Bij regen straten droog in delen Nieuw-Vennep Komt Kaag aan de beurt, dan is de koek juist op T af eltennistoer n ooi Alphense scholen Meer zitplaatsen in Yredeskerk Zwammerdam wendt zich tot minister Open bejaardenwerk in gemeente Hazerswoude Men schrijft ons: Ongelukken in Alphen Weer Rijndijk se wethouder Slippartijen in Hazerswoude Samen Sterk in jeus;c! competitie NIEUWS ^SLEUTELSTAD Diploma voor grafici Turken afgetuigd NIEUWE IEIDSE COURANT MAANDAG 10 FEBRUARI 19» Door centrale verwarming HAARLEMMERMEER De ge meenteraad sprak langdurig over in gekomen brieven van inwoners die verontrust zijn over de vrij Ingrij pende verhoging van de kosten voor de centrale verwarming. Sinds 1965 zijn de variabele kosten enkele ma len verhoogd en dat terwijl olieprij zen gelijk gebleven zijn dan zelfs gedaald. De heer P. M. Lanser (CPN) wilde onderzocht zien of de isolatie van de verwarmingsbuizen wel voldoende is. In Nieuw-Vennep en Rijsenhout komt het voor dat straatgedeelten zelfs bij regenval droog blijven, om dat de daaronder liggende buizen zo veel warmte afstralen dat het regen water vrijwel direct verdampt Volgens de heer Lanser is derhal ve sprake van een enorm warmte verlies. De heer J. R. Rammes (CHU) liet een vrijwel zelfde geluid horen. Warmtemeters De liberaal J. Th. Keisers ging uit voerig in op de plaatsing van warm temeters. Hierdoor zou het mogelijk worden dat de bewoners na het stookseizoen een aanvullende reke ning gepresenteerd krijgen, wanneer zij het gemiddelde hebben overschreden, dan wel geld terug ontvangen als blijkt dat zij prak tisch niet „gestookt" hebben. Wethouder C. van Stam vond het een moeilijke materie. Hij was het met de raadsleden eens dat het on bevredigend is dat de kamers in de bewuste woningen niet afzonderlijk kunnen worden verwarmd. Zou in deze mogelijkheid worden voorzien, zou dat evenwel een dure zaak wor den, omdat voor iedere woning apar te voorzieningen zouden moeten worden getroffen en voor ieder huis een olietank diende te worden ge plaatst. De blokverwarming is het meest voordelig. Ook het plaatsen van warmteme ters zou tot een algemene kostenver hoging leiden. „Anders is het gesteld met de woningen waar de centrale verwarming op aardgas wordt gestookt. Daar is wel de mogelijk heid bewoners individueel te laten stoken en de kamers afzonderlijk te verwarmen", aldus de wethouder. Hij ontkende dat de variabele ver- warmingskosten worden gebruikt als sluitpost voor de woningexploitatie. Voorts meende de wethouder, dat de verwarmingskosten zeker niet te hoog zijn. In 1965 heeft men op ad vies van de overheid een begroting BL'RGERUJKE STAND TER AAR TER AAR Geboren: Johanna K M dv P N M de Heij en H van Donk, Gijsbertus J zv G J Fransen en J1 G de Wagenaar, Wilhelmina J M dv S W v Straalen en J G de Koning, Adrianus J zv G F A v d Ploeg en M J C Verlaan, Johannes M C zv J B v Tol en C W Blom. Anna M M dv H A A Lek en A M J Sassen. Huwelijk: T A T Spoelstra 23 ir en J van Harten 26 jr, H J A Meester- burrie 25 jr en M M v d Starren 22 jr. Overleden: R F Pasteuning 12 da gen. TER AAR Uitslag klaverjaswedstrljd nleuwbouwcommissle TAW: A Hulscher 5856 punten. H Treur 5757, B Rietveld 5524. 