Katwijkse Bouwvereniging (55 jaar) zit rozen op Verkeersplein Ypenburg nieuwe stijl met extra lus Afscheid en welkom bij brandweer Nieuwkoop Volgende week 2500ste huis in gebruik Sociëteit Katlijn Raad Katwijk Valkenburgers huldigden de heer De Roode tulpi „DE LANDBOUWER" CHEPEN- EILEN EN ZEILEN Discussie over massamedia nieuwe leidse courant zaterdag 18 januari 196» KATWIJK Op vrijdag 24 jan. zullen aan de eerste bewoners van Colijnstraat 126 (in liet derde hoge flatgebouw) met enig, zij het een voudig ceremonieel er omheen, de sleutels van dit huis worden over handigdHun woning is namelijk de 2500ste van de Katwijkse Bouwver eniging, die dan, op vijf dagen na, 55 jaar bestaat. De oprichtings datum, 29 januari 1914, een half jaar voordat de eerste wereldoorlog uitbrak, ligt voor ons gevoel alweer in een ver, wat wazig en bijna on werkelijk verleden. Het lijkt zo lang. omdat er sindsdien zo onnoe melijk veel is gebeurd. En door alles heen groeide een klein pleintje, dat dadelijk stevig aansloeg, uit tot een machtige boom. Het begon zo. Enkele vooruit ziende reders namen bet initiatief tot de oprichting, omdat ze voor hun bemanningen betere huizen wensten, dan de meesten van hen in het oude dorp bewoonden. Mij zou dat initiatief het begin van de strijd tegen de krotten kun nen noemen. De huren moesten echter zo laag mogelijk blijven. Oprichting Het oprichtingsbestuur bestond uit de toenmalige burgemeester De Waal Malefijt en verder de heren J. Hueting, J. Holtrust, R. Ouwe hand, N. Parlevliet, A. J. van Wal- sem, J. A. de Best en Th. Haasnoot. Gezien de oorspronkelijke opzet is het niet toevallig, dat in de „rode buurt" van meet af aan zoveel vis sersgezinnen woonden. Hier, aan de Meerburgkade en omgeving, startte de jonge vereniging met de bouw van 110 woningen, later nog uitge breid met 37 en 83 woningen. Deze kwamen tot aanzijn tussen de jaren 1916 en 1923. Een gevelsteen op een pleintje getuigt er nog van. Het ene project na het andere volgde; het huizenbezit steeg ge staag en bereikte bij het begin van de tweede wereldoorlog de 500. Dit is het pand Karei Doormanlaan 11. Hele wijken van eenzelfde, nog duidelijk herkenbaar type, toen mo derne huizen, waren in die zesen twintig jaar om de oude dorpskern Vgroeid: de Varkevisserstraat tot an de Ouwehandstraat (1928-1930), Waal Malefijtstraat (1931-1932), de Remisestraat (1939), de Van der Vegtstraat en in Katwijk-Binnen, de Commandeurslaan (1920-1921). Later werd het tempo aanmer kelijk versneld, enkele namen: Rijn mond, Randweg, het gehele Molen- blok. Boslaan, Tortellaan, Prins Bernhardlaan, delen van die Hoor- nes tot en met de derde torenflat van 15 woningen (Colijnstraat). Kantoor Het nieuwe frisse kantoor aan de Randweg ise het centrum van de activiteiten- Hier zetelt, met een boekhouder (sinds 1 januari van dit jaar werd deze toegevoegd) en een secretaresse, de administrateur, de heer W. Duindam, die in dit veel omvattende werk gegroeid is en van alle aspecten alles af weet. Hij volgde. 