VLEET BEURSOVERZICHT Raad Benthuizen koos wethouders CHEPEN-. Jo Lindhout exposeert kleurrijke abstracties Opdracht arbeiders in arme landen te helpen OPPERVLAKKIG CONCERT VAN LEIDSE POLITIE Visserijnieuws bij de RENTEBIJSCHRIJVING KATWIJK AAN ZEE Princestraat 26: KATWIJK AAN DEN RIJN Rijnstraat 36: STICHTING SPAARBANK DER GEMEENTE KATWIJK Eerste lammetjes nu op Leidse veemarkt Katwijker in Duits ziekenhuis EILEN EN ZEILEN WIJ SPAREN ALLEMAAL BIJ DE Coöp. Raiffeisenbank „RIJNSBURG" Rente naar spaarvorm 5'/2 NIEUWE LEIDSE COURANT d ZATERDAG 8 FEBRUARI 196? LEIDEN In het filiaal van de openbare bibliotheek aan de Eduard van Beinumstrawt expo seert Jo Linthout een tiental schil deringen. Jo Linthout ontving een opleiding aan de academie voor beeldende kunsten te Rotterdam, na eerst het conservatorium te hebben doorlopen. Het in de leeszaal opgehangen werk maakt het moeilijk een exact beeld van het oeuvre te krijgen. De verscheidenheid in opvatting en van uitvoering is zelfs in deze tien tableaux nog vrij groot. Ze ver tonen echter een goede harmonie in kleur en soms in opbouw en ze zijn geschilderd in een forse, plastische toets. De structuur van de verf wordt soms versterkt door aan de specie wat zand toe te voegen- We hebben ook de indruk, dat de verf met gips of een andere hardingssubstantie wordt gemengd. Het sterke kleurgevoel komt voor al tot uiting in „Botsende vogel", als ook in „Kosmonaut" met een prach tig plastisch wit, dat vaart sugge reert. In een schilderij op oud hout, dat hier naamloos is opgehangen, wordt expressief gebruik gemaakt van de bruine houtkleur. Het is een gezicht Een doorngekroonde Christuskop? Een abstractie in zilverkleur, eveneens zonder titel, kon ons persoonlijk niet bekoren, maar daar entegen weer wel het sombere, wat geheimzinnige „Fakir", alsmede een arabeskachtige figuur tn tempera of plakkaatverf, die een vloeiende be weging vertoont. ,JDe ziener", met Jeroen Bosch-achtige motieven, treft door de mooie kleurschakering van bronsgeel en nachtblauw. „Orna ment" steekt daarbij wat sober en somber af, maar kan het onder be paalde belichting en in een bepaalde entourage toch wel „doen". GEMEENTE KATWIJK Schema Bevolkingsonderzoek voor Katwijk aan Zee N.H. Kapel, Voorstraat. 9-12 uur 2-4.30 uur 2-4.30 uur 7-9 uur Woensdag, 12 februari 1969 9-12 uur 2-4.30 uur 2-4.30 uur 7-9 uur Dinsdag, 18 februari 1969 9-12 um- 2-4.30 uur Woensdag. 19 februari 1969 2-4.30 uur 7-9 uur Donderdag, 20 februari 1969 9-12 uur 2-4.30 uur 2-4.30 uur i 9-12 uur 2-4.30 uur Dinsdag, 25 februari 2-4.30 uur 7-9 uu Einde onderzoek Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Zondag: hoog water 7.35 en 19.54 uur; laag water 3.14 en 15.42 uur. Maandag hoog water 8.19 en 20.48 uur; laag water 3.56 en 16.27 uur. KATWIJK AAN ZEE De Chr. oratoriumvereniging „Excelsior" is van plan 3 juni een uitvoering te geven. In studie zijn momenteel ..Rembrandt-cantate" van Herman Strategier. Dit laatste werk in ver band met het Rembrandt-jaar. EEN FIJN STUKJE KAAS Dan van „DE Landbouwer" Kaas en wijn hebben grote mannen verleid tot gevleugelde woorden Kaas is een wereld vol avontuur ,DE LANDBOUWER Voorstraat 36 (Katwijk aan Zee) Telefoon 2136. Ten slotte een haute-reliëf „De toortsdrager", geboetseerd uit een harde substantie, waarin scherven zijn gedrukt en vervolgens beschil derd. Bizar, maar niet erg overtui gend. Belangstellenden kunnen het werk nog gaan zien maandag van 25.30 uur, dinsdag en vrijdag van 18.3020.30 uur en woensdag en za terdag van 1012.30 uur. W. Prins Reddingsbrigade gaal door in Noordwijk NOORDWIJK In een geheel be zet LIDO-theater gaf de Noord- wijkse reddingsbrigade gisteren een propaganda-avond. Voorzitter B. H. de Jong vertelde iets over enkele aspecten van het brigade-werk. Het ledental is van 800 tot 1000 opgelo pen. De gemeente Noordwijk heeft een hogere subsidie verstrekt, maar er blijven nog financiële zorgen, om