IK WOU HAAR NIET DODEN" Geen havens Yoorne - grotere Maasvlakte Voor hetzelfde geld Van Z. voelde dat het afgelopen was Prov. indeling is ook achterhaald Tegen rechercheur: heeft gewonnen5 Dat aan de Papoea worde gedaan' recht CAFÉ CFÉME 1.75 alles goed en wel FABRIEK DOOR FELLE BRAND IN DE AS H. MEIJER IN AR-STAATKUNDE: ir .r> GS Z.-HOLLAND GEVEN TOE: Bestuurlijk orgaan voor Delta nodig rookt u 20 geurige Café Crème sigaartjes. HENRI WINTERMANS Archief Provo verkocht aan universiteit Wat doet Roolvink na de stijging van prijsindexcijfer? Vier studenten vergelijken kranteverslagen Verdachte moord or» melkslijter bekent Royé NIEUWE LEIDSE COURANT VRIJDAG 14 FEBRUARI 1969 Gedetineerden Twee gedetineerden uitgebroken, las ik in uw blad. Uitgebroken? Welnee. Ze kregen een kans. Een kans, die ze moeten krijgen, orakelt men! Boven dien een fiets. Waarom ook geen pas en wat reisgeld? Was de gevangenisdirecteur soms bang voor zijn leven? Barendrecht G. v.d. Hoven-Bosje Sportnieuws (5) De heer J. Keijzer is voorstander van sport op zondag, althans voor zo compleet mogelijke informatie over sport op zondag. Het één sluit het an dere echter niet uit. Dat een christen (lidmaat van de Nederlandse Hervormde Kerk en voorstander van de gereformeerde be lijdenis) dit schrijft vind ik zacht gezegd bedenkelijk. Natuurlijk heeft de sabbat afgedaan, maar een christen wil, dacht ik, de zondag toch wel in ere houden. Dat een christelijke krant geen verslag geeft van de sport op zondag ligt ge heel in de lijn van een christelijke levensbeschouwing. Het elke dag plaatsen van „een woord voor vandaag" is toch niet be palend voor het christelijk zijn van een dagblad? Moderne mensen, waar over de heer Keijzer spreekt, denken daar blijkbaar anders over. M.i. kan men beter spreken van moderne christenen, maar dan met alle nadruk op het woord modern. Schiedam J. Dijkhuizen Sportnieuws (6) Het is verheugend, dat in deze ru briek een discussie op gang is geko men over de vraag: wel of geen zon- dagsport in onze krant Het stuit mij en vele hervormden en gerefor meerden met mij tegen de borst, dat de leiding van de krant zo halfslachtig te werk gaat. Tour de France, Olympische Spelen en schaatsen wel, maar een voetbal- lopper bijvoorbeeld Ajax Feijen- oord niet. Ik wens een krant die signaleert. Niet een krant, die bedille rig uitzoekt wat de abonnee wel en niet mag weten. De Kwartet-bladen dreigen uit de tijd te raken, maar dat hoeft niet. En van mij hoeft dat zeker niet. De evangelisch-radicale visie en progressieve mentaliteit van de i christen van vandaag klinken nog te weinig door in onze krant. Ik hoop. dat velen hun stem zullen laten horen, om de hoofdredactie over de drempel te helpen, waarvoor zij zich nog be vindt, maar reeds duidelijke pogingen doet er overheen te komen. Uiteraard treed ik niet in discussie met mensen als de heer A. van Dom melen, die altijd ergens een bijbel tekst schijnen te vinden om voor hun karretje te spannen. Deze mensen ja gen eerlijke, gelovige christenen de kerk uit en brengen de wezenlijke boodschap van het evangelie om zeep. Scheveningen 'H. de Vligcr (Van onze speciale verslaggever UTRECHT Hans van Z., verdacht van moord op twee vrouwen en twee mannen, stelde gistermiddag alles in 't werk om de rechtbank te doen geloven dat hij met opzet had nagelaten de thans 67-jarige mevrouw E. Woortmeijer-Nickel met 'zn loden pijp dood te knuppelen. Onder het mom een ambtenaar van de belastingdienst te zijn, was hij er op 13 mei 1967 in ge slaagd de in de Utrechtse Haven straat gelegen woning van de weduwe binnen te dringen. De niets vermoedende vrouw, van wie hij wist dat ze veel geld in huis had, was naar een hoek van de kamer gegaan om, zoals ze zei, haar „weduwenboekje" te pakken, dat zich in een op de grond staande tas bevond. Van Z. had