Van der Vliet bedankt ook voor de CHU B. en W. beraden zich op resolutie actiecomité In Leiden gevestigd Sympathie voor VVD Tarieven van zwembad Oegstgeest in raad BKURSOVERZICHT Ernstige bedenkingen tegen twee ontwerpen Forse stijging omzet bij Van Gelder Slavenburg: uitbreiding Harry Muliseb in Oegstgeest Gebedsdiensten in Oegstgeest Afscheid ouderling na veertig jaar Bouw van nieuwe Clir. Geref. Kerk in Aarlanderveen Schokbeton: 1968 was goed jaar NBM: positie gehandhaafd Kruidenier 50 jaar op de bakfiets nieuwe leidse courant 5 woensdag 15 januari 1969 (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Bij zijn afscheid maandagavond in de Leidse gemeente raad heeft de heer G. van der Vliet verklaard dat hij voor het raadslid maatschap (prot.-chr. groepering) had bedankt omdat hij het met be paalde partijpolitieke ontwikkelingen binnen de Chr. Historische Unie niet eens is. De heer Van der Vliet, die enige tijd voorzitter is geweest van de afdeling Leiden van de C.H.U., heeft ook voor het lidmaatschap van de C.H.U. bedankt. Wij hebben hem gisteravond om een toelichting op zijn bezwaren gevraagd, die hij ons in alle openhartigheid gaf. Hij deelde ons daarbij mee, dat zijn sympathie nu uitgaat naar de V.V.D., ofschoon hij niet overweegt lid van deze partij te worden. „Ik trek me geheel uit de politiek terug, voorlopig althans". Gemeenteraad van WOUBRUGGE ,,Er zijn in de C.H.U. radicalise- rmgstendenzen waar te nemen, waartegen ik allang' bezwaren koes terde. Mijn bedanken is dan ook het resultaat van een ontwikkeling. Er wordt ook in de C.H.U. steeds meer gelonkt naar de P.v.d.A. Die tenden- zen vond ik terug in de ontwerpen voor een beginstelprogram en een partijpolitiek program zoals ze in De Nederlander van 20 december jl. werden gepubliceerd. Nu geef ik toe dat dit nog ont werpen zijn. Er zullen ongetwijfeld bezwaren tegen worden ingebracht en ze zullen dus zeker wat worden afgezwakt, maar het gaat mij vooral om de grote lijnen. De algemene ten dens geeft een richting aan van ra dicalisering waartegen ik grote be zwaren heb. Ik ben van oordeel dat de ontwerpen op verschillende pun ten nog verder gaan dan het socialis me. Ze gaan in de richting van het radicalisme zoals men dat ook vindt bij de Politieke Partij Radicalen. Uit deze ontwerpen komt de C.H.U. dan ook niet te voorschijn zoals ik haar graag zie." Bezwaren De heer Van der Vliet was be reid een aantal punten te noemen waartegen hij ernstige bedenkin gen heeft. Hij ziet bijv. niet in waarom het aantal commissa riaten beperkt zou moeten wor den. „Wij mogen blij zijn dat er in ons land nog bekwame mensen gevonden worden die bereid zijn dit werk te doen. Het gaat er mij Scholiere onder auto OEGSTGEEST Een veertien jarige scholiere uit Oegstgeest is vanmorgen om negen uur op de Warmonderweg ter hoogte van de De Kempenaerstraat geschept door een auto, bestuurd door een directeur uit Lisse. Het meisje, dat op de fiets reed, brak haar linker been en is naar het diaconessenhuis te Leiden gebracht. Verhoging dividend AMSTERDAM De resultaten van de Koninklijke Nederlandse papierfabrieken Van Gelder en Zonen N.V. zijn over 1968 belangrijk beter geweest dan die over 1967, zo werd op een buitengewone vergade ring meegedeeld. Het dividend, dat over 1967 zowel op de preferente als de gewone aandelen 4 procent bedroeg, zal kunnen worden ver hoogd, zo wordt verwacht. Een exact percentage kon echter nog niet wor den genoemd. De geconsolideerde omzet zal naar schatting ongeveer uitkomen op f 440 miljoen, dat is f 40 miljoen hoger dan in 1967. De papierproduktie die, zoals