dat de kosten van badgelegenheden en van vervoer door de BTW zijn gestegen, maar, zo zei de voorzitter, we gaan door. Wil Noordwijk als badplaats blij ven meetellen, dat zal men die instellingen moeten stimuleren, die gasten aantrekken en hen de nodige service verlenen. En daar hoort de NRB ook bij. De toneelgroep van de Brigade voerde vervolgens de klucht van Max Andrea „Het vreemde testa ment" op. In Huize Zilverberg spe len zich dolle situaties af, als plotse ling zonder voorkennis van Barbara en Julius alle familieleden komen lo geren. Notaris Bakker weet er ech ter meer van af. Hij brengt de famiie op de hoogte van oom Willems testa ment, waarin hij het geld aan de familie vermaakt op voorwaarde, dat alle witte lammetjes eens echt zwar te schapen worden. De klucht werd vlot gebracht en er is gezond gela chen. Dè volgende propaganda-avonden zijn donderdag, vrijdag en maandag (17 februari). Traditiegetrouw had de Brigade de bejaarden van Noordwijk donderdagavond uitgenodigd om de generale repetitie bij te wonen. Zilversmid Wakka 50 jaar bij Van Rossum LEIDEN De heer J. G. Wakka, ook in het Leidse muziekleven geen onbekende, hoopt woensdag de dag te herdenken, dat hij 50 jaar geleden bij de firma Van Rossum, du Chattel en Driessen aan de Breestraat, in dienst trad. Vóór die tijd was hij van 1907 tot 1918 werkzaam in de Voorschotense Zilverfabriek. De jubilaris werd 22 september 1894 geboren. Zijn leeftijd belet hem niet nog steeds enkele uren per dag bij zijn firma het oude beroep van zilversmid uit te oefenen. Eervol ontslag voor dr. M. A. Lieftinck LEIDEN Met ingang van 1 maart is aan dr. M. A. Lieftinck, wetenschappelijk hoofdambtenaar bij het Rijksmuseum van Natuur lijke Historie te Leiden, in verband met het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd, eervol ontslag verleend. Bondsvoorzitter NCAB in Noordwijk: NOORDWIJK De leden van de Ncd. Chr. Agrarische Bedrijfsbond. afd. Noordwijk, kwamen gisteravond bijeen in het verenigingsgebouw. De heer IJska, landelijk voorzitter, speldde de heer C. van der Niet we gens zijn 50-jarig lidmaatschap de gouden speld met lauwertak op en overhandigde hem een oorkonde. De heren R. Eisenga en C. Barnhoorn, die beiden veertig jaar lid waren, kregen een dagboek met inscriptie. Hierna vertelde de heer IJska over de vakbeweging. Het gaat van daag aan de dag niet alleen om loon en arbeidstijdverkorting, hoewel de ze zaken van groot belang zijn en er IJMUIDEN In de Noord vond de visserij een abrupt einde door de storm De schepen, die een redelijke hoeveel heid aan boord hadden, zijn op huls aan gegaan. De andere vaartuigen moesten gaan liggen steken. Ook van de andere visserijgebleden valt weinig te vermelden Bij de routeboelen stond de stijve bries vrijwel alle activiteiten ln de weg. De meeste schepen hebben er dan ook een streep onder gezet. Ook zij zoeken de thnishavens op. Om het trieste beeld compleet te ma ken. moet tenslotte worden vermeld, dat onder de Nederlanse kust de animo om door te gaan zeer gering was. Zelfs de treilers werden in de meeste gevallen naar huis gedirigeerd. Dat was vrijdag al te merken. Een ongekend groot aan tal schepen had er de b(r)ui aan gege ven en koos inplaats óf aan de Zuid zijde óf aan d« loswal. Wat er was Aan de IJmuidense markt verschenen 54 vaartuigen. Zij zorgden voor een aan voer van 4580 kisten vis, waan.-an 60 kis ten schelvis, 290 kisten wijting, 840 kis ten gul en kabeljauw, 1200 kisten kool- vis, 40 kisten makreel. 1450 kisten schol. 30 kisten schar, 30 kisten haai, 30 kis ten tarbot. 110 kisten diversen. 5000 stuks stijve kabeljauw en 25 000 kilo tong. Verder waren er 150 kleine kisten wij ting. 154 kleine kisten haring en 171 kleine kisten makreel. Op zaterdag 8, 15 en 22 februari 1969 des avonds van 18.00 tot 20.00 uur. op zaterdag 8. 