Bachs Brandenburgse p uitstekend vertolkt r\ Colin Davis subliem Berlioz-verklanker als Moeder Courage Ank van der Moer JONGE AUTEURS VAN ONGELIJKE KWALITEITEN schryven en zeggen Tweede kijkkast statussymbool LANG SPEL VAN BRECHT Radiopiraat nu ook in Duitsland Hongarije helpt Noord-Vietnam met tv-omroep VANAVOND TE ZIEN ZONDAG TE ZIEN VANAVOND TE HOREN PROGRAMMA'S ZONDAG TE HOREN ZATERDAG 1 FEBRUARI lft» Op Studio 33, een uitgave van Intercon tinental Records NV Baarnverscheen on der no. 20 003/4 in een fraai verlucht al- hum een nieuwe op name van de zes Bran denburgse Concerten, „Six Concerts avec plusieurs instruments' op 24 maart 1 721 door de componist Johan Sebastian Bach opge dragen aan Christian WATERVAL Waar de watervallen ruisen, door Ina de Vries - van der Lichte. Onderwijzeres Ank Hageraats. die van eeo onbekommerd leven geniet, gaat in de vakantie naar Canada, waar haar vriendin woont. Hier ontmoet ze Foeke, voor wie ze haar hart steeds verder open zet zonder het echter te laten blij ken. Maar Foeke heeft al aan Mary, wier man verongelukt Is, een be lofte gedaan. Op de boot naar Ne derland komt Kim binnen haar ge zichtskring, maar ondanks ouder lijke aandrang ontwaakt de liefde niet. Dan stuurt Foeke een onthul lende brief, die voor Ank een nieu we levensperiode Inluidt. Tegengestelde levens vloeien In één bedding In deze eenvoudige roman die velen tot het hart zal spreken (La Rivlère en "Voorhoeve, Zwolle, 199 blz., f6,90). NOVELLEN Simone de Beauvoir Is zonder twijfel een van de knapste Franse schrijfsters, wier werk sterke affi niteit vertoont met het existentia lisme. In de drie novellen die nu gebundeld zijn: (De gevoelige leef tijd, Monoloog en De gebroken vrouw) beschrijft zij menselijke mislukkingen, maar ook het ge vecht om eerlijk en menswaardig leven. Het verhaal van twee echte lieden, die zich het ouder worden bewust worden: de alleenspraak van een vereenzaamde egoïste; de nederlaag en de angst van een door haar man vernederde vrouw. Levens met geen ander uitzicht dan de voortdurende strijd. Een zeer menselijk boek. (Uitgave C. de Boer Jr. Hilversum, 232 blz., f 11,90). Het boek Het leven van Mary Bryant door de bekende auteur Anthony van Kampen, dat in on ze boekenrubriek van 22 januari werd besproken, is een uitgave vaA het Nederlands Uitgevers Centrum in Hilversum. De toen eveneens besproken boeken Tirtsa van Clara As- scher-Pinkhof en Boelhuls van Van Halm. zijn resp. uitgegeven door J. N. Voorhoeve, Den Haag en Zuyderduyn, Woerden. Ludivig, markgraaf van Brandenburg. De weergave wordt verzorgd door het orkest van de Neder landse Kantorij onder leiding van Maarten Kooy, de platen- liefhebber al bekend geworden door de fraaie achtergrondmu ziek bij de onlangs verschenen „Sprookjesplaat". De volledig ruisvrije opname munt uit door grote helderheid en door de uitstekende stereo- kwaliteit wordt een sterk ruimtelijk effect verkregen, wat een goed uitkomen van het po lyfone weefsel garandeert De vertolkingen kunnen het zeer goed opnemen tegen de ve le goede, die er van deze stuk ken