Weer tweemaal verkeerd gestart op Schiphol Modegrapjes voor jeugd en klassieke lijn voor ouderen Zeil met „Hair" hoog Afgeluisterd... op hitlijst Samengaan Amev en buitenlandse concerns Het is een waar doolhof' PRINSES EN KEIZER Koningin niet naar onveilig gebied Ethiopië RUDI DUTSCHKE NAAR ENGELAND HAGENAAR ASSISTENT VAN MOLYNEUX KLM mag niet op Cuba vliegen Wegenbouwers verwachten slechter jaar Politie vindt bewijzen Tony's slang bij huwelijk met Yvonne Rumoer rond hoes nieuwe Stones-l.p 6 DINSDAG 28 JANUARI 1969 TOPICS TOP TIEN - TIENERTOP Groep 1830 is gcko-nen met het mysterieus klinkende nummer „We love life like we love vou" (Philips JF 334 646). Aan de andere kant „Little fly". Een druk, maar boeiend pro gramma kenmerkt het bezoek van onze koninklijke familie in Ethiopië. Maar alles gaat er on gedwongen toe. Op de foto: prinses Beatrix in geanimeerd gesprek met keizer Haile Selassie. SCHIPHOL Dreigt Schiphol een gevaarlijke luchthaven te worden? Drie keer in nauwelijks een maand tijd zijn op Schiphol verkeerde starts gemaakt, die een fatale afloop hadden kunnen heb ben. Op precies dezelfde baan nummer 09.27 hebben nu al piloten van drie verschillende nationaliteiten hun richtinggevoel verloren en zijn volkomen in de war geraakt over hun positie. De vergissingen werden maandag echter tijdig door de dienstdoende leider van de verkeerstoren opge merkt ..Breek uw start af," riep hij de gezagvoerder van een Caravelie lijnmachine toe, die om half vijf gistermiddag zijn aanloop begon op deze baan, terwijl hij slechts op dracht had om via deze baan naar het begin van een andere baan te taxiën. De piloot wist zijn machine, die al vaart begon te krijgen, tijdig af te remmen, keerde om en werd daarop naar de goede baan gedirigeerd. Het toestel had als bestemming Milaan en Rome. Nog geen vijf minuten later maak te een vertraagde lijnmachine van de Poolse luchtvaartmaatschappij met bestemming Warschau dezelfde ver gissing. Ook in dit geval kon de verkeerstoren de gezagvoerder op zijn vergissing opmerkzaam maken. Doolhof Een Nederlandse gezagvoerder heeft verklaard, dat deze vergissin gen niet mogen voorkomen. „De vlie gers moeten op hun kompas letten en ADDIS ABEBA De Nederlandse koninklijke familie zal in Ethiopië geen bezoek brengen aan de provincie Gondar. Dit gebied wordt onveilig ge acht, omdat hier op dit ogenblik de pacht wordt opgehaald. Er zou veel verzet gerezen zijn te gen de opgelegde heffingen, die hoger zijn dan vorig Jaar. Het verzet zou op bloedige wijze onderdrukt zijn. Tijdens een bezoek aan het Ethio- pisch-Nederlands ziekenhuis in de stad Jimma heeft koningin Juliana meegedeeld, dat de Nederlandse re gering in deze stad een tweede me disch centrum zal financieren. Hier voor zal 300 000 gulden beschikbaar worden gesteld. WEST-BÉRLIJN Rudi Dutschke, de voormalige Westduitse studenten leider. heeft een verblijfsvergunning van een half jaar in Engeland gekregen. Dutschke werd in april vorig jaar zwaar gewond bij een aanslag in West- Berlijn. Het Britse besluit om hem met zijn gezin toe te laten, zou zijn genomen om Dutschke van deze aanslag te laten herstellen. Hij zou hebben toegezegd zich te onthouden van elke politieke activiteit UTRECHT De Algemene maatschappij tot exploitatie van verzekeringsmaatschappijen heeft met drie buitenlandse ver zekeringsconcern een „vriend schapsovereenkomst" gesloten. Dit houdt in dat de betrokken bedrijven onderling kleine be langen in eikaars aandelenkapi talen verwerven. De partners zijn de Duitse concerns Allianz Versicherungsaktiengesell- schaft München en de Münchener Rückversicherungsgesellschaft en de Belgische firma Royal Beige-groep uit Brussel. 