2 Nlemöller 5478, M Renters 5328, D Spek 5283. P vnn Leeuwen 5280, T Cats 5274. G Keljier 5238. L Marbus 5154. Poedelprijs voor W van Dam met 3527 punten. HAZERSWOUDE Voor zover er in de gemeente .ioi Ingezetenen zijn die het nodig achten, dat op het ge- meentehestuurlijke vlak alles zoveel mogelijk over de twee woongedeelten dorp en Rijndijk gelijkelijk moet zijn verdeeld ,ls er goed nleu-"8. Nadat de hee L. M. de Boer van Rijndijk in september vorig jaar im- me's afscheid nam als wethouder en hij werd opgevolg door de heer F. J. Kouwenhoven, deed zich het feit voor, dat de twee wet'v uders H. «*an Rijn en F. J. 1 ouwenhoven (evenals de burgemeester) in Met dorp woon achtig waren Nogmaals, degenen, die dat voor het dorp een b etje te veel van het goede vonden, kunnen gerust zijn Ginds kort immers hebbei de Rijn- dijkers ook weer een wethouder in hun midden: de heer F .J. Kouwen- ho\ m. die intusr n iet zijn echt genote is verhuisd near een woning in de De Genestetstraat in de wyk Rhynenburch. Samen Sterk I tweede H AZERS »VOUDE Het eerste tiental van de damveren'eir. Samen Iterk is de jo.iipetitie in dc eerste klas van de .eidse Districts Dam Rond gei' ndted m de tweede plaats. Overeenkomstig de verwachtingen werd het "Vassi laarse W.E.G. eerste. Samen Sterk 2 deed het in de twee de klas minder ^oed: In het eind klassement staat dit team op de rang lijst op één na laatste. Samen Sterk 3 eindigde als goede middenmoter. op gemaakt, maar deze bleek te laag te zijn. Het rijk was bij het advies uitgegaan van zeven uren stoken per dag en tweehonderd stookdagen, wat door de gemeente aanzienlijk is op gevoerd. Merkwaardig Ook in tweede instantie werd nog langdurig gesproken over het ver warmingsprobleem. Het bleek dat de klachten over de hoge kosten voor namelijk uit het zuidelijke deel van de gemeente afkomstig zijn. „Dat is merkwaardig want in Zwanenburg (Haarlemmermeer-noord) komen geen klachten, terwijl de kosten daar het hoogst zijn", aldus de wet houder. Het voorstel betreffende het aan tal vakuren op de lagere scholen, kon niet de goedkeuring krijgen van de heer J. K. Alma (VVD) omdat de schoolraad hierin niet om advies was gevraagd. Het ging in dit geval om het gymsatiekonderwijs, wat in Haarlemmermeer een groot pro bleem is in verband met het ontbre ken van voldoende lokaalruimte. Vooral in Nieuw-Vennep krijgt de schooljeugd te weinig lichamelijke opvoeding op de scholen. Hierin zal binnenkort een kleine verbetering komen, omdat dc begin maart te openen sporthal enig soelaas zal bie den. Overigens zijn er plannen in tal van dorpen in de gemeente gym nastiekzalen te bouwen, mits het rijk goedkeuring verleent. ALPHEN Behoudens het feit, dat men door het grote aantal deelnemers ver achter raakte op het tijdschema, is het scholentoernooi van de tafelten nisclub „Baronie", dat zaterdag werd gehouden, goed geslaagd. Ruim twee honderd scholieren hebben aan dit festijn, dat 's morgens om negen uur be gon en tot zaterdagavond acht uur heeft geduurd, veel genoegen beleeM Ook onderwijzend personeel van enkele scholen en sommige ouders toor hun belangstelling. Judo-examens in Nieu we Weterin a NIEUWE WETERING In het Cultureel Centrum hield de judover eniging Alkemade een examenmid dag. Met goed gevolg namen 56 le den aan dit examen deel. De geslaagden waren: 1 rode slip: D. Kant, M. Möllers, H. Bouwmees ter, M. Vergunst, A. Borst, W., G. en M. v. d. Luit; 1 gele slip: J. v. d. Ber- kel, M. Opdam, R. Eveleens, J. Wit- teveen, C. Kant, M. Klerks en D. Vis; 