haa.r toen van achteren neergeslagen, maar de klap met de zelf gegoten vijf kilo wegende staaf was merkwaardig zacht aangekomen. Ze vertelde zelfs helemaal niet buiten bewustzijn te zijn geraakt. Hans van Z.: „Ik wist dat ze leefde, omdat ze nog ademde en kreunde, maar ik wilde niet meer doden. Ik wilde met volle kracht toeslaan, maar toen ik al had uitgehaald, kon ik 't gewoon niet. Ik voelde opeens dat dit mijn laatste moordaanslag was en dat 't met mij afgelopen zou zijn. Ik heb mevrouw toen nog onder de armen gepakt om haar op de divan te tillen, maar dat lukte niet." De weduwe, pittig en ad rem: „Nou, daar heb ik anders niéts van gemerkt." Verdediger mr. F. P. van Raven- swaay: „Waarom kon u eigenlijk niet verder? Was dat een lichamelijke of een geestelijke zaak?" Verd.: „Ik kon geestelijk niet." Een van de rechters vroeg Hans van Z. of hij één keer of meerdere malen geslagen had. Verd.: „Ik kan natuurlijk vijf keer of tien keer zeggen maar het was één keer. Ik zou u willen adviseren die staaf eens in uw handen te nemen en het gewicht te voelen." De officier van justitie, mr. A. So- merwil: „Betreurde u uw daad, toen u uit de woning was weggevlucht?" Verd.: „Nee."' Vraagtekens De officier memoreerde nog dat Hans van Z. op de hoek van Haver- straat was blijven staan kijken naar de hulpverlening die op gang kwam, nadat de hevig bloedende weduwe DEVENTER Een felle brand in j de plasticfabriek van Thomassen Drijver Verblifa te Deventer heeft het gehele bedrijf in de as gelegd. De brand brak tegen half drie gistermid dag uit. kelen voor eenmalig gebruik ge maakt. Op het moment van de brand waren zestig man van het personeel aan het werk. De schade wordt geschat op meerdere miljoenen gul dens. Het zangeresje Lenny Kujir gister avond tijdens haar optreden in het Grand Theater in Amersfoort. Z\j deed mee aan de eerste selectie voor het Eurovisiesongfestival. Vandaag zou de beslissing toorden genomen wie Nederland mag ver tegenwoordigen. een raam geopend had en luid schreeuwend alarm had geslagen. Er bleven vraagtekens in deze zaak, zij 't op ondergeschikte punten. De aangevallen en weer geheel her stelde vrouw ze had, naast een gapende hoofdwond, een hersenschud ding opgelopen hield vol steeds bij haar positieven te zijn geweest, ter wijl verd. het tegenovergestelde be weerde. Ook had ze het voortdurend weer over „sissende geluiden", die ze had gehoord. Deze waren volgens haar veroorzaakt door een „spuitje", dat een verdovend middel had bevat. Getuige: Ik ben bij de tijd geble ven. Ik had anders dat raam toch niet kunnen openen, nietwaar? Ik was natuurlijk wel wat versuft door dat spuitje, maar m'n hersens hield ik echt wel goed bij elkaar." De patholoog-anatoom dr. J Zelden- rust, verbonden aan het Gerechtelijk Geneeskundig Laboratorium in Den Haag, hield het voor mogelijk dat de geluiden, die de weduwe had ge hoord, toen ze zich naar haar tas- bukte, door het aansuizen van de lo den pijp waren veroorzaakt. Ook zei hij dat iemand die een hersenschud ding heeft gehad wel eens over effec ten spreekt, die er nooit zijn geweest. De officier suggereerde dat me vrouw Woortmeijer misschien het opentrekken had gehoord van de rits sluiting van de tas. waarin Hans van Z. het moordwapen verborgen hield. De laatste beklemtoonde keer op keer dat hij geen spuitje met een verdo vend middel bij zich had gehad dat z'n tas al open stond en dat zijn slachtoffer buiten westen was, toen hij het pand verliet. President: „In de vorm van waarne ming sluit de ene verklaring de an dere niet uit." Mr. Van Zeben, die opnieuw opviel door de rust en het geduld, waarmee hij het monsterproces leidde, vroeg de getuige of ze één of twee klappen had gehad. „Meerdere geloof ik," zei deze, maar één zo'n klap op je achterhoofd is al erg genoeg." Op verzoek van de president ging