HOOGMADE'S BEVOLKING EIST INSPRAAK BESTEMMINGSPLAN Mr. De Jongh voorzitter Oegstgeester sportraad Ds. Koekkoek deed intree in Alphen Oegstgeest centrum in brand weerregelin g Voorschotense jeugd presenteerde zich Protestavond trok veel bezoekers Burgerlijke stand van Haarlemmermeer Geen verkeersmaatregelen in Schoutenburgstraat Onderwijszaken Trim-speldje uitgereikt in Rijnsaterwoude MAN VOND 1896 GULDEN TUSSEN BOODSCHAPPEN NIEUWS LEID SE COURANT MAANDAG 13 JANUARI 1969 HOOGMADE Onverwacht groot was in hotel Van der Ploeg de be langstelling voor een bijeenkomst, belegd door een actie-comité, waar bij ter sprake kwam het opnemen van contact met het gemeentebe stuur over de geprojecteerde nieuw bouw. Verscheidene deskundigen wezen op andere mogelijkheden van woningbouw, die de leefbaarheid meer ten goede zouden komen. Te gen middernacht resulteerden de discussies in een resolutie, waarbij inspraak wordt verlangd bij de ge meente bij de realisering van de 200 woningen, scholenbouw, sane ring, en de bouw van andere objec ten zoals een sporthal. De vergadering stond onder lei ding van de heer H. J. Verlinden, lid van het onlangs opgerichte ac tie-comité. In zijn openingswoord sprak de heer Verlinden over de wenselijk heid van de bouw van betaalbare huizen op betaalbare grond. De toe komst vraagt een leefbaar Hoog- made, dat een echte heerlijkheid is. Aan de hand van een grote kaart gaf de gemeentelijke stedebouwkun- dige adviseur H. Oost een situatie schets van de ligging van het dorp, waarop ook de toekomstige rijks- en provinciale wegen waren aange geven. Vijvers In het bestemmingsplan zullen de sloten om financiële redenen in de vorm van singels in stand blij ven. Andert worden het bodemlo ze putten. Voor elke gemeente blijft de prijs van de huizen een belang rijke factor, die bij de bouw van een groot aantal woningen verhou dingsgewijs lager wordt. In de op zet van het huidige, voor wijzigin gen vatbare bestemmingsplan is re kening gehouden met veel voetpa den en zo weinig mogelijk drukke verkeerswegen. De heer H. van Dijk, socioloog te Hoogmade, behanderde de inspraak die de inwoners van Landsmeer hadden t.a.v. het bestemmingsplan. Ook daar kritiek op te veel saaie, rechtlijnige blokken. Daar bestond grote belangstelling voor een door de gemeente georganiseerde voor lichtingsavond. Naar aanleiding van vragenlijsten kwamen veel sugges ties binnen. Daardoor vervielen drie van de zeven geprojecteerde wo ningtypen. Nadat groepjes inwoners later na der geïnformeerd werden, besloot 85 pet. een huis te kopen (15 pet. huurders). De prijzen beliepen 35 46.000 gulden, de huren 130200 gulden; inclusief centrale verwar ming. Daarmee werd Landsmeer één der eerste gemeenten, waarbij een der gelijke inspraak van de bevolking verwezenlijkt werd. Spreker memoreerde een te Bergeyk gehouden conferentie, waarbij de idee naar voren kwam (van architecten en over heidsinstanties) de toekomstige bewoners zelf te laten beslissen, in samenwerking met deskundi gen, over de inrichting van hun woningen. Hier weet vrijwel nie mand iets over de te bouwen huizen. Zal de gemeente Wou- brugge deze primeur van Lands meer willen overnemen? Aan de hand van dia's zette kin derarts Th. Fideldij Dop uit Amster dam uiteen, hoe men de saaie na oorlogse hoogbouw kan vervangen. Het kind komt hopeloos speelruimte te kort, de geluidshinder in de flats verwekt nervositeit. In de sociale sector (woningwetwoningen) mag thans tot een grondoppervlakte van 125 meter gebouwd worden. Ook bestaat allerwege de wens, bij ge zinsuitbreiding de woning gemak- keilijk anders te kunnen indelen. Speelruimte Architekt J. Verhoeven uit Hoe velaken liet, eveneens aan de hand van kleurrijke dia's zien, hoe men in zijn gemeente geheel afwijkende eengezinswoningen bouwt in groep jes rond een pleintje gebouwd, waardoor beschutte plaatsen ont staan en veel speelruimte. Ook het parkeerprobleem is