BIAFRA HELPT ZICHZELF Anti-fusie methodisten hebben hun plan klaar Mindszenty blijft in ambassade VATICAAN BEZIT 20 MILJARD IN AANDELEN Collega's steunen Vrijburg en Gooskens si' Een ivoord voor vandaag Kardinaal Frings (82) treedt af Leger Israël breekt lutherse gebouwen af Uw probleem is het onze.. Anglicanen zijn niet erg happig Antisemitisme schrappen in gebedenboek VERSTOPT GEVOEL KRIJGT Domineesvrouw organiseert kliniek in twaalf dagen Bedanken Studenten staken in Nanterre WOENSDAG 5 FEBRUARI 1969 Want ik had mij geschaamd van de koning een leger en ruiters te vragen (Ezra 8:22). Wij hebben allemaal onze eigen stereotiepe uitdrukkingen. Vaak hebben we daar zelf geen erg in. Zo spreekt Ezra in zijn memoires steeds weer over „de goede hand van de Here, mijn God". Nu staan de ballingen klaar om de gevaarlijke reis door eenzaam woestijngebied naar Jeruzalem te ondernemen. Zou Ezra nu een gewapend escorte aanvragen? Die zou hem zeker niet zijn geweigerd. Maar hij schaamt zich, want hij had tegen koning Arthahsasta gepraat over „de hand van onze God", die ten goede is over allen die Hem zoeken. Valse schaamte? Eigenwijsheid? Neen, het ging Ezra om Gods eer. Daarom vasten en bidden deze joden en vragen ze God, of Hij hen veilig wil overbrengen zonder escorte. En zo gaan ze. Met hun vrouwen en kinderen. Was dat roekeloos? Dat zou het geweest zijn, als ze er niet rotsvast van overtuigd waren, dat ze het mochten vragen en dat God kan en wil en zal helpen. Wij kunnen veel praten over Godsvertrouwen en zo. Maar als het er eens op aankomt, mérkt onze omgeving dan ook, dat we meenden wat we zeiden? Wij lezen vandaag 1 Kronieken 17 16-27. KEULEN Kardinaal Frings, sinds 1942 aartsbisschop van Keulen, heeft na herhaald verzoek thans van paus Paulus ontslag gekregen uit zijn functie. Zondag 23 februari zal hij worden opgevolgd door de 62-jarige prof. Jo seph Höffner, die in december door de paus tot zijn coadjutor was be noemd. Kardinaal Frings, die morgen 82 jaar wordt, is vrijwel blind. Hij staat als conservatief bekend. Hij was een felle tegenstander van het nazi-regime, maar ook van het communisme. GENEVE Israëlische militairen hebben al zes kleinere gebouwen op het terrein van het Auguste-Victoria ziekenhuis in Jeruzalem afgebroken, zo is van 'de zijde van de Lutherse Wereldfederatie meegedeeld. Het leger maakt aanspraak op het terrein van dit ziekenhuis, dat strate gisch is gelegen op de Olijfberg. De Lutherse Wereldfederatie, die het zie kenhuis beheert, heeft de hoop nog niet opgegeven dat de besprekingen met de Israëlische autoriteiten tot een goede oplossing zullen leiden. VERZET TEGEN BRITSE HERENIGING GROEIT DIEPE ANGST VOOR BISSCHOPPEN Brleveo die niet zijn voortlen van naam en adrea kunnen niet In behandeling worden genomen. Ge heimhouding is verzekerd. Vragen die niet onderling met elkaar In verband staan moeten In afzonder lijke brieven worden gesteld. Per brief dient een gulden aan postze gels te worden Ingesloten. Vraag: Is een natuurlijk kind wet tig erfgenaam van zijn echte vader? Antwoord: Alleen wanneer hij door de vader erkend is. Vraag: Wegens mijn leeftijd heeft een verzekeringsmaatschappij mijn verzoek om mij tegen wettelijke aan sprakelijkheid te verzekeren, niet in gewilligd. Wat kan ik hiertegen doen? Antwoord: Misschien is een an dere maatschappij daartoe bereid. Het kan natuurlijk zijn dat het ta rief hoger wordt in verband met zwaarder risico. U kan ook eens ad vies vragen bij de Ned. Unie van Schadeverzekeraars. J. W. Frisolaan 3, Den Haag. Vraag: Indien een automobilist een lifter op een parkeerstrook af zet. mag Je lifter daar opnieuw staan liften? Is het toegestaan op in- voegstroken te staan liften? Antwoord: Op een autoweg