dr. Zeldenrust uitvoerig in op de ver- 500 gram wijst de weegschaal, waarop de loden pyp ligt, waarmee Hans van Z. de 67-jarige mevrouu) H. J. Woortmeijer-Nickel had ge slagen. Journalisten kregen giste ren de gelegenheid het wapen te bekijken. wondingen, die mevrouw Woortmeij er opgelopen had. In één van de processen-verbaal stond namelijk dat Hans van Z. na z'n arrestatie had gezegd dat hij „opzettelijk en met kracht" op zijn weerloze slachtoffer had ingeslagen. De patholoog-anatoom was er in ieder geval van overtuigd dat de klap met de loden pijp of het meerdere klappen waren geweest, kon ook hij niet met zekerheid zeggen „bijzon der zacht" was aangekomen. Dit kon veroorzaakt zijn door de hoofdbewe ging naar beneden, die de weduwe had gemaakt, maar ook door de op stelling van Hans van Z., toen hij toesloeg. „Genezen" Omdat de foto's die over de verwon dingen voorlagen, niet helemaal dui delijk waren, werd mevrouw Woort meijer gevraagd voor een onderzoek van haar achterhoofd (door dr. Zel denrust) naar de groene tafel te ko men. „Ik kan er niets meer van zien genezen!" zei de patholoog-anatoom. „Dat kan wel zijn", zei de weduwe wat vinnig, „maar geslagen ben ik in ieder geval." Of hij nu wel or niet gestoord werd bij z'n lugubere daad de kans bestaat dat mevrouw Woortmeij er haar leven te danken heeft aan omstandigheden, die niet bij de be raamde moord pasten Hans van Z. was er in ieder geval met zo'n (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG „Een eventueel zelfstandig Nieuw-Guinea, hoe wel nog onderontwikkeld, heeft zeker niet minder kansen van bestaan dan andere onderont wikkelde jonge landen. Het kan met ontwikkelingshulp geleid worden naar een vrije zelfstan dige staat." Tot deze conclusie komt de heer H. Meijer in een artikel in Anti-Revolu tionaire Staatkunde onder de kop: Wordt onrechtmatig geweld wederom gehonoreerd? Hij stelt zich lijnrecht op tegenover de visie van Idenburg met betrekking tot de toekomst van West-Irian. De heer Meijer verwijt Idenburg in feite uit te gaan van de gedachte: wat is voor Indonesië aan- vaarbaar en belangrijk? terwijl hij (Vervolg van pag. 1) De bewindsman gaf wel toe dat de nota kort na de verschijning op som mige punten reeds was verouderd en dat de uitbreidingsmogelijkheden groter waren dan was venvacht. De schatting die de nota geeft t.a.v. de benodigde ruimte voor zeehavenont wikkeling moet dan ook worden her zien, merkte hij op. De raming van het Overlegorgaan Havenontwikke ling Zuid-west-Nederland voor 1980 (10.500 hectare) ligt volgens hem dichtbij de werkelijkheid. De minister verklaarde dat er sinds de verschijning van de nota veel aan het zeehavcnbeleid is gedaan. Niette min was hij blij dat dc Commissie Zeehavenoverleg sinds kort aan het werk is om een bete.r inzicht in de problematiek te krijgen. Verheugend is ook dat er in Benelux-verband een onderzoek is begonnen nn*w de ver houdingen tussen de hav Bel gië en Nederland. HARRIS Over het onlangs verschenen Har- ïis-rapport dat handelt over de ontwikkeling van het noordelijk deel van de Delta zei hij dat de rege ring daarover nog geen gefundeerd oordeel heeft. Men is er nog niet in geslaagd de nationaal-economische belangen ervan te beoordelen. Het Centraal Planbureau gaat aldus de minister deze problemen bekijken. De socialist Lems vooral had be zwaren tegen het ontbreken van een nationaal zeehavenbeleid. Hij pleitte voor een totale studie, waarbij terug gegaan moet worden naar het uit gangspunt van 1966 en dan verder werken. Hij vond dat er teveel inci dentele beleidsbeslissingen worden genomen, die steeds grotere gevaren voor de ruimtelijke ordening inhou den. Hij betreurde het dat Amsterdam geen eigen zeehavennota heeft kun nen opstellen voor de behandeling van deze materie. Verder toonde hij zich voorstander van een Zeehaven- raad, die openbare adviezen uit brengt bij de beleidsvoorbereiding, maar de minister vond hiertoe nog geen noodzaak. A.R.