1 5 en 22 februari 1969 des avonds van 19.00 tot 20.00 uur. Ook gedurende de dagelijkse kasuren kan vanaf 3 februari 1969 rente worden bijgeschreven. Opgericht 1875. LEIDEN Het Leidsch Politie Muziek Gezelschap gaf in de voor twee-derde bezette) Gehoorzaal zijn gewone wirvterconcert onder leiding van Albert Hilkhuyzen. De voorzitter sprak ter inleiding van dit 49ste concert een welkom, dat LEIDEN Nu we de veemarkt van gisteren moeten verslaan en even terugblikken naar die van de vorige week, valt er maar weinig verandering te bespeuren. Dit be treft zowel de aanvoer als de handel. Met één verschil. Moesten we de vo rige week melden, dat de vette kal veren uit de toon vielen, doordat deze diersoort de enige was. die niet vlug en duur werd verkocht, zelfs (weer) een prijsval te zien gaven: gisteren trok de prijs echter iets aan. mogelijk ook dank zij de kleine aanvoer. Alle afdelingen gaven een goede, sommige zelfs een vlugge handel te zien. De aanvoer was nog niet groot daarvoor is het dan ook februari maar voor de tijd van het jaar waren er toch nog veel schapen. Zelfs enkele tientallen meer dan de vorige week, hetgeen niet verwacht werd. Voor wat het gebruiksvee betreft hebben wij dit seizoen het weer wel mee. Weliswaar kunnen deze dieren nog niet buiten, maar als je zo door de provincie rijdt, valt het op. dat de weiden er groen beginnen uit te zien. Het afkalfseizoen komt op volle gang. Dat brengt ook leven in de brouwerij. Jammer echter voor al die nuchtere kalveren is, dat juist nu de prijzen van de vette kalveren lager liggen dan voorheen. Verder was ook door de wat lagere melk prijs er een zekere gereserveerdheid voor wat betreft de melkkoeien. De handel in deze diersoort was rustig. De vare-koeien waren slepend duur. Op de jongvee-afdeling bleef het bij het oude. In Leiden komen als steeds weinig nuchtere kalveren. SlachtveeSlachtrunderen: Aan voer kleiner. Handel vlug en duur. De officiële notering liep op tot f5,10. Er zijn de vorige week nog maar heel weinig koeien uit derde landen binnengekomen en voor zo ver het onze inlichtingen betreft nog geen een uit Hongarije. Vette kalveren: Weinig, aanvoer met een redelijke handel en een ho gere notering. Wolvee: Over deze afdeling kun nen wij volstaan met te melden: on veranderd duur, redelijke aanvoer. Voor de vette lammeren kwam de Leidse notering op f 200. De eerste kleine lammetjes (7 stuks) werden weer op de markt gebracht. De slachtvarkensmarkt bleef ver der onder druk. De top is er wat af. Het is wel niet zo. dat de zaak in de war is, maar de varkens zijn nog duur. De zeugen voor de fokkerij zijn momenteel zeer in trek en daar door hoog in prijs. De aanvoer van biggen en lichte varkens was goed. Zelfs iets meer dan de vorige week. Er was sprake van een levendige stemming en een goede handel. Alles werd tegen stijvere prijzen verkocht. Geiten: Ditmaal van geen grote betekenis, de weinig aangevoerde dieren werden vlug verkocht dit keer echter niet de wegens win tersport en ziekte afwezige politie chefs betrof. Dit jaar moest het korps zich op het Hoofddorpse concours met een tweede prijs te vreden stellen. De muzikanten ne men zich ernstig voor bij de eerst volgende gelegenheid de verloren wimpel te heroveren. Het programma vermeldde niets opmerkelijks en, afgezien van een wat rommelige Gershwin-fantasie, ook niets nieuws. De politiemuzikan- ten vormen nog altijd een goed korps; de klank is zuiver, van edel gehalte en het samenspel voldoende sluitend. Hilkhuizen maakt ook werk van de frasering en, in mindere ma te, van de accentuatie. Toch vond ik de spanning, de be trokkenheid bij het muzikaal gebeu ren en de zeggingskracht zwakker dan voorheen. De voordracht was vrij oppervlakkig en de detailbehan deling niet altijd zorgvuldig genoeg. Albert Hilkhuizen houdt blijkbaar van opschieten. Maar de vlugge tem pi verhinderden niet zelden de nauwkeurige afwerking. Met name in de toch al snel te spelen passages. Vooral bij de melodievoerende instrumenten (trompetten, bugels