Koninklijk zilver bij Soli Kwart van de Rijnsburgse kinderen beneden de-tien Toekomst in bouw voor goede vakmensen Ruim 100 nieuwe leden voor Oranjevereniging Woningbouw bij Spinozahuisje Grondaankopen in Rijnsburg Tandarts Katwrk kan geen opvolger vinden GEMEENTE VOORHOUT Bevolkingsaanwas ii Valkenburg minder Discussie-avond NIEUWE IEIDSE COURANT 4 MAANDAG 20 JANUARI 1* MSERIJNIEUWS WTde VlEEf KOUDEKERK Op de zater dagmiddag gehouden receptie ter gelegenheid van het 50-jarig jubileum van Soli Deo Gloria deelde burgemeester C. M. van der Linden mee, dat enkele actie ve leden een koninklijke onder scheiding was toegekend, de ere medaille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. De onderscheiden leden zijn mej. Pietertje Cok, die 48 jaar lid is van het koor en sinds 1957 het secretariaat behartigt, de heer A. Guldemond 45 jaar lid en penningmeester sinds 1949, en de heer I. Brommers ook 45 jaar lid. De heer Brommers heeft enige keren een bestuursfunctie vervuld, waaronder het voorzitterschap. Zeer velen hebben de gelegen heid waargenomen het bestuur van Soli Deo Gloria te feliciteren. Burgemeester C. M. van der Lin den, vergezeld van wethouder W. van Vegten, was aanwezig namens het gemeentebestuur. Burgemeester Van der Linden zei, dat zowel op het gebied van de sport als op dat van de muziek Koudekerk zijn mannetje staat. Zondagavond was er een her denkingssamenkomst in de herv. kerk, waaraan medewerking ver leenden de beide plaatselijke pre dikanten en zangkoren uit Leiden, Katwijk en Soli Deo Gloria, alle Brandje in Woubmgge WOUBRUGGE In de schuur van de woning van de familie J. Rem, gelegen op de hoek van de Van Hemessenkade en de Boddens- hosangweg ontstond zaterdag om streeks 12 uur onverwachts brand. Vit de luchtshiizen. aangesloten op de heteluchtkachel, die in de schuur stond, verspreidde het vuur zich snel door het oude pand. Daar ook het huis van de familie Rijnberg ge vaar liep, bond de snel aanwezige brandweer de strijd tegen het vuur aan met zes stralen. Desondanks kon niet verhinderd worden, dat een be langrijk deel van de inboedel, mede door waterschade, verloren ging. Ook het huis van de buren liep nog al wat waterschade op. Verzekering dekt de schade- Verhuur grond voor lienziiieverkooj) RIJNSBURG De heer C. Heemskerk, Langevaart 34. heeft de gemeente gevraagd een strookje grond aan de Langevaart voor twin tig jaar te mogen huren voor de exploitatie van een verkooppunt voor motorbrandstoffen. Huurprijs f 250 per jaar. Eenzelfde verzoek maar met be trekking tot twee gronilstrookjfcs langs de Katwykerweg is gedaan door de heer J. Noort, Kanaalstraat 1. Voorgestelde huur som f 500 per jaar. ALPHEN De afdeling Alphen aan den Rijn van de Chr. Bouwbe- drijfsbond hield een vergadering in gebouw Nabij. De groep „Bouwvak kers" is wel een van de takken, die door de organisatie het sterkst zijn omhoog gekomen, maar de belang stelling van het bondswerk is daar mee niet in overeenstemming. Ook deze avond viel het bezoek wat te gen. De voorzitter van de landelijke Chr. Patroonsbond in de bouw, de heer D. Versloot, sprak over de vraag „Zit er nog toekomst in de bouw?" Hy wees erop, dat ook in deze bedrijfstak steeds meer specialisa tie komt. Men komt, doordat aller lei onderdelen apart worden ge maakt vaak met meer met het ge hele vak in aanraking. Toch zijn er voor goede vakmensen, die er naar streven de onderdelen „onder de knie" te krygen cn op die manier volledig geschoold worden, uitste kende toekomstmogelijkheden. Een zorgvuldige opleiding is dan ook dringend nodig; de heer Ver sloot gaf als zyn mening dat de lessen op de technische scholen meer op de praktijk zullen moeten worden afgestemd. De jongens die van de scholen op „het werk" ko