KOERlfSs I Samenwerking gemeenten een gebiedende eis Noord wijk wil erepenning Man dood in visruim UK 110 aangetroffen Brandkast in spitsuur meegenomen agoagoagoogoagcxjgocigoago opleiding inspecteur agoagoagoagoagoagoagoago TELEFOON 31441 ADMINISTRATIEVE ASSISTENT(E) M.E.A.B. NIEUWE IEIDSE COURANT 6 ZATERDAG 18 JANUARI 1965 SASSENHEIM In gebonw Ont moeting hielden de Antirevolutio naire en Christelijk-historische kies verenigingen uit Lisse. Hillegom en Sassenheim gisteravond een open bare vergadering. Onderwerp was de vraag of de bollenstreek te eni ger tijd moet komen tot de vorming van een „Streekgewest". Dr. P. J. Boukema, lector aan de Vrije Uni versiteit te Amsterdam, en de heer Schuuring, lid van de Tweede Ka mer waren tevens voor deze avond uitgenodigd. De heer Boukema hield een hel dere inleiding over de problematiek van het streekgewest. Zyn eerste conclusie was: het is noodzakelijk, dat de gemeenten samenwerken ten einde te garanderen dat ook in de kleine gemeenten de dienstverlening voldoet aan de eisen die deze tijd a telt. Oplossingen Dr. boukema zag hiervoor drie oplossingen: samenvoeging van ge meenten, gemeenschappelijke rege lingen en gvwestvorming a la Rijn mond. Deze drie zyn volgens de huidige wetgeving in Nederland mo gelijk. Tegen al deze mogelijkheden voerde spreker de nodige bezwaren aan. Hij zag als de beste oplossing een wettelijke regeling, op basis waarvan gewesten kunnen worden ingesteld. Daarbij moet dan nog wel een aantal punten in acht worden genomen als een „nationaal ge westplan", de openbaarheid van de vergaderingen van de mogelijk door de bewoners rechtstreeks gekozen gewestraden, de bepaling van de taken, (ook provinciale) enz. Bestaande plannen van min. Beer- Nootdorps secretaris burgemeester van 's Gravenmoer DEN HAAG Bij KB. is mei ingang van 1 februari 1969 be noemd tot burgemeester der ge meente 's-Gravenmoer de heer B. Beukema te Nootdorp. De heer Beu- kema (51) is sinds 1 juli 1967 ge meentesecretaris van Nootdorp. Hy is gereformeerd en lid van de A.R.P. NOORDWIJK De gemeente raad wordt voorgesteld een erepen ning in silver met oorkonde in te stellen, uit te reiken aan degenen die sich voor de plaatselijke ge meenschap uitzonderlijke verdien sten hebben verworven. Tevens wil men een ereboek aan leggen, waarin aantekening van de toekenningen wordt gehouden. De kosten van een penning met inscriptie, de bijbehorende leren étui en een oorkonde worden ge schat op f 150. Kosten van stempel en boek f 1000 in totaal. Voorlichting boeren HAARLEMMERMEER Behal ve een goede ontwatering van de landbouwgronden, is vooral de be mesting een belangrijke factor voor het kweken van een goed produkt. Dit werd tal van boeren duidelijk gemaakt op een akkerbouwdag, gis teren in Hoofddorp, georganiseerd door de verenigingen van bedrijfs voorlichting van Haarlemmermeer, de Legmeer, IJpolders en Nieuwer- Amstel, in samenwerking met de rijkslandbouw-voorlichtingsdlenst. Na een kort openingswoord door voorzitter L. M. van Nieuwenhuy- zen uit Hoofddorp, stelde ir. P. H. J. Everts rykslandbouwconsulent voor het zuidelijk deel van Noord- holland, enkele landbouw proble men aan de orde, waarop vervol gens vier deskundige sprekers een antwoord gaven. De waarde van kalk en orga nische stoffen die noodzakelijk zijn voor een goede structuur van de grond, werd toegelicht door ir. P. Boekei van het instiftuut voor bo- demkundig onderzoek in Gronin gen. Ir. L. J. P. Kupers, lector aan de landbouwhogeschool te Wagenin- gen, Jiield een uitvoerig vertoog over de structuur, de wortelont wikkeling en de plantaardige pro- duktie. Ir. C. H. Henkens, rykslandbouw consulent voor bodem en bemes ting, te Wageningen ging in op het bemest ingsbeleid. Ir. F. H. B. Vermeulen van het bedryfslaboratorium voor grond- en gewasonderzoek in Oosterbeek, sprak over de bemesting. LEIDERDORP