WEEKAGENDA J Voor schippers-eigenaren één motto: samenwerken Kwestie Benthuizen nu definitief afgewikkeld -TAXI S TEL. 25555 Afscheid J. A. P. Moonen bij de L. D. M. PRISMA ontmoet bij ROOYAKKERS de nieuwe generatie van Mercedes-Benz Htosa met Oudjaar Voorzitter Haasnoot in jaarrede: Busdiensten op oudejaar Voor GOUD v. d. WATER Herv. Gemeente Leiderdorp beroept drs. Geense te Heidelberg Verjaardag in café leidde tot vechtpartij Maarse en Kroon op 31 december °HE IEUWE LEIDSE COURANT ZATERDAG 28 DECEMBER 1968 Sneeuwpret in het Van der Werf park. Foto Van der Horst Personenwagens en busjes. ïko- Garage W. C. A. van Kerkhof nme Narmstraat la Lelden. Voor alle ziekenfondsen ier- J jrloflWADDINXVEEN Op Oude- Dearsavond zullen de bussen van de jeenUtobusdienstonderneming „Citosa" nogi 21 uur een gewijzigde dienstrege- en",ig rijden. In het algemeen kan ge- irer-eld worden, dat na 21 uur nog l3,^chts diensten worden gereden in blj,| richting van de garage te Wad- /oorpxveem Een bekendmaking met (rmelddng van de laatste vertrek- schaden op Oudejaarsavond is in elke §ens opgehangen. Dek be-ALPHEN In de nacht van 12 op isch december of de nacht daarop nu'rd in Alphen uit een auto een btoestel ontvreemd. De daders li gepakt en het toestel ls weer echt. De politie verzoekt de eige- ar van dit toestel zich met haar in rbinding te stellen. LEIDEN Onder grote be langstelling van de zijde van het personeel en de gepensioneerden heeft de heer J. A. P. Moonen, in de rang van referendaris belast met de leiding van de verbruikersadmi nistratie der Leidsche Duinwater Maatschappij, dit bedrijf na ruim tweeëndertig jaren verlaten. Het betrof hier een vervroegd ver trek op vrijwillige basis in verband met een door de volledige automa tisering noodzakelijk geworden reor ganisatie der comptabele afdeling. In een bijeenkomst ten kantore der LDM getuigde de directeur, de heer ir. C. de Jong, van zijn grote waardering voor de persoon en het werk van de heer Moonen, daarbij releverend dat deze zijn intrede deed toen de administratie van pen en inkt naar de boekhoudmachine omschakelde. Thans is het de in snelle opmars zijnde computer, die volkomen nieuwe administratieve technieken doet ontstaan, waarvan men zich niet afzijdig kan houden indien men aan de snel evoluerende eisen van de tijd wil blijven vol doen. De directeur dankte de schei dende functionaris in hartelijke be woordingen voor het grote aandeel dat deze steeds in het „bij de tijd blijven" van de administratie der Ion- :on-' ide- ^er. Zaterdag 28 december L.H.J.-gebouw, Levendaal 101, 7.30 u.: deri ensoc" quiz' Zondag 29 december man* H.J.-gebouw. Levendaal 101, 7.30 u.: nenieiensoc„ café boven. Maandag 30 december erluxor. Stationsweg, 10 uur: L. J A., laal^1 "De vlucht over de berSen"- Dinsdag 31 december [uxor, 10 uur: L. J. A., film „De vlucht de bergen". Woensdag 1 januari tü.J.-gebouw, Levendaal 101: 3.30 uur: dansant met Charles Combo test. Bernsen, Breestraat 157, 3.30 tot I uur: receptie fa. D. Stigter en Zn, bewoerd 167, t.g.v. 75-jarig bestaan t Donderdag 2 januari dhuis. 3.30 uur: gemeenteraadsverga- g (nieuwjaarstoespraak) Vrijdag 3 januari Lakenhal. 