Wegrestaurant geopend Dillenburg heeft nieuwe directie w Nieuwkoop krijgt een bibliotheek CHEPEN. Yenneper bad dit jaar klaar Eigen vakbeweging blijft nodig GEMEENTE LEIDERDORP Raad Benthuizen Noodwinkels Alplien-Noord Katwijker cel in wegens rijden onder invloed Fallout-enquête in Katwijk ONDERSCHEIDING L. Blaauw in Alphen: EILEN EN ZEILEN NIEUWE IEIDSE COURANT DONDERDAG 16 JANUARI 1969 LEIDERDORP Onder grote be langstelling is gistermiddag het weg restaurant van Alberts Corner aan de weg naar Hoogmade (bij de mo len) in gebruik genomen. De heer G. J. Heyn sprak een speciaal woord van welkom tot vertegenwoordigers van het gemeentebestuur, rijkswa terstaat en Ged. Staten. „Met de opening van dit le weg restaurant willen wij bewijzen dat vvï/ vertrouwen hebben in de hore- ca-sector. De resultaten zijn bevredi gend. Wij verwachten dat wij ook met dit restaurant in een behoefte voorzien, zowel van de weggebrui kers als van de bewoners in deze om geving-. Drs. J. F. H. Wijsscn, directeur-ge neraal economische zaken afd. ver keer. verrichtte de officiële opening. „U bent geslaagd met deze plaats; u voorziet in deze omgeving in een grote behoefte. Wij hebben vertrou wen dat dit restaurant zijn taak goed zai vervullen". Namens het gemeentebestuur bracht wethouder J. Nievaart geluk wensen over. „Het gemeentebestuur is ook blij met deze vestiging want op dit gebied is Leiderdorp slecht bedeeld". De pas gekozen miss teenager Mignon Astrid Graafland stelde de pony voor, die een van de bezoekers kan winnen door de juiste naam te raden. LEIDERDORP Gisteravond is mevrouw H. A. van Asselt Poelstra als directrice van ,X>e Dillenburg" geïnstalleerd. Me vrouw Van Asselt was vóór haar benoeming te Leiderdorp werk zaam als adj.-directrice van de verpleeginrichting „De Heul" te Rotterdam. Namens de raad van toezicht sprak ds. F. Minnema woorden van welkom tot mevrouw Van Asselt en haar kinderen. „W\j hebben goede verwachtingen van uw aanpak en deskundigheid, ge zien uw ervaringen. Liefde en medemenselijkheid zijn in dit werk een belangrijke zaak. Wij hopen dat u hier een goede tijd mag hebben en veel voor dit huis Ter geleeenheid van de install - ti - van d« edelachtbare heer M. A. VAN DER HAVE tot burgemeester van Leiderdorp zal op zaterdag 18 januari 1969 van 17.00 tot 18.00 uur in de Schepplngskerk aan de Van-Poelgeestlaan een receptie wor den gehouden, tijdens welke voor de in gezetenen gelegenheid bestaat kennis te maken met de nieuwe burgemeester en zijn gezin. H g ;meentebestuur zal het op prijs stellen wanneer van deze gelegenheid zo veel mogelijk gebruik wordt gemaakt. Burgemeester en wethouders van Leiderdorp. De secretaris, C HOBO. De loco-burgemeester. C. MEERBURG. BENTHUIZEN Maandag 27 jan. half 8 vergadert de gemeenteraad. Agenda: Voorstel tot het verlenen van een subsidie aan het Vor- mings-instutuut Zuid-Holland Cen trum; Voorstel tot wijziging van de Verordening opslag gas-, huisbrand en stookolie; Voorstel tot vaststelling van een verordening, regelende het toekennen van een tegemoetkoming in bovenmatige ziektekosten; Voorstel tot