Nieuwe regeling met Noordense brandweer Kleine woningen oorzaak van afnemen bevolking? Bij MATZE LEIDSE SPAARBANK 31 december geopend van 9-11 uur „Pet&ef SECRETARESSE 1e verplegenden leerling-verpleegsters BEGROTING VALKENBURG IS SLUITEND GEMEENTE ALPHEN AAN DEN RIJN Nieuwjaarsreceptie Raad Nieuwkoop had korte agenda snel veel weten: door deze Z krant. Cgeen "V lange stukkenJ LEIDSE SPAARBANK LIGT HIER EEN TAAK VOOR JOU? CAISSIèRES VERKOOPSTERS BEDIENDEN evt. met rijbewijs MEDEWERKSTER IN DE GEESTELIJKE VERZORGING Het Vrouwen Zendtngs Thuisfront van De Gereformeerde Kerken VEREENIGDE ACCOUNTANTSKANTOREN ASSISTENT VOOR DE BELASTINGAFDELING Diaconessenhuis De Wijk NIEUWE LEIDSE COURANT ZATERDAG 28 DECEMBER V Ter gelegenheid van de jaarwisseling zullen Burgemeester en mevrouw Gallas een nieuwjaarsreceptie houden ten raad- huize, op donderdag 2 januari 1969 van 17.00 tot 18.00 uur. VALKENBURG Gisteravond kwam de raad onder voorzitterschap van burgemeester Van der Have byeen. De vergadering werd niet bij gewoond door de heer S. M. Poot (Gem. Belangen), die wegens ziekte verhinderd was. Bij het agendapunt beschikbaar stelling krediet in ver band met aankoop stofzuiger stelde mevr. Mizee-Blok (Gem. Belangen) de vraag of het krediet niet aan de lage kant was. Zij kon zich niet voorstellen, dat men voor een dergelijk bedrag een stofzuiger kon ko pen, die geschikt was voor het onderhoud van een school. Het krediet werd verleend. Besloten werd tot een verhoging van de kledingtoelage aan de gemeentewerklieden. Deze werd vastgesteld op f 125 per jaar. Het voorstel tot verlening van een subsidie ad f 2620 aan de algemene spezltuinvereniging „Valkenburg Z.H." werd als hamerstuk aangeno men. Vervolgens ging men over tot het laatste agendapunt van deze avond: de behandeling van de begroting van inkomsten en uitgaven voor het dienstjaar 1969 (De zogenaamde algemene beschouwingen). De heer Jac. van der Mey (C.H.U.) was, evenals het college van B. en W. zeer verheugd, dat een sluitende begroting kon worden aangebo den. Byzonder prettig vond hij de uitgebreide toelichting op deze be groting. Toch had hij vele vragen te stellen. In de eerste plaats vroeg hij of het gebied, waarop het vliegkamp Val kenburg is gelegen ook in aanmer king komt voor de berekening voor de oppervlakte-uitkering ad f5 per ha uit het gemeentefonds. Verder vroeg hij of het niet mogelijk was om landerijen in eigendom bij de gemeente af te stoten, (in het bijzon der noemde hij landerijen gelegen aan de Voorschoterweg), ten einde aan extra gelden te komen en geen overbodige rente te betalen. Ook vroeg hij zich af of het reserveren van grond voor een nieuw te bou wen raadhuis nog wel noodzakelijk is (we hebben nu immers een be hoorlijk onderdak, aldus de heer Van der Meij). Hoe komt het, dat de verpleeginrichting „Overduin" te Katwijk nog niet erkend is als pleeginrichting in de zin van de wet, was één van de dingen, die hij ook graag wilde weten. Bouwactiviteit Hij twijfelde verder aan de nood zaak tot uitbreiding van het ge- mcentepersoneel. Volgens de toelich ting bij de begroting moet technisch personeel worden aangetrokken bij het bureau Gemeentewerken. Dit is noodzakelijk in verband met een ho ge bouwactiviteit, die is ontwikkeld en het op stapel staan van grote projecten. zoals het bestem mingsplan 't Boonrak, wegre constructies, bouw bcjaardenwonin- gen en dergelijke, aldus de toelich ting. Spreker vroeg zich af, waar hij de hoge bouwactiviteit moest zoe ken. Misschien in de In drie jaar te bouwen 62 premiewoningen en de 9 bejaardenwoningen en de twee hem bekende wegreconstructies. Hij wilde dan ook graag weten, welke wegreconstructies nog meer op het programma