Leidenaars verwerpen dit WEEKAGENDA Ongeorganiseerde Leidse jeugd wil eigen creatief centrum LJA geeft advies Duurtetoeslag na staking toegezegd Niet in bestuur Niet in oude Bethlehemkerk en geen Paradiso VELE BEDRIJVEN BETALEN Nff UWE LEIDSE COURANT 3 DONDERDAG 30 JANUARI 1969 sterdam binnen Leiden trillen halenalthans een voorzichtig aftreksel van dat Paradiso. Hij wist al een gebouw ook: de oude. een beetje bouwvallige Bethlehemkerk aan de Lammermarktnu in ge bruik als opslagplaats van openbare werken. „We willen hier helemaal geen Pa radiso en we willen de Bethlehem kerk ook niet, die is veel te klein", zegt het comité leefbaar Leiden bij monde van zijn harige voorzitter Jan Boer. „De Bethlehemkerk? Onmogelijk", zegt wethouder Piena van openbare werken- „Die moet dan worden ver bouwd en dat kost veel te veel geld. En hoe komen we aan een andere opslagruimte. Ik ben er niet over benaderd. Bovendien staat dat ge bouw op de monumentelijst. Het is erg oud. Daar valt nog helemaal nieta over te zeggen" zegt wethouder Sannes van onderwijs en jeugdza ken. „Ik kan zo nog wel vijf andere gebouwen opnoemen, die in aanmer king zouden kunnen komen. Maar we moeten eerst nog allerlei advie zen inwinnen, voor we conclusies kunnen trekken." „Die Bethlehemkerk wordt het ntet", segt ook LJA-directeur Stein- bach. „Al in 1955 heeft de Leidse Jeugdactie een rapport ingediend, waarin onder meer werd gesugge reerd de Bethlehemkerk voor het open Jeugdwerk te bestemmen. Dat onderdeel van onze wensen werd echter door de gemeente als onmo gelijk van de hand gewezen." Oude school JAN BOER wil liever een oude school. „Maar alle voor een cultu reel centrum in aanmerking komen de gebouwen die leegstaan, hebben al een andere bestemming van de G. STEINBACH allerlei creatief werk gemeente gekregen. Het enige ge bouw, dat eigenlijk voor ons L geschikt is, is het binnenkort te slo pen oude postkantoor aan de Breestraat". Maar Jan Boer beseft wel, dat dit tot de onmogelijkheden behoort Voorlopig is er dus nog geen geschikt gebouw voor een creatief centrum gevonden. En als dat er komt, zou er geen soort Paradiso in moeten komen, meent Jan Boer. Hij acht het image, dat het Amsterdamse creatieve jeugdcentrum in den lande heeft ge kregen, geen haalbare zaak voor Leiden. Wat de Bethlehemkerk be treft er zou het een en ander aan het dak van dit gebouw mankeren. Omstreden TA AT DAK hoeft helemaal niet af "-®-^te zijn", zegt Theo Dirks. „Het hoeft helemaal geen paleis te wor den, maar het water moet er natuur lijk niet naar binnen lopen. Ik zou een centrum willen, dat een goede naam heeft bij de jeugd. Ik denk helemaal niet speciaal aan Paradiso, dat is maar een voorbeeld, en ik bedoel dan niet de verdovende mid delen of de blote meisjes, maar het begrip vrijheid, dat inherent is aan Paradiso. Het mag geen omstreden •ebouw worden. In Leiden zit men veel te vast aan de clubhuizen. De tegenwoordige jeugd weigert zich bij georganiseer de verenigingen aan te sluiten en voor die jeugd bestaat ®r niets. Daarom is Paradiso door mij niet zomaar als een kreet bedoeld". Geen sof JAREN GELEDEN hebben we al geprobeerd de beschikking te krijgen over de Bethlehemkerk", vertelt de heer Steinbach. De ge meente zei toen nee, omdat ze die ruimte zelf nodig had. Natuurlijk is de LJA voor een creatief centrum Maar voor de eisen, die het comité Leefbaar Leiden