Nog juist voor afscheid nieuwe methode leren JUFFROUW VAN DOORN VERLAAT LEERLINGEN Advocaat: Duys speelde rechter; misbruik t.v. Politie sluit onderzoek overleden stoker af JAARLIJKS IN LEIDEN ZO'N 3500 VERMISSINGEN Jeugddienst opgericht voor hulp oversteken Nieuwe apparatuur reuma-onderzoek Burgerli jke stand van Leiden Struikelblok Weinig huiswerk Inbraken in Leiden Gemeenschap van Kerken is geen superkerk Kort geding kruidendokter Geen misdrijf in het spel Twee arrestanten weer vrij Leidse chauffeur hoorde geen klap ens uit vitrine gestolen V erlichting Kooipark kapotgeschoten Mnlisch niet in Oegstgeest Oud-directeur CBR krijgt twee weken voorwaardelijk Werkbezoek van mr. Klaasesz S.A.L. met actie tegen censuur op schoolkranten WEUWE If IDSE COURANT 4 VRIJDAG 24 JANUARI 19# (Van ome verslaggeefster) LEIDEN En dan zit je plotseling weer in de eerste klas. De bank i« wat klein geworden. Maar voor de klas staat géén half versufte leraar, die met moedeloze gebaren tracht een kudde slaperige kinderen enige woorden Frans bij te brengen. Dit is een brugklas van de Oranje Nassau-mavo aan de Asserstraat. Voor de klas staat een energieke grijze dame: mejuffrouw H. P. L. van Doom. Het is één van haar laatste lessen op deze school. Maandag viert ze haar vijfenzestigste verjaardag, vrijdag neemt ze afscheid van haar leerlingen. Als g-evolg van de mammoetwet wordt op deze mavo, evenals op alie christelijke mavo-echolen te Leiden, by de Franse lessen gebruik gemaakt van de audio-visuele methode. Juffrouw Van Doorn moest zich, vlak voor haar pensioe- nering, nog helemaal inwerken in de nieuwe methode. Maar nu ze er aardig mee overweg kan. heeft ze er ook plezier in. Dat kun je wel zien als je haar in de klas bezig ziet. Op een tafel voor de klas staat een scherm. Doordat er met spiegels wordt gewerkt, kan de lerares met dia-projector voor haar leerlingen blyven staan. Op het scherm verschijnt een te kening. Een bandrecorder zorgt voor een bijbehorende vraag: Paul, tu est la? De vinger van juffrouw Van Doorn wijst, de leerling herhaalt. Telkens weer, tot iedereen weet hoe h\j dat typisch Franse vraagtoontje in zijn stem moet leggen. Dan een vraag improviseren, om te zien of de LEIDEN Sinds enkele weken beschikt het Instituut voor Reuma- Onderzoek over een nieuw hulp middel voor de studie van de ultra- structuar van biologisch weefsel. Bij deze zogenaamde „vrieseta"-metho- de, ontwikkeld door een groep aan de Technische Hogeschool te Zurich, wordt het levensverse weefsel zeer snel bevroren bij 180° C. en bij deze lage temperatuur in vacuüm aangesneden. Na bet „etsen", dat wil zeggen het verdampen van een zeer dun laagje ys, wordt het breukvlak met metaal bedampt en deze metaal- afdruk (replica' in de electronen- microscoop onderzocht. Deze techniek maakt het mogelijk de struotuur van met door reagentia veranderd weefsel te onderzoeken. De voor deze techniek vereiste Ckoelde hoogvacuüm-opdampinstal- lie (ter waarde van vijftigduizend fcMden), waarvan in Nederland! slechts enkele aanwezig zijn, werd aan het Leidse instituut ter beschik king gesteld door de Nederlandse Vereniging tot Kheumatiekbestrij- ding. LEIDEN Geboren: Marjan dr v J de Jong en H Kom; René-Frank, zn v H J C van Veggel en W J Be- kooij; Annemarie dr v J J Labree en E de Boer; Astrid Monica dr v W P Bottenberg en E J Sell es; Miranda Heüena Gerarda dr v