Pariise monotonie de schuldige vertoning! AKI* AKI* Slagvaardiger beleid van beleggingsmaatschappijen Uitstekend brood zonder één korrel tarwe mOOej Bestuur PvdA Meer steun nodisf voor de zelfstandigen Kamercommissie instellen ter begeleiding Eis schadevergoeding tegen Avro en Duys AR-radikalen: '71 beslissend Ede op 70.000 FIXAXdEEL WEEKOVERZICHT TNO-ONDERZOEK VOOR ONTWIKKELINGSLANDEN Klem tussen auto's: man overleden Vragen in Kamer over „De Sphinx 7 ZATERDAG 1 FEBRUARI 1969 Pierre Balmain was, en is nog steeds, de ontwerper van Jolie Madame, de vrouw die mooie maar geen opzichtige kleren wenst. Voor het zomerseizoen 1969 ontwierp hij voor haar, van rechts naar links: Een man tel met klein rond kraagje en een ceintuur alleen op de rug; een tailleur met smalle géincrusteerde figuurbaantjes als garnering; een chemisier met breed geplooide rok en een statig klassiek avondtoilet. De zwierige arabesken, die uit de manne quins schijnen te ontspruiten, zijn de flap pen van de lange dunne sjaals, die we in het komend seizoen geacht zullen worden om onze hals te knopen. Den ZJyl over kwestie- oorlogsmisdaden DEN HAAG Drs. J. den Uyl, PvdA-fraktieleider in de Tweede Ka mer, vindt het gewenst dat onmiddel lijk een Kamercommissie wordt in gesteld om de verzameling van de gegevens met betrekking tot het on derzoek naar eventuele oorlogsmisda den in Indonesië te begeleiden. Hij zei dit vrijdagavond in de zendtijd voor politieke partijen voor de radio. De PvdA zal de brief van de minister-president over deze zaak bespreken. Hopelijk wordt bij het onderzoek niet alleen gelet op wat de gewone man heeft gedaan, maar ook op de geldende bevelen en wat er gebeurde toen als die werden overschreden. Drs. Den Uyl vindt dat met name de PvdA er alleen maar mee wordt gediend, gelet ook op de houding, die zij in die jaren innam, als alle zaken zo duidelijk mogelijk aan het licht komen. Op de vraag of er dan ook ingegaan zou moeten worden op eventuele politieke beoordelingsfou ten der PvdA zei hij: Dat hoeft u mij nauwelijks te vragen. Ik heb in die jaren nogal fel strijd geleverd tegen de politieke opstelling van de meer derheid in de PvdA, omdat ik die fout vond. Drs. Den Uyl voegde daaraan toe dat, voorzover hij dat op dit ogenblik kon overzien, de PvdA ook praktisch de enige partij is geweest, die bij herhaling de zaak van de wandaden van militairen in Indonesië, bedreven onder Nederlandse verantwoordelijk heid, aan de orde heeft gesteld. (Van onze correspondent) EINDHOVEN De advocaat van de kruidenhandelaar Van de Moos- dijk zal op korte termijn (eventueel via een civiele procedure) van de AVRO en Willem Duys vergoeding eisen van de schade, die de handelaar door de kritische tv-uitzending „Voor de vuist weg" heeft geleden. Deze schade zou reeds enkele tonnen be lopen. De advocaat meent dat schadever goeding geclaimd kan worden o.m. op grond van de uitspraak van de presi dent der Amsterdamse rechtbank in het tegen Willem Duys aangespannen kort geding, dat deze niet de vereiste I zorgvuldigheid in acht heeft genomen, j I Nota Democratisch Appel (Van onze moderedactrice) PARIJS Het was gisteren een ongewone dag voor de mode- marathon, die een week lang alle betrokkenen in een zekere staat van opwinding houdt. Zelfs bij shows, waar men veel ziet wat men niet mooi vindt is er die opwinding, al is het maar de ergernis over al het bloot, dat als sensatie gebracht wwordt Een sensatie, die overigens helemaal niet meer bestaat, want de inkopers van de grote con- fectiefabrikanten weten maar al te goed, dat in die modellen geen brood voor ze zit en reageren auwelijks. Het ongewone van gisteren was, dat er geen applausje, geen kreetje van verbazing ergernis of bewonde ring af kon. In het huis Gres werd en uit tech nisch oogpunt gezien meesterlijke collectie getoond, maar de modellen waren zo precieus en damesachtig, dat niemand er