Trees had echt spijt van haar moordidee Benfica: meer angst voor de sneeuw dan voor Ajax Kolkliïts Veiligheidsconferentie f NAVO noodzakelijk? Ashe voorlopig uitgeschakeld Ex-KNVB-bestuurder De Haan overleden Sneeuwploeg PORTUGEZEN NERVEUS EN GEPRIKKELD Schaatsters weer terug uit Davos Deelnemers WK in Deventer Record Verkerk niet erkend MOORDZAAK KERKDRIEL: ACHT JAAR GEËIST VRAGEN ONGELUK BIJ HEKENDORP Leidse calculator „in de mist Druco Drukkerijbedrijven N.V. EEN OFFSETDRUKKER EEN BOEKDRUKKER als ik dat geweten had KIP VOORDELIG 2.10 '/a kg. v. d. KROGT uw poelier ZIJ DIE DEZE WEEK ABONNEE WORDEN, KRIJGEN DE KRANT Gratis tot ZEG HET AAN WIE U OP DE BON WILT ZETTEN De bon vindt U 'Iders in de krant NIEUWE IEIDSE COURANT DINSDAG 11 FEBRUARI Ift SALISBURY Wegens een pijn lijke elleboog heeft Arthur Ashe zich genoodzaakt gezien verstek te laten gaan bij de Amerikaanse kampioen schappen overdekte banen, die maan dag in Salisbury zullen beginnen. I Ashe was voor dit kampioenschap als eerste geplaatst voor Clark Graeb- ner, Stan Smith en Cliff Richey. Hij zal tenminste twee weken niet kun nen spelen. Ashe klaagde al enige tijd over pijn in de arm. Hij werd de laatste tijd onder meer verslagen door de Braziliaan Thomas Koch en de Tsjech Jan Kodes. BUSSUM De heer A. de Haan Azn, die van 1923 tot 1936 in verschillende functies deel uitmaakte van het KNVB-bestuur, is de vorige week op 88-jarige leeftijd in zijn woonplaats Bussum overleden. De heer De Haan, die zich naast het voetbal bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt voor het cricket hij be kleedde 25 jaar lang een functie in het bestuur van de Nederland e cric ketbond is maandag in stilte be graven. Ajax ziet in de sneeuw een bondgenoot om Benficr in het Europacupduel van woensdag avond een nederlaag toe te brengen. Dat er echter in het Olympisch Stadion in Amster dam net zo veel sneeuw zal liggen als in Leusden, waar Ajax momenteel verblijft, dient sterk in twijfel te worden getrokken. Met man en macht is men bezig het stadion (zowel het terrein, als de toeschouwersbanken) sneeuwvrij te maken. SCHIPHOL Maandagmiddag is de Nederlandse damesschaatsploeg op Schiphol teruggekeerd, van wat wel licht de laatste grote wedstrijd van dit seizoen is geweest: de ontmoeting in Davos, waar Elly van der Brom en Ans Schut zorgden voor nieuwe we reldrecords op de 1000 en 3000 meter. Begin maart zijn nog wedstrijden in Inzeil, maar het is niet zeker dat de Nederlandse meisjes daar zullen uitkomen. De zes meisjes en trainer Kees Broekman werden verwelkomd door KNSB-voorzitter jhr. Mr. W. H. D. Quarles van Ufford. Stlen Kaiser, de onttroonde we reldkampioene en nu nog slechts houdster van een wereldrecord (dat over de vier afstanden) gaf in kort bestek een overzicht van haar plan nen voor volgend jaar: „Weer we reldkampioene worden en de wereld records heroveren Maar dat zal niet meevallen, want de tijden staan erg scherp. Maar wie niet waagt, wie niet wint." AMSTERDAM Benfica is bang. Niet van Ajax, maar van de sneeuw. Mario Esteves Co- luna, met zijn 33 jaar de oudste speler van Benfica, vertelde gis teren in Wageningen waar de Portugezen tot aan de Europa cupontmoeting tegen Ajax ver blijven: „onder normale omstan digheden zou ik het volste ver trouwen hebben, maar