VOORNE PUTTEN Tsjechen in actie voor herstel van toerisme Onbehoorlijke informatie over Mulder-Vogem Moskou geen leider van Communistische wereld Oostblok FINANCIEEL WEEKOVERZICHT Oe Thcint verheugd over gesprek van Grote Vier VERGOEDING SENATOREN OMHOOG ITALIAANSE PARTIJ: DOOR RUSSISCHE INVAL RUIM 10.000 NEDERLANDERS MINDER OP VAKANTIE Lentewandelen niet x4NWB Vakanties: juli „piekmaand" Avondje uit 9 ZATERDAG 8 FEBRUARI 1969 Door het gebrek aan nieuwe impulsen, met name vanuit Ame rika, was de effectenbeurs ongeanimeerd en brokkelden hier en daar de koersen af. De reeds verwachte nieuwe staatslening is in middels gekomen en de voorwaarden zjjn zodanig gesteld, dat er niet aan getwijfeld kan worden, of er zullen vele inschrijvingen binnenkomen. Het bedrag van de lening is nog niet vastgesteld. Eerst wordt afge wacht, hoe de inschrijving afloopt en het ligt voor de hand, dat de minister van financiën zoveel mogelij gelden in de wacht zal proberen te slepen. Van het zgn. tendersysteem is blijk baar afgestapt, de uitgiftekoers is op pari gesteld. Het drama Mulder-Vogem heeft het eindstadium bereikt, nu het fail lissement van de vennootschap is uit gesproken. Er blijkt opnieuw uit. dat „wonderbomen" meestel een kort bestaan hebben. In 1969 stqpd de koers van dit fonds nog op 330 pet.. nu gaan de aandeelhouders met lege handen naar huis. Opnieuw wordt met deze affaire gedemonstreerd, dat risico-dragend kapitaal die naam niet voor niets draagt. Als de zaak misgaat door wanbeleid of verkeerde planning, dan gaat er veel geld verlo ren. Men heeft het in bepaalde krin gen dikwijls over de grote winsten, die de aande°lhouders behalen, maar dan denkt men niet aan de faillisse menten en déconfitures, welke in de loop van de jaren voorgevalle zijn en men vergeet, dat de gulden van vandaag niet meer de gulden van tien jaar geleden is. Verlies Een verlies van meer dan ƒ11 mil joen is bij Mulder-Vogem geconsta teerd, waarvan een bedrag van 5 miljoen als exploitatieverlies over 1968 is te beschouwen. Het is wel goed, dat de zaak Mul der-Vogem voor het voetlicht komt, niet om demagogische redenen, die met de zaak als zodanig niets te ma ken hebben, maar wel, omdat hier de vraag opnieuw aan de orde komt. welke verantwoordelijkheden het bestuur als direKtie en commissaris sen en ook de accountant hebben. In augustus 1969 dus amper een half jaar geleden, werd een tussentijds bericht vanwege de direktie van Mulder-Vogem gelanveerd. waarin gewag gemaakt werd van „een order portefeuille, groter dan vorig jaar op hetzelfde tijdstip, van miljoenenop drachten, alleen de liquidatiepositie van de onderneming bleef krap, maar dat euvel zou in het najaar wel over wonnen zijn". Geen afzei Men deed, alsof zijn neus bloedde, terwijl intussen de voorraden gereed produkt zien maar opstapelden en i geen afzet vonden. In het tussentijds bericht van de Beleggingsmij. Rolinco van januari 1968 zien we. dat de beleggingsspeci- alisten voor f250.000 nominaal aan- delen Mulder-Vogem in de porte feuille hadden tpgenomen. Meer be leggingsmaatschappijen „stonden er in". Waaruit blijkt, dat specialisten de „steen der wijzen" ook niet uitge vonden hebben. Dat een zaak fout gaat door een onjuist beleid, is wel erg, maar dat door verkeerde voorlichting een „rad voor de ogen" wordt gedraaid, is on behoorlijk. Daarom stelden wij de vraag inzake de verantwoordelijk heid voor een dergelijke misleidende voorlichting. luterunfc Het aanbod van de Beleggingsmij „Unitas" voor de overneming van de aandelen Interunie is doorkruist door een bericht, dat het Rotterdamsch Beleggings Consortium een hoger bod op de aandelen wil doen, welk bod uitkomt op f 197 per aandeel Interu nie. (Het gevolg is geweest, dat Unitas zijn aanbod heeft ingetrokken, wel het verstandigste en beter dan een opbieden tegen elkaar, zoals in het geval Wuton-Fenoord-Bronswerk