UTRECHTS GESPREK 18 Hin !*d met Hongkong-gnep Eerste Koreaantjes eindelijk naar ons land onderweg KVP'ers IN ZAANDAM TREDEN UIT PARTIJ Verzet Arjos en radicalen ARP benoemt delegatie Nog tl611(lu lZCIldcn NOG GEEN ZICHT OP EINDE VERONICA Hardnekkige etherpiraten in Twente Verkeersplein Leidschendam verbeteren In veilige haven Milde straf voor dodelijk ongeluk ARP: Haast met wegverbinding naar Ruhrgebied Llinia Melkpoeder wordt nog niet gelost Filmster Delon in hechtenis TEGENVALLER f 150 MILJOEN In februari besluit over Schiphollijn? 5 VRIJDAG 24 JANUARI 1969 (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT Het provinciaal comité van de ARP in Utrecht heeft gisteravond als eerste provincie in het land officieel machti ging gekregen van de kiesverenigingen in dit ressort een delegatie samen te stellen om met CHU en KVP in overleg te treden. Onder werp van het overleg is een meer gezamenlijke presentatie van de politiek van de drie partijen in deze provincie. Er zijn tussen de par tijen al officieuze besprekingen gevoerd. Vrijwel de gehele vergadering waarop 83 «temmen van kiesver enigingen vertegenwoordigd waren ttond welwillend tegenover het voorstel van het provinciaal comité. Enkele leden van de groep raxiika- len binnen de ARP onder leiding van de heer A. G. Smallenbroek uit Bunnilk deden echter het voorstel met het gesprek nog enige tijd te wachten om zich in eigen kring eerst nog nader te bezinnen op de confessionele opvattingen binnen de KVP en enkele pölitiek-aakelijke punten. Hoewel de AiRJOS-vertegenwoor- digers zich aanvankelijk achter het bestuursvoorstel schaarden steunden zij toöh dit amendement. Met 17 stemmen tegen kreeg na een uitvoe rig debat het provinciaal comité ten ■lotte toch machtiging het gsprek met KVP en CHU te beginnen. Op het verzoek van de ARJOS haar tegenstem te mogen motiveren reageerde voorzitter mr. J. A. Oos- terhoff, dat hij geen behoefte had aan gehuil bij een tegenstem. Men had dan beter voor kunnen stemmen en niet huilen. Onderzoek Aan het officiële gesprek tussen de drie partijen zal deelgenomen wor den door de besturen van de pro vinciale organisaties en een verte genwoordiging van de fracties in de Provinciale Staten. Het voorstel be treft het medewerken aan een onder zoek naar de mogelijkheden tot sa menwerking. Een concreet resultaat, noch naar vorm noch naar inhoud, staat van tevoren niet vast. Wel zal men zich positief opstellen ten aan zien van het bereiken van een con creet resultaat. Zoals de voorzitter verklaarde, zal het beraad gevoerd worden in de geest van de resolutie van het Partij- DEN HAAG Minister Klompé (cultuur, recreatie en maatschappe lijk werk) weet nog niet wanneer de Tweede Kamer zal worden gevraagd het Verdrag van Straatsburg tot uit banning van piratenzenders goed te keuren. In haar memorie van antwoord merkt de minister op dat dit verdrag niet los kan worden gezien van een wijziging van de Telegraaf- en tele- foonwet, die noodzakelijk is om aan de verplichtingen van het verdrag te kunnen voldoen. De regering beraadt zich erover hoe een en ander op verantwoorde wijze op elkaar kan worden afgestemd. Verder deelt zij mee dat de nieuwe Omroepwet omstreeks 1 mei in werking zal kunnen treden. Het NTS-programma heeft nog niet zijn uiteindelijke opzet gekregen. In totaal verzorgt de NTS 38 procent van de totale zendtijd. Dit percentage (24Vz uur) staat volgens haar een evenwichtige en juiste ontwikkeling van het gezamenlijke programma