W oningbehoef te woningnood in in van plaats Leiderdorp Na zes jaar nog geen schadevergoeding WEEKAGENDA Ongeluk te Oude Wetering Drs. Geense naar Leiderdorp Zondag installatie Gemeenschap van Kerken te Leiden Voorschotens Benvenuto in Cultureel Centrum oco Meerburg an Leiderdorp tot burg. v. d. Have: Expansie is een uitdaging voor u Noord'wijkse zeeman (35) vermist Bouw nieuwe school in Noordwijk-Zee Uitbreiding sportpark Fout advocaat uitgebuit'' Onderscheiding voor J. van Dijk Automobilist verdronken LEIDSE COURANT MAANDAG 20 JANUARI 1969 1969 11 .95 een zei t op tot die >ouw ct LEIDERDORP De bijzondere gemeenteraadsvergadering ivaar- in de heer Van der Have iverd geïnstalleerd als burgemeester van Leiderdorp en ivaarover tvij in ons blad van saterdag al uitvoerig Ichreven, werd ook bijgewoond door de burgemeesters Van Diepe- ningen (nu in Barneveld) en Gallas '(nu in Alphen aan den Rijn), voorheen te Leiderdorp, met echtgenoten. Loco-burgemeester Meerburg her innerde eraan, dat reeds in augustus een samenspreking tussen de com missaris van de koningin en de raad eats had over de vervulling van de •gemeestersvacature. Het was 31 december, toen de benoeming af kwam. Expansie Nadat de heer Meerburg iets had gezegd over het verleden van Lei derdorp, wees hij op het begin van de intergemeentelijke samenwer king, zoals deze gestalte krijgt in de Gewestraad. Leiderdorp is een ge mote woongemeente geworden. „De expansie van Leiderdorp is een uit daging voor u", aldus de heer Meer burg. Tal van projecten zijn in be handeling of in uitvoering. „Als over ruim een jaar de woningwetwonin gen in het plan Engelendaal in grote aantallen klaar komen, zal de wo ningnood in Leiderdorp langzamer overgaan in een woningbehoefte". De heer Meerburg gaf de heer Van der Have de verzekering, in Leider-1 dorp een toegewijd ambtenarenkorps te zullen vinden. Loco-burgemeester Meerburg richtte zich ook tot mevrouw Van der Have. „Al drukken de repre sentatieve verplichtingen soms zwaar op een burgemeesters echtpaar. daartegenover staat de grote waarde van het persoonlijk contact met de bevolking'. De heer Meerburg eindigde met een variant op een spreuk op een fontein in Rome: „Heb God lief en zondig niet. Doe het goede en spreek met de mensen'. Hierna hing de heer Meerburg burgemeester Van der Have de ambtsketen om en overhandigde hij de sleutel van de gemeentekluis ten teken, dat de secretarie van dat ogenblik af geen geheimen meer voor hem heeft. Alles groter Namens de gemeenteraad wenste de heer L. Los de nieuwe burgemees ter geluk met zijn benoeming en in stallatie. „Alles is groter in deze gemeente, dus ook de problemen", zei hij. „Onze taak in de agglomeratie is niet gering. U vindt echter een raad naast u, die er alles aan doet om van Leiderdorp een goede woon gemeenschap te maken. Leiderdorp ontvangt uw gezin met blijdschap". Met grote waardering sprak de heer Los over het vele werk van loco burgemeester Meerburg. Gemeentesecretaris Hobo sprak woorden van hartelijk welkom na mens het secretariepersoneel en de technische dienst. „Ook wij zijn veel dank verschuldigd voor de wijze, waarop de heer Meerburg met ons is omgegaan". De heer Hobo sprak met vertrouwen uit, met burgemees ter Van der Have eendrachtig te mogen optrekken. Even een onderbreking in de Dillenburg. (Foto's Van der Horst) Burgemeester