viel dat hier en daar op te merken. Niettemin was het een prettig con cert, zonder hoge pretenties overi gens. De marsen: „The Medallion" (Har ry Mortimer) en „In rechte baan" (Johan Wichers) werden fris, in wat te snel tempo gespeeld. Een oude gevoelige melodie: „The Dream of Ölweh" (een negerjongetje) van Wil liams klonk mooi en rijk aan reliëf. De ouverture „Vers 1'Idéal" van Albert Adroit is een langdurend conventioneel behandeld stuk in ou de trant, met dramatische doorbra ken en dalende chromatische loop jes. Ik streef niet mee naar zo'n ide aal. Verder hoorden we nog luchtig werk: „Si tu vas a Rio" (Minteiro), „Winchester Cathedral" en een stie- renvechterspasodoble (als verras sing), alles appetijtelijk voorgedra gen. Joh. van Wolfswinkel Kletnmiddel Aanvankelijk was de belangstelling voor de kleinere tongsoorten groot. De een tjes deden op de eerste afslag f 6,65. Later liep het niet zo best. Op de laat ste ronde kon men in de meeste geval len voor f 5,67 terecht. De slips zakte ln die periode van f 4,93 naar f 4,05. De grootste tik kreeg de kleinmiddel. Deze soort werd na een inzet van f 6,08 naar een laagste koers van f 4,73 verwezen. De grotere soorten waren door elkaar genomen wat duurder dan de voorgaan de dagen. De gestegen interesse mondde uit ln een hoogste bod van f 4.54 voor de grootmiddel. Bij de platvis werd ook wat heilbot aangetroffen. Hiervoor werd gemiddeld ruim acht gulden per kilo betaald. De tarbot kon hieraan met een notering van f 5,60 tot f 5,10 niet .tip pen. De schol was nog steeds goedkoop. De tweetjes haalden even dertig gulden, maar waren weldra dikwijls voor f 19.- te koop. De grote en grootmiddel moesten te vreden zijn met een gemiddelde van rond twintig gulden. De kleinmiddel en de schol 1 kwamen daar slechts één grilden boven. De schar was met een notering van f 56,- tot f 52,- heel wat meer ln trek. De haring kon alleen op de eerste afslag met een top van f 32,80 de goed keuring van de handel wegdragen. Op de laatste ronde bleef de koers op f 21,60 hangen. De makreel deed het heel wal beter. De allerbeste kwaliteit werd door de rokers grif afgenomen tegen zeven tig gulden. Schelvis De schelvis moest wat stoom afblazen, maar een top van bijvoorbeeld f 73,- voor de pennen mocht beslist niet slecht worden genoemd. De braadschelvls had het moeilijker. Hiervoor werd op de eer ste afslag f 69.- betaald, maar op de laatste rondgang bleek de belangstelling met een koers van f 33,- aanzienlijk bekoeld te zijn. Bij de gul tekende de grootste soort met f 56,- voor de top. De kleine gul handhaafde zich met een notering van f 47.- tot f 44,- keurig. De kleine zwarte koolvis zat spoedig op het minimum en dat betekende weer het nodige werk voor de vismeelindus- trie. Voor maandag Voor de maandagmarkt waren thuis- stomend de VL 34 Anita met 970 kisten er, 630 kleine kisten diversen, de VL 103 Elisabeth met 835 kisten en 650 kleine kisten diversen, de VL Ursinus met 875 kisten en 652 kleine kisten diversen, de VL 73 Elly met 895 kisten en 754 klei ne kisten diversen, de KW 32 Sakina Martina met 60 kisten en 1200 kilo tong en de KW 80 Dirk Maria met 60 kisten en 1500 kilo tong. In Scheveningen In Scheveningen werden aangevoerd 20 kisten schelvis. 200 kisten wijting, 50 kleine kisten wijting. 250 kisten gul en kabeljauw. 1700 kisten schol. 