Dure wijk met ideale kansen voor stevige doorstroming De Merenwijk Commentaar Aandrang op eveneens snelle aanpak Stevenshofjespolder Consumentenmarkt van Teekens BEHANG J WEEKAGENDA oenen Conclusie na geschorst MERENWIJK-debat: Merenwijk Ingezonden Veemarkthal wordt nu al gesloopt Ir. Van Hoek herdacht Afscheid raadslid Van der Vliet nieuwe leidse courant 3 dinsdag 14 januari 1wr LEIDEN Nadat elf raadsleden gisteravond vele uren aan het woord waren geweest over het Meren- wijkplanwerd om kwart over elf besloten de be handeling volgende week maandagavond om half negen voort te zettenDan komt in eerste instantie wethouder Piena aan het woord om namens het col lege te antivoorden op de vele op- en aanmerkingen van gisteravondOver één punt waren de raadsleden het gisteravondal of niet met tegenzinivel eens: de Merenwijk wordt een dure woonwijkte duur voor vrijwel alle ingeschreven woningzoekenden zodat doorstroming de enige oplossing is om met de bouw van deze tvijk (rond 5800 iconingen voor 20.000 mensen) een deel van de Leidse woningnood te helpen lenigen. Men verheelde niet, dat in de Merenwijk ongetwijfeld ook heel wat beter gesitueerde, niet aan Lei den gebonden forensen zullen komen te wonen. Verscheidene sprekers zagen in de bij voorbaat ook snel op gang te brengen Stevenshofjespolder (grenzend aan het Voorschotense Noord-Holland) mogelijkheden voor goedkopere woningwetbouw. Hier door kwamen twee termen als een distellaat uit de discussie naar voren: „welstandswijk" (de Meren wijk) en „proletenwijk" (Stevens hofjespolder). Welstandswijk Het begrip welstandswijk werd naar voren gebracht en gemotiveerd door de woordvoerder van de prot.- chr. fractie, de heer Kret. Het heeft geen zin ons zelf te bedriegen, zei hij. „Hoewel het niet sociaal voelend lijkt, is mijn fractie van mening, dat de Merenwijk een welstandswijk moet worden. Wethouder Piena heeft ons in november vorig jaar al voor gerekend, dat de goedkoopste wo ningwetwoning toch altijd nog een kale huur moet gaan opbrengen van f 150, per maand en dat is voor de meeste ingeschreven woningzoe kenden te duur'. Doorgeredeneerd: alleen door van een Merenwijk een ware welstands wijk te maken, kunnen de vele Leidenaars, die nu (voor hun in komen) te goedkope huizen wonen, naar de Merenwijk worden getrok ken, een doorstroomwijk bij uitstek. De meest sociale woningbouw is be- Het debat over de Merenwijk is nog niet afgerond. Gisteravond is alleen de raad aan het woord ge weest; de verantwoordelijke wet houder heeft nu een week de tijd om een grondige beantwoording voor te bereiden. De meeste aandacht kreeg uiter aard de woningbouw en de menin gen kwamen ten aanzien hiervan nogal eens lijnrecht tegenover el kaar te staan. Eén ding viel op: de algemene verwachting van de raads leden is wel, dat de Merenwijk vol gens de huidige maatstaven een dure woonwijk zal worden; geen van de raadsleden heeft mogelijkhe- denden naar voren kunnen bren gen om dat stempel eraf te halen, hoe idealistisch men de zaak ook benaderde. De protestants-christelijke fractie ging met deze realiteit als uitgangs punt wel heel recht door zee. Zij zal daarmee niet de sympathie van opper vlakkige beoordelaars hebben gewon nen maar wie is er gediend met het sluiten van de ogen voor de werkelijk heid? Juist nu men voor een zo be langrijke mijlpaal staat als het gaan realiseren van een grote nieuwe stads wijk, kan men niet realistisch genoeg zijn, zonder overigens daarbij de idea len