In de morgen ochtend om negen uur te houden kerkdienst van de Hervormde Ge meente gaat niet voor ds Honnef, maar dr. F. C. Kamma uit Oegst geest. (Van één onzer verslaggevers) SCHEVENINGEN In het ruim van de kotter UK 110, die in de Tweede Binnenhaven ligt afgemeerd, is vanmorgen vroeg het stoffelijk overschot aangetroffen van de 55-ja- rlge stoker J. Pronk. De man moet vannacht z(jn overleden, maar over de toedracht is niets bekend. De re cherche stelt een onderzoek In. De heer Pronk werkte als stoker voor de rokerij H. A. Kegge aan de Koppelstokstraat 95. Nadat h(j van nacht met z()n werkzaamheden in de rokerij was klaargekomen, is de man vermoedelijk naar de UK 110 gegaan. Voor zUn werk hoefde h(j er overi gens niet te zUn. Het is niet uitge sloten dat de heer Pronk Is uitgegle den en In het ruim Is gevallen. Van md misdrijf sou geen sprake zijn. ninlc om de huidige wet gemeen telijke regelingen open te breken zodanig dat gewestvorming moge lijk wordt, juichte dr. Boukema niet toe. Wel vond hij dit al een stap in de goede richting. Naar aanleiding van deze inlei ding werd na de pauze door de 50 aanwezigen druk gediscussieerd. De vragen of een bollenstreekge west al dan niet wenselijk is, kre gen een vaag antwoord. Het enige concrete was: „Er zal een diep gaande studie nodig zyn om tot op lossing van deze vraagstelling te komen. Zevende inbraak in reisbureau DEN HAAG Tijdens het spitsuur hebben inbrekers in het reiAureau Lissone en Lindeman aan de Laan van Meerdervoort hoek Anna Paulow- nastraat donderdagmiddag omstreeks zes uur ongestoord hun werk kunnen doen. Om half zes was het kantoorperso neel naar huis gegaan en even later stopte een blauwe bestelbus bij het reisbureau. De wagen werd achteruit het poortje aan de Anna Paulow- nastraat ingereden. Met een koevoet werd een deur geforceerd. De inbre kers, die ter plaatse goed bekend moeten zijn geweest, schakelden het licht in de winkel uit, zetten de een matje en trokken de kast over het zeil naar de deur aan de achterzijde. De brandkast werd op een steekwa- gentje gezet, er werd een deken over- been geslagen en zo reden de inbre kers de buit naar het bestelwagentje. Terwijl tientallen fietsers, brom fietsers en auto's langs hen flitsten, ladden de inbrekers op hun gemak de buit in en vertrokken. In de brand kast zaten f 5500 aan Nederlands geld, f 13.000 aan vreemde valuta en travel - lercheques ter waarde van f 10.000. Het is reeds de zevende inbraak in het kantoor, maar de buit was nooit zo groot als donderdagmiddag. De re cherche verzoekt degenen, die de bestelwagen hebben zien staan, zich te melden (telefoon 61.41.41). f oorstel R. en W.: NOEM VOORMALIGE TRAMBAAN STRAKS ..OUDE TRAMBAAN" LEIDSCHENDAM Het college van burgemeester en wethouders stel len de raad voor nu over enige tijd (voorjaar! de weg op de voormalige trambaan in gebruik zal worden geno men bedoelde weg de naam „Oude Tranbaan" te geven, waardoor de he rinnering aan de vroegere „Blauwe Tram" levendig wordt gehouden. Bo vendien is deze naam reeds min of meer ingeburgerd bij de bevolking. Voorts wordt voorgesteld het wegge deelte. dat de verbinding vormt tussen laatstgenoemde weg en de St. Jo- Inmidde's is de laatste obstakel nl. zefstraat. St Jozefstraat te noemen, een klein huisje naast het bedrijf van de heer Angenent gesloopt, zodat de verbindingsweg ook kan worden aan gelegd. Achter het bloemenmagazijn van de heer van Oosten aan de Damlaan komt bij de verbindingsweg naar de St Jozefstraat een benzinestation met garage bedrijf van de firma van der Marei. Het is nog niet bekend wan neer met de bouw hiervan zal worden begonnen. Bestem m in gsnlan moet worden gewijzigd voor bouwplan Spoorwegen VOORBURG Het bestemmingsplan .Koningin Wilhelmina-Spoorbaan" zal zodanig moeten worden gewijzigd, dat aan de nv Nederlandse Spoorwegen toestemming kan worden