2 gele slippen: J. Opdam, J. Vis, en C. van Dijk; 1 gele en 1 oranje slip: Maarten v. d. Berkel; gele band: E. v. d. Hart, W. Hogenboom, R. Spring in 't Veld, L. Borst, R. Kal- ker, C. Bouwmeester, D. Möllers, J. Bouwmeester, T. en P. Loos; Oranje band: K. van Dijk, J. Hoogenboom, H. van Egmond, Fr. Smolders, Th. van Schie, R. Voskuil, J. Schouten, Lenv, Elly en Leo Zoetendaal; 1 groe ne slip: G. Wielders (oranje band met groerle slip), P. Voskuil, M. Kor- tekaas, M. Stokdijk en R. v. d. Vliet; 2 groene slippen: N. Hazenbroek; Groene band: K. v. d. Putten, T. Schouten, Sj. Bouwmeester, J. Zoe tendaal, R. Hoogenboom en Ant. Schouten; 1 bruine slip: J. Zandvliet. De voorzitter van de afdeling Den Haag van de Ned. Tafeltennisbond, de heer G. Kuijper, vertelde ons, zeer verrast te zijn over de grote deelneming in Alphen aan den Rijn, die procentueel veel hoger lag dan bijv. in Den Haag, Delft en Leiden. De wedstrijden waren voorbereid door de heren G. H. Bloupot en D. M. de Veth. De spanning was het grootst bij de leerlingen van de ulo scholen en het Chr. Lyceum, van wie de laatsten een wisselbeker moesten verdedigen. Uitslagen Judith Kropman, die als enige het Burgerlijke stand van Alkemade ALKEMADE Geboren: Arthur, z v A C Koek en W J C M de Bruijn; Sophia A Th, d v L W van Scheppingen en J M van Hameren; Alexander P. z v J W Olyerhoek en W H M Spruit. Ondertrouwd: B W van Buuren en E P Bakker; D J A Riel en M E C van Berkel. Gehuwd: A M Hoogenboom en H M van Hameren. Overleden: J J van der Meer, 78 iaar; C J van der Valk, ev Van der Meer, 80 jaar; J Akerboom, 81 jaar. HAZERSWOUDE De gladheid speelde in de afgelopen dagen ver scheidene automobilisten parten maar de gevolgen bleven gelukkig beperkt tot materiële schade. Op de Rijndijk botste de heer A. J. Kooter na een slip met zijn auto tegen een geparkeerde vrachtwa gen. Zyn auto was op slag rijp voor de sloper. Op de Gemeneweg kwam de heer A. Kracht met zijn auto, waarin ook zijn vrouw zat, na een slip in een sloot terecht. Een passerende automobilist bevrijdde het echt paar uit zijn benarde positie. Eveneens op de Gemeneweg slipte de heer W. van Rijk uit Gouda met zijn auto, die hierdoor zwaar werd beschadigd. HAZERSWOUDE - De damvereni ging Samen Sterk beeft uit Jongens van tien tot veertien Jaar een team samengesteld, dat gaat deelnemen aan een jeugddamcompetltle. Maandag avond gaat bet tiental naar Delft om aan te treden tegen DOS, een vereni ging die samen met de Llerse Dam vereniging het initiatief nam tot de organisatie van deze Jeugdcompetltle. Deze competitie wordt niet ge speeld onder auspiciën van de Ko ninklijke Nederlandse Dam Bond. De deelnemende verenigingen Samen Sterk (Hazerswoude), de Lierse Dam vereniging, DOS (Delft) en Focus (Den Haag) hopen, dat dit jeugddam- men te zijner tijd door de KNDB in competitieverband zal worden opge nomen. Samen Sterk heeft een bloeiende jeugdafdeling. Tot nu toe echter ble ven de wedstrijden beperkt tot on derlinge wedstrijden en enkele vriendschappelijke wedstrijden. opbracht na haar nederlagen de tegenstandster te feliciteren, ontving de „sportiviteitsprijs". De resultaten van het toernooi zijn Jongens A: 1 D van Ommen, Im- manuëlschool; 2 M v d Laar, Da Costaschool. Jongens B: 1 Kees Otto; 2 Gert Boot. beiden Chr. Lyceum. Jongens C: 1 Kees Bruinsma; 2 Hans Vellekoop, beiden