Ik leef bij het moment I Krijn Giezen (29) uit Noordwijk: Al wachtlijst voor de derde torenflat Uw ki+tdeke*t t aó/c S/?aAen* Visknechten leggen werk nog niet neer Gemeentebestuur heeft me niet benadeeld Katwijk telt 691 woningzoekenden GPOTVUII OPHAALDIEN5T. STICHTING SPAARBANK DER GEMEENTE KATWIJK De Landbouwer' SMALFILM Uitknippen en bewaren SCHEMA BEVOLKINGSONDERZOEK GEMEENTE KATWIJK! NffUWE IEIDSE COURANT ZATERDAG 25 JANUARI NOORDWIJK Uitstappen op Boulevard. Steegje in tussen hotel Noordzee en dancing Boule 7. Eerste slopje rechts achter Boule 7 in. Links aanhouden. Rechts ligt een groot parkeerterrein. Laatste huisje links op één na aanbellen. In dit huisje is het museum genootschap Oud-Noord'.wijk99 gevestigd. Al deze aanwijzingen volg ik op en als ik aanbeldoet inderdaad de persoon open met wie ik een afspraak heb: Krijn Giezen. Een kunste naar, die de laatste maanden nogal sterk de aandacht heeft getrokken. Hij kreeg onlangs de prijs van de ge meente Leiden (Inzendingsaankoopprijs) voor zijn in zending tapijten. Kort daarna werd hem de Prijs van de Kritiek 1968toegekend. Afkomstig van de Neder landse sectie van de Association Internationale des Criti ques d'Art (AICA). Prof. H. L. C. Jaffévoorzitter van de sectie Ned., zal hem deze prijs overhandigen ter ge legenheid van zijn tentoonstelling in februari in De La kenhal. Kryn Giezen woont met zijn vrouw Martina op de zolder van het mu seum. Daar heeft hij ook zijn atelier. Aan de wand hangen twee kleden, waar hij aan bezig is. Het vertrek is verder nogal kaal. Voor de ramen is plastic gespannen om de kou tegen te houden. Over de vloer huppelt een zwart konijntje, dat plichtsgetrouw zijn behoefte in een kartonnen doos doet. Verder is er nog een bok, Bok- kie genaamd, maar deze is momen teel ziek. We zitten voor de kachel te pra ten. led<.~ in een kampeerstoel. Mar tina gaat koffie zetten. Krijn maakt een wat verlegen indruk. Ik krijg meer dan eens de gedachte, dat het voor hem allemaal niet hoeft. Vaak kost het moeite antwoord te krijgen. Soms als er een antwoord komt, zegt hij dat zacht voor zich uit. Af en toe gebaart hij naar zijn vrouw en zegt, dat zij beter onder woorden kan brengen, wat hij bedoelt. Prij ijzen Je hebt kort geleden twee prij zen gekregen. Wat vind je daar zelf van? Fijn. Ik had het niet verwacht. Van Leiden ook niet. Hoewel ik vond, dat er in Leiden weinig inzendingen wa ren, die aan de eisen voldeden. Met het rapport van de jury (homogeni teit van de hele inzending, zowel in kleur als in textuur is van een dus danige allure, dat hem de prijs wordt toegekend) ben ik het wel eens. Hoe derate je over je eigen werk? Ik vind het fijn om te doen. Als ik ergens mee bezig ben, is dat voor mij heel erg belangrijk, maar zodra het is gebeurd, laat ik het een beetje schieten. Het gekke is, dat als een werk af is en het met de bode mee gaat naar een museum voor een ten toonstelling, komt het soms ver schrikkelijk terug, maar dat doet me niets. Dat vind ik niet erg. Ik ben echt iemand, die leeft bij het moment. Waarom nu juist wandkleden? Dat weet ik zelf niet. Het is voort gekomen uit