Gallas zei onder meer: „U staat aan het begin van een ontdekkingsreis. U hebt al één winstpunt: U verliest Valkenburg, maar u wint een Meerburg". Loco- burgemeester Vis van Valkenburg sprak ook nog een kort woord. Dillenburg Voor de middag stond een bezoek aan de Dillenburg, het bejaardencen trum, op het programma. De familie Van der Have maakte hier met het bestuur en personeel kennis. Ook met vele bejaarden. „Door deze dag ook de Dillenburg te bezoeken, drukt u de voetsporen van uw voorgan gers", zei voorzitter E. Sleeboom. „Zij hebben ook veel belangstelling voor dit bejaardencentrum gehad. Het is voor ons een belangrijk stuk diaconaal werk geworden en u kunt hieruit de goede samenwerking tus sen de beide kerken zien". In bij zonder prettige sfeer werd koffie ge dronken. BaUonwedstrijd Hoewel de regen soms neerstroom de, werd de rondrit door de ge- NOORDW1JK De 35-jarige werktuigkundige N. de Bes uit Noordwjjk aan Zee is zaterdag als vermist opgegeven door de kapitein van het onder Libanese vlag varende nieuwe vrachtschip Barrafoon. Men neemt aan, dat hy overboord is ge slagen en verdronken. Urenlang heeft men naar de dren keling gezocht. Het schip was onder weg van Frankrijk naar Canada. Baptistenbijeenkomst LEIDEN In het kader van de landelijke actie van de Baptisten-Ge meenten in ons land, die het motto „Handelingen 69" draagt, worden ook in Leiden activiteiten ontplooid. Het hoogtepunt valt in de week van 22 tot 29 maart. Ter voorbereiding wordt woensdagavond om 8 uur een bijeen komst gehouden in de kerkzaal Oude Rijn 3. Ds. R. Reiling spreekt dan over „De oude Bijbel in een nieuwe we reld". ACADEMISCHE EXAMENS LEIDEN, 17 januari Geslaagd; doet. ex. Nederlandse taal- en letterkunde: de heer S C v d Ree c.l. (Voorburg): doet. ex. Ned. recht: de heer B K Edixhoven (Lelden): doet. ex. Ned. recht: de heer J L R A de Graaff (Leiden i De installatie door loco-burge meester Meerburg. meente toch niet afgelast. Bij het vroegere Voor dor pterrein werd de rit even onderbroken voor een mas sale ballonoplating. Weer of geen weer, de kleuters waren er. Nu, het was geen weer. Honderden ballonne tjes werden door de sterke wind omhooggestuwd naar verre oorden. En nu maar wachten welke kaartjes terugkomen. Dc rondrit werd begeleid door de Leiderdorpse ruiters. Ook reden de wethouders en secretaris mee, als mede het comité van ontvangst. Vermelding verdient nog, dat de Leiderdorpsse drumband te intocht van het burgemeesterlijke gezin, on danks alle somberheid in de natuur, nog tot iets feestelijks maakte. En dat de stoet bij het Patrimonium park even moest stoppen om de burge meester de gelegenheid te geven daar een smakelijke attentie in ont vangst te nemen. De dag werd besloten met een druk bezochte receptie in de kapel van de Scheppingskerk. DEN HAAG De hoge raad heeft in cassatie uitspraak ge daan over een schadevergoedings kwestie, die voortvloeide uit een ongeluk in Oude Wetering op 2 mei 1963. Het toen driejarig zoon tje van de heer N. J. Rietbroek werd op het trottoir met zijn autoped overreden door het VOORSCHOTEN De muziek vereniging Benvenuito gaf in het bevredigend bezette Cultureel Centrum het jaarlijkse zaalcon cert, dat o.a. door de burgemeester en de gemeentesecretaris werd bij gewoond. In 1968 (op 23 oktober) bestond de vereniging 70 jaar. Daarom werd deze