zich meer in de mo derne tijd in dromen kon. Dan kwam er nog bij dat het een eindeloze reeks was van toiletten, die wel in kleur maar niet van model verschilden. De bonte schare mode journalisten staarde er naar, maar men kon een speld horen vallen. Geen lijn Een lijn was in de collectie niet te bekennen. Rechte rokken, plooirok ken, klokkende rokken. De japonnen hebben meestal geen mouwen, zijn recht en hebben al dan niet een cein tuur, met een klein rond halsje. Als ondeugendheid was er nogal eens net boven het middel een „kijkgat". Madame Gres is beroemd gewor den door haar gedrapeerde zijden ja ponnen in Griekse stijl en haar man tels. Die japonnen maakt ze niet meer, maar de mantels waren er nog wel en gelukkig nog even mooi. Een donkerblauwe mantel had geïncrusteerde banen van beige, die breed aan de zoom begonnen en dan smal uitlopen op de schouder. De roklengte reikte tot de knie, dus momenteel komen er heel wat telefoontjes bij ons binnen, aanmeldingen: voor het lidmaatschap van de ARP Evangelische Volkspartij - nog méér telefoontjes om inlichtingen. er ia - veel - belangstelling. ook U kunt de ARP leren kennen. U kunt ons zien: op de tv; U kunt ons horen: via de radio; en U kunt over ons lezen in ons weekblad Nederlandse Gedachten. (er zijn trouwens 993 plaatselijke kiesverenigingen in ons land) ook U kunt meedoen; meedenken; meepraten en meebeslissen. elk lid telt mee wat doet U... U belt even! dr. kuyperstraat 3 den haag. telefoon (070) 183960* (wanneer U belt, vraagt U dan even naar de heer eldart termorshuizen) COUPON inlichtingen proefnrs. N.O. Ld worden naam adres plaats tel nr. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG „Als in 1971 het kabinet-De .Tong inzet van de verkie zingen wordt en bij de stemming een meerderheid haalt dan betekent dat dat de AR-radikalen de partij verla ten." Aldus mr. P. J. A. Iedenburg op een biieenkomst. van de Arios die f'steravond in de Trhimfatorkerk in Den Haag werd gehouden. Het Tweede Kamerlid zag bij ver kiezing vn'eens het districtenstelsel onteeenzeg'iik de ontwikkeling in het verscivet, dat de christelD'rp oartUen een grote meerderheid zullen beha len. „Dat dringt nu ook langzaam b'i D'66 door en daarom horen we bij hen niet zo veel meer over het aan vankelijk gepropageerde distric tenstelsel". aldus mr. Idenburg. Onder het begrip ..progressief" wil de hij verstaan: de zwakkeren helpen en <Je nieuwe ontwikkelingen snel(ler) realiseren. „In dit licht ge zien, kunnen we het kabinet-De Jong dan ook als conservatief beschou wen." De heer Idenburg was er vast van overtuigd, dat de door velen ge wenste. maar door de AR-radikalen sterk afgekeurde CDU er zou komen. „Een CDU, zoals die thans bezig is te ontstaan, zal de kiezers echter nooit politiek kunnen inspireren", was zijn mening. bepaald langer dan ln de andere mo dehuizen. Pierre Gardin In het deftige hotel Bristol toonde Pierre Cardin zijn collectie van maar liefst driehonderdvijftig modellen in een grote zaal met marmeren pilaren. Het was er stampvol, snikheet, er was een enorm geroezemoes waarin de inleidende woorden van de mode koning volkomen verloren gingen. Maar de show toonde, dat Cardin weer heeft willen ontwerpen voor heel jong, jong en niet meer zo jong. Voor heel jong is de mode bloot, voor jong iets minder bloot en voor niet meer zo jong weinig bloot. Het wordt vervelend. Opmerkelijk waren de mantels met een brede dubbele band van de schouder tot de buste, waardoor de bovenbreedte vergroot wordt. De mantellijfjes waren kort. Ook de tail leursjasjes waren kort met een klein schootje en een smal ceintuurtje op de natuurlijke plaats van de taille. Bij de japonnen waren de cein tuurs breed en laag geplaatst, meestal van lakleer gemaakt Een enkele rok bestond uit twee rondgeknipte panden, die als bloem bladen op zij tegenelkaar kwamen. De kleuren waren: veel wit en zwart, pasteltinten, grote