Kamsteeg bouwt boteneentrum aan de Voorsehoterweg zilver onderscheiden Brandkast in lift naar beneden J. Schoonenberg met Raad Lisse tevreden over verkeerslichten voor schoolkinderen Diamanten paar in Lisse Be j aardensociëteit koos vast bestuur Zoeterwoudse kippen kunnen hun ei maar nauwelijks kwijt Plezierrijder had meer op kerfstok Nieuw vogelasiel voor Noordwi ik BEKENDMAKING Sikkens Verkoop in nieuwe vorm Toon Hermans ridder made in Belgium Wij zoeken ERVAREN VERKOOPSTER BOEKHANDEL v. d. LEE ABC-CABARET HAD SUCCES Leiderdorp viert 18 jan. feest NIEUWE LEIDSE COURANT 4 DONDERDAG 9 JANUARI 1969 LISSE -— De raad van Lisse toon de zich gisteravond verheugd dat een bedrag van ƒ25.000 beschik baar kon worden gesteld voor het aanbrengen van verkeerslichten bij de Beekbrug. Deze installatie is noodzakelijk om de veiligheid te waarborgen van de schoolkinderen uit De Engel, die daar de drukke Rijksweg moeten oversteken. Sommige raadsleden hadden evenwel nog betere voorzieningen willen treffen. De heer G. J. de Vos (VVD) dacht aan een over- steekgelegenheid onder de brug en de heer Schelberg (KVP) stemde voor een ongelijkvloerse kruising, maar beiden realiseerden zich dat dat financieel niet haalbaar zou zijn. De raad was tevreden over het voorstel, al vond men het jammer, dat Rijkswaterstaat een beslissing lang heeft tegengehouden. De heer Schelberg stelde zelfs: „Ik ben al lergisch geworden voor Rijkswa terstaat." De mogelijkheid wordt onderzocht om ook zondags tijdens de kerkdiensten de verkeersinstal- latie te laten werken. Schoolbus Burgemeester Barends deelde verder mee dat een enquête onder de ouders van schoolkinderen in de Poelpolder heeft uitgewezen dat 65 kinderen van de in te stellen schoolbus gebruik zullen maken. De voorzitter stelde voor een be- LISSE Maandag 13 januari zullen de heer en mevr. Van Vel- zen-V/assenaar, Schoolstraat 16, het feit vieren dat zij 60 jaar geleden zijn getrouwd. Het diamanten paar verheugt zich in een goede gezond heid ondanks de 84 jaren die de bruidegom telt en de bruid 83. Bei den zijn nog zeer vitaal en hebben belangstelling voor de dingen om hen heen. Ze hebben hun leven lang in Lisse gewoond. Zij zijn er getrouwd door burgemeester von Bönninghausen, Reeds 34 jaren wonen zij in hun woning aan de Schoolstraat. De heer Van Velzen is altijd aannemer geweest. Hij heeft veel huizen ge bouwd in en buiten Lisse, tot in „de Noord" en Breezand toe. „Dat ging vroeger heel scherp. Je moest het werk bij de helledeuren weg halen" vertelt de heer Van Velzen. „Dan was het gevaarlijk om geen strop aan je broek te hebben door een té lage inschrijving". Gelukkig heeft het echtpaar het leven goed aangekund. Het bleef kinderloos. Bijna al die jaren heb ben de heer en mevrouw Van Vel zen iemand in huis gehad. „Ons huis is altijd een tehuis voor dak lozen geweest", zegt de bruid. Zij wijst op de schoorsteenmantel waar verschillende foto's staan van men sen die in hun huis hebben ge woond. In de oorlogsjaren hebben ze veel voor onderduikers gedaan. Het zal hen op maandag 13 januari zeker niet aan belangstel ling ontbreken. Caspers bukswinnaar NOORDWIJK Bij de laatste schietwedstrijd van „Blijf voor 't Land" te Noordwijk werden de vol gende schutters met de buks win naar van een wisselmedaille: le klas J. Caspers (47); 2e klas B. ter Laak (44); 3e klas D. van Beelen (41). In de 2e klas behaalden B. ter Laak en L. Hazenoot beiden 47 pun ten, maar door een beter geplaatst laagste schot werd Ter Laak win naar van de medaille. In de 3e klas waren er drie schutters met een ge lijk aantal punten, te weten D. van Beelen, A. Smit en J. Plug. Het best geplaatste laagste schot was van D. van Beelen die winnaar werd. In de K.S.O.