daaraan stelt, is de Bethelhemkerk niet geschikt Dat is één grote kale ruimte. Het gaat er namelijk niet om elke zaterdag bij voorbeeld een beatfeest te houden. Men wil verschillende in elkaar overgaande ruimten, waarin allerlei creatief werk kan worden gedaan. We moeten hierover advies uit brengen aan wethouder Sannes. Het mag natuurlijk niet zo'n sof worden als het Sigma-centrum in Amster dam. Het mag niet zo worden, dat die jongens binnen een half jaar weer op straat staan. Maar de ver wezenlijking van dat creatieve cen trum wordt langs democratische weg doorgevoerd, en daarom kost het nogal wat tijd". Sekslusten Ten slotte laten wij Jan Boer aan het woord, de man die met zijn groep de nog ongekristalliseerde be hoefte van door tv verjaagde Leidse straatjeugd in de openbaarheid heeft gebracht. „Dat Paradiso is een ruimte waar alles psychedelisch is ingericht; een toestand met lichteffecten en een hoop lawaai. Dat is geen voorbeeld voor ons. Dat is een rookhol, ee/i opiumkit, waar sexlusten worden botgevierd. Dat willen we hier niet hebben en ook niet gaan maken. We willen ons ook richten tot de burge rij en niet met het image van anar chisten, want dat zijn we niet. Wel zou een deel van dat creatief cen trum kunnen worden Ingericht als Paradiso. maar dat mag dan niet voor opium en sex worden gebruikt. Genotmiddelen 0NS CENTRUM moet sociaal en cultureel worden. Er moet een bepaalde invloed van uitgaan. Zó willen we Leiden meer leefbaar ma ken. Daarom denk ik aan een oude school. Pas is er nog één afgebroken. En wat dat roken betreft, marihuana en hasjies zijn genotmiddelen. Omdat ze verboden zijn, worden er mystie ke eigenschappen aan toegekend. Die mensen zoeken net als alle gelovigen een tempeltje en dat is Paradiso. De lui die marihuana gebruiken komen niet meer in aanmerking voor activi teiten. Zij hebben geen initiatieven meer. Aan hen hebben we niets. WE in die ruimte willen, zijn allerlei kleine vertrekken naast één grote zaal, waar van alles kan worden gedaan. Niet alleen cul tureel, maar bijvoorbeeld ook op technisch gebied, zoals knoeien met radio's". Een soort hobbyclub dus? „Ja, je moet telkens weer met wat nieuws kunnen komen. Zelf wil ik ook steeds weer wat nieuws doen. Ik wil dat centrum, die leefbaarheid hier op poten zetten. Nee, ik ga niet in een bestuur zitten. Als het hele maal goed draait, ga ik misschien op reis, of zo. Nu hebben we wel een bestuur, dat moest van de gemeente. We zijn een soort stichting met een voorlopig bestuur van tien mensen. WZ Promoties in Leitien De heer S J G Duindam ls gepromo veerd tot doctor in de faculteit der sociale wetenschappen op proefschrift getiteld: „Sociaal contact bij zwakzinnigen". De promotor was prof. dr. A M J Chorus. Academische examens LEIDEN. 2» Januari Geslaagd: doet. ex. Nederlandse taal- en letterkunde, mej. I K M Jaanssen (Lelde.i); kand. ex. Nederlandse taal- en letterkunde: de heer r M van Zonneveld (Den Haag). In déze sfeer wil Leiden geen creatief centrum. Het Amsterdamse Paradiso is als proefmedium ongeschikt. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM Het ziet zwart van de jongeren, op de Wetering schans, vlakbij het Leidseplein in Amsterdam. Tot aan de tramrails staan ze, wachtend om binnen gelaten te worden. Binnen, in het vroegere kerkgebouw van de Vrije Gemeente, waarin nu een zeer jonge gemeente nog vrijer probeert te zijn. Als Paradisois het nu het centrum van stikkies en stuf rokende en beat „drinkende" chicks en vogels, die er naar hun muziek komen luisteren, hun filmpjes bekijken of genieten van een levende objectenshow, zoals de zich naakt exposerende of in door zichtig zwart plastic bewegende jonge meisjes worden genoemd die er nu met de avond voor de zedenpolitie meegerekend al voor de twede keer zijn opgetreden. Zeer apatisch kijken de jongeren toe, wat wordt toegeschreven aan het gebruik van verdovende midde len, hetgeen echter slechts is te ver moeden. Ze zwaaien met wie rookstaafjes en kijken naar inhoud loze filmpjes uit de oude doos of verfilmde uitkleedpartijen, die nog minder om het lijf hebben. De enige jongeren die creatief be zig zijn, bevinden zich op het toneel. Daar worden grote lange planken, zo van een bouwterrein geslagen, wor den allerlei westside-story-achtige bewegingen gemaakt, een soort kruising uitgebeeld en allerlei prille oergeluiden ten gehore gebracht. Dat alles wordt bedolven onder duizelingwekkende lichteffecten, die het geheel een ..onaards" aanzien ge ven en het mysterieuze karakter in de grote planken zaal nog verhogen. Preekstoel (JVERDAG ZIJN hier soms de dreunende, dekselse klanken van een drummer te horen, die op het podium, waar eens de preekstoel stond, probeert een rekord van 48 uur tromgeroffel te overdonderen. Nu slentert de voormalige kerk- zaal, waar de bijbelteksten uit de achttiende eeuw nog aan de wanden prijken, langzaam vol met „eigen tijdse" jeugd. In dit voor de uit Amsterdam en verre omgeving komende jeugd als paradijs ervaren, maar door vele ou ders, als „hel en verdoemenis" aan geduide centrum is het omstreden bloot echter deze avond niet te zien. Wel wordt overal gerookt, drugs of niet, en ls er zelfs een vertrek op de tweede verdieping, behalve de bar even kaal als beneden, waar ze in groepjes languit liggen te smoken. Hier zou de zogenaamde geestverrui mende of verdovende meditatie be dreven kunnen worden. Bedrijfsleider W/E VROEGEN er de heer Groen naar, bedrijfsleider van Para diso, die het een en ander vertelt over doel en karakter van dit jeugd centrum. Hij zegt: „Wat hier wordt gedaan is zoveel mogelijk vóór en door de jeugd. Ons centrum is zelfs buiten Europa uniek en we kunnen dit doen omdat we niet met een bepaalde ballast zitten. Paradiso is een stichting met het doel activiteiten van jongeren te sti muleren. We hebben geen last van die bal last, omdat we niet, zoals Fantaslo, uit het clubhuiswerk zijn voortgeko men. Paradiso is een stokpaardje van wethouder Verheij (Amsterdamse wethouder van sport- en jeugdzaken - red.). Vorig jaar hebben we van de gemeente Amsterdam en van het ministerie van CRM samen f70.000 subsidie gekregen. Dat is ongeveer de helft van onze exploitatiekosten, vorig jaar. Dat was een beginbedrag. De werkelijke subsidie zal van jaar tot jaar worden bekeken. Die zal omhoog moeten, want de kosten zijn inmiddels veel hoger geworden en we willen er nog een staflid bij hebben. Wat de programmakosten betreft, bedruipen we ons zelf. Voor de meeste programma's wordt entree geheven. De eerste subsidie betrof hoofdzakelijk onderhoud en inrich ting van het gebouw. Wat wij hier precies doen, is het bieden van pretentieloze experimen ten, van recreatie, van mogelijkheid tot activiteiten. Wij scheppen hier een ontmoetingsplaats voor