voor ons zijn de omstandigheden hier niet normaal. De kou is het ergste niet. Die paar graden verschil tussen Lissabon en Amsterdam kunnen wij wel overbruggen. Maar de sneeuw We weten niet wat we daarmee moeten be ginnen." Benfica voelt zich niet op zijn ge mak. Want behalve de sneeuw, waren er andere omstandigheden die de Por tugezen parten speelden. Zo bijvoor beeld de algemene grief van de spe lers, dat zU veel te ver van Amster dam zitten. Coluna: „Veel liever hadden wij in de buurt van Amsterdam gebleven. Zo'n reis is veel te lang. Vooral om dat de stemming in de ploeg toch al niet optimaal is.Inderdaad was de reis van Portugal naar de bestem- DEN HAAG De vraag of het wenselijk is een Europese veiligheidsconferentie te houden stond maandag op een conferentie over de NAVO in het middelpunt. De bijeenkomst, in het gebouw van de Tweede Kamer, was georganiseerd door het Polemologisch Instituut te Groningen, het Oost-West Instituut en het John F. Kennedy-Instituut te Tilburg. Prof. dr. C. L. Patljn voelde weinig voor een Europese veiligheidsconfe rentie. Hij betoogde dat men In de ontwapeningsconferentie te Genève reeds een permanent overleg orgaan bezit. Eerst zal op deze conferentie al het mogelijke gedaan moeten worden om tot resultaten te komen. Daarna kunnen de grote mogendheden trach ten tot regelingen te komen. Geheel anders was de opvatting van dr. H. N. Boon. permanent gede legeerde bij de VN. Kleine landen behoeven zich niet te laten weerhou den tot het nemen van initiatieven uit vrees dat de grote mogendheden dit minder op prijs stellen. De bui tenlandse politiek van een klein land wordt anders niet veel meer dan een vrijetijdsbesteding, aldus dr. Boon. Hij achtte het de moeite waard dat Nederland gezamenlijk met andere kleine landen de mogelijkheden af tast om tot een Europese veilig heidsconferentie te komen. Wel meen de dr. Boon dat men de gedachte van een Europese veiligheidsconfe rentie niet te ambitieus moest aan pakken. In het algemeen was de conferentie van oordeel dat de Navo naast een militaire ook een politieke taak heeft en dat het noodzakelijk is daar meer Inhoud aan te geven. Men voel de weinig voor een Europese De fensie Gemeenschap omdat dit onver mijdelijk zal leiden tot een Europees kernwapen met Duitse medezeg genschap. Ter voorbereiding van dit congres heeft het tijdschrift Oost-West een speciaal nummer gewijd aan het At lantisch bondgenootschap. In dit nummer pleit mr. P. J. Theunissen, medewerker van het Polemologisch Instituut voor een herziening van de Westelijke politiek. Mr. Theunissen legt hierbij het accent op wapenbe heersing en regionale ontwapening. Daarnaast moeten stappen geno men worden op het gebied van wa penbeheersing. Mr. Theunissen noemt in dit verband: ondertekening van het non-proliferatieverdrag; inspec tie door het bureau voor atoomener- ming in Nederland te lang: veertien uren waren de Benfica-spelers en be geleiders onderweg geweest Om ne gen uur maandagmorgen waren ze in het vliegtpig gestapt. Pas om half zes 's avonds konden zij, geprikkeld en vermoeid, hun kamers op-zoeken. Alleen in Laren werd de reis onder broken voor een lunch, die ook al veel te lang duurde, maar prettig werd onderbroken door het bezoek van schaatsenrijdster Ans Schut. De we