14 jaar geleden, de destijds algemeen bekende en ge achte heer C. A. Veltkarop op. Ook in dit domein is de mechanisatie, met name in de boekhouding, door gedrongen. De administrateur be ijvert zich, zijn vragenstellende be zoeker met woorden en cijfers uit te leggen, wat er in zo'n groot be drijf omgaat. „Het is interessant, afwisselend werk en ik doe het graag". „Na de oorlog werd de Katwijkse Bouwvereniging bij de woningwet- bouw ingeschakeld. Het doel is, mensen met een kleine portemonnee aan een woning met lage huur te helpen". Verkoopt de vereniging wel eens? „De gemeente wil daar niet aan meewerken. Ik zelf ben er trou wens ook geen voorstander van. Als we gaan verkopen, blijven er ten slotte geen huurwoningen over. En daar is het nu juist om begonnen". De vereniging gaat steeds door met bouwen. „We krijgen ergens grond toegewezen. Dan trekken we een architect aan, die, binnen het van hogerhand opgegeven bestek, De steen in het pand Karei Doormanlaan 11, die eraan her innert, dat dit de vijfhonderd ste vtoning van de Katwijkse Bouwvereniging was. Foto Kruyt plannen en tekeningen maakt. Hier na volgt de aanbesteding". Geen inspraak Dat vaststaande, opgegeven be stek zint de heer Duindam (en ve len met hem) niet. „We hebben al vaak geprobeerd, inspraak en over leg met andere instanties en alle belanghebbenden te krijgen, om samen tot een behoorlijke bebou wing te komen. Maar alles staat van tevoren vast. na het (altijd) aanvaarde advies van de stede- bouwkundige. We hebben over de verdeling, de hoogte, het aantal gezinnen, niets te zeggen, alles wordt ons eenvou dig voorgeschoteld. Op die manier kom je tot zo iets als de Hoornes, waar de huizen, vooral de later ge bouwde, er van binnen wel goed uitzien, maar die als wijk een een tonige, niet fraaie steenmassa werd. En Cleyn Duyn zal wel zo wat hetzelfde worden We zijn een besloten vereniging. Iedere bewoner kan lid zijn, maar het behoeft niet. De belangstelling is overigens gering. Bij het 1100ste huis hebben we een rondschrijven gestuurd. Er kwamen 3 (zegge drie) aanmeldingen binnen. Verleden jaar was het beter. Toen wilden 40 van de 2500 huur ders wel lid'worden. Om het geld hoeft niemand het te laten; contri butie wordt niet gevraagd Kapitaal Het kapitaal? „Dit beloopt het ge weldige bedrag van f 900. Maar de nog steeds groeiende reserves bedroegen per 14 juni 1968 in totaal 4 miljoen. En de totale boekwaarde van de eigendommen liep op tot 33 miljoen". „Tegenwoordig doet de vereni ging ook aan premiebouw. Hiervoor staat de rijkspremie vast; het restant moet uil de huur komen. Bij woningwetbouw is het juist an dersom: hier draagt 't Rijk bij aan de exploitatiekosten. Die bijdrage wordt verminderd, als de huren stijgen". De onderhoudsdienst heeft een bezetting van 38 man, inclusief twee bouwkundige opzichters, die bij de nieuwbouw lopen. We hebben momenteel in exploi tatie 2530 woningen, 23 winkels, 263 garages en werkplaatsen. In aanbouw en voorbereiding zijn 534 woningen, 13 winkels en 160 ga rages, o.a. in Cleynduyn, en Mo- lenblok-Zuid. Er komt iedere maand een bedrag van f 240.000 aan huren binnen. Vroeger zorgde daarvoor een incas seerder, maar sedert 1 januari 1968 gaat het via de giro, de bank, het postkantoor. De huurachterstand liep sindsdien sterk terug. Winst De Katwijkse Bouwvereniging is een van de grootste in ons land en een van de zeer weinige, die met winst werken; ze is een voorbeeld van een goed functionerend bedrijf. Zo kunnen we allerlei dingen doen, bijvoorbeeld in de premiesector bouwen, die zonder reserves on mogelijk zijn. We zitten werkelijk op rozen Daarom is de steuteloverdracht van de 2500ste woning, aanstaande vrijdag, toch wel een gebeurtenis om even dankbaar bij stil te staan. Méér