J Snijer en G E M Dofferhoff; Tatjana Elisabeth dr v J Hoek en E F Born; Matheus Simon zn v S H Vermeere en M G J van Duin; Willem Nicolaas zn v N van der Plas en C Kuijt; Johnny zn v A G P van Ruitenburg en G Bek; Henriette dr v T van der Plas en D van Duijn; Eric zn v P L Keur en J Blikman; Corrina Maria Josephina dr v R Pepelnar en J I Atteveld; Juan Carlos zn v J Brea Pérez en M H Piket; Saskia Pia Annemarie dr v H Ginjaar en A G Pardon; Ilse dr v J C Janssen en J H E Prins; Hendrik Ido Jan zn v A Roest en W Voogt; Bart Coenraad zn v A E Mulder en M A Vonk; René zn v T H Arts en M van Beelen. Gehuwd: N H Egelman en W M van Leeuwen; M Heymans en G A C Jongbloed. Overleden: E Schipper 61 jaar echt genote van P H Willemsen; M J J Rosdorff 81 Jaar vrouw; E Ramb 57 jaar vrouw; M de Ruijter 70 jaar wed van H C van Delft; W van Doo- ren 52 jaar man; J van Egmond 11 maanden dochter; A Straver 88 jaar man; J van der Wllk 81 jaar man; H van der Stok 87 jaar wed van M Vermeer; H P M de Jong 4 jaar zoon; A van Tongeren 82 jaar man. kinderen begrijpen waarover zij pra ten: „Est-ce que je suis ta soeur?" „Non. tu n'est pas..." Dan heeft plotseling eentje in de gaten dat het helemaal niet netjes is om „Tu" te gen je lerares te zeggen. T7EN groot struikelblok is, dat de meeste kinderen zich generen een vreemde taal te spreken, terwijl ze juist erg veel leren van eikaars fouten. Misschien kunnen ze door deze methode over die drempel heenstappen. Of de methode beter is dan de oude manier van het boek, het dicteren en de slaperige hoof den? Ach, dat kun je eigenlijk pas na vier jaar zeggen. Als de eind examenresultaten beter zijn mag 'je dat wel zeggen. Het belangrijkste is, dat de kinder enzich in een taal thuisvoelen". Op het eerste gezicht lijken de kinderm de les vol belangstelling te volgen. ,Je hebt al je aandacht bij de klas nodig. Je moet er voortdu rend op letten of ze de woorden goed uitspreken". Ze is steeds bezig door vragen de kinderen zelf een antwoord te laten verzinnen, maar meestal krijgt ze een zinnetje van de bandrecorder als antwoord. Een enkeling die al eerder op deze ma nier heeft lesgehad, heeft haar gauw door en verzint inderdaad een eigen antwoord. A LS de les is afgelopen is ze, heel begrijpelijk moe. „Soms moet ik vier uur achter elkaar met de projector en bandrecorder lesge ven. Daar staat tegenover dat je weinig of geen correctiewerk meer hebt. Als huiswerk krijgen de kin deren de opdracht zich zoveel mo gelijk trachten te herinneren van wat er in de klas is besproken". Vijf-en-veertig jaar heeft ze voor de klas gestaan. Tot 1962 op lagere scholen, daarna als lerares frans op de Oranje-Nassauschool. ,Jk zal ze wel missen. Ik denk er wel eens aan als ik les geef in een prettige klas. Maar ik kan nu dingen gaan doen die al die tijd zijn blijv enliggen". Ze maakt eerst de cursus af die ze op de chr. Nijverheidsschool geeft. ,jk zou wel graag reizen. Uiteraard naar Frankrijk, maar ook naar het Frans-sprekende deel van Zwitser land, want ik heb gehoord dat daar het mooiste Frans wordt gesproken". LEIDEN In de nacht van woensdag op donderdag zyn in Lei den twee inbraken gepleegd. Door het openschuiven van een raam drongen inbrekers een huis aan de Drie Octoberstraat binnen waar zij enige huishouddoosjes ter waarde van 350 gulden ontvreemdden. In een flatgebouw aan de Kenne- dylaan zijn inbrekers