onma aan Gemeenten leiband van verzekeraar chtig WEEKAGENDA Hang 'em high-harde film in sfeer van wilde westen Duizend zangers midden op de Westeinderplas CHU-leden pleiten voor meer openheid Warmond heeft last met financiering EIK1 Kind de dupe van juridisch formalisme Prof. Drion: Dat moet niet worden genomen Jaarvergadering in Lisse Honderdste concert alles ra Vlieland TUSSEN DE BLADZIJDEN ..Ring Leidengaat 26 april varen Avondconcert op terras van Avifauna Op de band Nieuwjaarsrede burgemeester Demonstratie Stereoapparatuur imeoNv. Conrector Lyceum Alplien overleden NIEUWE IEIDSE COURANT 1- VRIJDAG 24 JANUARI 1969 ALKEMADE De gemeente Alkemade is deze week op wel heel onplezierige wijze in het nieuws gekomen. De Leidse hoogleraar prof. mr. H. Drion schreef haar in het juristenblad „Nederlandse Jurisprudentie" een hartstocht voor juridisch formalisme toe. Dit naar aanleiding van het verloop van een gerechtelijke procedure van een in woner van Oude Wetering tegen de gemeente. De heer N. J. Rietbroek, PTT-employee, probeert namelijk nu al zes jaar lang een schade vergoeding te krijgen van de ge meente voor een ongeluk, dat zijn driejarige zoontje Alexander over kwam. Alexander, die met een autoped op de stoep speelde, raakte onder het achterwiel van een gemeente lijke vuilnisauto en heeft daaraan blyvend letsel aan zijn linker voet overgehouden. Verlopen Voor de Haagse rechtbank werd de gemeente in eerste instantie veroordeeld, maar het Haags ge rechtshof sprak op formeel juri dische gronden (de advocaat van de heer Rietbroek had een termijn laten verlopen) een vrijsprekend vonnis voor de gemeente uit. De heer Rietbroek ging vervol gens in cassatie bij de Hoge Raad en deze verwees de zaak voor voortgezette behandeling naar het gerechtshof in Amsterdam. Ondertussen heeft de heer Riet broek nog steeds niet de 7.500 met rente en proceskosten kunnen innen tot de betaling waarvan de Haagse rechtbank in eerste instan tie de gemeente Alkemade had ver oordeeld. Het verloop van de procedure inspireerde prof. Drion tot het maken van een opmerking in Jurisprudentie". Prof. Drion ver- toijt de gemeente, dat zij van een onbegrijpelijke fout van de advo caat van het slachtoffer heeft wil len profiteren. BURG. SMOLDERS machteloos Deze uitspraak is in Alkemade hard aangekomen. De burgemeester is er hier en daar al door gemeen tenaren over aangesproken. Burgemeester Smolders: „Een heel vervelende zaak, voor de heer Rietbroek in de eerste plaats, maar ook voor de gemeente, waarop een onverdiende blaam is geworpen. Laat ik er geen misverstand over laten bestaan: mijn persoonlijke sympathie ligt aan de zijde van de heer Rietbroek en zijn zoontje. De gemeente kan op het verloop van de procedure echter geen enkele invloed uitoefenen. De eigenlijke leiding in het proces berust bij de verzekeraar, die eventueel tot uit- betaling van het schadebedrag na mens de gemeente moet overgaan". Zwart op wit Zwart-op-wit laat de burgemees ter het zien in het „Reglement der motorschaderegeling van de Ver eniging tot het onderling dragen van wettelijk risico": de verzekerde geeft in het geval van aansprake lijkheidstelling de leiding uit han den en geeft voor het voeren van de procedure alle benodigde vol machten". Volgens de polisvoorwaarden mag de gemeente ook geen schuld er kennen, schikkingen treffen of een voorschot geven. Alle door de ver zekeraar genomen beslissingen zijn voor de verzekerde bindend. Dat staat er ook. De verzekeraar besloot na het voor de heer Rietbroek gunstige vonnis van de Haagse rechtbank in beroep te gaan. De gemeente moest mee. De raad mocht er alleen „ja" op zeggen. Had men „nee" gezegd, dan was de verzekering gestopt met procederen en had de ge meente zelfstandig een regeling met de heer Rietbroek moeten zien te treffen, maar daar zou G.S. een stokje voor gestoken hebben. Voor het gemeentebestuur een nare geschiedenis. Het betreft im mers een getroffen medeburger. Een lichtpuntje in de onmachtige situatie van de gemeente is, dat de procedure gelukkig geen gespannen persoonlijke verhoudingen heeft ge schapen. Burgemeester Smolders: „Ik ben blij, dat de heer Rietbroek onze moeilijke situatie begrijpt en dat hij weet, dat onze sympathie aan zijn kant ligt". Ontrafelim Prof. mr. Drion, die in het juris tenblad de pijnlijke opmerkingen maakte, zei ons, dat hij in zijn annotatie bij het arrest beslist niet een vinnige aanval heeft willen doen op met name de gemeente Alkemade. „De annotatie is in de eerste plaats een juridische ont rafeling, die wordt ingeleid met een alinea waarin ik mijn onthutstheid heb prijsgegeven". Prof. Drion wil verder wel ver klaren, dat deze zaak tot lering kan strekken. „Ik vind het onjuist, dat openbare lichamen, als in dit geval een gemeente, hun beleid uit handen geven en aan de leiband van een verzekeraar moeten lopen. De gemeenten zullen zich naar aanleiding van dit geval moeten beraden. Is het bijvoorbeeld niet mogelijk, dat de gemeenten, zeker, als het een onderlinge verzekering betreft, zich aaneensluiten en zeg gen: „Dergelijke voorwaarden ne men we niet?" Deze zaak toont wel aan dat een openbaar lichaam zelf zijn beleid moet kunnen bepalen". LISSE Gisteravond werd in Het Baken de jaarvergadering gehouden van de afd. Lisse van de CHU. De heer Tibboel, voorzitter van de middenstandsvereniging ALVERHA, pleitte voor meer openheid bij de be spreking en behandeling van grote problemen, die de hele gemeenschap raken. Hij doelde hierbij op de kwes tie van stads- en streekgewest. De heer J. de Kraker sloot zich hierbij aan. De raadsleden Montagne en Hol lander waren van mening, dat de bol- Vrijdag 24 Januari Kloksteeg 19, 9 u.: cabaret Peter de Jong. Boshuis, achter Hoflaan 76, 7-9.30 u.: ruilclub verzamelaars. - Lammenschansweg 6 (Lldwlnaschool), 8 u.: contactcommissie kinderbescherming, drs. P. G. Stolker over voorbereiding op het maatschappelijk leven. Antonluskerk Vijf-Meilaan, 7.30 u.: ge bedsweek eenheid christenen, oecum. sa menkomst. Antonlus-clubhuls, 8 u.: toneelavond Amphls, klucht „De ooievaar vergist zich". Levendaal 101. 7.30 u.: Tienersociëteit: Achter de Coulissen; Ouderensocltelt: café boven. OEGSTGEEST Lange Voort 24. 8.15 u.: Ver. vrienden van het Lied, afd. Lel den—Oegstgeest, concert, Rosemary Le Gras, alt, Corn Schell, bariton en Chris tine Nijst-Kerper aan de vleugel. Zaterdag 25 Januari Schouwburg, 8 u.: cabaret Seth Gaalke- ma. Micro-theater Imperium, Vestestraat 40, 8 u.: „Vuile handen" (Sartre). Lutherse kerk, 8.15 u.: concert Jeugdka- merorkest Lelden, mevr. Blankensteljn, orgel en Esther Hllllnga sopraan, t.b.v. stichting Leidse Hofjes. Oegstgeest: Het Witte huls, 2-5.30 U. tchaaksoc. Palamedes. Levendaal 101, 7.30 u: Middensociëteit: Creatieve avond met medewerking van Henk Hollebeek en de Colour Form Group. Zondag 26 januari Levendaal 101, 7.30 u.: Ouderensociëtelt: Toneel. Lutherse kerk, 7 uur. Installatie Ge meenschap van Kerken. Maandag 27 januari Central, Breestraat, 8 uur; openbare vergadering PPR(adlkalen). APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Centraal Apotheek, Breestraat 74, telefoon 20552; Apotheek R van Breest Smallenburg te Leiderdorp Is de gehele week geopend. De Oegstgeestse Apotheek Is op zondag 26 Januari