en kleine ruiten in zwart-wit en een mooi zacht groen. Wie dicht bij de deur zat glipte stiekum weg en wie daar geen kans toe zag en tot het bittere einde moest wachten, wankelde vol komen daas tenslotte naar buiten. Een trieste dag! (Van onze parlementsrcdactie) DEN HAAG De voorzitter van de Partij van de Arbeid, dr. Tans, en verder het hele partijbestuur krijgen de schuld van de situatie waarin de PvdA nu is verzeild geraakt. Dat is de strekking van de discus sienota die Democratisch Appel van daag in een besloten vergadering in Utrecht heeft besproken. De groep, waarvan deel uitmaken de Eerste-Ka- mervoorzitter prof. Mazure, het Tweede-Kamerlid Goedhart, prof. Heertje en de heren Pos en Kors uit Hendrik Ido Ambacht, vindt dat het partijbestuur de linkse stromingen heeft aangemoedigd, waardoor men steeds verder is gegaan in de richting van een onverantwoorde en etremis- tische politiek. Daardoor hebben „jongeluis" lid kunnen worden die de partij in het vaarwater willen brengen van lieden als Che Guevara, Fidel Casbro en Ho Tsjl-minh. Maar wat erger is, het partijbe stuur had (ie partij van deze ontwik keling op de hoogte moeten brengen. Demonratisch Appel wil er nu al leen voor zorgen dat straks in maart een normaal partijbestuur wordt geko zen, dat niet alle tijd hoeft te verspil len aan eindeloze twisten met Nieuw— Links en dergelijke. Democratisch Appel wil dat de PvdA zich links van het centrum blijft opstellen en zal opkomen voor de grote massa en de kleine man. De groep wijst elke dictatuur af en vindt dat Nieuw-Links te veel naar het communisme neigt. EDE In Eede is gisteren de zeven tigduizendste inwoner ingeschreven. Het is Petra Johanna Groters, die donderdag werd geboren. Op 20 juli 1954 werd de vijftigdui zendste en op 19 december 1961 de zestigduizendste Inwoner gere gistreerd. AMSTERDAM De effectenbeurs heeft deze week overwegend een gunstige stemming vertoond, waarbij van de internationals vooral AKU en Philips op de voorgrond traden. Op de lokale markt waren vooral verzekeringsaandelen en uitgeversmaatschappijen gevraagd. De beleggingsmaatschappij Interunie wordt door Unitas (ook een grote beleggingsmjj) overgenomen. Er is een eerste emissie in Europa van de Japanse aandelen. De zeven procents lening Bank voor Ned. Gemeenten is goed ontvangen. Het is ongetwijfeld opvallend, dat I te zorgen voor een flinke hoeveelheid na het Vereenigd Bezit van 1894 j liquide middelen om tijdelijk aanbod thans de beleggingsmaatschappij In terunie een fusie aangaat. Onwille keurig vraagt men zich af, in hoever de positie van beleggingsfondsen ter beurze veranderd is. Het is bekend, dat geruime tijd de beleggingsmijen golden als schutse tegen de geldont- ivaardlng voor degenen, die zelf geen tijd voor of verstand van beleggingen hadden en eze bezigheid toever trouwden aan de specialisten van be leggingsmaatschappijen. Al eerder wsa het echter opgeval len, dat zich in het vorig jaar een wijziging in de waardering van som mige beleggingsmaatschappilen aan het voltrekken was. De ene maatschappij vertoonde een betere groei dan de andere, hetgeen een weerspiegeling was van de minder of meer gelukkige hand bij het beleggen van gelden. De meeste beleggingsmaatschappij en zijn z.g. semi - open - end"- fondsen, waardoor het mogelijk was om, bij vraag nieuwe aandelen uit te geven tegen de beurskoers, welke ui teraard scherp in de gaten werd ge houden. GROEI Op deze wijze groeide het uitstaande kapitaal, dus ook van de gelden, welke ter belegging dispo nibel kwamen. De zorg van de di recties der beleg gingsmaatschappijen was ervoor te waken, dat de groei per uitstaand aandeel met de algemene trend meekwam en liefst daarbovenuit, terwijl men voor een behoorlijke uitkering van dividend en agi o-stock, als het kon, moest waken. Vorig jaar is daar de zorg bijgeko men van de noodzakeliike inkoop van