de he dendaagse jeugd. En als ik zeg jeugd denk ik aan mensen van 16 tot 40 jaar, als ze maar jong zijn. In de praktijk ligt die leeftijdsgrens er gens tegen de dertig. Jongeren bene en de zestien hebben geen toegang. Naakt XJET IS een soort open jeugdwerk, wat we hier bedrijven met een staf van drie man. Dat zijn een be drijfsleider. een programmaleider en regisseur en een secretaresse. Maar we hebben nog een sociaal-culturele man nodig, iemand van de sociale academie. We hebben hier een voorstelling mei bloot gehad, waarvoor de hele zedenpolitie van Nederland was uit genodigd. Dat was een experiment van een kunstschilder, een naakte objectenshow. Daar is toen geen ver bod van de politie op gekomen. Daarom hebben we die show later nog eens opgevoerd; toen meer ge perfectioneerd. Ik vind dat bloot zijn van mensen geen enkel punt Hier komt geen en kele prikkeling bij te pas. zoals in een nachtclub. Die striptease is een commerciële instelling. Bij ons is het alleen maar mooi. Als je hier staat en naar zo'n show kijkt is er echt geen sprake van prikkeling. Die seks is artistiek verantwoord en voorziet in een behoefte, net als eten, drin ken en slapen. We moeten veel zoeken, omdat de steeds weer iedere week een nieuw programma willen brengen. Door lichteffecten wordt alles ver zacht en worden veel dingen mooier gemaakt." Maar u vertoont ook ouderwetse filmpjes? „Ja. die blote films gaan er uit. die worden belegen. Die andere mis schien ook, maar heel wat jongeren blijken daar nog behoefte aan te heb ben. Misschien gaan we nu iets schockerends brengen. Daar moeten we nog overleg over plegen, want misschien wordt het als pornografie uitgelegd. Wat verboden is bij de wet, is hier ook verboden. Dat geldt ook voor het roken. Maar je kunt niet alles gaan controleren. Je kunt toch niet aan iemand, die een sigaretje staat te roken, zien of hij drugs gebruikt? Dat verbod geldt zowel voor de soft- als hard-drugs. Tegen het gebruik van soft-drugs, zoals mariuhana en hasjisj, treden we niet op, daar is gewoon niet aan te beginnen." Dus dat wordt wel regelmatig in Paradiso gebruikt? „Ja, maar dat weet de politie ook, en die doet er niets tegen." Geen „hard drup" y^LS ER hard-drugs gebruikt wor den. zoals opium of een spuit, dan treden we wel op." Is dat wel eens voorgekomen? „Ja, die pushers hebben we de toegang tot het gebouw ontzegd. Dat geldt ook voor handelaars in stuf. die hier nog wel eens wat willen verkopen. Als we die betrappen, gaan ze er ook uit. Maar verder kunnen wij niets doen; wij zijn de politie niet. Inspec teur De Rhoodes van de politie con troleert hier regelmatig. We hebben ook contacten met medici. We willen trouwens een speciale man erbij hebben met een EHBO-cursus, die ook kennis heeft van alle middelen en ons kan assisteren. Maar overigens vormen die rokers het kleinste gedeelte van onze be zoekers. Dat roken krijgt veel te veel aandacht. Het wordt helemaal in het politieke vlak getrokken. Het is nu een kwestie geworden van Grote zege voor reserves LSG LEIDEN Het eerste tiental van de Boskoopse schaakclub heeft gis teravond in zijn wedstrijd tegen L.S.G. 2 zyn vierde nederlaag in suc cessie geleden. De voorlopige uitslag is 72 voor L.S.G. 2, terwijl het er naar uitziet dat de einduitslag na arbitrage van de partij aan het eer ste bord zelfs 82 zal worden. De gedetailleerde uitslag luidt: H- VoetenA. Bonefaas afg., drs E. M. Noordijk-1—S. J. van Wijk 10. T. SoesiloS. A. van Gemeren 10, dr. J. H. MeilinkP. van Veen 1 drs. H. van SteenisN. Cok V», L. E. J. Booms maJ. Harkes Vt J. Hendriks—P. Kalkman 1D. Sikkel (inv.)J. van der Haven (inv.) 10, P. J. PiketW. Tropman 10, J. Serdijn (inv.)J. Goudkade 10. C. H. Steenwinkel met pensioen LEIDEN De heer C. H. Steen winkel, bemiddelaar bij het Gew. Arbeidsbureau te Lelden, voorheen te Lisse, gaat met pensioen. Vrijdag middag om 3 uur zal op het Gew. Arbeidsbureau te Leiden een af scheidsbijeenkomst werden gehou den. Sfeer in t gezin De „Nieuwe Leidse links en de progressieve midden groepen tegen de conservatieven. Dit centrum is nodig voor de vrije tijdsbesteding. Misschien kunnen we wel dienen als een soort proef- boerderij voor Leiden (maar Leiden heeft daaraan beslist geen behoefte - redactie). Hier is veel mogelijk; daar zou het misschien anders gaan. Maar die oude, conservatieve bolwerken, daar moet je tegenaan kunnen schoppen." Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Mariska H I, d v R van Duuren en A D M Tetteroo; Christaaan C J, z v C A Visser en M J van Velsen; Johannes H P, z v E Kerkhof en A E Willero- sen; Pieter, zvJ van Vliet en L de Ruijter; René F, z v A Michel en A M van der Ham; Edwin G J, z v G J Vink en A W M Funcke; Heiv- drik J Ph. z v P Vis en O B Popipe. Gehuwd: C Versluis en A E A Haas- Overleden: J Blijfleven, 68 j, man; M G Pickels, 62 j. wed van W Wes- sels. Kon i ngi n nedagvieri n g in Voorschoten VOORSCHOTEN Ook dit Jaar zal het comité 'Zwembad' zijn aan deel leveren in de feestelijkheden op Koninginnedag. De dag wordt geplaatst in het teken van de band met de Antillen. Rond 30 april zal (misschien in het raadhuis) een tentoonstelling worden gehouden van kunst e.d. uit de Antillen en op de feestdag zelf wordt een voet balwedstrijd gespeeld tussen een Bollenstreekelftal en een elftal van in Nederland spelende beroepsvoet ballers uit de Antillen, 's Avond* is er een groot bal in de hal van de heer W. Oostdam aan de Kerk straat met medewerking van een Antilliaanse steelband. Verder vermeldt het programma: sportwedstrijden voor de jeugd, een 'jumble-sale' op het schoolplein aan de Havenstraat, poppenkast voor kinderen, een puzzelrit voor auto's en een rijwielwedstrijd voor de schooljeugd. In het bestuur van de Oranje vereniging is benoemd de heer J. van den Berg, de heer J. A. M. Pijnenburg nam afscheid. Hij werd bij acclamatie benoemd tot erelid. Donderdag 30 Januari Micro-theater, Vestestraat 40. I u.' Im perium speelt „Vuile handen" (Sartre). Vrijdag 31 Januari Mavo-school. Asserstraat, 0 tot 10 u. nam.: afscheid mej. Van Doorn (voor ouders en oud-leerlingen). Klokstecg 19, 9 u. nam.: cabaret Peter de Jong. Levendaal 101, 7.30 u.: tlneraoc. drop - ping .ouderensoc. ca té boven. Chr. Ly.ceum, Kagerstrat 1, 7.30 u.: Interscholalre Contactcommissie, schrij versconcours. Zatcrtdag 1 februari OEGSTGEEST: Het Witte Huls, 3 tot 5.30 u.: schaaksoc. Palamedes. LHJ-gebouw. Levendaal 101, 7.30 u.: mld- densoc., wajang-poppenspel door E. Elohr. Zondag 2 februari Levendaal 101, 7.30 u.j ouderensoc^ café boven. APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Centraal Apotheek, Breestraat 74. telefoon 20552, Apotheek R van Breest SmaUenburg te Leiderdorp ls de gehele week geopend. BEHANDELING NA ONGEVALLEN De (foUKJiniacne