Ik zou m'n eigen slachten" ook konijn Duizend liter snert voor zevenhonderd reünisten WEEKAGENDA Auto reed kanaal in Toekomst van Leidsch Muzieklyceum onzeker 11 'ij weerzien 4 R.I. in Leiden Grof - vuilmisère Nieuwjaar bij de Groningers Dercle torenflat Katwijk gereed Vleesprijzen gaan stijgen INBRAAK IN POMPSTATION 'ABCDEFGHIJKLMNOPQ R|~S|T U V W X Y T JIEUWE leidse courant 3 MAANDAG 13 JANUARI 1969 Men schrijft ons Zaterdag las ik in de N.L. Crt., dat de gemeentelijke Reinigings dienst weer de goede taak op zich neemt ook dit jaar grof huisvuil op te halen, wat dan verpakt f gebun deld moet worden aangeboden. He laas ziet men maar al te vaak, dat de gehele inhoud van die pakken en bundels over de straten en plant soenen verspreid ligt. Hoofdoorzaak is en met vele anderen heb ik dit bij herhaling met eigen ogen gezien dat de vele opkopers en particuliere „grasdui- ners" de dozen en pakken uit elkaar trekken om er de voorwerpen van hun gading uit te halen. De rest wordt dan zonder meer achtergela ten. Ik kan er nog vrede mee hebben, dat opkopers de artikelen, die voor hen waarde hebben, uit het neer gezette grof vuil halen maar laten zij daarna de pakken en bundels weer goed dicht doen. Als de ge meente daar eens op lette, zouden heel wat kostbare papierprik- en reiningingsuurtjes kunnen worden bespaard. H. P. van der Re ij den, Onyxhof 44. LEIDEN LEIDEN Vrijdagavond waren de leden van „Ons Grunnegerlaand" weer bijeen om Neijjoarsverziede te vieren. Op 21 februari zal een feest avond worden gehouden in samen werking met de Friese en Zeeuwse vereniging in de grote zaal van Den Burcht. De avond werd gevuld met schetsjes, zingen en bingo, waarvoor mooie prijzen beschikbaar waren. De tractatie op „kouk en olie wieven" werd natuurlijk zeer op prys ge steld. LEIDEN In december werd by de Leidse Spaarbank ingelegd f 6.171.963,94 en terugbetaald f 6.637.793,53. Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 600 en het aantal afbetaalde 333. Op 4708 rekeningen van deelnemers aan de afhaaldienst werd f 169.628,50 bijgeschreven. Er werden 1048 spaarbusjes ter ledi ging aangeboden met een inhoud van f 40.751,71. Het tegoed der 65.619 inleggers bedroeg aan het einde van de maand f 89.217.453,94. LEIDEN Ze waren er weer (byna) allemaal: de oud-gedienden van het voormalig 4 R.I. Terug in hun oude garnizoensstaduit de Noordoostpolder, uit Zeeland, van de Veluwe, uit het Limburgse heuvel land, maar ook uit Leiden, uit de Ryn- en Bollenstreek. Circa zeven honderd oud-wapenbroeders waren zaterdag naar Leiden gekomen om daar weer eens hun „slapie" te ontmoeten, hun oud-commandant te be groeten of te defileren voor de chef van de generale staf, luitenant- generaal W. van Rijn, zelf een oud-4 R.I.-er. De oudste reünist en drager van het Mobilisatiekruis was de 85- jarige heer W. P. van der Geest uit Leiderdorp. Hij kwam in 1903 onder de wapenen en nam voor het eerst aan een dergelijk weerzien der oud wapenbroeders deel. Het wordt tijd, zo had zijn zoon gezegd, dat je er nu eens aan deelneemt. Van der Geest had er wel oren naar en zo marcheerde hij zaterdagmiddag voorop in de stoet der oud- gedien- den. Om kwart over drie uit de Mors- poortkazerne vertrokken, meldde parade-commandant, oud-adjudant H. F. Boogert, zijn „manschappen" om even half vier „hoofd rechts" bij luitenant-generaal Van Rijn, in wiens gezelschap zich ook de bur gemeester van Leiden mr. Van der Willigen, had gevoegd. In stramme pas (nou ja) defileerden de honder den langs de chef stafhoed af, pink op de naad van de broek Perfecte shoiv Dit gebeurde allemaal op het ter rein van de Doelenkazerne, waar even later K. en G. (wereldkampioen van Kerarade) een