men. zijn daar maar al te vaak als een kat in een vreemd pakhuis. Spreker vond het ontbreken van animo om zich verder in het vak te bekwamen jammer; dit wordt ook ia de hand gewerkt door het geringe ondet leiding van de heer A. Zaalbtrg uit Leiden. Ook het be kende blaasensemble „Concertino" RIJNSBURG Uit de nieuw jaarsrede van burgemeester Koo- mans blijkt, dat bijna een kwart van de totale Rijnsburgse bevolking uit kinderen tot en met negen jaar bestaat. Ruim 2/5 gedeelte heeft de leeftijd van twintig jaar nog niet bereikt. Het scheppen van mogelijkheden om deze personen zich te laten ont wikkelen en een plaats te geven in de gemeenschap, stelt hoge eisen aan het gemeentebestuur. Daarbij gaan de gedachten in het bijzonder uit naar het onderwijs en de huisvesting. Teleurstelling Ten aanzien van dé woningbouw moet worden vermeld, dat deze niet aan- de verwachtingen, gekoesterd aan het begin van 1968, heeft beant woord. Hoewel 96 woningen zijn ge reedgekomen en per 1 januari jl. 81 woningen in aanbouw waren, kon als gevolg van het door de bloemen veilingvereniging „Flora" tegen het bestemmingsplan Frederiksoord in gestelde beroep, geen aanvang wor den gemaakt met de nieuwbouw op de reeds jaren in het bezit van de gemeente zijnde bouwrijpe grond in het zuidoosten van genoemd plan. De schrijnende woningnood wordt hierdoor pijnlijk verlengd. Eerder dan mocht worden verwacht werd het gemeentebestuur genoodzaakt duurdere terreinen in Frederiksoord aan te kopen en tuinders ,weg te kopen" om zij het met ernstige vertraging toch nog een kans te maken dit jaar de woningbouw weer op gang te helpen, waarbij wordt getracht de woningbouwvereniging „Spinoza" opnieuw in fc schakelen. Er wprden in verhouding tot voor gaande jaren weinig woningen opge leverd, waarbij nog komt dat meer dan voorheen is gesaneerd in de be bouwde kom. Al met al ziet het er met de wo ningbouw nog weinig rooskleurig uit, waardoor nog veel verouderde woningen, waaronder krepeergeval- len, langer huisvesting moeten bie den dan verantwoord is, en nog veel samenwoningen en verloofde paar- Heer geld voor krotopruiming RIJNSBURG De gemeenteraad wordt voorgesteld het maximumbe drag voor krotopruiming te verho gen van f 1200 tot f 1750. verschil in beloning van geschool den en ongeschoolden. Dat de Eerste Kamer de huur- belastingvoorstellen heeft verwor pen. werd door de heer Versloot be treurd. Men bedoelde hiermee de doorstroming te bevorderen en het is juist ook deze doorstroming die hen leiden tot lagere aannemings- prijzen in de woningbouw, dus tot goedkopere woningen. Vrouwenbond Alplien ALPHEN Alle drie de afdelin gen van de Christen Vrouwenbond vergaderen hedenavond. De nieuw gevormde afdeling Noord komt voor de eerste maal bijeen in de gemeentezaal van de Goede Her derkerk, 8 uur. De heer S. Hulzen- ga, hoofd van een school voor B.L.O. in Woerden, zal spreken over: „Moeilijk en zeer moeilijk lerende kinderen". De afdeling West komt, eveneens om 8 uur, bijeen in de zaal van de Salvatorikerk. Ds. J. G. van Ieperen uit Katwijk aan Zee zal spreken over zyn werk als geestelijk ver zorger van het Psych- ziekenhuis voor bejaarden „Overduin". De af deling Zuid vergadert om 7.30 uur in gebouw „Nabij": Eerst wordt een huishoudelijk gedeelte met jaarver slagen afgewerkt, daarna voorlich ting van het bureau voor merkarti kelen.' uit Koudekerk deed mee. De kerk was tot de laatste plaats bezet. tjes op een oplossing moeten wach ten. Het aantal woningzoekenden be droeg per 1 januari jl. 271. Ondanks het feit, dat enkele grote complexen, 45 woningen op het remiseterrein en 27 woningen in Plan „West II", ge reedkwamen, is in het aantal wo ningzoekenden geen teruggang te bespeuren. Met de uitbreiding van