-woordvoerder M. W. Schakel stelde dat zijn fraktie nog niet toe is aan havenontwikkeling in de Hoekse Waard. Men was het er wel over eens dat Voorne-Putten groen moest blijven. Hij deelde ook mee te voelen voor een uitbreiding van de Maasvlakte met 800 hectare en de aanleg van dc Rljnpoorthaven. SCHELDEBEKKEN Volgens de A.R.-f-raktie ligt het hoofdaccent van de zeehavenpolitiek in dc jaren zeventig echter in het Scheldebekken, maar dan dienen alle departementen die ermee te maken hebben de zaken wel gecoördineerd aan te pakken. Drs. E. Nypels van D'66 merkte in zijn rede op dat het beschamend is dat lagere overheden met rapporten komen die beter en genuanceerder zijn dan die van de regering. Hrj vond bijv. dal het Harris-rapport veel meer beleid toonde dan de Zee havennota. De 'neer Nypels meende dat de regering moet anticiperen op toekomstige havenontwikkelingen. De heren C. F. v. d. Peijl (ch). R Zegering Hadders (lib) en W. Assmann (kath) legden de nadruk op een nationaal havenbeleid en ook overleg op Benelux-niveau. twaalfduizend gulden vandoor ge gaan, die in bankjes van honderd in een portefeuille werden bewaard. „Ik ben maar alleen en vertrouw niemand meer", vertelde de weduwe in dit verband. „Toen ik de tas opendeed, waarin die portefeuille zat, dacht ik meteen: nou, dat zit fout Nou heeft hij m'n geld vast gezien." President: „Herkent u deze foto's van uw huiskamer?" Getuige: „Nee... eh. O ja! Wat een mooie foto's, vindt u niet? Daar bij die bank is het gebeurd." President: „Heeft u verdachte inder tijd herkend van de foto's, die van hem zijn gemaakt? Getuige: „Ik geloof van niet. Er zijn wel meer mensen, die op elkaar lijken. Ik kan toch niet zo maar iemand de schuld geven, nietwaar? Daar ben ik veel te eerlijk voor." Van de buit, die later geheel kon worden achterhaald, had Hans van Z. eerst „een bosje" in eigen zak gesto ken, alvorens deze ter deling naar „ouwe Nol" te brengen. „Dacht u dat 't niet eerlijk toe zou gaan?" smaalde de president. Met „ouwe Ndl", wiens naam zo veel mogelijk vermeden werd, omdat diens zaak pas de volgende week voor zal komen, was verd. overeenge komen dat mevrouw Woortmeijer ge dood moest worden. Het lag volgens hem in de bedoeling de weduwe in haar woning van de trap af te gooien, maar zover was het nog niet ge komen, ook al omdat een innerlijke stem hem dwong het misdrijf, waar aan hij begonnen was, niet verder uit te voeren. „U heeft gewonnen", had Hans van Z. tegen de rechercheur gezegd, die achter een spiegel in z'n woning een deel van de buit (5.700 gulden) ontdek te. „Gelukkig, nu is alles afgelopen." „Ouwe Nol" Uit de persoonsbeschrijving bleek dat verd. al verschillende keren met de rechter in aanraking is geweest de eerste keer. toen hij 16 was niet alleen wegens diefstal en verduis tering. maar ook wegens het vervaar digen en verspreiden van pornografi sche foto's. Vandaag, op de vierde zittingsdag van het proces, zullen, bij afwezig heid van de 26-jarige Utrechter, de in totaal 52 pagina's tellende psychiatri sche rapporten worden behandeld. De zaak tegen Hans van Z. zal de volgende week opnieuw worden ge opend, doch niet nadat hij is gehoord als getuige a charge in de zo nauw verweven zaak tegen „ouwe Nol." het belang van de Papoea's voorop had moeten stellen. De heer Meijer stelt dat we nog steeds een dure plicht en opdracht hebben ten aanzien van de Papoea's. Voor de ARP geldt dat te meer, om dat juist de ARP zo'n groot aandeel had bij het totstandkomen van het „ongelukkige Verdrag van New York". ZELFBESCHIKKING Zelfbeschikking was de achter grond van de souvereiniteitsover- dracht in 1949, aldus de heer Meij er. De naleving van het Akkoord van New York staat