Chr. Lyceum. Meisjes A: 1 Jeanette Bruinsma, Chr. Lyceum; 2 Annemieke Lapi daire, Pius X-school. Meisjes B: 1 Ida Bloupot; 2 M Straathof, beiden Chr. Nijverheids school. Meisjes C: 1 Hetty Versluys. Thor- becke-Mavo; 2 Gerrie Kwanten, Kon. Julianaschool. De wisselbeker voor de beste re sultaten bij de jongens (B en W-be ker) werd voor de derde maal. nu definitief, gewonnen door het Chr. Lyceum en de Rijn en Gouwe-wissel- zuil eveneens definitief door de meis jes van de Chr. Nijverheidsschool. De kampioenen van het Alphense tafeltennistoernooi voor scholie ren. Van links naar rechts Hetty Versluys, Kees Bruinsma, Duco van Ommen, Ida Bloupot, Kees Otto en Jannet Bruinsma. GELOOF EN KENNIS BESTAAT 20 JAAR ZWAMMERDAM Woensdag is het 20 jaar geleden dat de Gere formeerde vrouwenvereniging Ge loof en Kennis werd opgericht. Deze gelegenheid wordt aangegre pen om de jaarvergadering een feestelijk tintje te geven. De heer A. Baane uit Zeist zal een lezing houden over het onderwerp „Zingt een nieuw lied". Het tweede punt op het programma is een show over de afgelopen twintig jaar, uitgevoerd door de dames van de vereniging. Dit alles heeft plaats in het hervormd verenigingsge bouw. LEIDEN De Vredeskerk aan de Burggravenlaan begint te klein te worden. Vooral de wykpredlkant, ds. A. J. Lamping, trekt zoveel mensen dat vaak ook ruimten bui ten de eigenlijke kerk moeten worden gebruikt. De centrale kerk voogdij van de hervormde gemeente heeft daarom besloten het aantal zitplaatsen uit te breiden. In de kerk zelf zullen 50 stoelen worden bijgeplaatst en voor de hal zijn 100 extra stoelen besteld. Tevens komt er in de hal een geluidsin stallatie. Het aantal zitplaatsen ls hiermee gebracht op 750. ZWAMMERDAM Een ploeg van de Zwammerdamse EHBO, be staande uit mevrouw A. van der Leede en de heren J. Kaspers en H. Kremer heeft op een wedstrijd te Woerden de derde prijs behaald. Steekterweg gevaarlijk ALPIIEN De Steekterweg (van de Alphense Gouwsluisbrug tot aan Zwammerdam) staat bij het mi nisterie van verkeer en waterstaat be kend als rijksweg 11. In de routes Leiden-Utrecht, Amsterdam-Utrecht en Gouda-Utrecht is hij een drukke autoweg, waarop een groot aantal ongevallen gebeurt. Onder de gemeente Alphen aan den Rijn geldt geen maximumsnel heid, maar zodra men op het gebied van Bodegraven komt, is die snel heidsbeperking er wel, nl. maximaal 70 km. Op Alphens gebied zijn er niet minder dan negenendertig in- en uitritten op rijksweg 11, naar en van boerderijen en bedrijven De heer J. H. v. d. Berg, lid van de gemeenteraad, wonend in het gemeentedeel Zwammerdam is goed met de gevaren van deze weg op de hoogte en heeft enige tijd geleden het vraagstuk van de snelheidsbe perking in de gemeenteraad ter sprake gebracht. Er is nu een ver zoek naar Den Haag gezonden. Telegram Zaterdagmiddag had weer een ernstig ongeval plaats. Van een aan rijding tussen twee auto's werd een kleine jongen, die lanps de kant 9tond, het slachtoffer. Dit is aan leiding geworden tot verzending van net volgende telegram aan minister Bakker van verkeer en waterstaat door de bevolking van de woon gemeenschap Zwammerdam: „Heden opnieuw geschokt door de gevolgen van een verkeersongeval op rijksweg 11 en ernstig veront rust over de verkeersonveiligheid op deze drukke tweebaansweg, zonder snelheidsbeperking. Verzoeken wij u dringend maatregelen