het materieschilderij. Ik maakte dingen van hout en touw en spullen, die ik op het strand vond. Later is het stof geworden en nu naai ik stukken leer aan elkaar. Ik heb het idee, dat het nu weer terug gaat naar het schilderij. Materiaal Je gebruikt alles, wat je tegen komt? Nou nee, niet alles. Ik neem soms wel dingen meer, die hier jaren lig gen. Dan doe ik er af en toe weieens iets aan, maar tenslotte denk ik: dat kan ik toch niet gebruiken. Hebben al die dingen met het strand te maken? Dat is niet waar. Dat wordt me gewoon in mijn schoenen geschoven. Het is echt niet zo, dat ik alles langs de zee heb gevonden. Het materiaal (leer op dit ogenblik) trekt me enorm. Dat gebruikte én wat ver sleten is. Ik heb ook een tijd .dingen van fineer gemaakt. Dus met lagen hout op elkaar geplakt. Van tijd tot tijd verandert het materiaaL Nee, niet met de dag. Er zit een logisch ver band in. Je denkt niet, kom, ik heb weer een tijd leer gebruikt, ik moet nou maar weer eens wat anders nemen? Nee, beslist niet. Dat komt ook. omdat ik misschien in dat leer weer een combinatie zie van leer en metaal bijvoorbeeld. Of leer en hout. En dan kan het langzamerhand naar het hout toe gaan. Het is geen zoeken naar iets bij zonders geweest. Het is meer zo ge groeid. Kleur De kleuren van de wandkleden zijn nog al vaag gehouden. Z. zijn niet fel. Heeft dat nog een bepaalde reden? Ik gebruik meestal de kleur van het material, dat ik vind. Er wordt verder heel weinig aan toegevoegd. Het gaat wel in de richting van de objets trouvés, maar ik breng de dingen wel met elkaar in verband. Het is niet zo, dat ik een ready made een voorwerp, waraan niets meer hoeft te worden gedaan) heb ge vonden, dat zo zonder meer af is. Zegt. dat ik zijn vrouw ook maar moet vragen, want ze weet ontzettend veeL Kijken lachend naar elkaar Dat is echt waar. zegt hij met na druk. Is jouw werk, dat je aL enige in Nederland maakt, ergens een reactie op? Ja, zo zou je het wel kunnen zeg gen. Na de Academie in Den Haag met naakten en koppen, ben ik dit gaan doen. Het is een reactie op die portretten en naakten. Ik heb vroe ger veel figuratief werk gemaakt en nu zit het soms nog wel in monu mentale opdrachten. In kerkramen bijvoorbeeld. Over mijn opdrachten heb ik niet te klagen. Verder ben ik leraar aan de Academie in Rotter dam. Mondriaan Je hoeft dus niet in de regeling van de contraprestatie? Lacht en zegt, dat dat voor hem geen punt is. Mijn baan als leraar vormt een hechte basis. Anders zou ik ook nog net als Mondriaan mijn werk kunnen kopiëren. Dat deed Mondriaan om van niets en niemand afhankelijk te zijn. Zijn vrouw vult aan: Als je er een beetje moeite voor doet, kan je er best komen. Zeker als je alleen bent. Wij zijn met z'n tweeën. Dan is het moeilijker. Belangrijk is, dat je zelf tentoonstellingen organiseert en je mensen aanschrijft. Ik ken in Leiden een kunst schilder, die getrouwd is en twee kinderen heeft. Ik dacl.t, dat hij toch wel de contraprestatie nodig had? Ja, dat ben ik wel met je eens. Mondriaan, die had gewoon geen geld om de stukken, waar die mee bezig was, af te maken. Het is wel