2.30 uur: Kamer van iphandel, nieuwjaarsrede. Zaterdag 4 januari IEGSTGEEST Het Witte Huis, 2 tot i uur: schaaksoc. Palamedes. DOKTERSDIENST jot 10 uur zaterdagmorgen de eigen taer raadplegen. Daarna, tot Zondag- ind 24 uur, de doktersdienst bellen; 5 Bl 2. WELKE APOTHEEK? leopend voor spoedeisende gevallen Ik op Nieuwjaarsdag): Centraal Apo- ek. Breestraat 74, tel 20552. Biotheek R van Breest Smallenburg te erdorp is de gehele week geopend. )e Oegstgeestse Apotheek is op zondag recember en op Nieuwjaassdag geslo- van 8 uur tot 24 uur. fpotheek Voorschoten is op zondag 29 ,'ember en op Nleuwsjaarsdag gesloten i 8 uur tot 22 uur. Behandeling as ongevallen Ie poliklinische oehandeling na ongeval I wordt van dinsdag 12 uur Cs mldaagsi woensdag 12 uur waargenomen door Dlaconessenhuls Van vrijdag 12 uui taterdag 12 uur door het St Elisabeth (tenhuls (Hooigracht) Op andere werk jen en op zondagen door het Acacte- ich Ziekenhuis Films CAMERA (2.30, 7 en 9.15 uur): Bambl Ie leeftijden); vrijdag- en zaterdag- bid 11.30 uur: Bonjour tristesse (18 J.)). .IDO (2.30, 7 en 9.15 uur): Pas op Je len (alle leeftijden). .UXOR (2.3a 7 en 9.15 uur): Angéltque [de sultan (18 Jaar). (TUDIO (2.3a 7 en 9.15 uur): Manon 70 Jaar). Crianon (2:30, 7 en 9.15 uur): Shalako I Jaar). tEX (2.30 7 en 9.15 uur): De vier dollars f wraak (14 jaar); vrijdag- en zaterdag- bnd 11.30 uur: 's Nachts langs het irnd (18 Jaar). Bezuulturen tlekenhulzen )cadeiniscn ziekenhuis vooi patiënten klasse la. Ib en Ze: dagelijks 1010- 10. 14.30—16 en 19—20 uur. foor patiënten In klasse s maandag lensdag. donderdag en vrijdag 18.15— dinsdag 13—14, taterdag 15-16. zondag een christelijke en nationale feest- 14.30—16 uur. Vrouwenkliniek: maandag tjn. vrijdag 15—19 3a uur. zaterdag 15 30—18.30 uur hdag 15.30—17 uur. Lassepatientep op de vrouwenkliniek lelljgs 10 30-11J0. 14—16.30 en l»-2P j de afdelingen verloskunde en kin- geneeskunde kunnen kinderen bene- i de 16 resp 12 laar niet worden toe- bU een patient worden toegelaten. Dlaconessenhuls Lelden derde klas da gelijks 2 tot 3 dinsdag donderdag er. zondag bovendien van 7 tot half 8: twee de klas dagelijks van 2 tot 3 en van 7 tot 8: eerste klas dagelijks van II tot 12. 3 to< 1 en 7 tot 8 Eiisabethziekennuis Lelden derde klas dagelijks van 3 tot 3 en 's avonds van kwart voor 7 tot half 8. kraamafdellng dagelijks van J tot 4 en 's avonds var kwart voor 7 tot half 8. tweede klas da gelijks van half 12 tot 12. 2 tot 3 en kwart voor 7 tot half 8, eerste klas dagelUks van half 12 tot half 8 Annakllnick Lelden dagelijks van nali twee tot half drie en bovendien op dins dag- vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven Klassepatienten dagelijks van half twee tot half vier en elke avond var zeven tot acht Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur, zon dag U tot 12 en 2 tot 3 uur. ALPHEN- Ktjnoord alle Klassen dage lljks van half 5 tot half op zondag van 4 tot half 8 Kinderafdeling dagelUks van 3 tot 6 met oovendien op dinsdag er donderdag een halfuurle voor vaders van 6 tot half 7 KA 1 wijk Zeehospitium, tongkllrilek dagelUks van half 3 lot nalf 4 dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8: tbc- afdeling dagelUks van half I tot half g Revalidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot nalf 5: Revalidate centrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van hall drie to' half vijf Longkllnlek en tbc-afdel! tg kinderen woensdag van 7 tot 8 en zatt - dag en zondag van half 3 tot half 4. NOORDWIJK - Sole Mlo klasse-p». tienten dagelUks van 3 tot half S en 's avonds van 7 tot 8: zaaipaticnten zon dgs van 1 tot 