uit het oog te verliezen. Volgende week zullen waarschijnlijk de idealisten, de realisten en de idealis tische realisten in de raad eendrachtig het MerenwUkplan goedkeuren. Wel dra zal dan de eerste woningbouw in deze stadsuitbreiding op gang komen. Een mythe, een droom wordt dan ont daan van het irreële. Plannen en over leg krijgen dan nuchter gestalte in hui zen en flatgebouwen. De werkelijkheid zal dan wel net als de waarheid zo ongeveer in het mid den komen te liggen: niet al te duur en ook weer niet al te goedkoop. Er tal immers rekening moeten worden rehouden met de concrete bouwmoge lijkheden. En by een volgend plan zal weer een volgende raad zeggen: laten we rekening houden met de fouten, die Ib de Merenwijk zijn gemaakt. slist niet de meest „uitgeknepen" woningwetbouw. Intussen moet zo snel mogelijk een begin worden gemaakt met de realisering van de woningbouw in de Stevenshofjespolder. waar de grond goedkoper is en waar dus ook de woningen goedkoper kunnen wor den. Jachthaven De heer Kret sneed ook andere facetten van de Merenwijk aan, soms in vragende vorm. Hij vroeg zich af of in het vooroverleg met allerlei instanties wel voldoende gelegen heid is geweest tot inspraak. Ook wilde hij weten of de geraamde ontvangsten haalbaar zijn. Worden de bij de raad levende wensen in zake voorzieningen voor invaliden wel voldoende benut in deze wijk? Openbare voorzieningen, zoals een gezondheidscentrum en een wijkpostkantoor moeten zo snel mogelijk worden gerealiseerd; ten aanzien hiervan kan lering worden getrokken uit de fouten, die in Zuidwest werden gemaakt. Speel- en trapveld moeten zo dicht moge lijk bij de woningen komen te liggen. Is de geplande jachthaven wel groot genoeg? Eengezinshuizen Mijn fractie kan akkoord gaan met de verdeling in 5bejaardenwonin gen, 47,5% werkmanswoningen en 47,5% middenstandswoningen, ver klaarde de heer De Wilde (KVP). „Maar wij vragen ons wel af of het in het plan genoemde percentage eengezinswoningen (40%) wel vol doende is als men zich realiseert, dat onderzoekingen uitwijzen, dat tachtig procent van de bevolking eengezinshuizen prefereert". De heer De Wilde was daarom voor 60% eengezinswoningen, 35% hoogbouw en 5Tfc bejaardenwoningen. Stevenshofjespolder Ook hij was er voor tegelijk met de Merenwijk de Stevenshofjespolder bouwrijp te maken. Bijna geen van de ingeschreven woningzoekenden kan qua inkomen in de Merenwijk terecht. Hij twijfelde aan het rende ment van een misschien in de Me renwijk te maken spoorweghalte. Inplaats van een instruotiebad wilde hij liever een overdekt sportbad in het plan zien opgenomen. De jacht haven ligt volgens hem ongunstig; Mevrouw Van der Blom (CPN): proletenwijk beter kan deze in de richting van de Grote Sloot komen. Leefbaar Leiden Voor de heer Zitman (VVD) was het Merenwijkplan een gezond brok werk. Bredere straten en parkeer gelegenheid maken de grond duur der, maar wat wil men anders? Het comité Leefbaar Leiden wil blijk baar voor een dubbeltje op de eer ste rij zitten. En wat de verdeling van de lasten betreft: de grondprijs voor woningwet- en premiebouw wordt rond f 7.600,per woning, die in de vrije sector daarentegen f 18.200,zodat de meer draag- krachtigen meebetalen voor de min der draagkrachtigen. Goudkust-mythe De heer Den Dubbelden (PvdA) zette zich af tegen enkele vorige sprekers. Er is een mythe rond deze wijk ontstaan, zei hij, de mythe van de goudkust, maar dan op polderpeil. Het is onaanvaardbaar hier alleen