dan ook niet. De groeiende en bloeiende, in het hele land be kende Katwijksche Bouwvereni ging heeft voor haar reputatie waarlijk geen uitbundig feestbe toon nodig. KATWIJK AAN DEN RIJN Het bestuur van de bejaarden sociëteit Katlijn verzocht ons mee te delen, dat de eerstvolgende samen komst zal worden gehouden op dinsdag 21 januari om kwart voor drie in het Parochiehuis. Daarna zullen de samenkomsten om de veer tien dagen plaats hebben, steeds op dezelfde plaats en tijd. Het bestuur heeft de indruk, dat er nog meer inwoners kunnen komen. Ongeacht kerkelijke gezindte is ieder welkom. Mochten er zijn die slecht ter been zijn, dan kunnen zij per auto ge haald en gebracht worden. Voor ver voer moet men zich melden bij de heer A. A. Vooijs, Commandeurlaan 34, telefoon 2635, of bij mevrouw Grimbergen, Rijnstraat 52, telefoon 2132. KATWIJK AAN ZEE Onder auspiciën van de stichting Associatie voor Praktijkexamens te Amster dam, slaagde voor het examen boek houden onze plaatsgenoot de heer P. A. M. Langmaar. Maandag 20 januari spreekt in de UNI-zaal de heer H. Klein Haneveld uit Bodegraven over „Zaligheid of heerlijkheid". Om gezondheidsredenen heeft tandarts J. G. P. Bouman na een 39-jarige praktijk zijn arbeid moeten neerleggen. Dokter Bouman betreurt het dat hij geen arts heeft kunnen vinden om de lopende zaken af te maken. Het derde hoge flatgebotiw aan de Colijnstraat, geheel door de Katwijkse Bouwvereniging ge bouwd. Nummer 126 is de 2500ste woning. KATWIJK Donderdagavond 23 januari om half 8 komt de gemeen teraad bijeen. De agenda: krediet voor het uitbreiden van het aantal parkeermeters; krediet voor de aan koop van een roodlichtcamera ten behoeve van de politie; krediet voor onderhoud en plaatsing van ver keersborden; beroep van het college van curatoren van de technische ho geschool te Delft tegen de weigering van vergunning tot het bouwen van een radame in de zuidduinen; lenin gen aan de Katwijkse bouwvereni ging voor de bouw van 48 woningen in Cleijn Duin; leningen aan de wo ningbouwvereniging „De Britten burg" voor de bouw van 58 wonin gen aan de Schaapmanstraat; rente en aflossing van door een aantal in woners aan te gane hypothecaire geldleningen voor de aankoop van premiewoningen; krediet voor het bestrijden van lekken in het gasnet; aankoop grond in Noordwijk van de erven mejuffrouw L .Schaap; aan koop pand Voorstraat 85 van de stichting tot oprichting en instand houding van hervormde scholen te Katwijk aan Zee; aankoop Tramstraat 49, 49a en 49c van de heer J. de Jong; aankoop Zuidstraat 75 1 van de heer Jac van Rijn; aan koop Sluisweg 35c van de heer r. S. Westgeest; aankoop Zuidstraat 57f en 57g van de heer C. van Rijn; aankoop Baluwstraat 37 van mejuf frouw N Verdoes e.c verkoop van bouwgrond aan de Duinstraat aan de firma L. de Best en Zn.; aanvaar ding van een schenking van een par tij bloembollen voor de afdeling Katwijk van Bloembollencultuur; schadeloosstelling aan mejuffrouw W. van der Gugten wegens het pachtvrij maken van gronden in het Molenblok-Zuidschadeloosstelling aan de heer A. Schoneveld wegens het pachtvrij maken van gronden in 't Heen; verhuur voetbalvelden in de Kooltuin aan de R.K. Voetbalvereni ging KRV; aanvullend krediet voor het slopen van opstallen in de sane- ringsgebieden. >/our Lentra'e Verwarming Grimbergen Noordermeer v/liei NV 19-?0 - f?ijn<shiire VALKENBURG Gisteravond