-competitie waren de uitslagen als volgt: le klas J. Was sing (56); 2e k'*s C. Lassooy (59). drag van 5.000 beschikbaar te stellen voor dit schooljaar. Eerder had de overigens zwijg zame raad zich beziggehouden met een bezwaarschrift van de heer v. d. Zwet uit de Lischbloem- straat. De heer Montagne (Prot. Chr.) verzocht voortaan een af schrift te ontvangen van een stuk dat aan de raad is gericht. De burgemeester zei dat de zaak dat niet waard was, maar de heer Montagne bleef aan zijn verzoek vasthouden. Het bezwaarschrift werd ten slotte afgewezen. Wegens ziekte van wethouder Roos werd besloten het punt ver bouw oude raadhuis van de agen da af te voeren. De volgende raad zitting wordt op 19 februari ge houden en niet op de twaalfde, dit in verband met AjaxBenfica. KATWIJK In de commissaris- senkring van de stichting spaarbank der gemeente Katwijk werd gister avond de heer J. Schoonenberg I. Jzn, tot voor kort voorzitter van deze spaarbank, gehuldigd. De heer Schoonenberg volgde op 1 januari 1951 wijlen de heer D. van Riessen op als voorzitter, nadat hij reeds van 26 april 1926 de gemeente spaarbank als commissaris had ge diend. In de commissarissenvergade- ring, die gisteravond in restaurant de Roskam werd gehouden was ook aanwezig burgemeester A. G. Ver meulen, die de heer Schoonenberg toesprak. Hij dankte de gewezen voorzitter voor wat hij in de afgelo pen jaren voor de spaarbank was geweest en wees daarbij op de trouw, die daarbij door hem was betoond. Burgemeester Vermeulen maakte be kend, dat de heer Schoonenberg een koninklijke onderscheiding was toe gekend en speldde hem de ereme- KATWIJK AAN DEN RIJN Tijdens de laatstgehouden bijeen komst van de bejaardensociëteit Katrijn is een definitief bestuur ge kozen. Alle gezindten zijn in dit bestuur vertegenwoordigd. Het is samengesteld uit de volgende per sonen: mevrouw J. M. Mathot-Borst en de heren Boonewald, N. van Dijk, A. Vooijs. D. de Jong, T. van Duijvenbode en A. van der Lof. Het is de afgelopen weken wel ge bleken, dat de sociëteit in een be hoefte voorziet, gelet op de grote belangstelling van de bejaarde in woners. ZOETERWOUDE De kippen van pluimveehouder J. C. J. van Meurs in Zoeterwoude zijn recordbrekers. Zij vestigen records waar zij vaak hun leven voor opofferen. Gemiddeld een maal per maand leggen z\j een ei met een omvang van driemaal een normaal ei, waarin zich dan weer een tweede ei van normale grootte bevindt. Het is een curiositeit waarvoor de heer Van Meurs specialisten heeft geraadpleegd, maar tot nu toe is er weinig aan te doen. De eieren zijn wel prachtig, maar twee van de drie kippen, die ze leggen, gaan dood en dat is een schadepost voor boer Van Meurs. Jk krijg ze ook wel met drie dooiersvertelt hij, „maar die zijn langer en smaller. En het is niet steeds van dezelfde kip. Want pas is er een dood gegaan omdat haar hele eileider eruit lag. Het is een heel apart verschijnsel. Ik schiet er niets mee op. De kip pen, die deze grote eieren leggen, zijn altijd net in het begin van de leg. Het duurt soms wel drie dagen voor ze zo'n ei kwijt raken en als ze dan dood gaan, kan ik ze alleen nog maar verkopen voor drie-en-een-halve- gulden. Meer verguld met deze eieren is handelaar in boter, eieren, kaas en pluimvee J. J. van der Kolk, eveneens te Zoeterwoude Hij koopt regel matig eieren bij de heer Van Meurs. daille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau op de borst. De heer Schoonenberg sprak woor den van