binnengeslo pen. Zij hebben 560 gulden, toilet artikelen, een klok en een tiental pakjes sigaretten meegenomen. LEIDEN „Ook in de nieuwe samenstelling wordt de Gemeen schap van Kerken te Ledden geen superkerk. Zij blijft „gemeen- sclhaj van Kerken". Wel met de opdracht om de groei naar de verwerkelijking van de opdracht van Jezus Ohristus in gehoor zaamheid te stimuleren", zo schrijft ds. H. van Bilderbeek te Leiden, voorzitter van de Oecu menische Raad, in een toelich ting bij de omzetting van deze raad in een Gemeenschap van Kerken. De lieden van de gemeenschap verpliohten zich met elkaar te overleggen in hoeverre zij hun arbeid gezamenlijk kunnen ver richten. De gemeenschap wordt geleid door een raad, die bestaat uit twee leidinggevende perso nen uit elke deelnemende kerk, alsmede een jeugdig lid aan te wijzen door de betrokken ker ken, een aantal deskundigen op het gebied van het kerkelijke en maatschappelijke leven en een waarnemer met adviserende stam uit iedere godsdienstige groepering die niet tot de ge meenschap is toegetreden maar wel prijs stelt op contact. AMSTERDAM Voor de president van de Amsterdamse rechtbank heeft gisteren het kort geding gediend, dat de kruidendokter W. J. van de Moosdijk uit Casteren (N.B.) tegen Willem O. Duys had aangespannen over de „Voor de vuist weg" t-v.-uitzen- ding van 13 december j.L De kruiden dokter, die zelf niet bij de behande ling aanwezig was, wil dat de presi dent Duys zal gelasten in een uitzen ding van „Voor de vuist weg" bin nen 14 dagen na het vonnis de heer Van de Moosdijk te rehabiliteren. De advocaat van de kruidendokter, mr. K. W. Zieleman uit Den Haag, zei: „Van de Moosdijk is vernietigd. Hij heeft 20 chauffeurs moeten ont slaan". Hetgeen de heer Duys heeft gedaan kwalificeerde hij als een on rechtmatige daad. Bij de bewuste uitzending was er nog groter waak zaamheid geboden dan anders, omdat Duys wist dat de heer Eerenberg (een der drie personen, die in de uitzen ding bepaalde dingen over de kruiden dokter had gezegd) een felle hetze campagne voert tegen Van de Moos dijk. De aanval in de uitzending op zijn cliënt was vulgair, denigrerend, lasterlijk en speculerend op de sen- satielust van het publiek. Op de meest onsmakelijke manie was Van de Moosdijk te lijf gegaan, zei de raadsman. „Men is hier gaan zitten op de SCHEVENINGEN De recher che heeft het onderzoek naar de achtergronden van het overlyden van de 55-jarige stoker Jacobus Pronk afgesloten. Men is tot de conclusie gekomen dat er geen misdryf in het spel is en de twee arrestanten, de 36-jarige schipper D. E. van de UK 110 en de 34- jarige matroos M. M. P. zyn vrij gelaten. Het onderzoek werd ernstig belem merd door tegenstrijdige verklarin gen van de schipper en de matroos. Een verklaring van een getuige, die aan de wal zag dat de stoker het ruim inviel terwijl één van de twee air restanten (wie wil de politie ndet zegbgen) op enige afstand van het slachtoffer stond, heeft klaarheid ge bracht. Aan de hand van deze ge tuigenverklaring stelde de recherche vast, dat er geen vechtpartij is geweest en dat de stoker geen duw kan hebben gekregen. De getuige heeft ook gezien dat het bewuste bemanningslid van het ach terdek naar het visruim liep, iets naar beneden riep en toen het ruim met een luik afsloot. De politie schrijft dit vreemde gedrag toe aan de ver gaande staat van dronkenschap, waar