geschiedde. Voor de aandeelhouders van Interunie is dit vervolg onge twijfeld prettig, want nu komen zij beter aan hun trekken. Toch zijn wij van mening, dat de positie van een „open-end"-be!eggingsmij. kwetsbaar blijft en dat men zich omstandighe den kan inde' ken dat de inkoop van eigen aandelen moeilijk te handha ven is. De directie van Robeco is van oordeel, dat door het min of meer vastlopen van Interunie het aanzien van de open beleggingsmaatschappij ten onrechte geschaad zou kunnen worden, maar we moeten niet vergen ten, dat Robeco en Rolinco een bij zondere positie als open-end maatschappij innemen vanwege het kopen van deze aandelen door verze keringsondernemingen (de Waerdije, het Roplusco-cpaarplan ed.) en de breedheid van de markt voor deze aandelen vanwege de notering op ve le buitenlandse beurzen. Maar in principe verandert dit ons inziens toch niets aan de stelling dat een open-ender kwetsbaarder is dan een „closed-end"-maatschappij. Er moet maar eens een langdurige beursde- pressie komen met al maar dalende koersen! AKII Van de internationals viel AKU erg tegen. Hier trad een koersverlies op van 20 punten, terwijl de winstcijfers over 1968 vrijwel een verdubbeling aangaven, zoals bleek uit de deze week gepubliceerde cijfers van het vierde kwartaal. Het bestuur van het concern had goede verwachtingen voor het lopend jaar. vooral wat be treft de eerste helft en het liet de gedachten de vrije loop betreffende eventuele geruchten over fusies en samenwerking met andere onderne mingen. De boosdoener was het bericht, dat een zware converteerbare obligatiele ning van 50 miljoen dollar op de Eu- romarkt zal worden gebracht. Op zichzelf is dit bericht helemaal niet alarmerend, want er blijkt uit, dat de AKU voor haar uitbreidingen goed koop op de Eurodollarmarkt terecht kan. Maar de vrees voor een koersdrukkence werking op de aan delen, als het conversierecht gerea liseerd wordt is niet denkbeeldig. Overigens is het best mogelijk, dat deze vrees ovei een poosje weer ver dwenen is. Gist-Brocades Op de lokale markt waren diverse i aandelen wat later door winstnemin- gen. Maar Gist-Brocades ging weer i vooruit en kwam van 974 op 1080 pet. Van de verzekeringsaandelen waren diverse soorten beter gestemd. Zo kwam Nat Nederlanden opnieuw ho ger en wel van 831 op 887 pet. Zou hier een claim op komst zijn? Ned. Kabelfabrieken had van winstnemin gen te lijden en verloor elf punten. Kon. Ned. Stoomboot Mij kwam met een dividendvoorstel van 11 pet. (v.j. 9 pet), maar vee] deed de beurskoers op dit wel verwachte be richt niet. Gisteren noteerde Kon. Boot 135 pet., dat is meer dan 8 pro cent rendement! Amrobank heeft het dividend verhoogd van 14 pet. cash tot 15 pet., waarvan 1 procent desge wenst in agio-aandelen. Van de wee romstuit ging Alg. Bank Nederland in koers otnhcog en wel van 288 tot 295 pet., maar Ar.robank deed niets op het dividendvoorstel Inflatie In de Tweede Kamer heeft mi nister De Block medegedeeld, dat de kosten van het levensonderhoud met 5Vï procent zullen stijgen, inplaats van met 4.5 pet zoals eerder door het Planbureau geraamd. De ar- beidsproduktiviieit zal slechts met 31/2 pet. toenemen. De inflatie is zichtbaar en het is de vraag of we tegen het buitenland kunnen oproei en deze keer. Maar we leren het nooit blijk baar en altijd moet de zaak eerst vastlopen, vóór we beseffen, dat „haasje-over" van lonen en prij zen „de dood in de nationale pot" betekent. En dan is Leiden in last en roept men ach en wee, vooral in de politieke arena. Inleidende besprekingen begonnen Wetsontwerp ingediend (Van onze parlementsredaclie) DEN HAAG Bij de Tweede Ka mer is een wetsontwerp tot regeling van vergoeding van de kosten van Eerste-Kamerleden ingediend. Mi nister Beernink schrijft in een toe lichting dat aanpassing van de ver goeding noodzakelijk is. wegens de