uitvoering, evenals de taptoe (op 12 oktober) de burgerij gratis aangeboden. Men is van plan, ooit diif najaar een taptoe te maken, maar dan nog uitgebreider. Benvenuto is een, uit ijverige, min of meer gevorderde amateurs bestaand, harmoniegezelschap, dat echt wel wat kan. De dirigent. Jan Schellevis (van de Luchtmacht- Kapel) is bovendien een bekwaam vakman, die weet hoe alles moet klinken. Maar de samenstelling van dit oude, zich telkens weer ver nieuwende korps is zeer gemengd. Men kan niet verwachten, dat de klarinetten en nog enkele andere instrumenten blazende jeugd al volkomen in het ensemble geïnte greerd is. -K- De dirigent bereikte wel, dat allen in hetzelfde, vaak iets te voortvarende tempo meekwamen. Ook de opvatting was steeds juist. Met enkele werken had Benvenuto echter laat ik zeggen, twee afde lingen te hoog gegrepen. Dit betrof de „Sj'mphonie in één beweging" van Louis Emmanuel Jadin (1768- Tweede predikant van de Herv. Gemeente LEIDERDORP Donderdag avond half 8 wordt in de geref. kerk aan de Hoofdstraat een interkerke lijke bijeenkomst gehouden in het kader van de Gebedsweek voor de eenheid der christenen. LEIDERDORP Drs. A. Geense. predikant voor buitengewone werk zaamheden te Heidelberg (Duitsland) ten dienste van de studenten aan de universiteit aldaar heeft het be roep van de hervormde gemeente te Leiderdorp, als tweede predikant, aangenomen. De predikant stelt zich voor. zich omstreeks april aan de Lei derdorpse gemeente te verbinden. Ds. Geense is 37 jaar oud. Hij stu deerde na zijn theologische opleiding in Nederland nog een jaar in Bazel, o.a. bij de onlangs overleden prof. Karl Barth, was vier jaar leraar godsdienst aan het chr. lyceum te Doorn en was de laatste zes jaar pre dikant voor buitengewone werkzaam heden te Heidelberg, waar hij studen tenpastor is en zelf studeert. In net midden van dit jaar hoopt hij bij prof. dr. H. Berkhof aan de Leidse universiteit te promoveren tot doctor in de theologie. Zaterdag heeft ds. Geense een be zoek aan Leiderdorp gebracht. Tij dens een bijeenkomst in het Jeugd- gebouw maakte hij kennis met de gehele kerkeraad. Dat kon niet eerder in verband met een te verwachten blijde gebeur tenis in het gezin van de predikant. Na het bezoek heeft ds. Geense, wiens schoonfamilie in Leiden woont, spoedig zbijn beslissing genomen. Mevrouw Geense heeft ook theolo gie gestudeerd en verleende verschei dene jaren bijstand in het pastoraat in gemeente en in ziekenhuizen. Het echtpaar had al een zoon van ruim 1 jaar. Ds. Geense gaat werken naast ds. Honnef. Het is de bedoeling, twee wijkgemeenten met een eigen kerke raad te vormen. Hoe de grenzen daar van precies gaan lopen, moet nog worden vastgesteld. NOORDWIJK Het ligt in de bedoeling binnen afzienbare tijd één nieuwe school te bouwen inplaats van de Dr. De Visserschool en de school met de Bijbel. Dat blijkt uit een mededeling van B. en W. Er waren plannen de De Visserschool te verbouwen, maar daarvan is nu afgezien. De architect had inmiddels f 3250,72 kosten gemaakt. De ge meenteraad wordt voorgesteld voor dit bedrag een krediet beschikbaar te stellen. NOORDWIJK De werkzaamhe den voor een derde voetbalveld en een bijbehorend oefenterrein in het gemeentelijke sportpark zijn nu zo ver gevorderd, dat in het voorjaar tot de eindafwerking kan worden over gegaan. Deze hodt in het aanbren gen van een omrastering rond het veld, het plaatsen van ballenvangers en de bouw en inrichting van een kleedgebouw kan worden overgegaan. Kosten f19.800. 