hier origineel opgelost, zodat de auto's de kinde ren geen angst inboezemen. De in deling der huizen is aangepast aan het klimaat. Ir. K. Polgar te Voorburg, ont werper van de nieuwe 0-klassige r.k. school, zette aan de hand van een tekening zijn plannen uiteen. De school wijkt af van de tradi tionele bouw, krijgt een binnen plaats en zo mogelijk een gymnas tieklokaal, tevens sporthal voor an dere verenigingen. De bedoeling is dit complex uit te breiden met een 2-klassige kleuterschool. Het geheel wordt toegankelijk van een voetpad tussen de Kerk straat en de nieuwe straat noorde lijk daarvan. Uit dia's van een hypermodern complex twee-etagewoningen te Em merhout (gemeente Emmen) bleek, welke variaties in woningbouw mogelijk is. In discussie bleek, dat tal van Ingeietenen, vooral de nieuw-inge komen, vele wijzigingen wensten aan te brengen in het huidige plan. Enkele vragen en opmerkingen: waar blijven de te saneren midden standszaken en wanneer zal de ge projecteerde sanering rond de Kerk straat voltooid zijn? Is er ook ruimte geschapen voor bejaardenwoningen? Zijn de aan te leggen singels geen gevaar voor jonge kinderen? Gaan deze vijvertjes straks niet stinken? Hierbij vestigde gemeente-archi- tekt F. Kuiper de aandacht op de plannen voor een rioolwaterzuive ringsinstallatie. Wordt rekening gehouden met de wensen van de te verplaatste mid denstanders? Moeten de kopers van woningen die straks van elders ko men, nu ook reeds inspraak krijgen? In verband hiermede werd gepleit voor de oprichting van een wo ningbouwvereniging. Wegens de van hogerhand gestel de curveprijs in de bouw van veel woningwetwoningen is dit plan moeilijk. Garages Verder werd geïnformeerd naar het aantal garages en parkeerplaat sen. Een speelweide is te realiseren op de geprojecteerde sport weide bij de Kerkstraat, aldus de heer Post. Veel aanwezigen achtten die plaats te ver en gevaarlijk wegens over steekplaatsen. Enkele aanwezigen zagen liever de bestaande Kerkstraat verbreed, de geprojecteerde omleidingsweg vervallen. De vergadering vernam nog dat een nieuwe provinciale weg ten zui den van Hoogmade en Woubrugge wordt aangelegd. OEGSTGEEST In een openbare bijeenkomst van de spoHraad en de sportcommissies is vrijdagavond de door B. en W. benoemde nieuwe voorzitter mr. J. J. de Jongh (47) officieel geïnstalleerd. Oud-voorzitter M. van der Voet verrichtte de plechtigheid. Als gasten waren hierbij aanwezig burgemeester jhr. T. A. J. van Eysinga, wethouder J. J. Thorn en gemeentesecretaris Jac. de Visser. De heer De Jongh is o.m. ook voorzitter van de KNVB, afdeling Leiden e.o. De heer Van der Voet zei o.m. dat zowel het college van B. en W. als de gemeenteraad in de afgelopen vijf jaar veel steun hebben verleend. Hij wenste de nieuwe voorzitter on dermeer wijsheid toe. Uniek Bij de aanvaarding van zijn func tie stelde de heer De Jongh dat de sport niet het allerbelangrijkste in het leven is, doch wel een prachtig middel om in gezondheid de vrije tijd ten nutte te maken. Uit (lande lijke) ervaring weet hij dat de ver houding tussen overheid en sportwe reld de laatste jaren sterk is verbe terd. Hij hoopte dat de bevoegdheden van de drie beheerscommissies (rechtstreekse adviezen aan B. en W., een unieke figuur) in goede orde zouden verlopen en dankte de heer Van der Voet voor zijn stimulerende werk in de laatste jaren. Lof Ook woorden van lof kregen (van de heer Van der Voet) toegezwaaid de leden van de commissie opening sporthal: de dames Dolstra en Ra- velli en de heren Gerbranda, Hey- boer. Flippo, Vreeken, Landesbergen en Dobbelaar. De commissie werd officieel ontbonden. Van twee zijden kreeg daarna de heer Van der Voet woorden van dank te horen voor het werk, dat hij in de afgelopen vijf jaar voor de Bestemmingsplan bij Indische buurt OEGSTGEEST B. en W. stellen de raad voor te bepalen, dat een be- stemmingsbesluit wordt voorbereid voor het deel van de polder