gesloten van 8 tot 24 uur. Apo theek Voorschoten is op zondag 26 Januari gesloten van 8 tot 22 uur. ZONDAGSDIENST Tot zaterdagmorgen 10 uur de eigen hulsarts, daarna, tot zondag 24 uur. 5 maal 2 bellen. BEHANDELING NA ONGEVALLEN De poliklinische oehandeitng ua ongeval len wordt van dinsdag 12 uur I's middugst tot woensdag 12 uur waargenomen dooi het Diaconessenhuia Van vrijdag 12 uui tot zaterdag 12 uur door het St. Ellsabeui- uekenhuls (Hooigracht) Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. FILMS CAMERA, Een maagd voor de prins (18 jaar), zo. 4.45, 7 en 9Jö uur, dag. 2.30, 7 en 9.15, beh. wo. en zo. 2.30 u.; De avonturen van Pietje Bel (alle leeftijden), zo. en wo. 2.30 u: Orfeu Negro (18 jaar), vr. en za. avond U.30 uur. LIDO: Hang 'm high (18 jaar), dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo. bovendien 4.45 uur. LUXOR: Dievencarnaval (alle leeftij den). dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo. boven dien 4.45 uur. REX: Naakt om te leven 08 Jaar), dag. 2.30, 7 en 9J5 uur, zo. bovendien 4.45 uur: Het meisje Arian (18 jaar); vrijdag- en zaterdagavond U .30 uur. STUDIO: Sex and society (18 Jaar), dag. 1.30, 7 en 9.15 uur, zo. bovendien 4.45 uur. TRIANON: Dr. Zhivago (14 Jaar), dag. 2 en 8 uur. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuls: le klas dagelijks van 11—12 uur. van 16.30—17.15 uur en van 19—20 uur; 2e klas dagelijks van 16.30—17.15 uur en van 19—20 uur; 3e klas dagelijks van 16.30—17 uur en van 19—20 uur; kinderafdeling van 16.30—17 uur en *an 18.30—19.15 uur. Academisch ziekenhuis voor patiënten ik klasse la, lb en 2e: dagelijks 10.30—11.30, 14.30—16 en 19—20 uur. Voor patiënten ln klasse 3: maandag, woensdag, donderdag en vrijdag 18.15—19, dinsdag 13—14, zaterdag 1516. zondag al gemeen christelijke en nationale feestda gen 14.30—16 uur. Vrouwenkliniek: maandag t.m vrijdag 18.45—19.30 uur, zaterdag 15.30—16.30 uur, zondag 15.3017 uur. Klassepatiënten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.30—11.30, 14—16.30 en 19—20 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 6 resp. 12 jaar niet worden toege laten. In het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patiënt worden toegelaten. Elisabethzlekenhuls Leiden derde klas dagelijks van 2 tot 3 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht, kraamafde- ling dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht, tweede klas dagelijks van half 12 tot 12. 2 tot 3 en kwart voor 7 tot half 8, eerste klas dagelijks van half 7 tot half 8. Annakliniek Lelden dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten dagelijks van half twee tot half vier en elke avond van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest, dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur, zon dag 11 tot 12 en 2 tot 3 uur. ALPHEN Rijnoord alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8 op zondag van 4 tot half 8. Kinderafdeling dagelijks van 3 tot 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vader van 6 tot half 7. KATWIJK Zeehospitium, longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8, tbc-afde- llng dagelijks van half 3 tot half 5. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkllnlek en tbc-afdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 4. NOORDWIJK Sole Mio klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en 's-avonds van 7 tot 8. zaalplatlënten zon. dgs. van 1 tot 3, dinsdag van 1 tot half 3. donderdags van half 7 tot half 8 en zaterdags van 1 tot half 3. MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u., ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden, Rapenburg op werkdagen van 10 tot 5 u. ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur. Sted. Museum De Lakenhal, Oude Sin gel op werkdagen van 10 tot 4 u., zondags van 1 tot 4 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur, kassen zaterdags en zondags geslo ten. TENTOONSTELLINGEN Rapenburg 94: galerie 't Duyvenhuls, tentoonstelling Lars Fohlln, 1934 (25 jan.-15 febr. dinsdag, t.e.m. zond. 2—8 u.). Nleuwsteeg 11 werk van Thom Geraedts 3 tot 24 jan, open dinsd. t.m. vrijd. 1 tot 6 uur, zat. 2 tot 5 uur. De Lakenhal tentoonstelling „De por trettist Paul Citroen als verzamelaar" (tot 2 febr. 1969 dag. 10 tot 16 u. WASSENAAR kunstzaal Heuff. Hof- laan 7, aquarellen en houtplastieken Joop Dam en keramiek et etsen Kees Hoogen- dam tot 5 febr., maand, t.m zat. 10 tot 5 u., dlnsd.av. 8 tot 10 uur. MOBIEL KANTOOR ANWB ALARMNUMMERS Politie: 5 maal 4. Brandweer 5 maal 3. Doktersdlenst: 5 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur). EHD: 20645. lenstreekgemeenten zeer zeker moe ten aansturen op een streekgewest, maar, zo gaven ze toe, van bestuur lijke zijde kunnen we er weinig con creets over zeggen. Het rapport, dat daarover is verschenen, is strikt ver trouwelijk. De heer Tibboel toonde zich een sterk tegenstander van aansluiting bij grote steden. Ook stelde hij de re creatie aan de orde. Deze zaak zag hij graag in de openheid behandeld. De raadsleden moeten terugkomen op hun „achterland" (kiezers). Met deze gedachte was de heer Montagne het volkomen eens. Gesprekken met kie zers achtte hij zeer belangrijk. Uit het verslag van de penning meester bleek, dat de nogal forse contributieverhoging ledenverlies tot gevolg had gehad. Bjj de bestuurs verkiezing werd afscheid genomen van de heer Jac. de Graaf. Voorzitter A. de Vries sprak zeer waarderend over hem. Vooral dankte hg hem voor de periode, waarin hij als wet houder van sociale zaken actief was geweest. De heer De Graaf blijft nog wel voorzitter van de propaganda- commissie. Hü kreeg een boekenbon aangeboden. Er werden twee jongere leden in het bestuur gekozen: de heren Brandts en Van der Linden, terwijl de heren E. Hollander en A. Marseil le werden herkozen. Na de pauze was er gelegenheid vragen te stellen. Over de sanering van de Stationsweg werd gezegd, dat deze nog niet is voltooid, maar er wordt inmiddels wel gewerkt aan een verkavelingsplan voor deze toegangs weg naar de Keukenhof, rfier zullen alleen villa's worden gebouwd. Het was bekend, dat het woonwa genkamp slechts wordt bezet door twee woonwagens, terwijl er verder alleen maar autowrakken staan. Wanneer de gelegenheid zich voor doet, zullen de raadsleden deze kwes tie aan de orde stellen om te voor komen, dat het woonwagenkamp een clandestien autokerkhof gaat worden. LEIDEN De Maatschappij voor Toonkunst organiseert al meer dan 25 jaar vier jeugdconcerten per jaar voor de middelbare scholieren in Leiden en omgeving. In de bezet tingstijd is deze traditie enkele jaren onderbroken geweest. Op 15 februari zal het honderdste concert worden gegeven. Ongeveer 6000 leerlingen bezoeken per jaar deze concerten. Hoe moeten wij het U vertellen? Tientallen echte koopjes op elk ge bied. Vogelkooien die wat bescha digd zijn, misschien een tikkeltje uit de mode; maar KORTIN GEN VAN 10 tot zelfs 50 pet Daarom heeft prijzen noemen in deze advertentie geen zin. U moet ze zien. Uw verbazing komt vanzelf Wij willen het nieuwe jaar met lege magazijnen beginnen. Trekken ons niets aan van de B.T.W. Laten U hiervan profiteren Verder héél aantrekkelijke aanbie dingen op het gebied van vogel artikelen, honde- en