verleend voor oprichting van een gebouw voor op slag van materialen met was- en kleed ruimten aan de Hoekwaterstraat. De voorgenomen bebouwing is thans in strijd met het bestemmingsplan aan gezien het gebouw gedeeltelijk zal wor den opgericht op een terrein, dat be stemd is als industrieterrein. Een ander deel zal op een terrein komen, dat volgens plan is bestemd voor groen stroken en sport. B en W. stellen de raad voor het be stemmingsplan te wijzigen, omdat geen stedebouwkundlge of ethische bezwaren tegen het bouwplan bestaan. BIJEENKOMST SGP ZOETERMEER De afdeling Zoe- termeer van de SGP houdt donderdag avond een openbare vergadering in het kerkgebouw van de Gereformeer de Gemeente aan het Piet Heinplein. Ds. E. Venema uit Zwijndrecht zal een tijdrede uitsDreken. De vergade ring begint om half acht. RihHothecarhsen bijeen DEN HAAG De kring Den Haag en omstreken van de Nederlanse Ver eniging van Bibliothecarissen houdt donderdagavond 23 januari in de ex positiezaal van de boekhandel W. P van Stockum aan het Buitenhof een bijeenkomst. Na een korte inleiding door de heer Jacoby, zal dr. H. Frust- ner. secretanis van de Vereeniging tot bevordering der belangen des boek handels. een voordracht houden over de Vereniging, haar doelstellingen en activiteiten, fondsen en instellingen, alsmede de rol die de Vereeniging met de lange naam vervult in het Nederlandse boekhandel- en uitgever ijwezen en de plaats die zij inneemt. Jongerencentrum VOORBURG De Hervormde Jeugdraad krijgt een Jongerencentrum in de jeugdruimte van de Opstan- dingskerk aan de Rembrandtlaan. Het centrum zal half februari worden geo pend. 1 TOT 20 WOORDEN f 1,75. ELK WOORD MEER f 0,12. Voor Koeriers onder nummer wordt 35 cent extra in rekening gebracht. Bijwijsnummers (alleen op verzoek) 25 ct. Personeel gevraagd Gevraagd net meisje vooi halve dagen. Levendaal 63, tel. 30436. De Stichting Interkerke lijke Gezinszorg vraagt ge zinshelpsters om te worden opgeleid tot gezinsver zorgster. Tevens bejaarden- helpsters voor halve dagen. Minimum opleiding 2 klas sen Huishoudschool. Infor maties en sollicitaties vjti. tussen 9 en 10 uur, Oude Rijn 190, tel 25771 en 23200. 0 Kapster gevraagd. Geheel zelfstandig kunnende wer ken. H. Bedeker, Tul penstraat 16a, Rijnsburg, tel. 3261 na 6 uur 6975. Ervaren hulp gevraagd in een gezin met kleine kinde ren, 3 ochtenden per week Andere hulp aanwezig. Tel. 52685. Liefst niet 's middags bellen. Gevraagd 1ste kapster, 2de kapster. Tielemans Kap salons, Damlaan 58, Leid- schendam, tel. 01761-3325. Jongen gevraagd voor de Bloemisterij, leeftijd 16 a 18 jaar. G. den Heijer, Oegst- geesterweg 275, Rijnsburg. PERS AANGEB Binnenkort vrij: chauf feur huisbediende/butler. Ongehuwd. Br. onder no. 41 Adv. Bur. „Rijnland", Lei den, J. de Wittstr. 35. TE KOOP AANGEB Te koop antiek eiken Bie dermeier secretaire. Geheel gaaf van particulier. Inl. tel. 01710 - 51455. Te koop een goed onder houden keukcnkachel Kleur: wit. Merk: Etna. Te zien en te bevr. bij C. Zandbergen. Oegstgeesterweg 200, Rijnsburg, tel. 4604. SPEC. AANB Het Bloemenhuls voor al uw bloemwerk, bruidsbou- quetten en grafwerk. J. C Hogenboom, De Baan 42. Oude Wetering, tel. 01713 - 2765. Nu ook verkrijgbaar diverse soorten sierheesters, rozen, vaste planten enz. enz. Wasserij Spronk, laken- pakketservice, lakens, slo pen, tafellakens, totaal stuks in plastic verpakt f3 incl. BTW doe uw voordeel! Vandaag brengen morgen halen. Witte Singel 14. Goed gekleed, laat uw garderobe met de uiterste zorg chemisch reinigen bij Spronk, gratis hanger en Slastic hoes, maand januari pet. korting. Spronk, Wit te Singel 14, Leiden, Tel. 43341. Wie wil mij helpen met het werk in moderne flat in Oegstgeest. 1 ochtend per week. Verwacht heel binnen kort 2e baby. Tel. 54880. Gevr. een goede 1ste kapster. Geboden wordt: goed salaris, prettige werk kring, g. busverbindingen Salon Minnee, Splinterl. 