mag tnen nooit op de parkeerstrook staan voor liften, op andere wegen wel. Automobilisten mogen lifters niet af zetten op een parkeer- of invoeg- strook. Vraag: Bestaan er bij de Neder landse Spoorwegen reducties voor mensen die ouder zijn dan 65jaar? Antwoord: Inderdaad, op basis van een vast recht van ƒ20 in de drie maanden kan men voor de hal ve prijs reizen. Voor echtparen waar van de man ouder dan 65 jaar is, wordt f30 vast recht berekend. In het spoorwegboekje en op alle sta tions kan men alle inlichtingen krij gen, over allerlei reducties. NEW YORK Het Vaticaan bezit twintig miljard gulden, althans volgens de schatting van Nino lo Bello een Amerikaanse journalist, die jarenlang corres pondent geweest is in Rome. Hfj komt tot deze conclusie in een boek getiteld „Het Vaticaans Imperium" dat zojuist is ver schenen bq Trident Press in New York. Het boek bevat ook een felle beschuldiging: „Het langdurig verzet van het Vaticaan tegen het Italiaanse communisme heeft evenveel te ma ken met de bescherming van een Va ticaanse aandelenportefeuille van naar schatting 20 miljard gulden, als met theologie." iHij vervolgt: „Het Vaticaan dat zich tot dusverre tevreden heeft gesteld met indirecte manipulaties in plaats van directe, speelt in Italië politiek, deels omdat het de Commu nistische Partij in bedwang wil hou den en deels omdat grote invloed in het Italiaanse kabinet en de 26 mi nisteries een soort garantie is, dat de financiële belangen van de kerk zul len worden gediend." De twintig miljard gulden hebben volgens de schrijver alleen betrek king op het aandelenbezit. Daarin zijn niet de schatten begrepen in de Sint Pieter en de pauselijke musea. Investeringen In Italië zelf heeft het Vaticaan grote belangen in electrische energie, nutsbedrijven, ceramische badka mer-onderdelen, dynamiet en ammu nitie, mijnbouw, chemicaliën, scheep vaart, geneesmiddelen, bank- en kre dietwezen. In het buitenland is het volgens Lo Bello geïnteresseerd in onroerende goederen met luxe appartementen en huizenbouw in Washington, Montreal en in de stad Mexico. Hij geeft volle dig de namen van de bedrijven waarin het Vaticaan geld heeft gesto ken. Volgens de journalist was het Vati caan in 1928 bijna bankroet. Bij het verdrag van Lateranum tussen Italië en het Vaticaan in 1929 ontving het een handgeld van 324 miljoen gulden. Door de briljante aanpak van een onbekende Italiaanse bankier Bernar dino Nogara groeide dit kapitaal snel. Dollarteken De grootste financiële operatie van het Vaticaan is volgens Lo Bello he den ten dage de Societa Generale Immobiliare. Tot de handvol finan ciers daarvan behoren de voor naamste gouverneur-generaal van (Van onze kerkredactie) LONDEN Britse anti-fusie methodisten hebben hun plan van actie al klaar als in juli hun kerk zal besluiten zich met de Kerk van Engeland te herenigen. Er zal een nieuwe kerk gefor meerd worden, de Evangelische Method istenkerk. Het plan is opgezet door prof. C. Kingsley Barrett en dr. Leslie New man, voorzitters van twee organisa ties binnen de Methodistenkerk. Zij schrijven in een open brief, dat het fusieplan niet veel kans van slagen heeft, maar dat de tegenstanders voor zichtigheidshalve zich toch moeten voorbereiden op eventuele aanvaar ding van de fusievoorstellen In dat geval, zeggen zij, zullen we onmiddel lijk een Evangelische Methodisten- kerk institueren als voortzetting van de huidige kerk, die dan een episco paal karakter heeft gekregen. De nieuwe kerk hoopt ongeveer een jaar tijd te hebben eer de fusieplannen werkelijk geëffectueerd worden. Direct na bekendmaking van een fusie zullen de beide voorzitters een volledige uiteenzetting geven van de dogmatische, kerkordelijke en oecume nische positie