Have a reaj cigarette. CAMEL Veel kant en kleur in onze nieuwe Hnkewioffer tea's E.L.A.M.nv HÜffilSM! V oorschotenaren hebben inspraak Boer moet bereid zijn in training te gaan Brandje in Katwijk met f 12.000 uurwerkschade Burgerlijke stand van Voorhout toonaangevend in foundationmode Liefhebbers van een echte Amerikaanse sigaret zijn Camel rokers. Camel dankt zijn beroemdheid en succes aan zijn geheel eigen smaak. Geniet ook van Camel. f.175 2 HULPKOOKSTERS JUFFROUW voor maten 38-42 5.95 Mini-jupon, kant over nylon, splitje met strikje opzij, voor maten 38-42 5.95 NIEUWE LEIDSE COURANT VRIJDAG 7 FEBRUARI 196? ZOETERWOUDE Op de jaar vergadering die de Zoeterwoudse L.T.B. gisteravond hield was een belangrijke plaats ingeruimd voor de voorzitter van de vakbond vee houders van de LTB, de heer P. J. Verhoef. Hij besprak het zuivelbe leid in de EEG en het zg. plan Mans-holt. „De voorstellen van Mans- holt zijn voor ons onaanvaardbaar. Hoewel hierin het woord vrijwillig heid veelvuldig wordt gebruikt, is er een zodanig laag prijsniveau dat men de indruk heeft naar een koude sanering toe te gaan". Spr. vroeg zich af of het nu werkelijk zo is dat alleen het „Mansholt-bedrijf" een goede boterham geeft. Anderzijds gaat de ontwikkeling de landbouw niet voorbij. De taak van de veehouder is niet gering. Hij is directeur, financier, boekhouder en arbeider tegelijk. Er is een groot verloop in de land bouw. In 1950 waren er 20 miljoen mensen werkzaam in de landbouw, in 1960 15 miljoen, in 1970 zullen dit er 10 miljoen zijn welk aantal naar wordt verwacht 10 jaar later zal zijn gehalveerd. Het bestaan van de veehouder wordt gaandeweg sterker afgeroomd. Dat hij toch zijn hoofd boven water kan houden is moge lijk gebleken door opvoering van het arbeidsrendement. De stijging van 7 pet per jaar in de EEG-land- bouw was in geen enkele bedrijfs tak zo sterk. De prijsvoorstellen van Mansholt geven de veehouderij geen enkele verbetering. De vraag naar melk zal in de toekomst sterker toenemen dan de produktie. Tegenover dit op timistische geluid staat een toene ming van de produktie van synthe tische landbouwprodukten. De land bouw heeft sterke argumenten voor overheidssteun bij overproduktie. De voorsprong van de Nederlandse landbouw op velerlei terrein kan blijven als de boer bereid is „in trai ning" te gaan. KATWIJK AAN ZEE Om vier uur gistermiddag is brand uitge broken in de werkplaats op de bo venverdieping van horlogerie L. v. Duijn aan de Princestraat. De schade wordt voorlopig geschat op f 12.000. Er loopt een verzeke ring. De brand ontstond terwijl een personeelslid bezig was met het schoonmaken van een uurwerk. Hij gebruikte daarbij gasoline. Op een gegeven ogenblik knapte de bodem van de glazen pot, waar door een halve liter van het uiterst Beplanting in Katwijk KATWIJK In het kader van een meer blijvende beplanting zijn B. en W. bereid de mogelijkheden voor de beplanting van een wat grotere oppervlakte te onderzoeken, al speelt in dezen het beschikbare grondareaal natuurlijk ook een rol. In de Hoornespolder zullen inder daad bomen worden geplant, voor zover dat niet reeds is geschied. Het tempo ervan hangt echter ook samen met het gereedkomen van de bebouwing, die als beschutting moet dienen voor de aanplant. Ook dit jaar is de gemeente weer in de gelegenheid gesteld een groot aantal bollen uit te zetten in de gemeentelijke plantsoenen. brandbare spul over de vloer liep. In de nabijheid van een gaskachel vatte de gasoline vlam. De brandweer had het vuur met één straal snel onder de knie. Niet temin was de schuld aanzienlijk, doordat werktafels in brand waren gevlogen met horloges en gereed schap. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Zater dag: hoog water 6.25 en 19.08 uur; laag water 2.39 en 15.02 uur. Clubontmoetingen De Bollenstreek Lisse LISSE De ren- en toervcrcni- ging De Bollenstreek hield in De Beurs onder leiding van de heer S. H. van der Poll de jaarvergadering. Herman Zuiderduyn kreeg voor zijn prestatie bij het provinciaal kam pioenschap Zuid-Holland bloemen aangeboden. Het bestuur is van plan dit seizoen clubontmoetingen te houden op het eigen parcours, waarvoor clubs wor den uitgenodigd waarbij de Bollen streek verleden jaar gast was. De heer P. de Koning bracht zijn laatste jaarverslag uit. Hij gaat zich speciaal belasten met het arrangeren van clubontmoetingen en grote sport evenementen. Koos Stafleu volgde hem als secretaris op. Penningmees ter Stroombergen vermeldde een ba tig saldo. Ook hij legde zijn funktie neer en droeg het beheer over aan zijn broer Cock Stroombergen. LISSE De evangelisatiekring Bollenstreek hield gisteravond in gebouw Contact aan de Lisserdijk een bijeenkomst De opkomst was groot Ds J. Gravendeel sprak over het onderwerp „Alles is gereed", naar aanleiding van de gelijkenis van het bruiloftsmaal. Een combo uit Rijnsburg en een zangkoor ver leenden medewerking. Meegedeeld werd dat de evange lisatiekring bezig is met een grote actie in mei, waarbij alle plaatsen in de bollenstreek zullen worden bezocht. Het plan is ook, tentbij eenkomsten te houden. HILLEGOM Geboren: Pascal P. z v P F H Clignett en A S M Koop. Wijkavond in Bosch geest VOORSCHOTEN „Hoewel Boschgeest een nog betrekkelijk jonge wyk is met een vrjj heterogene bevolking, bestaat er tot vreugde van het gemeentebestuur toch al een bepaalde binding tussen de bewoners, zodat het zelfs mogelyk is een wykavond te houden". Aldus burgemees ter De Kool op de voor de inwoners van Boschgeest gisteravond in de kantine van het VAM-gebouw gehouden wijkavond. Overigens beperkte hij de met de titel „Wie bestuurt Voorschoten?" aangekondigde causerie tot een paar algemene opmerkingen, daar naar zijn zeggen de meesten van de ongeveer honderdvijftig aanwezigen nog onlangs met het gemeentebe stuur hadden kennis gemaakt op de burgeravond in het Cultureel Cen trum. Rapport in de maak Vervolgens leidden de drie wet houders de aanwezigen ieder op eigen terrein binnen in gemeente lijke plannen en bemoeiingen met betrekking tot de eigen woonwijk. De wethouder van openbare wer ken, drs. A. F. van der Laan, be sprak de begrenzing van de wijk en de ligging ten opzichte van overig Voorschoten en de rest van de ag glomeratie. Hy wees op het tijdelijk karakter van de doorgangsweg, de door haakse bochten gemarkeerde asfaltweg, die onder drie verschil lende namen de Veurseweg met de Papelaan verbindt Nieuw ontwor pen provinciale wegen, de foren- senweg Leiden-Den Haag, misschien rijksweg 11 en de ten zuiden van Voorschoten geprojecteerde kustweg Zoetermeer - Leidschendam - Wasse naar - Scheveningen zullen het ver keer door Boschgeest zeker ont lasten. In verband met aspecten, die samenhangen met iedere wijkplan- ning, zoals parkeer- en groenvoor zieningen, aard