een wijk voor de meest draagkrach tige» van te maken. De wijk biedt ruime mogelijkheden om de woning nood terug te dringen, vooral echter ook door doorstroming. Bij het bou wen van meer eengezinshuizen wor- doen de (grond-)kosteh per woning nog hoger. De heer Den Dubbelden vond het geen aantrekkelijke gedachte van de Stevenshofjespolder uitsluitend een woningwetbouwwijk te maken. Hij was ook tegen „uitgeklede" woning wetwoningen ter wille van een lage huurprijs. Zijn er voldoende moge lijkheden om binnen vijf jaar de Merenwijk geheel te realiseren?, vroeg hij. Zesduizend woningen is een heel getal. Blok- en eventueel wijkverwarming verdient de voor keur waar het de verwarming van de woningen betreft. Heilige koe Ten aanzien van de Stevenshofjes polder viel later mevrouw Van der Blom-Vijlbrief (CPN) hem bij. Het begrip „welstandswijk" voor de Merenwijk zal net zoveel weerstan den oproepen als „proletenwijk" voor de Stevenshofjespolder, zei zij. Er moet bij het Rijk op huursubsidies worden aangedrongen. PSP-er Amptmeijer zag al scha duwen over het rose toekomstbeeld van de Merenwijk: uit de voorlich tingskrant had hij begrepen, dat de Merenwijk voor hooguit de helft door Leidenaars zal worden be woond. Doorstroming wordt als een soort Haarlemmerolie gebruikt en een harmonische bevolkingsopbouw als een heilige koe. Maar het is hele maal niet belangrijk of er allerlei rijke en beter gesitueerde mensen in Leiden wonen. „Een arbeider koopt net zoveel onsjes kaas als een in genieur'. Woonterras Het zit er duidelijk in, dat de Merenwijk de wyk voor de meer welgestelden wordt, moest de heer Amptmeijer zuchtend constateren. Hij trok hieruit de conclusie, dat de laagste bevolkingsgroepen dan in de slechtste woningen komen te wonen. Door oprichting van een gemeente lijk bouwbedrijf kunnen volgens hem de kosten worden gedrukt. Ik zie nu al aankomen, dat speciaal de woningen voor de laagst betaalden het als Merenwijkideaal gestelde woonterras kwijtraken. Maar goed, als het dan toch de wyk der wel gestelden wordt, dan moet ook reke ning worden gehouden met de toe komstige ontwikkeling wat auto dichtheid betreft en dan moet niet worden uitgegaan van één parkeer plaats per woning, maar van twee. Hij zag er wel wat in de treinlyn Utrecht-Leiden te laten eindigen op het eventuele Merenwijkstationnetje. Tenslotte bepleitte de heer Ampt meijer een vervoersplan voor de ge hele agglomeratie. Liften Zijn de geraamde ontvangsten wel haalbaar?, vroeg in navolging van de heer Kret de heer Duyverman (VVD). Mevrouw Kerling (PvdA) be pleitte contact met de pas opgerichte stichting Nieuwe Woonvormen. Zij had een addertje onder de bepalin- De heer Kret (prot.-chr.): welstandswijk gen inzake liften gezien. Er is af gesproken, dat nooit meer vier bouwlagen zonder lift zullen wor den gebouwd, maar nu is al weer sprake van vier lagen en een onder bouw, wat bij elkaar dus vijf is, al dus mevrouw Kerling. Haar fractiegenoot Gransch wilde nu eens andere scholen zien afge bouwd en ook vroeg hij aandacht voor nieuwe schoolvormen voor kin deren van drie tot achttien jaar. Waarom van de woonbalkons voor flats geen algemeene eis gemaakt,? aldus de heer Pompe (Noodraad). Hij voelde meer voor duurdere wo ningen dan voor „kale". De heer Versnel (PvdA) miste een sportpark in het plan. LEIDEN In antwoord op de vragen van het PvdA-raadslid Van Aken deelde wethouder Piena gisteravond mee, dat de berichten over de stichting van een consumentenmarkt