20 kisten schar en 20.000 kilo tong. Ongelukken in Lisse LISSE Op de hoek Hcere- weg-Vuurstecnlaan verleende giste ren een inwoner van Lisse met zijn auto geen voorrang aan de heer B. uit Sassenheini. De laatste auto werd totaal vernield. Er raakte niemand gewond. Op de kruising Oranjelaan - De Ruyterstraat - Nassaupark had gistermiddag eveneens een botsing plaats, omdat geen voorrang werd verleend. De heer L. J. R. uit Lisse reed de bromfietser J. J. K. uit Lisse aan. Hij moest met verwondingen worden opgenomen in het acade misch ziekenhuis in Leiden. hard en intensief aan wordt ge werkt, maar nog meer gaat het om de positie van de arbeider in de maatschappij. Het sociale leven moet zo gezond mogelijk worden gemaakt. Alleen dan zullen arbeidersgezinnen delen in de welvaart en heeft de strijd zin om die welvaart elk jaar zo recht vaardig mogelijk te verdelen. De bondsvoorzitter ging in op de problemen, waarmee de chr. vakbe weging te maken zal krijgen. Als gevolg van de techniek en automa tisering zal men steeds meer tijd op andere wijze moeten besteden. Dit zal spanningen geven. Men verwacht een grote overgang naar de dienst verlenende sector. Het is niet denk beeldig, dat de jeugd in de toekomst driemaal van beroep zal moeten ver anderen. Voor de chr. vakbeweging is het zaak op tijd en op de juiste plaats invloed uit te oefenen. De heer IJska deed een beroep op allen oog te hebben voor de miljoe nen arbeiders, die nog in de diepste armoede verkeren. In Latijns-Ame- rika leven velen nog van een inko men van f 150 per jaar. Kapitaal en grootgrondbezitters hebben daar de macht in handen. Voor deze mensen zullen we meer moeten doen. Spre ker kondigde aan, dat de NCAB plannen in voorbereiding heeft. Dit werk, zo zei hij, is een stuk zending in materiële zin en een prachtige opdracht. Uit het jaarverslag van de secreta ris bleek, dat het ledental gedaald was van 65 tot 60. Dit kwam hoofd zakelijk door overgang naar andere bedrijfstakken. Tot slot vertoonde de heer G. Vogelaar kleurenfilms over Noorwegen. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Sebastiaan Carel Fred, z v F C Meijer en M C W Hofland: Martinus Jacobus, z v F J Siebert en D de Kier; Petrus Gijsbertus Cornelis Maria, z v W L M van Bohemen en M P A M van der Hoeven; Dirk-Jan, z v K J Molenaar en T W den Heijer; Gert- jan Victor Mickel, z v V J Nickol- son en C H Kuijpers: Robbert Jan, z v G Verdoes en L Toom. Gehuwd: H Hoogstraate en M Steenhauer. Overleden: J Langezaal, 91 jaar, man; J W van der Wel. 64 jaar. man: B Stikkelorum. 76 jaar. echtgenote van A Coert; J H Beij. 74 jaar, wed van G A Brokaar; H A Hensing, 89 jaar, man; C A van de Graaf, 64 jaar, vrouw; CAM Konst, 37 jaar. echtgenote van J H van Dijk; C van Duijvenbode, 70 jaar, echtgenote van A Haasnoot; P M Peereboom, 63 jaar, vrouw; S Bekooy, 77 jaar. echtgenote van N Koree. Markt- en visserijberichten Markten ALKMAAR. 7 febr Kaasmarkt. Geen aanvoer. Commissienoteringen (in f per kg); fabrieksedammer 3.16, middelbare 3.21, Goude volvette 3.39. Handel goed Visserij SCHEVENINGEN, 8 febr Visserij- berichten: besommingen trawlers: SCH 9 -5040. SCH 26—8500, SCH 49—1300. SCH 54—4640, SCH 55—1290. SCH 64—13180. SCH 60—8960. SCH 123—14260. SCH 196 -5770. SCH 167—7180. SCH 248—9300: kustvissers: SCH 1441800. SCH 251—4900. KW 150-5700. Noteringen: per kg: tong gr 4410, grm 430—462. kim 570—590. I 650—680. II 482 -512, tarbot I 520—540. II 4150. IH 320 -360, IV 270—310, griet I 245—3. II 150—2. per 40 kg: schol grm 1218. m 1320. kl 1218, schelvis grm 70—75, kim 59— 62, I 55—60. II 3945, wijting gestr 26.80 -32, schar 88—35, kabelj m 32—42. T 34 -45. II 31—39 III 35—38. koolvis m 14 40 -19. I 12—18.40. II 12—13. per 100 kg: kabelj gr 90—110. koolvis gr 5962. leng gr 5255. per 50 kg: verse haring 22— 30. verse makree) 3544 Verwachte aanvoer voor morgen: 5 a 6 trawlloggers. aangevoerd 60 kisten ver se haring. 12 kisten makreel. 240 kisten kabeljauw. 635 kisten koolvis. 