aandelen, die ter beurze ten verkoop aangeboden werden in toe- toenemende getale. Het is bekend, dat het Vereenigd Bezit genoodzaakt was om voor mil joenen terug te nemen, zo ook Ned. Fondsen Mij en Interunie. Laatstge noemde maatschappij heeft voor ruim ƒ20 miljoen eigen aandelen moeten terugkopen en het is duide lijk, dat men daarmede niet tot in het oneindige kon doorgaan, daar zulks ten koste van de overblijvende aandeelhouders zou gaan. DOOR DE KNIEËN In arren moede is, na het Vereenigd Bezit, nu ook Interunie „door de knieën gegaan" en is de Beleg gingsmij Unitas bereid om een bod op de aandelen te doen van 1 op 3 ex div. van 9.50. De koers van de aand. Interunie duikelde terug met 40 pun ten en kwam van ƒ210 op ƒ181 ex. De oorzaak van deze daling is te zoeken in het feit, dat Unitas een „closed-end" mij is, die geen nieuwe aandelen uitgeeft, zoals b.v. wel Ro- beco, Rolinco, Nefo e.d. doen. Straks zal de nieuwe combinatie Unitas/In- terunie de beurskoers der aandelen niet op de intrinsieke waarde plus afgiftekosten behoeven te houden, daar geen nieuwe stukken worden afgegeven. Wat is de kern van dit voor vele beleggers toch wel belangrijk vraagstuk? De directies van beleg gingsmaatschappijen moeten een slagvaardig beleid voeren en zorgen voor een goede groei, anders redden ze het op de duur niet en stapt men over op andere waarden, die wel aan de vereisten voldoen. Ook dient men van aandelen op te vangen om die in betere tijden te spuien. Beleg gingsmaatschappijen kunnen het beste floreren in een opgaande huid een plechtigheid die door vele pijen was ervoor te waken, dat de markt. In perioden van koersdalingen kunnen de noteringen van haar aan delen zich aan de algemene tendens niet onttrekken en het gevolg is, dat er dan aanbod optreedt. AKU OP VOORGROND Van de internationale aandelen trad met name AKU op de voor grond. Hier verbeterde de koers van 130.50 tot 134.80, hetgeen vooral veroorzaakt werd door de goede be richten van de Duitse dochteronder neming, Vereinigte Glanzstoff, waar van de AKU een 2/3 meerderheid der aandelen bezit. In het afgelopen jaar is de netto winst van Glanzstoff met meer dan 40 procent opgelopen en het dividend zal dan ook met minstens 3 procent (v.j. totaal 13 pet.) worden verhoogd. Voor de moedermij zijn dit gunstige berichten, terwijl er verder geruch ten gaan, dat de Glanzstoff helemaal AKU zal worden via een bod op de bij derden uitstaande aandelen. Een goede vraag ontmoette ook Philips, welk fonds van f 162.60 tot f167.10 opliep. Unilever doorstond goed de beproeving inzake een even tuele fusie met Allied Breweries. Men was elkaar goeddeels genaderd, maar nu zijn de Britse autoriteiten er tussen gekomen en wil men het fusieplan eerst voorleggen aan de in Engeland bestaande monopolie-com missie. Deze zal binnen vier maanden rap port moeten uitbrengen over de vraag, in hoever hier een fusie een monopolie zou scheppen of verster ken. Het is duidelijk, dat nationa listische tendenzen werkzaam zijn en of er sprake zal zijn van het bekende „spaak in het wiel" moet voorlopig worden afgewacht. Het is best moge lijk, dat over enige maanden toch het fiat afkomt en de fusie doorgaat, maar andersom is ook niet helemaal uit te sluiten. AMEV-GROEP Op de lokale markt trokken verze keringsaandelen sterk de aandacht. De AMEV-groep komt met een emis sie van 1 op 2 tegen 200 pet., zodat hier een flinke claim de aandeelhou ders wacht. Deze groep heeft contac ten gelegd met buitenlandse verzeke ringsconcerns, waarvan men goede resultaten verwacht. De verzeke ringsbranche heeft trouwens in het algemeen vorig jaar uitstekend ge werkt. Natlonale-Nederlanden deed er deze week nog een scheoje boven op en kwam van 805 op 845, slot 835 pet. Stad Rotterdam steeg van 690 tot 746 bieden, Amfas van 87 tot 93. Uitgeversaandelen, die al zo vaak „en vogue" waren, deden het deze week ook behoorlijk. Elsevier