hielden in het Dorpshuis de afdelin gen van de Chr. Bedrijfsgroepencen- trale, de Ned. Chr. Agrarische Bc- drijfsbond en de Chr. Bouwvakar- bcidersbond gezamenlijk hun jaar vergadering. De voorzitter van de CBC, de heer J. Schoeneveld, opende de vergadering en gaf de diverse secretarissen en penningmeesters de gelegenheid hun jaarverslagen uit te brengen. De secretaris-penningmeester van de CBC, de heer De Roode, werd hartelijk door de voorzitter toe gesproken in verband met het feit dat hij na 30 jaar lid te zijn geweest en deze functie al die jaren te heb ben vervuld, nu zijn plaats verliet; zijn opvolger is de heer Buik. De heer De Roode kreeg een goed ge vulde sigarenpot, zijn grote liefde; zijn vrouw werd verrast met een bloeiende plant. Namens B. en W. werd gesproken door loco-burgemeester G. Vis. Hij wenste de bonden een goed jaar toe. Een plezierig geluid vond hij het te vernemen dat de WW-uitkering (5 aanvragen) laag was in 1968; er was wel een hoog bedrag aan vakantie geld uitgekeerd. De heer Vis hoopte dat de bonden zich alle bewust zul len blijven van de c van christelijk in hun naam; vanuit het Evangelie moet men immers de maatschappij ten dienste zijn. Vervolgens sprak ds Langeler. Hij wenste de bonden zegen en veel sterkte toe bij hun arbeid. De heer Ouwehand, afgevaardigde van de CBC Katwijk aan Zee, legde nog maals de nadruk op het samenwer ken en zo mogelijk samengaan van de vakverbonden. Namens het hoofdbestuur bracht hij de beste wensen over. Ter opluistering van de avond voerden De Vlietkanters uit Rijnsburg het toneelstuk „Celien slaat toe" op. De komische figuren in dit stuk waren wel de huishoudster Celien en Oom Henk. Door de rijke neef uit Canada, die de bijna failliete baas van Celien. een toneeldirecteur, weer aan geld helpt, komt alles weer op zijn poot jes terecht. De in de pauze gehouden verloting ten bate van „Draagt Elkanders Lasten" bracht bijna f200 op. De heer Gravekamp deelde mee, dat op 15 februari ten bate van DEL weer een huis-aan-huis-collectc zal wor den gehouden. Genoeg vraag naar en en narcissen RIJNSBURG Ook deze week kwam er in de situatie aan de Ne derlandse bloemenveilingen maar weinig verandering. De vraag bleef het aanbod in sterke mate over heersen, zodat de prijzen in vergelij king met de vorige week zelfs nog iets hoger lagen. Wie echter van mening mocht zijn, dat dit de beurs van de kwekers ten goede komt heeft het mis, want de oogst is bij vele kwekers dermate slecht dat ook deze hoge prijzen het verlies niet goed kunnen maken. Ten gevolge hiervan zijn niet alleen de bolbloemen sterk in prijs gestegen, maar moet men ook voor een bosje fresia's of chrysanten forse bedragen neertellen. Voor consument én kweker is het te hopen, dat het aanbod van tulpen en narcissen spoedig groter zal wor den want vraag is er in binnen- en buitenland genoeg. DEN HAAG Nog in het voor jaar zal worden begonnen met ver betering van het verkeersplein Ypenburg. Tijdens het spitsuur ont staan dagelijks gevaarlijke en ver tragende situaties. Na voltooiing van de werkzaamheden, volgens de plan nen in de herfst van dit jaar, zal het verkeer van Amsterdam naar Rot terdam en het verkeer uit Den Haag in de richting Amsterdam elkaar niet meer op de rotonde tegenko men. De verkeersstroom naar Amster dam zal onder de eerste ring van het huidige viaduct worden doorge leid. Via een