bekend, over het eerste halfjaar 1968 ongeveer 5 procent was achtergebleven bij de overeenkomstige periode van 1967, is over het gehele jaar desondanks toegenomen met 3 a 4 procent. Voor 1969 wordt een verdere ver betering verwacht. Wel kijkt het be stuur met enige zorg naar de ver hoging van de grondstoffen prijzen en de stijging van de loonsom. Ook de vermindering van de investerings aftrek, waarmee de regerign de bestedingen enigszins hoopt af te remmen, vormt voor Van Gelder een extra last. O ROTTERDAM N.V. Slavenburg's bank en de firma Kraemer Van der Kooy en Co. t« Rotterdam hebben overeenstemming bereikt over een volledig samengaan. Het ligt in de bedoeling de firma Kraemer van der Kooy onder eigen naam te laten voortbestaan. De heer W. van Delft, tot dusver firmant, blijft als adviseur aan het bedrijf ver bonden. De directeur, de heer H, van Delft, behoudt de leiding van het kan toor. om of de ondernemingen goed lopen". De bepaling om de leeftijd voor het actief kiesrecht te verlagen tot 18 jaar heeft evenmin zijn in stemming. Hetzelfde geldt voor de bepaling dat leden van de Tweede Kamer geen gehonoreer de nevenfuncties mogen vervullen. Tegenstander is hij van openbaar heid van discussies in provinciale en gemeentelijke organen over princi piële beleidsaspecten. Het onder graaft naar zijn mening de mogelijk- v heid om zich volledig uit te spreken. Dat in verband met burgemeesters benoemingen het horen van de ge meenteraad door de commissaris der koningin verplicht dient te wor den gesteld, wijst de heer Van der Vliet ook af. Men kan dat volgens hem wel binden aan een bepaalde OEGSTGEEST Op maandag 27 januari houdt de bekende schrijver Harry Mulisch op uitnodiging van de Oegstgeester afdeling van K. en O. een lezing in het gemeentecen trum aan de Lijtweg (8 uur). Zijn onderwerp zal het eiland Cuba zijn, dat hij heeft bezocht en waarover hij reeds publiceerde. Harry Kurt Victor Mulisch werd geboten in Haarlem in 1927. Hij ver wierf in 1951 de Reina Prinsen Geerlingsprijs. De evenzeer geado reerde als gekritiseerde auteur wordt toch om zijn taalvirtuositeit algemeen gewaardeerd. OEGSTGEEST Ook dit jaar worden in de gebedsweek van 18 tot 25 januari in Oegstgeest weer geza menlijke bijeenkomsten gehouden van de Doopsgezinde gemeente, de Evangelisch-Lutherse gemeente, de Gereformeerde kerk, de Hervormde gemeente, de Oud-Katholieke kerk, de Remonstrants Gereformeerde ge meente en de Rooms-Katholieke kerk. De eerste samenkomst is op zon dag 19 januari in de R.K. Sint Willi- brordkerk, de tweede op woensdag 22 januari in de Gereformeerde kerk en de derde op vrijdag 24 januari in het gemeentecentrum aan de Lijt weg. Duur van de gebedsdiensten: van half acht tot ongeveer kwart over acht Gelegenheid tot koffiedrinken en napraten is er in het R.K. parochie huis (19 januari), in „Taberna" (22 januari) en in het gemeentecentrum (24 januari). De leiding van elke avond berust bij leden van drie of vier verschil lende kerken; die van de laatste avond voornamelijk bij jongere le den. Het thema van dit jaar is: „Ge roepen om vrij te zijn". Christenvrouwen OEGSTGEEST De afdeling Oegstgeest van de Nederlandse Christen Vrouwenbond houdt maan dag 20 januari om 8 uur weer een ledenvergadering in het gemeente centrum aan de Lijtweg. Mevrouw W. Visser-Scholten zal spreken over „De veranderde moraal". commissaris maar niet in het alge meen verplichten omdat de figuur en de persoonlijkheid van de commis saris hier normatief is. Er zijn com missarissen die dit aankunnen; wie garandeert dat dit met hun opvol gers ook het geval is? De kritiek van de heer