steeg van ƒ550 tot 570. In procenten uit gedrukt, staat dit fonds op 2850 pet. Ver. Ned. Uitgevers kwamen van ƒ241 op ƒ248. Ned. Kabel kwam van 366 op 384 pet., Bergoss van 650 op 670 pet. De Wereldhaven publiceerde het jaar verslag en men was er bepaald ver rukt over. De nettowinst steeg van ƒ2.3 miljoen tot 3.7 miljoen en al wordt er dan „maar" 20 pet. dividend betaald, de vooruitzichten lijken heel bemoedigend. DEMASQUÉ Bij Figee kwam het démasqué na het bod van 165 pet. op ƒ6 ton aan delen een poos geleden door een on bekende bieder. Thans is gepubli ceerd, dat een beleggingsgroep, (waarin Mach. fabriek Van Dijk te Rotterdam), 70 pet. der aandelen In tussen in zijn bezit heeft gekregen. In die beleggingsgroep zitten perso nen als Hemmes en Schouten van Immofund. Volgende week komt een uitgifte van aand. Pioneer Electronic Corp., een Jananse onderneming op het ge bied van stereofonische systemen. Ja pan is economisch nog steeds ln op mars. Ir. Wellen komt op voor tuinders ff' M (Van een onzer redacteuren) WAGENINGEN TNO heeft een nuttige bijdrage geleverd aan de oplossing van het voed- selvraagstuk in ontwikkelings landen. Na vele proefnemingen heeft het uitstekend brood kun nen maken uitsluitend van meel van knolgewassen en ontvette oliezaden. Deze produkten ko men in vele arme landen in voldoende hoeveelheden voor. Tot voor kort beperkte het onder zoek, waarmee diverse landen bezig waren, zich tot de mogelijkheden om tarwebloem te mengen met zul ke inlandse meelsoorten. Maar de bijmenging beperkte zich tot 5 a 10 procent Dit is een te geringe vervanging, waardoor het probleem van de stijgende import in de ontwikkelingslanden niet opge lost wordt. Het TNO-onderzoek (aan het Instituut voor graan, meel en brood) werd financieel mogelijk gemaakt door bijdragen van de We- reld-Voedselorganisatie en de Ne derlandse regering. Het resultaat van de research is uitstekend brood, louter gebakken van cassave'soja- mengsels. Hieraan werd het z.g. GMS (glyce- rylmonostearaat) in emulsievorm toegevoegd, soms met nog een ande re verbinding, die de functie hebben van hechtmiddel tussen de zc-Mneel- korrels. Op deze wijze kon brooc' van een fijne kruimstructuur wor den verkregen. De bereiding geschiedt tets anders dan bij zewoon brood. Zo moet. om het deeg te kunnen maken, een op- klopmachine worden gebruikt, die in ons land voor .'akeoereiding dient. Voor het afpassen van de hoeveel heden kon geen klassieke deegver deelmachine worden gebruikt, maa: gebruikte men een besiagspuitma- chine. Dank zij de toevoeging var GMS de speciale manier waarop dit aan het deeg wordt toegevoegd, een spe ciale watertoevoeging, kortom een goede menging van al'e ingre diënten, ontstond brood van een kwaliteit die tot voor kort voer on mogelijk werd gehouden. Uit de proeven mocht geconclu deerd worden dat de gemiddelde ei witkwaliteit van de cassavebroden zelfs beter is dan die van tarwe- en witbrood De verteerbaarheid blijkt ongeveer 90 procent te zijn, vergele ken met die van tarwe en witbrood Vooral nu in grote delen van de wereld steeds meer de behoefte aan brood gaat ontstaan, zal de nieuwe broodsoort een uitkomst kunnen gaan betekenen. (Van onz.c soc.-ccon. redactie) UTRECHT Ir. J. W. Wellen, voorzitter van het borgstellings fonds voor de landbouw, beeft gisteren op de tuinbouwconfe- rentie van dê Nederlands chris telijke boeren- en tuindersboml, gepleit voor een extra financiële tegemoetkoming voor de steeds kleiner wordende groep zelf standige ondernemers in ons land. Hoewel od de Nederlandse begro ting 1 miljard jaarlijks wordt uitge trokken voor de landbouw, waarbo ven nog de biidrage aan de DriispoU- tiek van „Brussel" komt, zou de heer Wellen toch graag voor de groep van zelfstandigen nog enig soulaas zien De fiscus in het buitprdand rekent met gemiddelde resultaten van de bedrijven. Op dit moment gaat de regering