niet in de weg. De zendtijd voor radioreclame zal nog kunnen worden uitgebreid ge zien de belangstelling van de adver teerders. De NRU overweegt maatregelen om de belangstelling voor Hilversum 3 te vergroten. De pers heeft in 1967 door de Invoering van de tv-reclame een schade geleden van meer dan veertig procent van de opbrengst van die reclame. ALMELO De etherpiraten blij ven in Twente hardnekkig aan het werk. Woensdagavond laat hebben politie en PTT-ambtenaren opnieuw een illegale zender opgerold. De zen der Winnetou werd bediend door de 22-jarige bouwvakker H. G. uit Alme lo. Kortgeleden werden bij een actie acht geheime zenders tot zwijgen ge bracht. Omdat de bouwvakker in Almelo weigerde de deur van zijn woning te openen, verschafte de politie zich op krachtdadige wijze toegang. De appa ratuur, een versterker, grammofoon en grammofoonplaten, werd in beslag genomen. Winnetou is twee maanden in de lucht geweest. De eigenaar is aangehouden. Gisteravond klonken er op de mid dengolf wel 25 roepnamen. Volgens deskundigen betekent dit dat er ze ker nog zo'n vijftien etherpiraten werkzaam zijn. Zij hebben inmiddels een nieuw middel bedacht om te ont komen aan de politie en PTT. Verschillenden hebben hun zendinstal- latle in een auto gebouwd. Tijdens het senden rijden z« daarmee rond. Convent van 25 mei 1968 en de brief van het Centraal Comité van 19 de cember jl. Het besluit, bovengenoem de machtiging te vragen, had het provinciaal comité al genomen voor dat de brief van het Centraal Comité bekend werd. Het beraad aal inhouden: 1. Over eenstemming over de principiële uitgangspunten voor christelijke po litiek; 2. Beraad over de hoofdzaken van een gemeenschappelijk politiek optreden, zo mogelijk zelfs over een in hoofdzaken gemeensohaippellyk politiek program; 3. De wijze waar op men tot uitvoering van de ge meenschappelijke propaigandapunten moet komen, onder meer by kandi daatstelling van leden voor provin ciale staten, het vragen van een bereidverklaring tot loyale mede werking aan eventuele gemeenschap pelijke programmapunten en afspra ken; 4. Een samenwerking, die niet I tot een gesloten christelijke blok vorming mag leiden, dus geen af sluiting bij voorbaat van samenwer king met bepaalde andere politieke groeperingen. Als onderwerpen voor gemeen schappelijk beraad noemde het co mité voorts nog: een gemeenschap pelijke verkiezingsaktie, een ge meenschappelijk verkiezingsprogram, gemeenschappelijk fractieberaad, ge- meenschappelijk optreden in staten- I vergaderingen en gemeenschappe- lijk bestuursoverleg dan wel varia ties of combinaties van deze moge- lijkheden. „Verraden" De heer Oosterhoff uitte ernstige kritiek op de radicale reactie, waar- i in de brief van het Centraal Comité inzake de samenwerking met KVP en CHU een „onvoorstelbare blun der" werd genoemd en waarin te vens werd opgemerkt, dat men zich daardoor „verraden" voelde. Deze uitlatingen duiden naar het oordeel van de heer Oosterhoff op een on gerechtvaardigde angst voor alles wat maar even wijst in de richting van een mogelijke gezamenlijke pre sentatie van de christelijke politiek in Nederland. Deze angst getuigt niet alleen van een geringschatting en onderwaardering, aldus de heer Oosterhoff, van de mogelijkheden van de Christelijke politiek zelf, maar ook van een gebrek aan vertrouwen in hen, die ernstig willen zoeken naar een eigentijdse vertolking van een gemeenschappelijke christelijke politiek. Zulke zoekers zijn niet al leen