het instellen van een i(wisselend parkeerverbod voor de Graaf van Bloisstraat; Voorstel tot vaststelling van de nota inzake de ruimtelijke ordening; Begrotingsza ken. BENTHUIZEN Ter bevordering van een vlotte doorstroming van het verkeer vinden B. en W. het gewenst voor de Graaf van Bloisstraat van af het Beelaertspark tot aan de Schoolstraat een afwisselend par koerverbod in te stellen, met dien verstande, dat dit verbod wisselend zal gelden vanaf perceel nr. 9 tot de hoek Graaf van Bloisstraat/ Van l.eeuwenhoekweg en vanaf perceel nr. 2 tot de hoek Graaf van Blois straat Schoolstraat ALPHEN Op 20 januari zal een begin worden gemaakt met een 9-tal noodwinkels aan de Diamantstraat, waarvan de bouw en inrichting on geveer 5 maanden in beslag zal ne men. Met de reeds eind 1967 geopende noodsupermarkt zal de consument omstreeks juni/juli dit jaar de beschikking krijgen over circa 785 m2 winkelruimte, bestaande uit een supermarkt (F. A. Zwetsloot), een groente- en fruitzaak (J. J. Ver meent), slagerij, kapsalon (T. Lintsen), dogisterij (W. C. van Eersel). slijterij, (Jelle de Grouw Co), cafetaria (Mebri), een apo- theek-afhaaldepót (H. H. J. Allart en G. J. Somberg), kantoren van de Alphense Bank en de Nederlandsche Middenstandsbank. en een reserve- pand. waarin zich waarschijnlijk een brood- en banketbakker zal vestigen. Ook is er de mogelijkheid van een postagentschap. Het ligt niet in de bedoeling deze noodvoorzieningen verder uit te bre- den. Deze noodvoorzieningen zullen voorlopig de functie van het in het Zuidoostelijk deel van Alphen-Noord geplande wijkwinkelcentrum, met de voorbereiding waarvan een begin is gemaakt, vervullen. Wanneer dit project zal worden gebouwd, zal in hoofdzaak afhangen van het inwoner tal in dit nieuwe woongebied. KOUDEKERK De W „Koude kerk" speelde in de kantine haar 7de ronde in de klaverjascompetitie. De uitslag: 1. T. van Vegten 5624 pnt.; 2. A. du Zweeris 5566 pnt.; 3. Mevr. J. Bos 5364 pnt.; 4. G. Wan- ninck 5212 pnt.; 5. C. Paling 5208 pnt-; 6. Mevr. C. Bos 5184 pnt.; 7. C. van der Ent 5184 pnt. mag betekenen". Namens het dagelijks bestuur sprak voorzitter E. Sleeboom. „Wij hebben uw taak geheel met u doorgepraat en verwachten dat u een goede directrice voor ons huis zult zijn". Sinds 1 oktober is deze functie op voorbeeldige wijze waargeno men door mej. A. Korenhof. Het geschenk van de bewoners was er dan ook een getuigenis van hoe zeer zij hier wordt gewaardeerd. Namens het bestuur bood de heer Sleeboom mej. Korenhof een vliegreis met nog te bepalen be stemming aan. Namens de bewoners sprak de heer R. v. d. Hoek zijn vertrouwen uit in de nieuwe directie en na mens het personeel heette mej. Korenhof de nieuwe directrice hartelijk welkom. Wethouder J. Nievaart zei blij te zijn dat in een week nu twee vacatures worden vervuld. Hij wenste mevrouw Van Asselt veel zegen op haar werk. Tenslotte sprak de heer v. d. Hove, voorzitter van de stichting bejaardenzorg te Rotterdam. „Wij vinden het jammer dat zuster Van Asselt is vertrokken. Ik kan u verzekeren dat de bewoners in haar een goede directrice hebben