25e zullen 51.000 aandelen (nominaal 20 gulden) van Amev ver werven tegen een koers van 215.33 gulden per aandeel. Hierdoor krijgen ze vijf procent van het kapitaal van de Amev in handen. Utrecht De Levensverzekeringsmaatschap pij Utrecht, een onderdeel van de Amev. zal belangen verwerven in de drie buitenlandse concerns. De bedrij ven zullen elkaar op de hoogte hou den van de ontwikkeling van de be drijven. elkaar helpen bij de perso neel sopleiding en bij alle vragen van bedrijfsorganisatorische aard, techni sche ervaringen uitwisselen en nieu we projecten gezamenlijk bespreken. De overeenkomst is verder van groot belang voor het over en weer herver zekeren van grote in het eigen land gesloten posten. Onafhankelijk van deze internatio nale overeenkomst zal de Amev En april overgaan tot uitgifte van 10.197.000 gulden gewone aandelen. Houders van twee oude aandelen kun nen één nieuw aandeel verwerven te gen de koers van 200 procent (40 gul den). Door het „vriendschapsverdrag" zal het kapitaal van de Amev stijgen tot 20,4 miljoen gulden en na de claim emissie tot 30,6 miljoen. Alle nieuwe aandelen delen in de winst over 1969. HENGELO De politie heeft het afgelopen weekeind het echtpaar A. Zandstra-Diphoorn in hun woning aan de Pastoor Van Rossumstraat dood aangetroffen. Vermoedelijk zijn zij door kolendampvergiftiging over leden. hebben bovendien bij de start de beschikking over een duidelijke plat tegrond van alle banen en taxiba- nen." Wel was de vlieger van mening, dat op het nieuwe Schiphol de vele ogenschijnlijk nogal systeemloos neergelegde taxibanen „een waar doolhof vormen", waarin men zeer gemakkelijk de weg kwijtraakt. Aan bewegwijzering is evenmin veel gedaan. „Wanneer men dit verge lijkt bijvoorbeeld met London Air- port. waar de vliegers slechts de midden over de taxibaan lopende groene lichten moeten volgen, dan is het verschil met Schiphol he melsbreed." V ooronderzoek Het vooronderzoek naar de vergis sing van gezagvoerder J. de Laet is inmiddels afgesloten. Hij wist zijn DC-8 vorige maand van een verkeerd en veel te kort stukje landingsbaan nog net aan het einde van het beton de lucht in te heffen, waarbij de wie len een aantal lampen vernielden. Het rapport over deze zaak is naar Den Haag gezonden. Vermoedelijk zal de zaak te zijner tijd met open deuren worden behandeld door de raad voor de luchtvaart. De gezag voerder steeg in oostelijke richting op van baan 09.27, in de mening ver kerend, dat hij zich bevond aan het begin van een andere startbaan. SCHIPHOL De KLM mag niet langer op Cuba vliegen. Dit besluit is gisteren genomen door de rege- ring-Castro. Vergunning voor vluch ten naar Cuba worden niet meer verstrekt. Tot duswer vloog de KLM vry ge regeld tussen Cuba en Curasao, zij het niet in een geregelde lijndienst, doch uitsluitend voor charter ver voer. Voor iedere vlucht werd apart vergunning verleend. Het Cubaanse besluit schijnt sa men te hangen met het feit dat de Antilliaanse luchtvaartmaatschappij (ALM) op 1 januari een onafhanke lijke maatschappij is geworden, al dus de KLM-persdienst die het mo gelijk acht dat in het vervolg de ALM de vluchten tussen Havanna en Willemstad zal gaan uitvoeren. AMSTERDAM De wegenbou wers in ons land zullen het dit jaar moeilijker krijgen dan in 1968, zo verwacht ir. H. Prins, voorzitter van de Nederlandse vereniging van we genbouwers. Op de jaarvergadering merkte hij gisteren op zich ernstig be zorgd te maken over het aangekon digde stringente begrotingsbeleid van de regering. Een van de problemen waarmee de wegenbouw kampt, is de onderbezet ting van de bedrijven. De groei, die iedereen zou verwachten, zit er niet in. Dat werd aangetoond met aanne- mingscijfers. Het vorig jaar werd door de bij de bond aangesloten wegen bouwers voor 610 miljoen gulden aan werken aangenomen, tegen voor 611 miljoen gulden in 1967. Dat de orderportefeuille niet is ge groeid, ligt volgens de heer Prins aan rijk en provincies, die minder op drachten verstrekten, in tegenstelling tot de gemeenten. De moord in Tilburg (Van onze moderedactrice) PARIJS Louis Feraud heeft zijn kleine maar uitdagen etalage recht tegenover de ingang van het paleis van president. De Gaulle. Het kan bijna niet anders of de strenge generaal, die korte rokken en blote halzen verafschuwt moet wel eens iets van al het hips, dat er pleegt te worden tentoongesteld, hebben gezien. Maar het spectacle, dat gisteren in de salon van Feraud getoond werd, zou monsieu le Président toch wel erg hebben verbaasd. Top-mannequin was een enorme negerin, breed in de schouders met een bijna gemillimeterde kroeskop. We dachten eerst, dat er een man verscheen, maar nemen toch maar aan dat het een vrouw was. De ogen waren wit aangezet, wat het griezelig effect bepaald verhoogde De kleding van deze hij/zij was een gandoenah. een