perfecte show gaf. Zo perfect, dat luitenant-gene raal Van Rijn zijn grote bewondering uitsprak: „Menig militair muziek korps kan aan uw correct marcheren een voorbeeld nemen Onder de velen, die deze middag in rotten-van-vier hun opwachting bij de chef staf maakten, zagen wij de burgemeester van Sliedrecht, de heer Chr. van Hofwegen en diens collega van Maasland, de oud-Leide- naar, F. Groot Enzerink en verder de oud-gedienden J. Trippenzee en J. G. de Geus, resp. van de lichting 1908 en 1909. Pittige dronk Na de show kwam men eerst recht „op gang". Het werd onder het gebruik van een pittige dronk een weerzien der kameraden. Lichting bij lichting, slapie bij slapieWat had men elkaar veel te vertellen over een op het Rapenburg op hol geslagen knol, over „een kreng" van een oefening, over drie dagen licht, en „over" een moord van een com mandant". Vanzelfsprekend ging men deze middag ook aan de snertmaaltijd, waarvoor de ingrediënten met zorg Mej. Westendorff onderscheiden LEIDEN De toekomst van het Leidsch Muzieklyceum is vrij on zeker. De directrice, mej. E. H. C. Westendorff (71), die het lyceum in 1933 stichtte, heeft op doktersadvies haar taak moeten neerleggen. De heer A. van Wouw, die als piano-leraar aan het lyceum verbonden is, zal zich voorlopig met de dagelijkse gang van zaken belasten. Zaterdagmiddag namen in Den Burcht leerlingen, oud-leerlingen en leerkrachten van het lyceum offi cieel afscheid van mej. Westendorff. Bij die gelegenheid kon burge meester mr. G. C. van der Willigen de scheidende directrice meedelen, dat het de Koningin had behaagd haar te vereren met de gouden me daille in de orde van Oranje-Nassau. De burgemeester prees het initiatief van mej. Westendorff om zonder enig subsidie het muzieklyceum te leiden. Het lyceum heeft ruim vier honderd leerlingen. Burgemeester Van der Willigen zei onder meer: „U heeft kinderen en ouderen ge holpen in het leven wat meer geluk te vinden. Voor de muzikale omlijsting van het afscheid zorgden leerkrachten en leerlingen van het Muziekly ceum. Zij brachten werken van Haydn, Chopin, Vivaldi en Rachma ninoff ten gehore. Concert Alma Materkoor LEIDEN Door ziekte van de sopraan Maria Suchèl zal morgen avond in het concert van het Alma Materkoor als soliste optreden me vrouw Louise Verheul. y/aren uitgezocht door de manschap pen van de Koksschool. Duizend liters snert werden uitgelepeld. 's Avonds vond men elkaar terug in de manschappenkantine van de Doelenkazerne, waar Sempre Avan- ti's Jong en Jolig optrad. LEIDEN Een 56-jarige vrouw uit Oegstgeest is gisteren op het Schiekanaal ingereden. De man reed singel met haar personenauto tegen de leuning van de Valkbrug gere den. Zij raakte de macht over het stuur kwijt. Met een hoofdwond, een hersenschudding en pijn aan haar borst werd zij naar het ziekenhuis vervoerd. De auto is volledig be schadigd weggetakeld. Afscheid burgemeester Van der Have VALKENBURG Zaterdag heeft burgemeester Van der Have af scheid genomen van Valkenburg. Er waren drie bijeenkomsten. Het begon 's morgens met een vergade ring van de gemeenteraad, waarin de heer Van der Have het teken van zijn waardigheid, de ambtsketen, overdroeg aan wethouder Vis. Ook loco-burgemeester Meerburg en wet houder Nievaart van Leiderdorp waren daarvan getuige. De burge meester hield een uitvoerige, geheel op de scheepstaal afgestemde toe spraak. 