te nemen". HAZERSWOUDE Er s een com missie voor het open bejparilenwerk opgc. irht Vert genwoordiger!. van alle richtingen. zowel krr' olijk als buitenkerkelijk, hebben hierin zit ting. De commissie telt zich ten doel de wensen en behoeften die onder de bejaarden leven, na te gaan door mid del vu- een enquête. Het college vai burgemeester en wethoude heelt impiddels al con tact opgenomen met deze commissie over di bestemming van het raadhuis aa de Dorpsstraat ais nermanente sociëteit voor bejaarden. ■eeAvoó? Ik ben blij dat er wat ruchtbaarheid wordt gegeven aan de kwestie Kaag pont, al raakt u volgens mij de kern van de zaak niet. Ongeveer zes jaar geleden nam overzetter Verhoog af scheid van ons. Hij deed de pont over aan de gemeente Alkemade, die kans zag hem zo snel mogelijk weer kwijt te raken. Zij verpachtte hem aan de gebroeders Zwetsloot. Deze Jongens hadden met hun drieën al gauw gezien dat de tarieven wat aan de lage kant waren en gin gen daarover praten met de gemeente. In 1965 verkocht de gemeente de pont aan de gebroeders. De taneven wer den verhoogd, maar alles bleef rede lijk. hoewel het voor ons Kagers een stap terug was. Alle autobezitters in het dorp moesten een vignet (per soonsbewijs) aanschaffen voor f 10 per jaar. Hiermee steeg de ongerustheid, want de vrije overtocht voor Kagers met automobiel, waarvoor onze vroe- re adviescommissie had gezorgd, was weg. En erger: als men eenmaal weer gaat betalen, dan blijven verhogingen niet uit. Ook werden in 1965 nog meer bepalingen door de gemeente onder tekend, maar nooit ten uitvoer ge bracht. Nu, in 1969, klein berichtje in de krant, dat men voornemens is de ta rieven met 50 pet te verhogen. Nu ja, 50 pet, wat deksels! Veertien dagen later protest van de V.V.V. bij de gemeente. Wat verder in de week de mededeling van de gemeente dat de boel nog moet worden bekeken en goedgekeurd. Aan het eind van de week zijn de tarieven verhoogd met. nu komt het, 50 pet, 100 pet tot 150 pet, inclusief b.t.w.! Dat doet de deur dicht. Alle bepalingen van 1965 worden voor de dag gehaald en ten uitvoer gebracht. Dat betekent, dal ook Ka gers die een bedrijf hebben, groente boer. boeren e.d. voor hun vracht wagens, paarden en vee. tractoren en machines moeten gaan betalen. Dat is het einde, want hoewel Ka- LEIDEN Zaterdag ontvingen de geslaagden van een vierjarige bedrijfsopleiding in het grafische bedrijf, gecompleteerd door een op leiding van 168 dagen aan de dag school, het diploma. Het betrof hier de eerste diploma-uitreiking van de districtsopleiding voor het boek drukkers- en rasterdiepdrukbedrijf Den Haag/Leiden en omstreken. Geslaagd zijn voor het zetters- diploma: J. Boezelijn. B. Daanen, G. A. van Noort, J. P. Nijenhuis, P. C. W. de Gunst te Leiden. L. H. Robbers, Leiderdorp, J Haasnoot, Noordwijk aan Zee, A. Kersbergen, Katwijk aan Zee, H. P. Westhoek, Katwijk aan Zee. Drukkers: J. C. L. J M. Cocq- heijt, Noordwijk-Binnen, P. Zuyder- duyn. Wassenaar. LEIDEN In de nacht van zaterdag op zondag meldden zich op het politiebureau twee enigszins beschonken Turken met bebloede bezichten. Zij zouden op het Noord- einde door 4 jongemannen zijn af getuigd. Deze jongemannen bleken onvindbaar. Een van de Turkse/ mannen is met een scheur in zijn lip naar het Academisch ziekenhuis gebracht: de ander kon voor een gescheurd oor door de E.H.D. op