staan en wat het college verstaat onder „en derge lijke". Ook vroeg hij of de mogelijk heid aanwezig is het complex van 9 bejaardenwoningen in de toekomst uit te breiden. Is daar grond voor gereserveerd? Is het mogelijk het bestem mingsplan 't Boonrak in gedeelten uit te voeren?, was een andere vraag. Dit naar aanleiding van de opmerking in de begroting, dat het college rekening houdt met de moge lijkheid van beroep op de Kroon. Is het dienstencentrum (tevens medisch centrum), waarvoor een schetsplan is aanvaard en dat nu nader wordt uitgewerkt, niet geschikt voor een doeluitkering uit het Gemeente fonds? Woningnood Hij merkte op, dat hij in de begro ting niets over een brug ofdam had gezien in de Watering. Hij vond dit vooral met het oog op ver keersopstoppingen en de op handen zijnde wegreconstructie van de Kat- wijkerweg toch wel een noodzake lijke aangelegenheid. In de begroting werd ook gesproken over het feit dat men rekening dient te houden met de bouw van een nieuwe kleu terschool in de toekomst. Hij vroeg dan ook of men al grond voor deze school had gereserveerd en zo ja, waar dan wel. De heer Van der Meij toonde zich bijzonder verheugd dat alles in de begroting genoemd, kon worden gerealiseerd zonder de be lastingen te verhogen. Dr. Van Delft (ARP) vond, dat de toelichting op de begroting een dui delijk beeld gaf van wat dit jaar staat te gebeuren. Volgens hem wordt de woningnood door het colle ge wel wat te optimistisch bekeken. Velen wachten nog steeds op toewij zing van een woning. Ook vond hij het afstoten van niet-ingezetenen niet geheel aanvaardbaar. Toch staan wij er in vergelijk met omlig gende gemeenten nog zeer gunstig voor met betrekking tot de woning bouw. Nog steeds miste de heer Van Delft voorlichting aan de inwoners. In elke plaats, die zichzelf respec teert kan men wel een boekje vin den waar nieuw-ingekomenen op de hoogte worden gebracht van activi teiten en adressen van instellingen en verenigingen in de gemeente. Een dergelijk boekje is destijds al eens beloofd, maar nooit verschenen. Toch achtte hij het bijzonder nuttig. Huisarts Graag wilde hij ook weten of B. en W. een onderzoek instellen naar de grote bevolkingsafname, die mo menteel in Valkenburg aan de gang Is. Is dit misschien een gevolg van de bijzonder kleine woningen? Dr. Van Delft noemde het terugvallen van de gemeente bij ongevallen op de hulsarts onaanvaardbaar. Het was misbruik maken van een huisarts. Zijn inziens moet de ge meente hiervoor voorzieningen tref fen. In steden bemoeit een huisarts zich in het geheel niet met ongeval len, stelde hij. Dat is het werk van de GGD. Ook in kleine plaatsen ls een dergelijke dienst noodzakelijk. Mevrouw Mizee-Blok sprak haar waardering uit voor het vele werk door het college in het afgelopen jaar verricht. Na de rondvraag sloot de burge meester de vergadering met de op merking, dat op de vergadering van maandag op de vragen zal worden ingegaan. Burgerlijke stand VALKENBURG Geboren: A- Alexandra Johanna, d.v. J. Schipper en J W J Pranger, Dr. A.E. Remou- champsstraat 9; Edwin z.v. J Ou- wersloot en P M Sluijter, Franken burg 22. Gehuwd: B B Oldenburg en M Ta- meling; J A Willemsen en J van der Meij. Kerstboomverbranding ALPHEN Vrijdag worden in Al phen om 7 uur 's avonds op twee plaatsen kerstbomen verbrand en wel in plan Noord langs de Kennedylaan ter hoogte van de inrit naar de aan te leggen voetbalterreinen en op de weide voor het Bospark ten zuiden van de Parklaan. Van 3 uur af kun nen 's middags op deze plaatsen bo men worden ingeleverd. De brand weer zal bij de verbrandingen aanwe zig zijn. Kerstboombrand WOUBRUGGE Van donderdag 2 ian. af, wordt de jeugd weer de gelegenheid