het bejaar dencentrum „Avondzon met een complex bejaardenwoningen en een zusterhuis kan vermoedelijk binnen kort een aanvang worden gemaakt. Een ander gedeelte van het cen trum, de hoek Kerkstraat/Rapen burg, krijgt nu de nieuwbouw van de Rapenburgkerk vordert eveneens een geheel ander aanzien. Reconstructie De reconstructie van de Rijnsbur- gerweg, waarmee inmiddels is be gonnen, maakt eveneens de ontrui ming en afbraak van een aantal wo ningen noodzakelijk. Het veranderen Nieuwe straal in Rijnsburg RIJNSBURG Binnenkort zal een aanvang worden gemaakt met de uitvoering van het bouwplan van 13 woningen op het terrein tusen de Spi- nozalaan en de Camphuijsenstraat. Van dit complex worden 6 woningen aan de Spinozalaan en 7 woningen aan de tusen deze straat en de Camp huijsenstraat gelegen verbindings weg gebouwd. Gelet op het feit, dat de desbetref fende straat naast het Spinozahuis is gelegen en een dwarsstraat is van de Spinozalaan. komt het B. en W. ge wenst voor deze straat „Spinoza- dwarsstraat" te noemen. RIJNSBURG De dienst gemeen tewerken heeft een plan opgesteld voor de bouw van eengezinswonin gen in de omgeving van het Spinoza huisje. Een gedeelte van de hiervoor benodigde grond bevindt zich reeds in eigendom van de gemeente. Hierop kunnen nu 13 woningen en 9 garages worden gesticht. De bouw wordt ver richt door de aannemingsmaatschap- pH Van Rhijn Katwijk N.V. te Kat wijk. B. en W. stellen de raad voor de benodigde bouwgrond te verkopen voor een totaal bedrag van f 174.000. Bij de vaststelling van dit bedrag hebben zy de grondprijs per woning en per garage berekend op respec tievelijk f12.000 en f2.000. De op de grond te stichten wonin gen mogen alleen worden verkocht aan Rijnsburgse ingezetenen, dan wel aan personen, die economisch aan Rijnsburg zijn gebonden. RIJNSBURG Met de heer P. II. Blom. Petr. van Saxenstraat 95. is in beginsel overeenstemming bereikt over verkoop van een perceel bouw terrein aan de Abdijlaan. De opper vlakte bedraagt 500 ca. De verkoop prijs ware vast te stellen op f 27.000. Wederom kon een belangrijke transactie tot aankoop van grond langs de Valkenburgerweg worden afgerond. Het betreft een perceel ter grootte van 1.60.95 ha, eigendom van de heer C. D. van der Vijver. De koopprijs bedraagt f 100.000. Ook met de heer C. Leeuwenberg, Sandtlaan 1, is overeenstemming be reikt over de aankoop door de ge meente van een perceel grond langs de Valkenburgerweg. Het betreft een perceel ter grootte van 3305 ca. Koop prijs f 27.000. Rijnsburg: 8480 RIJNSBURG Loop der bevol king in 1968: geboren 181, overleden 54. gehuwd 80. vertrokken 258, ge vestigd 294. Rijnsburg telde per 1 januari 1969 8480 inwoners, 4259 mannelijke en 4221 vrouwelijke personen. In verge lijking tot begin vorig jaar betekent dit een groei met 163 personen. C. Kempenaar overleden AARLANDERVEEN Op 62-ja- rige leeftijd is zaterdagmorgen de heer C. Kempenaar overleden. Om 1 uur wordt woensdagmiddag in de Hervormde kerk een rouwdienst gehouden, waarna om 2 uur de be grafenis volgt op de algemene be graafplaats. Tijdens zijn leven bekleedde de heer Kempenaar tal van functies in besturen, waar hij als veehouder in ruste mee te maken had. Jaren lang was hij bestuurslid en voor zitter van het bestuur van de Drooggemaakte Polder in Aarlan- derveen. Hij was ook voorzitter van de Oranjevereniging. Verder zat hij in het bestuur van de kring Rijn streek van de Hollandse Mij voor Landbouw. Hij heeft ook veel ge daan voor de manifestatie Gouden Alphen en wel in het bijzonder voor de agrarische afdeling ervan. ALKEMADE De afdeling van Tuinbouw en Plantkunde heeft een geslaagde voorlichtingsavond gehou den in de kantine van de bloemen veiling EMM. De heer P J Houter, algemeen