nog steeds dui delijk als punt in het program van Actie van de ARP, en daarom kan de heer Meijer dr. W. P. Berghuis niet volgen als deze in de Eerste Kamer niet meer hamert op dat zelfbeschik kingsrecht. maar de Papoea's slechts één keuze laat: aansluiting bij Indo nesië. Trouwens, de oplossing van Iden burg, dient Indonesië ook niet Indo nesië heeft al genoeg interne moei lijkheden, vindt de heer Meijer. „West-Nieuw-Guinea is voor Indo nesië niet meer dan een statuskwes- tie geworden". Ook het argument van de heer Idenburg dat West-Irian een tweede Biafra zou kunnen worden, vindt geen genade in de gedachtengang van de heer Meijer. „Dat Biafra is er reeds sinds de komst van generaal Edhie". Indonesië heeft zes jaar de tijd gehad om zijn goede bedoelingen aan de Papoea's te tonen. Het heeft zelf alle kansen voorbij laten gaan (ook in 1968). Het verschil met Biaf ra, aldus Meiier, is. dat Nieuw-Gui nea nooit met Indonesië één is ge weest. „Kirihio zegt nu: „95 procent van ons volk is er tegen om bij Indonesië te blijven". Kirihio is teleurgesteld, aldus de heer Meijer, maar anderen wisten dat reeds in 1962 en hij haalt stemverklaringen aan van enkele a.r. Kamerleden bij de overdracht van Nieuw-Guinea. GEEN VERTROUWEN De heer Meijer heeft geen vertrou wen in Indonesië en vindt dat de belangen van de Papoea-'s niet opge offerd mogen worden aan goede be trekkingen met Soeharto's bewind. Ook een uiteenval'en van Irdnnes:ë als wij de eenwording van Nieuw-Guinea met Indonesië pogen tegen te honden vindt de heer Meij er geen doorslaggevend argument. „Zou het zo'n vaart lopen met het eventueel uiteenvallen van Indonesië, is dat onze verantwoordelijkheid?" Hij besluit met: „Dtd aan de Pa poea recht gedaan worde". (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Evenals de ge meentelijke indeling van 1850 of 1900 niet meer past op de huidige ontwikkeling is ook de provin ciale indeling langzamerhand en niet eens zo érg langzaam achterhaald, aldus mevrouw mr. Chr. A. dê Ruyter- De Zeeuw in een vanmiddag, vrijdag, tijdens de statenzitting afgelegde verklaring. Hoe eerder de regering een staatscommissie in het leven roept om nieuwe organieke wetten op te stellen, hoe liever het ons is, zei zij namens GS van Zuid-Holland. Het college onderschreef hiermee wat de heer Sydney v. d. Bergh (lib.) reeds enkele malen in dit gezelschap had bepleit. Er kan echter niet worden ge wacht, want in het Deltagebied dringt de tijd. Terecht heeft ook de heer V. d. Bergh gezegd dat reeds nu behoefte is aan een bestuurlijké instantie, die het Deltagebied als een heid tot ontwikkeling kan brengen. Het overlegorgaan ZW-Nederland kan een eerste stap zijn, maar het is volstrekt onvoldoende. In de nieuwjaarsrede van de Dordtse burgemeester, mr. J. J. v. d. Lee, kwam een gedachte naar voren, die GS interessant vinden. De heer v. d. Lee sprak van een orgaan dat over een minimum aan bevoegdheden beschikt, die aan andere organen zijn ontnomen. Hij gaf hierbij een verge lijking met de Europese Commissie. Wat de samenhang van het Ant werpen Gentcomplex rnet de Neder landse Delta betreft zijn GS van me ning dat dit gebied, dat geografisch en economisch dermate een eenheid is ook bestuurlijk moet samenwerken wil het Schelde-Rijnbekken werke lijk ten volle tot ontplooiing komen. De overheid mag dan niet bij het bedrijfsleven achterblijven. Sprekend over de bestuurlijke pro blemen in het Waterweggebied, zei mevrouw De Ruyter dat een behoor lijk gewestbestuur is vereist en dat in dit opzicht de klok niet terug kan worden gezet GS wachten be- (ivare grootte Fijne geselecteerde tabak, verwerkt tot slanke, gave, geurige sigaartjes. Café Crème, van Henri Wintermans. Twintig van die geurige sigaartjes gaan er in een elegant aanbied-blikje. 