van de nieuwe kerk. Formulieren Tevens zullen vanaf dat moment formulieren verspreid worden onder de methodisten. Op die wijze zullen de namen en adressen verzameld wor den van hen die tegen de fusie zijn. De ondertekenaars zullen via dat formulier tevens personen aanwijzen die voor hen mogen handelen. Leden van het parlement die ook tegen de fusie zijn zullen een amende ment indienen op de fusievoorstellen, die door het parlement behandeld moeten worden. Daarin zal nadrukke lijk de mogelijkheid geschapen wor den dat methodisten die niet aan de fusie willen deelnemen, hun kerkelij ke goederen behouden. „Op die wijze willen wij ontkomen aan de greep /an het historisch episcopaat", zeggen de beide ondertekenaars van de open brief. Vaticaanstad, graaf Enrico Galeazzi en drie prinsen Pacelli. neven van paus Pius XII De totale uitgaven van de paus voor het besturen van Vati caanstad bedragen volgens het boek 72 miljoen gulden Lo Bello zegt dat hij geen kritiek heeft op het feit dat het Vaticaan geld wil verdienen. Hij wilde alleen een onderzoek instellen naar de macht van *et dollarteken in de kerk. In de Engelse kerk zijn de hoogker kelijken zeer gekant tegen de voorge stelde vereniging. De laagkerkelijken zijn tamelijk verdeeld. De „evangeli- schen" die misschien vergeleken zou den kunnen worden met de confessio nelen en gereformeerde-bonders in de Hervormde Kerk zullen niet geluk kig zijn met het voorstel om een „Evangelische Methodistenkerk" te stichten. Zij staan het dichtst bij juist die evangelische methodisten. Als zij niet mee komen met de fusie zit er voor de evangelische anglicanen niet veel perspectief in Tot nu toe vormden zij een minderheid in de kerk, zij het een vrij grote. De laatste jaren echter is hun invloed zeer toegenomen. Ze zijn zelfbewuster geworden en heb ben minder dan de andere sectoren van de kerk te kampen met een te kort aan priesters. Bovendien is bij hen de kerkgang veel beter. Er is zelfs al gezegd dat zij over enkele jaren uitgegroeid zullen zijn tot een meerderheid. Komt nu alleen de wat meer vrijzinnige vleugel van de methodistenkerk over. dan wordt verhoudingsgewijs hun positie weer zwakker. Het ziet er niet naar uit dat die gedachte het verlangen naar fu sie. dat toch al niet erg groot is. zal aanwakkeren. WENEN In de status van de 76-jarige Hongaarse kardinaal Mindszenty is niet spoedig ver andering te verwachten. Dit deelde kardinaal König, aarts bisschop van Wenen, gisteravond bij zijn terugkeer uit Hongarije mede. Hij heeft een bezoek van zes uur aan Mindszenty gebracht. Naar aanleiding van dit bezoek circuleerden er weer geruchten over een mogelijk vertrek van Mindszenty uit Hongarije. Maar de Hongaarse kardinaal is alleen bereid de Amerikaanse ambas sade, waar hij al twaalf jaar ver blijft, te verlaten, als de Hongaarse regering openlijk verklaart, dat hij in 1948 onschuldig is veroordeeld. Men neemt aan, dat König met Mindszenty heeft gesproken over de recente bisschopsbenoemingen in Hon garije. Een van de nieuwe bisschop pen, Georgi Zemplen, gaat zich ves tigen in Mindszenty's diocees Eszter- gom. Hoewel het Vaticaan met na druk heeft verzekerd, dat Zemplen daarmee Mindszenty niet opvolgt, zou dit nieuws toch bij de kardinaal slecht zijn gevallen. (Van een onzer medewerkers) JERUZALEM De Griekse - Katho lieke Kerk van Israël gaat wijzigingen aanbrengen in het gebedenboek. Het zal ontdaan worden van iedere vorm van antisemitisme. Dit is meegedeeld door de nieuwe aartsbisschop van de ze kerk, Joseph Raya. Deze kerk van 30.000 leden (uitsluitend Arabieren) staat onder het gezag van Rome. Bisschop Raya aanvaardde in no vember zijn nieuwe ambt. Tot dat moment was hij bisschop van Bir mingham, Alabama in de