jurk zoals de Afrikaanse mannen en vrouwen plegen te dragen maar het gewaad was nu geheel met lovertjes bezet De gewone kleren, door gewone mannequins gedragen, waren grappig en fleuriR. Ze werden swingend en zwaaie- rig gebracht door de meisjes, die geen seconde stilstonden Pakjes met even klokkende rokjes en lange jasjes met revers en een klein rond kraagje. De bijpassende blouse is bedrukt met enorme bloemdessins in felle kleuren. BONTE BLOEMEN De dressman. die de meisjes begeleidde, droeg over hemden met dezelfde bonte bloemen. Blousende over hemden met daarop een ketting waaraan vier enorme grote metalen plakken onder elkaar hingen. Feraud heeft nu vestigingen in Brazilië, waarschijnlijk is hij door de omgeving daar beïnvloed of heeft omge keerd, gewerkt op de smaak der Brazilianen. In het gure Parijs en de wat grauwe Fauborg St Honoré was dat niet zo'n succes. De kleuren in deze collectie zijn beslist feller dan bij ét andere huizen. Gelukkig echter is er heel veel wit Naast heel drukke lovertjes in grote ringen en kringen bezette japonnen, waren er schitterende avondtoiletten met een heel kort lijfje Eigenlijk was alles mooi. waar de ietwat klassieke lijn was aangehouden en alles wat van fantasie getuigde, net even iets te bont OUDE MOLYNEUX Drie jonge assistenten heeft de oude Molyneux aan zijn huis toegevoegd. Een Engelsman, een Italiaan eneen! Nederlander, de Hagenaar Hans Vermeulen, die al jaren I in Parijs werkt 1 Ieder van hen had twintig ontwerpen gemaakt De En gelsman John Dulles is een neef van Molyneux. Hij ont wierp tailleurs met licht klokkende rok en een kort jasje.: dat juist tot het middel reikt Ook hier korte rokken, maar toch wat langer dan bij de ontwerpers, die alleen aan' de jeugd denken. De mantels hadden een bescheiden redingotestijl en de Japonnen bleven recht en sober. Op sommige japonnen werd een bolero, die op de rug werd dichtgeknoopt ge dragen. Een modenieuwtje alleen voor dames met kamenier of liefhebbende en geduldige echtgenoot Zijn kleuren waren: beige, geel. zalmkleur, blauw en wit. De Italianen onderscheiden zich door het gebruik van felle kleuren en de keuze van organza voor voyante robes. Toch waren zijn eenvoudigste avondtoiletten in wit met lange opzij opengesneden rok en slechts een fijn randje glinsterende stenen langs het lijfje het mooist HANS VERMEULEN Hans Vermeulen paste uitstekend in de stijl van het huis Molyneux, dat is een compliment want het betekent dat hij goede, draagbare kleding maakt Zijn redingote mantels waren mooi van belijning, maar in de avond toiletten excelleerde hij bepaald. Beeldig wit organza met zwart gegarneerd in grootse stijl. Het moeilijke van dit seizoen zal worden, dat er talloze modegrapjes zullen komen, die leuk en gek zijn, maar slechts voor weinigen draagbaar. En verder klassieke kleding, waar elke vrouw er aardig in uitziet, maar die voortborduurt op de oude lijnen en modellen. TILBURG Hoewel de van moord op zijn 25-jarige vrouw verdachte 27-jarige Tilburger A. L. blijft ont kennen meent de politie thans over voldoende aanwijzingen tegen de man te beschikken. Op een verborgen plaats in zijn woning in de Alverstraat werd een doosje patronen gevonden van het kaliber 6.35 mm, hetzelfde kaliber als de kogel waarmee het fatale schot werd afgevuurd. Ook heeft de politie in de directe omgeving van de woning bij het leeg zuigen van rioolkolken een alarm pistool tevoorschijn gehaald dat geschikt was gemaakt voor het schie ten met 6.35 mm patronen. Brandend treinstel reed station binnen ROOSENDAAL Een reizigers trein uit Rotterdam is gisteravond kort na acht uur met een brandend treinstel het station van Roosendaal binnengereden. Niemand liep ver wondingen op. De brandweer van Roosendaal bluste het vuur. Een kwart van het treinstel brandde uit Het vuur is volgens de Ned Spoorwegen vermoedelijk ontstaan ten gevolge van kortsluiting in de verwarmingsinstallaties. nes. Traffic exit De ex-Traffic leden Dave Mason. Jim Capaldi en Chris Vood hebben onlangs een nieuwe greep opgericht De nieuwe man in dtze groep is organist Mick Weaver, beter bekend onder de artiestennaam Wynder K. Frog. De groep gaat Masan, Capaldi, Wood, Frog heten en maakte on langs de eerste opnamen voor het Island-label