Van der Vliet richt zich ook tegen de voor gestelde spoedige totstandkoming vap een wettelijke regeling van het stakingsrecht. Het recht van de sta king wil hij niet betwisten maar men discrimineert toch: „wij ambte naren mogen niet staken". Voorgesteld wordt, binnen de on derneming aan de ondernemings raad en de aandeelhouders gelijke in vloed op de leiding van de onder neming en het beleid toe te kennen. De heer Van der Vliet vindt dat te ver gaan. Het is voor hem wel aan vaardbaar dat de ondernemingsraad als werknemerscommissaris fun geert. Al met al is de heer Van der Vliet van mening dat de C.H.U. met deze ontwerpen een richting is ingeslagen die het zijne niet is. De consequentie was voor hem duidelijk. NIEUWKOOP De serie kerk- concerten van de Geref. Kerk wordt zaterdagavond 8 u. voortgezet met een orgelconcert door Klaas Bolt, or ganist van de St. Bavokerk te Haar lem. Wim Groot, trompet, verleent medewerking. Uitgevoerd worden werken van J. P. Sweelinck, Purcell, Georg Böhm, Torelii en Telemann. Alphens tweetal was nog nooit in Bel gië geweest DEN HAAG We waren nog nooit in België geweest en wil den er weieens naar toe, zo moti veerde een 22-jarige jongeman uit Alphen de diefstal van een auto. Samen met een vriend had hij in een café zitten drinken. Daar was ook het idee opgekomen. We waren niet nuchter meer, gaf hij toe voor de Haagse politierechter, maar de officier van justitie zei, dat dat niet als excuus gold, maar de zaak alleen maar erger maakte. In eerste instantie kwam het twee tal niet verder dan Zaltbommel. Daar zagen ze een auto staan, die niet was afgesloten. Hiermee ging men naar de Belgische grens, waar de auto werd achtergelaten. Na een tocht door België namen ze op de terugtocht een fiets mee. De rechter in België veroordeelde hen tot twee maanden gevangenisstraf. Verdachte was al enkele malen eerder ver oordeeld. De officier waarschuwde, dat hü op deze manier snel terbeschikking zou worden gesteld van de regering. De eis luidde drie weken gevangenis straf, waartoe de rechter hem ver oordeelde. Zijn vriend en metgezel liet ver stek gaan. Zijn strafblad was nog blanco. De officier wilde volstaan met een eis van f 150 boete en drie weken gevangenisstraf voorwaarde lijk. Dat werd ook het vonnis. ALPHEN Morgenavond zal in de Chr. Gereformeerde kerk aan de Grijpensteinsfraat een kerkdienst worden gehouden, waarin voorgaat ds. P. van Zonneveld uit Papen- drecht. Als ouderlingen van de Chr. Ge reformeerde kerk zijn afgetreden de heren v. d. Braak en Kalkman die dit ambt resp. vijfentwintig en veertig jaar onafgebroken hebben vervuld; in de morgendienst van jl zondag heeft ds. Tanis hen na mens kerkeraad en Gemeente dank- gebracht voor de trouw waarmee zij hebben gearbeid. Bevolking Nieuwkoop NIEUWKOOP Mede als ge volg van de steeds voortgaande uit breiding van Nieuwkoop is in de loop van 1968 opnieuw een vesti gingsoverschot te constateren. Het aantal inwoners bedroeg op 1 jan. 1968 7099, t.w. 3590 mannen en 3509 vrouwen. In 1968 werden 141 kinderen geboren (68 m. en 73 j.) terwijl nog 36 kinderen elders het levenslicht zagen. Er overleden in totaal 51 personen, zodat er een ge boorte-overschot van 126 is. Er vestig den zich 637 personen en er ver trokken er 336. Een vestigingsover schot van 301. Het aantal inwoners bedroeg per 1 januari 7526 van -wie 3812 manhen en 3714 vrouwen. Er werden 57 huwelijken gesloten ter wijl echtscheidingen niet werden uitgesproken. AARLANDERVEEN Vanmorgen is dc goedkeuring afgekomen voor de bouw van een nieuwe Chr. Geref. Kerk in Aarlanderveen. Deze nieuwe kerk zal komen op