Kamp huizen tussen Buitenïust („Indische buurt") en de grens met Rijnsburg (woningbouw) en het deel van de gemeente bij de Kwaak (tussen Haarlemmertrekvaart, Broekweg, spoorbaan en grens met Warmond). Over de bestemming van dit laatste gebied zijn besprekingen gaande met Leiden en Warmond: men denkt aan recreatie (sportterreinen e.d.). Een krediet van f 10.000 is nodig om de stedebouwkundige adviseur, het bureau voor ruimtelijke ordening en architectuur Kuiper. De Ranitz, Van de Ree en Van Tol te Rotter dam de opdrachten voor ontwerpen te geven. Binnen een jaar moeten deze ontwerpen ter inzage worden gelegd. OEGSTGEEST In de vacature van de heer L. Landesbergen. die door B. en W. speciaal is belast met de behandeling van sportzaken, stelt het college voor de heer R. Rus te benoemen tot ambtenaar van de burgerlijke stand. OEGSTGEEST De gemeente gaat. als de raad ermee akkoord gaat, het niet-brandbare grofvuil storten in Noordwijkerhout. Daartoe moet een overeenkomst worden gesloten met de N.V. Fremaco al daar. De totale kosten worden ge raamd op f 5000 per jaar. Voorheen werd het vuil aan de Roomburger- weg te Leiden gestort sport in Oegstgeest heeft gedaan. Burgemeester Van Eysinga had, on danks zijn nog korte verblijf in de gemeente, wel gemerkt dat dat zeer veel werk was geweest en de heer W. Versteeg, lid van de sportraad, noemde daarvan een aantal punten bij name (voetbalvelden, sporthal en zwembad). Zwembad In besloten vergadering besprak de sportraad ten slotte het advies, dat aan B. en W. over de tarieven voor het nieuwe zwembad moet worden uitgebracht De gemeente raad wil deze in de vergadering van volgende week (16 januari) vaststel len. Zoals bekend, hoopt men het zwembad half april te kunnen ope nen. Tenslotte werd een resolutie voorgelezen, gericht aan het ge meentebestuur, waarin om inspraak wordt gevraagd bij de realisering van het door de raad goedgekeurde bestemmingsplan von 200 wonin gen. Het huidige, uit tien personen be staande comité zal, indien dit over leg doorgaat, later de bevolking over de besprekingen inlichten. Het comité zal tevens worden uitge breid. Toneelavond H'woude HAZERSWOUDE De verwach tingen voor de feestavond van het Plattelands Jongeren Kontakt waren blijkbaar hoog gespannen, want al vroeg in de avond trachten velen zich in het hervormd verenigings gebouw van een goede plaats te voorzien. De secretaresse mej. De Kort, liet uitkomen, dat de activiteiten van de afdeling niet gering zijn geweest in het afgelopen seizoen. De leden hebben op kringwed- striiden enkele prijzen in de wacht weten te slepen. Het hoofdnummer van deze feest avond was de opvoering van de klucht „Morgen komt er weer een dag", waarvan woensdagavond de opvoering zal worden herhaald. St. Bernardus verloor HAZERSWOUDE Het spel van de Ter Aarse voetballers lijkt de spelers van de Hazerswoudse vereni ging St. Bernardus niet zo te lig gen. Zaterdag speelde St. Bernardus op eigen terrein een vriendschappe lijke wedstrijd tegen de zaterdag vereniging TAW uit Ter Aar. Het Ter Aarse team toog met een 83 overwinning huiswaarts Castellum miste boot ALPHENCastellum 1 (heren heeft de kans om via een overwin ning op het Haagse HML 2 in vei lige haven te belanden niet aange grepen. Het moest aantreden zonder Johan Kooistra, die door een rug blessure de eerste weken wel niet zal kunnen spelen, en zonder Er- win Bergsma. Ondanks het verdedi gende werk van Rens de Groot, wist HML naar een 159 setzege door te stoten. De Alphenaren moesten ook de tweede set met 9—15 prijs geven. De Hagenaars namen met 1115 de verdiende punten mee naar huis. OUDE WETERING Zaterdag is in de kleedkamer van SVOW een horloge gevonden. Dit is bij het bestuurslid J. Gortzak, Van Wichen- laan 26, terug te krijgen. OEGSTGEEST Voor de gemeenten Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest, Valkenburg, Voorschoten, Warmond, Wassenaar en Zoeterwoude is, zoals