1853) een pianoconcert van Haydn (in D-groot) en nog een paar an dere begeleidingen. Men hoorde daar vele uitschieter- tjes bij de klarinetten, een niet ge heel zuivere, niet nauwkeurig slui tende samenklank. En deze laat achttiende eeuwse muziek luistert juist zo nauw. Hierin mogen geen steken vallen en iedere noot, iedere figuur moet glashelder doorkomen. Maar de opvatting was wel goed. De dirigent had twee van zijn luchtmachtkapel-collega's uitgeno digd, luister aan deze avond bij te zetten; de klarinettist Jan Willem van Scherrenburg en de fagottist Kees de Wit. Een orkestlid (amateur dus) Jos van den Akker, blies op zijn cornet (a pistons) met een zuivere, ge voelige toon „To a wild Rose" (Macdowell). Een paar maal trad met redelijk resultaat in eenvoudige marsen ook de rood-witte drumband op. JOH. VAN WOLFSWINKEL rechter achterwiel van de gemeen telijke vuilnisauto. Zijn linker voetje werd ernstig beschadigd. De vader diende bij de Haagse rechtbank een eis tot schadever goeding in van f 10.201,70 of zo veel minder als de rechtbank zou vaststellen. De rechtbank veroordeelde daarop de gemeente Alkemade tot betaling van een schadevergoeding van f 7500 met rente en driekwart deel van de proceskosten. De gemeente ging daarop op lou ter juridische gronden in beroep bij het gerechtshof, dat de uitspraak van de rechtbank vernietigde. De zaak kwam vervolgens in cas satie. De hoge raad heeft nu (janu ari 1969, dus bijna zes jaar na het ongeluk) het arrest van het Haags» gerechtshof verworpen en de zaak naar het gerechtshof in Amsterdam verwezen voor verdere behandeling van de zaak. Rood hoofd Prof. mr, H. Drion schrijft hier over nu in De Nederlandse Jurispru dentie: „In deze zaak zien wij. op een wij ze die ik in 1968 voor onmogelijk had gehouden, de hartstocht van juri disch formalisme met als resultaat, dat de ouders van een kind, dat bij na zes jaar geleden door een gemeen de-auto werd overreden, nog steeds op een schadevergoeding wachten. Een advocaat, die een onbegrijpe lijke fout maakte, een gemeente die ten laste van het slachtoffer van die fout wil profiteren, en een gerechts hof. dat de door de rechtbank aan het slachtoffer toegeworpen redding boei wegrukt: een procedure, waar van je als jurist met een rood hoofd kennisneemt LEIDEN Naar w(j vernemen zal zondagavond om 7 uur in de Luther- Maandag 20 januari Stadhuis. 8.30 u.: gemeenteraadsverga dering (Merenwljk). Nieuwe Rijn 19. 8 u: politiek cafë Arjos. CHJO en KVPJG, onderwerp „Oorlog en vrede". Den Burcht. 8 u.: scheidsrechters KNVB. inleiding mr. J. J. de Jongh en «lm. Gehoorzaal, 8 u.: Leidse Kunstkring voor allen, pianoconcert Ingrid Haebler. Antonluskerk VIJf-Mellaan, 7.30 u.: ge bedsweek eenheid christenen, oecum. sa menkomst. Dinsdag 21 Januari Breestr. 19, 8 u.: chr. plattelandsvrou wen. R Kramer over opvoeding rijpere Jeugd. Breestr. 19. 7-8 u.: spreekuur Chr. Emi gratiecentrale. Stadhuis, 7-8 u.: spreekuur Bouwfonds Ned. Gemeenten. Schelpenkade 6. 8 u.: Jaarverg. Kon. Ned. Natuurhigt. Vereniging. Pieterskerkgracht 9. 8 u.: Filmclub 16 K en O., De erotische dozen van Kurl-Sari. Woensdag 22 januari Baptistengemeente, Oude Rijn 3. 