het politiebureau worden behan deld. ALPHEN Op rijksweg 11 onder het gemeentedeel Zwammerdam had zaterdagmiddag omstreeks vier uur een ongeluk plaats. Een in de richting Bodegraven rijdende personenauto, bestuurd door een inwoner van Al phen zou linksaf de Spoorlaan inrij den op het moment dat een achter hem rijdende automobilist uit Bode graven ging passeren. Er ontstond een aanrijding, een der auto's werd naa de kant gedrukt, waar juist de 8-jarige E. Ch. Kwakernaak met zijn fiets stond. Hij wilde de weg over steken. De jongen werd een eindje meegesleurd. Hoewel het ongeluk zich ernstig liet aanzien, bleek, dat de jongen gelukkig slechts lichte ver wondingen had opgelopen. Op de Nieuwkoopseweg onder Aarlanderveen is de 23-jarige W. Ei kerbont uit de Van Lennepstraat za terdagavond met een nog vrijwel nieuwe personenauto tegen een boom gereden. Vermoedelijk heeft gladheid vande weg hem parten ge speeld. Een automobilist ontdekte de tegen een boom staande auto. De bestuurder is met inwendig letsel naar het ziekenhuis Rijnoord ge bracht. gers als voetgangers volgens de sta tuten vrije overtocht hebben, worden zij toch de dupe. De verhogingen worden in de prijzen doorberekend. Tankwagens voor c.v. kosten heen en terug f 5 Alles by elkaar een hele som. Een boer die even naar Buiten kaag moet om stro te halen: trekker en wagen f 2,50. En wat denkt u van het kerkewerk?. De meeste Hervorm den wonen aan de overkant. Alles wordt een dure aangelegenheid. Dii alles in de 20ste eeuw .waarin iedereen preekt van gelijkheid en broederschap. Daar Is In onze ge meente wat betreft De Kaag niet veel van te merken. Wij mogen wel meehelpen betalen voor de andere dorpen ln onze gemeente, maar als de Kaag aan bod komt is de koek net op. Wanneer het erom gaat de ge meentelijke bijdrage te verhogen, een gesprek te beginnen met Haarlemmer meer vanwege de Buitenkaag, dan trekken wij als Binnen- en Buiten kaag wél aan het kortste eind. Eve and The Eigleaves gaan plaatjes opnemen HAZERSWOUDE Sinds de Ha- zerswoudse popgroep „Evc and the Figleaves" twee weken geleden in Wateringen een talentenjacht heeft gewonnen, ziet de toekomst er voor deze band rooskleurig uit. Er is contact met een platenmaat schappij, die er wel voor voelt een plaat van deze groep op te nemen. Op 24 februari is er daarover een bespreking in Den Haag. Ook over werk hebben het Leidse zangeresje (Eve) en de vier Hazers- woudse en twee Hoogmadese jongens (the Figleaves) niet te klagen. Zater dagavond traden ze op ir. het St. Mi- chaëlshuis in Hazerswoude (dorp), waarna mén komende vrijdag zal spelen in Amsterdam. Peter Koelewijn van de maat schappij Red Bullet zal waarschijn lijk een nummer voor de op te nemen plaat schrijven. Beat in Hazerswoude HAZERSWOUDE Veel ver tier in eigen woonplaats voor beat- minnenden in Hazerswoude tegen woordig. Zaterdagavond traden Eve and the Figleaves op in het St. Micbaelshuis. zondag waren Euson and Stax in dancing ..'t Zwaantje" Komende zaterdag doet Pleyn '68 waar van zich spreken, in hel Groenendijks parochiehuis. Daar treden op: The Shoes (onder wie de Hazerswoudse gitarist Wim Huis) en After Tea. Op 23 februari komt Shocking Blue (met zangeres Mariska Veres) naar ,,'t Zwaantje". Auto reed achteruit op rijksweg 4 LEIDEN Op Rijksweg 4 reed gisteravond een onbekend persoon met zijn auto achteruit. De be