Verenigde Staten. Ook daar heeft hij het gebe denboek van de kerk herzien in de geest van het Vaticaans concilie. De bisschop heeft tevens besloten dat zijn kerk zich in het vervolg niet meer zal richten naar de kalender van het westen. In het vervolg zal pasen gevierd worden samen met de andere orthodoxe kerken van Oost- Europa. De patriarch van deze kerk, Maximos, de vroegere aartsbisschop van Jeruzalem Georges Hakim, heeft al toestemming gegeven. Opheffing preekverbod gevraagd UTRECHT Zeventien stulenten- pastores hebben een gezamenlijke ver klaring uitgegeven, waarin zij zeggen dat ze in de huwelijksplannen van hun collega's Jos Vrijburg (Amster dam) en Jeroen Gooskens (Utrecht) geen belemmering zien om hen te la ten preken. Zij vragen de bisschop- Horizontaal: 1. beleefdheidsbetui ging, 5. tam, 7. is een cirkel, 8. metaalsoort, 10. lied, 11. kle dingstuk, 12. muzieknoot, 13. scheik. element (afk.), 14. brij, 15. deel van het gelaat, 16. woud, 17. huis, 18. kneep, 20. plaats in Zweden, 21. kreet, 22. stad in Zwitserland, 24. boom, 25. jongensnaam, 26. munt in China, 27. schor, 28. patroon, 29. zwak, 30. hetzelfde. Verticaal: 1. provincie van Neder land, 2. ontgonnen land, 3. telwoord (Eng.), 4. bekende afkorting, 5. gaffel vormige stutpaal, 6. meisjesnaam, 8. hoogste punt, 9. huisdier, 11. soort, 12. meisjesnaam. 14. speelgoed, 15. boter ton, 16. schel. 17. wijnsoort, 19. vor dering, 20. vogel, 22. viervoetig dier, 23. gewicht, 25. kweekgras (ZN), 26. stuk hout, 27. uitroep, 28. muzieknoot. Oplossing vorige puzzel Hor. 1. kei, 3. dos, 6. aks, 9. o.e., 10. garen, 12. e.o., 13. enter, 15. nevel, 17. dor,19. den, 21. tamboer, 25. roe, 26. sip. 27. borstel, 31. nek, 32. van, 34. Polen, 36. leges, 38. Ee. 39. Roden, 41. re, 42. eng, 43. ges, 44. dom. Vert: 1. koe. 2. eend, 3. dar, 4. o.r., S. sen, 7. keen, 8. sol, 10. Gera, 11. Nede, 14. totebel, 16. verslag, 18. Ob, 20. dra, 22. Mur, 23. oot, 24. Spa, 28. oker, 29. si, 30. even. 31. noen, 33. Nero, 34. pee, 35. nog, 36. les, 37. Sem, 40. de. ,^Mijn man is dominee. Hij is naar de Assemblee van de Wereldraad van Ker ken gegaan en sindsdien heb ik hem niet meer gezien. Ik weet dat hij Biafraanse studenten in Engeland met raad en voor al daad bijstaat. Het ziet er nu gelukkig naar uit dat hij weer gauw thuiskomt." Aan het woord is mevrouw Grace Igwe. Zij woont in Oemoenda Islngwoe. Ondanks haar huishouden en de verzorging van haar vier kinderen heeft zij het in een paar weken klaar gespeeld een ziekenhuisje te stichten en een keuken te openen waar honderden kinderen elke dag weer voedsel uitgedeeld krijgen. Ook in haar dorp stierven honderden kinde ren. En ook in haar dorp zouden nog veel kinderen sterven wanneer er niet spoedig iets gedaan zou worden. Zij stapte op 4 september naar de Chief toe. Kort en krachtig vertelde zij hem wat ze dacht te gaan doen. Het resultaat van haar bezoek was dat zij alle medewerking kreeg. Zij haastte zich naai de catechist van het dorp. Met hem besprak zij hetzelfde en zij kreeg toestemming om een paar ruimten van de kerk te gebruiken. jouwen De week van 4 tot 11 september was voor Grace een van de drukste in haar leven. Van de ene hut sjouwde ze naar de andere. Bij iedereen vertelde ze hetzelfde verhaal en steeds meer mensen uit het dorp raakten bij haar plannen betrokken. Na deze week van. voorbereiding kwam op 11 september een groep vertegenwoordigers uit het dorp bijeen. Daar zaten ze. Mannen en vrouwen. Het is iets on-afrikaans dat een vrouw de leiding heeft over een dorpsobject. Grace doet het. Iedereen wilde wel meehelpen. Men besloot binnen niet al te lange tijd een centrum te openen waar zieke kinderen verpleegd zouden worden en hongerenden te eten zouden krij