reldrecordhoudster werd door Eusebio met een „fotografen-kus" ontvangen. Onzeker Minder nerveus, maar toch ook on zeker hoe kan het anders aan de vooravond van zo'n belangrijke ont moeting is de situatie bjj Ajax dat zich heeft teruggetrokken uit de ru moerige hoofdstad en in Leusden de laatste hand legt aan de intensieve voorbereiding op het duel tegen Ben fica. Die onzekerheid betreft dan vooral de opstelling waarmee Ajax de Portugese kampioenen schaakmat wil zetten. Moet Bennie Muller Eusebio dek ken? Speelt Barry Hulshoff mee om de lange Torres in bedwang te hou den? Rinus Michels lacht als hem dit alles wordt gevraagd. „Ik moet er nog eens een nachtje over slapen", stelt hij vast. Onder de indruk van de reputatie van de Portugezen is de Ajax-trainer in het geheel niet. „Het zijn ook maar gewone jongens en ik heb ze nu een paar keer gezien, maar een wonder- ploeg is het echt niet meer." Gevaarlijk DEVENTER e= De volgende rijders nemen op 15 en 16 februari te Deven ter deel aan het wereldkampi oenschap schaatsen: Othmar Braun- ecker (Oostenrijk), Kimmo Koski- nen, Olavi Hjellman (Finland), Francois Perrenoud (Frankrijk), Juer- gen Rudolph, Gert Bonke (Oost-Duitsland), Gerd Zimmermann, Erhard Keller (West-Duitsland), Gio vanni Gloder, Guido Gillarduzzi (Ita lië), Keiichi Suzuki, Muzuhiko Maeda (Japan), Jan Bols, Peter Nottet, Ard Schenk, Eddy Verheijen, Kees Ver kerk, Arie Eriks (reserve) (Neder land), Dag Fornaess, Per Willy Gut- tormsen, Fred Anton Maier, Svein Erik Stiansen. Magne Thomassen (Noorwegen), Goeran Claesson, Jonny Hoeglin, Oerjan Sandler (Zweden), Franz Krienbuehl (Zwitserland), Va- leri Lavroesjkin, Alexander Tsjekoel- jajev, Joeri Malitsjin, Alexander Kertsjenko, Anatoli Lepesjkin (Rusland), Neil Blatchford en Bill Lannigan (Ver. Staten). 0 TILBURG De Tilburgse IJshockey club Tysc Trappers heeft maandagavond door een overwinning op Hijs HoklJ de coupe International veroverd. De Tllbur- gers zegevierden voor 3500 toeschouwers op eigen baan met 2—1. De doelpunten werden alle ln de eerste periode gemaakt. „De twee centrale verdedigers Humberto en Raoul, dat zijn goede voetballers en Torres en Simoes blij ven gevaarlijke klanten, maar Euse bio viel mij tegen. Hij heeft dat bril jante niet meer. Overigens kan dat snel genoeg terug zijn bij een speler als Eusebio, vooral in belangrijke wedstrijden." Ajax is daar in hotel Huize den Treek in Leusden bepaald niet pessi mistisch. Er wordt zelfs aan een rui me overwinning gedacht. Uitslagen als 20 en 31 mogen dan slechts aarzelend over de lippen komen, ver trouwen in de goede afloop is er stel lig. „Dat is ook nodig", merkt Rinus Michels op. „Want alleen als we met twee doelpunten verschil winnen, be staat er grote kans dat we bij de laat ste vier komen." OSLO De voorzitter van de Noorse schaatsbond, Willy Relsvang, betwijfelt of het wereldrecord van Kees Verkerk op de 1500 meter (2.02 sec.) kan worden erkend. Volgens het Noorse dagblad Dag- bladet waren de wedstrijden op de baan in Davos niet tijdig opgegeven aan de Internationale Schaatsbond, waarvan Reisvang bestuurslid is. DEN HAAG De politie heeft een Duitse jongen in handen van de Duitse recherche gesteld. Gisteren heeft hij tegenover de Nederlandse recherche bekend op 2 februari in Duitsland