o.l.v. topproducer Jimmy Miller. De gloednieuwe groep maakt bin nenkort z'n debuut in de Londense Marquee Club en is reeds geboekt voor een Amerikaanse toernee van zes weken, die 15 maart in New York begint Het gebeurt nou echt niet vaak dat een Nederlandse groep met een nummer wekenlang op onze hitpa rade hoog staat genoteerd. Het moet beslist een topper van de bovenste plank zijn, wil zoiets voorkomen. En dat is ongetwijfeld het nummer „Halr" van de groep Zen. De eerste plaats op de hitlijst ts dik verdiend, want „Hair" is een knaller. Opeens was de Amsterdamse for matie Zen er na drie singles die weinig stof hebben doen opwaaien, met „Hair". De twee jaar oude groep sprong met deze sensationele single in een enkele week tijds naar de top. Uit de Amerikaanse hippie-musi cal „Hair" selecteerden de leden van Zen twee nummers waarvan ver wacht mocht worden dat ze gerede hitkansen in zich hadden. De num mers werden volgens eigen ideeën wat bewerkt en het resultaat is alom bekend. De man achter de Zen-sound is Dirk van der Ploeg. Samen met de saxofonist Siegfried de Jong vatte deze gitarist drie jaar geleden het plan op om zijn muzikale opvattin gen door middel van een groep de wereld in te sturen. Bij hen voegden zich Duco de Rijk (solo-gitarist), Bart Bos (bas-gitarist), Wim Taar- ling (drummer) en zanger John Brands. De groep groeide uit tot een hech te eenheid met een uitgesproken ei gen geluid. Zen's voorkeur gaat uit naar het melodieuze experiment. De naam Zen duidt op Oosterse tenden- zen. Knap vocaal en instrumentaal zijn de nummers „Think of the good times" en „Distance" van de gro»p Disillusion '21 (Decca AT 103 60). ..Pearly Queen" is bet monotoon klinkende nummer op de nieuwe single van Traffic (Island WIP 650). Op de B-kant „Medicated Goo". Pittig en met vaart is de song „Toy" van de groep The Casusls (Deera AT 15128). Langzamer is „Touched". Alle twee reikend naar de top. Drie Grieken samen de groep Aphrodite's Child spoelden en zon gen de l.p. „Eind of tbe world" vol (Mercury 138 350 MCY Het is een uitstekende plaat, met eer eigen geluid Enkele nummers: „Mister Thomas". „Rain and tears", „Valley of sadness". Tony Gomez (20), organist van de j popgroep Foundations, is onlangs getrouwd met de 19-jarige Yvonne I Shwa. De op Ceylon geboren Tony ontmoette Yvonne 15 maanden gele den tijdens een Foundations-tournee in Plymouth. Tony wilde niet trouwen zonder zijn lievelingsdier, de anderhalve meter lange python Julias. Hij bege leidt hem waar hij staat of gaat. De slang is zijn mascotte geworden. De laatste hit van de Foundations „Brnld me up buttercup" staat hoog op de Engelse hitparade. De groep gaat een tournee door Ameri ka maken. Zelden zal een ogenschijnlijk on belangrijk detail als een hoes voor een grammofoonplaat zo'n stof heb ben doen opwaaien als de omslag voor de nieuwe Rolling Stones-elpee „Beggars Banquet". Wekenlang werd er gesproken over een door „Stone" Mick Jagger zelf ontworpen hoes, waarop de mu ren van een toilet stonden afge beeld, die bijna geheel waren volge- klad met zeer korte teksten (overi gens in geen enkel opzicht aanstoot gevend). Uiteindelijk kwam de l.p. er na tuurlijk toch, verpakt in een crème-witte hoes, waarop in sier lijke letters de uitnodiging tot het bijwonen van het „Beggars Ban quet" staat gedrukt, terwijl aan de binnenzijde van de klaphoes een bruinkleurige foto staat afgebeeld van het ..Banquet" met de Stones als -nterst tevreden „Beggars". De produktie van de plaat had overigens al eerder wat tegenslag gehad door een studio-brand, waar door c.e geplande release op 26 juli (Mick Jagger's verjaardag) niet door kon gaan. Voor de muziek op deze typische Stones-plaat zorgden weer Mick Jagger en Keith Richard, terwijl producer Jimmy Miller de produktie voor zijn rekening nam. Twee nummers vsn de l.p. verschenen reeds eerder air single, namelijk: „Street Fighting Man" en „No Epectation". Maar ook de an dere opnamen zijn weer van hoogstaande „Stones'-kwaliteit. Snelle en langzame nummers, mei opvallend stevig bas- en drumwerk, wisselen elkaar af; de meeste wor den gezongen door Mick Jagger al leen en sommige met het hele voka- le assortiment van de Rolling Sto-

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 6