3. dinsdag van I tot hal) 3. donderdags van half 7 tot half 8 er zaterdags van I tot half s Musea eD Hortus Museum Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag zondag van 1 lot S uur. Museum Oudheden Rapenburg og werkdagen van io tot 5 u. ook zaterdag zondag van l tot 5 uur Sted Museum Oe i.akennal oude Sin gel. op werkdagen van 10 tot u.. zon dags van I tot 4 uur Hortus Botanicus (Kapenourgl: op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur, kassen zaterdags en zondags geslo Tentoonstellingen Nieuwsteeg 11: werk van Thom Ue- raedts, 3 tot 24 jan., open dinsd. t.m. vrij. 1 tot 6 uur, zat. 2 tot 5 uur. De Lakenhal: tentoonstelling „De por trettist Paul Citroen als verzamelaar" (tot 2 febr. 1969, dag. 10 tot 16 u„ zond. en tweede Kerstdag 13 tot 16 u„ eerste Kerstdag en 1 Jan. gesloten). Tastevin, Beestenmarkt: schilderijen Th Lasander, tot 31 december. Kgiusiiius Volkenkunde toinertenluun .idling Viva Mexico (kenmerkende cui mur-nistoriscne racetten van net Mt*xic« van vroeger en nu) tot 12 tan. 19MI Galerie Van der Vllst, Botermarkt 3 schilderijen Diana Vandenberg, potlerte Carla van Ouwenaller, tekeningen Frans Eerkelens, grafiek Erik Pape. ceramiek Anke Blankevoort, bloemdecoratles Elisa beth van Sandlck. van 23 nov. tot 31 december. Trappenhuis Academie. Rapenburg 73_ sereens vi december. Mobiel kantoor A.N.W.B. Elke donderdag van 10 tot 4 Lammermarkt, bij molen De Valk. Bert van den Oever, tot 29 u. op alarmnummers Politie: 5 maal 4. Brandweer: 5 maal 3. Doktersdienst: 5 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur). EHD: 20645. LDM heeft gehad en tevens voor het zeer vele werk dat hij daarnaast in de dienstcommissie, de commissie voor het georganiseerd overleg, als voorzitter van het jubileumfonds en als medebeheerder van de vakantie huisjes in sociaal opzicht geheel be langeloos voor personeel en bedrijf heeft verricht. Hij deed zijn woor den vergezeld gaan van een persoon lijk geschenk en een bloemenhulde voor mevrouw Moonen. Dat niet alleen de directie, maar ook de collega's en oud-collega's vol lof zijn voor hetgeen de heer Moo nen in de loop van vele jaren voor het bedrijf en personeel heeft ge daan, kwam tot uiting in een groot aantal van warme sympathie en er kentelijkheid getuigende toespraken en in de aanbieding van vele waar devolle geschenken. De heer Moonen dankte voor de betoonde belangstelling en sprak de verwachting uit dat hij, gelet op zijn kerkelijke en maatschappelijke functies, zich in zijn „vrije tijd" wel niet zal behoeven te vervelen. Prijsvraag Viva México LEIDEN Aan de speurtocht- wedstrijd door Oud en Nieuw Mexi co op de tentoonstelling Viva Mexi co in het Rijksmuseum voor Volken kunde hebben de afgelopen maan de duizenden enthousiaste bezoe- deelgenomen. Er waren vele goede inzendingen waarvan er tenslotte tien als beste kers deelgenomen. Gerrit Heijstra Julianalaan te Wijhe (O), Anneke Swager Mariënpoel- straat 2b te Leiden, C H v Enge len Beatrixstraat 76 te Leider dorp, Hendrik Koch Dorpsstraat 44 te Vriescheloo (Groningen), Astrid Beekmans Rembrandtl 216 Voorschoten, Tineke Stam Ochter- veltstraat 30b te Rotterdam-zuid, Gpoitzen Kruisheer Kon. Maria- ladn 106 te Den Haag, Koen Lim- perg Haringvlietstraat 35 te Am sterdam-zuid, Frans Koot Gezichts laan 12 te Driebergen, F Jaspers La- vingstonelaan 543 te Utrecht. De prijzen zijn hun inmiddels toegezonden. SASSENHEIM De burgemees ter en zijn vrouw houden op 1 jan. van 12 tot 1 uur in het gemeente huis een nieuwjaarsreceptie. PRISMA ln goud 1) klassieke uitvoering met aparte wijzerplaat 475.