stuurders van twee achteropkomen- i de auto's schrokken daar geweldig I van. Een van hen slingerde tegen de vangrail maar vervolgde zijn weg. De andere auto raakte even eens de vangrail, sloeg twee keer over de kop en belandde in een sloot. De 20-jarige Noordwijkse bestuurster liep een hoofdwond op. LJA-concert in "Korte Vliet" LEIDEN In het kader van I „Jongeren musiceren" geeft de LJAop vrijdag 7 maart een concert! in het jeugdbuitencentrum ..Korte Vliet". Er is een optreden van Irene en Ben Hurrelbrinck, piano en Vera Verzijden, zang. Het concert zou eerst plaats hebben op 31 januari, maar in verband met een keelaan doening van de zangeres moest de uitvoering worden verschoven. Leidse Spaarbank LEIDEN In januari werd bij de Leidse Spaarbank ingelegd i f7.421.599.82 en terugbetaald j f6.419.090,45. Het aantal nieuwe j boekjes bedroeg 772 en het aantal j afbetaalde 553. Op 4675 rekeningen van deelnemers aan de Afhaaldienst werd f 167.105 bijgeschreven. Er werden 1923 spaarbusje aange boden met een gezamenlijke inhoud van f73.316,89. Het tegoed der 65.838 inleggers be- droeg aan het einde van de móand f 93.517.119,51 (inclusief rente over 1968 f 3.297.156,20). Datnes F oreholte vierden 12V2-jarig bestaan VOORHOUT Bestuur, speel- I sters en trainer Bonte vön de da- meshandbalvereniging 'Foreholte' j vierden zaterdag hun 12Vi-jarig bestaan. Het feit dat het eerste elf tal nu drie jaar achtereen kam pioen is geworden en daarom is gepromoveerd naar de districts- j klasse dameshandbal verhoogde de j feestvreugde aanzienlijk. De kantine van Foreholte was feestelijk versierd met slingers, i ballons en bloemstukken. Een groot aantal afgevaardigden van plaatse lijke sport- en andere verenigingen j kwam naar de receptie om geluk- I wensen aan te bieden. Wethouder J. Huigsloot zei, dat heel Voorhout trots is op inwoners met zulke prestaties. 12V2 jaar geleden bleek het oprichten van een handbalclub veel moeilijkheden te geven. De heer Huigsloot liet zijn toespraak vergezeld gaan van een enveloppe met inhoud. Helaas moest voorzitter G. M. van Bemmelen vertellen dat de accommodatie om te trainen in Voorhout te duur is en men ge noodzaakt is naar Leiden te gaan. PPR VERGADERDE OVER PROGRAM VOORHOUT Het aktiecentrum van de PPR in de Bollenstreek hield vrijdag een streekbijeen- I komst in 'Boerhaave'. Deze open- bare vergadering was belegd om het ontwerp-program van de PPR, j dat een 100-tal punten bevat, ter beoordeling voor te leggen. De heer A. W. de Groot, wethouder en mo menteel ook lid van de Provinciale Staten van Zuid-Holland voor de PPR, leidde samen met Statenlid de heer Ton van Ruiten de bijeen- j komst. De aantekeningen die van de vergadering zijn gemaakt zullen 1 aan het landelijke bestuur worden voorgelegd. WOUBRUGGE Woensdag om half acht spreekt de hervormde pre dikant cls. Wijnmalen uit Maartens dijk in de benedenzaal van de ge reformeerde kerk voor de kiesver eniging van dd SGP. HAZERSWOUDE De ARP- kiesvereniging zet vaart achter het I verzoek van een aantal leden een avond te besteden aan de gemeente politiek. Vrijdagavond om acht uur al heeft deze vergadering plaats in de zaal achter de voormalige ge- reformeerde kerk. De ouderavond van de christelijke I kleuterschool wordt woensdag om half acht gehouden in de school Het Hazebos.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4