gestegen kosten en prijzen. Voorgesteld wordt de vergoeding voor reiskosten, die sinds 1 januari 1965 ƒ3000 bedraagt, met ƒ500 per jaar te verhogen. De reiskostenver goeding van de leden van de Tweede Kamer bedraagt ook ƒ3.500 per jaar. De vergoeding van de „overige kosten" (verblijf, telefoon, enz.) wordt op ƒ1.750 gebracht (was 1.500). Ook de presentiegelden gaan omhoog. Er is ook een wetsontwerp Inge diend met het voorstel de toelage van de voorzitter van de senaat met ƒ2.500 tot ƒ10.000 per jaar te verho gen. WASHINGTON De bouw van een supersonisch passagiersvliegtuig wordt opnieuw bezien, zo heeft de Amerikaanse minister van vervoer John Volpe meegedeeld na een kabi netsvergadering. Reeds eerder deze week liet Nixon het werk aan een anti-raket-systeem stilleggen, om dat plan opnieuw te onderzoeken. In Australië zijn gisteren ten minste 20 mensen om het leven gekomen toen de Southern Aurore, de sneltrein van Sydney naar Melbourne, jrontaal op een goederentrein inreed. Politie, brandweer en vrijwilli gers zijn nog steeds bezig men sen uit de wrakstukken te ver wijderen. Er werden 100 perso nen gewond. NEW YORK/ALGIERS/TEL AVIV Secretaris-generaal Oe Thant is verheugd over het feit dat de bilate rale besprekingen tussen de Grote Vier gehouden zullen kunnen worden. Hij noemde het een gunstig begin van het zoeken naar vrede in het Midden-Oosten. Gisteren zjjn in New York inleidende besprekingen be gonnen. In Algiers is de plaatsvervangend premier van de Sowjet-unie, Nikolai Baibakow, aangekomen voor bespre kingen met leiders van Algerijë. De ze besprekingen zullen voornamelijk betrekking hebben op de economische bindingen tussen de twee landen. In politieke kringen neemt men aan dat dit gesprek de dekmantel is voor het uitwisselen van meningen over het Midden-Oosten. Het is bekend dat premier Hoeari Boemedienne van Algerije een ande re kijk op deze zaak heeft dan de USSR en Egypte. Krantenberichten in Tel Aviv zou den er op wijzen dat er een grote Israëlische actie tegen de Arabische commando's op komst is. In het grensgebied tussen Israël en Libanon is de spanning deze week aan het toenemen. Bij de Jordaan hebben zich giste- BOLOGNA Afgevaardig den en waarnemers uit heel de communistische wereld zijn vandaag in Bologna bijeen ge komen op het congres van de Italiaanse communistische par tij, de grootste in het westen. Verwacht wordt dat de Sowjetunie in een motie openlijk zal worden veroordeeld wegens de invasie in Tsjechoslowakije. In de motie wordt de soevereiniteit van elk land en elke partij als voorwaarde genoemd voor vriendschappelijke betrekkingen. Verwacht wordt dat Enrico Berlin- guer zal worden gekozen tot vice-se- cretaris, omdat de huidige secretaris, Luigi Longo, ernstig ziek is. Berlinguer Is een van de progres siefste Italiaanse communisten. Di- rekt na de inval in Tsjechoslowakije toog hij naar Moskou om daar bij het Kremlin fél te protesteren tegen deze invasie. Waarnemers verwachten in Bolog na een duidelijke scheuring tussen de meeste westerse communistische par tijen en Rusland. Dat zou belangrijk zijn voor de communistische wereld conferentie, dit voorjaar in Moskou. Al jaren lang probeert Rusland een dergelijke conferentie bijeen te roe pen om zijn leiderschap in de com munistische wereld te bestendigen. Men neemt nu al aan, da( die confe rentie tot mislukken zal zijn ge doemd. ren opnieuw vuurgevechten voorge daan. Vanuit Jordanië werden raket ten afgeschoten. Ook werden mor tiergranaten gegooid. De Israëli heb ben beide keren het vuur beantwoord. (Vervolg van pag. 1) Volgens hem is er geen voorstel te verwachten tot uitbreiding van de Maasvlakte. Dat zal eerst mogelijk zijn als de regering dat wenst en bereid is een belangrijk deel van de kosten te dragen. Over de industrialisering van een deel der Hoeksewaard en van Tien- gemeten zei hij dat deze