- 2) sierlijk model met opengewerkte band v.a. 455.- 3) aparte combinatie door ovalen vorm en gematteerde band; met extra veiligheidssluiting v.a. 475.- KATWIJK AAN ZEE „Een jaar van grote veranderingen in het patroon van de visserij is voorbij. Ik denk hierby speciaal aan de eige naren van grotere schepen en aan het wegvallen van de haringvisserij. Zy hebben zich nu met deze schepen op uw gebied begeven. Wy mogen de ogen er niet voor sluiten, dat dit ook grote gevolgen kan hebben voor de kottervisserij. Met het oog hierop ben ik van mening, dat samenwer king een eerste noodzaak is. Men zou aan een fusie kunnen denken. Niet een fusie van financiële aard, maar een fusie van eensgezind samen werken". Deze woorden sprak gistermiddag in het herv. wijkgebouw De Hoeksteen de heer N. Haasnoot, voorzitter van de Vereniging van Schippers-Eigenaren, die de spreuk „Eendracht maakt macht" als motto had gekozen voor zyn jaarrede. Tijdens deze algemene ledenverga dering merkte de heer Haasnoot verder op, dat wij in de visserij of wij nu aanvoerder zijn of handelaar over verwerker, van oudsher indivi dualist zijn. We menen het in alle sectoren beter te weten dan de an der. De tijden zijn echter veranderd en er is volgens mij, aldus de voor zitter, maar één mogelijkheid en dat is Eendracht maakt macht Een drachtig en openhartig samenwer ken, moet ons motto zijn". De heer Haasnoot releveerde mr. Kieviet de Jonge, in leven voorzitter van de Redersvereniging voor de Ned. Visserij, die zijn hart had ver pand aan het wel en wee van de visserij en de stoot heeft gegeven tot het oprichten van de Stichting van de Ned. Visserij. Wij kunnen hem alleen maar dankbaar zijn, dat hij ons deze weg heeft gewezen", zei de voorzitter, die verder ook memoreer de, dat de heer Kieviet de Jonge initiatiefnemer is geweest voor de een organisatie van werkgevers in het visserijbedrijf van alle landen van West-Europa. De heer Haasnoot sprak als zijn overtuiging uit, dat het samenkomen en uitwisselen van gedachten van grote waarde is voor iedere sector van de visserij. Devaluatie Aandacht besteedde hij ook aan de I moeilijkheden bij de afzet. Behalve de devaluatie van verschillende va- luata hebben de herhaalde maatre gelen van de Franse regering de handel in grote onzekerheid ge bracht. Schommelingen in de markt veroorzaken voor aanvoerder en handelaar grote moeilijkheden. Sa menwerking is ook hier geboden. Gold in het verleden „De een zijn dood is de ander zijn brood", in onze sector gaat dit zeker niet meer op. Wanneer de aanvoerder door inter nationale concurrentie „dood zou gaan" kan ook de handel niet meer bestaan. Het omgekeerde geldt even eens, zei de heer Haasnoot. In zijn uitgebreid pleidooi voor sa menwerking riep de voorzitter de le den op de activiteiten van hun vere niging te steunen. Noodzakelijk achtte hij het ook, dat tevens sa menwerking zou worden gezocht met de „grotere" visserij en speciaal tussen alle kottervlooteigenaars in ons land. Hij sprak de wens uit, dat alle groepen die momenteel in Ne derland de kottervisserij uitoefenen, in de toekomst tot één grote orga nisatie zullen behoren. Na ook gewezen te hebben op het belang van samenwerking in inter nationaal verband