bestaan, te meer, daar het geheel uiterst stijlvol is bena derd: de gebezigde beheerste tempi en het gebruik van origi nele instrumenten als blokflui ten en corno da caccia zijn daarvan duidelijk bewijzen. Andere opvallende kwaliteiten zijn bijv. de „improvisato rische" varianten, die de uit voerenden soms spelen, zoals in de langzame delen van IV en V, evenals het werkelijk „ruisend" bespeelde clavecimbel. Om van de vele voortreffe lijke solistische prestaties er, zonder de anderen te kort te willen doen, één in het bijzonder te noemen: de cembalo-bespeler Willem Hülsmann, met name voor zijn solowerk in het vijf de. Kind na kind verliest de marke tentster Moeder Courage aan de vorderende oorlog. Hier kijkt ze neer op haar dode, stomme doch ter Katrien die ten offer is gevallen. In een f raaie cassette ver scheen bij Philips op twee Ip's (Phi. 839 716/717 LY, stereo, ook mono afspeel baar) het eerste werk uit de Berlioz-cyclus (1969/70), speciaal in verband met de herdenking van 's compo nisten sterfjaar (1869), te weten de grote dramatische symfonie Roméo et Juliette. Dirigent Colin Davis, onlangs nog met groot succes in de Rot terdamse Doelen aan het hoofd van het B.B.C. Symfonie-orkest, leidt bij deze opname met groot gezag en enorme kennis van za ken het London Symphony Or chestra. Verder werken mee het voortreffelijke koor van dit or kest, het bekende John Alldis Choir, en als zangsolisten de expressieve alt Patricia Kern, de stralende tenor Robert Tear en de sonore bas John Shir- ley-Quirk. Evenals bij vorige gelegenhe den, zoals o.m. de opname van de Symphonie Fantastique en tijdens de Doelenconcerten (Ha rold in Italië), toont Davis zich hier wederom één van 's werelds meest begaafde orkestleiders en dan nog speciaal waar 't het oeuvre van Hector Berlioz be treft. De talrijke contrasten, die de ze partituur rijk is, komen tij dens een bijzondere klank- en kleurrijke weergave volledig tot hun recht. Het klinkt allemaal buitengewoon geëngageerd en de spontaneïteit van de vertol- king is uitstekend op de plaat vastgelegd. De opnamekwaliteit is rond uit superieur: zowel de uiterst verstilde passages, de sprook jesachtige taferelen, als ook de meest expansieve bladzijden komen volledig over en dat al les met muzikale geladenheid, zodat de luisteraar van begin tot eind geboeid blijft. Deze platen worden dan ook van harte aanbevolen met als epi theton hoogste lof voor zowel interpretatie als opname. In mei a.s. zal in het raam van deze Berlioz-cyclus het Te Deum worden uitgebracht, met als zangsolist de tenor Franco Tagliavini en in het najaar zal de opera Les Troyens voor het eerst onverkort op vijf Ip's verschijnen: een uniek ge beuren. RECTIFICATIE Onder het artikel „Ook ganzen kunnen smoorver liefd zijn" in ZO van vorige week. is ten onrechte de naam van de heer J. Gou- driaan geplaatst, waarvoor ons excuus. Colin Davis In Amerika is een tweede kijk-apparaat een statussym bool. Wie het zich kan permit teren neemt een tweede toestel in de slaapkamer of geeft er zijn kinderen een. Op het ogen blik beschikken 