poezemanden, tuinvogelhuisjes, en, en VOOR ECHTE KOOPJES KIJKEN BIJ Nieuw* Rijn 50 Tfn 20824 (01710) iAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAKAAAAAAAV^AAAAAWAAV LIDO Hoewel aangekondigd als een keiharde western is „Hang 'em high" geen wild-west-film in de gangbare zin van het woord. Daarvoor is hij te gecompliceerd, te sentimenteel en meer dan eens scherp afwijkend van wat alge meen als westernzede wordt be schouwd. Wat men dan wel te zien krijgt, is de moeite overigens zeker waard. Er is spanning te over en de psychologische uitwerking van het inderdaad harde verhaal pleit voor het inzicht van regisseur Ted Post. Verteld wordt van een sheriff, die ten onrechte wordt opgehan gen. Hij overleeft de executie en zet de jacht in op zijn lynchers, een meedogenloze en uitputtende jacht uiteraard, die pas eindigt, wanneer de sheriff genoegdoening heeft gevonden. (Spannende ontspanning) Sex en Society STUDIO Regisseur Robert Manthoulis schreef voor zijn „Pro- siopo me Prosiopo" (Engelse titel: Face to face) ook het scenario. In Nederland draait deze film onder de stupide titel „Sex en society". Een vlag, die de lading totaal niet dekt. Op indringende wijze laat de film de leefwijze zien van een Grieks gezin (vader, moeder, zoon en doch ter), dat zich beweegt in de krin gen van de upperten. De hoofdpersoon, een Engelse le raar (gespeeld door Costa Messaris) introduceert de kijker in dit gezin, als hij daar een baanitje krijgt om de dochter wat Enigels bij te bren gen. Haar vader wil namelijk, dat ze trouwt met een zakenrelatie uit Londen. Nauwelijks is de jongeman bin nen of hij raakt in verwarring. Dat is geen wonder, want de dochter des huizes mag er zijn en dat laat ze meer dan eens merken. Ook de moeder heeft nogal aandacht voor de leraar. Prachtig heeft de regisseur de verwarring van de jongeman in beeld gebracht. De film wordt af gewisseld met beelden van het nieuwe Griekenland, dat een bron is van politieke onlusten. Demon- sterende arbeiders vlak voor de woning hebben echter geen invloed op het leven van het gezin. Alleen het geluid van protesterende stem men dringt door tot de woning. Het enige wat de leraar kan doen om te breken met dit holle society- leven, is de ötraat op te gaan en zich te mengen onder de demonstreren de menigte. (Leraar in verwarring). Orfeu Negro CAMERA (Alleen vrijdag- en zaterdagavond 11.30 uur). Zuide- Costa Messaris als leraar, die niet tegen twee vrouwen op kan. lüke levensvreugde en een enorme vitaliteit kenmerken de film „Or feu Negro", een meeslepend kleu renspel van Marcel Cam us met goed in het gehoor liggende mu ziek. De film was al enige malen in Leiden. Het zien ervan is een belevenis. (Overrompelend) Dokter Zjivago TRIANON (2 en 8 uur) „Dokter Zjivago" naar de roman van de Russische Nobelprijswin naar Boris Pasternak is een film die men zo af en toe in de bios copen kan terugverwachten. Regisseur David Lean heeft een redelijke samenvatting van het omvangrijke boek gegeven in een serie beelden die ondanks de aan zienlijke lengte blijft boeden. De kleuren en de muziek dragen in belangrijke mate bij tot het goede resultaat. (Onderhoudende vertelling) Dievencarnaval LUXOR Een bankoverval op klaarlichte dag in carnavalstijd in een Spaans dorpje is (het hoofdthe ma van de film Dievencarnaval. Een ex-bankrover wordt door één van zijn vroegere medewerksters gedwongen de juwelen die worden gebruikt in de carnavalsoptocht uit de zwaarbewaakte „Banco Nacio- nale" te gaan stelen. Ondanks zijn vaste voornemen nooit meer zoiets ondeugends te doen als een bank beroven, moet hij Angela, de medewerkster, haar zin geven, omdat