en verdeling van wooneenheden en openbare voor zieningen als dienstencentra, deelde de wethouder mee, dat dezer dagen een rapport wordt verwacht van een gemeentelijke commissie, die alle facetten een jaar lang heeft bestudeerd en via dit rapport in vloed zal uitoefenen op de Voor- schotense wijkbestemmingsplannen. Met nadruk verklaarde hij, dat het de gemeente ernst is wat be- treft de „inspraak". Dat dit zo is, VOORHOUT GEBOREN: Mar co M J„ zoon van M J A Hennekes en J P C Sluiter; Wilhelmus J zoon van J G Luynenburg en M C van Kampen; Gerardus J zoon van J H Schoutsen en C J de Groot; Saskia Suzanna, dvN van Helden en S S van Leeuwen; Robertus Simon, zoon van L N van Dijk en M M Heems-- kerk; Piet er J M zoon van P J Burg- mejjer en H Verbeek; Cornelis J M zoon van G M Peeters en M H Bee- len; Catharina P M, d v H G P Bos kamp en M C W Westgeest; Helena A M d v N Heemskerk en E M Aanhane; Wilhelmina M A, d v P A H van Paridon en C W Schoone; Petronella Th d v A A M van Kam pen en P J M Duivenvoorde; Wil helmina G J Th, d v J J P v d Hulst en A M T Hulsen. ONDERTROUWD: Johannes G Leenheer, te Noordwijk en Anna A C van Steijn. OVERLEDEN: Adrianus van der Geer, 68 jaar, gehuwd met C A Baars. NOORDWIJK De klaverjasvereniging Sport na Arbeid speelde een competitie wedstrijd. Uitslag: 1. J. van den Berg 5148 p. 2. Th. Koelewijn 5075 p. 3. L. Plug 5001 p. 4. W. Moovekind 4M7 p. 5. J. van Elk 4671 p. 6. J. Duivenvoorden 4634 p. 7. W. Zuidhoek 4588 p. 8. L. Augustinus 4561 p. 9. S. Wljnand? *189 p. 10. C. Mooyekind 4422 p. bleek ook uit de woorden van de wethouders dr. M. S. Kamminga en de heer W. Iestra, <Jie respectieve lijk de financiën en de leefbaarheid bespraken. Na de pauze beantwoordde het college vragen. Dit prachtige garnituurtje is er een sprekend voorbeeld van. Kies uit de kleuren rose, wit, geel en aqua. Slipje, kant over nylon, elastiek langs de pijpjes, voor maten 38-42 3.50 Driekwart beha, geheel van kant over nylon, voorgevormde cups met beugel. Met of zonder schouderbandjes te dragen. Voor maten 38-42 3.95 Lycra panty, nylon kanten voorpandje, afneembare jarretels, TURKISH DOMESTIC BLEND CIGARETTES Pas tijdens het rijden geeft de Renault 16TS immers zijn geheimen prijs. Zoals zijn formidabele wegligging. Zijn krachtige motor, die goed is voor een top van ruim 160 km per uur. Zijn luxueuze afwerking. En vooral: vele creatieve extra's, die bij de Renault 16 TS standaard zijn. Een enkel voorbeeld: draadjes op de achterruit, die elektrisch ontwasemen en ontdooienDaardoor heeft u altijd een helder uitzicht op de auto's, die u ver achter u laat. Aan alles is gedacht. Dat merkt u onmiddellijk, zodra u een proefrit maakt. Komt u eens langs. Om zelf de comfortabele geheimen van de Renault 16 TS te ontdekken! Haarlemmerweg 2-4, Leiden, Tel. 33141 L 10.001,60 incl. B.T.W. (af importeur) BEJAARDENVERZORGINGSCENTRUM 1=1 „BORGSTATE" r MEIDOORNSINGEL 181 - ROTTERDAM Voor ons Prot. Chr. verzorgingscentrum gevestigd in de tuinstad Rottcrdam- Schiebroek, zoeken wjj op korte termijn voor het schoonhouden van de keuken. Geboden wordt: een goede salaris- en vakantieregeling een uitstekende pensioen- of spaarregeling voor huisvesting kan worden zorggedragen. Sollicitaties schriftelijk of mondeling aan de direktie. Meidoornsingel 181. Rotter- dam-12, tel. 010—180320.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 6