memoreerde de heer Haasnoot het overlijden van twee trouwe leden van de organisa tie. de heren Maarten van Duyn en Huig van Beelen, die beiden hun Onderga perfektte als een boeiende belevenis, in de nieuwe generatie van Mercedes-Benz. Maak vrijblijvend een ontdek- kingsrit in het toppunt van veiligheid, kracht en comfort. Uw wagen staat bij ons voor u klaar. Wij staan voor u klaar met alle service en informatie die u wenst. ROOYAKKERS AUTOMOBIELBEDRIJF N.V. Oegstgeest, LeidseStraatweg 1, tel. 01710-518 55 Leiden, Beestenmarkt 6, tel. 01710 - 318 50 Leiderdorp, v. d. Valk Bouwmanweg 180, tel. 01710-34290 BENTHUIZEN -- Gemeenteraads lid A van Noort heeft zich in een uit voerig schrijven tot de raad en het college van burgemeester en wethou ders gericht. Dit naar aanleiding van het feit, dat brgemeester I. J. P. Keij- zer hem na afloop van de voortgezet te raadsvergadering van 29 novem ber jongstleden ervan heeft beschul digd „niet recht door zee te zijn ge gaan en zich niet aan met derden gemaakte afspraken te hebben ge houden". Desgevraagd had burgemeester Keijzer de heer Van Noort mede gedeeld, dit te hebben gedaan om een viertal redenen. De door de heer Van Noort aan burgemeester Hoekstra (voorzitter van de Vereniging van CH-gemeen- tebestuurders in Nederland) van Nijkerk gedane belofte zou niet zijn nagekomen bij het afleggen van zijn verklaring in de openbare gemeente raadsvergadering van 29 november. Deze verklaring behelsde veel meer dan was afgesproken, waardoor de woorden „we hopen op een les voor het college en voor ons, maar met name voor het college" en „dat de raad niet bereid is zich zomaar iets te laten aanleunen" of woorden van deze strekking, door het college van burgemeester en wethouders als on toelaatbaar zijn gekwalificeerd. De woorden zouden zijn gesproken „namens de raad", omdat aan de hand van het daaraanvoorafgaande dit als zodanig kon worden opgevat. Door het uitspreken van deze woor den bleek nogmaals voor het college, dat van een „blokvorming van de raadsleden tegenover het college" sprake was. Burgemeester Hoekstra heeft die avond na de vergadering van 29 november verklaard er geen bezwaar tegen te hebben, dat zijn uitlatingen in de openbaarheid zouden worden gebracht. Commentaar De heer Van Noort geeft raad en college hierop het volgende commen taar: Er is door mij, noch ten overstaan van burgemeester Hoekstra dan wel tegen wethouder Van der Eijk tijdens het gesprek op vrijdagmiddag 29 november, of de voorzitter van de gemeenteraad, direct vóór de herope ning van de geschorste vergadering méér gezegd dan: „Het is minder ele gant zónder het college in te lichten informatie elders te gaan inwinnen." Er kan dus geen sprake zijn van het niet-nakomen van gedane beloften. De in mijn verklaring nader ge sproken woorden mogen niet worden gezien als „namens de raad", hoewel deze indruk kan zijn ontstaan door de houding der overige raadsleden. Ik heb deze woorden echter onvoor bereid uitgesproken, omdat tot op het moment van de heropening dier ver gadering door het college geen enkele toezegging was gedaan, dat het bereid zou zijn iets van zijn woorden terug te nemen, behoudens het in vooraf gaande besprekingen door de voor zitter gedane compromisvoorstel. De „ondraaglijke spanning in de raadzaal" was ook op mij van toepas sing en in dit licht bezien betreur ik, dat ik niet zwart-op-wit heb gezet, wat ik