zü dreigt met het verhaal over zijn verleden naar de politie te lopen. Het kostelijkste gedeelte van de film is wel de stierenwedloop. Beur telings zie je op het doek de op gewonden menigte voor de stieren uit rennen, en de wat komisch aan doende, gespannen sfeer in de bank, waar de bankrovers aan de arbeid zijn. Het luchtige verhaal loopt voor iedereen goed af, behalve voor de bange vriend van Angela, die voor geeft een grote boef te zijn, maar in feite niets begrijpt van de hele bankoverval. (Lichte ontspanning). Een maagd voor de prins CAMERA In „Een maagd voor de prins" wordt de onfrisse geschiedenis verteld van de prins van Mantua, die in het bijzijn van vier getuigen een huwelijksexamen moet afleggen. Als proefdier fungeert een wees meisje en vanwege de getuigen heeft de prins aanvankelijk moeite met het spontane liefdesspel. In het derde uur wordt de „eer" toch gered en staat niets meer in de weg tot een huwelijk met de ryke erfdochter der Medici's. Deze prins uit de Italiaanse renaissancetijd kreeg namelijk geen nakomelingschap. Dat scheen aan zijn vrouw te liggen en daarom gaf de paus hem toestemming te scheiden. Om daarna de erfdochter der Medici's in het huwelijksbed te krijgen, moest zijne hoogheid op last van de familie eerst het ge schetste examen afleggen en dat wordt in de film nogal breeduit in beeld gebracht. Regisseur Paaquale Fest Cam panile besteedde voorts veel aan dacht aan de renaissance-omgeving. De sfeer hiervan is uitstekend ge troffen. Ondanks het pikante gegeven boeit de film overigens maar ma tig. (Film die niet boven het verhaal uitkomt) Naakt om te leven REX „Naakt om te leven" is een ietwat onhandig gemaakt filmpje over het leven in de roze, groene en gele spotlights van de nachtclubs. In werkelijkheid is zo'n nacht club meestal al een geeuwerige bedoening, het aftreksel ervan op het filmdoek kan, zo lijkt ons, zelfs de aandacht van de meest nieuwsgierige puber nauwelijks langer dan een half houden. uur gevangen (Fabrieksmatig beroepsbloot aan de lopende band) Opnieuw Het spel der vergissingen LEIDEN Voor K. en O.-leden werd gisteravond door het zuidelijk toneel „Globe" een opvoering gege ven van „Het spel der vergissingen" van Shakespeare. Deze maand reeds waren er voor stellingen van dit stuk in de serie Schouwburg-abonnementen. Naar aanleiding hiervan hebben we uitvoe rig over stuk en opvoering geschre ven. Ook nu weer werd de opvoering een groot succes. Het gebruik van een draaiboek stelt eigen eisen aan lopen en bewegen. Men was nu verder in deze kunst gevorderd dan enige we ken geleden. Overigens werden de mogelijkhe den uitgebreid en daarvan had de re gie een uistekend gebruik gemaakt. (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Ruim duizend zan gers zullen op zaterdag 26 april hun stemmen verheffen tot één massaal koor. Het terras van Avi fauna in Alphen aan den Rijn zal als podium fungeren. Ongetwijfeld een bijzonder gebeuren! De zan gers en zangeressen maken deel uit van ongeveer zevenentwintig koren die zijn aangesloten bij de Kon. Bond van christelijke zang en oratoriumverenigingen afdeling Leiden en omgeving. Op genoemde datum zal er nog een evenement plaats vinden: de zelfde koren zullen ook zingen midden op de Westeinderplas. „Het belooft iets geweldigs te wor den", aldus de tweede voorzitter van de afdeling Leiden en omge ving, de heer D. van der Blom uit Burgerveen, die belast is met de organisatie ervan. Op 26 april zullen de leden van de koren een dagje uit gaan. Het idee ontstond na het jubileumconcours dat vorig jaar werd gehouden in verband met het 45-jarig bestaan van de af deling. „Aan zo'n concours doen niet alle koren mee en wij wilden nu eens iets organiseren waaraan alle leden konden deelnemen, om de onderlinge banden te verstevigen. Toen wij met het idee op de proppen kwamen, werd het met groot enthousiasme ontvangen", aldus de heer Van der Blom. De dag zal worden doorgebracht op een aantal boten. Men vaart over de plassen in de omgeving met als uit gangspunt Avifauna, waar later op de dag ook een diner zal worden ge nuttigd. 