„Leve de Gijsbreght' na Amsterdamse dood (74) Comraentaar MAN VAN LA GEEN ECHTE MANCHA MUSICAL Eerste Kamer verwerpt wet op huurbelasting W. H. de Monchy overleden Eerste Kamer akkoord met huurverhoging Burgemeesters op het matje Da(f )erend welkom 58 tegen 3 stemmen AMATEURS ZETTEN TRADITIE VOORT J Oud-hoofddirekteur van HAL en oud-voorzitter K.v.K. 19<i DINSDAG 24 DECEMBER 1968 AMSTERDAM In een vrjjwel uitverkocht Carré-theater werd gisteravond de Nederlandse première opgevoerd van de musical „Den man van la Mancha". Dit zang-stuk geeft in ruim twee uur de ongeloofwaardige en toch zo waarachtige avonturen weer van de „ridder" Don Quichotte, die samen met zyn trouwe knecht Sancho Panza nu al gedurende 350 jaar de wereld met zijn droom-idealen tracht te veroveren, maar door de vele tegen slagen geheel ontnuchterd in zjjn graf rust vindt. Het is aan de producent Paul Kij- eer (die eveneens Anatevka introdu- I ceerde) te danken dat Nederland nog redelijk snel na de wereldpremière dit super-schouwspel van de Ameri kaan Dale Wasserman kan bewonde- De avonturen van Don Quichote geschreven door de beroemde (■Spaanse auteur Miguel de Cervantes zijn in de loop der eeuwen al in tal van kunstvormen tot uiting gebracht maar de figuur van Don Quichote was nog nimmer ten tonele gevoerd. Wasserman heeft er toen maar met- jeen een musical van gemaakt, doch wij zouden het net zo lief als een „ge- jwoon" toneelstuk aanschouwd willen hebben. Musical is trouwens een slechte benaming, wij zouden het veel liever een „praat"-opera noe men, want het geheel draagt nogal een tragisch karakter met lang niet zulke opgewekte liedjes zoals je die bij een musical verwacht zou hebben. Idealist Het stuk toont Cervantes, die we- igens ketterij in de gevangenis is gesmeten en nu via zijn geesteskind Don Quichote zijn medegevangenen moet overtuigen of hij wel dan niet schuldig is. Don Quichote, het prototype van de Bidealist, die als een ridderlijke held samen met Pancho in deze vreemde wereld duizend keer valt, maar steeds weer opstaat en doorgaat, op Jzoek naar de waarheid. De mensen die zijn voetpad betreden verklaren hem al heel gauw voor gek; voor Iromers met eigen, originele fan tasieën is op deze wereld 'nu eenmaal 1 lauwelijks plaats. Toch blijft hij vol- larden. wat vooral tot uiting komt in lijn liefde voor de denkbeeldige Dul- :inea, in werkelijkheid de wilde, 'armbloedige Aldonza. Pas wanneer Ie dolende ridder zijn eigen spiegel- ield te zien krijgt neemt de twijfel toe en min of meer gedesillusioneerd sterft hij in de handen van Aldonza, Ijn" Dulcinea. De trektocht van deze ridder is als -jneeluiting een indrukwekkend spektakel geworden, als musical een en zwak zangspelletje met niet al te sterke liedekens en stemmen. Guus agpermus vertolkte op fantastische jyijze de rol van Quichote, maar als langer kon hij beslist niet overtuigen ltln de Franse produktie wordt de [hoofdrol gespeeld door Jacques IBrel!). De nuchtere boer Pancho werd leuk gespeeld door Lex Goudsmit. it Dammer dat hij als zanger niet meer Kansen kreeg. 9 Onze grootste bewondering gaat uit naar Carry Tefsen die een meester lijke creatie gaf van Aldonza. Haar .tel en zang liepen vlekkeloos in el- iaar over. De Shakespeariaanse pre sentatie kon ons niet helemaal ovcr- uigen, bij een dergelijk stuk hoort vanzelfsprekend veel bravour. maar lat mag de intentie van het geheel niet T)reken. Wellicht dat daar in de loop Ier tijd nog verbetering In komt. I Regisseur Richard Altman zal het heeste moeite krijgen met de muzi kale fragmenten, wanneer daar niet het nodige aan gedokterd wordt zal „De man van la Mancha" als musical gauw weer vergeten worden. De mu ziek van Mitch Leigh vonden wij al evenmin overtuigend maar het werd door het (onzichtbare) orkest onder leiding van Hugo de Groot aardig gepresenteerd. Het immense decor en de costuums pasten goed bij het ge heel. Overdreven Het talrijke publiek was gedurende de hele opvoering van hét spektakel overdreven enthousiast (er werd zelfs met de voeten gestampt toen Guus Hermus, nadat hij drie minuten er voor in een nachtelijke scène met Dulcinea het bijltje er bij neer had gegooid, 'het toneel weer betrad om zijn moeilijke zangrol te volbrengen) maar dat schijnt met premières van dergelijke kalibers gewoonte te zijn. Wij vonden de bloemen tot slot wel verdiend, al was het alleen maar voor al die moeite, maar een echt overtuigend avondje is het voor ons niet geworden. J. Boddaert Kamerleden achter minister: DEN HAAG Het wetsontwerp om de verantwoordingsplicht voor burgemeesters in te voeren, heeft de instemming van vrijwel de gehe le Tweede-Kamercommissie van bin