in een bepaalde situatie had willen zeggen. Indien echter bij my niet de wil aanwezig zou zijn geweest te trachten uit de impasse te gera ken, zou ik de vrijdagmiddag vóór de voort te zetten vergadering niet vrijaf hebben genomen om onder andere een gesprek met wethouder Van der Eijk te heb ben, maar zou ik rustig de voort zetting dier vergadering hebben afgewacht Dit leek mij evenwel onjuist, om dat een dergelijke houding beslist een ernstige crisis in het besturen van de gemeente tot gevolg zou hebben ge had. Terugziende op de mededeling van m'n mederaadslid De Vrij direct vóór de heropening der voort te zet ten vergadering op 29 november, dat ik het woord zou voeren, kan ik begrip hebben voor de bij het col lege ontstane gedachte, dat van een „blokvorming tussen de leden van de raad ten opzichte van het college" sprake zou zijn. Begrip Kortom, nadere inlichtingen, mij onder andere door burgemeester Keijzer verstrekt, aangaande de voorgeschiedenis van het „terbe schikking stellen van de portefeuil les door de wethouders" en de felle bewoordingen, waarmede de voor zitter mijn optreden kritiseerde, zijn voor mij aanleiding begrip te heb ben voor het feit, dat na de laatste raadsvergadering tot het geven van commentaar is overgegaan- Ik betreur het echter, dat de ge noemde argumenten aanleiding zijn geweest een sfeer van onzekerheid ten opzichte van de raad op deze wijze tot. uitdrukking te brengen, namelijk door het ter beschikking stellen van de portefeuilles; temeer nog, daar de stellingname tegen de raad zich heeft toegespitst naar aan leiding van het door mij in eerste instantie telefonisch gevoerde infor matiegesprek met de hoogste ver tegenwoordiger van de minister van volkshuis-vesting en ruimtelijke or dening in Zuid-Holland. De reactie mijnerzijds op dat tele foongesprek was. dat ik voor de overige informatie het niet noodza kelijk achtte méér van zijn kostbare tijd te vragen daar de overige vra gen wel door één zijner ambtenaren of elders konden worden beant woord. Hierop is mij medegedeeld, dat genoemde vertegenwoordiger als nog gaarne bereid was tot een nader gesprek. Vóór dit gesprek is mij te verstaan 'egeven, „dat het ongebrui kelijk was. dat een raadslid zich tot hem wendde om informatie, daar de HAARLEM Om het personeel in de gelegenheid te stellen de Oudejaarsavond in huiselijke kring te kunnen vieren zullen op de NZH- lijnen alle bussen vervallen die op 31 december na 21 uur van de be ginpunten vertrekken. Alle diensten tot en met 21 uur van de beginpun ten worden volledig uitgevoerd. Voor de NZH'NS-snelbus Amster damDen Haag geldt dezelfde re geling. De laatste bus uit Amster dam vertrekt om 20.40 uur, die uit Den Haag om 21 uur. Opening bankgebouw in Koudekerk KOUDEKERK Burgemeester Van der Linden hoopt vrijdagmiddag 3 januari om drie uur in het re creatiecentrum van Nieuw-Poelgeest het nieuwe bankgebouw van de spaarbank Koudekerk-Hazerswoude en Alphen aan den Rijn te openen. Het gebouw staat op de hoek Dr. Vlaanderenlaan-Prins Bernhardst.r. Juwe'ier - Horloger HAARLEMMERSTRAAT 181 contacten rechtstreeks met het col lege werden onderhouden en dat de burgemeester door hem op de hoogte zou worden gesteld". De heer v Noort eindigt zijn schrij ven met de mededeling, dat „nu in de vele gesprekken de gehele ma terie in volledige openheid en eer lijkheid is doorgesproken, ik nlsnog tot het voorstel kom de zaak