't Is maar hoe u uw rook-geid besteden wilt - 20 voor langstellend af wat de Rijnmondraad straks ter tafel brengt Het streven; vertolkt in het interim-rapport, dat enerzijds meer reële bestuurskracht aan het nieuwe orgaan wil geven, anderzijds nauwere samenwerking met de gemeenten beoogt, wordt toe gejuicht AMSTERDAM Het archief van de Provo-beweging gaat niet naar Amerika, maar is gekocht door de Universiteit van Amsterdam. Het materiaal zal voornamelijk worden gebruikt door het seminarium voor massapsychologie, dat al eerder een gedeelte van het archief van ex- provo Roel van Duyn in bruikleen kreeg. Bibliothecaris prof. dr. S. van der Woude wilde niet meedelen hoeveel de universiteit voor het archief heeft moeten betalen. Volgens berichten in ex-provokringen is dit 13.000 gulden. De opbrengst komt ten goede aan de nieuwe „Stichting ter bevordering van een goed en goedkoop leven", waarvan Rob Stolk voorzitter en Lou van Nimwegen secretaris is. Zij voerden ook de onderhandelingen met de universiteit. Ex-provo Roel van Duyn toonde er zich verontwaardigd over, dat voor het archief geld was aangeno men. „Die stichting is scherts; de mensen in Biafra hebben het geld harder nodig." KAMERLEDEN VRAGEN (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Vier Tweede-Ka merleden van de KVP hebben mi nister Roolvink gevraagd of hij zich reeds beraden heeft over wat hem te doen staat na de mededelingen van minister De Block dat de kosten voor levensonderhoud in de maand janua ri met drieëneenhalf prorenl geste gen zijn. De heren Maenfen, Van der Ploeg, Weijters en Boot willen van minister Roolvink weten hoeveel bejaarden nog zijn aangewezen op uitkeringen volgens de Algemene Bijstandswet en hoeveel bejaarden er bijgekomen zijn sinds het leven duurder is geworden. Uit hun vragen blijkt bovendien, dat zij bang zijn dat de minister niet over de nodige bevoegdheden beschikt om een slagvaardig beleid te voeren in situaties als deze, in het bijzonder voor bejaarden, invalidi- teitstrekkers en arbeidsongeschikten. Zij willen een overzicht van de meest recente maatregelen tot verbe tering van de inkomenspositie van deze groepen en van de op korte ter mijn te verwachten maatreglen. Proces Hans van Z. UTRECHT Vier Utrechtse stu denten. Henk Koning. Johan Oldekal- ter, André Tacks en Floris Kolven- bach, zijn bezig met een onderzoek naar de kwaliteit van de verslagen die in twaalf Nederiandse dagbladen over de processen tegen de viervou dige moordenaar Hans van Z. en diens relatie „Ouwe Nol" verschijnen. De resultaten van het onderzoek zullen enkele weken na beëindiging van het historische proces worden ge publiceerd. Volgens student Kolven- bach gaat het er bij het onderzoek niet om. schrijfstijlen met elkaar te vergelijken, maar wel om aan te to nen in hoeverre feiten die ter zitting worden genoemd exact worden weer gegeven en of daarin nuances worden aangebracht. De studenten die de inhoudsanalyse moeten samenstellen, volgen het ge hele proces. Zii hebben al geruime tijd geleden om toegangskaarten ver zocht en deze in verband met de (reehten)studie ook gekregen. AMSTERDAM De 32-jarige scheepswerktuigkundige R. M. O. S. uit Amsterdam, die er van wordt verdacht de moord op de 78-jarige melkslijter R. Royé te hebben ge pleegd. heeft een volledige bekente nis afgelegd. Volgens de recherche week zijn be kentenis in enkele details af van dat van zijn medeplichtige, de 26-jarige naaister Erica U. De moord werd vo rig jaar oktober gepleegd. ARRESTATIE NA ROOFOVERVAL IN EINDHOVEN F'NDHOVEN De Eindhnvense nolitip heeft de 22-iarige .1 L. uit de Meh'sfad aaneebrwidpn wegens de roofrverval op een hulppostkantoor in het stadsdeel Tongelre. Twee gemaskerde mannen haalden vorige week dinsdag de kas van het kantoor leeg en verdwenen met een buit van 27.000 gulden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 5