gen. Voor het zover was moest er nog veel gebeuren. Grace legde de aanwezigen uit wat ze zoal nodig dacht te hebben. Ja, dat heb je als gewoon burger niet zo maar een. twee, drie door, maar er komt nogal wat voor kijken.... Grace had het over een stel verpleegsters, een dokter, een keuken, bedden, latrines, matten, personeel in keuken, brand hout, voedsel enz. enz.... Men vroeg zich af hoe Grace dacht dat alles te verwezenlijken. Haar antwoord was dan ook weer kort en bondig: „Ik heb het zondagsschoolgebouw. Ik heb het huis van het schoolhoofd. Ik heb het huis van de catechist". Daar zat de vergadering wel even van op te kijken. Twee van de aanwezigen kregen op dracht de dorpsbevolking aan te sporen voed sel te geven aan dit werk. Er werd besloten dat het gebouw van de zondagsschool een zie kenzaal zou worden. Ook het huisje van de catechist zou in een ziekenzaaltje moeten ver anderen. Tegelijk zou dit gebruikt kunnen wor den voor de centrale keuken. Het huis van het schoolhoofd moest ook een ziekenzaal worden. Enthousiast verlieten de aanwezigen de ver gadering. Er was met dankgebed geëindigd en men had God gevraagd hen te willen helpen bij dit experiment. Besloten was om op 16 september de eerste zieke kinderen in ont vangst te nemen. Pas dan zou de grote wens van Grace in vervulling gaan. Evangelie Zieken te genezen, hongerenden te voeden, naakten te kleden, wezen te huisvesten en bovendien al deze naasten lief te hebben als jezelf, is ook bij de Biafranen de kern van het evangelie geworden in deze onbarmhartige strijd. Onder leiding van Grace ging iedereen aan de slag. De vrouwen werden in drie groepen verdeeld: groentenvrouwen, cassave-vrouwen, brandhout-vrouwen. De mannen werden ver deeld in rijstmannen en yammannen (een knol gewas). Tevens moest de hele dorpsbevolking één shilling bijdragen om bepaalde kosten te kunnen betalen. Grote stevige knapen uit het dorp, leden van het Biafraanse Rode Kruis, zorgen voor het opknappen van de zwaardere karweitjes. Zij graven de putten voor de afval. Zij graven de latrines. Zij dragen de zware kookpotten van de keukens naar de plaats waar iedere dag weer honderden kinderen gevoed worden. Meis jes zijn ervoor verantwoordelijk dat er steeds voldoende water bij de hand is. Met grote kommen water op het hoofd lopen zij dan ook van de rivier naar het centrum toe. Grace heeft alleen hulp van buitenaf nodig bij het verkrijgen van medicijnen en aanvul lend voedsel zoals melkpoeder, eipoeder, vlees en vis. Zij vond een Biafraanse arts bereid twee keer per week een middag in haar kli niek te komen meehelpen Ze heeft nu vier gediplomeerde verpleegsters (deels vluchtelingen) en een stel leerling- verpleegsters. Algeheel toezicht houden acht vrouwen uit het dorp. Met de vier Rode-Kruis- jongens en een man die hun werk in de gaten houdt verzetten zij dagelijks bergen werk. Het «nige wat deze werkers ervoor terugkrijgen is een gevuld bordje eten drie keer per dag. 's Middags tussen 5 en 6 (de tijd, dat er over het algemeen weinig gebombardeerd wordt) gaan de kinderen die het kunnen, naar buiten om onder leiding van de assistenten spelletjes te doen en eens per dag goed in beweging te zijn. In de laatste weken is het aantal kinderen, dat naar het centrum wordt gebracht, toegeno men tot 95. Gevecht Bondig Toen ontvouwde zij haar plan dat reeds de goedkeuring had van de Chief en de catechist. Lolke Osinga (op het ogenblik tijdelijk met verlof in ons land) schreef deze brief 3 december vanuit Biafra, waar hij dokter Middelkoop assisteert, naar ons land. De brief, die wij hier sterk bekort hebben, is gepubliceerd in het februa- ri-nummer van het Zendingsblad der Nederlandse Hervormde Kerk. Op 16 september kwamen de eerste