de plaats van het oude houten gebouw aan het Noord einde. De oude kerk wordt afgebro ken. Men is ruim negen maanden be zig geweest met het krijgen van een vergunning. De bouwsom wordt geraamd op f 115.000. Wie de kerk gaat bouwen, is nog niet bekend. Naast de kerk WOUBRUGGE Geboren: Jaco bus C. z.v. J C van Leeuwen en G M Leijgraaff. Engelbertus A, z.v. A W J van der Voorn en P A Hooger- vorst. Elizabeth P M d.v. Th J M van Benten en Th J Desseldorp. Getrouwd: Pier .T Holwerda, 25 j en Rosina M Schilstra, 21 j. Overleden: Johannes Metselaar, 85 j, weduwn v D M van Diggele. WOUBRUGGE De leden van de voetbalvereniging hielden dinsdag avond hun klaverjaswedstrijd. De uitslag werd: 1 G Klarenbeek, 5527 p; 2 J N Los. 5266 p;3H Haak, 5037 p; 4 Mevr A van Egmond, 5025 p; 5 .1 van Delft. 4973 p; 6 H van Eg- mond. 4947 p. Volgende wedstrijd op 28 januari. WOUBRUGGE Dc belangrijkste besluiten gisteravond in de gemeen teraad betroffen drie gemeenschap pelijke regelingen en grondaankoop. Het agendapunt voorberei- dingsbesluit bestemmingsplan Bui tengebied werd in besloten zitting behandelt. In zijn nieuwjaarsrede deelde de voorzitter mee. dat het KVP-raadslid wegens vertrek naar een andere gemeente, binnenkort zal aftreden. Het inwonertal nam met 60 tot 3370. een stijging van nog geen twee percent Daar er evenwel 79 wonin gen in aanbouw zijn, sprak hij de verwachting uit, dat eind 1969 het bevolkingsoverschot groter zal zijn. Er zijn 36 woningen gebouwd in 1968, waarvan de helft woningwet woningen. De rede werd beantwoord door het oudste aanwezige raadslid, de heer Bank. Bij de ingekomen stukken werd meegedeeld, dat na de opheffing van de commissie tot wering van school verzuim de gemeenteambtenaar Van Elk voortaan deze zaken behandelt Klachten De heer Bank informeerde naar een door Monumentenzorg verzon den brief, waarop ook enkele perce len van particulieren staan vermeld. De brief van de heer C. Brunt met klachten over zijn (gemeen te) wo ning .waarover raadslid H. Brunt in dertijd vragen stelde, is in handen van B. en W. gesteld voor nadere afhandeling. De voorzitter vermeldde de reso lutie, j.l. vrijdag te Hoogmade op gesteld tijdens een door een ac tie-comité belegde bijeenkomst, waarin werd aangedrongen op inspraak bij de verwezenlijking van het bestemmingsplan over de inhoud zullen B. en W. zich eerst nader beraden. Zonder meer werd besloten de ge meentewoning Raadhuisstraat 7be woond door het gezin A. Smits, on bewoonbaar te verklaren wegens een zestal gebreken. Een krediet van f800 werd beschikbaar gesteld voor de aanschaf van 30 licht-metalen hel men voor de leden van de beide brandweerkorpsen. Ook werd beslo ten voor de periode van zes maan den een kasgeldlening aan te gaan. Bouwplan Naar aanleiding van bedenkingen van G.S. werd een nieuw raadsbesluit genomen, waarbij voor f 198.000 een aantal kavels aan de Van Eeghenstraat worden verkocht aan de N.V. Delf- en Schieland. Hierop worden de woningen enigszins in andere volgorde dan in de oorspronkelijke opzet, gebouwd, zodanig, dat er meer ruimte vrij komt voor garages. Deze waren aan- met 122 zitplaatsen, waarbij uitbrei ding mogelijk is tot 175 zitplaatsen, worden een verenigingslokaal, een hal voor ontvangst en een keuken bijgebouwd. Onlangs vierde de Chr. Geref. Kerk haar 75-jarig jubileum. Op de foto: het oude gebouw. Ds. Keyzer bedankt ABBENES Ds. J. L Keijzer heeft bedankt voor het beroep, dat op hem was uitgebracht door de Hervormde Gemeente Noord-Oost-Pol der. TER AAR Donderdag 16 janua ri wordt weer een bijeenkomst ge houden van de nieuwe gespreksorga nisatie TAJO in