wij enige tyd geleden schreven, een gemeenschappelijke brand weerregeling opgesteld. Het doel is de bevordering van een behoorlijke vervulling van de brandweertaak in de ruimste zin in het gebied van de deelnemende gemeenten. Oegstgeest is in deze regeling aangewezen HAARLEMMERMEER Geboren: Lennart Franklin zn H L Timmerman en P M Blok; Cornelia Wilhelmina dv G Nleuwenhuls en H Leijendekker; Gljsbert zv D den Haan en C M Lelieveld; Moni que dv J de BlaeiJ en D Verkerk; Ingrld Arlna dv T Noorloos en C Roubos; Ge- rardus Cornells zv G Kamerman en D J de Haas; Marijke dv J Bergman en D van Eyk; Albert zv J J de Lange en P Bakker; Leonardus Johannes Gerardus zv L C A van der Helm en T W van der Hulst; Peter zv P van der Meljden en M Koolhaas: Mlrko zv B J visser en E Vorstenberg; Arjanne dv J Sulerveld en J M van Zanten; Anna Maria dv A M Gehrels en A Middelkoop; Sandra dv G Kamerman en A G van der Weljden; Johannes zv G Hensen en M H Hoekstra; Edward Petrus Theodorus zv L C P van Loon en E M T de Jong; Arnold Matthi as zv C Rodenburgh en M M H van Eljk; Martijn Eduard zv E J van Wees en Y A M Hemmers; Margaretha Elisabeth Ca- tharlna dv C L N von Llebensteln en M J M VAN DER Linden; Bernadette Maria dv W van der Maden en G J Opdam; Esther Evelyn dv A Schregardus en J C Veenman; Judith dv J Hanekroot en P Tromp; Robertus Johannes Henrikus zv R G J van Es en G A Heemskerk; Robert Erik zv E E Gerritsen W H Teljer; Je roen Cornells zv C Hoogerwaard en M de Vries; Erwln Richard zv J H D SpuiJ- broek en G J Vink; Marcus Andreas zv A G van EIJndthoven en H J M van der Togt: Nan Johannes zv N J Dol en P van der Bent; Marlnus Hermanus zv C P Bel en B G van Roon; Johannes GIJsbertus zv A Blonk en G M E Dalmulder; Gerarda Elizabeth dv H C WIJninga en J M Ros; Maarten Albertus zv U C H Bijvoet en E H M Genemans. Overlijden: van Warmerdam. Adrlanus Nicolaas. 78 Jr. geh met M A Kroon; Moleman, Albertus, 83 Jr. geh gew met W Holshuijsen; Beerendonk. Leonardus Jo hannes. 4 Jr.; Gelder, Pieter, 86 Jr. geh met A J Sangers: Graavendaal. Valentien Amelie, 78 Jr. geh met A Boersma; Bak ker. Maarten. 62 jr. geh met A M Zant- man; Looljen. Cornelia Berendlna, 77 Jr. geh gew met A Bokhorst; Dekker. Pieter. 71 Jr. geh met H J Bakker; Van der Maas. Hendrlcus Paulus, 63 Jr. geh met A Konijnenberg: Ntjssen, Marljtje. 81 Jr. geh gew met J Meirmans: Jungslager. Franciscus. 85 Jr. geh met S van der Grljspaarde; Van der Laan, Hlndrlk, 74 Jr.. geh. gew. met J H Prins; Schijff, Johannes Nicolaas. 67 Jr. geh met M Ko- woll; Wetsteljn. Hendrik, 50 Jr. geh met J J van den Arend; Gunnink. Margje. 78 Jr. geh gew met R Appelmelk: Schönhage, Cornells, 62 Jr. geh met J M P van der Jagt: Verhoeve. Johannes Wilhelmus. 62 Jr. geh met H W Flamma; Korsman, Hermanus. 83 Jr. geh met E Kok; Ver beek. Johannes. 88 jr. geh gew met T van den Oever; Bodde, Dina Frederlca Johan na. 95 Jr. OEGSTGEEST B. en W. stellen voor op de adressen van de heer D. J. Kommer en enkele andere bewoners van de Schoutenburgstraat niet volledig in te gaan. Wel willen zij op advies van de commissie voor verkeer en openbaar vervoer de straat spoedig laten herbestra- ten, terwijl de asfaltering van de Rhijngcesterstraatweg af tot door de bocht wordt voortgezet. Het in zijn geheel asfalteren van de Schouten burgstraat, zoals was gevraagd, wordt te duur (f 90.000). Verder acht de verkeescommissie het voor een vlotte doorstroming niet gewenst dat de Schoutenburg straat in één richting voor vierwie lige motorrijtuigen wordt afgeslo ten, evenmin achten B. en W. het gewenst de route van buslijn 46 te veranderen. De plaatsing van een bord bij het kruispunt Warmonderweg-Rijnsbur- gerweg met verwijzing naar het winkelcentrum Lange Voort via Warmonde-weg en Lange Voort is, aldus B. en W. ten slotte, ook niet gewenst, daar hierdoor verwarring zou kunnen ontstaan met het win kelcentrum De Kempenaerstraat. Een en