in de a.r. kring te vinden. De voorzitter van het provinciaal comité Utrecht stelde tenslotte dat vanuit christelijke geloofs- en le vensovertuiging een eigen, politiek wezenlijke bijdrage kan en moet worden geleverd aan de staatkundi ge vormgeving van onze samenle ving. Staat en politiek beïnvloeden de menselijke samenleving thans meer dan ooit tevoren. Het regelend ingrijpen van de over heid heeft in sterke mate vat op de individuele persoon in zijn velerlei relaties. Niet alleen rijdende auto weggebruiker Ook ongebruikte auto's belasten DEN HAAG Minister Bakker van Verkeer en waterstaat denkt er over auto's die zo maar langs de weg worden neergezet en auto's die niet worden gebruikt, ook te gaan be lasten met motorrijtuigenbelasting. Het is een probleem dat steeds meer gaat spelen en bij de huidige ver keerssituatie gaat het niet meer aan alleen de rijdende auto als wegge bruiker te zien. In antwoord op een vraag van de heer Schakel (a.r.) en nog enige an dere leden van de vaste commissie van Verkeer en waterstaat uit de Tweede Kamer zei de minister giste ren dat er een wetswijziging voorbe reid wordt, waarbij aandacht wordt geschonken aan een meer bewust prijsbeleid voor parkeren. Meer verschil in prijs naar plaats en ook naar tijdsduur zal hierdoor mogelijk worden. i Staatssecretaris Keyzer deelde mee, dat de Vereniging van Nederlandse Gemeenten weinig voelt voor facili teiten voor taxi's boven ander ver voer. Van zijn kant was de staatsse cretaris wel beporteerd voor bijvoor beeld een vrije baan voor taxi's, maar in deze hebben de gemeenten het laatste woord. Senator E. Meester: DEN HAAG Het Eerste-Kamer- lid E. Meester (soc.) heeft minister Bakker gevraagd of het mogelijk is over het verkeersplein Leidschen dam een „fly-over" aan te brengen, of beide rijbanen van de autosnel weg 4a tussen de verkeerspleinen Leidschendam en Ypenburg tc ver breden tot drie rijstroken elk. Volgens de heer Meester krijgt 1 het deel van rijksweg 4a lussen bei- j de verkeerspleinen meer het karak- I ter van een randstadsweg dan een autosnelweg, waardoor voldoende doorstroming, evenals op het ver- keersplein Leidschendam, onmoge- i Uik ia. UTRECHT Dat de befaamde Honkong-griep nog weinig in omvang afneemt, hebben deze maand be- drijfsonderzoeken wel laten blijken. Het Gemeenschappelijk Administra tiekantoor maakte gistermiddag be kend dat midden januari 75.618 ziek temeldingen werden geregistreerd. Aangenomen wordt dat de helft van deze mensen met griep het bed moe- (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG Eind volgende week worden op Schiphol de twee eerste Koreaanse kinderen verwacht, die in Nederlandse pleeggezinnen worden opgeno men met de bedoeling dat zij door deze pleegouders later wor den geadopteerd. Dat zal dan zijn ruim twee jaar nadat in een tv-uitzending van de Vara de aandacht op deze adoptiemoge lijkheid was gevestigd en die maar liefst duizend aanvragen uit het hele land tot gevolg had. De pleegouders, die de kinde ren komen afhalen en hun over tocht zelf hebben bekostigd zul len. toen ze zich destijds aan meldden niet hebben bevroed, dat het ene kindje toen mis schien niet was geboren (het is ruim twee jaar oud) en het ande re nog niet eens (dat is nog maar één). Een bewijs ervoor hoe moei zaam zo'n ongebruikelijke proce dure moet verlopen, zowel in het land van herkomst als in het ont vangende land. Wat Nederland betreft was er zelfs in de Kamer een interpella tie namens zeven