gekregen en ik wil het bestuur ook van harte feliciteren met deze benoeming". HAARLEMMERMEER Vrijdag wordt in Royal te Hoofddorp een akkerbouwdag gehouden met als on derwerp „de bemesting". Deze voor lichtingsbijeenkomst wordt georgani seerd door de bedrijfsvoorlichting „Haarlemmermeer", „Nieuwer-Am- stel' en de „IJpolders in samenwer king met de hijkslandbouwvoorlich- tingsdienst voor zuidelijk Noord holland. Sprekers zyn ir. P. H. J. Evers (rijkslandbouwconsulent), ir. P. Boekei (instituut bodemkundig on derzoek te Groningen), ir. F. H. B. Vermeulen (bcdrijfslaboratorium voor grond- en gewasonderzoek in Oosterbeek), ir. L. J. P. Kupers (lector landbouwhogeschool Wage- ningen) ir. C. H. Henkens (rijks landbouwconsulent voor bodem en bemesting te Wageningen). De akkerbouwdag begint s mor gens om 9.45 uur en zal duren tot ongeveer 4.30 uur 's middags. AARLANDERVEEN Dit is het ontwerp voor een nieuwe chr. geref. kerk in Aarlanderveen. Gisteren schreven wij hierover al. De vergunning voor de bouw is nu afgekomen. DEN HAAG Bier en slaap had den zich kennelijk dooreengemend en dat zou er de oorzaak van zijn geweest, dat een 30-jarige metselaar uit Katwijk op 7 september slinge rend met de door hem bestuurde au to over de Zwarteweg reed. Hij kwam in de middenberm terecht en beschadigde een verkeersgeleider, verkeersbord en lichtmast. Vermoe delijk was ik in slaap geraakt," zo veronderstelde hij. Het alcoholpromillage in het bloed van de Katwijker was niet mis, 2,05, terwijl 0,8 als het maximaal toelaat bare geldt. Daarom eiste de officier de gebruikelijk straf voor dergelijke zaken: twee weken gevangenisstraf en intrekking'van het rijbewijs ge durende een jaar. Dat werd ook het vonnis. KATWIJK Zoals we berichtten, wordt dit jaar onder andere in Lei den en in de Rijn- en Bollenstreek een onderzoek ingesteld naar de mo gelijkheden voor de Nederlandse be volking zich bij radioactieve neerslag (fallout) te beschermen. Ook in Katwijk zal een dergelijke enquête worden gehouden. Hiervoor is het eerst aan de beurt het gedeel te van Katwijk aan den Rijn, dat ligt ten zuiden van de Molentuinweg en de Sandtlaan. Enquêteurs zullen daar maandag met hun werk begin nen. Jubileumavond Soli Koudekerk KOUDEKERK In de herv. kerk zal zondagavond om 7 uur een her denkingsbijeenkomst worden gehou den wegens het 50-jarig jubileum van Soli Deo Gloria. De samenkomst staat onder leiding van ds. Mak- kinga (geref. predikant) en ds. Quak (herv.). Tevens werken mee het Leids kerkkoor van de Molenwijk, een koor uit Katwijk, Soli Deo Gio- ria uit Koudekerk en het blaasensemble Concertino ook uit Koudekerk. NCRV-filmavond in Alphen ALPHEN Uit de enorme belang stelling, die gisteren bestond voor de in hotel Centraal door de Christe lijke Reisvereniging gehouden film avond, mag ongetwijfeld worden af geleid, dat ook dit jaar weer zeer velen hun zomervakantie gaan door brengen in het buitenland. Een propagandist van het centraal bureau sprak een inleidend woord over de te vertonen films. Het filmprogramma werd gebracht onder het motto „Zon, zee, water en woud". DEN HAAG