ander is het resultaat van de werkcommissie van brandweer commandanten van de acht gemeen ten, gevormd in 1965. Eerdere resul taten van deze samensprekingen zijn de uniforme brandweerverordening voor Leiden, Leiderdorp en Oegst geest en een verzoek aan het be stuur van de Zuidhollandse provin ciale brandweerbond tot het stichten van een gemeenschappelijk oefenge bouw door een groot aantal gemeen ten in onze provincie. Voorts mag spoedig de aansluiting van eigen gemeentelijke alarmnum- OEGSTGEEST Het gymnastiek lokaal bij het oude Rijnlands Lyceum kan voor £550 per maand van het lyceumbestuur gehuurd worden ten behoeve van het lager onderwijs. De gemeente moet nog wel een inventa ris aanschaffen, wat ongeveer f 15.000 zal kosten. Buiten de schooltijden zal de gymnastiekzaal door de ge meente ook aan verenigingen kunnen worden verhuurd. De in de kerstvakantie uitgevoer de voorzieningen aan de overige, van het lyceumbestuur gekochte, lokalen hebben f 43.000 gekost. Voor meubilair is de nieuwe Ou- denhofschool (derde openbare lagere school) Is f 30.000 nodig. De noodscholen aan de Lange Voort en de Kamperfoelielaan krij gen er respectievelijk één en twee lokalen bij. De kosten daarvan zijn f74.500 (Lange Voort) en f129.000 (Kamperfoelielaan). Burgerlijke stand van Oegstgeest OEGSTGEEST Geboren: Corne lls Eduard Albert, z.v. L S van Abswoude en J G M Groen, Petra, d.v. R J M Keblusck, en C W van den Born; Louis Wouter, z.v. L J A van Wersch en M J H Knepflé; René Comelis Jozef, z.v. C W van der Zijden en E A M van der Kleij; Adriana Elisabeth, d.v. P Vrijhof en A C Taktor. Ondertrouwd: A C D van Duijn, en T M Peeters; F de P Huesco Bidegain en M C Kortekaas. Getrouwd: M G Streng en C M Meeuwissen; F Bol en W M Mande- maker; H K Koerten en E Momberg; M J Tiemstra en R I Clahsen; R Zijlstra en K C Roodnat: J A van Raalte en M J C Drewes; C Rhijnsburger en C van der Meij: P G Hofman en J E Boogaard. Overleden: C M J van der Burg, w.v. J Werner; E A van Egmond, e.v. M den Os; N J G A Elenbaas; A Brouwer; J J Cohen; F Stiel, w.v. J W StapelH Hof er, e.v. H Mouw. mers op één centrale alarmerings- post worden verwacht. B. en W. stellen de raad voor tot de gemeenschappelijke regeling over te gaan. Loop der bevolking in Rijnsaterii'oude RIJNSATERWOUDE Op 1 ja nuari 1968 woonden er in Rijnsater- woude 465 mannen en 412 vrouwen (totaal; 877). Er werden 98 mensen geboren (18 mannen en 12 vrouwen) en er overleden 4 mannen en 2 vrou wen. Er vestigden zich 43 mannen en 55 vrouwen en er vertrokken 40 mensen (18 mannen en 22 vrouwen). Op 31 december telde Rijnsaterwou- de 959 Inwoners, van wie 504 man nen en 455 vrouwen. BENTHUIZEN De heer L. Grootens, directeur Gemeentewerken, zal geen bungalow in Moerkapelle kunnen gaan bewonen. G. S. hebben afwijzend beschikt op het raadsbe sluit. Eerder onthielden G. S. goed keuring aan een besluit tot aankoop van een bungalow voor de gemeen tesecretaris. De heer Runsink blijft dus nog in Benthuizen wonen, de heer Grootens in Montfoort. Bij Alpheuse Baptisten ALPHEN Na in de morgendiemt te zijn bevestigd door zijn voor ganger, ds. M. Cohen, te Zwolle, heeft ds. H. G. Koekkoek, gekomen van Harderwijk, gistermiddag intrede gedaan als predikant van de Baptisten gemeente te Alphen aan den Rijn. De tekst van de bevestiger was Hande lingen 20 28: „Ziet dan toe op uzelf en op de gehele kudde". Ds. Koek koek sprak over de woorden uit Hebreeën 13 17: „Waken over zielen". De kapel aan de Molenwerfstraat was 's middags geheel bezet. Onder de aanwezigen waren burgemeester Gallas en echtgenote, wethouder M. Paatsé oud-wethouder A. J. Dekker en echtgenote, ds. A. Borman en de heer H. Scholtens namens de Alpheuse Gereformeerde kerken, de kapi- teines van het Leger des Heils en pastoor Seijsener voor de rooms-kcutho- lieke kerk. Voorts waren er Baptisten uit naburige en verre gemeenten (o.a. uit Harderwijk en Zwolle). In zijn