in het bemanningslid verkeerde. De drinkpartij werd voortgezet tot om streeks vier uur vrijdagnacht een ma troos van de UK 110 aan boord kwam LEIDEN Wanneer men een buitenlander vraagt, wat hem het meest is opgevallen in Nederland, krijgt men vaak te horen, dat heel Nederland fietst. Dat hij gelijk heeft, blijkt wel uit het feit. dat alleen Leiden al zo'n vijftig fietshandelaren telt. Doet de fiets echter om de een of andere reden geen dienst meer, dan wordt hij bij de kraakwagen gezet of in de gracht gesmeten. Met de 28 kilometer grachten, vaarten, singels en vijvers is er in Leiden een ruime mogelijkheid om zich op deze manier van een fiets te ontdoen. De dienst gemeentewerken, die de vaarroute door de stad geregeld baggert haalt jaarlijks honderden fietsen uit het water. In gedeelten waar niet regel matig wordt gebaggerd, zoals Rapenburg en Steen- schuur, zijn particulieren, afhankelijk van de oud- ijzerprijs, aan het 'vissen'. Overigens zijn de schroothandelaren op het ogen blik nauwelijks meer in dergelijk materiaal ge ïnteresseerd. Vaak worden fietsen 'geleend' en daarna ergens neergezel. Andere ndoen de rest. Jaarlijks worden bij de politie ongeveer drie en een half duizend ver missingen opgegeven (een tiende weet het frame nummer). Een grote voorliefde van de 'fietsenverzuipers' is, dat men ze van een brug in het water smijt. Dus mist u een fiets, trek de zwembroek aan en neem daar eens een duik. Foto N. van der Horst. dae uit de verwarde verhalen van zijn mede-bemanningsleden opmaakte, da-t er in het visruim een man moest liggen. De matroos ging poolshoogte nemen en trof inderdaad het slacht offer in het visruim aan. Hij waar schuwde daarop de politie. De recherche reconstrueerde als volgt het gebeurde in de Latele vrij dagnacht: de heer Pronk had nacht dienst in de visrokerij H. A. Kegge aan de Koppelstokstraat. Hij kreeg daar omstreeks twee uur bezoek van de schipper van de UK 110 en een ma troos, dde wat vis bij hem kochten. Het geld werd later teruggevonden in een kistje. De twee mannen beloofden de heer Pronk een braatje vis. De stoker ging, toen hij even van de rokerij wegkon. naar de UK 110 om de beloofde visjes op te halen. Op het moment dat hij het visruim zou ingaan, moet hij over de wirwar van touwen, kabels en netten op het dek zijn gestruikeld met de fatale af loop. Een sectie op het stoffelijk over schot heeft uitgewezen dat de man niet op gewelddagie wijze om het le ven is gebracht. Er is dezelfde nacht ook een in braak je gepleegd in de visrokerij. Er werden slechts enkele vissen gesto len en daarom werd geen aangifte ge daan. De inbraak zou niets te ma ken hebben gehad met het gebeurde op de kotter. Er wordt regelmatig in de rokerij ingebroken. DEN HAAG Een 20-jarige chauf feur uit Leiden wist van niets, zo zei hij voor de Haagse politierechter, maar er waren drie getuigen, die na de klap de rode auto van verdachte hadden ziij wegrijden. Op de avond van 19 april had hij in het Juliana van Stolberghof een geparkeerde auto geramd en was er daarna van door gegaan. De officier eiste f 50 boete voor de aanrijding en f 100 boete voor het doorrijden plus drie maanden voor waardelijke intrekking van de rijbe voegdheid. Het vonnis werd f40 en f 60 moete plus drie maanden voor waardelijk voor het rijbewijs. LEIDEN Uit de propagandavi- trine op het station die het leger museum had ingericht