geboden kerstbomen huis-aan-huis in te zamelen. Ze moe ten worden gebracht naar het ter rein bij De Spar. Onder toezicht van politie en brandweer zal al daar op vrijdag 3 jan. om half ze ven de kerstboomverbranding plaats hebben. Zilveren jubileum bij gemeente Katwijk KATWIJK Op Nieuwjaarsdag viert de heer N. van den Eijkel zijn 25-jarig jubileum in dienst van de gemeente. De heer Van den Eijkel is hoofdcommies A op de secretarie. Hij werd 11 februari 1926 in Noord- wijk geboren en daar kwam hij 1 januari 1944 als administratieve hulp op de secretarie werken. Na verschillende rangen té hebben doorlopen werd hij adjunct-commies in Hardinxveld. In januari 1955 volgde zijn benoeming tot commies. Op 16 maart 1956 kwam hij naar Katwijk, waar hij commies werd op de afdeling financiën, waarna hij in januari 1967 werd bevorderd tot hoofdcommies A. WARMOND Op 3 jan. half 7 is er een kerstboomverbranding op het Haventerrein. \/oor Lenrraie Verwarming Grimbergen Noordermeer Vliet N.V 19-20 - Rijnsburg VALKENBURG In verband met de jaarwisseling zal het grofvuil voor de hele gemeente en het huisvuil voor de Katwijkenveg en 't Joght worden opgehaald op donder dag 2 januari (ldag later). NIEUWKOOP Met uitzondering van de heer J. van Middelkoop kwam de raad gisteravond voor de laatste maal dit jaar in openbare vergadering byeen. De agenda bevatte slechts een klein aantal punten en de verwachting, dat het een korte vergadering zou worden, werd dan ook volledig bewaarheid. Binnen het uur was de vergadering af gelopen. By de ingekomen stukken was een veertiental begrotings wijzigingen en o.a. een besluit ven G.S. tot verdaging van hun beslis sing aangaande het besluit van de raad van 7 maart 1968 tot vaststel ling van de eerste partiële herziening van het bestemmingsplan Noor- denseweg 1964. Naar aanleiding van het voorstel de begrotingswijzigin gen en ook dit laatste punt voor kennisgeving aan te nemen, bracht de heer De Vreugd (Gem. Bel.) naar voren, dat het hier ging over de kwestie „hotel". Ik meen, zei hij, dat het college van G.S. een onderzoek heeft In gesteld i.z. „het hotel". De uiteinde lijke beslissing omtrent de goedkeu ring is met zes maanden verdaagd, nl. tot mei 1969. Indien ik dan be denk, dat de „Watergeus" zoals het nu moet gaan heten, al adverteert voor april 1969, geeft mij dit wel te denken Ik meen dan ook te moeten opmerken, dat deze verdaging voor mij geen duidelijke zaak is. Als uit het anderzoek zou blijken, dat B. en W. het college van G.S. evenzeer voor een voldongen feit hebben ge plaatst, zou de door anticipatie verstrekte bouwvergunning, wel eens ongedaan moeten worden ge maakt Toen heb ik er al op gewezen, dat ongetwijfeld aan deze gehele gang van zaken enorme schadevergoedin gen „hangen". Daarvoor stellen de heer Stoppelenburg en ik dan niet de raad in zijn geheel aansprakelijk, voor, waar het college van B. en W.". Watergeus Burgemeester Van Montfoort ant woordde dat hij niet goed begTeep, wat de heer De Vreugd hiermede bedoelde. De naam „Watergeus" hoorde hij ook voor het eerst. Het plan is destijds met meerderheid van stemmen vastgesteld. G.S. laten nu weten, dat zij hun besluit hierop hebben verdaagd en B. en W. kun nen niet anders voorstellen dan dit voor kennisgeving aan te nemen. Het bestuur van de Vereniging voor Chr. Nat Onderwijs heeft ver zocht voor de kleuterschool aan de Elzenstraat gelden beschikbaar te stellen voor de bouw ervan. De raad besloot een krediet van f990 te ver lenen. Vervolgens verleende de raad een krediet van f 703,65 voor de aanschaf van tekenmateriaal tb.v. de R.K. Mavoschool en nog een be drag van f 350 voor leermiddelen t.b.v. de examenklas. Subsidiebeleid De