode van 1750 tot heden. MUSEUM VOOK HET ONDERWIJS. Hemsterhuisslraat 2E, ma. t/m vrij. 12-16 zat. 10-16 zon. en feestd. 13.30-16 uur: „Van Terp tot Delta plan". NEDERLANDS POSTMUSEUM. zeestr. 82, ma t/m zat. 10-17, zon. 13-b uur: t/m 6 maart: „Wintersport op ds postzegel". PANORAMA MESDAG, Zeestraat 65b, ma. t/m zat. 10-15, zon 12-15 uur: t/m 34 febr.: Kunstkring „Matuvu" (schild., aquarellen, wandkleden en kera miek). PULCHRI STUDIO. Lange Voor hout 15 ma t/m zat. 10-16, zon. 14-17 uur t/m 8 maart: Herbert Frank (schild, en collages). Film: APOLLO: 12.15, 2.30. 4.45. 7. 9.15: „Carmen Baby", 18 Jr.; AST A: 2.30, 7. 9.15, zon. 1.30, 4, 7, 9.15: „Lady in ce ment". 18 jr.; BIJOU: 2, 7. 9.30, zon. 1.45. 4.15, 7. 9.30: „De wurger van Boston", II jr.; CAMERA: 2.15, 8: „Romeo en Julia'. 14 jr.; CINEAC: do., vrij., ma., dl. 9.30. 11.30. 1.30. 3.30: „Wintersport-Olympiade in Grenoble", a.l.; zat., wo. 9.30, 11.30, 1-30, 3.30, zon. vanaf 11.30: „De avonturen van Pietje Bell", 5.30, 7.30, 9.30: „Wees lie! voor mij", 14 jr.; CITY: 2, 6.45, 9.15, zon. 1.45, 4.15, 6.45, 9.15: „Met zes wordt hel hommeles", a.l.; CORSO: 2, 8.15, zat. 2, 7, 9.15, zon. 2, 4.15, 7, 9.15, ma., dl., wo. 8.15: „Taras Bulba", 14 jr.; DU MIDI: 8.15, zat 7, 9.30, zon. 2.30, 7, 9.30: „James Bond 007 contra Dr. No", 14 jr., zat., wo. 2: „De kleine kolonel", a.l., zon. 12: „Eugen One- gin" (opera van Tspalkowsky), a..l.EU RO CINEMA: 2, 8, zat-, zon., wo. 4, 8: „The great race", a.l.. zat., zon., wo. 1.30: „Stan Laurel en Oliver Hardy bij de luchtbescherming", a.l., zat. 24.02; „Vreemde neigingen". 18 jr.; FLORA: 2.30, 7. 9.15, zon. 2, 4.30, 7, 9.15: „Meisjes ln extase", 18 Jr., vrij., zat. 20: „Wildernis der samenleving", 18 Jr.; HOLLYWOOD: 2.30, 8.15, vrij., zat., zon. 2.30, 7, 9.15: „Samson tegen Hercules", 18 jr.. zat. 24: „Opmars naar de galg", 18 jr.; KRITERI- ON: 2.15. 7, 9.15, zon. 1.45, 4, 7, 9.15: „Mensen ontmoeten elkaar en zachte mu ziek vult hun hart", 18 Jr., vrij., zat 23.30: „The servant". 18 jr.; METROPOLE; 2, 8: ..Oorlog en Vrede" (deel II), 14 jr.; ODEON: 2. 8, zat. 2, 6.55, 9.15, zon. 1.45. 4.15, 6.45, 9.15: „Kat op een heet zinken dak", 14 Jr.; OLYMPIA: 2, 8: „Thunder- ball", 14 jr.; PASSAGE; 2.30, 7, 9.30, zon. 1.45, 4.15, 7. 9.30: „Rosemary's Baby", 18 jr.; REX: 9.30, 11.30, 1.30, 3.30, 5.30, 7.30, 9.30, zon. vanaf 1.30: „BulUtt", 14 Jr., zon. 1.30: „Hlto-Hlto", a.l.: ROXY: 2.30, 8.15, vrij., zat., zon. 2.30, 7, 9.15: „Werelddeel der verschrikkingen", 18 jr., zon. 12: Shatterhand", 14 Jr.: SEINPOST: zat., zon. 2.15, 8.15: „Zorg dat je d'r uit komt". 14 Jr.; STUDIO DE LUXE: 7.15, 9.30, zat., zon. 1.30, 7.15, 9.30: grote stilte", 18 Jr.; STUDIO 2000 8, vrij. zat., zon. 7, 9.30, ma., dl., do., vrij. 2, zon (di-av. besl. voorst.): „Un homme et une femme". 18 Jr., zat., wo. 2, zon. 1.30: „Kwajongens van de Witte", a.l.; THA LIA: 2.30, 7, 9.15, zon. 7, 9.15: „De vierde sex", 18 Jr., vrij., zat. 24: „Slechts moord kon zijn wraaklust bevredigen", 18 jr. zon. 1 en 3: „Je bent nooit te jong", a.l. wo. 19 febr.: „De rebel van Rome". 14 Jr. DE UITKIJK: 2 30, 7.15. 9.45, zon. 1.45, 4.15, 7.15. 9.45: „Rebellion". 14 jr. A ede rl andse visserij experts: IJMUIDEN Onder de Neder landse kust is het niet goed mogelijk autokei khoven in te richten voor het aan rekkei van vis. Aldus een reactie van deskundigen op het idee van een Israëlische visse rijexpert, waarover wij in de krant van gisteren schreven. De bodemvisserij met schrobnetten en dergelijke zou er alleen maar door worden geschaad. Deze netten gaan al regelmatig kapot door scheeps- en vliegtuigwrakken. Overigens zijn kerkhoven op de zeebodem geen nieuwigheid. Zij lig gen al voor de Amerikaanse kust, bü Japan en in de Oostzee. Op enkele olaatsen voor de Amerikaanse kust zyn zeer visryke plaatsen ontstaan door oude tram- en treinwagons in zee te gooien. Ook de Nederlandse kust en de Zeeuwse wateren kennen een aantal visrijke plaatsen rond scheepswrak ken en munitiedumpplaatsen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 12