een oude man te hebben gewurgd en bestolen. Hij heeft zich enkele dagen in Amsterdam schuil gehouden. Omdat zijn geld was opgeraakt wilde hij via Arnhem weer naar de Bondsrepu bliek. In Leersum werd hij door de politie gearresteerd. DEN HAAG Het socialistische Tweede-Kamerlid mevrouw Sin ger-Dekker heeft de minister van verkeer en waterstaat gevraagd een onderzoek in te stellen naar de oor zaak van het ongeluk zondag bij He kendorp. Zeven mensen kwamen daarbij om het leven toen de auto, waarin ze zaten, tussen twee treinen raakte. Mevrouw Singer-Dekker in formeert of de overweg wel voldoen ds was beveiligd. DEN BOSCH De advocaat-generaal van het Bossche ge rechtshof, jhr. mr. Witsen-Elias, heeft gisteren tegen de 29-jarige Trees K. uit Kerkdriel acht jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest geëist. Zij heeft bekend in 1966 haar vriend Jan H. te hebben voorgesteld om haar man en zijn vrouw door verdrinking om het leven te brengen. Tegen Jan H. heeft de advo caat-generaal vorige week twin tig jaar geëist. Zij was eerder door de Bossche rechtbank tot tien jaar veroordeeld, nadat de officier van justitie zes jaar had geëist. Een eivolle publieke tribune hoorde maandag de geheel verslagen vrouw opnieuw de bekentenis afleggen hoe zij op de gedachte was gekomen de beide mensen, die haar vermeende geluk ln de weg stonden, van het leven te beroven. In tegenstelling tot H. die na zijn aanvankelijke bekentenis bij de po litie en rechter-commlssarls nu steeds volhoudt dat er geen opzet in het spel U geweest, verklaarde Tree* dat er herhaaldelijk over het moordplan is gesproken. Toen haar man die fatale avond de woning verliet had zij hem nog ge vraagd of zij koffie zou zetten tegen de tijd dat hij weer thuis zou komen. VROUWENBOND Toch wist zij dat hij niet meer te rug zou komen. Want die avond zou de rit naar het Zuidwillemskanaal worden gemaakt. Zij kon zelf niet mee omdat ze naar de vrouwenbond moest... Ze dacht overigens eerst dat Jan het niet zou aandurven de auto in het water te laten rijden. Ze heeft in een roes geleefd en wil nu niets meer van Jan weten. Deze heeft teren hear aarfoA dat het een ongeluk was maar later zei hij: „Stel je voor dat Nellie (zijn eigen vrouw) was blijven leven. Ik heb het gedaan om jou te krijgen". Reeds eerder was er over de moge lijkheid van vergif en verdrinken ge sproken. De vrouw verklaarde later met nadruk, dat de politie geen en kele druk op haar heeft uitgeoefend. Jan H. zei vorige week dat zijn beke- tenis te danken was aan een „hersen spoeling" door de politie. SLUWHEID Uit het psychiatrisch rapport bleek, dat Trees verminderd toerekenbaar is. Ze is niet zelfstandig, angstig, ner veus en verraadt enige sluwheid en onbetrouwbaarheid. Er was met Jan een sterke binding ontstaan door het standsverschil: Jan's gedrag imponeer de haar. De advocaat-generaal wilde niet al leen de vrouw zien, „die hier in el lende voor ons zit. maar ook die van augustus 1966". Raadsman mr. P. de Sevaux bepleit te clementie op grond van het grote overwicht dat Jan op haar heeft ge had en het oprechte berouw dat sij Lia Koopman maakt reisje naar Engeland NIEUW-VENNEP Lia Koopman, leerling van de vierde klas van de Prinses Ireneschool in Nieuw-Vennep, zal een reis je naar Engeland mogen