in de Van Wyk-gebouwen aan het Levendaal door de heer Teekens inderdaad juist zyn. De heer Teekens heeft de gemeente hiervan begin januari schriftelijk op de hoogte ge steld. Getuige zijn commentaar van 11/1 is uw redacteur kennelijk zeer en thousiast over de voorgenomen bouw thousiast over de voorgenomen bouw van de Merenwijk. De bezwaren van sommigen o.w. het comité „Leefbaar Leiden" die menen dat de Merenwijk een elitebuurt zal worden, wijst hij zon der meer van de hand. Hij spreekt zich tegen door te schrijven: „dat met de Merenwijk een eind zal komen aan de af vloeiing van mensen die hier niet naar hun zin kunnen wonen en in de omgeving wél geschikte woon ruimte krijgen". Er zou dan verder zo meent de schrijver een eind komen aan het schadelijke „afromingsproces". M. a.w.: de ho gere inkomens ja, ja, de „room" verlaten Leiden en vestigen zich b.v. in de randgemeenten. De Me renwijk zou dit moeten voorkomen, hetgeen impliceert dat de geachte redacteur hetzelfde zegt als het comité L.L.: De Merenwijk wordt een elitebuurt! In de huis-aan-huis verspreide voorlichtingsuitgave van de ge meente wordt dit trouwens openlijk toegegeven. Ik citeer: „Door de onvermijdelijke duurte van de Me renwijk zullen de woningwetwo ningen er vermoedelijk worden bewoond door mensen uit de hogere inkomensgroepen die nog net voor deze niet-particuliere bouw in aan merking komen". Het is dus duidelijk: „de ruime, royale, veilige, kortom: leefbare en humane" omgeving, waarover uw redacteur schreef, is niet bedoeld voor de minimumlijders. Voor hen zyn o.m. de troosteloze buurten be doeld. die Leiden talrijk bezit, met huizen die voor moderne bewoning veelal totaal ongeschikt zijn. Nog realistischer uitgedrukt: een by na 10-jarig christelijk-liberaal regerings-wanbeleid manifesteert zich in een even falend gemeente beleid. Vooral dat laatste mag uw redacteur gerust bestrijden, maar dan graag met ter zake doende argumenten. Uw abonnee, K. WALLE Splinterlaan 25, Leiderdorp Naschrift redactie: (Wij zijn ingenomen met het plan voor de Merenwijk omdat het Lei den deze noodzakelijke variatie in LEIDEN Hoezeer het de heer M. Weima, directeur van de Markt en Havendienst, ook speet, hy heeft moeten besluiten de oude overkap ping, die een derde van de huidige varkensmarkt beslaat, te laten slo pen. Het bleek onverantwoord te zijn deze bescheiden open hal, die tientallen jaren mens en dier bij regen wat beschutting gaf (en die de vette varkens beschermde tegen de zon) te handhaven totdat in september van dit jaar de grote nieuwe veemarkt-sporthal in ge bruik zal worden genomen. De oude hal was namelijk op enkele plaatsen zo door weer en wind aangetast, dat het risico te groot was gewor den. In opdracht van Gemeentewer ken wordt de hal momenteel ge sloopt. Men hoopt het karwei nog voor de aanstaande veemarkt op vrijdag klaar te hebben. De ge bouwtjes van de Marktdienst zijn niet in het sloopprogramma opge nomen. Foto N. van der Horst Het betreft hier een zuiver parti culiere aangelegenheid, aldus de wethouder. Voor de gemeente zijn er alleen zijdelingse belangen zoals parkeergelegenheid en brandveilig heid. Pensionering ir. Ykema Op vragen van hetzelfde raadslid over het feit, dat de heer Ykema, directeur van de S.L.F.. deze maand 65 jaar wordt, deelde wethouder Menken mee, dat de heer Ykema op zijn verzoek nog een half jaar in functie blijft. Intussen wordt de gebruikelijke sollicitatieprocedure op gang gebracht. In de vacature-Provo