tamelijk scherpe bocht zal een nieuwe tweebaansweg weer omhoog voeren naar de tweede ring van het plein. Daar kan het verkeer zich invoegen op rijksweg 4a naar Amsterdam. Door gedeeltelijk ge bruik van de bermen en vluchtstro ken kan ruimte worden verkregen voor de nieuwe rijbanen. Het enige verkeer dat nog met el kaar te maken zal krijgen (door in voegen) is dat van Rotterdam naar Amsterdam en van Den Haag naar Amsterdam. Met deze verbetering wordt op onthoud door verkeerslichten voor komen. Ook regeling door man kracht kan achterwege blijven. Op de tekening: de gestippelde weeen komen te vervallen Rechts de huidige afslag naar de rotonde voor de richting Amsterdam. Het verkeer gaat straks onder het viaduct door over de donker aangegeven lus, waarna het alleen nog het verkeer vanuit Rotterdam naar Amsterdam op dezelfde weg zal zien. Jonge of oude Leidse kaas van zijn steeds een verrassing op de boterham Voorstraat 36 - Telefoon 2136 Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Zondag: hoog water 3.52 en 16.09 uur; laag water 12.10 uur. Maandag: hoog water 4.40 en 16.58 uur (springvloed); laag water 0.38 en 13 uur. «OTTKROAn NIEUWKOOP Volgende week zullen vier leden van het gemeen telijke vrijwillige brandweerkorps het bijltje erbij neerleggen. Het zijn de heren N. Hoogerwerf, H. v.d. Bestuurswisseling bij plattelandsvrouwen NIEUWKOOP In de gister- avond gehouden jaarvergadering van de plaatselijke afdeling van de Bond van Plattelandsvrouwen heeft o.m. een bestuurswisseling plaats gehad. In de plaats van de dames Van Klei en Hilhorst werden ge kozen de dames Brouerius-van Ni- dek en mejuffrouw J. Vijfhuizen. De presidente, mevrouw v.d. Wie len-van Wingaarden deelde mee, dat ook zij haar functie wil neer leggen. Zij blijft echter nog wel deel uitmaken van het afdelingsbe stuur. In de eerstvolgende bestuurs vergadering zal over de verdeling van de functies alsmede over de benoeming van de nieuwe presiden te overleg worden gepleegd. Agenda gemeenteraad RIJNSBURG De gemeenteraad vergadert donderdagavond om acht uur. De agenda: Jaaroverzicht van de burgemeester; wijziging Straat belasting verordening Rijnsburg en Ri-oolbelastingverordening Rijns- burg: Wijziging verordening gelde lijke steun krotopruiming; Aankoop grond in bestemmingsplan „Frede- riksoord" van de heer C. D. van der Vijver; Aankoop grond in bestem mingsplan „Frederiksoord" van de heer C. Leeuwenburg; Aankoop strookjes grond t.b.v. de reconstruc tie van de Rijnsburgerweg van de heren J. Heemskerk, H. P. van Nieuwkerk en J. H. den Haan; Ver koop grond aan de (verlengde) Abdijlaan aan de heer P. H. Blom; Verkoop grond aan de Spinozalaan (Omgeving „Spinozahuis") aan van Rhijn Katwijk N.V. c.q. rechtverkrij genden: Verhuur strookje grond aan de Langevaart, aan de heer C. Heemskerk, Langevaart 34; Ver huur een tweetal strookjes grond aan de Katwijkerweg aan de heer J. J. Noort, Kanaalstraat 1; Straatnaam- geving; Garantiestelling voor beta ling rente en aflossing hypothecaire geldlening t.b.v. particuliere bouw in het remiseplan onderwijszaken. Tankers Ablda 23 te Durban verw, verm Eastlondon, Durban, Lorenco Marques Aclla 16 gereed dokken RDM Rotterdam. Pernis. Stan- low. Lissabon, Lclxoes. Houston. Curacao. Pana makanaal. Yokohama, Yok- kalchl. Manilla, Bukom Acmaea 17 te Curacao verw. Cardon. om Kaap de Goe de Hoop nr Bukom Atys 17 te Bandar