57 pet van de kijkers al over meer dan een tv-set Is dit bij ons nog een onge kende weelde, Japan blijft niet achter. Daar hebben 24 pet. van de gezinnen een tweede toestel in huis. z> Bertold Brecht schreef zijn bitter spel „Moeder Courage*' in 1938, met de bedoeling, te waarschuwen voor de oorlog, die lig zag aankomen. Hij wilde het publiek ervan doordringen dat oorlog geen najagen van idealen noch het ver dedigen van leuzen is, maar een harde handel, waarin het louter gaat om gewin en macht. Zijn stuk werd echter door de wijze van brengen nooit goed verstaan en had geen uitwerking. Brecht stelde dat hij maar voorbeelden gaf, gespeelde aan duidingen en geen weergave van realiteit. Moeder Courage is de marke tentster Anna Fierling, die in de 30-jarige oorlog tussen 1618 en 1648 achter de legers aan over de slagvelden trekt met haar overhuifde proviandwa gen. Zij ziet de oorlog louter als een goede bron van inkomsten voor haar twee zoons, haar stomme dochter Katrien en zichzelf. Aan haar kinderen is zij met primitieve liefde als een dier verknocht, maar zij koestert geen idealen voor hen. Een goed bestaan, dat is alles wat zij voor ogen heeft Welk leger zij dient, kan haar niet schelen, de oorlog zegt haar niets. Als ze maar verdie nen kan met haar koopwaar. Maar in twaalf jaren rondtrek ken verliest zij kind na kind. Haar oudste zoon krijgt een oorlogsmedaille voor een daad, die hem later aan de andere kant van de strijd het leven kost: hij wordt gehangen. Haar tweede zoon verliest het leven wegens hebzucht en haar dochter valt ten offer aan een soort heldendom. Heeft Moeder Courage dan nog iets over van zichzelf om verder voor te le ven? Deze vraag legt Brecht aan het einde zijn publiek voor. Opdat dit publiek zich niet zal laten meeslepen door de tragische gebeurtenissen op het toneel, heeft hij er zoals gebrui kelijk in zijn werk geen werke lijk, aaneengesloten drama van willen maken, maar doorbreekt hij het spel met afleidende mu ziek en andere „vervreem dingseffecten" tussen de twaalf episoden door. Hij wilde ook niet, dat de titelrolspeelster een dominerende figuur en le vensecht zou zijn. maar dat zij goed liet zien dat ze „maar voorbeelden" acteerde. Hiervan is weinig of niets te rechtgekomen. De meeste actri ces die deze rol in handen kre gen (U zult dat morgenavond ook Ank van der Moer zien doen) creëerden een stuk tra giek in vrouwengedaante en boeiden het publiek daardoor zozeer, dat het er totaal door werd overheerst. Mede daar door past niemand de emotione le gebeurtenissen uit de zeven tiende eeuw op de naaste toe komst toe. Ook nu nog wordt in „Moeder Courage" geen directe boodschap beluisterd. U kunt dit lange spel (van 8.35 tot 11-05 uur) morgenavond bij de VARA zien op Ned. 1. Het gaat uit in kleuren en et- treden vele bekende tonelisten in op. Naast Ank van der Moer ziet u als haar kinderen Marja Habraken. Cor van Rijn en Hidde Maas. Lo van Hensbergen, die wij in de laatste weken iets teveel op het scherm zien, zodat ons de ene rol door de andere voor ogen blijft zweven, is de overste. Hans