oenanoeiing oa ongeval len wordt van ainsdag II uur l'a miaaagsi tol woensdag li uur waargenomen dooi net Diacuneasennuls Van vrijdag 13 uui tol tateroug 13 uur door net St. Elisabeth ziekenhui» Hooigracht) Op andere werk dagen en op sondagen door bet Acaua- miscb Ziekenhuis FILMS CAMERA: Man for all seasons (14 J.) dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. wo alleen 7 en 9.15 uur, zo 4.45, 7 en 9.15 uur; Vief rak kers en een oude Jeep (a.l.) alleen zo en wo 2.30 uur; Orfeu Negro (19 J.), alleen vrij- en zaterdagavond 11.30 uur. LIDO: Men noemt mij Ho (18 J.), dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, zo bovendien 4.45 u. l.UXOR: Buigen of barsten (14 j.), dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, ZO 2.30, 4.45 7 en 9.15 u. HEX: Funest te) meisjes (14 j.), dag. 2J0t 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur; In de macht van de vampier (19 J.), alleen vrij- en zaterdagavond 11J0 uur. STUDIO: De grote stilte (18 J.), dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2.30, 4.45, 7 en 915 u. TRIANON: Dokter Zhlvago (14 J.), dag. 2 en 8 uur, zo E 5 en 8 uur. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Dtaconessenhuis: le klas dagelijks van 11—12 uur, van 19.30—17.15 uur en van 19—20 uur; 2c klas dagelijks van 16.30—17.15 uur en van 10—20 uur; Se klas dagelijks van 16.30—17 uur en van 19—20 uur; kinderafdeling van 16.30—17 uur en van 18.30—19.15 uur. Academisch ziekenhuis voor patiënten in klasse la, lb en 2e: dagelijks 10.30—11.30. 14.30—16 en 19—20 uur. Voor patiënten ln klasse 3: maandag, woensdag, donderdag cn vrijdag 18.10—19. dinsdag 13—14, zaterdag 15—18, zondag al gemeen christelijke en nationale feestda gen 14.30—16 uur. vrouwenkliniek: maandag t.m vrijdag 18.4S—19.30 uur, zaterdag 15.30—16.30 uur. zondag 15J0—17 uur. Klassepatlénten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.30—11.30, 14—16.30 en 19—20 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 6 resp. 12 Jaar niet worden toege laten. In het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bU een patiënt worden toegelaten. Kllsabethzlekenhuls Lelden derde klas dagelijks van 2 tot 3 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht, kraam afde ling dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht, tweede klas dagelijks van half 12 tot 12, 2 tot I en kwart voor 7 tot half 8. eerste klas dagelijks van half 7 tot half 8. Annaklinlek Lelden dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten dagelijks van half twee tot half vier en elke avond van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest, dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur, zon dag 11 tot 12 en 2 tot 3 uur. ALPHEN Rijnoord alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8 op zondag van 4 tot half 8. Kinderafdeling dagelijks van 3 tot 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vader van 6 tot half 7. KATWIJK Zeehospitium, longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-afde- llng dagelijks van half 3 tot half 5. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 9 en zaterdag en zondag van half 8 tot half 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vtJL Longkllnlek en tbc-afdeling kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 8 tot half 4. NOORDWIJK Sole Mlo klasae-pa- tlenten dagelijks van 1 tot half 6 en 's-avonds van 7 tot 8. zaalplatlënten zon. dg*, van 1 tot 3. dinsdag van 1 tot halt 3. donderdags van half 7 tot half 8 an zaterdags van 1 tot half I. MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van 10 tol 8 u.. ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden, Rapenburg op werkJageo van 10 tot 8 u. ook zaterdag, zondag vort 1 tot 5 uur. Sted. Museum De Lakenhal, Oude Sin gel op werkdagen van 10 tot 4 u., zondags van 1 tot 4 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tot 13 en van 3 tot 9 uur, kassen zaterdags en zondags geslo ten. TENTOONSTELLINGEN Rapenburg 73: schilderijen van Gulllati me lo-a-njoe, tot 21 febr. Nleuwsteeg 11. galerie Walenkamp, sie raden en draagbare objecten van Emmy van Leersum, Nlcolaas van Beek en Gljs Bakker, 2 9jan. tot 18 febr., dlnsd. Le.m. vrljd. 1 tot e u.. zat. 3 tot 8 uur Rapenburg 94: galerie 't Duyvenhuls, tentoonstelling Lars Pohlln. 1934 (25 Jan.-15 febr. dinsdag, t.e.m zond. 2—8 u.>. De Lakenhal tentoonstelling „De por trettist Paul Citroen als verzamelaar" (tot 3 febr. 1969 dag. 10 tot 18 u. WASSENAAR - kunstzaal Heuff, Hof- laan 7. aquarellen en houtptastleken Joop Dam en keramiek et etsen Kees Hoogen- dam tot 5 febr., maand. Lm zat 10 tot 8 u„ dlnsd.av. 8 tot 10 uur. MOBIEL KANTOOR ANWB ALARMNUMMERS Polltla: 8 maal 4. Brandweer 8 maal I. Dokteradienst: 5 maal 2 (zat. 10 u. voor- LEIDEJS De Leidse ongeorganiseerde jeugd zit te springen om een creatief centrum en het comité dat Leiden leefbaar wil maken niet minder. Daar om wordt er veel gepraat, geschreven en gedacht door de plaatselijke overheid, in de gemeenteraad bij jeugdbewegingen en ongeorganiseerde groepen over de vragen of zo'n centrum een kans maakt, waar dat zou kunnen komenwat er allemaal gedaan zou moeten worden en door wie. „W'ij willen een creatief centrumDeze kreet is onlangs ook ge slaakt door voorzitter Th. Dirks van de PvdA-afde- ling Leiden. Hij zou een soort Paradiso als in Am- LEIDEN—DELFT Na een sta king van een uurtje heeft de directie van de kleifabriek Nieuw Werklust te Hazerswoude gisteren besloten om f 25 duurtetoeslag aan haar werkne mers te gaan betalen. Door een groot aantal werkgevers van beton- en kleiwarenbedrijven in de Rijnstreek is toegezegd deze duurtetoeslag tot de nieuwe cao van kracht wordt te betalen of ze betaalden reeds, aldus de districtsbestuurder van CBG, d# heer C. Zwijnenburg. Onder hen zijn Bos Beton, Duin- ker en Verruit, Van Dijk Beton, N V. Spanbeton, v. Oordt Dakpannen, al len te .Viphen aan den Rijn, en de fa. Colijn, Koudekerk a d. Rijn. De Woerdense Dakpannenfabriek en Wernink te Leiden zijn evenals andere betonbedrijven benaderd door de vakverenigingen, maar heb ben nog niet gereageerd, zijn in het overleg betrokken, of hebben de zaak in beraad gehouden. De grote graanbedrijven in de Rijnstreek en de Leidse meelfabriek passen de toeslag reeds bij. De Gist en Spiritus Fabrieken ln Delft hebben de uitbetaling van de toeslag toegezegd, er wordt echter over de vorm en wijze van uitbeta ling overleg gepleegd. De Porceleyne Fles heeft de f 25 toegekend over januari en indien de regering geen prijsstop of andere prijsgedwingende maatregelen afgekondigd, zal er over februari en maart ook extra worden uitbetaald. Ook de Lijm- en Gelatine Fabriek zal tot uitbetaling overgaan, zo is toegezegd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3