voorwoord op de preek wees ds. Koekkoek met een geestig voor beeld op het gevaar, dat men bij een intreepreek te veel zegt; later kan men daar dan wel eens aan herin nerd worden. Maar er zijn twee zij den bij een intrede. Er is een predi kant, ook een gemeente. In het Bij belgedeelte waaruit de tekstwoorden waren gekozen is sprake van drie opdrachten. De herders worden op gewekt tot waakzaamheid, de ge meente tot gehoorzaamheid aan haar opzieners en men moet voor elkaar bidden. In de tekst staat, zoals in de ge hele Bijbel, één persoon centraal: Je zus Christus. Zijn naam staat op de lege bladzij die voor ons ligt. Het gaat om Hem. De prediker is niets, de boodschap alles. Zijn belijden moet zijn: Heer, ik wil mij laten ge bruiken. Dat is juist in deze tijd zo belang rijk, nu op Zijn boodschap, de Bijbel, aanvallen worden gedaan, er allerlei kritiek is en de geschiedenissen tot LEIMUIDEN De landelijke TRIM-aktie, beogenende „Meer lichaamsbeweging door Trimmen", voor Leimuiden en omgeving georga niseerd door de plaatselijke sport raad, beloofde aanvankelijk met een redelijk succes te worden bekroond. Weliswaar vormde het ontbreken van sportakkommodaties een ernsti ge belemmering, doch na aandringen van de gemeenteraad, zegden B. en W. toe, het veldje achter de speel tuin, gelegen aan de Acacialaan, als voorlopige noodoplossing te doen verbeteren en daar een paar doelen voor handbal te plaatsen. In afwachting hiervan werd alvast begonnen met een wekelijkse hand baltraining van een groepje enthou siaste meisjes onder de niet gehono reerde leiding van de oud eerste- klassespeler A. Calandt- Deze was in staat tot de zomervakantie de animo er in te houden, zij het dat hijzelf maar voor de doelen zorgde, even als voor een handbal, terwijl de meisjes voor een tweede exemplaar hebben gelapt. Helaas kwam het terreintje, door de natte nazomer, mede door de daar gehouden kermis, in een dusdanige abominabele toestand te verkeren, dat van verdere gebruikmaking moest worden afgezien. Ook de voet baltraining, eveneens con-amore ge leid door de heer M. J. J. de Rijk, met de heren J. Wolken en J. van Dam, op het voor dit doel eigenlijk veel te kleine veldje bij het Parochie huis, waaraan een flink aantal jon gelui deelnam, moest door deze weersomstandigheden na de vakantie wel verlopen. Niettemin zal de sportraad, ook in 1969 trachten op de ingeslagen weg voort te gaan, temeer omdat de N.S.F. heeft toegezegd middelen te beramen om op gepaste wijze steun te ver lenen. Dezer dagen kon, ondanks alle na righeden, toch het eerste speldje worden uitgereikt en wel aan de heer G. J. Roest, de sekretarls van de af deling Rijnsaterwoude van de Mij tot Nut van 't Algemeen, evenals van Loop der bevolking in Leimuiden LEIMUIDEN Op 1 januari 1968 telde Leimuiden 3461 inwoners, van wie 1772 mannen en 1677 vrouwen. Het afgelopen jaar werden er 88 mensen geboren, van wie 37 mannen en 51 vrouwen. Er overleden in 1968 4 mannen en 6 vrouwen. Er vertrok ken 163 mensen (81 mannen en 82 vrouwen). Op 31 december telde Lei muiden 3516 inwoners, van wie 1796 mannen en 1719 vrouwen. VOORSCHOTEN Het meisjeskoor „De AloueUes" en het kinder koor „De Lenteklokjes", samen 65 jongelui sterk, gaven hun eerste uit voering, in het Cultureel Centrum, voor ouders en vrienden, dus in be sloten kring. De jonge dirigente, mevrouw M. Eriks-Zonneveld, gaf er blijk van, het vak te verstaan. Zij leidde rustig en doeltreffend en had alle zangeresjes onder haar controle. de schaakvereniging, en wel tijdens de wekelijkse bijeenkomst van de schaakclub „De Doorzetters". Hij kwam in aanmerking vooi deze on derscheiding door gedurende drie maanden, iedere dag naar en van zijn werkkring in Aalsmeer te fietsen in plaats van gebruik te maken van de autobus. Binnen deze tijdsduur vond hij bovendien nog tijd aan enkele afstandsmarsen deel te nemen. Door deze prestatie gaf hij een goed voorbeeld hoe het