De directeur van de economische voorlichtingsdienst, dr. G. H. J. Abeln, is benoemd tot Com mandeur in de orde van het Zuider kruis van Brazilië. De ambassadeur van Brazilië heeft deze onderscheiding gisteren in zijn ambtswoning in Was senaar uitgereikt. ALPHEN De afdeling Alphen van oe Ned. Chr. Grafische Be- drijfsbond heeft in gebouw „Nabij" haar eerste vergadering in 1969 ge houden. Als spreker was aanwezig de bondssecretaris, de heer L. Blaauw uit Amsterdam, die een boei ende causerie hield over het onder werp dat dit winterseizoen in alle afdelingen behandeld wordt: „Christelijke vakbeweging in perspectietEerst had hij echter een andere taak te vervullen. De heer B. van Oosten was vijftig jaar lid geweest van een bij de Chr. Na tionaal Vakverbond aangesloten or ganisatie. In verband hiermee kwam hij in aanmerking voor het gouden CNV-insigne met lauwertak. De voorzitter van de afdeling sloot zich bij de felicitatie aan en overhandig de een cadeaubon. Het feit dat het bestaansrecht van de confessionele vakbeweging nogal wordt aangevochten, was aanleiding voor het hoofdbestuur hieraan een onderwerp te wijden. Het bestaansrecht van de Christelijke vakbeweging is in het verleden ook krachtig betwist en verdedigd. De Chr. belijdenis en levens- en wereld beschouwing vroegen om een Chr. vakbeweging. einig steun Merkwaardigerwijs heeft de prin cipiële doelstelling van de Chr. vak beweging in verleden en heden wei nig steun ondervonden vanuit de kerken. Toch is haar invloed groot geweest. Spreker toonde dit met fei ten aan. Dat, zoals wel beweerd wordt, één vakbeweging een gunsti ge invloed zou uitoefenen op het Ie- NIEUWKOOP Uitgenodigd door het werkcomité „Stichting Openbare Bibliotheek" kwam gisteravond een twintigtal personen bijeen in Het Oude Regthuys om te komen tot de stichting van een bibliotheek en een voorlopig bestuur te vormen. Vorig jaar heeft het bestuur van het kunstgenootschap ,,'t Regthuys" contact gezocht met het bestuur van de in De Rank reeds enige jaren werkzaam zijnde plattelandsbiblio theek. Deze bespreking had in eerste instantie tot gevolg, dat aan een honderdtal personen een schrijven werd gericht Hierop hebben zeven tig inwoners positief gereageerd. Uit hen zijn toen twintig personen geko men voor een nadere bespreking, waarbij ook de heer F. H. Goettsch, algemeen secretaris van de stichting Provinciale Bibliotheekcentrale voor Zuid-Holland, was. Nadat dokter G. J. Bremer had uiteen gezet wat tot dusver was ge daan, gaf de heer Goettsch een over zicht van de mogelijkheden. Voor een gemeente als Nieuwkoop moet gestreefd worden naar een om vang van ongeveer veertienduizend boeken, die worden samengebracht in een huisvesting van tussen de 200-300 vierkante meter. Dit bete kent, dat er een gebouw zou moeten komen ter grootte van ongeveer een zesklassige school. Gemeente en rijk stellen elk een subsidie van onge veer f 20.000 beschikbaar, terwijl na uitwerking van de plannen nog eens een even groot extra subsidie te ver wachten is. Voorlopig bestuur Nadat een aantal vragen was be antwoord, werd overgegaan tot