met antieke wapens, zijn vannacht twee ruiter pistolen, een kruithoorn en enkele accessoires ontvreemd. De ruit was kapotgeslagen. LEIDEN Gisteren zijn twee 14-jarige Leidse knapen aangehou den. Zij hadden dinsdag met wind buksen de lampen van de verlich ting in het Kooipark kapotgescho ten. De windbuksen zijn opgespoord en in beslag genomen. OEGSTGEEST De auteur Harry Mullsch verblijft op het ogenblik op Cuba. Hfj ziet geen kans bijtyds te rug te zUn voor de lezing, die hy op 27 Januari zou houden, zo liet hU de afdeling Oegstgeest van K- en O. we ten. De voordracht in het gemeente centrum gaat dus maandag niet door. RUIM ƒ2000 VOOR NOVIB OEGSTGEEST Per giro heeft de NOVIB uit Oegstgeest nog f450 ontvangen, zodat de totale opbrengst van de in oktober 1968 gehouden anti-hongeractie f2239 bedraagt. stoel van de rechter. Als deze dingen getolereerd worden zyn we nergens meer, het is tendentieus en levens- gevaarlyk als een medium zo mis bruikt wordt", aldus mr. Zieleman. De advocaat stelde dat Duys de lei ding heeft in het programma. Hij sti muleert degene, die aan het woord is. Verder deelde de advocaat nog mee dat de kruiden worden geleverd door een kruidenhandelaar die ook aan de farmaceutische industrie le vert. Ze zijn onschadelijk voor de gezondheid, van goede kwaliteit en de mensen kunnen er zelfs baat bij hebben. AVRO-ADV OCA AT Duys is de presentator van het pro gramma dat wordt voorbereid door de AVRO, die er verantwoordelijk voor is. zo stelde de raadsman van Duys. mr. J. van Santbrink, eveneens uit Den Haag. Hij releveerde het besluit om Van de Moosdijk telegrafisch uit te no digen om ook in de t.v.-uitzending te komen, dat echter door een misver stand niet was doorgegaan. Hij deel de mee dat de kruidendokter voor de uitzending zelfs twee maal had ge beld en toen was uitgenodigd om als nog te komen. „Hij had dan alle kans gehad om zijn zegje te zeggen", zei de advocaat- Het algemeen belang bracht mee deze dingen in de openbaarheid te brengen. De heer Van de Moosdijk heeft reeds op 17 december op de door hem gewenste wijze gelegenheid gekregen om op de t.v. te komen. De gevraagde voorziening van een rehabilitatie op de t.v. kan niet wor den toegewezen want Duys heeft geen zendmachtiging. Wel zou de AVRO hiertoe veroordeeld kunnen worden, zo betoogde pleiter. Willem Duys, die zelf ook nog een en ander naar voren bracht zei dat Van de Moosdijk in de uitzending van 17 december niets had weerlegd van hetgeen in de Voor de vuist weg- uitzending over hem te berde was ge bracht. De president van de rechtbank, mr. U. W. H. Stheeman, merkte over de bewuste t.v.-uitzending op: „Zo'n uit zending is toch niet het forum om vast te stellen welke zaken juist of niet juist zijn". Willem Duys zei daarop: „Het heeft het karakter gekregen van een rechtbank". „Dat Is nu juist de narigheid", repliceerde mr. Stheeman. Uitspraak woensdag 30 januari- DEN HAAG De Haagse rechtbank veroordeelde gisteren de 60-jarige oud-directeur van het Cenrtaal Bureau Afgifte Rijvaardigheidsbewijzen tot twee weken gevangenisstraf voorwaar delijk en ontzegging van de rijbe voegdheid gedurende 1 jaar met aftrek van de tijd waarin het rijbewijs is in genomen terzake van het besturen van een auto terwijl hij onder invloed van drank verkeerde. Verdachte had op 8 augustus 4 a 5 glazen bier en 2 glazen jenever gedronken, na bezoek van een