nuttige met het aangename is te verenigen ten einde de noodzakelijke lichaamsbe weging te verkrijgen als tegenwicht voor een hoofdzakelijk zittend be roep. Woubrugse bevolking nam met 60 toe WOUBRUGGE Het afgelopen jaar steeg het aantal ingezetenen mei 60 personen (1,8 percent). Op 1 januari 1968 bedroeg het aan tal inwoners 3310 personen (1678m, 1632v.). Door geboorte kwnm er een stijging van 83 personen 36 m, 47 v.) en door vestiging met 149 personen (74m, 75v,). Door overlijden een daling van 23 personen (14m, 9 v,) en vertrek met 149 personen (73 m, 76 v). Alles bijeen een toeneming van 60 personen Op 31 januari bedroeg het aantal in woners 3370 (1701 m, 1669 v,). Er wer den 32 huwelijken gesloten. Opvallend is, dat zich in de ge meente precies evenveel personen ves tigden als er vertokken. Het mannen- overschot steeg van 46 tot 68. Agenda Woubrugge WOUBRUGGE De raad komt morgen in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.a. on bewoonbaarverklaring pand Raad huisstraat 7, oprichting streekener- giebedrijf, verlenen van financiële medewerking aan streekmuziekschool in Leiderdorp, het geven van een bijdrage aan woonwagencentrum in Alphen en krediet voor brandweer. Men kon in dit prille stadium geen technische volmaaktheid ver wachten. Vooral de jongsten into neerden vrjj vaak ongelijk en zij hielden de toon nogal eens iets te laag. De klank moet nog verder wor den gecultiveerd. Het voornaamste was er wel, na melijk de goede, levende muzikale voordracht. De zang toonde alle be grip, voor ieder lied; de zegging was rap en lenig, de uitspraak duidelijk, bovendien heel beschaafd. Als me vrouw Eriks zo doorgaat, zal zij met haar koren veel kunnen bereiken. Ook het programma was volgens muzikale normen opgesteld. Oude en moderne liedjes wisselden el kaar in kleine groepen af en geen enkel liedje lag onder de maat.. De grotere meisjes (met de twee talige naam) zongen ook als alouettes (leeuweriken), net zo toegewijd en vervoerd. De koren zijn in het gelukkig be zit van een (zoals de voorzitter hem noemde) eminent begeleider en componist Sander van Marion, een Haags organist, die ook dirigent is van het „grote" koor Exultate Deo. Zijn knappe pianobegeleidingen wa ren door de helderheid en het in spirerende elan waardevol. Het tweede deel van de avond was gewijd aan de opvoering door De Lenteklokjes, van de kinderoperette „De gestolen Kroon". Joh. van Wolfswinkel. Burgerli jke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Jasmine An- jalika Hélène dv Ray-Barman en M C M Collignon; Maria Cornelia dv A Tuinenburg en C W van Dijk; Erik Folkert Johan Alphons zv L C J M Fackeldey en C S M Bouter; Maria dv J J de Keiser en G Keijmel; Esther dv D P Kruidenier en E M van Wilpen; Henriëtte Johanna dv L A Willebrand en H Paalvast; Anita Liesbeth Gerarda dv H J Hooger- vorst en A C van der Voort; Erwin zv J W Aartse en G P van der Meij; Francina Elisabeth dv C van Emden en J M van Loo; Margriet dv A C K Janse en M H Breeveld; Christina Janny Monique dv G J Mijnders en N J de Graaf; Nathalie Marie-Louire dv S Römer en J M Bates; Coen zv H J Hensing en J Selier; Abraham zv J de Vink en H J M Lammers. Overleden: A W van Mentum 68 jaar man; G*J J van Zaal 66 jaar man. OUDE WETERING De maande lijkse contactavond van de sport vereniging SVOW wordt dinsdag avond om 8 uur gehouden in de kantine van de vereniging. mythen worden verklaard. Met klem wekte spreker op: laat u niet mee slepen. Ook wordt gezegd, dat men de boodschap van de Bijbel niet meer kan brengen als enige jaren geleden. De boodschap van de Bijbel is echter dezelfde; de Bijbel is geen oud boek. De belangstelling van de jeugd is er om te bewijzen, dat de Bijbel niet oud is, al schijnen ouderen dat soms te gaan denken. Ook in de kerken wordt een de mocratisch denken openbaar, dat het moeilijk heeft met het gezag. Maar de prediker kan alleen waken, als de kudde meewerkt. God