145 kisten wijting, 20 kisten schelvis, 1200 kisten schol, 30 kisten diversen en 11500 tong en tarbot. Academische examens DELFT Aan de TH zijn geslaagd voor het kanditaats examen elektrotech nisch Ingenieur: de heren: J J J van Adrichem (Wateringen). J van Ameron- gen (Veencndaal). E H Barij (Kortenhoef). J P Bovenlander (Vlissingen). E B Bran- tjes (Wassenaar), P Buljs (Zwanenburg). SAC Dierick (Aardenburg). D van der Duijn Schouten (Ridderkerk). A D F E- veraers (W-Souburg). G Ferwerda (Schie dam). P J F Geerders (Rotterdam». A Gehner (Amsterdam). H J M Goossens (Amsterdam), C A Grimbergen (Lelden), J Hartog (Soesterberg). A Hemel aar (Rot terdam), A Hoekstra (Delft). G J van der Kramer (Woerden), D Krijgsman (Kat wijk aan Zee), G Laurentius (Leldschen- dam), P Leever (Assen). J S Mes (Parijs), A C A Musters (Steenbergen). R van Poelgeest (Amsterdam). B Scheidema (Vlaardingen), L Schol (Sommelsdijk), A M C Schram de Jong. (Harderwijk). H Smidt (Delft). L K J Vandamme (Essen. België). A F van Veen (Rotterdam). A Veldhuis (Delft). M A van Vliet (De Lier). F R van der Vlugt (Voorburg), J A Vogel (Vlaardingen). H Voorsluis (Pijnacker). L B Vries Cs-Gravenhage). J Vrij (Vlaardin gen), H Waalboer (Dordrecht). J A Wiersma (Nijmegen), A J M Willemse (Delft). A G M Wortel (Wormerveer). F A Wijbenga (Delft), R O van Zonneveld (Amstelveen). Doctoraal examen elektrotechnisch in genieur: de lieren: F H B Altnk ('s-Gra- venhage), J H Berkman Cs-Gravenhage). N J Bosman Cs-Gravenhage). H L M Buren (Egmond aan Zee). J P Burkl (Rot terdam). J Gletema (Exmorra, Fr), P de Goeje (Zaandam). H van der Hoff Cs-Gravenhage). H de Jonge (Rijswijk). J A Kardol (Alphen a/d Rijn). J Kooistra (Delft). E W Kruyt (Delft). Cl de Lange (Berkel). G van der Leden (Delft). P A Mantel (Delft). R van Renswoude (Rijswijk). T Rltzema (Nootdorp). O Rom- pelman (Delft). T Rusting (Hengelo). J M Rijnsburger (Wassenaar), A C Smaal (Voorburg), R Spruit Cs-Gravenhage), W Stoppelenburg (Rotterdam), T J de Vries (Purmerend), C L Wittebrood (Rotter dam), W J F van der Zaken (Schiedam). DELFT Aan de T.H. zijn geslaagd voor de examens propaedeutisch examen werktuigkundig ingenieur de heren: M van Abbe (Brussel). G J van den Adel (Gouda), P Banga (Appelscha). F W van den Berg (Rotterdam). W van Bochoven (Den Haag). C M de Boer (Opende). P H A G de Boer (Den Haag). P T B Falk (Delft). R Galestein (Amsterdam), V T Gerbranda (Wassenaar), G de Goede (Hel- levoetsluls, A F Herfkens (Rotterdam), A J Huljbregts (Rotterdam), J Jacometti (Den Haag), H de Jong (Renkum), S W Kolff (Leeuwarden), R Koningen (Wasse naar), T A Kout (Haarlem). E H van Leeuwen (Schiedam). L P Leijten (Rotter dam), G P T Lovisa (Rotterdam), J A Mast (Den Bommel). J S P Meihuizen (Haren), J van Melle (Soesterberg). F W Moltzer (Den Haag), F J A Panhuijzen KATWIJK Volgens inlichtingen van de Duitse politie is de heer L. Kuyt. Van Slingelandtstraat 62, in Duitsland een ernstig verkeersonge luk overkomen. Hij is opgenomen in een ziekenhuis in Warnstein- De heer Kuyt is chauffeur in dienst van het expeditiebedrijf De Mos in Scheveningen. Hij zou be kneld zijn geraakt tussen een truck en een oplegger. Geen dividend Curagao mijnniaatschappij AMSTERDAM De mijn- maatschappij Curagao was zoals reeds eerder medegedeeld in 1968 genoodzaékt een materiaal- en ar beidsintensieve operatie uit te voeren teneinde een nog niet aangebroken deel van de tafelberg open te leggen resp. later in exploitatie te kunnen brengen. Dit veroorzaakte hoge kosten, zonder directe inkomsten Daarenboven brak in november een staking uit onder de arbeiders, die de produktie verder nadelig beïnvloedde, terwijl na opheffing van deze staking de dokwerkers in het oostelijk deel der Verenigde Staten van Amerika het werk neerlegden, waardoor geen verschepingen met die bestemming konden plaatsvinden. Hoewel het definitieve exploita tie-resultaat eerst over enkele maan den bekend zal zijn, wordt reed* thans medegedeeld dat 1968 mot aan verlies zal worden afgesloten, zodat, aldus de directie, geen dividend uitge keerd zal kunnen worden. (Scheveningen), B M van Rtessen (Leidschendam), J A Rietdijk (Voorscho ten), T A Rolf von den Baumen (Wasse naar). O Sanders (Ridderkerk). REA van Straelen (Amsterdam), A Tang Eng Kwie (Delft). K A Verwelj (Nleuwerkerk a. d. IJssel), D J Vlezee (Streefkerk), E Viswat (Delft). J P Vrij (Heemstede). F de Waard (Rotterdam), en M van de