dank. De nieuwe voorzitter, de heer J. Dubbeldam gaf een overzicht van de ontwikkeling van de gemeente spaarbank over de periode, dat de heer Schoonenberg commissaris en voorzitter was geweest. Hij bood dan namens het bestuur een horloge aan. NOORDWIJK Met de arrestatie van een 20-iarige plezierrijder blijkt de Noordwijkse politie een goede slag te hebben geslagen. Dezer da gen kwam er een telefoontje van de rijkspolitie te Noordwijkerhout dat een bloemistarbeider er vandoor was met een personenauto. Een patrouille vond de wagen te rug op het Picképlein. Met porto foons uitgeruste politiemannen na men daarop in de omgeving van de auto posten in en na een uur werd de verraste plezierrijder ingerekend. Een hoofdagent, die bij de actie betrokken was geweest, kwam enige tijd later tijdens zijn surveillance op de gedachte nog eens te gaan kijken in de buurt waar de auto had gestaan. Hij trof daar toen een met verf besmeurde transistor-radio aan, die. zoals later bleek, in Noordwij kerhout was gestolen. Toen de verdachte door de politie van zijn woonplaats en door de Noordwijkse recherche over een en ander flink aan de tand werd ge voeld, bekende hij verschillende diefstallen. Zo bleek hij in de badplaats tot drie keer toe een auto te hebben weggenomen om er plezierritjes mee te maken. De wagens liet hij onbe heerd achter na daaruit diverse goe deren te hebben ontvreemd. Ook pleegde hij diefstallen uit op straat geparkeerde auto's, die hij open aan trof. Een deel van de buit werd in zijn woning teruggevonden. NOORDWIJK De Vereniging voor Vogelbescherming Noorchvijk heeft haar asiel voor het opnemen en verzorgen van zieke of gewonde vogels in gebruik genomen. Het is door de leden van Vogelbescherming zelf gebouwd en maakt een keurige indruk. Het gebouwtje is van ver warming voorzien en heeft een aan gebouwde buitenren. Dank zij de medewerking van het gemeentebestuur heeft men het asiel kunnen bouwen op een goede plaats, achter het politiebureau langs het Dompad. Als in het voorjaar de be planting zal zijn aangebracht, heeft „Vogelbescherming" een bijzonder doelmatige gelegenheid om de getrof fen vogels te verzorgen. Dank brengt het bestuur van Vo gelbescherming Noordwiik ook aan allen uit Noordwijk en de omliggen de gemeenten, die de aktie tot het stichten van een asiel financieel heb ben gesteund of daarvoor materialen beschikbaar hebben gesteld. Men hoopt op de steun en het medeleven van velen te mogen blijven rekenen. Lqilrnv'sche examens LEIDEN. 8 januari Rijksuniversiteit Geslaagd voor het doctoraal examen psy chologie: de heer W J de Waal te Lelden. Burgemeester en wethouders der gem, Katwijk maken bekend dat zij voorne mens zijn krachtens artikel 20 der weder- opbouwwet vergunning te verlenen tot: het verbouwen van hotel Savoy, staande aan de Boulevard 1, ka dastraal bekend gemeente Katwijk, sectie A no. 10445. het bouwen van 22 bejaardenwo ningen op een terrein, gelegen tussen de Kerkstraat en de Com mandeurslaan, kadastraal bekend gemeente Katwijk, sectie B 5982, 5929 en 5931. De bo'uwplannen met de daarbij beho rende bescheiden liggen vanaf heden tot 18 januari a.s. op de gemeentesecretarie (kamer 12) voor een ieder ter inzage. De eigenaren van de aangrenzende en nabijgelegen gronden kunnen gedurende deze termijn tegen het verlenen van de gevraagde vergunning schriftelijk be zwaren bij hen indienen. HILLEGOM Het ABC-cabaret van Wim Kan en Corry Vonk gaf dinsdag- en woensdagavond een voorstelling voor een uitverkocht Treslong. Onder de titel „Hop, Hop, Hop", waarmee het slot der voor stelling „zichtbaar" wordt gemaakt, werd met veel vaart gedurende 2!