maken waar zij te gast zal zijn van de British Legion, een Britse or ganisatie van oud-strijders en nabestaanden. Elk jaar mogen drieëndertig van iedere pro vincie drie kinderen jongens en meisjes uit ons land naar Engeland. Het zijn kinderen die iedér jaar weer collecteren voor Klanroosdag. Klaproosdag is een initiatief van het Nederlands Oorlogsgra ven Comité. Dank zij de collec ten kunnen ieder jaar nabe staanden van geallieerden naar ons land komen om het graf van zoon, vader of broer te bezoe ken. A. v. Noort aanvaardt benoeming BENTHUIZEN De heer A. van Noort, die in de raadsvergadering van vrijdag tot wethouder werd ge kozen, heeft zijn benoeming aan vaard. Zijn werkgever maakte hier tegen geen bezwaar. ALPHEN-RIJN B. en W. heb ben openbaar aanbesteed het uit voeren van grond-, riolerings- en as- falteringswerken t.b.v. de ontslui tingswegen in het uitbreidingsplan Alphen-noord. Er werden 19 in schrijvingen ontvangen. De laagste aanbieding was van de N.V. Aan nemingsmij. De Moei en Hermes te Alkmaar: f 452.600.-. NIEUW-VENNEP Woensdag middag om 2.30 uur zal in de Nieuw- straat, hoek Van Bemmelenstraat in Nieuw-Vennep. de derde chris telijke kleuterschool worden ge opend. De plechtigheid zal worden verricht door de inspectrice van het kleuteronderwijs, mevrouw P. Goed- hart-Hogendoorn. De nieuwe school beschikt over twee lokalen en telt al tachtig kleuters. Kantongerecht LEIDEN Een 21-jarige Leidse calculator had na het drinken van j een aantal borrels (wat voor een alcoholpromillage van 0,80 had ge zorgd) in dichte mist in Rijnsburg de macht over het stuur van zijn j auto verloren waardoor een botsing met een tegenligger ontstond. De I kantonrechter veroordeelde hem gis teren tot onvoorwaardelijke intrek- king van de rijbevoegdheid voor de tijd van een half jaar en f 150 boete. Ook al tijdens zeer dichte mist had een 25-jarige Leidse brand wacht in Noordwijk brokken ge- maakt hij reed met een snelheid van maar liefst 80 km op de Goo- weg. Ondanks zijn verzoek om zijn rijbevoegdheid buiten het geding te houden, veroordeelde de kanton rechter hem tot een boete van f 75 en voorwaardelijke intrekking van de rijbevoegdheid voor de tijd van zes maanden. 1 20 WOORDEN f 1,75 Elk woord meer f 0,12 Deze prijzen zijn exclusief B.T.W Voor Koeriers onder nr wordt 35 ct. extra in rekening gebracht. Bewijsnummers (alleen op verzoek) 25 ct. Perspnccl gevraagd Gevraagd 1ste kapster, 2de kapster en leerling-kap ster. Tielemans Kapsalons, Damlaan 58. Leidschendam. teL 01761 - 3325. Vogelpark Avifauna vraagt nette meisjes voor opleiding in de bediening. Dagelijks aanmelden Hoorn 65, Alphen aan den Rijn. Kapster gevraagd. Geheel zelfstandig kunnende wer ken. H. Bedeker, Tulpen straat 16a, Rijnsburg, tel. 3261 na 6 uur: 6975. Gevraagd in kampart sengezin met 2 kinderen (2 en 5 jaar) hulp in de huishouding voor hele da gen van maandag t/'m vrij dag. Indiensttreding maan dag 17 of 24 februari. Mevr. v. Erk. W. de Withlaan 6, Oegstgeest, telef. 