verkoopleider van de VAM, hield een lezing over „Van huisvuil tot VAM siertuincom- post", terwijl na de pauze een kleu- rengeluidsfilm werd vertoond over „Waar blijft het afval?" van het bestaande tracé in een rij baan met vier rijstroken met aan weerszijden een rijwielpad en aan de oostzijde een voetpad, betekent een flinke stap vooruit op het gebied van de verkeersveiligheid. Op agrarisch terrein spreken de omzetcijfers van de plaatselijke veilingen een hoopvolle taal. De hardwerkende bevolking had een goed belegde boterham en haar offervaardigheid bleek overduideiijK Bij conecien voor kerkelijke en charitatieve doel einden. Niet minder dan van ruim f 56.500 werd bij plaatselijke collecten, ingezameld. Hoewel onze inwoners het politie korps handenvol werk geven (er wer den in het afgelopen jaar 45 proces sen-verbaal terzake van misdrijven opgemaakt en 1031 wegens overtre dingen), is er een gezonde onderlin ge verstandhouding in ons dichtbe volkte en kinderrijke dorp. Zonder de jeugd te betichten van verielzucht kan het euvel van beschadiging van gemeente-eigendommen door de jon geren alleen worden verholpen door tactvolle medewerking van alle vol wassen dorpsgenoten, waardoor dui zenden guldens worden bespaard. Concertseizoenin Noordwij kerh out NOORDW1JKERHOUT In de eerste maand van het jaar vinden in N oor dw ijkerhout verscheidene jaarlijkse muziek- en zanguitvoerin gen plaats. De chr. muziekvereniging De Harpe Davids heeft reeds ge concerteerd evenals de chr. zang vereniging Concordia. De harmonie „St. Jeanne d'Arc" geeft zaterdag en zondag in de zaal van de gebrs. Brama haar jaarlijkse winteruitvoe- ring en gisteren gaf het r.k. ge mengd koor Rokazano en zijn jeugdkoor in diezelfde zaal een con cert. In plaats van de sopraan Anneke van der Holst die wegens ziekte verhinderd was verleenden de tenor Kees Borger uit Haarlem en de pianist-begeleider Willem van Geldre medewerking. Het geheel stond onder leiding van de dirigent Jan Postma. NOORDWIJKERHOUT De Jon- gerensociëteit Ante Portas houdt in het kader van het project „Leven nuen morgen" vrijdag een derde bijeenkomst. Deze bijeenkomst (in hotel Van der Geest aan de Zeestraat) staat in het teken van de vrede. Spre kers zyn de heer G. J. Maarseveen, beroepsmilitair en de heer A. van Hengel, schrijver van het boekje „Dienst met of zonder wapenen". Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Dinsdag: hoog water 5.28 en 17.44 uur; laag water 1.25 en 13.45 uur. KATWIJK AAN DEN RIJN In De Roskam werd de Jaarvergadering gehouden van de Oranjevereniging, onder leiding van waarnemend voor zitter C. L. van Kesteren. Secretaris J. D. van Delft deelde mee, dat ondanks het feit dat de heer C. L. van Kesteren vorig jaar zich had teruggetrokken, deze het gehele jaar de vereniging had willen leiden. De oorspronkelijk opgezette plan nen voor de feesten konden niet wor den uitgevoerd; desondanks kan men op geslaagde feestvieringen terug zien. Dat ook de bewoner, van de woon- wyk De Koestal meer betrokken wa ren geweest bij de feestvieringen, bleek waarder g te hebben onder vonden. Ruim 100 nieuwe leden uit die omgeving meldden zich aan. Nieuwe voorzitter Hierna volgde de verkiezing van een nieuwe voorzitter; :t werd de IJMUIDEN In de afgelopen week speelde de koolvis in de IJmuidense vlshallen onbetwistbaar de eerste viool. Voor het eerst In dit nog prille jaar verschenen enkele trellers uit de Noord aan de loswal. Zij zorgden bfj elkaar voor een produktie van ruim 9000 kisten. De kleine zwarte soort was In de meerderheid. Aanvankelijk kon de handel de zwarte vloed nog wel verwerken. Allengs werd dit moei lijker. Een groot deel belandde dan ook op het minimum en moest de verre reis naar de vismeelindustrie in