Mahshahr verw. Bukom. verm Per zische Golf Camilla 19 te Curacao verw. Cardon, Stanlow. Barton Caplluna 19 tc Kharg Island verw. Bombay. Perz Golf Capisterta 16 Mena al Alima- dl om Kaap de Goede Hoop nr La Spezla Capulonlx 29 te La Spezla Cinulla 19 te Stanlow verw, Barton. Curacao Crania 16 In het Panamaka naal verw op weg nr Val paraiso, Callao, Guayaquil Dnllla 23 pm te Mena al Ali- madl verw Daphne 29 Lavera verw Dladema 17 te Las Palmas verw (bunkeren), Mena al Ahmadi 10 febr verw Diloma 2 am te Mena al Ah madi verw. verm Tabangao Dlone 16 te Mena al Fahal. Bukom Doslna 22 thv Kaapstad verw op weg nr Mena al Ahmadi 4 febr verw Kabylia 27 te Durban verw. Kaapstad, verm Curacao Kalydon 21 te Bukom verw Khaslella 18 te Curacao verw, verm Port hoades. Santo Domingo Koslcla 21 am te Rotterdam verw, Thameshaven. Stan low. verm Curacao Kossmatella verm 18 gereed dokken „De Schelde" Vlls- slngen, verm Teesport, Sal- tend, Avcnmouth Metula 17 Las Palmas verw, Thameshaven Nlso 19 bij Hoek v Holland verw. Rotterdam. Tripoll (Libanon), verm Rotterdam Ondlna 17 pm te Hovic verw, P Miranda. Portland (Mai ne). verm Curacao Onoba 22 te Curacao verw, verm P Miranda. Tha meshaven Phlline 19 te Bombay Phillppla 26 tc Curacao verw. verm P Miranda. Portland (Maine), P Miran da. Thameshaven Sepia 20 te Fawley verw. Port Gentll, UK/ cont Vasum 19 te P Miranda verw. verm Hovlc Vltrea 25 am te Rotterdam verw, P Couronnc, verm Curacao Zafra 20 te Durban verw Zaria 27 te Frcderlcla verw Loo, C. van Soest en C. v. d. Haak. Hun plaatsen worden ingenomen door jongere krachten t.w. J. van Soest, G. Sanders Pzn, N. v-d. Voorn en B. Simmerman. Hoewel in verband met zijn leef tijd ook de commandant van het korps, de heer Jac. Kranenburg zijn functie zou moeten neerleggen, zal hij voorlopig een jaar nog de leiding in handen houden. Dit houdt verband met het plotseling over lijden van de ondercommandant van het korps, de heer W. Visser. Volgende week vrijdagavond zal het afscheid van de vier brandweer lieden enigszins officieel plaats heb ben in paviljoen Plaszicht. Gezellig feest landbomvjeugd NIEUWKOOP Dt jongeren- organisatie van de Hollandse Mij van Landbouw afdeling Nieuwveen heeft gisteren de jaarlijkse feest avond gehouden in de zaal van hotel Spiero. Mejuffrouw B. Koole, die tevens burgemeester A. H. van Montfoort welkom heette, deelde mee, dat de voorzitter van de afdeling wegens opname in het ziekenhuis niet aan wezig kon zijn. Secretaris D. Joha bracht een uitgebreid jaarverslag uit, helemaal op rijm. De toneelgroep van de afdeling voerde het toneelspel .Gebroken trots" op. Het werd met veel en thousiasme gespeeld. Daarna gingen de beentjes van de vloer onder leiding van „The West- plas Melodians uit Aalsmeer. NIEUWKOOP De Christen vrouwenbond afd. Nieuwkoop houdt donderdagavond in gebouw De Rank een samenkomst waarin mej. Hoekendijk zal spreken over „Don ker Amsterdam". Belangstellenden zijn hartelijk welkom. TER AAR Onder leiding van presidente, mevrouw Besemer-van 't Riet kwamen de leden van de christenvrouwenbond in het dorps huis bij elkaar om te spreken over de massamedia en de democratie, heer S. v. d. Land uit Wassenaar hield een inleiding over dit onder werp. Met name het verenigingsleven ondervindt nadeel van het massa medium. De belangstelling gaat veelal uit naar de t.v. Het gemak dat ee" mens daarbij heeft staat