52694. Gevraagd leerling of 3de bediende. Banketbakkerij Englebert, v/h v. d. Sijs, Hoofdstraat 44, Leiderdorp. Telefoon 23027. Voor de kantoren van de Leidse Volksuniversiteit K D wordt gevraagd een werkster (vermoedel. voor tijdelijk). Arbeidsuren voor en eventueel na kantoortijd (in overleg te regelen), 's Zaterdags vrij. Loon f3,50 p.u. bruto. Aanmeld. Plant soen 25 van 9-17 uur. Gevraagd werkster voor het schoonhouden van kan toor. Plm. 8 uur per week. waaronder zaterdagmorgen Aanmelden hedenavond tus sen 7 en 8 uur, Rijnsbur- gerweg 94, Leiden. Gevraagd net meisje voor huish. hulp 2 3 ochtenden per week. Hoog loon. Tel. 01710 - 51078. Gevraagd meisjes met ty pe - diploma en boekhoud kundige ervaring voor Ac countantskantoren te Kat wijk en te Oegstgeest. Hoog loon. Tel. 01710 - 51078. I Vogelpark Avifauna raagt; zelfst. werkende kok- jaarbetrekking. Woning disponibel. Aanmelden dage lijks tussen 11.00 en 14.00 uur, Hoorn 65, Alphen a/d Rijn. m Gevraagd: schildersleer ling van plm. 16 jaar. Aan melden 's avonds na 19.00 uur, v. Oosterstr. 26, Lelden. Personeel aangeboden Heer biedt zich aan als conciërge, portier of iets ïelijks. Brieven onder no )21 bur. v.d. blad. Meisje 17 jaar zoekt werk bij dieren. Omgeving Voor hout. Tel. 02532-6920. Vrouw 42 jaar zag zich gaarne geplaatst als ver zorgster bij beschaafd heer Br. onder nr. 2608 bur. v.d. blad. kamer of gehele bovenver dieping. Br. gaarne te rich ten met prijsopgave onder nr. 2609 bur. v.d. blad Woningruil Verhuizingen door het ge hele land onder garantie. Fa. C. A. Mostert en Zn., Mid delstegracht 89. Leiden, te lefoon 01710—22085. O Rijlessen.Een zaak ^n vertrouwen! Prettig idee: een rijschool met de naam Kamsteeg erachter. Gediplo meerde instructeurs; uiter aard de nieuwste Volkswa gens, goed verzorgde theore- thische opleiding. Auto rijschool Kamsteeg, Gevers straat 30, Oegstgeest. Tel. 01710-51940 's avonds: voor Leiden en omgeving 01710-43428 voor de bol lenstreek 02530-3930. Het is gewoon belachelijk om te wachten met de aanschaf van uw auto. De winter is voorbij en de zon laat reeds regelmatig zijn warmte voelen. Bovendien is bij ons de keuze-mogelijk heid het grootst, want met een voorraad van plm. 150 stuks mag je toch wel wat jen. Ons advies: Koop nu snel want de keus is nog enorm en het zijn nu nog winterprijzen. Calex Auto bedrijf N.V., Kort Galgewa ter 14-16, Leiden, tel. 33355. Dagelijks geopend van 9-22 uur. 0 U zit snor bij de Calex". Uw verkoop-adviseur staat voor u klaar, van 9 uur tot 22 uur toont hij u graag on ze enorme collectie automo bielen. Want plm. 150 stuks kijk je niet zo gauw over het hoofd. Bovendien gelden nu nog de winterprijzen en is de keuze-mogelijkheid het grootst. Advies: Nu langsko men of bellen, kijken oi Ko pen: kom gerust, want het zit wel snor bij de „Calex" Kort Galgewater 14-16. Lei den, tel. 33355. 10 autorijlessen v. f47,50 Vervolg- en losse lessen: f 7,50. Fonkelnieuwe V.W.'s. Autorijschoolcombinatie De Centrale. Aanmeldingsadres sen: Leiden Morsstraat 23. tel. 31909. Alphen aan den Rijn: Hooftstr. 257, telef. 3752. Voorschoten: Profes sor Cam. Onnesplantsoen 13 tel. 5834. Warmond: Laan van Oostergeest 3, telefoon 2678. Speciale aanbieding HOGE RIJNDIJK 265 liefst bekend met Aurelia 46 of die omgeschoold wil worden tot offsetdrukker. Sollicitaties: Hoge Rijndijk 265. Leiden. Tel. 30139 Ook zaterdag na telefonische afspraak. Na 18 uur tel. 33837. Te koop aang. 8 platen hardboard wegens verhui zing. Te bevr. Ie Binnen- estgracht 23, Leiden. 