zo, dat de mensen hem geholpen hebben met geld, maar dat moest zo geraffineerd worden ge speeld om hem niet het idee te geven, dat hij vari hen afhankelijk was. Ik heb vroeger de meest gekke dingen gedaan. Om geld te ver dienen heb ik bijvoorbeeld volières geschilderd met tropische landschap pen. Dat was heel in het begin. Ver der heb ik de weekreclame geschil derd voor de kruidenier. Ondanks alles heb ik er ergens toch nog altijd wel aardigheid aan beleefd. Polyester Ik heb weieens het verwijt ge hoord, dat jouw werk niet experi menteel genoeg is. Dat het niet iets nieuws is. Wat vind je daarvan? Ik ben me ervan bewust, dat het zo is. Ik vind het niet jammer. Het is gewoon eerlijk, zoals ik ben. Ik zou heus geen polyester gaan ge bruiken. omdat dat op een bepaald moment „in" is of ik moet het zelf fijn vinden. Ik heb het gevoel, dat sommige kunstenaars zich te ge makkelijk laten beïnvloeden door mensen van buiten af. Het zijn eigenlijk modeschil ders? Nou, dat zou ik niet zo durven zeggen. Het kan best zijn, dat ze het eerlijk menen. Net als met die con traprestatie. Ik wil echt geen ver wijten aan mijn collega's doen, die wel in deze regeling zitten. Het is ook zo, dat je werk zich ervoor moet lenen. Dat wou ik even duidelijk zeggen. Ik heb zelf meer contact met kunst schilders van deze tijd, zoals Peter Struycken dan met mensen, die wandkleden maken. Ik heb eens er gens gelezen, dat men mij de „Jan Cremer" van het wandkleed noemde. Daar ben ik het niet mee eens. Het komt gewoon, omdat ik ander werk maak. Hoe lang ben je met dit werk bezig? Vanaf 1960 ongeveer. Een jaar of zeven. acht. Ik heb in die tijd met verschillende materialen geëxperi menteerd. Op net ogenblik is dit nu wel de vorm. Ik heb dit werk altijd al willen doen. (Sarcastisch) Als kind tekende ik al zo leuk. Dat is altijd één van de zinnen, die in een interview worden gebruikt. Noordwijk Het gesprek komt op de Objekten- tentoonstelling, die hij gedeeltelijk heeft gezien. Hij is van mening, dat Leiden daarmee geweldig goed voor de dag is gekomen. Hij zou ook graag zijn eigen werk daar hebben gehangen, als ze dat hadden ge vraagd. Als het met m'n werk te maken heeft, kan er ontzettend veel. Hoe denk je over de gemeente Noordwijk? Daar kan ik me niet zo enthou siast over uitlaten. De mcesten wil len alleen maar geld verdienen. Burgemeester en wethouders heb ben ambtshalve wel belangstelling voor kunst, maar niet als personen. Ze hebben tenminste legen mij nog nooit gezegd: we zouden wel eens een ding van je willen hebben. Zijn vrouw: het is ook erg dom van de gemeente, want door het krijgen van onderscheidingen gaan de prijzen omhoog. Ze hebben nog steeds niets van hem aangekocht. Liggen je prijzen erg hoog? KRIJN GIEZEN: een gok Foto Van der Horst. Het is nu makkelijker dan vroe ger. Nu kan ik zeggen: dit is mijn prijs en dat wordt ervoor betaald. Ik vind het toch ook wel belang rijk, dat de mensen iets van je ko pen. Vroeger was het ook voor de koper meer een gok. Er is één man, die die gok heeft gedaan. Hij koopt al jaren werk van mij. Ik kan hem opbellen en zeggen, ik heb iets voor u. En