's Middags was er in het Dorpshuis een bijeenkomst voor vrienden en bekenden van het bur- gemeestersgezin. Ten slotte werd 's avonds een algemene receptie ge houden. Wat bij dit afscheid vooral opviel was de dankbaarheid aan weerskan ten voor de goede verstandhouding tussen het burgemeestersgezin en de burgerij van Valkenburg. De burge meester deelde nog mee, dat de sol licitatietermijn voor de vervulling van de burgemeestersvacature was geopend. LEIDEN Zondagnacht is een 31-jarige Leidenaar het Rijn- en schiekanaal ingereden. De man reed I nde richting van de Hoge Rijndijk over de Kanaalweg. Bfj de Wilhel- minabrug trapte hij op zijn rem, waar hij doorheenschoot. In plaats van rechtsaf reed de auto rechtdoor, door een muurtje van de Rijkswa terstaat en daarna het kanaal in. De Leidenaar en zijn medereizigers, een 21-jarige Leidsever koper en een 20-jarige verkoopster uit Leider-, dorp, konden uit de auto komen en zwemmend de kant bereiken. De auto is later opgetakeld. KATWIJK Bninenkort komt de 2500ste woning van de Katwijksche Bouwvereeniging gereed. Vrijdag morgen 24 januari om elf uur zullen de sleutels worden afgegeven aan de heer W. J. J. Rietbroek. Het be treft de woning Colijnsitraat 126, deel uitmakend van de derde toren flat. tot 8 u.; spreekuur Bouw- spreekuur Chr. Stadhuis, fonds. Breestr. 19, 7 tot 8 u. Emigratiecentrale. Gehoorzaal, 8 u.; uitvoering Alma Ma- ter-keer. Oude Singel 236. 8 u.: Leidse Chr. Besturenbond, W. P. van Leeuwen over rapport chr. besturenbonden. Gymnasium Frulnlaan. 8 uur: voorlich tingsavond voor ouders leerlingen 6e klas lag. school. Woensdag 15 Januari Schouwburg, 8 u.; K. en O. Wlm Kan. Schelpenkade 6, 8 u.: Tuinbouw en Plantkunde. Pieterskerk, 7.1S u.; avondgebed. Trouwzaal stadhuis 4 tot 6 u.; spreek uur soc. raadsvrouw. Donderdag 16 Januari Schouwburg 8 u.; K. en O. Wim Kan. Microtheater IMPERIUM. Vestestraat 40: opvoering van „Vuile Handen" (Sar tre). Kantine Olga, Hansenstr. 71, 8 u.; De Natuurvriend. Foyer Gehoorzaal, 2 u.; Ver. Hulsvrou- wen, openingsmiddag, kleinkunst. Rembrandt-lyceum, 8 u.? voorlichtings avond voor ouders leerlingen 6e klas lag. school. Vrijdag 17 januari Schouwburg, 8 u.; K. en O. Wlm Kan zaal Konlngskerk, 7.30 u.; rullclub ver zamelaars. Zaal Zulderkerk. 8 u.7 afd. Centrum Christenvrouwenbond, pastoor H. D. Ray- maekers over de oud-katholieke kerk. Louise de Collgny-H.B.S., Kagerstraat 7. 8 u.: voorlichtingsavond voor ouders leer lingen 6e klas lag- school. Maandag 13 Januari De Doelen, Rapenburg 2, 8 u.: foto-ama teurs. Zaterdag 18 Januari OEGSTGEEST: Het Witte Huls, 2 tot 5.30 u.: schaaksoc. Palamedes. LEIDERDORP: Installatiefeest burg v.d. Have. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Herdingh Blanken, Hoge- woerd 171, tel. 20502 en Apotheek Zuid-West, Brahmslaan 20, tel. 21522. De zaterdag- en zondag-, avond en nacht dienst van apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp wordt waargeno men door apotheek Herdingh Blanken. De dienst van Apotheek Voorschoten wordt op zondag 12 januari van 8 uur tot 22 uur waargenomen door Apotheek Zuid-west. De Oegstgeestse Apotheek is de gehele week geopend. Doktersdlenst Tot zat. 10 u. voorm. eigen huisarts raadplegen, daarna, tot zondag 24 u., 5 maal 2 bellen. Uenanddtni oa ongevallen De poliklinische oenandeling na jngeval len wordt van dinsdag 12 uur i'* mirtrtags' tol woensdag 12 uui waargenomen dooi hel Diaeonessenhuls Van vrijdag 12 uui tol zaterdag 12 uui door hel St Elisabeth ziekenhuis iHooigracht) Op andere werk dagen en op zondagen door hel Acarte mlsch Ziekenhuis Films CASINO: Un Idlol Paris, 14 J.; dage lijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Nachtvoorstelling: The Intimate stranger, 18 J.. vrijdags en za terdags 23.30 uur. Woensdagmiddag: De nieuwe avonturen van E>lk Trom. LIDO: Pas op Je tellen, a.l. (prol.), da gelijks 2.30, 7 en 9.15 uur, LUXOR: De groene baretten. 14 J.. dage lijks 2.30. 7 en 9.15 uur. STUDIO: Manon 70. 