het dorpshuis. De heer C. de Bruin, psycholoog, zal spreken over het thema: De uitda ging van de moderne maatschappij. ZWIJNDRECHT - De resultaten van Schokbeton N.V. over 1968 zijn alleszins bevredigend. De uitkomsten zullen niet achterblijven bij die over 1967. Eind 1968 was het bedrijf nog behoorlijk van opdrachten voorzien. De vooruitzichten voor 1969 zijn gun stig. vankelijk geprojecteerd op het ter rein van Jeugdland. Op voorstel van B. en W. besloot de raad niet in te gaan op de sug gesties van de Stichting Overkoepe lende Muziekorganisaties, de subsi dies te verhogen. Een extra uitgave van f 10.000 (waarvan f8000 voor schilderwerk) bleek nodig voor de slechts drie jaar oude Doesbrug te Hoogmade. Er dienen alsnog extra voorzienin gen te worden aangebracht Moei lijk te achterhalen is, wie de bouwfouten maakte. Waarschijn lijk krijgt de gemeente later driekwart van de kosten terug van de provincie. Tenslotte werd besloten f 1200 uit te trekken voor het aanbrengen van een nieuwe houten klokkenstoel in de toren van de Hervormde Kerk. Het schilderwerk aan de o.l. school vergde een uitgave van f 2300. Niet bepaald met vreugde accep teerde de raad het voorstel 1000 me ter grond langs de Bateweg, gelegen in het bestemmingsplan Woubrug- ge-West, aan te kopen voor f 10.000. AMSTERDAM. 14 januari Na de min of meer zwakke stemming van maandag voor het merendeel van de internationale waarden hebben deze fondsen vandaag wederom koersver liezen moeten incasseren. Dit door ge ring aanbod van het publiek, hetwelk pas op het verlaagde niveau werd op genomen. Hoogovens maakte een uit zondering door 60 cent hoger te openen op 101.50, doch zakte later in tot 101. In AKU vonden winstnemingen plaats, terwijl vraag voor rekening van het buitenland niet aanwezig was. Dit bracht voor AKU een eerste koers van 12820 om daarna verder in te zak ken tot 127.10, tegen een voorgaand slotniveau van 129.90. Philips daalde 1.60 tot 159.20 en verloor daarna nog verder terrein tot 158.60. Unilever gaf een halve gulden prijs op 125.80. Kon. Olie ging 2 gulden omlaag tot 175.30. De markt in Amsterdam stond onder in vloed van de lagere slotkoersen, die Wall Street maandag te zien had ge geven. Ook de Nederlandse hoofdfond sen ondergingen in New York koers dalingen, waarvan vooral Kon. Olie en KLM. KLM werd dan ook in Amster dam vijf gulden lager afgedaan op 214.50. Het Damrak volgt nauwlettend het koersverloop in Wall Street en onder gaat vrijwel steeds de psychologische invloed ervan. Zo ook vandaag. Men is in Wall Street voor de komende LEIDEN Gevestigde personen (In de week van 30 december tot 6 Januari): B Lelgh, Levendaal 8; H C Wegman, Hag- weg 62; W H van Amerongen-Koolmans, Bernhardstraat 73; HE M van Velsen, Kennedylaan 60; A van Ark, Stuyvesant- hof 21; J H Go, Hljnsburgerweg 29b; J M J G de Jong, Maredijk 3; J T Tlelon, Kllk- spaanweg 57; R P L M Ansems, Haarlem merweg 67; S E Janzen, Herenstraat 21; M A H Hulsbos. Hooigracht 71: P J van Kekerlx. Jac. van Campenlaan 2; C A van Llcrop, Jacques Urlusplantsoen 81; P M Couwenbergh, Ketelboe.terstecg 7a; M E Kasan. Kltkspaanweg 46; J E Wll- lemsberg. Kllkspaanweg 46; S M Geljsman- Geenjaar. Magdalena Moonsstraat 88; S Zwolle. Coornhertstraat 17; F E Hofman- ten Have, Brahmslaan 50; J Es-Sallk, Groenesteeg 39; H E Berg, Leeuwerik straat 45; A H van der StaalJ. De Laat de Kanterstraat 1; A M de Vroomen. Oude Singel 18; M van Hove, Zoete woudseslngel 102: B Wlerlnga, Noordelnde- plenl 2b: w van Ravens, vestestraat 11: H Ulutas, Kraaierstraat 2: M Ylldlz, Kraalerstraat 2: A Blrcan. Kraaierstraat 2; HL E van