voetbalwedstrijd op Houtrust. Op de Hyacii.thweg had een lichte aanrijding plaats met een geparkeerde auto waar na verdachte was door gereden en even later door de politie werd aange houden. Het alcoholpromilage in zijn bloed bedroeg 1,95. Verdachte, o.a. schrijver van enke' boekjes over ver keersveiligheid, verklaarde in de me- uing te hebben verkeerd nog wel in staat te zijn een auto te besturen. De officier van justitie eiste tegen ver dacht*» 2 weken gevangenisstraf on voorwaardelijk en ontzgging van de rijbevoegdheid als door de rechtbank opgelegd. VOORSCHOTEN Het ligt jj het voornemen van de Commissaris der Koningin maandag 3 februar een werkbezoek af te leggen. De aankomst van de commissarj is bepaald op 9 uur in de morget Daarna zal gedurende een uur d* gemeenteraad in bijzondert zitti^ bijeen komen. Vervolgens zal van 10.05 tot 11.4 uur een rondrit door de gemeen!* worden gemaakt, waarbij de com missaris kennis kan nemen van he! geen er tot stand is gebracht. Verder staan op het programm; bezoeken aan de orchideeënkweke- rij Odijk aan de Wilgenlaan, d> Stichting V.A.M., de Moeder God* kerk in „Boschgeest" en de tapijt knopery ,,'t Paapje". Religieuze opvoeding VOORSCHOTEN De oecumeni sche werkgroep „Voorschoten" heef; dit jaar een serie lezingen vastge steld met het onderwerp „De reli gieuze opvoeding". De eerste lezing is donderdag januari. Dr. P. Roest, directeur Haagse Sociale Academie en lector aan de rijksuniversiteit te Leider, legt het accent op de pedagogische aspecten van de religieuze opvoe ding. De tweede lezing is vrijdag 2: februari. Dr. Th. C. Frederiks, hei vormd predikant te Wassenaar e: mede-auteur an „Klare Wijn' spreekt over het functioneren var. de Bijbel in de religieuze opvoeding De derde en laatste lezing is don derdag 27 maart. Dr. Hans van Leeu wen s.j., medewerker aan het Hoge: Katechetisch Instituut te Nijmegen wijst op de structuren van de toe komstige geloofsgemeenschap. De lezingen worden gehouden i: het Cultureel Centrum en beginner steeds om 20.15 uur. LEIDEN In het voormalij NSR-gebouw aan de Morssingel hield gisteravond de Scholierei Actiegroep Leiden (S.A.L.) een ver gadering, waarvoor ook belangstel ling bestond van leerlingen bulten Leiden. Na uitgebreide discussit werd besloten, dat de S.A.L. voor lopig geen plaatselijke afdeling u' worden van de Scholieren Belang» Organisatie (S.B.O.) van Marji Oosterman. De S.A.L. wil liever wachten te na het congres van 9 februari vi de S.B.O. Wordt op dat congres ee landelijke raad opgericht, zodat des organisatie me.er inzicht krijgt, d* zal men een plaatselijke afdeli? worden. Voorlopig echter behorf men liever zijn zelfstandigheid. V iedere school zullen verder contao personen worden aangesteld, die u staat zijn de situatie op hun eigen school te beoordelen. Ook is gesproken over censuur en het al of niet uitgeven van een eigen blad. De aanwezigen toonden zich geen voorstander van het uit geven van een eigen blad. Liever wil men stukjes gaan schrijven in de bestaande schoolkranten. Dat zal ook gebeuren. Tevens kan men dan zien, waar precies censuur op de scholen wordt uitgeoefend. Zodra dergelijke gevallen bekend worden, zal de S.A.L. dit doorgeven aan de wethouder van onderwijs, de heer S. Sannes, die dan een onder zoek zal instellen. Dit geldt echter alleen voor de gemeentelijke scho len. De S.A.L. is verder van plan