partijen nodig om de weg te banen. Deze resul teerde in een door de minister van Justitie officieel ingestelde adviescommissie buitenlandse pleegkinderen. Lange iveg Er is inmiddels rapport uitge bracht, bepaalde richtlijnen die voor ons land bij adoptie golden moesten worden veranderd, uit voerige onderzoeken naar de geschiktheid van adspi- rant-pleegouders dienden te wor den verricht (het is nog niet ge heel beëindigd) en tenslotte dien de met de Child Placement Ser vice in Korea in overleg te wor den getreden, die de daarvoor in aanmerking komende kinderen in Korea zou aanwijzen. Van de aanvang bleek al, dat op Vietnamese oorlogsweesjes of andere alleenstaande kleinen, hoe groot de nood ook is, niet behoef de te worden gerekend, want de Vietnamese regering staat afwij zend tegenover adoptie in een ander land. De bekende Nederlandse au teur, Jan de Hartog, die in Ame rika woont en zich zeer inspant voor deze kinderen, vormde zoals men weet de aanleiding. Hij was het die er in een uitzending van Mies en Scène over vertelde hij had toen juist twee Koreaan tjes in huis gekregen. Motor Het was zijn vriend en colle ga-auteur Den Doolaard die hij na de vele Nederlandse reacties op de uitzending in de arm nam; diens echtgenote, mevrouw Erie den Doolaard kan met recht de motor achter de hele organisatie worden genoemd. In feite geldt het hier volledig een particuliere actie, die men graag grotere omvang had doen aannemen. Maar dat zit er met de huidige contacten niet bepaald in. De bemiddelingsorganisaties zijn voor het Verre Oosten meer genoemde Child Placement Ser vice en voor ons land de Neder landse International Social Ser vice, die onvoldoende bemand is om grote aantallen kinderen te bemiddelen. De door de minister ingestelde commissie buitenlandse pleegkin deren wil nu bezien of er een eigen organisatie in het leven kan worden geroepen, die meer kinderen kan verwerken dan ISS. Deze nieuwe organisatie zou mogelijk onder het departement van Justitie kunnen ressorteren. Confrontatie van een onwennige Koreaanse kleine en haar nieu we moeder op een vliegveld in Amerika. De twee kinderen die nu ko men zijn zogeheten volbloed Ko reaantjes, van wie er ook vele in nood zijn. Maar die nood is kwantitatief veel groter onder de Koreaantjes van gemengd bloed, die door de gemeenschap aldaar worden uitgestoten. Andere con tacten in het Verre Oosten moe ten worden gezocht om te trach ten juist die kinderen over te la ten komen. Want vooral ten be hoeve van hen is de Nederlandse actie destijds gestart. Het is te hopen, dat er zo toch nog een respectabel aantal mag overkomen. Jan de Hartog heeft tenslotte zijn befaamde boek De Kinderen, dat als een nuttige voorlichting voor Nederlandse adspirent-ouders kan worden beschouwd, niet alleen voor de nu zo gelukkige twéé pleegouder paren geschreven! De bemanningsleden van de kust vaarder Seta, woensdag na aanva ring met de Italiaanse kustvaarder verloren, zijn veilig aangekomen in Hastings, Engeland. De Seta was een 400 tons kustvaarder. HAARLEM Zeven maanden ge vangenisstraf en intrekking van het rijbewijs voor een jaar is de eis die de vertegenwoordiger YV. L. de G. uit Maaseik in België over zich hoorde uitspreken. Hij stond gisteren bij de Haarlemse rechtbank terecht voor het veroorzaken van een verkeerson geluk met dodelijke afloop. De verte genwoordiger was onder invloed. Zaterdagavond 9 november reed de Belg in zijn auto een 68-jarige wedu we in Heemstede aan. De vrouw