Bentz van de Berg de veldprediker. Wim van den Brink en zijn echtgenote Nell Koppen ziet u als een boe- renpaar. Radiopiraten laten zich verja gen. maar proberen toch steeds weer ergens op te dagen. Zo is het zendschip Galaxi, dat eens voor Radio London in de Britse wateren werkte, nu verankerd op drie zeemijlen uit de Duitse kust. De piraat noemt zich Ra dio Nordsee. Het programma bestaat uit popmuziek met veel Duitse pla ten. sportrubrieken en uitzen dingen voor filatelisten en au tomobilisten, alles natuurlijk doorspekt met reclamespots. Disc-jockey Klaus Quirini ls al ..ontdekt" door een massa jeugdige fans. Duitsland, dat voorheen geen last had van pi raten, heeft nog geen stappen tegen de clandestiene zender on dernomen. Op uitnodiging van de Noord- vietnamese omroep is een hoofdtechnicus van de Hon gaarse televisie naar Hanoi ge reisd om daar technici op te leiden. Dit met het oog op plan nen tot het stichten van Noord- vietnamese televisie. Een start datum is nog niet vastgesteld. Andere markante figuren In het toneelspel „Moeder Courage": Wim van de Brink en zijn vrouw Nell Kop pen als het boerenpaar. Hector Berlioz Steeds meer jonge auteurs vin den response bij een of andere uitgeverij. Op literaire kwaliteiten wordt nauwelijks meer gelet, als „the message" maar een zeker publiek pakt, dan is het al vol doende. Woorden, heel veel weinig zeggende, tijd en energie verspil lende woorden vormen dan zo n pocketboekje dat met een aantrek kelijk omslagje het leespubliek wordt aangeboden Men moet voor de wijsneusige filosophietjes van deze jonge schrijvers dan nog zo n gulden of acht betalen ook. maar ja. dat is tegenwoordig geen geld meer. De altijd nog enigszins „behou dende" uitgeverij Meulenhoff uit Amsterdam heeft gemeend de le- vensindrukken van de 23-jarige student Wouter Donath Tieges te moeten publiceren, waarom is voor ons een raadsel. Tieges heeft ons in zijn 178 bladzijden tellende „Wie met ziet is blind" bijzonder weinig te zeg gen. alleen maar flauwe onzin over een triest echtpaar, een zielige hardloper en een mislukte verslag gever De schrijver had zich beter kunnen houden aan het gezegde van de phflosoof Ludwig Witt genstein voorin het boekje: „Wo- von man nicht sprechen kann, darüber muss man schweigen". Dat geldt eveneens voor Jacq Fïrmin Vogelaar die gedurende de jaren "66. '67 en '68 voor Blbo enkele verwarde verhalen heeft geschreven. Deze worden nu. on der de titel „het heeft geen naam" voor ƒ8.50 aangeboden Onbegrijpelijk dat Meulenhoff dit onvolwassen gebrabbel uitgeeft: „Ik heb gezegd het is kleiner dan ik rond doorzichtig het staat voor me op 'n plat vlak het beweegt niet ik kijk ernaar moet toch er gens beginnen om tenslotte ergens anders uit te komen ik zou ik zeg gen dat ben ik niet wat beweegt ik of dat schijnt te bewegen maar boven komen en rondkijken en iets naar beneden smijten op de wie gelende kop van de ander die dacht dat hij da ene was en mis schien ook niet dacht maar blind was en zich gedroeg, alsof hij de ene erger nog de enige was" 158 blz. met veel, heel veel van