Lultgaren (Rot terdam). BENTHUIZEN Het was te verwachten, dat er gisteravond voor de vergadering van de gemeenteraad van Benthuizen, waarin na de kwestie met de nota van B. en W. over de toekomstige ontwikkeling van deze ge meente opnieuw wethoudersverkiezingen aan de orde zouden komen, uitzonderlyke belangstelling zou bestaan. De verklaringen van de raads leden en besprekingen hiervan resulteerden vrij vlot na de opening van de vergadering om half acht in de benoeming tot wethouder van de heren A. van Noort (AR-CHU) en D. van Soest (Arbeidersbelang). Zy nemen de plaats in van resp. de heer Zonneveld (PvdA) en de heer Jos van der Eyk (Gemeentebelang), die voor deze functie hadden bedankt omdat zij niet konden instemmen met de vanuit de raad gesuggereerde wijzigin gen van de nota van B. en W. De heer Van Noort stelde zich in een ver klaring voor het wethouderschap beschikbaar, maar kon na zijn ver kiezing nog niet meedelen of hij deze benoeming zal aanvaarden, aan gezien hij eerst toestemming daarvoor moet krijgen van zijn werkgever: hij is werkzaam bij een fysisch laboratorium van T.N.O. in Den Haag. Zijn directeur keert dezer dagen terug van een buitenlandse reis. De heer Van Soest, die concierge is aan de lagere technische school te Bos koop, aanvaardde onmiddellijk zyn benoeming. AMSTERDAM 7 febr. De staats- fondsenmarkt is vandaag merendeels iets gemakkelijker geweest. Dit naar aanleiding van de aangekondigde nieuwe 7 pet staatslening, tegen 100 pet, waarvan het bedrag na de in schrijving wordt bekendgemaakt. Deze lening werd door de beurs verwacht en was dus geen verrassing Volgens de beurs zal voorgenoemde lening ruime belangstelling bestaan. Het Damrak heeft vandaag bij de opening afscheid van deze beursweek moeten nemen met een zwakke stem ming voor de internationale waar den. Niettegenstaande de fantastische winstcijfers over 1968 van het AKU- concern, die de stoutste verwachtin gen nog hebben overtroffen, heeft dit fonds vandaag terrein moeten prijsgeven. Dit door ruim aanbod we derom van zekere zijde, alsmede als gevolg van lokale winstnemingen. Bloembollenshow in Nederland RIJNSBURG Het Zwitserse grootwinkelbedrijf „Migros", schep ping van wijlen de heer Dutweiler, die destijds zo'n enorm opzien baar de door op grootscheepse wijze de prijzen in de levensmiddelensector te lijf te gaan, heeft er een traditie van gemaakt in het vroege voorjaar op tal van plaatsen in de filialen van het concern een kleine tentoonstel ling van bolbloemen in te laten rich ten ter stimulering van de blocmver- koop. Ook dit jaar zijn weer tal van bekwame bloembinders voor deze shows, die in februari worden ge houden. ingeschakeld. Dat ook hier de kost voor de baat uitgaat, is de afgelopen week goed merkbaar ge weest aan veiling Flora, want er gingen aanzienlijk grotere hoeveel heden bloemen naar Zwitserland, hetgeen zonder twijfel mag worden toegeschreven aan deze reclame-ac tie. Het aanbod nam echter nog meer toe, zodat de prijzen in verge lijking met de voorgaande week weinig verandering ondergingen. Ablda 18 te Trlnldad verw. Curacao, Cardon, verm Rotterdam, Thames, Stan- low Aclla 10 te Houston verw. Curacao, Panamakanaal, Yokohama, Yokkaichi, Ma nilla, Bukom \cmaea 21 te Bukom verw. verm Singapore area. Mirl. Bukom Acteon 14 te Curacao ver wacht Area 5 te Piraeus verw. Akrotlri, Napels, verm Cu- Camltla 9 am te Stan low verw, Barton. Rotterdam. Mohammedla. Curacao. Cardon. Stanlow, Barton Caplluna 5 te Kharg island. Bombay. Perz Golf Caplsteria 13 te Spezla verw. verm Banias. Spazla Clnulia 7 pm te Curacao verw, Cardon. Stanlow. Barton, verm Rotterdam (dokken RDM) Tranla 6 te Quayaquil. Pana makanaal. Curacao, verm Rotterdam, Thameshaven Dallla 11 te Mina al Ahmadi verwacht, Bukom Daphne 6 pm te Tripoll/Ly- banon verw. Tenerlffe Hoop naar Thameshaven Dosina 13 te Bukom ver wacht Kabylia 7 te Durban ver wacht, Lorenzo Marques. Bukom Kara Perz