R.K. EHBO-vereniging in Noorden vroeg voor de opleiding en het geven van vervolgcursussen alsmede aanschaffing van nieuw oefenmateriaal een bedrag van f 508. B. en W. stelden voor dit bedrag als een subsidie ineens te verstrekken. De raad ging akkoord, maar de heer De Vreugd vroeg naar de vaststel ling van een algeheel subsidiebeleid. De laatste tijd zijn al enkele inci dentele subsidieaanvragen behan deld en verleend, maar men wacht allang op het in uitzicht gestelde nieuwe subsidiebeleid van B. en W. De burgemeester antwoordde, dat men in enkele vorige gevallen voorstellen tot subsidieverlening had gedaan, omdat het een spoedeisend geval betrof, waar subsidie van groot algemeen belang is. De rege ling zal de raad zeker in de komende maanden bereiken. De huishoudschool „Anne Frank" had f 13.576.47 gevraagd voor leer- en hulpmiddelen, maar na onderzoek en overleg is gebleken, dat het be drag tot ongeveer f 11.000 kon wor den teruggebracht. De raad ging ak koord met het voorstel van B. en W. dit krediet te verlenen. Regeling B. en W. hebben de raad voor gesteld de bestaande overeenkomst met de brandwaarborgmij. Noorden, waarbij Is vastgesteld, dat de brandspuit van deze maatschapp uitrukt bij brandalarm binnen gemeente Nieuwkoop, te wijzigt Deze wijziging houdt in, dat voorl pig gedurende één jaar de overeei komst wordt voortgezet, met dit verstande dat de vergoeding wor verhoogd tot f 2000 per jaar met s trek van f1000 voor gebruik van garage. In de loop van volgend jaar z zonodig een nieuwe regeling wordi getroffen, waarbij in aanmerking z worden genomen, dat de gemeen nu over zodanig materiaal beschik dat zij veel meer dan voorheen staat is de brandbestrijding op vangen. De Noordense afgevaardigde, heer Tersteeg, gaf nog een ko overzicht van de geschiedenis van i Noordense brandweer, die lange ti, veel beter was uitgerust dan de g» meen tel i.jke brandweer, zodat me van de Noordense hulp steeds zei afhankelijk is geweest. Hij had et zeker onbehagen onder het bram weerpersoneel waargenomen bij totstandkoming van de voorlopif nieuwe regeling. Hij miste ook ee woord van waardering voor hetget dit personeel steeds had gedaan. Burgemeester Van Montfoort zi met belangstelling kennis te hebbt l genomen van het resumé van J heer Tersteeg, en wilde zeker ee pluim op de „hoed" van de Nooi dense brandweerlieden steken vo hun alleszins voortreffelijke weri Een zeker geval van onbehagen i mogelijk, maar dat hoeft niet in 1 houden, dat de beoogde veranderin gen onjuist zouden zijn. Dat d Noordense brandweer steeds gea; sisteerd heeft als dit nodig wa is overigens een uitvloeisel van hi gesloten contract geweest. Mejuffrouw Vink informeerde b de rondvraag naar de plannen te aanzien van de Schipperse Brug 1 Noorden,, die na een aanrijding ge deeltelijk van zijn bovenbouw i ontdaan. Burgemeester Van Mon; foort antwoordde dat dit een zaak van de Polder Nieuwkoop en Nooi den en dat hij van mening was, di in dat bestuur nog niet is vastgestel of de brug in oude toestand zi worden hersteld. De mogelijkheid 1 niet uitgesloten, dat ten aanzien va. dit punt „iets heel anders" zal woi den gemaakt Blik met 10 knak worstjes Rozijnen 500 gram Krenten 500 gram Sucade 100 gram Am. Patent bloem kilo gist Slaolie per fles (geen stg.) Toast dubbel pak Zalm Fancy pink Mayonaise dubbele Advokaat p. fles Sherry p. fles Vermouth Matzino per fles Vruchtenwijn p. fles 2 Literflessen Cola Literkruik Bessenwijn met jenever Wijn met cognac Vruchtensinas 2 flessen Pils 3 flesjes 0.59 149 HOGEWOERD 115 4* mmmumP Ons hoofdkantoor, ons bijkantoor Zuid-West en ons bijkantoor Oegstgeest zijn op Onze rijdende bijkantoren zullen alleen de 1e dienst uitvoeren (van 9.00 