0 Nieuwe autobanden. Be kend merk, 25 pet. korting. Remould-banden voor de helft van de nieuwprijs, H. Hovig, Hoge Rijndijk 300 te Leiden (bij de Leiderdorp- se brug), telefoon 25517. Aangeb. nieuwe nog niet bereden dames- en heren- sportfiets. Nieuwprijs f250 nu voor f 150 per stuk. Lin- gestraat 110, bij de Wilhel- minabrug. Te koop aang. een '"as- taard poedeltje. Reu, 5 mnd Fagelstraat 52 (hoornes) Katwijk aan Zee. Tc buur aangeboden Grote gestoff, gemeub. kamer met c.v. en balkon, gebr. van keuken, badka mer. Geschikt voor 2 da mes (verpleging, onder wijs) f 185, per mnd. Tel. 20203. Verhuur van porseleinen serviezen - Leerdam glas werk - bestek - koffiemachi nes, verchroomde gestoff. klapstoelen, formica tafels - kapstokken - barkrukken, enz. Leiden's grootste ver huurder „De Gouden Sleu tels" (sinds 1998). Haarlem merstraat 220, Leiden, telef. 21691. Rustige jongeman die be slist volledig en vrij wil zijn zoekt omg. Rijnsburgerwej. ruime ongemeub. zit - slaap Repareren, wikkelen ombouwen van alle merken stofzuigers. De stofzuiger specialist Jac. Abspoel, Ko- revaarstraat 16, telefoon 2016. Papieren en linnen stof- zakken voor alle merken stofzuigers uit voorraad le verbaar. De stofzuiger speci alist Jac. Abspoel. Kore- vaarstraat 16, telefoon 20164. Stofzuigers. Keuze uit 20 modellen. Ook in 127 volt. De stofzuiger specialist Jac Abspoel, Korevaarstraat 16, teletoon 20164. Stofzuigeronderdelen voor alle merken stofzuigers uit voorraad leverbaar. De stof zuiger specialist Jac. Abspoel, Korevaarstraat 16, telefoon 20164. „Dc Zon". Lakenpakket- service f295. Fa. H. J. Die ben, Zoeterwoudsesingel 23. telefoon 21839. „De Zon". Voor uw huishoudwas. Fa. H J Die ben. Zoeterwoudsesingel 23. telefoon 21839. Goed gekleed, laat uw garderobe met de uiterste zorg chemisch reinigen bij Spronk, gratis hanger en plastic hoes. maand februari 20 pet. korting. Spronk, Wit te Singel 14. Leden, telef 43341. Wasserij Spronk, laken- pakketservice, lakens, slo pen, tafellakens, totaal 6 stuks in plastic verpakt f3 incl. BTW. doe uw voordeel. Vandaag brengen, morgen halen, Witte Singel 14 Zij. die in 1968 huwden of gezinsvermeerdering kregen kunnen loonbelasting terug krijgen. Informatie Bredero- str. 22, Leiden. Tel. 22753 Voor alle belastingadviezen Vakkundig reparaties aan kunstgebitten binnen enkele uren gereed. C. van Berge Henegouwen, Hubrechtstraat 26. Leiderdorp, tël. 33351. geen filialen. Bereikbaar met bus 40, 42, 15 Doeskwar tier. Naaimachines. Zig-zag- naaimachines, compleet ir koffer f 245 met gratis les aan huis. Dit biedt u Van Steiin, Nieuwe Rijn 46b te Leiden, telefoon 24809. Omega chrono-stop horlo ges, werden gebruikt bij de Olympische Spelen in Mexi co. Omega Dealer W. Brou wer, Haarlemmerstraat Leiden, telefoon 22076. Bloem-, groente- en gras zaden, spaden, rieken, gra ven, harken - schoffels, tuin tafels, grasmachines, tuin stoelen, tuinbanken, para sols en alles voor uw tuin. Hartwijk, Nieuwe Beesten markt 711. Leiden, telc.oon 26627. OH-ugafe"tegels Alle kleu- en, direct uit voorraad le verbaar. 