Golf Katelysia 11 am te Pladju verw. Sambu, Bukom/bun- keren, Tokuyama Kermia 6 van Rotterdam naar Thameshaven, om Kaap Skaw naar Stock holm, Nörrkoplng Khasiella 8 11.00 uur te Cu racao verw (wordt verm San Lorenzo, Curacao. Pto Miranda, Trlnldad. Stan low, Ardrossan) Koslcla 6 Hamburg naar Pe tit Couronne, Rotterdam, verm Thames Kossmatella 5 gemeerd te Stanlow. Avonmouth. Tha meshaven, verm Rotter dam, Durban. Lorenzo Marques Krebsia 6 te Santander verw. Donges. verm Stanlow Kryptos Rotterdam. Thames. Stanlow Kylix 10 te Gothenburg Stockholm Lovellia 5 te Khor al Amaya verw, Sriracha Macoma 11 bij Hoek van Holland verw, Rotterdam, verm Perz. Golf Metula 11 ter hoogte Kaapstad verw op weg naar Mina al Ahmadi Ncverita 9 tor hoogte Kaapstad verw op weg naar Rotterdam 3/3 verw Nlso 12 te Trlpoli/Lybanon verw. Rotterdam Ondlna 10 te Portland/Maine verwacht. Puerto Miranda, Portland/Maine Onoba 8 te Teesport verw. Port Gentll, Hovic Pairo 6 te Mombassa, Band- ar Mahshahr Phllidora 10 te Hovtc verw. Pto Miranda. Tranmere Phlline 5 te Bombay verw. Mina al Ahmadi om Kaap de G.H. naar Spezia. verm Skaramanga (dokken) Phtllppia 9 te Cardon verw. verm New York. Northvllle Vltrea 13 te New York verw. verm Curacao Vivipara 15 pm te Nagasaki verw. Shlmonoseki, Yoko hama Zafra Kharg Island. Khor al Amaya, Durban Zaria 10 te Bonny verw. Tranmere AKU opende op 130.50 om daarna verder in te zakken tot 129.90 tegen 'n voorgaand slotniveau van 132.10. Ge durende de voorbeurs werd voor AKU als hoogste koers 132.90 be taald. De aangekondigde 50 min con verteerbare Eurodollar lening van AKU heeft nog steeds een koers- drukkend effect. De beurs ziet met grote spanning uit naar de conver siekoers van deze lening. Het ver moeden op het Damrak is, dat ge noemde Eurodollar-lening reeds voor een flink gedeelte is ondergebracht. Philips daalde bijna anderhalve gul den tot 165. Unilever was 70 pet lager op 128.70. Kon. Olie daalde ruim 1 gulden op 188.50. Hoogovens was een halve gulden lager op 105.10. Alleen in AKU ging bij de opening veel om. De handel voor de overige inter nationals verliep zeer kalm. In Wallstreet wacht men op de be lastingvoorstellen van pres. Nixon op 17 februari. De Newyorkse beurs gaf gisteren weer weinig verandering te zien. De Nederlandse fondsen la gen in New York niet onverdienste lijk in de markt doch dit werd van daag in Amsterdam genegeerd. De cultures waren lager voor Am sterdam-Rubber. De scheepvaartsec tor was verdeeld. Kon Boot verbe terde 3 pt. tot 136 op de dividend verhoging van negen tot elf pet. Ook Van Ommeren was 2 pt hoger op 247%. De overige scheepvaartwaar - den iets gemakkelijker. Deli Mij daalde een gulden tot 80.70. KZ-Organon was 70 cent la ger op 197.80. Heineken gaf rudm 2 gld prijs, op 178.50. KLM was bijna 4 gld. lager op 257. De inschrijving op de bovenver melde 7 pet staatslening is op don derdag 20 febr., de storting op dins dag 18 maart, AKU nam afscheid van de beurs op 130, Hoogovens kwam op oirca 106, Philips deed 165, Unilever 128.10 en Kon. Olie 188.60. Vergeleken met de slotkoers no de vorige week waren AKU en Hoog ovens deze beursweek aan de flauwe kant, Philips en Unilever zwak. Kon. Olie en KLM vriendelijker. In de eerste periode verbeterde "Simon de Wit 6, Centrale Suiker 5. Erdal 8. Ned. Ford 10 en Rommen- hoeller 20 pt. Gist-Brocades ging 7 pt. omhoog en kwam op 1000. Van der Grinten steeg f 5, Kluwer f 2. Billiton-2 f 1. De biedkoers voor El sevier werd 10 gld hoger gesteld Van Nelle gaf 5 pt. prijs evenals Wyers. Dit laatste op de gedaalde winst. Ass. Rotterdam ging 19 en Eerst Ned. Vera. 20 pt omlaag VRG-Papier daalde 11 pt. Nillmij was f 2.20 en Bols f 2 lager. Gist-Brocades steeg in totaal 25 pt. tot 1018. Nat. Nederlanden was 11 pt. lager. Mdoerteufto) Voor Centrale Verwarming Grimbergen Noordermeer Vliet N.Z. 19-20 - Rijnsburg

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4