Kluit h®- noemde de raad tot lid van de com missie civiele verdediging mevrouw Geelkerken, tot lid van de Slacht huiscommissie de heer De Kier, tot lid van de commissie Gemeentelijke werkplaats de heer Lamers en tot lid van de commissie Endegeest de heer De Kier, lid van de raad van be heer van de Sportstichting werd de heer G. J. Prevo, die als nummer twee op de lijst stond. meer dan 1000 dessins Haarlemmerstraat 111 de woningbouw verschaft, nood zakelijk voor de doorstroming en voor de stuiting van het afvloeiings proces. Een wijk met wat duurdere woningen is nog geen elitewijk. Ook in de andere wijken van de stad zullen de nieuwe woningen meer huur moeten opbrengen dan de bestaande. Noord, Zuid-West en Mors bewijzen dat. Men krijgt er meer comfort voor. Als wij het hebben over hogere inkomens, denken wij niet in de eerste plaats aan hen die in staat zijn een woning ta kopen. Er wo nen vele oud-Leidenaars in randge meenten in een duurdere huurwo ning. Dat aan deze sector van de woningbouw in Leiden te weinig aandacht is besteed, is ook nadelig voor de categorie der lagere inko mens die woningen voor haar be doeld bewoond ziet door mensen die méér huur kunnen betalen dan zij nu doen. Sociaal een ongezonde toestand. Wij kennen een man met een topfunctie die f 125 per maand verwoont! In dat huis zou het gezin van een „minimumlijder" moeten zitten, om met de heer Walle te spreken. Zuid-West, Mors en Noord kan men, al heeft men kritiek op be paalde onderdelen van deze gebie den, geen troosteloze wijken noe men. De kritiek moet dan meer gericht zijn tegen de verhoudingen in deze wijken (tussen de verschil lende bouwsectoren) dan tegen de kwaliteit van de bouw. Men geeft wel een heel verkeerd beeld van de werkelijkheid als men suggereert dat de mensen met de lagere in komens dan maar in deze wijken moeten worden „weggestopt", alsof trouwens de Merenwijk een soort hemel op aarde wordt. Het slot van het stuk van de heer Walle begrijpen wij niet. In Leiden althans is het tegendeel het geval Met name van prot. chr. zijde is er herhaaldelijk op aangedrongen van die eenzijdige woningbouw af te stappen en de mogelijkheden voor alle categorieën woningzoekenden te benutten, opdat men zou wonen naar draagkracht en de uittocht uit Leiden tot staan zou worden gebracht. Als er sprake is van een falend gemeentebeleid, kan niet worden gezegd dat de verdedigers van dit beleid niet herhaaldelijk zijn gewaarschuwd. Toevallig dan uit de hoek waarvan de heer Walle het niet verwacht. Wij raden de heer Walle ten slotte aan, eens serieus na te gaan wat het voor de gehele Leidse ge meenschap in al haar facetten bete kent als het beruchte uittochtpro ces niet zou worden tegengegaan. Er ontstaat een situatie die ook een comité als „Leefbaar Leiden" met grote zorg zou moeten vermillen. Voor een deel is die Situatie er al. Zij werpt donkere schaduwen voor uit! Onjuiste verhoudingen in het woningbouwpakket blijken name lijk fundamenteel de bevolkingsop bouw, in sociologische zin, aan te tasten. Red. N.L.C.) LEIDEN Staande herdacht de gemeenteraad gisteravond de vorige week op 74-jarige leeftijd overleden ir. J. J. G. van Hoek, oud-wethouder van Leiden. De burgemeester noem de hem een markante persoonlijk heid, een man van weinig maar wel goede woorden, die gelukkig geen zwaar ziekbed heeft gehad. Velen zullen hem missen. Hij heeft een bijzonder goede herinne ring achtergelaten, ook in het ge meentelijke leven, aldus de burge