dan koopt hij het gegarandeerd. Hij ver zamelt speciaal werk van mij. Voor hem is het een soort geldbelegging. Hij koopt het niet, omdat hij het mooi vindt. Dat moet iedereen zelf welen. Het kan me ook niet schelen, als iemand werk van me koopt en het kapot scheurt. Ik geloof niet, dat een an der zo van m'n werk kan genieten als ik er zelf van geniet. Ik heb er toch veel meer aan gehad. Een an der heeft er misschien maar 10 pro cent lol van. KEES DE LEEUW KATWIJK Alvorens de agenda aan de orde fe stellen sprak burge meester A. G. Vermeulen gister avond in de raadsvergadering zijn nieuwjaarstoespraak uit. In 1968 nam de bevolking toe van 34.730 op 1 januari 1968 tot 33.385 op 31 de cember, een toeneming dus met 855 personen. Door geboorte en vestiging steeg het aantal met respectievelijk 833 en 2110 inwoners en daalde door overlijden en vertrek met respec tievelijk 299 en 1789. Voor de visserij was 1968 geen goed jaar. De toekomst is onzeker en vol zorg. Voor de tuinbouw was het daarentegen een goed jaar, met een record omzet. Ondanks het slechte weer was er een toeneming te constateren in het aantal gasten, dank zij ook de acti viteiten van de V.V.V. Er kwamen in het afgelopen jaar 443 woningen gereed, terwijl er 37 aan het woningbestand werden ont trokken. Er kwamen dus 406, wo ningen in 1968 bij. Het totale wo- ningbezit steeg van 8500 op 1 jan. tot 8096 op 31 december. Op deze laatste datum stonden er 691 wo ningzoekenden geregistreerd. KATWIJK Gistermorgen heeft burgemeester Vermeulen de sleutels overhandigd van de woning C'olijn- straat 126 aan de heer W. J. J. Riet broek. Deze plechtigheid was op touw gezet, omdat de betrokken woning de 2500ste van de Katwijkse Bouwvereniging is. Onlangs schre ven we daar uitvoerig over. De heer Rietbroek is afkomstig uit Roelofarendsveen, maar hij werkt als PTT-ambtenaar te Kat wijk. Voorzitter D. F. E. Meerburg sprak hem hartelijk loe. zijn spijt erover uitdrukkend, dat mevrouw Rierbroek wegens verblijf in het ziekenhuis niet aanwezig kon zijn. Vlot De heer Meerburg zei, dat bouw en toewijzing van liet flatgebouw vlot zijn verlopen. Alleen Ka-twijkers of hen die economisch aan Katwijk zijn gebonden, hebben één van de 156 in het veertig meter hoge ge- Katwijker C. van Rijn: KATWIJK Naar aanleiding van het gemeenteraadsdebat waar bij mr. J. van der Plas de raadzaal heeft verlaten, hebben wij de heer C. .van Rijn, Zuidstraat 57f, ge vraagd, of hij zich inderdaad door de gemeente benadeeld voelt. Zijn antwoord was: beslist niet. Volgens mr. Van der Plas hadden B. en W. verzuimd de heer van Rijn erop attent te maken, dat hij bij de verkoop van zijn herrijfspanden aan de gemeente ook recht had op scha devergoeding. Tevreden Volgens de heer Van Rijn had hij daar zelf ook al aangedacht, maar was hij er niet over begonnen, om dat hij in werkelijkheid geen be drijfsschade lijdt „Als je iets eist, moet je het ook kunnen verdedigen en dat is er in dit geval niet bij. De zaak is tot mijn volle tevredenheid en in goede har monie behandeld. Ik ben blij, dat ik uit deze oude Bijna geen keuze en toch een hoge prijs RIJNSBURG