vrijwel iedereen wel aan. Boven dien biedt met name de televisie een keur van sprekers, spelers en artiesten, die men nimmer in een zaal te horen of te zien krijgt. Het werk van plaatselijke vereniging en gezelschappen komt voor de meeste mensen op hej tweede plan te staan. Toch zijn er ook positieve dingen van het massamedia te vertellen. Deze media maken het mogelijk een groot aantal mensen tegelijk te be reiken. De voorlichting die via de televisie kan worden gegeven, is van veel waarde voor de ontwikke ling van de mensen. Nadat de heer v. d. Land had ge sproken, trokken de dames zich terug in gespreksgroepen, waarbij hun een aantal discussiepunten werd voorgelegd. Regelmaat belangrijk voor liet jonge kind KATWIJK AAN ZEE De Christen - Vrouwenbond afdeling Hoornes hield een goed bezochte vergadering in de kleuterschool „De Klimroos". Na een meditatie maakte de presidente het programma van de komende maanden bekend. Vervolgens sprak mej. C. C. Beek over de moeilijkheden en mogelijk heden van het moderne onderwijs. Met een 40-jarige onderwijservaring bleek zij een voorstandster te zijn van vernieuwing in onderwijs en go- zin. Zij wees hierbij op het grote belang aan regelmaat in het leven van het jonge kind. De nadruk werd gelegd op het experiment d.m.v. speelgoed waar het kind zelf iets van maakt. Een eigen speelruimte thuis, hoe moeilijk deze ook te ver wezenlijken is, is onontbeerlijk voor de ontplooiing van het kind. Wijkavonden Katwijk KATWIJK AAN ZEE Voor de hervormde wijkgemeente noord west heeft dr. C. Bezemer gespro ken over de toekomst der Kerk. Duidelijk is, volgens dr. Bezemer dat ondanks de verdeeldheid en al lerlei andere narigheden de Kerk niet ten onder zal gaan. Haar Ko ning heeft namelijk beloofd, dat Hij zijn Gemeente op aarde nooit zal verlaten. De bijeenkomst stond onder lei ding van ds. J. P. van Roon. Hel evangelisatiekoor verleende vocale medewerking. De wijkgemeente zuid-west kwam bijeen onder leiding van ds. A. Vink De heer Oosterwelder uit Amster dam declameerde. Na de pauze werd een bespreking gehouden. Voor de wijkgemeente zuid-oost zette ds. W. Vroegindewey de be spreking van „Een pelgrimsreize naar de eeuwigheid" voort. Ereprijzen van de gemeente N'wijk NOORDWIJK B. en W. stellen voor f 300 uit te trekken voor het slaan van tien bronzen penningen, die kunnen dienst doen als ereprijs voor wedstrijden en tentoonstellin gen. Toonkunstconcerl gaat niet door LEIDEN Het op 25 januari te houden concert van Toonkunst gaat niet door aangezien het Quator Elyséen (pianokwartet) inmiddels is ontbonden. Nu is het duo Koos Verheul (fluit) en Jan van der Meer (piano) bereid gevonden tc concerteren op donder dagavond 20 februari in de Zuider- kerk. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Esther Marylène Juliette, dr v P J van den Berg en M Hoogerdijk; Anna Maria, dr v I W T den Daas en A M Peel: Theodor Jacob, zn v T H H Hor/, en K Wijnand; Ingeborg Petronella Johanna, dr v W A Schmidt en II P Scheer; Johannes Jacobus, zn v J J de Tombe en W Kluivers; Adriana Francisca Carolina, dr v J A Reijg- wart en G van der Starre; Aernout Ggshert. zn v G A Oudenaarden en A M Loois: René, zn v C B Peters en M van Es. Overleden: R van der Hegden. 58 j. man; N J Demmenie, 83 j, wed van A Weill; A P C Papót, 66 j. man: D Klapsls, 35 j., man.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 5