dergelijke (waan)zinnen. Waar het allemaal over gaat Is ons niet erg duidelijk geworden, kennelijk een man (de schrijver) die het met de vrouw verschrikke lijk moeilijk heeft en daar vaak op een grove wijze kennis van geeft. Michael Tophoffs „Vertrektij den" maakte evenmin een grootse indruk op ons. hoewel wij het en kele literaire kwaliteiten niet kun nen ontzeggen. Het handelt over een veeg overspel dat door de verveling wordt aangewakkerd en door de afwezigheid van geest weer wordt getemperd. Een thema, dat Tophoff landerig heeft uitgewerkt met veel ge kunstelde zinnen die hinderlijk in elkaar ver zweven. Tophoff kan wel schrijven, maar hij wil het alle maal te precies zeggen. Zi|n observaties zijn zo nauwkeurig d8t zij algauw gaan vervelen, en wan neer det gebeurt heeft de schrijver ondanks alle moeite toch gefaald. De jonge auteur Henk van Kerk wijk doet het veel beter met zijn verhalenbundel „Tot de aanval", door hemzelf een serie vernietigin gen genoemd. Goed. duidelijk pro za mat een teneur die nogal som ber aandoet maar bij tijd en wijla sterk boeit. Hoe Van Kerkwijk aan die vernietigingsdrang komt, weten wij niet. maar een feit is, dat hij de donkere (cynisch-absur- distische) kant van het leven met heldere blik bekijkt en daar af en toe een zeer aanvaardbaar schrift beeld van maakt. Met name het- dubbelverhael Het schot en het verhaaltje Kleurenfoto's overtui gen. Van Henk van Kerkwijk kun nen wij zeker nog meer verwach ten. Eduard Visser schreef wat ver haaltjes van wisselende kwaliteit, die onder de aardige titel „Fyffea heten nu Chiquita" zijn samenge bracht. Zi|n proza kan wrang-hu moristisch worden genoemd waarin tal van eigen ideeèn zijn verwerkt. Vissers grootste kracht is zijn originaliteit die in bijna leder ver haal tot uiting komL lammer is alleen dat deze auteur wat te veel aan de oppervlakte blijft Maar ja, dat vinden velen juist wel prettig. Het meest verraste ons het werk van de 23-jarige Lodewijk-Henri Wiener die indertijd nogal opzien baarde met zijn verhalenbundel Seizoenarbeid. Onder de titel „Duivels jagen" heeft hij enkele trefzekere proeven van proza sa mengebracht die gekenmerkt wor den door een pessimistische, maar nochtans eerlijke en heldere schrij versblok. In het titelverhaal „Dui vels jagen" komt het actieve nihi lisme van W. F. Hermans naar bo ven, somber, maar duidelijk proza dat (omdat het zo eerlijk is) nie mand echt zal kwetsen, alleen maar bezighouden. Alle besproken boeken versche nen bij Meulenhoff, Amsterdam. 7.07 uur Swiebertje. 8.20 uur Rien van Nunen in „Eerste man". 8.50 uur Studio Anno: de jaren 1950'55. 9.45 uur Circusverhaal. 10.35 uur Met Bomans in Grand Rapids. Ned. 2 AVRO 7.30 uur dichters lezen uit eigen werk. 8.20 uur Cees de Lange presenteert „A star is bom" 9.15 uur aflevering De Saint. 10.10 uur Dizzy Gillespie's Big Band treedt op. Hilversum 1 VARA 7.35 uur kunstrubriek, daarna pianowerken. 8.40 uur lichte muziek. 9.10 uur hoorspel „De ontmoeting". 1(142 uur Loco, programma zonder motief. Hitversum II KRO 8.00 uur verzoekplatenprogramma. 