be noeming van een voorlopig stich tingsbestuur. Hiervoor gaven zich op mevr. Elsink, mevr. Moenen, mevr. Pluis, mevr. Van Os en mejuffrouw Lef f rink en de heren J. Vroonhof, N. Pouw, A. de Jong, J. van Wengerden en C. Slagmoolen. Men zal zich nng beraden over de benoeming van nóg enkele bestuursleden. Er is inmiddels subsidie aange vraagd. Tot voorzitster in het bestuur werd mej. A. Leffrink be noemd. dental, weerlegde hij door percenta ges te geven uit omliggende landen, waar die eenheid wél bestaat. Ten slotte: de drie vakcentrales in Ne derland hebben in hun gescheiden heid, maar vandaaruit samenwer kende, veel weten te bereiken, waar bij de Chr. levensvisie heeft gedomi neerd. Ook vandaag zijn er vraagstukken, die benadering vanuit Gods Woord noodzakelijk maken. Daarom dient de Christelijke vakbe weging haar zelfstandige positie te bewaren, samenwerking zoekend, waar die mogelijk is. Er werd nog geïnformeerd hoe het staat met de besprekingen voor de nieuwe cao, die 1 februari van kracht moet worden. De heer Blaauw liet zich hierover niet uit Wel hebben beide partijen het ver langen dat men ditmaal eerder klaar zal zijn dan de laatste jaren het ge val is geweest. PERSONALIA Drs. H. P. Heeger, wetenschappelijk ambtenaar 1ste klasse is bevorderd tot wetenschappelijk hoofdambtenaar. Hij is in dienst bij de Rijksplanologische dienst. Drs. N. F. A. de Graan, administra teur bij het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk, is op zijn verzoek eervol ontslag ver leend. Drs. Th. van Velzen is met ingang van 1 december 1968 benoemd to ministrateur in vaste dienst bij het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk. Drs. J. Vermeulen is met ingang van 1 december 1968 benoemd tot ad ministrateur in vaste dienst bij het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk, met gelijktijdi ge verlening van eervol ontslag als administrateur in vaste dienst bij het ministerie van binnenlandse zaken. DEN HAAG - Aan mej. mr. M. Z N. Witteveen. ambtenaar van de bui tenlandse dienst der 2de klasse is m.i.v. 16 maart op haar verzoek eervol ontslag verleend; aan H. Hoog is ter zake en voor de duur van zijn werkzaamheid als ambtenaar van de buitenlandse dienst der 4de klasse in bijzondere diensi aan de ambassade te New Delhi de persoonlijke titel van handelsraad verleend; NIEUW-VENNEP Dat de Nieuw-Vennepers op z'n laatst volgend jaar kunnen zwemmen in eigen zwembad staat nu zo vast als een huis. De werkzaamheden aan het zwembad zijn begonnen. Het werk werd twee maanden geleden aanbesteed en gegund aan aannemingsbedrijf L. H. Mulck- huyse jr. uit Nieuw-Vennep. De aanleg van het zwembad zal ongeveer 240 werkdagen in beslag nemen. Als alles meezit kan het zwembad medio augustus al ge reed zijn. De stichtingskosten zijn ge raamd op f 960.000, waarvan een belangrijk deel is bijeengebracht door de plaatselijke industrieën en de bevolking. Er zal een verwarmingsinstal latie worden aangebracht, zodat de Vennepers in verwarmd water kunnen zwemmen. Het zwembad kan daardoor reeds vroeg in het seizoen geopend worden en later dan normaal