West-Duitsland maken. De witte soortgenoot bleef heel wat beter overeind. Onder de f 65 kon men niet terecht. In de meeste gevallen moest f 76 worden betaald. De grote soorten hielden de vismeelindustrie uit de buurt, hoewel dit de zwarte exemplaren na een goed begin moeilijk viel. Maar ten slotte lag de laagste koers een gulden of acht. boven het minimum. De witte koolvis ging steeds vlot van de hand. Woensdag hadden de hande laren voor 125 kilo steeds f 254 over. Maandag werd f 162 betaald, dat was de laagste weekkoers. De Noordschepen zorgden ook voor wat kabeljauw. Van deze vissoort kreeg men ongeveer 500 kisten voor geschoteld. Over de belangstelling hadden de aanvoerders niet te klagen. Dinsdag werd zowel voor de grote als voor de middelsoort een hoogste bod genoteerd van f 170. De koers bleef daarna voortdurend boven de honderd gulden. De loggers en kotters troffen onder de kust en in de omgeving van de P-boeien veel kabeljauw aan. Zij brachten ruim 13.000 over het alge meen flink uit de kluiten gewassen exemplaren aan de markt. Een regel van tien stuks grote haalde een week- top van f 112. Vrijdag was de belang stelling aanzienlijk geringer. Toen konden de afwachters voor f 68 aan hun trekken komen. De regels kleine schommelden tussen f 88 en f 45. Wat de haring betreft was de handel bijna geheel aangewezen op de in Ier land gekochte hoeveelheden. De trei- lers-vrachtvaarders zorgden voor een aanvoer van 5475 grote en 1850 kleine kisten. De spanvissers voegden daar ruim 600 kisten eigen vangst aan toe. De kopers konden wei wat gebruiken Woensdag lag het hoogste bod dicht bij de vijftig gulden. Dinsdag was er met een slotnotering van f 24 even een in zinking. Ook in de komende dagen zal de haringaanvoer bijna uitsluitend voor rekening van de vrachtschepen komen. De makreel moest met een onderge schikte positie genoegen nemen. Deze vissoort was nog steeds moeilijk te verschalken. De totale produktie be droeg ruim 1600 kleine kisten. De goede kwaliteit vond bij de rokers een warm onthaal Maandag betaalden zij hiervoor f 53.60. De in een minder goed vel stekende soort verwisselde soms tegen f 20A0 van eigenaar. De schelvis was met een produktie van 810 grote en 125 kleine kis,en schaars. De aanvoer liep met de dag terug. Zo kon het gebeuren dat vrij dag voor de braadschelvis niet minder dan honderd gulden werd betaald. Maandag had men op de laatste ronde voor een kist van vijftig kilo niet meer over dan f 32. De pennen en de klein- middel waren met een hoogste bod van f 98 eveneens zeer in trek. De grote schelvis haalde maandag een top van f 86. Deze soort was vrij dag niet meer present. Deze ontwik keling leidde ook tot een grotere vraag naar wijting. Van deze vissoort wa ren over de hele week gerekend 1000 grote en welgeteld 1686 kleine kisten aanwezig. De gestripte soort tekende vrijdag voor een hoogste bod van f 63. Alleen dinsdag was er sprake van een inzinking. Toen verwisselde een kist van vijftig kilo op de laatste afslag voor f 28 van eigenaar. De dichte wijting marcheerde braaf mee met een top van f 56. De kust- schepen tekenden voor een produktie van ongeveer 2000 kisten kleine gul. De kattencentrale kwam in het stuk niet voor. Dinsdag werd een hoogste bod bereikt van f 61. Donderdag liep het met een slotnotering van f 37 even KATWIJK Tandarts Bouman heeft na 39 jaar besloten zijn prak tijk neer te leggen. Er is wegens het tekort aan tandartsen geen opvolger. Tandarts Bouman staakt zijn werk op medisch advies. heer J. de Winter, die terstond na het overnemen van de voorzittershamer waarnemend-voorzitter C. L. van Kesteren dank bracht voor wat hy, vooral in het afgelc :n jaar, ten dienste van de vereniging heeft ge daan. De bestuursverkiezing