meester. LEIDEN Aan het eind van de gisteravond gehouden raadsvergade ring nam de heer Van der Vliet (prot. chr.) afscheid als raadslid. Zoals bekend, wordt hij opgevolgd door de heer Van Dee. Burgemeester Van der Willigen, die dc heer Van der Vliet toesprak, noemde hem een bijzonder belang stellend raadslid, die vaak een door emotie geladen woord liet horen. Speciaal sport- en jeugdzaken als mede verkeers- en marktaangele- genheden hadden uw aandacht, al dus de burgemeester. „Het spijt mij, dat pricipiële redenen u tot het be sluit brachten om af te treden en ik hoop, dat het politieke leven u in de toekomst mee zal vallen" De burgemeester overhandigde de heer Van der Vliet ten stofte een presse- papier. In zyn antwoord zei de heer Van der Vliet, dat zijn besluit stoelde op voor hem onaanvaardbare partij politieke ontwikkelingen in de CHU. Woensdag 15 januari Schouwburg, 8 u.: K. en O. Wim Kan. Schelpenkade 6, 8 u.; Tuinbouw en Plantkunde. Pieterskerk. 7.15 u.; avondgebed. Trouwzaal stadhuis 4 tot 6 u.; spreek uur soc. raadsvrouw. Donderdag 16 januari Schouwburg 8 u.; K. en O. Wlm Kan. Microtheater IMPERIUM, Vestestraat 40: opvoering van „Vuile Handen" (Sar tre). Kantine Olga, Hansenstr. 7J, 8 u.; De Natuurvriend. Foyer Gehoorzaal, 2 u.: Ver. Hulsvrou wen, openingsmiddag, kleinkunst. Rembrandt-lyceum, 8 u.? voorlichtings avond voor ouders leerlingen 6e klas lag. school. Vrijdag 17 januari Schouwburg, 8 u.; K. en O. Wlm Kan Zaal Konlngskerk, 7.30 u.; rullclub ver Zaal Zulderkerk. 8 u.7 afd. Centrum Christenvrouwenbond, pastoor H. D. Ray- maekers over de oud-katholieke kerk. Louise de Collgny-H.B.S.. Kagerstraat 7. 8 u.: voorlichtingsavond voor ouders leer lingen 6e klas lag. school. Maandag 13 januari De Doelen, Rapenburg 2. 8 u.: foto-ama teurs. Zaterdag 18 Januari OEGSTGEEST: Het Witte Huls. 2 tot 8.30 u.: schaaksoc. Palamedes. LEIDERDORP: Installatiefeest burg v.d. Have. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen. Apotheek Herdingh Blanken, Hoge- woerd 171, tel. 20502 en Apotheek Zuid-West, Brahmslaan 20, tel. 21522. De zaterdag- en zondag-, avond en nacht dienst van apotheek R. van Breest Smal- lenburg te leiderdorp wordt waargeno men door apotheek Herdingh Blanken. De dienst van Apotheek Voorschoten wordt op zondag 12 januari van 8 uur tot 22 uur waargenomen door Apotheek Zuid-West. De Oegstgeestse Apotheek Is de gehele week geopend. Doktersdienst Tot zat. 10 u. voorm. eigen huisarts Jaarr- j~* y-- maal 2 bellen. Behandeling oa ongevallen De poliklinische oenandellng na ongeval ien wordt van dinsdag 12 uur Ca middags tot woensdag II uur waargenomen dom net Diaconessenhuls Van vrijdag tt uui tot zaterdag 12 uur door het St Elisabeth zinkenhui» (Hooigracht) Op andere werk dagen en op zondagen door hel Acarte mlsch Zinkenhuls Films CASINO: Un Idiol a Paris, 14 J.; dage lijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Nachtvoorstelling: The Intimate stranger, 18 J., vrijdags en za terdags 23.30 uur. Woensdagmiddag: De nieuwe avonturen van Dik Trom. LIDO: Pas op Je tellen, a.l. (prol.), da gelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. LUXOR: De groene baretten, 14 J„ dage- Lijks 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Manon 70. 18 J. (prol.), dage lijks 2.30, 7 en 9.15 uur. TRIANON; Shalako, 14 J. (prol.), dage lijks 2.30, 7 en 9.15 uur. REX Vulkaan der driften, 18 J.; dage lijks 2.30 7.15 en 9.15 uur. Nachtvoorstelling: Drakula. 