9.50 uur herinneringen in Vrijbuitelingen. 10.00 uur liedjesprogramma. 10.45 uur Goal. muzikaal sportprogramma met veel geschaats. RADIO VANAVOND (Zaterdag 1 febr.) Hilversum I. 402 m. VARA 18.00 Nws. 18.16 Commentaar op het nieuws. 18.22 Stereo: Melodieën Expres. 18.45 Itali aans Radio Symfonie ork. en zangsol. <opn». 19.30 Nieuws. 19.35 Artistieke Staalkaart. 20.15 Stereo: Pianorecital. 20.40 Stereo: Lichte gram. muz. 21.10 De ontmoeting, hoorspel. 22.00 Stereo: Metropoleshow. 22.30 Nieuws. 22.40 Meded. 22.42 Loco. een progr. zonder mo tief. 23.15 Stereo: Juicht gevar platenprogr. 23.55 - 24.00 Nieuws. Hilversum II. 298 m. KRO 18.30 Nieuws. 18.46 ActuaUtel ten. 19.05 Reportage Hoogoven schaaktoernooi. 19.08 stereo: Musicerende dilettanten: Man doline ork. 19.30 SJook: Jonge renprogr. 20.00 Verzoekplaten- progr. 21.50 Muzikale en ande re herinneringen. 22.00 Lled- jesprogr. (opn). 22.30 Nieuws. 22.40 Overweging. 22.45 Stereo: Sportprogram. met commenta ren en gekrulde nieuwtjes. 23.55 - 24.00 Nieuws. TELEVISIE VANAVOND Nederland I: NTS: 18.50 In kleur: De Fabeltjeskrant. STER: 18.56 Reclame. NTS: 19.00 Journaal. STER: 19.03 Re clame. NCRV: 19.07 Ha. die Swtep! STER: 19.56 Reclame. NTS: 20 00 Journaal. STER: 20.16 Reclame. NCRV: 20.20 - Eerste Man, TV feulll. 20-50 Studio Anno: muzikale terug blik op de jaren 1950 - 1955. 21.45 In kleur: The greatest show on earth. TV-film. 22.35 Met Bomans de wereld rond - V. 23 00 in kleur: Tllapia, gesprekken in het kader van de aktueie Werelddiaconaat- kollekte. NTS: 23.10 Journaal. NCRV: 23.15 - 23 40 Aktualitcl- tenrubrlek. Nederland 11: NTS: 18.50 In kleur: De Fabeltjeskrant STER: 18.56 Reclame. NTS: 19.00 Journaal. 19.03 Scala: In formatief progr. AVRO: 1930 Dichters dichterbij. STER 19.56 Reclame. NTS: 20.00 Journaal. STER: 20.16 Reclame AVRO: 20 20 A star is born: competltteachtlg amuse- mentsprogr. 21.15 In kleur: De Saint, TV feulll. 22.05 ültslac Jury v«n het programma star is born. 22.10 Jazz - O Rama. NTS: 22.45 - 22.50 Journ. BELGIë Nederlands progr. kan. 2 en 10: 18.50 Zandmannetje 1855 Ja zuster, nee zuster. 19.45 Po- peye. tekenfilmpje. 19.50 Keu rig Frans. 19.52 Zoeklicht. 19.57 Mededelingen. 20.00 Nieuws. 20.25 De heren van Zlchem (3), feulll. 21.05 Slenterend door Wenen, tweede deel van een TV-show met bekende Weense liederen. 21.35 Echo. 22.05 Nacht van Radio en Televisie. 23.05 Nieuws. Hilversum I. 402 m. VARA: 8.00 Nieuws. 8.18 Weer of geen weer. (9.00 Sportmededelln- gen». Humanistisch Verbond: 9.45 Uit humanistisch oogpunt, toespraak. IKOR: 10.00 Kerke lijke actualiteiten en muziek. 10.30 Protestantse kerkdienst. 11.30 Reaktief: actuele kroniek. AVRO: 12.00 Bonte muzikale show. 13.00 Nieuws. 13.07 De toestand In de wereld, lezing. 13.16 Radiojournaal. 13.25 Ra dar: radio-periodiek. 14.00 Ste reo: Franse chansons met Mi reille Matthieu (opn). NRU: 14.15 Nederlands kamerorkest en solist. (In de pauze: 15.20 - 15.40 Cursus muzlekluistercn). 16.24 Radlorama. veertiendaags mini-magazine. VARA: 17.00 Stereo: Tango-rumba orkest en zangsollsten. 17.30 Voor de Jeugd. 