der Retjden. Houtstraat 5; T N Goel, Rljnsburgerweg 28b; R K Kan hal. Rijn en Schiekade 104; P J van Dijk, Noordelnde 2a; W M A Jong A Item, Rlln en Schiekade 104; H S Emanuels, R«n en Schiekade 105; M va Harberden, RiJiTT- burgerweg 10. ZAANDAM Ondanks de buiten gewoon felle concurentie in de bouw nijverheid hebben de NBM-bedrijven hun positie kunnen handhaven en op verschillende fronten kunnen verster ken. De concern-omzet bedroeg in 1968 ongeveer f 124 miljoen, wat een stij ging ten opzichte van 1967 betekent van ongeveer 8 procent. structuurwijziging van de Ver enigde NBM-bedrijven werd in 1968 afgerond, waardoor alle werkmaat schappijen 100 procent dochtermaat schappijen werden van de N.V. Ver enigde NBM-bedrijven. Het nominaal geplaatste kapitaal van de houdster maatschappij is tot circa f 5 miljoen vergroot. De N.V. Basalt- en bouwstoffen N.B.M. zal 1968 met een kleinere winst afsluiten. De omzet van de handelsaf delingen is belangrijk gestegen. In de industriesector is de omzet praktisch gelijk gebleven. De verkoop associatie Vauatol kon haar omzet weer vergro ten. Dc N V. Nederlandse bouwmaat- schappij-NBM behaalde betere resul taten dan over 1967. De nog bestaande behoefte aan studentenflats brengt wellicht spoedig nieuwe opdrachten. De N.V. aannemingsbedrijf NBM heeft een zeer goed jaar achter de rug. De hoeveelheid werk die gereed kwam is ruim 16 procent groter en ook de winst is aanzienlijk gestegen. Het ligt in de bedoeling het werkterrein in België nog uit te breiden. Aldus ir. H. D Prins, president van de raad van be stuur, in zijn Nieuwjaarsrede. UTRECHT Aan de RU zijn geslaagd voor het doctoraal examen geneeskunde de heren A. B Arnold en R. A Leerent- veld, belden te Den Haag. De heer Venhuizen wees op de consequenties voor de gemeente bij latere grondaankopen. Dit voorstel is gedaan, aldus de voorzitter, teneinde een onteigeningsprocedure niet door te laten gaan. Men heeft de grond dringend no dig. Rondvraag Bij de rondvraag vernam de heer Venhuizen, dat de gemeente bij de toepassing van de normen voor de bijstandswet, die van de DIVOSA volgt. Het raadslid wilde in besloten zitting wijzen op een geval, waarbij men in Woubrugge de helft minder korting ontving dan in Alphen aan den Rijn. De heer Markx drong aan op bespreking met de provincie over de aanleg van een fietspad langs de Kruisweg. De heer Van der Laan vernam, dal er reconstructieplannen bestaan rond de Boskade in Hoogmade. Mo gelijk zal de Zuidzijdervaart worden gedempt. weken niet optimistisch ten aanzien van het koersverloop. De wacht is op de plannen van de nieuwe president Nixon om de inflatie tegen te gaan. President Johnson houdt vandaag zijn laatste toespraak (de State of the Union) tot het congres over de toe stand in de Verenigde Staten. De pre sident beveelt de handhaving aan van de toeslag van 10 pet op de vennoot schapsbelasting en de persoonlijke in komstenbelasting. Van de cultures was Deli Mij flauw op 76.70 (79.20). De scheepvaartsector was verdeeld. Maatschappij Nederland ging 2 punten omhoog, doch Van Om meren daalde eenzelfde bedrag. De staatsfondsenmarkt gaf over een breed front geringe koersdalingen te zien. KZ-Organon daalde een gulden tot 195.20. Hcineken maakte een goede beurt. Dit fonds was vast op 159.40 (157.30) op het gepubliceerde jaarver slag. Veranderingen van betekenis kwa men er gedurende de verdere beurs- duur in de internationale waarden niet meer voor. AKU verliet de mar ket op 127.20, Hoogovens deed 101.40, Philips 158.50, Unilever 126 en Kon. Olie 175. In de eerste periode verbeterde Nederhorst 6, Wyers en