Vermoedelijk zal het assortiment dat men deze weken bij de bloemenhandelaar aantreft, niet zo erg uitgebreid zijn. Kijk de leverancier er echter niet boos op aah, want hef risico, daf hij moet nemen is bij de huidige veilingprij- zen toch al groot genoeg. Waarschijnlijk zal hy zich bepalen tot enkele goed houdbare bloemsoor ten, waarvoor men dan weliswaar een fikse prijs moet betalen, maar waar aan men dan tenminste iets heeft Ook de afgelopen week was de aan voer te gering in vergelijking met de vooral grote buitenlandse vraag, zodat voor het eenvoudige bosje bloemen hoge prijzen werden betaald. Prognose: Iets dalende markt door grotere aanvoer, maar niettemin prijzen, die vér boven het gemiddel de liggen. Maandag: buurt 19: Lage Morsweg. P C Hooftlaan. Vondellaan, Van Baerlestraat, Jacob Catslaan, Gerard Brandstraat. Coornhertstraat, Const. Huygenslaan, Bre- derostraat. Spieghelstraat, Roemer Vis- scherstraat, Tesselschadestraat. Leeghwa- terstraat, Storm Buysingstraat, Caland- straat, Leemanstraat, Conradstraat. Dljk- straat, Stuwstraat, Sluisstraat. Duiker- straat. Damlaan. Haagsestraatweg. Maandag: buurt 17: Hoge Morsweg (ook de woonschepen), Morsweg (van Lage Morsweg tot Hoge Morsweg). Mors laan, Dr. Lelylaan, Granaathof. Diamantlaan. Onvxhof. Amethishof. Smaragdlaan. Ro bijnstraat. Parelslraat. Topaaslaan. Aqua- marijnstraat. Bothastraat. Herman Coster- straat. Morskade. Rhijnhofweg. Dinsdag: buurt 22: Melchior Treublaan. Stieltjesstraat. Franchtmontlaan, v d Hoe- venstraat. Kanaalweg (van v Vollcnho- venplein tot suoorlljn). v d Sande Bak- huyzenlaan, Beverlncklaan, Temminek- straat- Suringarstraat, Burggravenlaan LATER ZIJN ZIJ ER U DANKBAAR VOOR Ook voor hen leidt de weg naar grotere welvaart via het geregeld sparen (ook van kleine bedragen) bij de de spaarbank die U. behalve een hoge rente, de grootst mogelijke veiligheid biedt. EEN SOCIALE INSTELLING ZONDER WINSTOOGMERK. Ouderen, hebt U al kennis gemaakt met het Algemeen Premiespaarplan mei een premie van 20 pet. Nadere inlichtingen op onze kantoren KATWIJK AAN ZEE: PRINCESTR. 26 - W. DE ZWIJGERLAAN 59 - School SUURMONDSTR KATWIJK a. d. RIJN: RIJNSTRAAT 36. (geheel), Asserstrraat. Scholtenstraat. Moddermanstraat, Oppenhelmstraat. Dinsdag: buurt IR: Lammenschansweg (beide zijden van Zodterwoudscslngel tot station), Kamerllngh Onnespleln. De Sit- terlaan, v d Waalsstraat, Buys Ballotstraat, Hugo de Vriesstrnat, Kapleynstraat. v d Waalsplein, van Bemmelenstraat, Lorcntz- kade (geheel). Zeemanlaan, Van 't Hoff- straat. Bakhuis Roozeboomstraat. Donderdag: buurt 21: Havenplein. Haar lemmerstraat (van Haven tot Mare). Don- kersteeg, Kulpcrsteeg, Dullebakkersteeg. Hooglandsekerksteeg. Pelikaanstraat, Koe straat, Lege Werfsteeg. Duizenddraad- steeg. Van der Werfstraat, Bouwelouwen- steeg. Meermanshol. Druckerstraat, Mare- dorsedwarsstraat. Grevenstraat. Volders gracht, Noord- en Zuid Rundersteeg, Janvossensteeg. Koddesteeg, Clarastceg. Oude Singel (van Houtmarkt tot Marei, Oude Vest (van Havenplein tot Mare). Lange Zandstraat, Volmolengracht, Oost- dwarsgracht. Koolstraat. Emmastraat, Baatstraat. Donderdag: buurt 23: Haarlemmerstraat (van Turfmarkt tot Mare), Stille Rijn Apothekersdijk, Schapensteeg. Goegerril- steeg, Prinsesseknde, Turfmarkt, Steen straat, Beestenmarkt, Nieuwe Beesten markt, Kort Galgewater. Morsstraat, Smid- steeg, Narrnslr., Krulsslr., Ie Binnenvest- gracht, 2e Blnncnvestgracht, St. Aagtenstr., Lammermarkt. Marktstecg. Lange Schei- straat, Nieuwe Mare, Oude Singel (van Mare tol Turfmarktbrug), Fokkestraat, Oude Vest (van Turfmarkt tot Mare), Lan ge Mare, Vrouwenkrekhof. Vrouwenkerk- koorsteeg, Dolhulssteeg. Slonshof. St. Ur- sulasteeg. Cacclllastraat, Lange en Korte Lijsbetsteeg, Korte en Lange Agnleten- straat. Spljkerboorstceg. Vestwal. 3e Bin nenvestgracht. Kelnevcststeeg, Lange- gracht. Vredehof. Houtmarkt. Noorder straat. Hendrikstraat. Vrijdag, buurt 20: Van Vollenhovenkade. Van Vollenhovenpleln. Snouck Hurgronje- straat, Huizlngastraat. Uhlenbeckkade, Co- lenbranderstraat, Mcyerskade, Duyven- dakstraat. Kanaalweg (van Hoge Rijndijk tot v Vollenhovenpleln). Rijndijkstraat. Kanaalstraat. Dozystraat. De Goejestraat, Cosijnstraat, Hartmanstraat Roomburger laan. Hoge Rijndijk (van Utr. brug tot Wilheiminabrug). Utrechtse Jaagpad (van Utr. brug tot Wilhelmlnbrug). Catharlna- straat. Rijnstroomstraat. Vrijdag, huurt 2ti: Hoge Rijndijk tvan Wilheiminabrug tol RliIJnvreugd). Utrecht se Jaagpad (van Wilheiminabrug tot Rhljnvreugd) RhIJnvreugd. Bruggestraat, Besjeslaan. Park .Die Leythe" Roombui- gerweg. Aarstraat Meerburgerkade en strat. Gouwestraat. Amstelstraot. Lecde- straat, Wlerlckcstraat, IJsselkade. Kasteel hof Vllststrant, Zaanstraat, Maasstraat. Merwedestraat, Drechtstraat. Llngestraat Spaarnestraat. Lekstraat. Vijftig nieuwe dekens voor hospitaaltje KATWIJK AAN ZEE Voljtnde week donderdag: om acht uur wordt in de oranjezaal een zendingsavond gehouden door de heer Vriend, die tier maanden in centraal Nieuw- Guinea doorbracht en daar zijn zoon die zendingsarts is en ds. G. Kuijt uit Katwijk bezocht. Op beide zendingsvelden werden dia's en geluidsopnamen gemaakt. De opbrengst van de avond is be stemd voor de aanschaf van vijftig nieuwe dekens voor het hospitaaltje. van dokter Vriend. BURGERLIJKE STAND HILLEGOM Geboren: Hendrica Agatha dv A H P Otte en J J van der Meer; Bianca Petronella Clasina dv P J van der Raad en N C M Warmerdam; Nicolaas Jacobus zv W J Stroombergen en C G Beugelsdijk; Ronnie Johannes zv B C Persoon en J van der Stelt; Peter Jos zv H M Zwaneveld en J H M Schlaman Ivonne Wilhelmina Agatha dv N C van der Geest en E C Geerlings. Ondertrouwd: A M Rusman en S Kuiper. Getrouwd: R E Muller en W C Mesman Overleden: B C Dam v 60 j echt- gen. v G M Chaudron, M van der Werf m 84 jaren, C Ultee m 72 j. VALKENBURG De CHU en ARP, afd. Valkenburg, houden maandagavond om 8 uur in de zaal van Het Wapen van Valkenburg een gecombineerde ledenvergadering. De wethouders G. Vis en P. Langeler zullen spreken over het gemeentebe leid. Ook nietleden zijn van harte welkom. Hoger dividend van Tilburgse hyp. bank TILBURG In de heden gehouden vergadering van commissarissen en directie van de Tilburgse Hypotheek bank N.V. is besloten