17.50 Nieuws NRU; 18 05 Mededelingen. 18 10 Sport reportages en -beschouwin gen. VARA: 18.30 Klatergoud, cabaretprogramma. 19.00 Discussie over een aktueel derwerp. VPRO: 19J0 Nieuws. 19.35 Viool en plano. 20.00 Ba lans: opinies en gebeurtenis sen. gewogen en getoetst. AVRO: 20 30 Stereo: Licht pla- tenprogramma. 21.30 Stereo: Londens Symfonieorkest (opn). 22.30 Nieuws. 22.40 Radiojour naal. 22.55 Stereo: Licht p'a- tenprogramma. 23.55 - 24.00 Nieuws. Hilversum II. 298 m. KRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Stereo: Oude en klassieke muziek (gr.). 9.00 Nieuws en waterstanden. 9.15 Stereo: Oude en klassieke ge wijde muziek (gr 10.00 Eu charistieviering. 11.00 Nieuws. 1102 Stereo: Promenade Or kest en Radiokoor. 11.47 Bui tenlands commentaar. 11.57 Mededelingen. NCRV: 12.00 Tot ziens in Jeruzalem: bij- Voor de Jeugd. 13.20 Stereo: De psalmen ln de nieuwe berij ming. 13.35 Kerkorgelconcert (opn.). 14.10 Jachttafereel, voordracht. NRU: 14.30 Sport- reportages en -uitslagen. CVK: 17.00 Kerkdienst van de Vrije Evangelische Gemeente te Wormerveer. 18.00 Convent: over en uit de kerk. IKOR: 18.30 Mensen: gesprekken: 18.45 Kerk veraf en dichtbil. NCRV: 19.00 Nieuws. 19.07 Ste reo: Moderne gewijde muziek (gr 19.30 Kerkewerk In het geding, lezing. 19.45 Stereo: Beril ins Filharmonisch Orkest en solist, (gr 20.05 Kerkliede ren KRO '"30 Stereo: Stere- oktub: muzikale en technische! tips. 22.00 Kruispunt: kerkelijk magazine. 22 J0 Nieuws. 22.40 Overweging. 22.45 Muzikale in-, formatie voor kenners en lief hebbers. 23.55 - 24.00 Nieuws. Hilversum LH. 240 m en FM-kanalen. AVRO: 9.00; Nieuws. 9.02 Licht platcnpro- gramma. 10.00 Nieuws. 10.02 Juist op zondag. 11.00 Nieuws. 11.02 Muziek Mozaïek. VARA:; 12.00 Nieuws. 12.02 Verzoekpro- 1 gramma 13.00 Nieuws. 13.07: NAR: Nederlandse Artiesten Revue op de plaat. NRU: 14.00 Nieuws. 14.02 Rome - Ankara - Madrid: voor gastarbeiders. 15.00 Nieuws. 15.02 Rabat - Athene - Lissabon: voor gastarbeiders. AVRO: 16.00 Nieuws. 16.02 Licht gevarieerd muziekprogramma (opn.) 17.00 Nieuws. 17.02 Radiojournaal met Toto-uitslagen. 17.05 18.M Popparty. TELEVISIE MORGEN Nederland 1. KRO/RKK: 11.00 - 12.00 Eucharistieviering. NTS: 13.00 Journaal. 13.02 Weekjournaal (met titels vooi slechthorenden). 13.25 In kleur: Deltawerken (6). documentaire rilm. 13.50 - plm. 17.00 Matinie. gevarieerd familieorogramma (gedeeltelijk ln kleur), met o.a. reportage Wereldkampi oenschappen hardrijden op de schaats voor Dames te Greno ble. 18.55 In kleur: De Fabel tjeskrant. IKOR/CVK/RKK: 19.00 Bitbelvertelllne deren. ik~~ Humana: NTS: 19.30 Sport 20 30 Jour-1 naa! VARA 20.35 In kleur: Moeder Courage en haar kin deren. spel van Bertolt Brecht. 23 05 Achter het nieuws NTS. 23.15 - 23 20 t Journaal. Nederland n. NTS: 18.35 Ir» Waauw-Show. voor tieners en twens I9.SS Kiss me Kate, j musical van Cole Porter. 21 10 De Zeereerwaarde Heer. discussie over een omstreden beroep. 21.40 Frost on Sunday, showprogramma. NTS: 22.30 22.35 Journaal. Hilversum L 402 m. VARA 7.00 Nieuws en ochtendgym nastiek. 