nu als gesloten te beschouwen, daarbij de wens uitsprekende, dat een goede, prettige en bovenal positieve sa menwerking in het belang van onze gemeenschap óók in de toekomst mogelijk zal zijn"! beste krachten aan de vereniging hebben gegeven. Een dankwoord richtte de voorzit ter aan de scheidene bestuursleden Teun de Haas (oud-voorzitter) en se cretaris Kees Guyt Beiden was hij dankbaar voor hun adviezen in het belang van de vereniging. Tot nieu we leden in het bestuur werden ge kozen de heren N. van Duyn (oud-voorzitter) en H. van Duyn. Verder werden de aftredende bestuursleden J. v.d. Plas en H. Groen herbenoemd. LEIDERDORP De kerkeraad van de Hervormde Gemeente te Lei derdorp heeft gisteravond toezegging van beroep gedaan aan drs. A. Geense te Heidelberg (Duitsland). Hij zal, als hij dit beroep aanneemt, de tweede predikantsplaats bezetten die na het vertrek van de heer J. van den Hoek naar Zuidzande werd gesticht. Het officiële beroep op drs. Geense zal over enige dagen worden uitgebracht als nog enkele formali teiten die met de stichting van deze predikantsplaats verband houden, zijn.vervuld. Drs. Geense werd in oktober 1931 in Zeeland geboren. In 1957 werd hij kandidaat Na een jaar in Bazel te hebben gestudeerd, werd hij in 1958 leraar godsdienst aan het chr. ly ceum te Doorn. In 1962 volgde zijn benoeming tot predikant voor bui tengewone werkzaamheden aan de universiteit van Heidelberg, waar hij tevens als wetenschappelijk - ambtenaar werkzaam is. De vrouw van drs. Geense, mevrouw A. Geense-Ravestein, is theologisch kan didaat. Het echtpaar heeft één kind. DEN HAAG „Hij staat terecht omdat hij met zijn hand de ruit van een café heeft vernield", aldus ver taalde de officier van justitie bij de Haagse politierechter de dagvaar ding, die voor een 31-jarige opper man uit Leiden bestemd was. Maar achter die dagvaarding ging meer schuil, dan er zo op het eerste ge zicht uit te lezen viel. Tien september was een roem ruchte dag voor verdachte gewor den, vanwege zijn verjaardag's Mor gens op het werk had hij zijn kame raden al uitgenodigd, na arbeidstijd op zyn welzijn in het stamcafé een glaasje te drinken. Het begon dus gezellig, maar het blééf allerminst gezellig. De jarige gaf een rondje en hij ontving een rondje, welke kring loop enkele malen werd herhaald. Als gevolg van de drank verander den de vrienden in vijanden en werd er slag geleverd. De caféhouder zag kans de jarige opperman de deur uit te werken, die zijn dronkemanskwaadheid koelde op de wijze, als in de dagvaarding omschreven. „Lijkt me helemaal niet leuk op die manier je verjaardag te vieren." zei de officier. Hij wilde met het feest rekening houden en bij wijze van laat verjaardagsgeschenk geen gevangenisstraf voor de vernieling eisen, maar een geldboete van f150 en een week gevangenisstraf voor waardelijk, waarvan de proeftijd zich tot de beide eerstvolgende ver jaardagen zau uitstrekken. „Het zal men niet meer gebeu ren," kondigde verdachte aan. De rechter nam het zekere voor het onzekere en veroordeelde over eenkomstig de eis van de officier. AALSMEER Op Oudejaarsavond zullen de laatste autobusdiensten van Maarse en Kroon omstreeks 21.00 uur van de beginpunten vertrek ken. Bovendien zullen in de oude jaarsnacht enige ritten worden gere den in de relatie Amstelveen Amsterdam Haarlemmermeerstation v.v.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 3