9, Leiderdorp. Tel. 26126. Nette bezorgers gevraagd voor Algemeen Dagblad. Noordeinde 30, Leiden. Verpleegster worden? Liefst in een nieuw zieken huis en in een moderne, ge zellige stad? Onze eerstvol gende opleiding vangt ir maart aan! InL Directrice Diaconessenhuis Eindhoven. Dringend. Hulshoudster gevraagd bij heer alleen. H. Mouw, Willinklaan Oegstgeest Gevraagd huishoudelijke hulp voor 4 uren per week bij Mej. R. U. F. de Ru. Flo- ris Versterlaan 17, est- geest. Aanmeldingen na tel. afspraak tijdens kantooruren 0171048333, toestel 2576. 0 Gevraagd zelfstandige hulp voor twee ochtenden p. week Mevr. Smidt, Julianastraat 41, Leiderdorp. Gevraagd 1ste of 2de be diende tevens 3de ol aank. 2e bediende. Banketbakke rij Urban. Hoofdstraat Noordwijk aan Zee. Telef. 01719 - 3187. Gevraagd per 1 maart of eerder flinke jongen voor de bloemisterij. J. Ravensber- gen, Kanaalstraat 22. Rijns- burg. Alleen wonende dame te Katwijk aan Zee, zoekt een tijdelijke hulp voor i" huishouding, intern Na uur bellen, tel- 01718-4292. 0 Flinke jongen gevraai van 16 tot 18 jaar voor bloemkwekerij. J. Junge- rius. Oegstgeesterweg 271 Rijnsburg. Gevraagd 2e en 3e be diende en bakkersleerllng. Banketbakkerij Ahsmann Kennedylaan 9, Leiden. Soil na telef. afspraak. Tel. 42191 na 6.30 uur 43569. Gevraagd verkoopster en I.1. verkoopster. Luxe Bak kerij Ahsmann. Leiden. Sol licitaties na telefonische af spraak. Tel. 42191 na 6.30 uur 43569. Werkster gevr- voor ochtend per week. Mevr Hillinga. Sweelinckhof Voorschoten. Tel 01717-3966 Meisje gevr. voor 5 och tenden in de week. Mevr Te koop gevraagd Wij kopen alle soorten boeken en tijdschriften. J Borsboom, Oude Rijn 23, te lefoon 21876. Te koop aangeboden 0 Engelse tour- en stacara vans. Keuze uit 30 stuks. Pr. vanaf f 1750. Financ. en in ruil mogelijk. Ook zond. verkoop. J. Kabalt, Sleekter- weg 67a, Alphen aan den Rijn. Tel. 01720 - 3294. Lieve bastaard, middel groot, teef, 8 mnd. oud, in geënt. van Poelgeestlaan 72 Koudekerk. Te koop flinke frites-wa- gen 6 m lang. 2.20 m hoog. 2 10 m breed, met oploop- rem. geheel ingericht mei apparaat. Gebruiksklaar. Kan geh. gefin. worden. Te bevr.: Café-Rest. „De Berk' Oudeweg 2, Hulshorst. Tel. 03413-293 (bij Nunspeet). Tc huur gevradgd Rustige jongedame zoekt voor zo spoedig mogelijk een ruime zit-slaapkamer in Leiden of omgeving. Tele foon 01718 - 2830. 2 studentes zoeken 2 ka mers en kookgelegenheid in centrum Leiden. Br. onder nr. 2549 bur. v. d. blad. Te Kuur aangeboden 0 Verhuur van porceleinen serviezen - Leerdam glas werk - bestek - koffiemachi nes verchroomde gestoff klapstoelen formica tafels - kapstokken - barkrukken, enz. Leiden's grootste ver huurder „De Gouden Sleu tels" (sinds 1898), Haarlem merstraat 220, Leiden, tel 21691. Onroerend goed Sibbe-Valkenburg. Te koop pensionbedrijf, in pri ma staat. Vrij gelegen met tuin, garage en parkeerruim te, 10 minuten van Valken burg. Priis f55.000 tel. 04406 - 3615. Adres: Heuts-Heijnen, Bergstraat 22, Sibbe. 0 Heerlijk buiten wonen, plm. 3 km. v. Heeren veen-Zuid, te koop riante oning m. gr. garage, bijna nieuw en van alle gemakken voorzien. (Nabij kunstijs baan, eendekooi, Friese me ren en in de toekomst snel weg A'dam) Toch alles in landelijke rust. In overleg tuin en speelveldaanleg (gr. ha zandgr.) Vraagprijs f45.000. tel. 05130 - 1067. 0 Zeeland. Te koop plm. 25 m v. h. kanaal door Zuid Beveland en dicht bij Ooster- en Westerschelde. mooi en rustig gel. boerde rijtje op plm. 7000 m2 eigen grond (weiland). Geh. gem m gas, elektr., water en telf Vrij voor alle doeleinden js f22.000 k.k. Hyp. aanw. Inl P Dingemanse. Pateijn- weg 46, Goes. tel. 01100 - Groenendijk. Van Poelgeest laan 59. Leiderdorp. Tel 41650. 