Lyempf ieder 5 punten. Erdal ging 15 punten om hoog. Bensdorp was tien punten hoger niet aan te komen. AMEV verbe terde f 1.50 en Bols f 2. DRU, Bred. Ver. Bedr. en Metaverpa gingen even als Desseaux ieder 6 punten omlaag. Simon de Wit daalde 6, Kemo 9, Cen trale Suiker 15, Interlas 5, VRG- Papier 12 en Eerst. Ned. Verz. 15 punten. Gist-Brocades was zeer flauw met een koersverlies van 28 punten. HAZERSWOUDE Een ver trouwd beeld, in Hazerswoude is kruidenier D. J. Hoogerdijk op zijn bakfiets. Elke dag fietst hij naar zijn klanten om boodschap pen te bezorgen. Vandaag is hef vijftig jaar ge leden dat de heer Hoogerdijk het kruideniersvak instapte. Eerst als bediende, maar al spoedig na zijn huwelijk begon hij een eigen zaak in Veur. In 1934 verhuisde hij naar Hazerswoude. Hij vestigde zich in de winkel van A. A. Matze, waar hij nog steeds zit. In sep tember moest hij zijn werk sta ken, maar op het ogenblik kan men hem weer op zijn bakfiets zien rijden. Zijn vijftigjarig jubi leum wordt in familie- en vrien denkring gevierd. HAZERSWOUDE De heer J. Boehmer uit Hazerswoude-dorp slaagde aan de Vrije universiteit te Amsterdam voor het kandidaatsexa men politicologie. HAZERSWOUDE Evenals in de „uit"-wedstrijd in Oud-Ade heeft het eerste team van de volleybalver eniging Haduard geen schijn van kans gehad tegen Salvo. De volley- ers uit Oud-Ade eisten in de ont moeting in de gymnastiekzaal in Rhijnenburch de vólle 30 winst voor zich op. Het tweede damesteam van Hadu ard versloeg in de streekderby te Zoeterwoude het tweede team van Meerburg met 3—0. HAZERSWOUDE De plaatse lijke afdeling van de Christenvrou wenbond vergadert vrijdag om 8 uur in de lokalen achter de gereformeer de kerk. Er wordt een lezing gehou den over Zonnehuizen. De lezing heet: „Waar zielen wonen". De avond is voor alle belangstellenden. OEGSTGEEST In de vergadering van morgen zal de gemeenteraad de tarieven voor het op 19 april te openen nieuwe zwembad vaststellen. Twee adviezen zijn hierover aan B. en W. uitgebracht: één van de financiële deskundige van de gemeente, het verificatiebureau van de vereniging van Nederlandse gemeenten, het andere van de beheers commissie (sportraad) van het zwembad. Het verificatiebureau adviseert: gezinsabonnementen f45 (na 1 april een toeslag heffen); persoonlijke abonnementen f 17,50 (onder 16 jaar f 12,50), eveneens met toeslag na 1 april; losse kaarten f 1,75 (onder 16 jaar f 0,75)zwemlessen f 15 per 15 a 20 lessen (met vaststelling van gel digheidsduur). Het advies van de Oegstgeester beheerscommissie: gezinsabonnemen ten f 55 (bij voorverkoop vóór 1 april f47,50); persoonlijke abonnementen f 22,50 (onder 16 jaar f 17,50), res pectievelijk bij verkoop vóór 1 april f 17,50 en f 12,50; losse kaarten f 1,25 (onder 16 jaar f 0,75)zwemlessen f 10 voor 15 lessen (geldigheidsduur zes weken). Gratis Voorts stelt de beheerscommissie voor: gratis toegang voor kinderen tot en met 3 jaar; bij verlies van abonnementskaart verstrekking van een duplikaat voor f2,50; reductie aan leden van Poelmeer van f 5 voor gezinsabonnement en f 2.50 voor persoonlijk abonnement. Over ta rieven en verpachting van het restaurant en over het schoolzwem men brengt de beheerscommissie nog nadere rapporten. Het verificatiebureau adviseerde nog geen knipkaarten te verkopen, daar dit belemmerend werkt op de verkoop van abonnementen. OEGSTGEEST De heer W G. v. d. Gun is aan de Opleidingsschool voor onderwijzers van het Haagsch Genootschap, te Den Haag. geslaagd voor de onderwijzersakte 41b, vol ledige bevoegdheid.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 5