18 J.: vrijdag- en zaterdagavond 23.30 uur. Hrnii kuren ziekenhuizen Diaconessenhuls: le klas dagelijks van 11 12 uur. van 16.3017.15 uur en van 19— 10 uur; 2e klas dagelijks van 16.30—17.15 uui cn van 19—20 uur; 3e klas dagelijks van 16.30—17 uur en van 19—20 uur; kin derafdeling van 16.30—17 uur en van 18.30 -19.15 uur. Academisch ziekenhui» voo! patiënten in klasse la. 1b en te: dagelljk» 10 so il. 30. 14.3016 en 19-20 uur Voor patiënten tn klasse J maandag woensdag, donderdag en vrijdag 18.19- zondag 15-30—17 uur. Klassepatienter op de vrouwenkliniek: dagelljgs 10 30—11 30. 14—16JO en l>-io uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen ben»- den de 16 resp. 13 laar niet worden tow- gelaten. In het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk Dij een patient worden toegelaten. Elisahethzlekennuis Leiden, derde klaa dagelijks van 2 tot I en 's avonds van kwart voor 7 tot half 8. kraamafdellng dagelijks van I tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half 8; tweede klaa da gelijks von nalf 12 tot 12, 2 tot 3 en kwart voor 7 tot half 8; eerste klas daeelljka van half 12 tot half 8. Annakllnlek Lelden: dagelijks van nali twee tot hall drie en bovendien op dins dag- vrijdag- en zaterdagavond van «ea tot zeven KlassepntlCntcn dagelijks van half twee tot half vier en elke avond van zeven tot acht Psychiatrisch ziekenhuis Endegeast: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur, zon dag 11 tot 12 en 2 tot 3 uur. ALPHEN-Rijnoord: alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8. op zondag van 4 tot half 8 Kinderafdeling dagelijks van 3 tot 8 met onvendlen op dinsdag en donderdag een holfuurje voor vaders van 8 tot half 1 katwijk Zeehospitium, longkllnltk dagelijks van half 8 tot nalf 4 dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbo- afdellng dagelijks van half 8 tot half 5. Revalidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 8 tot half 5: Revalidate- centrum kinderen woensdag van 7 tot 8, zaterdag en zondag van hall drie tot half vijf Longkllnlek en tbo-afdeMtg Kinderen woensdag van i tot 8 en zats t dag en zondag van half 3 tot half 4. NOORDW1JK - Sole Mlo klassw-p» tlênten dagelijks van S tot half 8 en s avonds van 7 tot 8; zoal patiënten zon- dgs van l tol 3. dinsdag van l tot half i donderdags van half 7 tot haJf I en zaterdags van I tot half I. Musea eo Hortus Museum Volkenkunde. Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 8 u„ ook zaterda» zondag van 1 tot 8 uur. Museum Oudheden. Rapenburg: op werkdagen van 10 tot 8 u. ook zaterdag, zondag van i tot 8 uur Sted Museum Ue Lakenhal, Ouda Sin gel: op werkdagen van 10 tot u.. zon dags van 1 tot 4 uur Hortus Botanicus (Rapenburg) 1 op werkdagen van 9 tot 12 en van 3 tot 8 uur. kassen zaterdags en zondags geato- Ten toonstellingen Nleuwsteeg 11: werk van Thom Ge- raedls. 3 tot 24 jan., open dlnsd. t.m. vrij. 1 tot 6 uur, zat. 2 tot 5 uur. De Lakenhal: tentoonstelling „De por trettist Paul Citroen als verzamelaar" (tot 8 febr. 1969. dag. 10 tot n u.. WASSENAAR kunstzaal Heuff. Hof- laan 7: aquarellen en houtplastlekcn Joop Dam en keramiek en etsen Kees Hoogen- dam tot 5 febr-, maand, t.m zat. 10 tot 5 u„ dlnsd.av. 8 tot 10 uur. Mobiel kantoor a.n.w.b. Elke donderdag van 10 tot 4 u. op Lammermarkt, bij molen De Valk. alarmnummers Politie: 5 maal 4. Brandweer: 5 maal 3 Doktersdienst; 5 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur). EHD: 20645.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3