0 Gevr. werkster voor 2 x per week. Mevr Poelman. Chopinlaan 67, Voorschoten Tel. 01717-4293. Personeel aangeboden PERS. AANGEB Biedt zich aan tuinman evt. ook chauffeur, met huis. 30 jaar, br onder nr. 2o41 bur. v/d blad. 0 U zoekt: een goede bijver dienste. Wij stellen u in de gelegenheid uw avonduren productief te maken. Wan neer u goede contactuele en organisatorische eigenschap pen heeft, kunt u goed be taald enquêtewerk verrich ten voor midde'grote finan ciële instellini der nr. 2548 i ALGEMEENE FRIESCHE LEVENSVERZEKERING-MAATSCHAPPIJ „DE GROOT-NOORDHOLLANDSCHE VAN 1845" Leeuwarden-Amsterdam In verband met pensioneringen en uit breiding van de buitenorganisatie in ver scheidene delen van het land zoeken de Algemeene Friesche Levensverzekering- Maatschappij te Leeuwarden en de Groot- Noordhollandsche te Amsterdam voor Door middel van gerichte studie en trai ning met moderne instructiemiddelen, ondermeer in een speciaal hiervoor inge richt opleidingscentrum, en in de praktijk zullen zij worden voorbereid op de ver vulling van de functie van Ook zij. die naast de gevraagde voor opleiding over ervaring op assurantie- gebied beschikken, worden uitgenodigd te solliciteren. contact met zelfstandige. Jonge mensen in de leeftijd van 23 tot 33 jaar, met een vooropleiding op middelbaar niveau en met belangstelling op financieel-econo- ml8ch terrein. In deze commerciële functie heeft de Inspecteur een adviserende taak in zijn samenwerking met assurantie- en make laarskantoren, accountants- en admini stratiekantoren en bankinstellingen. ago ALGEMEENE FRIESCHE GROOT-NOORDHOLLANDSCHE OLVEH VERZEKERINGEN Sollicitaties worden gaarne Ingewacht bij het Buitendienstsecretariaat van de Algemeene Frlesche-Groot- Noordhollandsche, Burmaniahuis te Leeuwarden. Desgewenst kunt u vooraf inlichtingen inwinnen bij de directeuren van onderstaande bijkantoren: Amsterdam, de heer W. v.d. Hoef, telefoon 020-247297 Arnhem, de heer H. Kroes, telefoon 08300-35550 privé 08300-25570 Eindhoven, de heer J. H. F. Schuurman, telefoon 040-27717 privé 04903-2452 Den Haag, de heer R. I. Arnoldi, telefoon 070-111813-14 privé 01717-3418 Groningen, de heer J. de Haan, telefoon 05900-23330 privé 05100-23740 Hengelo, de heer J. N. Voorsmit, telefoon 05400-11164 privé 05407-1778 Rotterdam, de heer Th. Giliam, telefoon 010-132136 privé 010-233147 0 Zeeland Wilt u rustig en mooi wonen? Ik heb voor u te koop zeer mooie woning t Zuid Beveland. Direct rij te aanvaarden. Prijs 1 15.000 k.k. Hyp. beschikb Inl P. Dingemanse, Pateijn- weg 46, Goes. Telef. 01100 - 5639. 0 Prachtig recreatiehuisje ie De Valom. Gr. bergplaats uigging aan het water met boot. Te bevr. bij: kampbe heerdei E. Mozes. Kuikhornt (tussen Leeuwarden en Gro ninge:.) Tel. 05110 - 2152. 0 Te koop in De Valom aan het water oude boerderij Moet worden opgeknapt Plm. 5 are land. Zeer goea geschikt voor recieatie. Te bevr. bij kampbeheerder E Mozes Kuikhome (tussen Groningen en Leeuwarden) Tel. OM 10 - 2152. 0 Kceuwijk en Bodegraven hebben wij in voorbereiding bouwplan voor 31 resp. 25 Dremiewoningen. Tevens 18 uxe premieflats gebouwd door Bouwbedrijf Fl. Boer uit Nieuwerbrug. Vraag gra- woninglijst: Woningbu reau v. d. Plaats, Spoorstraat 11, Utrecht telefoon 13758 - 715585. 0 DKW Junior 1962 in goe de staat. Prijs f 350. Leidse str.weg 2, Oegstgeest, tel. 01710 - 51453. Ford Taunus 12M 1965 Als nieuw. Prijs f 1650 of 15 per week. Leidse str.weg 2. Oegstgeest, tel. 51453. VW 1300 '68. In eigen be heer slechts 8000 km gere den. Niet van een nieuwe te onderscheiden. Uw voordeel: de financiële top van zon f 650 is er af! Kleur: wit. Volledige VW-garantie. Kamsteeg Occasion - Cen trum, Leiderdorp, v d. Valk Boumanweg 2, tel. 01710 - 42041. Vrijdagavond tot 21 u.. op zaterdag van 10—18 u geopend. 