8 uur: ds. R Relling over „De oude Bijbel In een nieuwe wereld". Medewerking van zangduo. Steenschuur 6, 8 u.: postzegelverzame laars. Camera. 7 en 9.15 u. K en 0-«lm, North bij North-West. Pieterskerk. 7.15 u: avondgebed. Stadhuis (trouwkamer). 4-6 u.: spreek uur soc. raadsvrouw. Antonluskerk Vijf-Meilaan. 7.30 u.: ge bedsweek eenheid christenen, oecum. sa menkomst. Donderdag 23 januari Staalwljk. Herenstr., 8 u.: ledenverg. Door Eendracht Verbonden. Schouwburg. 8 u.: K. en O.. Globe met „Het spel der vergissingen" (Shakespea re). filmavond N.B.V.. Stadsgehoorzaal. 8 Roemenië vandaag. Oude Singel 236, 8 u.: Chr. Bond over heidspersoneel, J A v d Jagt over nota personeelsbeleid van gemeente Lelden. Vrijdag 24 Januari Kloksteeg 19. 9 u.: cabaret Peter de Jong. Boshuis, achter Hoflaan 76. 7-9.30 u.: ruilclub verzamelaars. Lammenschansweg 6 (Lidwlnaschool). 8 u.: contactcommissie kinderbescherming, drs. P. G. Stolker over voorbereiding op het maatschappelijk leven. Kagerstraat 72 u.: beroepenvoorllch- tlng (Louise de Coligny-scholen- gemeenschapi. Antonluskerk VIJf-Mellaan, 7.30 u.: ge bedsweek eenheid christenen, oecum. sa menkomst. Antonlus-clubhuls. 8 u.: toneelavond Amphls, klucht „De ooievaar vergist zich". OEGSTGEEST Lange Voort 24 8.15 u.: Ver. vrienden van het Lied. afd. Lel den—Oegstgeest, concert, Rosemary Le Gras. alt Corn Schell. bariton en Chris tine Nljst-Kerper aan de vleugel Zaterdag 25 Januari Schouwburg. 8 u.: cabaret Seth Gaalke- ma. Mlcro-thcater Imperium. Vestestraat 40. 8 u.: ..Vuile handen" (Sartre). Lutherse kerk, 8.15 u.: concert Jeugdka- merorkest Lelden, mevr. Blankensteljn. orgel en Esther Hilllnga sopraan, t.b.v. stichting Leidse Hofjes. Oegstgeest: Het Witte huls. 2-5.30 u. schaaksoc. Palamedes. Apotheken Op werkdagen zijn de apotheken van 8-17.30 geopend. Zaterdags de gehele dag gesloten. Dlenstapotheek Is Zulder-apo- tlieek. Lammenschansweg 7 tel. 23553 Apotheek Voorschoten zondag van 8-22 uur gesloten. Apotheek Leiderdorp heeft ook geen extra dienst. Behandeling na ongevallen Oe poliklinische oehandelirig na ongeval .en wordi van dinsdag l? uur middags, lol woensdag 12 uur waargenomen dooi nel Dlacnnesscnhuls Van vrijdag 12 uui tol zaterdag 17 uur door het St Elisabeth ziekenhuis lHooigracht) Op anderf werk dagen en np /.indagen door het Aoade Tilsch Ziekenhuis Films CAMERA (2.30. 7 en 9.15 uur): Un Idlot a Paris (I4 Jaar), woensdag, en zondag middag 2.30 uur SJors en SJImmle op het plratenelland (alle leeftijden); woensdag avond 7 en 9.15 uur; De man die verdwij nen moest (14 Jaar): vrijdag- en zaterdag avond 11.30 uur- Les dlaboltqucs (18 laar) LIDO (2.30. 7 en 9.15 uur)- Mondo Freu- do (18 Jaar). LUXOR (2.30. 7 en 9.15 uur): De groene baretten (14 Jaar). REX (2.30. 7 en 9.15 uur): De plstolero van Ave Maria (14 Jaar): vrijdag- en zater dagavond 11.30 uur: Dracula (18 Jaar). STUDIO (2.30. 7 en 9.15 uur): Branding (18 Jaar). TRIANON (2.30. 7 en 9.15 uur) Lady in cement (18 Jaar). Bezin kuren ziekenhuizen Dlaconessenhuls le klas dagelijks van 11 12 uur van 16.30—17.15 uur en van 19 20 uur, 2c klas dagelijks van 18 30-17 15 uur en van 19—20 uur; 3e klas dagelijks van 16.30—17 1 derafdeling vi —19.15 uur. Academisch ziekenhuis voor patlenter in klasse la. ld en Ze: dagelijks 10 30- 11.JU 14 30-16 en I»—20 uur Voor patlénieri In klasse s maanoag woensdag, donderdag en vrijdag 18 15- 19 dinsdag 13—14. zaterdag 15—16. zondag algemeen christelijke en nationale (eest- dagen 14.30—16 uur. Vrouwenkliniek: maandag trn. vrtjdag 18 4519 30 uur zaterdag 15 3016 30 uur zondag 15.30—17 uur. Klassepstlenter op de vrouwenkliniek dagelljgs 10 30—11.30. 