18 J. (prol.), dage lijks 2.30, 7 en 9.15 uur. TRIANON: Shalako, 14 J. (prol.), dage lijks 2.30. 7 en 9.15 uur. REX: Vulkaan der driften, 18 J.; dage lijks 2.30 7.15 en 9.15 uur. Nachtvoorstelllng: Drakula, 18 J.; vrijdag- en zaterdagavond 23.30 uur. BezoekareD ziekenhuizen Diaeonessenhuls: le klas dagelijks van 11—12 uur, van 16.30—17.15 uur en van 19- 20 uur; 2e klas dagelijks van 16.30—17.15 uur en van 19—20 uur; 3e klas dagelijks van 16.30—17 uur en van 19—20 uur; kin derafdeling van 16.3017 uur en van 18.30 —19.15 uur. Academisch ziekenhuis vooi pauenten In klasse ia. lb eD te: dagelijks 10 30- 11.30. U.30-16 en 19—20 uur. Voor patiënten Ln klasse 3. maandag woensdag, donderdag en vrijdag 18.15— 19. dinsdag 13—14. zaterdag 19—18, zondag algemeen christelijke eD nationale (eest- dagen 14.30—1# uur. VrouwenkUniek: maandag l.m. vrijdag 18.4519 30 uur zaterdag 1930—16.30 uur zondag I5JO—17 uur. Klassepatienter op de vrouwenkliniek dagelljgs 10 30—11 30. 14—16.30 en 19—20 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde Kunnen Kinderen bene den de :e resp 12 laar niet wordeD toe gelaten. (n het belang van de pattenten kunnen nlei meer dan twee bezoekers tegelijk oij een patient worden toegelaten. Ellsabethzlekenhuis Leiden, aerde klas dagelijks van 3 tot I en '8 avonds van kwart voor 1 tot nalf 8. kraamafdeling dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half 8; tweede klas da gelijks van half 12 tot 12, 2 tot 3 en kwari voor 7 tot half 8; eerste klas dagelijks van half 12 tot half 8. Annakllniek Lelden: dagelijks van naii twee tot hall drie en bovendien op dins dag- vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven KiassepatlCnten dagelijks van half twee tol half vier en elke avond Van zeven tot acht Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur. zon dag ll tot 12 eD 3 tot 3 uur. ALPHEN-RIJ noord: alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8. op zondag van 4 tot half 8. Kinderafdeling dagelijks van 3 tot 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurje voor vaders van 6 tot half 7 KATWIJK - Zeehospitium, tongkltnlek dagelijks van half 3 tot half 4 dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc- afdellng dagelijks van naif I tot half 5 Revalidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half S: Revalldale- centrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van hall drie to< half vijf Longkllnlek en tbc-afdell ig Kinderen woensdag van l tot 8 en eatz. - dag en zondag wan half 3 tol half 4. NOORDWIJK - Sole Mlo Klasse-p» tlönten dagelijks van 3 tol half S en s avonds van J tot 8: znaipatlénien zon dgs van 1 tot S, dinsdag van I tot hal: donderdag* van half 7 tot half 8 en 'aterdags van I tot half 8. Musea en Hortus Museum Volkenkunde. Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 9 u.. ook zaterdag zondag van i tol 5 uur. Museum luidheden. Rapenburg op werkdagen van ui tot u. ook zaterdag zondag van l tot 5 uur Sted Museum De i.akennal, Oude Sin gel. op werkdagen van 10 tol 4 u.. zon dags van 1 tot uur Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tot 12 en van 3 tot 6 uur. kassen zaterdags eD zondags geslo ten Tentoonstellingen Nleuwsteeg 11: werk van Thom Ge- Leidse veemarkt LEIDEN Bij een vrijwel gelijk aanbod werd alles vlug en duur ver kocht. Toch heerst er verschil van mening over dat „duur". De inkoper zegt gewoonweg: alles kost meer, de verkoper merkt daarentegen op, dat hij door de btw niet meer ontvangt dan in december. Maar hoe dat woord „duur" dan ook wordt verklaard, ten slotte zal de laatste koper, de consument, toch meer moeten betalen. Daar komt echter bij, dat de vraag het aanbod een weinig overtreft, dat gold gisteren praktisch