aan de algemene vergadering van aandeelhouders, te houden op 4 maart, voor te stellen over het boekjaar 1968 een dividend te declareren van twaalf pet (over 1967 werd tien pet uitgekeerd». troep weg kan en in de gelegenheid word gesteld ergens anders op nieuw te beginnen. Ik kan zo over stappen. ik lijd daardoor geen scha de". Aldus de heer Van Rijn. Hoog en lang waler te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Zondag: hoog water 9.10 en 21.40 uur; laag water 4.46 en 17.16 uur. Maandag: hoog water 10.22 en 22.55 uur; laag water 5.41 en 18.17 uur. bouw opgenomen woningen toege wezen gekregen. Negentig niet uit Katwijk afkomstige aanvragers moesten worden teleurgesteld. Intussen is al een wachtlijst aart- gelegd van mensen die graag zo n woning willen hebben als er één vrijkomt. De huur bedraagt ge middeld 193 per maand, verwar- mingskosten en dergelijke inbe grepen. Voorzitter Meerburg bood de heer Rietbroek namens de bouwvereni ging een wandklok en een bloemen- bak aan. Voor mevrouw Rietbroek kreeg hij een ruiker bloemen. Nadat de burgemeester, die ver gezeld was van wethouder J. van Dijk. de sleutels had aangeboden, bezichtigde het gezelschap de woning en ging bij de huismeester een drankje drinken. Het flatgebouw heeft de Kat- wijksche Bouwvereeniging vijf miljoen gulden gekost. Het teH veertien lagen: twaalf woonlagen, een laag garages en een laag berg plaatsen. KATWIJK AAN ZEE Aan de rijksuniversiteit in Utrecht slaagden J. de Vreugd en C. van der Plas voor het voorbereidend kerkelijk examen. Na het houden van hun proefpreken in de Geertekerk rest hen nog het tijdelijk vervullen van een leervicariaat en een semester op het seminarie in Driebergen. KATWIJK AAN ZEE Eind deze maand en begin februari zal weer een bevolkingsonderzoek op tbc plaats hebben. De uitnodigingskaar ten voor personen van 15 jaar en ouder, die in Katwijk aan den Rijn wonen, zijn al verzonden. De foto- kosten bedragen f2. Het onderzoek wordt gehouden in de Geref. Kerk Nieuwstraat, Pniëlkerk (Hoornes) en Hervormde Kapel Voorstraat. IJMUIDEX De visknechten hebben op een soms chaotische ver gadering besloten het werk nog niel neer te leggen. Zij zullen nog twee weken wachten. In die periode moet de nieuwe cao een feit zijn. De vak bonden begeren voor de vaste vis knechten boven de 21 jaar een mini mumloon van f 225 bruto per week. Weliswaar betalen verscheidene vishandelaren dit al. maar de vak bonden wensen de lonen over de he le linie gelijk te trekken. Ook willen ze een verkorting van arbeidstijd. Voor de losse visknechten moet het Klucht run Amphis nogal langdradig LEIDEN „De ooievaar vergist zich" was een stuk, dat de toneel groep „Amphis" gisteravond nogal wankel op de planken zette. In het programma werd het aangeduid als een klucht en de jolige blik, waar mee de „aankondiger" het publiek vast voorbereidde deed ook iets kluchtigs verwachten. Het door Hans Nesna geschreven verhaal bleek echter geweldig langdradig te zijn. Ingewikkelde familietoestanden waren er volop: dochterlief is stu dente op vaders kosten. Zoon Henk studeert in dezelfde stad als zijn zus. Wat