aanbevelin gen ook reeds in het Harris-rapport zijn gedaan. B. en W. hebben daar over advies gevraagd aan de direktie van het havenbedrijf. Dit advies is nog niet binnen. Het rapport van de drie direkties neemt deze gedachten nu over. De bij het artikel geplaatste kaart van de gebieden die aangetast wor den, zit aldus burgemeester Tho massen vol fouten. Het geeft een misleidende voorstelling van zaken. „Het rapport heeft 16 kaartbijlagen. die zonder toelichting niet zijn te be grijpen", deelde hij mee. „De teke ning in het blad wijkt af van alle andere in het rapport". Burgemeester Thomassen: „Als B. en W. dit rapport aanvaarden, dan is het slechts als 'discussiemateriaal. Het gaat eerst naar de commissie voor het havenbedrijf van de ge meenteraad en naar het algemeen bestuur van het Overlegorgaan Ha venontwikkeling Zuidwest-Neder land. Aan dit bestuur wordt advies gevraagd en B. en W. geven dan pas een pre-advies aan de Rotterdamse gemeenteraad. Op 18 februari is er een informele raadsvergadering, waar het rapport nog niet aan de orde wordt gesteld. De raad zal zich dan oriënteren over de rapporten van Harris en Van Til burg. Nogmaals: het is een ontijdige pu- blikatie van onvolledige stukken, die bestudering en toelichting behoeven. Het artikel sticht slechts verwarring. B. en W. zullen over het rapport een persconferentie beleggen zodra dit mogelijk is. De stukken daartoe zul len tijdig worden verzonden. (Vervolg van pag. 1) Ais één van de oorzaken van span ningen in het land noemde Cernik het uitblijven van parlementsverkie- zigen. Hij kondigde aan dat nog voor eind juni een definitieve datum zal worden vastgesteld. De premier deelde mee. dat het land twee tot driehonderd miljoen dollar nodig heeft voor de moder nisering van de industrie en de rea lisatie van prof. Ota Sik's ekono- mische hervormingsplannen. Zo no dig zullen 'de bedrijven dat geld in het buitenland mogen lenen, ook in het Westen. Cernik bevestigde dat binnenkort een communistische topconferentie zal worden gehouden. Radio Praag heeft meegedeeld, dat ongeveer 35.000 Tsjechoslowaken in het buitenland wonen. Velen willen naar het land terugkeren. Bovendien werken nog eens 10.000 mensen met toestemming van de regering in het buitenland (het Westen). POLIT1KA Tsjechoslowakije en Rusland heb ben een overeenkomst gesloten die voorziet in gezamenlijke berechting van strafbare feiten, die door Russische militairen in het land wor den gepleegd. Politika. het blad dat in november wegens zijn openhartigheid werd verboden, mag weer verschijnen. De Roemeense leider Ceausescu tenslotte heeft gezegd, dat zijn land zal blijven samenwerken met alle landen, wat hun poli tieke of sociale structuur ook mag zijn. Hij pleitte voor het vestigen van inter-Europese be trekkingen. De eerste wandelingen van de ANWB in het nieuwe jaar worden gehouden op 22 en 23 maart en voeren door de boswachterij Noordwijk van het Staatsbosbeheer. De vertrekpost is gevestigd in een mobiel kantoor op het parkeerterrein aan het Wantveld in Noordwijk aan Zee. Nieuw van deze wandelingen is dat er drie routes zijn ont worpen: van 7, 10 en 15 km. In totaal organiseert de ANWB dit jaar 20 wandelingen. Voor het eerst zijn deze vermeld op het ANWB-wandelbewijs, waarvan de hou ders nu vijf maal per jaar gratis aan een bonds- wandeling naar keuze kunnen deelnemen. (Van onze redacteur toerisme) STARY SMOKOVEC - Ondanks de nog steeds ge spannen politieke situatie is het Tsjechoslo waakse staatsreisbureau Cedok al weer in volle actie om de in augustus gestagneerde toeristenstroom weer op gang te brengen. Door de Russische inval heeft men vorig jaar 10.000 Nederlandse vakantiegangers minder ge noteerd dan de verwachte 40.000. En nu de grenzen weer open zijn, doet men alles om geleden verlie zen goed te maken en het toerisme, dat sterk in op gaande lijn was, tot nieuw