had tot ge volg, dat herkozen werden mevrouw Gijsen en de heren P. van Beelen, P. Bekker, J. D. van Delft, T. van Duy- venbode, W. van der Gugten, W. Gij sen. K. Houwer en E. Witteveen. Als nieuwe bestuursleden, inwo ners van de Koestal, werden be noemd de heren S. van Duyvenvoor- de. D. Houwaard en D. Koekebak- ker. De voorzitter dankte de heren C. Heemrood en W. Zuijderduijn, die zich niet herkiesbaar hadden gesteld, voor hun activiteiten. Over de feesten 1969 werd slechts kort gesproken. Het bestuur kreeg in dezen vrij mandaat. minder maar vrijdag lag het gemiddel de al weer dicht bij de vijftig gulden. De besommingen gaven dan ook geen reden tot klagen. Enkele spanschepen die onder de Nederlandse kust op zoek waren naar haring kregen inplaats van deze vis soort dinsdag veel sprot aan boord. Zij voorzagen de woensdagmarkt met een produktie van 2000 kisten. Hiervoor werd door elkaar genomen drie gul den per kist betaald. Door de korte reisduur konden bevredigende uit komsten worden geregistreerd. De schepen by de routeboeien vin gen minder tong dan in de voorgaan de week. Vooral op de eerste dagen was het moeilijk een redelijke hoe veelheid aan boord te krijgen. Later liep het beter, zodat de komende da gen toch op een goede aanvoer mag worden gerekend. De prijzen waren nog al aan schommelingen onderhevig. Zo zaten de eentjes tussen f 7,18 en f 5.99. De kleinmiddel zakte van f 6.93 naar f 5.67 en de slips van f 6.26 naar f 4.43. De besommingen droegen een rede lijk karakter, maar door het grote prijsverschil lagen zij soms ver uiteen. Deze schepen namen ook een aanvoer van 5200 kisten schol voor hun reke ning. De belangstelling was over het algemeen niet groot. Alle soorten wa ren dikwijls voor een gulden of twin tig te koop. Een enkele keer deden de grote, grootmiddel, kleinmiddel en schol 1 veertig gulden. De tweetjes spanden met een top van f 46 de kroon, maar deze notering viel slechts bij hoge uitzondering. De tarbot lag met een notering van f 6.60 tot f 5.10 vrij vast in de markt. Vandaag aan de markt Vandaag meldden zich aan de IJmui dense markt onder meer de IJM 3 Noordzee met 50, de KW 220 Janny Ja- coba met 38 kisten en 270 stuks stijve kabeljauw, de KW 22 Jacob Carla met 40 kisten en 200 stuks stijve kabel jauw, de KW 178 Dirkje met 62. de KW 211 Geertruida met 42. de KW 79 Zeearend met 40. de KW 11 Deo Vo- lente met 20. de KW 111 Marijtje met 8. de KW 160 De Vrouw Alida met 70. de KW 119 IJsbrand met 49. de KW 187 Elly met 54, de KW 210 En Avant met 35, de WR 7 Maryanne met 65 kisten en 150 stuks stijve kabeljauw, de WR 51 Stella Maris met 60. de KW 72 Leendert Jacoba met 40, de IJM 45 De Hoop 1 met 19 kisten en 7 kleine kis ten diversen, de KW 162 De Vier Ge zusters met 65, de KW 172 Cornelis Schaap met 37 kisten en 130 stuks stijve kabeljauw, de KW 127 Klaziena Marijke met 79, de KW 52 Sola Gratia met 54, de KW 98 Arendje met 30 kisten en 105 stuks stijve kabeljauw, de KW 113 Wilma met 61. de KW 166 Vertrouwen met 25 kisten en 320 stuks stijve kabeljauw, de KW 137 Maartje Jacoba met 64 kisten en 54 kleine kis ten diversen, de IJM 54 Swift met 40 kisten, 80 kleine kisten diversen en 600 stuks stijve kabeljauw, de KW 194 Eben Haëzer met 71 kisten en 80 stuks stijve kabeljauw, de KW 196 Aagje Adriana met 210, de KW 29 Ada met 50 kisten en 450 stuks stijve kabeljauw, de IJM 51 Nora met 38 kisten en 25 stuks stijve kabeljauw, de KW 12 An- dré met 68 kisten en 140 stuks stijve kabeljauw, de KW 101 Nestor met 162. de KW 225 Azimuth met 20 kisten en 360 stuks stijve kabeljauw, de IJM 209 Meyert Menno met 146. de KW 38 Nep- tunus met 5 kisten. 