gesloten. Bij het zwembad komt ook een zonne weide. Rita Corita bij OVB te Noord wijk NOORDWIJK Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de af deling Noordwijk van Bouwvak OVB werd in het Lido-theater een feestavond gehouden. De heer A. Cramer sprak een welkomstwoord tot de honderden bezoekers. De heer A. van der Berg uit Rot terdam, voorzitter van Bouwvak OVB liet de ontwikkeling van Bouwvak OVB in Noordwijk de re vue passeren. Het feestelijke gedeelte van de avond werd verzorgd door een ge zelschap artiesten. Een der sterren van het gezelschap was Rita Corita. Verder werkte mee het befaamde showorkest Los Copacabanos. Premies voor spaarders NOORDWIJK Op 16 december jl. werd bij de Raiffeisenbank Noordwijk de tien miljoen gulden aan Ingelegd spaargeld bereikt. Voor de spaarder, die de tien miljoen vol maakte en voor hen die direct vóór en na deze spaarder spaargelden lie ten bijschrijven, had het bestuur premies beschikbaar gesteld. Gisteren werden tijdens een wat feestelijke bijeenkomst van het bestuur, de raad van toezicht, de di recteur en het personeel in Flora de prijzen aan de inleggers uitgereikt. Spaarders en spaarsters waren verge zeld van echtgenote of familie. De heer W. J. van der Zalm. Sche ven ingsestraat 4, bleek de tienmil joenste gulden te hebben ingelegd. Hij ontving een premie van f 100. De beide premies van f50 werden ge wonnen door mej. A. M. Meijer, Gladiolusstraat 5, en de heer P. van der Niet, Jacq. Urlusstraat 46. Buitenlands bankpapier AMSTERDAM 15 januari De ad- vieskoersen voor buitenlands bankpa pier geleend in Amsterdam op de vol gende werkdag zijn heden onveran derd gebleven. Contante wisselkoersen AMSTERDAM, 15 Januari Contante prijzen. Londen 8.63'/»—8.63Vi. New York 3.617a3.62'/» Montreal 3.37ft—3.37ft, Parijs 73.10—73.15, Biussel 7.21'/»—7.22. Frankfort 90.4690.51, Stockholm 70.02—70.07, Zürich 83.83'/j83.88'/». Milaan S8.01'/t58.06^. Ko penhagen 28.21 y.—48.26VI, Oslo 50.63—50.68, Wenen 14.00'/»—'14.01'/*. Lissabon 12.71'/*— 12.723/4 Eerste lijst Adonis 15 Sicilië Alnitak 16 Jeddah Amerskerk 15 O Ascension Ampenan 15 NW Muscat Amstelsluls 15 Z Freetown Atys 15 ZO Aroin Island Arneb 15 Rede Famagusta Amstelveld 15 Kaapstad nr Belfast Acteon 15 Jarrow Angolakust 15 NW Flnlstere Asmidiske 15 ZW Rio Gran- dedosul Algol 15 nr Dakar Acteon 15 Tees port Bovenkerk 15 ZW Abidjan Banggai 15 San Francisco In Yokohama Batavier 5 14 Ouessant Chevron Eindhoven 15 ZW Cochin Camltia 15 NO Belem Cinulla 15 nr Flores Dallia 15 O Mozambique Dladema 15 ZW Flnlstere Diloma 15 O Whangarel Dutchenlgeer 15 IJmulden Daphne 15 NW Kaapstad Dahomeykust 15 W Sao To- Dlogenes 16 Guayagull verw Doelwljk 15 ZW St Johns Eemland 15 Fortaleza Esso Den Haag 15 W Rotter dam Esso Rotterdam 15 NW Casa blanca Foresttown 15 pass Kp Vin cent Geestland 15 pass Azoren Gulf Italian 15 MUfordhaven nr Escravos Gulf Swede 15 ZW Bombay Grootekerk 16 Chalna nr Co lombo Gulfhansa 15 ZW Caboverde Hollandsdlep 15 NW Gerald- Hoogkerk 15 NW Kp Blanc '~ls 15 Punta Cardon nr Amsterdam Kloosterkerk 15 ZW Ceylon Kara 15 Salgonrlvler