7.23 Stereo: Lichte grammofoonmuziek en repor tages. (T.30 - 7.35 Van de voor pagina). VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws en actuali teiten. 8.20 Stereo: Lichte grammofoonmuziek en repor tages. 9.0O Stereo: Philadelphia Symfonie Orkest (gr.). (9 35 - 9.40 Waterstanden). 10.00 Voor de vrouw. NRU: 11.00 Nieuws. 11.02 Panorama van beroemde symphonieorkesten. VPRO: 12.00 Blauwe maandag: geva rieerd programma. 12.3# Mede delingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.29 Stereo: Muzikale aanwinsten. 12.52 Opspraak, le zing. 13.00 Nieuws. 13.11 Infor matie: Ontwikkelingswerk. 13.20 Pro memorie, praatje. 13 35 Nederlands Kamerorkest: koor van de Nederlandse Hëndelverenlgtng en solisten. 14.25 Schoolradio. NRU: 14.45 Nordrlng 1968: amusementsmu ziek uit Noorwegen. AVRO 15.15 Voor dc vrouw. 15.45 Dixiettrae (gr.). 16.00 Nieuws. I 16.02 Stereo: Scala: klarinet en piano (opn.). 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Brabant Journaal 17.53 Mededelingen. Hilversum U. 298 m. KRO: 7.00 Nieuws. 7 10 Het levende woord. 7.15 Klassieke en se- iv.-klassieke muziek igrj. 17.30 Nieuws: 7.32 Actualiteiten; 7.50 Overweging: 8.00 Nieuws». 8.30 Nieuws. 8 32 Voor de huisvrouw. (9.00 - 9.10 Gym nastiek voor de hulsvrouw). NRU: 10.00 De komende week. KRO: 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de zieken. 11.30 Bejaardenpro gramma. 11.55 Mededelingen NCRV: 12.00 Los-Vast: gevari eerd programma. (12.21 Voor boer en tuinder: 12 26 Medede lingen t.b.v. land- en tuin bouw; 12.30 Nieuws: 12.41 Ac tualiteiten). 14.05 Schoolradio. 14.30 Stereo: Klassieke piano muziek (opn.). 15.00 Middac- d least van het Leger des Hells. NRU: 13JO informatie over Noord-Brabant. (16.00 - 16.02 Nieuws). 17.20 Over heidsvoorlichting. NCRV: 17.30 Voor de kleuters. 17.45 Voor de jeugd. 18.00 Stereo: Meisjeskoor met Instrumentaal sextet (opr.). ma Uitzending van de Kvp. Hilversum 111- 240 m. en FM-kanalen. NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Licht platenpro- gramma. 10.00 Nieuws. 10.03 Popstation. (ïi.oo Nieuws). TROS: 12.00 Nieuws. 12.03 Lynx (of Loe). KRO: 13 00 Nieuws. 1103 Actualiteiten. 13 08 Licht platenprogramma 14.00 Nieuws. 14.03 Pop-In. 15.00 Nieuws. 15.03 Pop- en countrv- muzlek. 16.00 Nieuws. 16.03 Popmagazine. 17.00 Nieuws. 17.02 Actualiteiten. 17.07 - 18.00 Verzoekplaten. Verf. I VARA 7.05 uur (CVK'IKOR) discussie over echtscheiding en alimentatie. 8.35 11.05 uur spel van Brecht „Moeder Courage". 11.05 uur actualiteiten. iVed. 2 KRO 7.05 uur tienerprogramma Waauw-show. 7.55 uur musical „Kiss me Kate" (Amerikaans). 9.10 uur discussie over priesterkeuze en ambtsver lating. 9.10 uur BBC-programraa Frost op zondag". Hilversum I AVRO 8.00 uur (VPRO) actualiteiten in Balans. 8.30 uur platenprogramma Dreammachine. 9.30 uur Londens Symfonieorkest in moderne wer ken. 10.35 uur Te elfder ure: stereo. Hilversum II KRO 8.05 uur (NCRV) Zondagavondzang. 9.30 uur Stereoclub. 10.00 uur discussieprogramma Kruispunt. 10.47 uur Audio, muziek-informatie.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 19