14—16.30 en 1020 uur. Op de afdelingen verloskunde en Kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 16 resp 12 laar nlel worden toe gelaten. In het oeiarig van de patiënten Kunnen niet meei aan twee Oczoekers tegelijk ou een patient worden toegelaten. Ellsabetnziekennuis Leiden aerde klas dagelijks van 2 tot 3 en 's atouds van kwart vooi 7 tol nalf 8. kraamafdelinc dagelUks van 3 tol 4 en s avonds var kwart voor 7 tot hall 8. tweede klas da gelijks van nall 12 lol 12, 2 tot en kwari voor 7 tol hall 8, eerste klas daeeluks van halt IV tot huif 8 Anna kliniek Leiden dagelUks van nol- twee tot hall drie en Dovendien up dins dag- vrijdag en zaterdagavond van tes tol zeven Klassepatlenten dagelijks vai nall twee tot hall vier en elke avond var> /.even tot acht Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest dinsdag en vrUdag 13 tot 14.80 uur. zon dag 11 tot 12 en 2 tot 3 uur. ALPHEN Kijnourd alle Klassen doge ujks van half 5 tot half 8. op zondag vai 4 tot hall 8 Kinderafdeling dagelUks vat 1 tol 6 met oovendien op dinsdag ei donderdag een halfuurte voor vader» van 6 tot half T K.A1WIJK Zeehospitium. longkliruek dagelijks van hall t tot nall 4 dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; lbo afdeling dagelUks van hall l toi half 5 Revalidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag ei zondag van hall 3 tot nalf 5; Revalidate centrum kinderen woensdag van 1 tot s zaterdag en zondag van hall drie UP nall vijl Longkhniek en tbc-aldeli >g Kinderen woensdag van I toi 8 en zaU. lag en zondag van hall 3 tol hall NOORDWIJK - sole Mlo Klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tol nall 6 en s avonds van 7 to'. 8. zaaipatienten zori dgs van l tol 3. dlrisaug van l tol hali U donderdags van hall 1 101 half en zaterdags van 1 u>i nall 3. Musea en Hortus Museum Volkenkunde, Steenstraat og werkdagen van lu tot 5 u.. ook zaterdag zondag van 1 lol 3 uur. Museum Oudheden. Rapenburg og wei Kdagen var. lu toi s u. ook zaterdag zondag van 1 tol 6 uur Sttd Museum Ut i.ukennai. Oude sin gel. op wcrkdaKcn van 10 tor t u.. zon lags var. I tot uui Hortus Botanicus (Kapenourg). op werkdagen van 9 tol 12 en van 7 lot 5 uur. kassen zaterdags en zondags gesio Tentoonstellingen Rapenburg 94: galerie 't DulvenhuIJs. tentoonstelling Lars Fohlln, 1934 (25 jan.-15 febr. dinstl. t.e.m. zond. 2-8 u). Nieuwsiceg 11 wei K van fhom Ge- raedis. 3 tol 24 jan. open dtnsd. t.m. vrij 1 tot 6 uur, zat. 2 tot 5 uur. De Lakenhal, tentoonstelling „De por trettist Paul Citroen als verzamelaar" dol 2 febr 1969 dag. 10 tot 16 u„ WASSENAAR - kunstzaal Heuff, Hof laan 7: aquarellen en houtplastiekcn Joop Dam en keramiek en etsen Kees Hoogen- dam tot 5 febr-, maand, t.m zat 10 tot 5 u.. dinsd.av. 8 tot 10 uur. Mobiel kantoor ANWB. Elke dorioerdag van 10 101 4 u. op Lammermarkt bn molen r»e Valk. ALARMNUMMERS Politie; 5 maal 4. Brandweer 5 maal 3. Dokiersdlenst: 5 maai 2 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur). EHD: 20645. se kerk aan de Hooglandse Kerk- gracht een byeenkomst worden ge