anders te verwachten dan dat vader zo nu en dan eens een kijkje komt .nemen in de stad om te zien. waaraan zijn goede geld wordt verspild. Plotseling blijkt daar een kind uit het niets in de luxueuze woning (mét dienstmaagd) van dochter Elly te zijn terechtgekomen. Van wie is dat kind? Is het van Elly? Is het van de losbollige Ome Dirk? Of is het mis schien van broer Henk? Als in het eerste bedrijf blijkt, dat Henk al meer dan een jaar getrouwd is, en aangezien dit een net verhaal is, kan het alleen van hem zijn. De anderen zijn namelijk nog niet ge huwd. Nu wil elk van de spelers om de beurt de Waarheid weten. Dus werd steeds weer het hele verhaal verteld, wat het geheel erg lang maakte. uurloon vastgelegd worden evenala het recht op een vakantiebon. Enkele visknechten probeerden hun collega's over te halen er maan dag al het bijltje bij neer te leggen, maar dit initiatief werd vanachter de bestuurstafel de kop ingedrukt. De Nederlandse Zeevisgroothan- delsvereniging hierbij zijn bijna alle vishandelaren in IJ muiden aan gesloten stelt zich op het stand punt, dat een' cao afgesloten moet worden voor alle aanvoerhaven# voor vis in Nederland. Door de de centralisatie van de aanvoer wordt het voor de vereniging steeds moei lijker haar concurrent ieposit* te handhaven. De vakbonden stellen hiertegeno ver, dat de situatie in IJmuiden ge heel anders is dan bijvoorbeeld in Scheveningen. Daarom moeten de IJmuidense visknechten een eigen cao hebben. De Zeevisgroothan- delsvereniging wijst er dan weer op, dat de vakbonden in 1966 de onder handelingen over een nieuwe cao hebben afgebroken. Daarom is deze overeenkomst nog steeds van kracht. v/oor Centrale Verwarming Grimbergen Noordermeer v/liet N V 19-20 - Rijnsburg EEN GOED STUKJE KAAS in huis met de feestdagen? n levert O kaas die door een bepaald rijpings-proces een bijzondere inte ressante smaak heeft gekregen! VOORSTRAAT 36 TEL. 2136 FOTCURSUS D. KRUYT a.s. Maandagavond in „Noordzee Bespreking van 3 amateurfilm». Toegang vrij. FOTO D. KRUYT Katwijk - Rijnsburg GEREFORMEERDE KERK, NIEUWSTRAAT woensdag. 29 januari 1969 14—16.15 uur 19—21.15 uur donderdag. 30 januari 1969 9—1145 uur 14—16.15 uur vrijdag. 31 januari 1969 14—1015 uur 19—21.19 uur PNIËL-KERK (HOORNES) dinsdag. 4 februari 1969 1416.15 uur 19—21.15 uur woensdag. 5 februari 19G9 9—11 45 uur 14—16.15 uur donderdag. 6 februari 1969 1416.15 uur 19—21.13 uur N.H. KAPEL (VOORSTRAAT) maandag. 10 februari 1969 9—11 45 uur 1416.15 uur dinsdag. 11 februari 1969 14—10.15 uur 19—21.15 uur woensdag. 12 februari 1969 9—1145 uur 14—10.13 uur donderdag. 13 februari 1969 9—1145 uur 14—16.15 uur vrijdag, 14 februari 1969 14—10.15 uur 19—21.13 uur maandag, 17 februari 1969 14—10.15 uur 19—21.15 uur dinsdag. 18 februari 1969 9—11 45 uur 14—16.15 uur woensdag. 19 februari 1969 14—10.15 uur 19—21.15 uur donderdag. 20 februari 1969 9—11 45 uur 1416.13 uur vrijdag. 21 februari 1969 1416.15 uur 19—21.15 uur maandag. 24 februari 1069 9—11 45 uur 1416.13 uur dinsdag. 25 februari 1969 14—16.15 uur 19—21.15 uur EINDE ONDERZOEK.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3