leven te brengen. het nationale inkomen; we rekenen erop, dat het dit jaar 2 procent wordt". Xieuwbonw Een attractie, die Praag in de folders graag naar voren brengt, is. dat het land de toerist 's zomers èn 's winters veel biedt. Zowel aan na tuurschoon als aan accommo datie, want sinds het toerisrrte op gang is gekomen, worden in steeds sneller tempo nieu we hotels gebouwd. Moderne hotels, waarin het beter toe ven is dan in de als luxe aan gemerkte maar oude hotels in Praag. Ook Tsjechoslowakije heeft de deviezenbron. die de toerist levert, ontdekt en de/e nu met energie aangeboord. Parol Trekker van de laatste ja ren is vooral de Hoge Tatra, de „parel van de Karpaten", die als Slowakije* „hoge rug" tegen de Poolse grens ligt aangedrukt. Een gebergte, dat niet zo hoog is (de hoogste top is maar 2650 meter), maar wel afwisselend en dat als grootste pre heeft, dat liet er niet te druk is. Dat het lrmd kan rekenen op de sympathie van de va kantieganger. staat in ieder geval wel vast. De „sympa- thiereizen". die het in Rotter dam gevestigde Tsjecho Tra vel Service in december sa men met Cedok organiseerde, waren een sucees: ruim 500 deelnemers maakten de zesdaagse reis naar Praag en Karlovy Vary. En zowel in Praag als in Rotterdam hoopt men. dat dit de aanzet is ge weest voor een nog bredere stroom. TTS-directeur C. W. J. van Waas, de Tsjechoslowakije- specialist in de reisbu reau-wereld: „Voor de inval was Tsjechoslowakije hard bezig een populair vakantie land te worden voor westerse toeristen; ik ben ervan over tuigd. dat deze tendens zich komend seizoen zal voortzet ten". Slowakijes minister van toerisme, Palacek, is even op timistisch: „vorig jaar leverde het toerisme 1,7 procent van O Hotels wachten op nieuwe toeristen. Klederdrachten vindt men in de Hoge Ttra nog veel. Er zijn bekende win tersportplaatsen Stary Smokovec en Strbske Pléso zijn er enkele van maar deze bieden zelfs midden in het hoogseizoen nog ruimte en ongerepte stilte genoeg om er met volle teugen de ro mantiek van winterse natuur te ondergaan. Al kan men zich afvragen hoe lang dat nog zal duren, want elk jaar neemt juist naar deze streek de toeristenstroom toe. ook vanwege de zuivere lucht, die de aanwezigheid van veel sa natoria voor hart- en tbc-pa- tiënten verklaart. Het Is ook hier in strbske Pléso dat in 1970 de wereldkampioenschappen skiën worden gehouden. Nu al wordt daaraan gebouwd: de Tsjechen steken er niet minder dan een half miljard Kronen in. Sfeer Wat de Hoge Tatra zo aan trekkelijk maakt, is zijn on bedorven charme. Men kan er nog genieten van een land, dat zijn eigen gezicht behield, zijn klederdrachten, zijn dansen. Wie Slowakije wil proeven, kan dat bijna overal. In de vele ouderwetse, wat aristocratisch aandoende, maar met modern comfort uitgeruste immense hotels in de bossen, in de pittoreske dorpen met houten gekleurde huisjes, waar Tatra-thee (thee met pure alkohol) wordt ge dronken als bij ons koffie, en in de koliba's, de rovershut ten, die er weliswaar voor de toeristen zijn. maar die toch een indruk geven hoe men hier in de bergdorpen ook vandaag nog leeft. Men kan er dansen op de opzwepende muziek van de violen en de clavecimbel. in een kring om het hete open vuur, waar vaardige handen vlees op roosteren, of nippen aan de slivovitz. Kortom: men kan er feesten in Bal kan-stijl. En voor de wandelaars: men kan er uren lang lopen door uitgestrekte bossen, langs (nu) besneeuwde land wegen zonder iemand te ont moeten, alleen wellicht een door de honger verdreven hert. Wisselen Duur deze folklore? Als men het comfort van de mo derne hotels in aanmerking neemt, zeker niet. Alleen bij komende kosten kunnen nog wel eens hoger uitvallen dan men verwachtte. Weliswaar krijgt de toerist een fikse re ductie op de koers van de Kroon, waarvoor hij 22 cent betaalt, maar voor een glaasje slivovitz