0 VW Variant '67. ivleur rood. Een pracht-aanbieding Voortreffelijk onderhouden Met een veilige VW-garan tie. U zult er snel bij moeten zijn: spotprijs f5500!!! Kamsteeg Occasion Centrum Leiderdorp, v.d. Valk Bou manweg 2, tel. 01710 - 42041 Ook op vrijdagavond bent u van harte welkom. V W1300 '66 Lichtblauw Met schuifdak. Met garantie Uw le aanbet f825 Kamsteeg Occasion - Cen trum, Leiderdorp, v. d. Valk Boumanweg 2, teL 01710 - 42041. Vrijdagavond tot 21 u.. op zaterdag van 10 tot 18 u geopend. 0 VVV 1600 L Variant «7. Uit eigen beheer. Goed on derhouden. Luxe uitvoering met schuifdak en radiaal- rantie. Nieuwprijs plm. f9500. Nu voor slechts f6500 (incl. BTW). Kamsteeg Oc casion - Centrum, Leider dorp, v. d. Valk Bouman weg 2, tel. 01710 - 42041 Vrijdagavond tot 21 u., op zaterdag van 1018 u. ge opend. 0 VW 1500 Kever '67. Bouwjaar 1967. Slechts 43.000 km. gereden. Goed onder houden. Met radio. Volledig gegarandeerd. Aantrekkelijk te financieren met een le aanbetaling van f 109<> Kamsteeg Occasion - Cen trum, i-eiderdorp, v. d. Valk Boumanweg 2, tel. 01710 - 42041. Aangeboden Ford Zephyr 6. 1963, kleur zilvergrijs, goed onderhouden. Prijs f 1000. Herenweg 21-23. Noordwijk Binnen. Tel 01719 - 2820. Occasion Isuzu Bellet '968, kleur lichtgroen, bekle ding zwart. Niet van nieuw te onderscheiden, de monstratie auto. onder ga rantie. Herenweg 21-23 Noordwijk Binnen. Tel 01719 - 2820. Aangeboden Skoda 1000 M.B. 1965 kleur grijs, zeer goed onderhouden met re visie motor, prima banden. Skoda Octavia Combi, 1966, kleur lichtgrijs. Schadevrij met nookversnelling. Z.l Herenweg 21-23. Noordwijk Binnen. Tel. 01719 - 2820. 0 Autorijschool C. Verhoef lest in nieuw* V.W. Eerste rijles gratis. Lopsestr. 20. Leiden of telefoon 32009. 0 Opel Kadett type 1964 aanbet. f 450, Taunus 17M Super type 1965, aanbetaling f350. Glas 1204, bouwj. 1965. aanbet. f850. Inruil en finan ciering mogelijk. Calex Au tomobielbedrijf N.V., Kort Galgewater 14-16, Leiden tel. 33355. Dagelijks geupend van 9-22 uur. Fiat 600 aanbet. f450, Scaldia 1967. aanbet. f950. Skoda 1000 MB. aanbet. f 800. Ford Corsair aan be* f 650 VW 1600 TL. aanbet. fU50 Calex Automobielbedrijf N.V., Kort Galgewater 14-16, Leiden, tel. 33355. Dagelijks geopend van 9-22 uur. 0 Rijlessen.Een zaak vertrouwen! Prettig idee: rijschool met de naam Kamsteeg erachter. Gediplo meerde instructeurs, uiter aard de nieuwste Volkswa gens, goed verzorgde theore tische opleiding. Auto rijschool Kamsteeg, Gevers straat, 01710 - 51940. Des avonds voor Leiden en om- [eving 01710 - 43423 voor de )ollenstreek 02530 - 3930. 0 Overzetdorpels en repara tiestukken voor iedere auto Ruilvisees voor V.W. enz Alleen verkrijgb. bij Auto shop Ton Rijsbcrgen, Mare- singel 64, Leiden, tel. 31260 0 10 autorijlessen voor f47,50. Vervolg- en losse f7,50, Fonkelnieuwe V.W.'s, Autorijschoolcom binatie „De Centrale". Aan meldingsadressen: LEIDEN, Morsstraat 23, tel, 31909. AL PHEN a 'd RIJN: Hooftstraai 257. tel. 3752, VOORSCHO TEN: Prof. Cam. Onnes- plantsoen 13. tel. 5834. WAR MOND: Laan v. Ooster geest 3, tel. 2678. 0 Auto's, auto's, auto's! V.W. 1600 TL model '66 f 4100 Tqunus 17 M model '66 f 2950 Isuzu Bellet Diesel f 1950. Fiat 600 mode! halen. Witte Singel 14. Coupé 1961 f 3150, Simca 130( bj. 1964 f 2200, fin. mog Leidse Autohandel v.d. Berg T.age Morsweg 67, tel. 30692 onderhoudswerk. Tel. 01719 - 3126, Leiderdorp. 0 Baby kaaimannetje f 15 Leguaan (hagedis) f 12,50. Baby boa (slang niet giftig) f75. Tel. 070-111097- 652405 0 Klein dwergaapje geheel tam f 65. Telefoon 070-111097 652405. 0 Wasserij „Ozon" voor uw was, chemisch reiniging partijen jassen, overhemden, overalls, kleding reparatie, stoppage, suède reiniging enz. Vraagt inlichtingen bel 22675. 0 Interkerkelijk bemidde lingsbureau. Op le vensbeschouwelijke basis (Huwelijk via fotocor respondentie) Voor inl. T Westra, Alard Piersonlaan 155. Den Haag, telefoon 070 - 902370, bescheiden, beschaafd, betrouwbaar. 