's Middags zullen de boten voor anker gaan op de Westeinder, waar dan zal worden gezongen. Het wordt allemaal op de band vastgelegd. „Het moet enorm zijn om zo in de vrije na tuur met zo'n groot koor te zingen. Denk eens in: een koor van ruim dui zend mannen en vrouwen Als men 's avonds om een uur of half zeven teruggekeerd zal zijn in Avifauna Alphen, zullen de koren zich op het terras opstellen om daar een uitvoering te geven. De koren komen ondermeer uit Leiden, Alphen aan den Rijn, Bur gerveen, Nieuw-Vennep en de Bol lenstreek. WARMOND Uit de Nieuwjaars rede van de burgemeester bleek, dat de gemeente het afgelopen jaar niet heeft stilgezeten. Het beslemmings- plan Zwanburg kreeg in 1968 de goedkeuring van Ged. Staten. Verder werd een gemeenschappelijke rege ling aangegaan met het Gewest Lei den. Het inwoneraantal liep met 47 terug. De geleidelijke ontvolking van het seminarie is hieraan niet vreemd. De bouwactiviteiten vertonen een duidelijk stijgende lijn. Eind 1968 werden 58 in aanbouw zijnde wonin gen voltooid. Projecten, die gereed zijn gekomen zijn: kleuterschool De Hummelburcht, uitbreiding r.k. ba sisschool De Leerhoeve en woning wetwoningen. Na de openingsrede werd gespro ken over de financieringsmoeilijkhe den. Ged. Staten hadden hun goed keuring onthouden aan kredieten voor reconstructie van de Warmun- dastraat. Van Beverningkstraat en Dr. Ammanstraat en de eerste fase van het rioleringsplan. Het ontbreken van de nodige leningen voor de ge- Nw. Rijn 30-32 - Tel. 24244* meente ter financiering van vaak broodnodige voorzieningen gaat een steeds grotere handicap vormen bij het uitoefenen van de taak. De heer Wilicmsen vroeg het col lege in verband met chlorering van het drinkwater in het plan Endepocl als gevolg van een besmetting in het drinkwater of een onderzoek zou worden ingesteld naar de oorzaak hiervan. De voorzitter zei, dat er op de eerstvolgende raadsvergadering een rapport zal z\jn over deze be smetting. Aan de heer J. H. Th. Tijdhof, waarnemend secretaris en chef van de afd. algemene zaken, werd eervol ontslag verleend in verband met zijn aanstelling bij het gewest Midden- Utrecht in de sector ruimtelijke or dening. ALPHEN Op 46-jarige leeftijd Is na een langdurig ziekbed de heer C. Eijgenraam, conrector van het Chr. Lyceum, overleden. Tijdens een bij eenkomst in de aula deelde rector M. A. Taal dit gistermorgen de leerlingen mee. De heer Eijgenraam was leraar Frans aan het Lyceum. De leerlingen, die les van hem hebben gehad, waar deerden hem zeer. Met /e hogere klassen leidde hij samen met andere docenten vaak excursies naar Frank rijk, het land, waar hij van hield. Als standplaats werd altijd Parijs ge kozen. De heer Eijgenraam is bijna 22 jaar aan het Lyceum verbonden geweest. In 1959 werd hij benoemd tot con rector. Maandagmorgen is er om half elf in de Geref. kerk aan de Raadhuisstraat een rouwdienst, waarna de begrafenis volgt op de Hervormde begraafplaats van de gemeente Schipluiden. GEREF. GEMEENTE BEROEPT LEIDEN De Gereformeerde Ge meente te Leiden heeft een beroep uitgebracht op kandidaat L. Blok te Zeist.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3