op alle afde lingen. zodat normaal al sprake was van aantrekkende prijzen. Uit perspublikaties is wel duide lijk gebleken, dat er het laatste jaar veel vraag is geweest voor export. Vooral de varkens waren veel ge vraagd en dat brengt handel en dus levendigheid met zich mee. Voor de ze diersoort zijn de verwachtingen zeer gunstig, men verwacht een toe neming in Frankrijk van 4 procent en daar een kleinere produktie, dus meer kansen voor Nederland. Er is sprake van een invoer van bevroren vlees voor de industrie. Er was een vlugge handel en de markt was dan ook gisteren vroeg „geruimd." LEIDEN In een benzinestation aan de Lammenschansweg is in het weekeinde ingebroken. Door vernie ling van een ruit zijn de inbreker» binnengekomen. In het station was geen geld aanwezig. In plaats daarvan hebben de inbrekers een radio-anten ne, buitenspiegels, bougies en ande re auto-onderdelen, in totaal ter waarde van ongeveer 700 gulden, ontvreemd. raedts. 3 tot 24 jan open dlnsd. tjn. vrtf. l tot 6 uur. zat. 2 tot 5 uur De i-akenhal: tentoonstelling „De por trettist Patil Citroen als verzamelaar" (tot febr I9R9 dag 10 tot 16 u.. WASSENAAR kunstzaal Heuff. Hof- laan 7: aquarellen en houtplastieken Joop Dam en keramiek en etsen Kees Hoogen- dam tot 5 febr-, maand. t.m. zat. 10 tot 8 u., dlnsd.av. 8 tot 10 uur. Mobiel kantoor A.N.W.B. Elke donderdag van 10 tot 4 u. op Lammermarkt, bij molen De Valk. ALARMNUMMERS Politie: 5 maal 4. Brandweer 5 maal 3. Dokiersdlenst: 5 maal 2 (zat. 10 u. v#>r- midcag tot zondag 24 uur). EHTV 20645. A LS ik aan het werk henkan ■tL ik goed tegen bloed. Dat was vroeger al zo. Ik val niet flauw, als er iets gebeurt. Ge lukkig niet. Ik geloof niet, devt het voor ons vak een eerste ver eiste is, dat je tegen bloed moet kunnen. Wie kan er niet tegen? Ik ken slachters, die vallen flauw, als ze in hun vinger hebben ge sneden. Als ze aan het slachten zijn, hebben ze niets, maar als ze in hun eigen vlees snijen, dan gaan.ze. Dat komt door de schrik. Ja, waarom ben ik slachter ge worden. Ik ben er van jongsat in opgegroeid. Ik woonde naast een slachterij en zo ben ik ermee in aanraking gekomen. Het is geen vak, dat van vader op zoon gaat. En het is ook geen roeping. De hoofdzaak is, dat een slachter ten opzichte van normale lonen altijd nog iets meer verdient. Maar daar staat prestatie tegenover. Het werk is heel zwaar. JE moet ook niet bang zijn voor een paar vieze handen. Het is vuil werk. Daar wen je wel aan. Het is precies hetzelfde als een chirurg in een ziekenhuis. Die heeft daar ook mee te maken. Toen ik mijn eerste dier slacht te, dacht ik niks. Helemaal niks. Het wós voor mij niets bijzonders. Ik had het al zoveel gezien. Het was niet zozeer een gewaarwor ding, die een vlieger wel heeft, als hij voor het eerst de lucht in gaat. Ik ben er gewoon ingegroeid. Je begint met de dieren te dra gen. Later volgt de rest. Je komt niet direct aan een mes. Alles moet voorzichtig geleerd worden. Je krijgt onderricht van je col lega's. Er bestaat geen school voor dit werk. De oudere mensen leren het de jongeren. Sommige men sen hebben een heel goeie aanleg voor het snijden. JE moet wel een vaste hand hebbenals je gaat slachten. Dat wel. Ik zie het net als bij een violist. De ene dag ben je veel beter dan de andere. Dat kan verschillende oorzaken hebben. Je bent te laat naar bed gegaan of je hebt te veel gedronken. Het heeft met je conditie te maken. Op het abattoir in Leiden wor den varkens, koeien en veel scha pen geslacht. Ik denk zo'n 50 000 schapen per jaar. Van de firma Bos dan. Daarnaast slachten we ook veel vette kalveren voor FrankrijkItalië en Duitsland. Het is voornamelijk export. Het eerste