35 kleine kisten diversen en 325 stuks stijve kabeljauw, de KW 63 Margriet Jozien met 74, de KW 85 Rijnmond 4 met 5 kisten, 185 kleine kisten diversen en 260 stuks stijve kabeljauw, de KW 102 met 46 kisten en 260 stuks styve kabeljauw, de KW 128 Leuntje met 40 kisten en 220 stuks stijve kabeljauw, de KW 195 Pieter Jacob met 140. de IJM 221 Wi- ron 2 met 140 kisten en 60 stuks stijve kabeljauw, de KW 190 Margaretha Christina met 120 kisten en 40 stuks stijve kabeljauw, de KW 136 Urania met 45 kisten en 350 stuks stijve ka- Bekendmaking als bedoeld in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. De raad der gemeente Voorhout heeft in zijn vergadering van 16 januari 1969 op grond van artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening besloten te verkla ren. dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor gronden, gelegen in de Boekhorstpolder en de Luizenmarkt- polder, zoals deze gebieden zijn aange geven op de bij dit besluit behorende kaart Het raadsbesluit ligt ter gemeentesecre tarie voor een ieder ter inzage. Voorhout, 17 januari 1969 De burgemeester van Voorhout. G. A. STOLWIJK Dui veut en toonstell i n g Voorhout een succes VOORHOUT In de grote zaal van café De Bonte Koe hield de dui vensportvereniging „De Vliegende Voorhouter" een tentoonstelling. Er waren 223 inzendingen. Keurmeester was de heer D. Passchier uit Noord- wyk. Er waren veel bezoekers. De bekers en medailles gingen naar: Inzending mooiste geheel: H. van Schie, Voorhout. Verder in com binatie met vier duiven: 1. J. v. d. Niet, Noordwijk; 2. G. Duindam, Noordwijk; 3. J. Duivenvoorde, Noordwijkerhout; 4. B. Roodenburg, Lisse. Klasse 1, mooiste oude doffer: 1. L. L. Bax; 2. A. Dijsselbloem; 3. P. Warmerdam; klasse 2, mooiste oude duivin: 1. A. Zandbergen; 2. H. van Schie; 3. A. Dijsselbloem; klasse 3: mooiste jarige doffer: 1. J. J. Berg; 2. H. van Schic; 3. L. L. Bax; klasse 4, mooiste jarige duivin: 1. H. van Schie; 2. H. van Gerven; 3. A. Die mei; klasse 5: mooiste jonge doffer: 1. H. van Schie; 2. J. J. Berg; 3. H. van Schie; klasse 6, mooiste jonge duivin: 1. H. van Schie; 2. G. v. d. Lans; 3. gebr. Luijnenberg; klasse 7: 1. mooiste late doffer: 1. H. van Ger ven; 2. P. Warmerdam; klasse 8, mooiste late duivin: 1. H. van Ger ven. beljauw, de KW 146 Cornelis vjJ Beelen met 30 kisten en 200 stuU stijve kabeljauw, de KW 167 MiehiJ met 130, de KW 103 Wim met 86. dj KW 126 Agatha Arie met 51 kisten el 50 stuks stijve kabeljauw, de KW ia Hans met 126. de KW 34 Rose Mahj met 131, de KW 155 Fiducia met (I kisten en 30 stuks stijve kabeljauw, <jJ KW 134 Dirk Taat met 40 kisten d 350 stuks stijve kabeljauw, de IJM Wiron 6 met 115, de KW 91 Jan mo 45 kisten en 80 stuks stijve kabeljainl de KW 200 Antjmet 79 kisten en ij stuks stijve kabeljauw, de KW 90 All nilam met 16 kisten en 220 stuks stijvJ kabeljauw, de KW 193 Vrouw Pnua met 18 kisten. 65 kleine kisten divetj sen en 420 stuks stijve kabel jau*^ de KW 114 Avontuur met 49, de Kil 226 Jacob Senior met 100 kisten ed 600 stuks stijve kabeljauw, de KW H Floris met 43. de KW 108 Alida met tt kisten en 25 stuks stijve kabeljaui de KW 33 Limanda met 100 kisten ej 45 stuks stijve kabeljauw, de KW 1» Anna Jacob met 46. de KW 40 Alij met 15, de IJM 46 De Hoop 4 met 2 kisten, 31 kleine kisten diversen d 700 stuks stijve kabeljauw, de KW 2M Yvonne Yolanda met 55 kisten en li kleine kisten diversen, de KW l'j Vier Gebroeders met 65, de KW 2 Concordia met 55. de KW 180 Sold met 85, de KW 93 Jeannette met M de KW 32 Saklna Martina met 151 kisten en 45 stuks stijve kabeljauw, di KW 88 Vrouw Immetje met 33 kistej en 50 stuks stijve kabeljauw, de KV 212 Marlena met 112 kisten en 9 stub stijve kabeljauw, de KW 173 Aqua-j rius met 84 kisten en 23 stuks stijvi kabeljauw, de SCH 261 Ondernemini 1 met 221 kisten en 60 stuks styve