0 Postzegelverzamelaars: Wilt u graag eens in contact komen met „hobbygenoten?" Wordt dan lid van de Leidsche Vereeniging van H. Gaykema, Nic. Beetsstraat 14. Hazerswoude Rhynen- burch 2432. 0 Bezoekt wasautomjtiek „De Eendracht", Zoeter- woudsesingei 14B. Ingang door de poort. Uw was (6 kg) schoon en droog binnen 1 uur. Er is een stoomman- gel aanwezig om uw was kastklaar te maken. 0 Stoffeerderij v. d. Berg Speciaal adres voor het op nieuw stofferen, overtrek ken van uw bankstel, fau teuils, stoelen, enz. Voor komt wachttijd. G. Dou- straat 1-27, tel. 34824 b.g.g. 41678. 0 Uitgebreide collectie mo derne, nieuwe en bespeelde orgels, piano's, elektrische en elektronische orgels. Be zoekt onze toonzalen of vrijbl. prijslijst. Boot Orgel- en Pianohandei Kerkstraat 2—28, Bodegra ven, telefoon 01726-2541. 0 Schuimrubber, schuim- plastic, kunstleder, plastic kleding, autohoezen, kapper, pyama's, asbakjes, zonne- kleppen, bloemvaasjes, spie gels, kaplak rubbermatten. sloten enz. Autobeklederij v Kuik, Morsstraat 46. Tel, 30552. 0 Snelwegers volgens ijk- voorschrift, el. vleessnijma- 0 Z.-Limb. aangeb. 2 slpk. m. gebr. v. keuk.- woonk. f 130 p.w. Vrije woning of flat f 180 p.w. Zomerhuisjes Ook Pension. Tel. 04449 - 52452. Spcchlc aanbieding 0 De Kastenspecialist. i».eu- ze uit meer dan 500 model len hang-legkasten, wand kasten. keukenkasten, keu kenmeubelen wandmeubelen enz. Prijzen altijd 30 tot 4. pet. lager dan normaal. Dc Kastenspecialist, Hoogland- kerkgracht 47 - 49. (hoek Nieuwstraat) Leiden. Tel. 33078. SPEC. AANB 0 10 pet. korting op meu belstof en skal. Vraag vrij blijvend prijsopgaaf voor het bekleden van uw bankstel of eethoek, eventu eel gespreide betaling. Com plete woninginrichting Truyers, Korte Hoefsiraat 62, tel 33887. 0 Weher koeltechniek. Voor nieuwbouw koelinstallaties koeltoonbanken en koelcel- d. blad- banden. Volledige VW-ga- len. Diepvrieskisten. Rep. en chines, gehaktmolens, kas registers, groentemachines 40 tot 50 pet. goedkoper. Ook reparatie-inrichting Leeu- wenburgh, Goudsesingel 47. Rotterdam, tel. 010-135995. 0 Wij verzorgen al uw drukwerk tegen billijke prijzen. O.a. visitekaartjes, geboortekaartjes, verlovings kaartjes. Prima afwerking en vlotte bediening. Druk werk Service Halpa - Haar lemmerstraat 64. Telefoon 24185. Naast Muziekhandel G. Hofenk. 0 Trouwauto's.Be spreek de moderne 8-pers Chrysler's van H.G.T. Met wit ivoor of zwarte bruidscoupé. Dir. De Jong. Alleen: Zeemanlaan 12a. Tel. 23055. 0 Heren, bij de Oude Mors- poort, 1ste Binnenvestgracht 29 te Leiden is gevestigd de speciale kapsalon voor he renkapsels naar persoonlijke smaak! Herenkapsalon Er- nest, Langezaal, zaterdag, 's middags 4 uur gesloten. 0 Gev. amateur pianiste (klassiek) zou graag met een of meer anderen musiceren (geen optreden». Br. ondei nr. 2542 bur. v. d. blad. «t lsie cn 3de uypoiuccK, rente vanaf 6 3/4 pet. 5 tot 10 jaar vast, met of zonder aflossing. Boetevrije aflos sing 10 pet. per jaar moge lijk. Bur. F. Heijnen, Hoge- woerd 124. Leiden. Tel. 20098. 0 Financiering voor auto's, woonboten en machines Snelle afwikkeling, v raagt inlichtingen bur. F. Heijnen, Hogewoerd 124. Leiden. TeL 20098. 0 Dordrecht. Het succesvol le bureau zoekt serieuze kennismaking voor: heer met goede positie bij verze- kerings instelling, 24 jaar n.h. Dordrecht - Beekman straat 99, tel. 01850-40353. 0 Dordrecht - Het suc cesvolle bureau zoekt serieu ze kennismaking voor: meisje 24 jaar g.g. pittig vro lijk met brede interesse, met jongeman tot 30 jaar met goede positie. Heemstede, postb. 8. telefoon 023-16449. 0 International-Dezenta succesvol sinds 1949. zoekt partner voor analyste 35 jr. Geref. knap, spontaan type m. veelz. belangst. GOUDA, Gedenklaan 3. Tel. 01820- 3937. 0 International-Dezenta succesvol sinds 1949, zoekt partner voor intell., be schaafde jongeman, stud v. sportleraar 29 jr. Prol GOUDA, Gedenklaan 3. Tel 01820-3937. 