houden, waarin afscheid wordt ge nomen van dc oude Oecumenische Raad te Leiden en dc Gemeenschap van Kerken wordt geïnstalleerd. De bijeenkomst zal worden geleid door ds. II. van Bilderbeek, doopsgezind predikant te Leiden en voorzitter van de bestaande raad. Tot de Gemeenschap van Kerken te Leiden zullen behoren de Doops gezinde Gemeente, de Evangelisch Lutherse Gemeente, de Geref. Kerk, de Hervormde Gemeente, de Oud- Katholieke Kerk, de Remonstrantse Gemeente en de Rooms-Katholieke Kerk (de laatste omvattende Leiden, Oegstgeest, Leiderdorp en Zoeter- woude-Hoge Rijndijk). De Baptisten- Gemeente te Leiden zal naar de Ge meenschap van Kerken twee waar nemers zenden. Ds. Van Bilderbeek zei ons van morgen, dat de bestaande Oecumeni sche Raad meer een gesprekskring was. De nieuwe Gemeenschap van Kerken heeft duidclyk een aan el kaar verplichtender karakter. De Gemeenschap van Kerken zal ten minste zes keer per jaar bijeenko men. De raad van dc gemeenschap, die men met een bestuur kan verge lijken, gaat maandelijks vergaderen. In de raad van de Gemeenschap hebben de qua functie belangrijkste vertegenwoordigers van de Kerken zitting (de deken van Leiden, voor zitters van kerkeraden). Ook de jeugd zal bij het werk worden ingeschakeld. Een van de eerste vragen van de Gemeenschap van Kerken zal zijn welke voorzieningen in de toekom stige Merenwijk moeten worden ge troffen. Kerkconcert in Nieuivkoop NIEUWKOOP In het kader van de serie kerkconcerten gaf Klaas Bolt, organist van de Sint Bavokerk te Haarlem, met Wim Groot, trom pettist van het Concertgebouworkest, een concert in de Gereformeerde kerk De belangstelling hiervoor was bevredigend, constateerde organisa tor J. Visser in zijn openingswoord. Het programma omvatte werken van Sweelinck, Purcell, Torelli en Telemann. HILLEGOM De heer J. P. van Dyk is onderscheiden met dc aan de orde van Oranje-Nassau verbonden zilveren eremedaille. Dit in verband met zijn veertigja rig arbeidsjubileum in dienst van bloembollenkwekerij en exporthandel n.v. L. Stassen junior. Directeur L. J. Stassen sprak tij dens de huldigingsbijeenkomst, even als de burgemeester, waarderende woorden aan het adres van de jubi laris. Hij onderstreepte zijn toespraak met de aanbieding van geschenken. Eerder was de heer Van Dijk ge huldigd in de kring van het perso neel. Namens de personeelsleden werd hem een enveloppe met inhoud overhandigd. NIEUWKOOP Zaterdagmorgen vroeg ontdekten voorbijgangers na- bü dc pont aan de Sluitkade in de Amstel een auto, die met de wielen naar boven in het water dreef. On middellijk werd de politic gewaar schuwd. Toen de auto met behulp van een kraanwagen van de firma De Rnojj op de kant was getakeld werd daarin het stoffelijk overschot gevonden van de 21-jarige W. J. N. Duindam uit Nedcrhorst den Berg. De jongeman was in de nacht van vrijdag op zaterdag vanuit Waddinx- veen vertrokken en over binnenwe gen in de richting van zijn woon plaats gereden. Hoogstwaarschijnlijk is hij door de duisternis misleid en uit de bocht gevlogen, die ter plaatse naar de pont over de Amstel voert. Het ongeluk moet omstreeks drie uur in de nacht zijn gebeurd en is door niemand van de omwonenden opgemerkt. De Jongen die in een oude auto reed ruim tien Jaar oud zou juist deze week een nieuwe auto krijgen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3