aan dc hotelbar moet men toch altijd nog zo'n 14 van die goedkope Kronen neertellen. Voordeliger is het natuur lijk wanneer men zijn geld wisselt bij de hotelportier. Die geeft, hoewel dat officieel verboden is, grif tien Kronen voor een gulden en dan viert men natuurlijk wél vakantie voor een prik. Dc regering probeert deze illegale geldhandel zoveel mogelijk tegen te gaan door de toerist te verplichten per dag voor tenminste drie dol lar te wisselen (als men die dollars niet betaalt, krijgt men gewoon geen visum), maar veel heeft d't tot nu toe niet geholpen. De illegale geldhandel tiert welig en de toerist maakt daar gretig ge bruik van. Russen Voor één ding hoeft men ze ker niet naar Tsjechoslowa- k'ie te gaan: men kan er geen „Russen kijken", want die hebben zich verscholen en houden zich zeker verre van dc toeristische gebieden. Hooguit komt men er één te gen in de nachttrein van Praag naar Moskou als men naar de Hoge Tsrtra gaat. Maar dat worden er de laatste maanden steeds min der.... Nu velen alweer plannen maken voor een nieuwe zo mervakantie, waarschuwt de Stichting Recreatie ervoor de vakantiepiek te mijden. Dat geldt met name voor die va kantiegangers, die niet gebon den zijn aan schoolgaande kinderen of collectief slui tende bedrijven. Dc piekwe- ken liggen dit jaar tussen 1 juli en begin augustus. De collectieve bedrijfsva- kanties zijn als volgt vast gesteld: van 30 juni tot en met 12 juli gaan met vakantie de bedrijven in het westen (Noord- en Zuid-Holland, Formaliteiten aan Franse Toeristen, die op doorreis door Frankrijk gaan. zullen in verband met de bezuini gingsmaatregelen van presi dent De Gaulle aan de gren zen de nodige formaliteiten moeten verrichten om aan te tonen, dat zij de generaal geen cent tekort doen waar het zijn Franse franc en bui tenlands valuta betreft. Voor het geld. dat men meer uit- dan invoert en dat meer is dan 200 Franse francs en bui tenlands geld ter waarde van 500 Franse francs zal men een machtiging moeten hebben. Om toestemming te krijgen om een grotere hoeveelheid uit te voeren, moét men bij binnenkomst op Frans gebied een verklaring overhandigen, waarin wordt aangegeven de soort en de hoeveelheid geld. die men in de vorm van bil jetten meeneemt Deze wordt bij het binnenkomen door de Franse douane getekend. Beschikt men niet over zo'n papiertje als men het land verlaat, dan zal het te veel aan geld in deposito bij de douane moeten blijven. Utrecht, alsmede Gelderland ten noorden en westen van de grote rivieren) plus de me taalindustrie voor zover de metaalbedrijven niet regio naal spreiden; van 14 juli tot en met 26 juli volgen de be drijven in Noord-Brabant, Limburg en Zeeland en van 28 juli tot en met 9 augustus is het de beurt voor de be drijven in het oosten en noor den plus de bouw- en neven- bedrijven en de textielin dustrie (voor zover deze laatste niet regionaal spreidt). Een duur avondje uit is van alle Westeuropese grote ste den het goedkoopst in Ma drid. zo heeft het Britse dagblad „Financial Times" uitgerekend. Het „avondje" van het blad werd doorge bracht door twee personen en bestond uit een maaltijd in een goed restaurant met twee apériliefs per persoon, drie gangen, twee flessen goede wijn en koffie; het bijwonen van een cabaret voorstelling met tussen de bedrijven door een fles champagne en daarna een taxirit van acht km. De feestvierders van Financi al Times kwamen na de no ta's te hebben betaald tot de conclusie, dat zo'n avondje uit in Madrid 125 gulden kost. in Zürich 205, in Londen 225, in Düssel- dorf 270. in Rome 295. in Parijs 305, in Brussel 330 en in Stockholm 400. Buiten Europa wordt het zelfs nog veel duurder. Voor Tokio kwam men op 450 gulden, voor New York zelfs op 675 gulden. Maar dèèrvoor had men dan ook een onvergetelijke avond....

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 9