kinderen naar de kliniek. Het waren er 25. Tegelijk ging het als een lopend vuurtje door de dorpjes: hier staan Biafranen klaar om voor andere kinderen te zorgen. Hier zijn Biafranen een gevecht tegen honger en dood begonnen. De kinderen krijgen nu drie keer per dag eten. Twee keer per dag een kopje melk (in dien melkpoeder voorradig). Een keer per dag een vrucht of een vitaminetabletje, 's Morgens tussen 9 en half 12 verzorgen de verpleegsters elk kind. Nieuwe verbanden aanleggen. Was sen. Injecties geven. Onderzoeken. Ik kreeg een eigenaardig gevoel toen Grace mij vroeg: „Kunt u de mensen overzee niet eens persoonlijk bedanken voor alles wat zij voor ons hier doen?" In haar dorp heeft ze Iedereen wakker ge schud. Ik wilde hetzelfde doen met deze brief. Ik zou zo graag willen, dat vanaf een minister van buitenlandse zaken tot de meest simpele staatsburger toe zich eens zouden kunnen in denken wat het betekenen wil er alles voor over te hebben om aan anderen het leven te kunnen teruggeven. Mensen in leven houden, ook wanneer die mensen een andere huidskleur hebben. Ik bedank u namens Grace en al haar wer kers voor datgene wat u tot nu toe gedaan hebt voor de bevolking van Biafra. pen om dit tweetal per 1 maart weer toe te laten tot de prediking. Zij vragen verder van de studenten parochies van Amsterdam en Utrecht de garantie, dat Vrijburg en Goos kens „hangende het beraad" niet voor gaan in de eucharistieviering. De studentenpastores verwachten, dat op deze basis het gesprek tussen de bisschoppen en de studentenparo chies kan worden voortgezet De verklaring werd uitgegeven na dat 22 studentenpastores hadden ver gaderd met een groep hoogleraren en een delegatie van deze hoogleraren kardinaal Alfrink had bezocht. De pastores uit Amsterdam waren niet aanwezig. Vijf studentenpastores hebben de verklaring niet ondertekend. Een van hen, dr. W J. M. van Paassen uit Delft, zei met nadruk, dat ook hij principieel voorstander is van ophef fing van de celibaatsplicht, maar hij wil de bisschoppen het recht niet ont zeggen, te beslissen of Vrijburg en Gooskens al dan niet mogen preken. PARIJS Meer dan tweeduizend studenten in Nanterre zijn vandaag voor onbepaalde tijd in staking ge gaan uit protest tegen het geweldda dig optreden van ambtenaren tijdens een betoging vorige week vrijdag. De studenten eisen het aftreden van de deken van de universiteit en het ontslag van alle verantwoorde lijke ambtenaren. Gescheiden mannen organiseren zich DEN HAAG Om bij wijziging van het burgerlijk wetboek te ad viseren over de gronden waarop een echtscheiding kan worden uitgespro ken, is een organisatie van geschei den mannen opgericht. De bond, onder leiding van de heer A. Sonderman uit Pijnacker, bestaat al enkele weken. Er zou grote be langstelling voor bestaan. Er is reeds een bond voor gescheiden vrouwen. BEROEPÏNFSWERK NED. HERV. KERK Beroepen te Langerak <bez. De Lekl toez. en te Besoijen: kand. W. J. C. v. Rennes te Utrecht. Aangenomen het beroep v. d. class, verg. Haarlem tot pred. voor buiten- gew. werkzmh. (geestel. verzorger Meer en Bosch) te Heemstede: P. Ha- zekamp te Buren (Gld.). Bedankt voor Den Haag (wijkgem. Johanneskapel): W. Roggeveen, studen- tenpred. te Eindhov.en. Beroepbaar gesleld: kand. J Kievit, Postweg 43-11 te Putten (Gld,). GEREF. KERKEN Aangenomen naar Ridderkerk: K. Ubels te Drachten De classis Rotterdam heeft Drep. geëx.: kand. E. Verhoef. Kleidijk' 2 te Rhoon. die in verband met stage nog niet beroepbaar is. GEREF. KERKEN (vriigem.) Beroepen te Valthermond-Musselka- naal: kand. D. T. Vreugdenhil te Zwol le. CHRIST. GEREF. KERKEN Bedankt voor Drogeham: C. Bos te Zuidiand-Spijkenisse.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 2