kan ons niet zegenen, als we ongehoorzaam zijn aan de grote opdracht van Hem. Fakkel Na prediking, gebed en samenzang werden enkele toespraken gehouden. Ds. Cohen vertolkte zijn blijdschap, dat de gemeente van Alphen weer een voorganger heeft. Burgemeester Gallas heette namens het gemeente bestuur ds. en mevrouw Koekkoek welkom. Hij vroeg de predikant ook de plaatselijke overheid in zijn ge bed te betrekken. Namens de landelijke Unie van Baptisten gemeenten sprak ds. G. van 't Wout, die uit zijn ervaring als geboren Alphenaar wel een en ander kon vertellen; bijv. dat men kerkelijk goed vasthoudt aan het Eén is uw Meester, namelijk God, en moeite heeft met het gezag van hen die over de gemeente zijn gesteld. Ds. Van 't Wout vertelde dit overigens meer schertsend. We moeten eraan vast houden, dat mensen geroepen wor den tot deze dienst. Hierna werd nog gesproken door de heer Bouhof uit IJmuiden namens de zustergemeenten en de heer Langbroek uit Harderwijk die de verwachting uitsprak dat ds. Koek koek ook in Alphen de fakkel van het levende Woord van God hoog zal houden. ALPHEN Het uiterlijk van een tweetal jongens op een bromfiets kwam een gisteravond in het cen trum dienstdoende politieman wel wat al te jeugdig voor. HU hield hen aan en toen bleek niet alleen dat de bestuurder en zijn duo-passagier pas veertien jaar waren, maar bovendien dat ze de brommer in Gouda hadden gestolen. De twee jongens, afkomstig uit Bodegraven, werden aan de po litie te Gouda overgedragen. ALPHEN Woensdag 15 januari om 8 uur, hoopt ds. L. J. Geluk uit Dirksland in gebouw Rehoboth aan de Hooftstraat te spreken voor de afdeling van de Gereformeerde Bond- Ds. Geluk is een van de vier-en- twintig predikanten van de „Open brief". Hij zal spreken over de situa tie in de Hervormde Kerk. Ieder is welkom. ROELOFARENDSVEEN In res taurant „De Woelige Baren" kwam de bridgeclub „D W.B." bijeen voor het spelen van de 11e ronde van de onderlinge competitie. De uitslag, met tussen haakjes de totaal volg orde, was als volgt: 1. Echtp. v. d. Meer 176 (8); 2. Heren Caspers en Turk 175 (6); 3. Echtp. Van Veen 173 (1); 4. Echtp. Ramsaram 164 (7); 5. Heren Huigsloot en Bakker 162 (4); 6. Heren Kras en Keulemans 156 (5); 7. Gebr. Van Klink 156 (1); 8. Heren Koek en Dobbe 155 (14); 9. Dames Hoogenboom en Van der Meer 144 (11); 10. Heren Koek en Klein 142 (3); 11. Dames Koek en Straver 139 (12); 12. Heren Koek en Straver 135 (2); 13. Echtp. Van Klink 131 (15); 14. Echtp. Van Berkel 124 (9); 15. Theo Hoogenboom en Wil van Klink 118 (16); 16. Heren Van Haastregt en Warmerdam 102 (13). ALKEMADE Nu de competitie in het jaar 1969 weer aan de gang is, en de eerste teams weer aan de pro motie naar een hogere klas gaan denken, wordt dooor de contactgroep weer gedacht aan een gezellige avond voor alle leden met man, vrouw, vriend(in) of verloofde op dinsdag 14 januari om 8 uur in restaurant „De Schelp" te Roelofarendsveen. Net eender als de vorige keer zal er ge kaart en gesjoeld worden om leuke prijzen. Een ieder die zich nauw ver bonden voelt met de volleybalvereni ging „In-Up-Go" is op deze avond van harte welkom. Bendien/Smits: verkoop vakkleding naar Ordelman ALMELO De directie van Ben dien en Smits kledingbedrijven te Almelo zal de verkoop van Beva vak kleding overdragen aan J Ordelman en Zoon N.V. te Zutphen. Na een over gangsfase zal het atelier te Borne Inge schakeld worden bij de fabricage van het binnenwerk voor Oxford heren kleding. LEIDEN Een 28-jarige Leide- naar was wel verbaasd toen hij thuis zjjn boodschappen uitpakte. Hjj had zojuist in een kledingzaak aan de Nieuwe Rijn een pantalon gekocht en laten inpakken. Bij het openmaken bleek het pakje een bedrag van 1896 gulden te bevatten. H(j keerde direct naar de zaak terug, waar men de vergissing inmiddels had bemerkt. De man hield een overhemd over aan de vergissing.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4