dier, dat ik slachtte, was een schaap. Of dat het makkelijkst is? Dat valt niet te zeggen. Als slachter hoef je niet be paalde soorten vlees te kennen. Dat is niet nodig. Ik eet 't liefst rundvlees. Een varkensrollade is ook wel lekker, maar voor mij gaat er niets boven rundvlees A LS het druk is. is dit werk erg vermoeiend. Het is heel zwaar werk. Als je niet voor hon derd procent gezond bent, kun je het niet volhouden. Vast niet. Ik hou zelf thuis dieren. Ik heb een hond en een kat. Ik ben dol op dieren. Of ik het erg vind een dier dood te maken? Kijk, een hond zou ik niet doodmaken, maar als ik een konijn had, slacht te ik het met Kerstmis. Dat gaat me niet aan het hart. Ik zou goed zijn voor zo'n konijn, maar ik at het wel op. Tenminste, als het beest lekker is. Ik vind het niet naar mijn eigen konijn te slach ten, omdat het die bestemming heeft. Daar ga ik van uit. Daar is het dier voor. ZK kan wel begrijpen, dat er mensen zijn, die nadat ze in een slachterij zijn geweest, geen vlees meer lusten. De een is hier, de ander daar allergisch voor. Neem maar de slachter, die flauw valt bij het zien van z'n eigen bloed. Dat heeft niets met sterk-zijn te maken. Als er op straat een ongeluk gebeurt, is hij net zo bang te gaan kijken als een ander. Het is heel wat anders of ik met een mes een koe te lijf ga of een mens. Dat maakt een groot verschil. Een dier is bestemd voor de consumptie. Dat is al zo oud als de wereld. JK slacht al van m'n 13de iaar af.Ik heb altijd in het vlees gezeten. Ik zie het gewoon als iets om mijn geld mee te ver dienen. Natuurlijk verveelt het wel eens. Vroeger leek me hof meester op de grote vaart ook leuk, maar dat heb je allemaal wel. Ik ben naast de slachterij ge boren en na de lagere school er meteen ingekomen. Dan staan er weinig wegen meer open. Daar komt bijdat dit werk beter be taalt. Dus ben ik slachter gewor den. Eigenlijk ben ik een zelfstan dige, want ik zit niet in dienst verband. Ik werk als lid van de Leidse vereniging voor het ver richten van slachtingen. Daardoor heb ik ook een zekere vrijheid. Er staat geen chef met een hor loge bij je, zoals in andere be- .w' drijven. Dait is ergens aantrekke lijk. JK ben zelf nooit flauw gevallen. Gelukkig niet. Het vak op zich is ook niet vies. Het is voor een ander wel een vies ge zicht, maar ik heb nooit zeep no dig om m'n handen te wassen, als ik bijvoorbeeld koffie ga drinken. Waster is voldoende. Een monteur en een kolenboer zijn veel vuiler. Die hebben meer tijd nodig om zich schoon te krijgen. Bovendien ga ik iedere avond hier onder de douche. Ik kom al tijd schoon thuis. Mijn vrouw heeft nooit te klagen. Die hygiëne komt door de ontwikkeling van na de oorlog. Dat was daarvóór wel andersmaar in de woonhui zen waren toen ook geen douche cellen. Alles sprong in de teil. HET werk van een chirurg in een ziekenhuis komt veel overeen met ons werk. Hij heeft alleen veel meer verant- Slachter G. Verkaik Foto Van der Horst woordelijkheid. Het is wel fijner werkmaar in grote lijnen komt het op hetzelfde neer. Hij snijdt ook met een mes en hanteert ook een zaag, als er geamputeerd moet worden. Met de beesten wordt in de slachthuizen niet ruw omgespron gen. Ze lijden niet nodeloos pijn. Er is behoorlijk toezicht op en er gebeuren geen abnormale dingen. Ook particulieren mogen hier hun huisdieren slachten, maar een papegaai heb ik er nog nooit by gezien. In plaatsen, waar dieren tuinen zijn, komt het natuurlijk weieens voor, dat er een buffel of een olifant wordt geslacht. Ik heb het zelf niet meegemaakt, maar dat geeft niet. Het gaat toch alle maal op dezelfde manier. TZect deJleeuun

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3