kaj beljauw, de KW 80 Dirk Maria met 13! kisten en 125 stuks stijve kabeljauul de WR 32 Marco met 80 kisten en h stuks stijve kabeljauw, de KW 164 Hej lena met 64 kisten en 30 stuks stijvi kabeljauw, de KW 30 Ermine met 1. kisten en 40 stuks stijve kabeljauw, dt IJM 154 Protinus met 64 kisten en 2 stuks stijve kabeljauw, de WR 33 Tin; met 36, de WR 45 Dieuwina met 81 de KW 213 Jana 30 kisten, 8 klein- kisten diversen en 160 stuks stijve ka beljauw. de IJM 239 Nooitgedacht me 66. de KW 222 Maarten Cornelis me 77. de KW 100 Kniertje met 27, de O 55 Jacob met 60. de WR 61 Bastiaai met 72, de KW 165 Alida Jacoba me 75 kisten en 40 stuks stijve kabeljauv de KW 148 Dirk van Beelen met K de KW 24 Cornelis met 58, de KW 12 Soli Deo Gloria met 85, de KW 67 An met 54, de KW 156 De Vrouw Breft» met 65, de IJM 18 Gelria met 121,4 KW 132 Jacoba Catharina met 1004 VL 142 Voorwaarts met 290, de S 27 Onderneming 2 met 122, de IJMl met 66 kisten en 20 stuks stijve kabt jauw. de KW 3 Koraalbank met 99, c KW 161 Gysbert Bastiaan met 58. d KW 217 Cornelia met 180, de IJM 3 Delft met 1180 kisten en 388 klein kisten diversen, de VL 153 Liesje ei Rutger met 100, de KW 51 Ora et La- bora me* 95 kisten cn 5 kleine kistei diversen, de IJM 36 Kemphaan me 1720 kisten en 300 kleine kisten diver sen. de KW 149 Arie Jacob met 68. di VL 90 Caroline met 1500 in Ierland ge kochte kisten haring en de KW 221 Arie Jacob met 76 kisten. Volgens de opgaven van de schip pers bestond de aanvoer uit 108 kis ten tarbot. 960 kisten tong, 3620 kiste: schol, 514 kisten schelvis, 235 kiste: kabeljauw. 2545 kisten koolvis. 5 kiste heek. 10 kisten makreel, 486 kiste: wijting, 1292 kisten gul, 55 kisten haa en rog,' 598 kisten diversen, 347 kleine kisten haring. 341 kleine kisten ma kreel, 326 kleine kisten wijting. 1"( kleine kisten schelvis en 7839 stuk- stijve kabeljauw. VALKENBURG Het afgelopen jaar is het aantal inwoners met 21 procent gestegen (in 1967 was dit 4,6 pet.) en het kwam daarmee boven de 2600. Op 1 januari 1968 bedroeg het inwonertal 2586; op 31 december 2644. Er werden 28 jongens en 41 meisjes geboren; in 1967 was dit aan tal respectievelijk 29 en 33. Er over leden 11 mannelijke en 3 vrouwelijkt inwoners; in 1967 respectievelijk 5 en 4. In de gemeente vestigden zich 111 personen; naar elders vertrokken 101 inwoners. Het kleine vestigingsover schot van 3 personen (in 1967: 32) ii een van de belangrijkste oorzaken van het teruglopen van de bevol kingsaanwas. Op 31 december 1968 bestond de Valkenburgse bevolking uit 1371 mannen en 1272 vrouwen respectievelijk 51,9 en 48,1 procent VALKENBURG De Christen- Vrouwenbond, afdeling Valkenburg vergadert woensdagavond om kwart voor 8 in de zaal van de herv kerk Mevrouw De Jong-Koppert uit Delft zal deze avond een causerie houden over Afrika, terwijl zij tevens dia." over dit land zal vertonen. TER AAR- De Tajo-discussie- groep hield weer een bijeenkomst Onderwerp was dit keer „Uitdagin gen van deze tijd". Een psycholoof de heer C. de Bruin, leidde het on derwerp in. Hij besprak onder meer de tegenstellingen tussen arm en rijk en tussen de rassen. Er volgde een goede discussie. Volgende keer is het onderwerp „Ontwikkelingshulp in eigen land" aan de beurt. TER AAR De heer A. van Lum mel. onderewijzer aan de Christelijk* Nationale school alhier, is met in gang van 1 mei 1969 benoemd l>! hoofd van de chr. school te Sommeli- dijk. TER AAR Uitslag klaverjaswed- strijd nieuwbouwcommissie T.A.V.V; mevr. Marbus 5507 p.; B. de Buyn 5206; C. Roest 5062; H. Hoogervorst 4998; H. Angenent 4901; C. Dobb» 4897; G. van Dijk 4854; A. Moraal 4805; F. Dobbe 4752; B. de Wit 4665. Weinig perspectief voor woningbouw

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4