5 jaar fabrieksga rantie. Gemakkelijk zelf te leggen. Tijdelijk Stanley- mes cadeau bij aankoop min. 20 tegels, Smits' Woningin richting, Mare 98 Vrou- wensteeg 9. telefoon 23913. O Plot vrije-benzine-diesel- olie wordt nu ook in Leiden verkocht bij het vrije merk- benzinëstation De Potgieter, Potgieterlaan ,200 m. vanaf Churchill-laan/Haagweg. Zelfsleutelen, gebruik hefbrug, onderdelen, uitlaat vernieuwen, doorsmeren en olieverversen, banden (ho ge korting). Kom eens kij ken bij het Plot vrije ben zinestation. Potgieterlaan. O De Kastenspecialist. Keu ze uit meer dan 500 model len hanglegkasten, wand kasten, keukenkasten, keu kenmeubelen, wandmeube- len enz. Prijzen altijd 30 tot 40 pet. lager dan 'normaal. De Kastenspecialist, Hoog- landkerkgracht 47-49 (hoek Nieuwstraat) Leiden, tele foon 33078. Naast onze demonstraties voor vrouwenverenigingen met onze haarwerkcollectie kunt u nu ook een persoon lijke demonstratie krijgen. Na telef. afspraak, iedere woensdagavond. Dameskap salon ..Anco". Thorbecke- straat 58. Tel. 31310. Verloofd? Stuur ons ook een kaartje. Wij hebben dan een aardige verrassing voor u klaarliggen. Oudshoorn, Haarlemmerstraat 160165b Leiden. Gebroken ruiten, glas-in- lood-reparaties worden door mij met spoed hersteld. Ook levering ventilatoren. Glas reparatiebedrijf D. Galjaard De Sitterlaan 76, tel. 32916. 1ste en 2de hypotheek, rente vanaf 6 3/4 pet. 5 tot 10 jaar vast, met of zonder aflossing. Boetevrije af los sing 10 pet. per jaar moge lijk. Bur. F. Heijnen, Iloge- woerd 124, Leiden, telefoon 20098. Financiering voor auto's, woonboten en machines Snelle afwikkeling. Vraagt inlichtingen bur. F. Heijnen, Hogewoerd 124, Leiden, te- 'efoon 20093. Autoschade en expertise snelle afwerking. Eig. plaat werkerij en spuitinrichting. Blonks Autobedrijf, Nieuw straat 3341, Leiden, tele foon 30600. Nieuwe auto's zonder chauffeur. Nieuwste model len o.a. Taunus 17M. Opel Rekord. Volkswagenbusje m. open dak. Garage Werkho ven, Maredijk 34a, telefoon 22300—32735. „Roslne" geeft de hoogste prijs -voor goud. zilver en ju welen. Grote keuze in ver lovingsringen, gouden, zil veren en verzilverde arti kelen. Het adres voor alle reparaties en uurwerken. Steenstraat 16. telef. 2T354. Paraplu reparatie (ook v. opvouwbare). wandelstok ken, invalidestokken, rub- berdoppen. Reparaties den alleen aan de zaak aangenomen. Parai zijn Van Oerle, merstraat no. 95. Markiezen. Rolschermen Al. Jalouzieën Grootste sor tering zonwering. Prima af werking. Vraagt inlichtingen en prijs bij het verkoopkan toor van Melchers Markie- zenfabriek C. E. Jedeloo, Juffermansstraat 35, Oegst geest, telef. 01710—53105. •aplumaga- Haarlem- tchreef ons een lezeres „dal m'n oude naai- machine nog zoveel waard washad ik al veel eerder een Koerier gezet r le Chr. Katwijkse Industrie- en Huishoudschool Jan van Brakelstraat 38 KATWIJK AAN ZEE Gevraagd per 10 maart LERARES stofversieren voor 8 lestijden per week (t.w. op maandagmorgen en donderdagmiddag) Sollicitaties zo spoedig mogelijk aan de direk- trice, mejuffrouw G. G- Zimmerman, (tel. inlich tingen 01718-3256). op onze zeuniaKertj een Gevraagd flinke JONGEMAN liefst op de hoogte met naadmachines. Op onze polyester-boten - bouw een aankomend of volwassen (sclieeps) TIMMERMAN Fa. H. R. TROOST Haven 14, Leiden Tel. 01710—42945 In het midden van de week. Woensdag, braadstukken- dag slechts Maakt u het leven goedkoper. Oude RUn 11. tel. 32510 Nu ook Aaltje Noorde- wierlaan 54, Leiden Z.W t

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 6