was op slag dood. De automobilist ging er van door, maar meldde zich enkele uren later. De G. reed met een ver moedde snelheid van 80 kilometer per uur binnen de bebouwde kotn. De rechtbank zal over veertien dagen uitspraak doen. DEN HAAG De anti-revolutio nair Aantjes heeft minister Bakker gisteren in de Tweede Kamer ge waarschuwd dat zijn fractie er bijna aan toe is door middel van een motie een uitspraak van de Kamer te vra gen over spoedige doortrekking van rijksweg 15 (vs-naf Rotterdam) naar Duitsland. De heer Aantjes haalde enkele uitspraken aan uit het Amerikaanse rapport over de betekenis van het Europoortgebied voor de Nederlandse economie. De heer Aantjes vond dat het nu echt wel tijd wordt een zaak waar al zoveel jaar over gepraat is, tot uitvoering te brengen, waar het grote vrachtverkeer zich nu nog een weg moet zoeken over een onvol doende verkeersnet. Hij kreeg steun van de KVP'er Van Koeverden, die bij voorbaat verklaarde achter een a.r. initiatief te zullen staan. Minister Bakker zegde toe ernstig rekening te zullen houden met deze opmerkingen, al kon hij geen toezeg ging doen over het klaar zijn van de gehele weg. Hij wees er op dat in 1971 de weg van Ridderkerk tot Bab- berich autosnelbaan zal zijn, we liswaar voorlopig nog met twee ver keerspleinen: bij Gorinchem en Den Deil. Binnen enkele jaren is de goede verbinding er dus. POTTERS nToTst"cnTKe^in_ ..en bij zware of hardnekkige verkoudheid POTTER'S CATARRH PASTILLES Alleen bij apoth.Rf» «n droglrttn ZAANDAM De uit vijf leden bestaande gemeenteraadsfractie van de KVP in Zaandam, heeft gisteravond medegedeeld, dat zij en bloc heeft bedankt voor het lidmaatschap van de KVP. De fractie, waaronder wethouder H. J. H. Esser, zal als onafhankelijk gaan optreden. De raadsleden zullen hun zetels niet beschikbaar stellen. De overwegingen hiervoor zijn dat de leden niet overgaan naar een andere partij en de KVP-lijst geen kandidaten meer heeft. Na het bekendmaken hiervan besloot de gemeenteraad, dat de heer Esser als wethouder kan blijven zit ten. De fracties van de PvdA, CPN en PSP juichten het bedanken van i de fractieleden toe. De Protestants Christelijke Groepering keurde het 11. I In de verklaring van de KVP-frac- tie werd gezegd dat men vooral na de Nacht van Schmelzer zich in toene mende mate kritisch had opgesteld ten opzichte van de eigen partij. Her haaldelijk heeft men hiervan blijk gegeven. Enige jaren geleden zei men al de K van de KVP niet meer juist te vinden. „Voor ons is een katholie ke of christelijke partij geen kwestie van principe, maar van louter oppor tuniteit." Fusie Destijds werd een motie aangeno men, waarin het partijbestuur ge vraagd werd de KVP om te vormen tot een echte algemene Volkspartij. De raadsleden in Zaandam zeiden hierin lang geloofd te hebben, maar dit nu niet meer te doen. Lange tijd heeft men gedacht dat een fusie van christelijke partijen een eerste stap in de goede richting zou zijn. „Telkenmaal", zo zegt men in de "verklaring, „werd onze fractie echter in deze benadering van een toekomstig standpunt in haar ver trouwen beschaamd door politieke beslissingen." Deze beslissingen verwijderden de fractie van de partij. De roep om duidelijkheid heeft, naar de raadsle den zeggen, veel bijgedragen tot het bedanken als lid van de KVP. Er wordt nog aan toegevoegd dat het besluit in grote eensgezindheid werd genomen. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De beslissing ten departemenle om een Nederlandse regeringszending met voedsel voor Biafrancn niet onder Rode-Kruisvlag naar Lagos te sturen, heeft kwalijke gevolgen gehad. Het Nederlandse vrachtschip Imber ligt nu al sinds 5 januari in Nigeria zonder dat een lading melkpoeder, waaraan zo dringend behoefte be staat, kan worden gelost Het geldt hier een gift van de Ne derlandse regering. De Imber vaart regelmatig onder Rode-Kruisvlag: in dit geval dus niet. Door het zoekraken van connossementen (deze zijn niet in het bezit van de National Rehabilita tions Comittee in Lagos gekomen), nadat ze door het ministerie van landbouw waren verzonden, is uit laden onmogelijk. Formaliteit De Nederlandse ambassadeur in Lagos tracht nu de doorslagen van de connossementen, die in het bezit zyn van de kapitein van de Imber. als officiële stukken aanvaard te krij gen. Tot op heden is hem dat niet gelukt Ware de zending onder Rode-Kruis vlag verzonden, dan zou er, zo leert de ervaring, van deze moeilijkheden geen sprake zijn geweest. Onder ver antwoordelijkheid van het Rode Kruis zijn dergelijke onregelmatigheden nimmer voorgekomen, terwijl ook de indruk bestaat dat de huidige for- Oud-chef Rode Kruis: Massamoorden in Biafra zijn geen volkerenmoorden mele moeilijkheden dan onmiddellijk zouden zijn opgelost. De partij melkpoeder is niet aan bederf onderhevig, maar de gang van zaken levert uiteraard wel stagnatie in de distributie op. Het schip zou na Lagos onder Rode-Kruisvlag door varen naar Calabar. BERN De massamoorden aan belde zijden in de Biafraans-Nigeri- aanse oorlog kunnen niet worden aangeduid als „volkerenmoord". Dit is de mening van de oud cbef-afge- vaardigde van het Internationale Ro de Kruis in Lagos. „Het is duidelijk dat de centrale regering probeert de steun van de Ibo's te krijgen bij haar pogingen hen in de federale staat te integre ren," aldus dr. Gerhard Schuersch. Hij verklaarde op een persconfe- I rentie dat 50.000 Ibo's in Lagos wo nen die op geen enkele wijze worden I gehinderd. Dr Schuersch heeft de vorige maand zijn functie bij het Ro de Kruis neergelegd om zijn ambt van financiëel directeur bij de ge meente Bern op te nemen. Nederlandse vrachtwagens stil in België DEN HAAG Honder Neder landse vrachtauto's staan stil in Bel gië. De weg van Mont St. Martin naar het noorden, die door de provin cie Luxemburg loopt, mag wegens opdooi niet bereden worden. De stilstaande vrachtauto's keren voornamelijk terug uit Frankrijk. Het betreffen echter ook combinaties die uit Limburg en Twente op weg zijn naar het Franse industriegebied. ten houden. Hel aantal ziektegevallen ligt 42 procent hoger in vergelijking met het aantal In de overeenkomstige periode van 1968, toen de A-griep heerste. „Peilingen" van het GAK tnaakten duidelijk dat in Breda het aantal ziekmeldingen daalt Na een summie re daling liepen de cijfers van de kantoren in Amsterdam, Den Haag, Arnhem. Zwolle en Leeuwarden de vorige week weer op. Het Sociaal Fonds Bouwnijverheid heeft vanaf 1 januari tot gistermid dag al 15,8 miljoen gulden uitgékeerd als gevolg van de heersende griep epidemie. Het aantal zieken is ook hier duidelijk toegenomen ten op zichte van het jaar daarvoor. Afgelo pen week kwamen er 13.490 ziekmel dingen binnen. Het Algemeen Sociaal Fonds voor de grafische bedrijven moest vanaf 1 januari tot gistermiddag 8000 ziekte meldingen verwerken. Bij de Be drijfsvereniging voor Detailhandel en Ambachten lag het aantal ziekmel dingen in vergelijking met vorig jaar 27 