é uur cabaret voor het voetlicht ge bracht. „Twaalf miljoen papagaaien" waarin Wim Kan ,de exacte eigen tijdse communicerende en docto- randus-termige" spraakwaterval van modieuze makelij op de hak neemt de biljarters die om des gewetens- wille in het café tot de kleine uur tjes aan stoot blijven maar ook de liedjes „Ik hou zoveel van muziek" „Ja dominee, fijn dominee", ge bracht door Corry Vonk, Sant Heijermans en René, sloegen bij het publiek aan. Wim Kan zelf excelleerde als „Arie de Badman", „Knodde, een oude Harderwijker visser, en als „Wim Kan, de Scheveningse Hage naar. Johan Matthijsen verving vaste pianist Ruud van Veen en Corry Vonk overhandigde hem na een compliment aan de vervanger een fraai bloemstuk, waarna Wim Kan zijn ruiker aan Corry aanbood. Tot slot een minutenlange ovatie voor het gehele ABC-cabaret. SASSENHEIM Teneinde een betere coördinatie tot stand te brengen tussen de verkoop van ambachtelijke produkten, van auto- reparatielakken en van de winkel verkoop, krijgt Sikkens Verkoop Nederland een nieuwe structuur. In het nieuwe Sikkens Verkoop Nederland worden ondergebracht de verkoop van huisschilderspro- dukten van Sikkens, Alpha en Sik kens Smits en van de autorepara- tielakken enerzijds het sinds 1964 bestaande SVN en de win kelverkoop van Flexa-produkten nu verzorgd door het Flexa Ver koopkantoor te Amsterdam en van Cetabever-produkten, nu ver zorgd door Cetabever in Beverwijk. Tot directie van Sikkens Verkoop Nederland nieuwe stijl zijn be noemd de heren G. J. Dolphijn (voorzitter en technische leiding), H. C. Ekker autoreparatielakken en stafdiensten), P. Hollander (huis- schildersprodukten), drs J. W. Pitlo (winkel verkoop) en A. Greshof adjunct-directeur winkelverkoop) NOORDWIJKERHOUT De N.H. Jongercnsociëteit SaBADO organi seert wederom een gezellige dans avond op 18 januari, met het optre den van de bekende Rhythm and Blues groep de MAYBE 5 uit Hille- gom, in hotel Van der Geest. Ieder een is van harte welkom. DEN HAAG Toon Hermans is vanmiddag in de residentie van de I Belgische ambassadeur in ons land geridderd. De cultureel attaché, dr. G. Vansina, overhandigde hem de ver sierselen, verbonden aan zijn benoe ming tot Ridder in de Kroonorde van België. Drie motieven werden aangegeven voor de toekenning van de onderschei ding. Toon Hermans heeft de Neder landse cultuur in België verrijkt Hij deed dit door het hoogstaand artistiek karakter van zijn optreden. De laure aat heeft voorts bijgedragen tot de toenadering tussen beide landen. Dit gebeurde door zijn veelvuldig en suc cesvol optreden in ons buurland in niet onbelangrijke mate en op het psy chologische vlak. Ook had de bekende Nederlander ongetwijfeld, volgens de Belgische ambassade, een stimule rende invloed op de Vlaamse jeugd. Deze invloed werd nog vergroot door de regelmatige overname van zijn pro gramma's door de BRT. De Belgische ambassadeur dr. W vam Cauwenberg, kon niet aanwezig zijn om Toon Hermans te eren. NIEUWVEEN Op 11 januari vertoont de Cefa, afd. Nieuwveen, de film „Slaap der rechtvaardigen" naar de novelle „Das Brandopfer" van de Duitse predikant Albrecht Goes. Deze belangrijke novelle is nooit in het Nederlands verschenen via de verfilming kan men nu ken nisnemen van dit veelzeggende ver haal. Duur l'/t uur, toegang vanaf 14 j., toegangsprijs f 2, aanvang 19.30 uur, in gebouw Kwiek. - MULO-diploma gewenst. Leeftijd niet beneden 20 jaar. Telefoon 01718-2492, na 6 uur 2777. Princestraat 38, Katw. a. Zee. MAVO-school Hillegom opent op 30 januari HILLEGOM De nieuwe christe lijke