een informatiecentrum op te richten met het doel via stencils en pam fletten de scholieren in te lichten over wait er aan de hand is. LEIDEN In Den Haag is een 25-jarige Leidse jongeman aange houden, die in de nacht van woens dag op donderdag uit de Langt Agnictenstraat een 2 CV had ge stolen. INITIATIEF VER. BESCHERMING VOETGANGERS DEN HAAG De Nederlandse Vereniging Bescherming Voetgan gers te Den Haag gaat een nieuw initiatief nemen bij haar strijd voor de belangen van de voetgangers. Opgericht zal worden een jeugd dienst, waarvan de leden op wille keurige plaatsen hulp zullen bieden bij het oversteken van bejaarden en kinderen, indien dit nodig is. Nog dit voorjaar zullen de eerste leden van de V.B.V.-jeugddienst, die te her kennen zullen zijn aan een insigne, op straat staan. Waar in Nederland zal worden begonnen is nog niet bekend. De motor van dit initiatief is mevr. V. I. v. d. Does-Enthoven, landelijk voorzitter van de vereniging. Zij gaat in op de motieven, die tot het idee van d.e. jeugddienst hebben geleid. ..De cijfers tonen aan, dat het aantal bejaarde en zeer jeugdige voetgangers en voetgangsters, dat een ongeluk krijgt, nog steeds schrikbarend hoog is. In '66 raakten ruim 4000 kinderen on der de 14 jaar gewond; ruim twee honderd vonden de dood. Voor be jaarden waren deze cijfers ruim duizend gewonden en eveneens ruim tweehonderd doden. Hoewel de cyfers van vorig jaar nog niet bekend zijn lijkt het beeld nauwelijks beter", al dus mevr. Van der Does. Naast deze cijfers speelt echter nog een ander feit een rol bij de oprichting van de V.B.V.-jeugddienst. „In deze tiid zijn ouderen bijna niet meer bereid zo maar hulp te bieden. Men is veel egoïstischer geworden. Wanneer Iemand in het water valt en dreigt te ver drinken, dan kijkt men toe zonder dat er vaak hulp wordt geboden. Het zijn veelal ouderen, die niet durven In grijpen. De jeugd is echter niet zo. Zij is nog bereid onbaatzuchtig te dienen". Geleid door deze argumenten is de jeugddienst ontstaan. De V.B.V. wil de leden recruteren uit de leeftijdsgroep van 14 tot 18 jaar. Vooral ook wordt gedacht aan de schoolbrigadiertjes, die er mee gestopt zijn. De opleiding van de ledAi zal geschieden door de V.B.V. in samenwerking met verkeerspolitie. Zo'n opleiding moet overigens niet te zwaar worden voorgesteld. Zij zal voornamelijk bestaan uit een gesprek over de techniek en de psychologie, die moet worden betracht bij het helpen oversteken van bejaarden en kinderen Gevonden voorwerpen LEIDEN Gevonden in december, rywieltas. broche, overall, colbert, he- renbril. damesportemonnee, kinder schoentje, bankbiljetten, etui inh. schrijfbenodigdheden, sleutels, dames- bril, damespolshorloge, dameshand schoenen, wanten, jas. herenhand schoenen, damesring, autostep, school tas herenpolshorloge, gereedschap, vest, overhemden, blouse, trouwring, zwembroek, badhanddoek, babypakje sokjes, truitje, sportkousen, fluitje jongensportemonnee, armband, con tactsleutels. wandelwagen, actetas m. inh., langspeelplaat, jongenspet, das. werkbroek, regenbroek. zakdoek broek, nylons, weekendtas met inh. gehoorapparaat, diplomatentas m. inh. 4 kleuren potlood, beurs, portefeuille- Terug te ontvangen en inlichtingen te verkrijgen aan het bureau van ge vonden voorwerpen, Nieuwsteeg ingang poort, op woensdag tussen 14 en 17 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4