tot 10.00 uur). OUDE RIJN 56 - BEVRIJDINGSPLEIN 7 OEGSTGEEST: GEVERSSTRAAT 46 Rijdende bijkantoren met 17 standplaatsen in Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest Prot. Christelijk Psych. Ziekenhuis JBLOEMKNDAAL- Den Haag-Loosdulnei Even buiten Den Haag aan de rand van de duinen ligt ons psychiatrisch ziekenhuis, waar 750 patiën ten worden verpleegd. Vraag eens nadere informatie over de mogelijk heid van plaatsing in één van onze opleidingen (verpleging-B en ziekenverzorging) of in een huis houdelijke functie, bij het hoofd personeelszaken, Monsterseweg 93, Den Haag-Loosauinen (tel. 070- Wij vragen met spoed voor onze Spar Supermarkten te Voorschoten Goed loon 5 daagse werkweek Bedrijfskleding vrij. G. H. PRUYN, v. BEETHOVENLAAN 13—17, Na 6 uur v. Beethovenlaan 31. Tel. 01717-4817 of Abr. v. d. Hulstlaan. Tel. 01710-41829 Voorschoten. Het Prot. Christelijk Psychiatrisch Ziekenhuis „BLOEMENDAAL" te Den Haag-Loosduinen zoekt een Gedacht wordt aan iemand van het niveau van een Wika (catechete of pasto raal medewerkster). De taak zal bestaan in groepswerk en andere benadering van patiënten ln samen- werking met de predikanten. Sollicitaties kunnen worden gericht aan het Hoofd Personeelszaken van ons ziekenhuis. Monsterseweg 93 Den Haag-Loosduinen. SOLLICITANTEN LET ER OP DAT U HET JUISTE NUMMER VERMELDT! L vraagt een Deze nieuwe functie is een gevolg van de activiteiten van vrouwen op het thuisfront en van de intensieve contac ten met vrouwen uit de partnerkerken overzee. De secretaresse zal, om het werk van V.Z.T, te helpen bestendigen en uit te bouwen, studie moeten maken van het aandeel van de vrouw binnen het kader van het gehele zendingswerk. Een brede opleiding is voor deze werkkring gewenst. Zij, die een universitaire vorming, een opleiding aan een Sociale Academie of een onderwijsbevoegdheid hebben, kunnen solliciteren Ervaring strekt tot aanbeveling. Gegadigden dienen belijdend lid te zijn van de Gereformeerde Kerken. Salariëring geschiedt overeenkomstig opleiding en ervaring. Inlichtingen bij mevrouw M. Rutgers-Beets, Kranenburgweg 50 te 's-Gravenhage. Sollicitaties binnen twee weken te richten aan het Zendingscentrum Wilhelminalaan 3, Baarn. Ervaren en ambitieuze verpleegsters en verplegers kunnen wij plaatsen als 1e verplegenden. Promotiemogelijkheden aanwezig. Gegadigden met de juiste opleiding en de goede instelling, die aan dit „halve woord" genoeg heb ben, nodigen wij uit hun sollicitatie te richten aan de directrice, zr. I. Sol, die U ook gaarne vooraf alle inlich tingen verstrekt. PROTESTANTS-CHRISTELIJK ZIEKENHUIS Bagijnhof 31Delft, telefoon (01730) 21100 gevestigd te Alkmaar, Amsterdam, Arnhem, Doetinchem, 's-Gravenhage, Groningen, Helmond, Hengelo, Leeuwarden, Rotterdam, Tilburg, Utrecht, Brussel, Paramaribo vragen voor haar kantoor Rotterdam Mathenesserlaan 235 - telefoon (010) 259535 Vereisten: enige administratieve ervaring en de bereidheid zich te bekwamen In het belastingrecht. Sollicitaties worden gaarne ingewacht bij bovenstaand adres. In het te Gouda kunnen nog enige worden geplaatst voor de- vooropleiding, die op 1 maart 1969 begint. Salarissen leerling-verplegenden van f431.61 tot f 508.73 per maand, benevens 6% vakantie toeslag, en 14% voor ongeregelde diensten. Salarissen gediplomeerden 1932.- tot f 1009.- per maand met 6% vakantietoeslag en betaling van ongeregelde diensten van 20, 30, 40 of 45%, afhankelijk van de gewerkte diensten. Sociale voorzieningen en pensioenregeling vol gens Rijksregeling. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door de besturend zuster, Westhaven 11, Gouda, telefoon (01820) 6444.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 4