MAVO-school aan de Molen laan in Hillegom zal op 30 januari feestelijk worden geopend. Het rus tig gelegen schoolgebouw telt twee verdiepingen, terwijl in de kelder plaats is voor 200 fietsen. Garde robe en toiletten bevinden zich op de begane grond evenals de kamer van directeur D. C. v. d. Kamp, nu nog hoofd van de Chr. Burgerschool aan de Maerten Trompstraat. Verder is er een aula, waarin klasse-, film- en discussie-avonden kunnen worden gehouden. Het gym nastieklokaal zal ook door leerlin gen van andere Hillegomse scholen worden gebruikt. Vanuit de direc teurskamer kan men door de ge luidsinstallatie alle lokalen berei ken. Verder is de school in het bezit van bandrecorders, fysica-instru- menten, film- en geluidsapparatuur. Schade bij Hulshof f in Voorschoten VOORSCHOTEN In de nacht van dinsdag op woensdag is voor duizenden guldens braakschade veroorzaakt In het hoofdkantoor van Hulshoff's Woning inrichting aan de Rouwkooplaan te Voorschoten (voormalige fabriek van I.KX). Hoewel de daders niet geslaagd zijn in hun opzet om een brandkast te openen (inhoud van f 10.000), hebben zij wel kans gezien de kluis op de derde etage te forceren en de 2000 kg wegende brandkast van de bovenste etage n*ar de begane grond te vervoeren. Dit transport is waarschijnlijk ge beurd met de lift, die echter maar een officieel draagvermogen heeft van ^De^daders, die zich waarschijnlijk de avond tevoren hebben laten insluiten aan de buitenzijde van het gebouw zijn geen sporen gevonden en de magazijndenr is van binnenuit geforceerd hebben in het gebouw zelf iedere Ia en kast opengebroken alsmede een koffie-automaat. De Inhoud van dwe automaat is het enige financiële voordeel, dat de braak heeft opgeleverd voor de inbrekers. Installatie burgemeester LEIDERDORP Zaterdag 18 janu ari komt burgemeester Van der Have naar Leiderdorp. Het feestprogramma siet er als volgt uit: 10 uur: Begroeting op de Achthovener- weg door het comité van ontvangst. De oudste bewoner van het bejaar dencentrum „De Dillenburg", mevr. G. van Muijen-van Dam. 91 jaar. biedt aan mevr. Van der Have een bouquet aan. Aan de stoet gaat de Drumband „Leiderdorp" vooraf. Route: Achthovenerweg en Hoofd straat. 10.50 uur: Aankomst gemeentehuis. De. Zeeverkennersgroep Van der Does- Liethorpgroep en de welpen staan opgesteld. Verwelkoming door loco burgemeester C. Meerburg, wethouder J. Nievaart en gemeentesecretaris C. Hobo. 11 uur. Openbare vergadering van de gemeenteraad, waarin de installatie zal plaatsvinden. 12.15 tot 13 uur: Gelegenheid voor de genodigden, die de openbare ver gadering hebben bijgewoond om te feliciteren. 13.15 uur: Aankomst bij de Scheppings- kerk aan de Van Poelgeestlaan. Leer lingen van de Leiderdorpse Muziek school voeren een welkomstcantate uit, geschreven door mej. H. J. P. Kop en getoonzet door de directeur van de muziekschool, de heer A. J. Hoogenboom. 13.25 tot 14.30 uur: Gebruik van de lunch in zaal van de Scheppingskerk 14.30 uur: Bij het verlaten van de Scheppingskerk zal een aantal duiven worden gelost door de twee plaatse lijke postduivenverenigingen. 14.32 tot 14.45 uur: Inspectie van de korpsen van de Vrijwillige Brand weer en Bescherming Bevolking op het parkeerterrein nabij de Schep pingskerk. 