reeds ina. of voor de groep zelfstandigen iets kan worden ge daan. De heer Wellen vond dit een reële wens van het bedrijfsleven. Het aantal tuinbouwbedrijven met glas zal naar zijn ordeel de komen de jaren tenminste moeten worden teruggebracht van de huidige 15.000 tot circa 10.000. De gemiddelde op pervlakte glas bedraagt thans 30 are per bedrijf, dit zal 75 are tot 1 ha moeten 'worden. In vele gevallen j vindt men echter de bedrijfsbeëindi- j gingsregeling niet voldoende en gaat men nog met het bedrijf door al kan het niet meer uit. Verfijning De heer Wellen stelde echter met nadruk, dat het borgstellingsfonds ook open staat voor kleine bedrijven, maar dan moet het gaan om onderne mers met bijzondere kwaliteiten. Het bestuur van het Ontwikkelings- en Saneringsfonds denkt thans over een verfijning van het systeem, zodat be drijfsbeëindiging gemakkelijker wordt. Zo overweegt men een gekapi taliseerde uitkering, een premie voor afbraak van verouderd glas en over- (Van onze correspondent) BERKEL De 27-jarige G. A. F. Langelaan is vrijdag omstreeks 11 30 uur in zijn garagebedrijf aan de Pas toor Verburghweg tussen twee auto's bekneld geraakt en onmiddellijk over leden. Men was bezig een auto, die niet wilde rijden, met een andere auto op de brug te duwen. Tussen de wagens was een houten balk bevestigd. Op het moment dat de garagehouder zich op die plaats bevond schoot de balk los. waardoor de auto's tegen elkaar '•mten. De h<-pr t -«-"Haan was ongeveer een half jaai getrouwd. name van het bedrijf door de SBL. De heer Wellen gaf toe, dat het zoeken van passende arbeid voor gesaneerde tuinders niet eenvoudig is. Tewerkstelling bij gemeentelijke plantsoenendiensten lukt niet. omdat het werktempo van een tuinder veel hoger ligt. Sanering Vele ouda glasopstanden zullen op geruimd moeten worden. De heer Wellen vond het onverstandig te wachten op een mogelijk subsidie, want het verlies van het bedrijf wordt steeds groter. De structuurver andering moet ter hand genomen worden, evenals tien jaar geleden in de pluimveehouderij. Samenwerking tussen bedrijven juichte de heer Wellen ten zeerste toe, maar volgens hem zijn de voorstellen nog te vrijblijvend. An derzijds ontbreken ook duidelijke juri dische richtlijnen voor vormen van samenwerking. In de middagvergade ring besteedde drs. P. C. Muntjewerf van de Directie Bedrijfsontwikkeling in het bijzonder aandacht aan de sa menwerkingsmogelijkheden. Hij zag hiervoor grote mogelijkheden en gro te voordelen voor de ondernemers. De overheid zou hier meer stimule rend moeten optreden. DEN HAAG Dr. J. G. H. Tans, Tweede Karneri'd voor de PvdA, heeft de minister van economische zaken gevraaed oi gezien de zijns inziens zeer verontrustende arbeidssi tuatie in Maastricht er thans op mag worden geregend dat hi| vestiging in Maastricht condities van pre- miëring voor alle categoriën van be- driiven niet s'iee) zullen zijn dan die welke gelden voor de in de nota inzake industriële herstrukture- ring van Limburg aangewezen in dustrieterreinen. Hij stelt -We vraeen naar aanlei- ning van de sluiting der aardewerk- afdeling van IV Sphinx" waardoor honderden .-'"beldsolaatsen verloren gaan. Dr Tans informeert verder of de Herstelhank betrokken is geweest bii pogingen om de aardewerkafde ling van dpze j-hriek tr hphouden en of moet worden gevreesd dat over- eenkomsiigf nedriiven ir de kera mische sektor in eenzelfde situatie zullen komen te verkeren. liet weer in Enrnpa weer min temp. gisteren neer slag Amsterdam l.bew 1 10 3 Brussel geh bew. I 0.2 frankfort Reh.bcw. -2 Genéve zw.bew. 0 Innsbruck h.bew -# 0 Kopenhagen onbew 0 0.4 Locarno onbpw -s 0 loonden (w bew. 1 o Luxemburg mis* 0 Madrid onbi-w. -3 Majorca onbew. 2 13 1 Miinchen regen 2 Nice h bew. S 0 Pa rii» ;w bew. 2 Ftnme reaen 6 3 W"nr>n zw bew. 1 ZUrich l.bew. 3 0 i

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 7