0 Sportschool De Vries Uit- lerstegracht no. 136, telel. 34972 of 42598 voor: Judo - bodybuilding. (Aangepaste conditietraining voor zaken mensen e.a.). 0 Muziekschool Zwaag, les op alle instrumenten, welke in bruikleen of op gemakke lijke condities verstrekt worden.nKorevaarstraat 5, Leiden, tel. 24358. 0 Man man wat wordt ons bed slecht, ja vrouw dal moet je laten repareren by een vakman, dus bij Jan Vonk, Haarlemmerstraat 81 tel. 22580. Overtrekken, bij vullen in één dag klaar. 0 Avondlectuur - Kruifje enz. in onze Ned. leesportï- feuille met 9 bladen, vanaf ct. p.w. L. L. C. Leven daal 27. Tel. 20300. 0 Bij kunsthandel T. Ooms in- en verkoop van antieke meubelen, dekenkisten, ko peren lampen, ketels, doof potten, kristal, porselein, enz. Keuze uit 400 schilder stukken Haarlemmerstr. 93. Leiden. TeL 26643. 0 Heeft u kamers of zoekt u kamers? Wij bemiddelen, ivamerverhuurkantoor C. F Hansen, Rapenburg 60, Lei den. TeL 31786. 0 Trouwen? Maak van uw dag een sprookje. Door spe ciale service en moderne trouwauto's. Trouwbedrijf De Groot. Beestenmarkt telefoon 23300. 0 De Slcutelkoning. Bijma ken van alle sleutels repare ren van elk slot. Haarlem merstraat 273 (bij de Over dekte). Tel. 33958. Levering aan Rijk en gemeente. Des maandags gesloten. 0 Nieuwe auto's zonder chauffeur. Nieuwste model len o.a. Taunus 17M, Opel Rekord, Volkswagenbusje m open dak. Garage Werkho ven, Maredijk 34a. Telefoon 22300-32735. 0 Gouden randjes voor Castellapenningen. Verschil lende modellen vanaf t 15 Het Ringenhuis J. D. Hoo- Servorst, Morsstraat 9, Lei en, tel. 24920. VOOR ADVERTENTIES: HET GROENE KRUIS SANATORIUM v.Miereveltlaan 20, Delft Kliniek voor longziekten, Vcrplccgafdeling met reactivering en Sanatorium-afdeling. Op 17 maart a.s. begint de eerstvolgende preklinische cursus van de OPLEIDING ZIEKENVERZORGSTER De voorkeur gaat uit naar meisjes met enige jaren huishoudschool, b.v. vooropleiding ver zorgende beroepen. Deelneemsters moeten vóór 1 mei de 17-jarige leeftijd hebben bereikt. Er is een regeling voor bet verstrekken van uniformkleding en van reiskostenvergoeding naar het ouderlijk huis. Sollicitaties aan de Directrice. Een schokkend. nooit eerder gepubliceerd ertonreiaos. Hoe Engeland en Amerika onverschillig bleven en teds bewust tegenwerkten b'i veie pogingen om het Joodse volk te redden van Hmers .Endlösung Een dramatisch en uitdagend boek ingeleid dooi Prof. Dr. J. Pressor f 30.90 Verkrijgboor tn de boekhandel ZOMER&KEUNING WAGENINGEN WERNINK'S BETON EN AANNEMING MAATSCHAPPIJ N.V. Morsweg 340 Leiden vraagt met Mulo of gelijkwaardige opleiding. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de afdeling Perso neelszaken. of mondeling, na telefonische afspraak, telefoon 01710-25444. toestel 15 wernink LEIDEN Het machtige spel met de mm/atuurtre/nen rtrrnm KLEINE TREINEN- EEN GROTE HOBBY Handleiding voor de modelspoorbaan door g. rosenzweig Het boek voor vader en zoon. Een overvloed van gedetailleerde aanwij zingen voor de plaatsing, de bouw en de vormge ving van de baan, het spoorwegbedrijf, de trei- nensamenstelling en de gehele entourage. Met uitstekende zelf- bouwtips. ook voor elek trische schakelingen. Rijk ge'iiustree'U met reke ningen. schames en loro's. wBB'van vele in kleui gebonden t 10.50 in de serie goede tip Verkrijgbaai n de boekhande zomer b keuning wageningen Het bolwerk voor UW „bolwerk" MIDDENSTAND fe. BOEKHOUDEN STOVEGDIPLOMA GROOTH. Moncwjc ALGEMENE ONTWIKKELING BEDRIJFSADMINISTRATli •EROEPSGOEDERENVERVOER STAATSPRAKTIJKDIPLOMA ONDER WIJS-INSTITUUT ENGELS FRANS DUITS SPAANS NEDERL. ENGELS FRANS DUITS STENO (lyit „Groeto") o.l.v. M. y. d. Horrt (OHciele door hel I M.O, erkende Mlddenjtendiopl.) Herengracht 4 Lelden TeL 01710-30660 Inlichtingen] degelijk*. De volgende maand beginnen Inlichtingen dagelijks. er weer cursussen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 6