14.45 tot 15.45 uur Rijtoer door de ge meente. Het gezelschap neemt plaats in rijtuigen; het zal worden begeleid door de Ruitervereniging „Liethorp". De route is: Van Poelgeestlaan. Laan van Ouderzorg. Van der Valk Bou- manweg. Zijldijk, Spanjaardslaan. Steenbakkerslaan, Splinterlaan, Laan van Ouderzorg, Van der Valk Bou- manweg, Tollenaersingel, Ockenrode (ventweg), Loevestein, Acacialaan. Ericalaan. Mauritssingel, Irenestraat. Fred. Hendrikplantsoen. Fred. Hen driklaan. Wilhelminastraat, Maurits singel, Tuinstraat Doeslaan. Hoofd straat. Hoogmadeseweg, Munniken- weg. Van Diepeningenlaan. Laan van Ouderzorg. Aankomst Scheppings kerk, Van Poelgeestlaan. Tijdens de rondrit zal op de volgende plaatsen worden gestopt: Spanjaardslaan: Namens de buurt- en speeltuinvereniging ..Zijlkwartier" worden mevr. Van der Have bloemen aangeboden. Ockenrode: Het gezelschap arriveert om 3 uur aan de Ockenrode, komen de van de Tollenaersingel en vooraf gegaan door de Drumband „Leider dorp". die op de hoek van de Tolle naersingel staat opgesteld. Op het Voordorpterrein zullen ongeveer 670 leerlingen van de plaatselijke kleu terscholen ballonnen oplaten op het sein van de burgemeester, die een grote tros ballonnen het luchtruim zal laten kiezen. Aan dit evenement is een wedstrijd verbonden met een aantal prijzen. Kinderen, die hun wedstrijdkaartje later terug ontvan gen kunnen dit inleveren ter ge meentesecretarie, afdeling algemene Zaken. De Dillenburg: Van 15.45 tot 16.15 uur zal een bezoek worden gebracht aan „De Dillenburg". 16.30 uur: Aankomst Scheppingskerk. 17 tot 18 uur: Receptie voor genodig den. vertegenwoordigers van plaat selijke verenigingen en Instellingen en belangstellende ingezetenen. terweg vaan ut vuurscnoiense Kant van de Hooghkamerbrug) begonnen met de bouw van een verkoopcen trum voor plezierboten. Binnen een half jaar hoopt men dit in gebruik te nemen. Als „haventje" wordt een stukje van de voormalige Korte Vliet gebruikt. Vandaag zijn de eerste spanten van het centrum omhoog ge gaan. Op de foto zief men terzijde van de brug de bouwplaats. Zoals bekend, zijn enige tijd gele den beide bruggedeelten van de Hooghkamerbrug in gebruik geno men zodat het verkeer hier nu over een moderne vierbaansweg beschikt met in- en uitvoegstroken bij de Brahmslaan (waarvan de aansluiting bijna klaar is) en de Churchill-laan. Aan de Voorschotense kant sluit de weg binnenkort prachtig aan op de gereconstrueerde Leidseweg. Aan de Leidse kant vormt de Trek vlietbrug nu een wat potsierlijk aandoende flessehals. Over enige jaren hoopt men ook deze brug te gaan verbre den. Aan de Voorschotense kant van de Hooghkamerbrug is een afrit voor fietsers en voetgangers in aanleg. Het fietspad zal onder de brug door gaan zodat oversteken van de drukke Voorsehoterweg niet nodig zal zijn. Aan de Voorschotense kant van het kanaal zal het voetpad doorlopen tot de Haagweg. Langs de Leidse kant komt een coachpad voor roeiers en van de Haagweg tot de Vijf-Meilaan wordt een fietspad aangelegd. Het nieuwe kanaal, voor een deel al gegraven, is 34 meter breed en de diepte bedraagt 3.30 meter. Foto N. van der Horst Dierenbescherming Lisse breidde het bestuur uit LISSE Om de uitbreiding van Lisse en de daardoor toenemende activiteiten te kunnen opvangen heeft de ledenvergadering van de Dierenbescherming afd. Lisse het bestuur met twee leden uitgebreid. Gekozen werden de dames Hui- bregtse en Landkroon. De afdeling telt nu 160 leden en een aantal do nateurs. Gehoopt wordt op toetre ding van nog meer leden, vooral omdat Lisse zo uitbreidt. Katwijkse Boutevereniging opent 2500ste woning KATWIJK Aan de heer W. J. J. Rietbroek zullen met enig ver toon op vrijdag 24 januari de sleu tels worden overhandigd van zijn woning aan de Colijnstraat 126. Dit gebeurt om elf uur 's morgens. De Katwijkse Bouwvereniging doet dit omdat het de 2500ste afgeleverde woning betreft.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4