Kaaphoorn 16 Mlragoane Khasiella 15 Z Bermuda Laarderkerk 15 ZW Lissabon La Llbella 14 ZO Jamaica Llberlakust 15 pass Flnlstere Lion of Judah 15 ZW Wal visbaai Loppersum 15 NO Azoren Lcly 15 NO Vlllano Lelykerk 15 Hamburg verw Madlsonlloyd 16 Penang Malnlloyd 15 ZO Santa Maria Musllloyd 15 O Saigon Meerdrecht 15 NW Kp Fl nlstere Marathon 15 NO Gradeloupe Mentor 15 Algiers nr Bey routh Marc Iratum 15 Rotterdam nr Londen IHHIliillUIIIIIIIIIIIDIUIiliUIIIIIIUQ Om aan de wensen van onze abonnees mei zeevarende verwanten of andere relaties mei de zeevaart te kunnen voldoen, zou de scheep vaartredactie van de Nieuwe Leidse Courant Postbus 76 te Leiden graag per briefkaart willen weten, welke schepen met vermel ding van naam der rede rij) in de scheepvaart rubriek dienen te wor den vermeld. lUUlllUUlUlUlllljUIUIIUIlllllllllUI Merwehaven 15 Lissabon Nedereems 16 Hongkong Nashlra 15 Rotterdam nr Bremen Neptunus 15 Curacao verw Nederllnge 15 ZO Azoren Oldekerk 15 Rede Lagos Ossendrecht 15 W Brake Queen of Sheeba 15 NO Ou essant Radja 15 ZW Dakar Randfonteln 15 Tenerife nr Capetown Rondo 16 Marseille verw Scrooskerk 15 Hamburg verw Spaarnekcrk 14 Hongkong nr Manilla Steenkerk 15 ZW Chagosell Str Johore 15 Pt Swettenham verw x Mozambique 15 Belra verw Str Singapore 15 NW New Hebrides Str Rlo 15 Hongkong verw Streefkerk 15 ZW Kp St Vincent Servaaskerk 15 ZW Lissabon Stad Vlaardingen 15 W Mon rovia Socretes 15 Bremen Thuredrecht 15 W Chlmbote Togokust 15 ZO Kp Palmas Thcron 15 ZW Azoren Utrecht 15 NO Muscat Waal eke rk 15 ZO Kaapstad Wonosarl 15 ZW Walvisbaai Walcheren 15 ZW Las Pal- Wissckerk 15 NW Kergueler Westropa 15 Kp Mondego Usselhaven 15 Duinkerken Zulderkerk 15 NO Durban Tweede lijst Achilles 16 Maracaibo nr Cartagena Andijk 16 O St Helena Alnitak 16 Djeddah Ares 15 Puerto Cabello Aristoteles 16 DXELFZXJL VE Batavier 5 16 NW Kp Fl nlstere Bernisse 14 Londen Batu 16 Amsterdam nr Ant werpen Caltex Nederland 16 ZO So- kotra Chevron Eindhoven 16 W Mangalore Charis 16 Rotterdam nr Mal ta Daphnls 20 Bremen verw Diogenes 16 Guayaquil nr Callao Eos 16 Rotterdam nr Lissa bon Gabonkust 15 Punta Arenas Gaasterdljk 15 Caatzacoalcos Hermes 16 Rotterdam iris 15 Punta cardon nr San to Domingo Krebsia 16 Kopenhagen nr Aal borg Mlssislppllloyd 15 Tamplco nr New Orleans Marathon, 23 Hamburg verw Nederelbe 15 N Hawaii Neptunus 15 WUle/nstad Provenierssingel 14 New York Socrates 15 Bremen Tara 16 Santos TJlkampek 16 Dar es Salaam VHrea 15 NO St Maarten Zaria 16 ZW Abidjan Abida 23 Durban verw Acmaea 17 Curacao verw Atys 17 Bandar Mahshahr verw Camilla 19 Curacao verw Cinulla-19 Stanlow verw Dallia 23 Mina al Ahmadi verw Dladema 17 Las Palmas verw Dosina 22 Kaapstad verw Flvel 15 Bilbao nr Bordeaux 'ko dni 2i Bukom verw Khasiella 18 Curacao verw Mctula 17 Las Palmas verw Mare Bonum 16 Avonmouth verw Merwehaven 16 Lissabon nr Casablanca Nlso 18 H v Holland verw Onoba 22 Curacao verw Phlllppla 26 Curacao verw Sepia 20 Fawley verw IJsselhav» t Duiker**» nr Tangcr '.afra 20 Durban verw Zaria 27 Fredericla verw

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4