procent hoger. Hiermede was een bedrag van 49,5 miljoen gemoeid. Enige teruggang van de werk loosheid kon in deze bedrijfstak niet opgemerkt worden. Het vorige Jaar was het aantal werkloosheidsmel dingen zelfs vijftien procent hoger dan In 1967. PARIJS De Franse polltic heeft gisteravond besloten de bekende filmster Alain Delon vast te houden tot zaterdag voor verdere ondervra ging in verband met de moord op zijn lijfwacht en vriend, Stefcn Mar- kovic. Het lijk van Markovlc werd ln ok tober in een zak op een vuilnishoop bij Versailles gevonden. Hij was met een kogel om het leven gebracht. Alain Delon is niet „gearresteerd", maar is „in hechtenis genomen". Dit betekent volgens de Franse wet dat hij tijdelijk wordt vastgehouden om het onderzoek te vergemakkelijken en dat er geen beschuldigingen tegen hem zullen worden Ingebracht, tenzij er natuurlijk gegevens aan het licht komen die zijn arrestatie zou recht vaardigen. Toen Delon op het politiebureau aankwam, was hij bleek en zweette. Dit kwam volgens hem omdat hij 39 graden koorts had. Tijdens het ver hoor sou zijn arts hem een Injectie hebben gegeven. Ook tegen drie bedienden van De lon de fotograaf René Bonotte, de agent Georges Baume en de chauf feur Marcel Gasparini Is een bevel tot ln hechtenisneming uitgevaardigd. (Van onze parlementsrcdactie) DEN HAAG De kosten voor het maken van een geul in zee voor de monding van de Nieuwe Waterweg vallen ƒ150 miljoen tegen. Dit niet onaanzienlijke bedrag noemde mi nister Bakker van Verkeer en wa terstaat gisteren in antwoord op een vraag van de heer Schakel (a.r.). Het gehele project bedraagt ƒ730 miljoen. Over vier jaar uitgesmeerd heeft de regering nu die geweldige tegenvaller gekregen, veroorzaakt door loonsverhogingen en hogere kosten voor pieren en het beteugelen van de stromingen. Ook de kosten voor de brug bij 's-Gravendeel zouden wel eens tegen kunnen vallen. De provincie maakt zich zorgen over de verbreding van de Dordtse Kil in verband met de vestiging van Shell-Chemie aan de Moerdijk. Over de Rijnpoorthaven, ten noor den van de Maasvlakte, kon de mi nister nog niets definitiefs zeggen: het wachten is op een advies van de Raad voor de Waterstaat. Formeel wist hij niets van een negatief stand punt van Gedeputeerde Staten, in navolging van de gemeente Naald wijk. (Van onze parlementsredactle) DEN HAAG Staatssecretaris Keyzer van Verkeer en waterstaat wacht op een rapport over het al of niet instellen van een spoorlijn naar Schiphol. Met name zal hij letten op de rentabiliteit van deze Schiphollijn. Volgende maand kan het rapport te gemoet gezien worden. Hij wilde wel zeggen dat hij er nog steeds blij om is dat hij In 1964 ge vraagd heeft om een ondertunneling bij Schiphol als een eerste aanzet tot het ondergrondse station. Zonder dat zou de lijn er helemaal nooit komen. Hij deelde in de Tweede Kamer mee. dat aan het Nederlands Econo misch Instituut in Rotterdam op dracht gegeven is tot een verkeers- en vervoersonderzoek. Naar aanlei ding van de resultaten van dit rap port, dat in zal gaan op de plannen van de Nederlandse Spoorwegen van 1970 tot 1975, de „spoorslag", zal de regering een standpunt kunnen Inne men over de mate van medewerking aan NS; uiteraard speelt de hoogte van de noodzakelijke investeringen een belangrijke rol. Hij had veel waardering voor de plannen van NS voor de komende twee jaar; de regering heeft alle me dewerking toegezegd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 5