nenlandse zaken, blijkt uit het ver slag. Het feit dat aan de verantwoor dingsplicht niet behoeft te worden voldaan indien daardoor het open baar belang zou worden geschaad, was voor veel leden een teleurstel ling, vooral omdat het begrip „open baar belang"' niet duidelijk omschre ven is. De leden, die invoering van een gekozen burgemeester hadden be pleit, meenden dat een gemeente raad een burgemeester van zijn func tie moet kunnen ontheffen. De succesrijke Nederlandse deelnemers aan de Londen Sydney-marathon, die met hun Dafs resp. op de 17e en 56e plaats eindigden, zijn gisteren bij hun terugkeer in ons land enthousiast verwelkomd. Rob Slotemaker haalde enkele her inneringen op: ,jEen moment om niet te vergeten was toen we in Australië bijna frontaal met een Porsche botsten, die aan de ver keerde kant van de weg reed. De man dacht dat hij in een foutieve richting reed, waarna hij was omgekeerd. In zijn con sternatie vergat hij links te hou den." Ondanks deze en vele andere moeilijkheden en gevaren, kon den de deelnemers nu toch toos ten op de goede afloop met van links naar rechts Rob Slotema kerDavid van Lennep, Peter Hissink, Rob Janssen en ploeg leider Koch. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Met een grote meerderheid van 58 tegen drie stemmen heeft de Eerste Kamer gisteren het wetsontwerp tot invoering van een huurbelasting verworpen. Minister Schut kreeg voor dit reeds enige jaren omstreden voorstel slechts steun van de anti-revolutionairen Algra en Albeda, alsook de KVP'er Schuurmans. |ita Hovink, trots dat zij als enige Uitenlandse zangeres deelneemt uan tn rechtstreekse tv-uitzending op ioeede Kerstdag in de Poolse hoofd- bij haar vertrek gisteren van Schiphol naar Warschau. Het wetsontwerp regelde de invoe ring van een huurbelasting voor be woners van woningwetwoningen die meer dan 15.000,— verdienen. Op deze wjjze wil men hogere inkomens groepen een prikkel tot doorstro ming geven, waardoor de goedkopere woningen voor minder draagkrachti- gen vr(j kunnen komen. Het wetsontwerp is nog door mi nister Bogaers ingediend. Sedertdien is het tijdens het mondeling overleg met de Tweede Kamer regelmatig gewijzigd. Bij de schriftelijke voorbe reiding had de Eerste Kamer reeds zeer kritische geluiden laten horen. Tijdens de openbare behandeling maandag bleek al spoedig dat minis ter Schut zijn wetsontwerp niet in het staatsblad zou krijgen. Het belangrijkste bezwaar var. na genoeg alle sprekers was dat naar hun mening er geen sprake van door stroming naar duurdere woningen kan zijn omdat daarvoor geschikte huizen ontbreken. Het meest kritisch uitte zich de woordvoerder van de socialisische oppositie, de heer Broeksz. „Alles aan het wetsontwerp rammelt Er is sprake van een sterke discriminatie ten aanzien van hen die wel en hen die niet onder de huurbelasting zul len vallen. Dit is een kreupel wets ontwerp. Als de Eerste Kamer het aanneemt ontstaat een wettelijk geregelde wil lekeur. De Senaat zou haar bestaan verloochenen als zij niet tegenstemt aldus de heer Broeksz. Doel en middel De heer Kraayvanger fkath. v.) noemde het doel dat het wetsontwerp nastreeft goed. Maar er worden ver keerde middelen gebruikt. Er is in ons land gezien het gebrek aan .doorstromingshuizen" een algemene aversie tegen dit wetsvoorstel ont- ;taan, aldus de KVP-woordvoerder. Evenals de heer Kraayvanger bracht ook de heer Van den Berg (lib.) de vraag of het doel de mid delen heiligt ter sprake. Ook al wil men naar een duurdere woning dan is dit niet mogelijk omdat deze wo ningen er niet zijn. De liberale senator zou liever zien dat de minis ter de liberalisatie het vrij laten van de huren zo veel mogelijk be vorderde. In het algemeen /heeft het beleid van de minister onze instem ming maar aanneming van dit wets ontwerp zou een smet op zijn beleid werpen, meende de heer Van den Bergh. Onbillijk CH-afgevaardigde Knottnerus, bur gemeester van Stadskanaal betoogde dat niet alleen in het Westen maar ook in andere gebieden van liet land. waar de huren meer geliberaliseerd zyn, onvoldoende doorstromingsmoge- ljjkheden aanwezig zjjn. Hij noemde het wetsontwerp in strjjd met het rechtsgevoel van het Nederlandse volk. In feite wordt er zyns inziens een onbillijke belasting aan een groep personen opgelegd. De anti-revolutionair Elfferich stel de voorop dat hij het beleid van mi nister Schut in het algemeen waar deerde. De minister is met de wo ningbouw op de goede weg. Het huurbelastingsvoorstel geeft een aan tal anti-revolutionaire senatoren ech ter grote moeilijkheden. Het ,is meer een belastingmaatregel dan een bij drage in de kosten van de woning. De -heer Algra (a.r.) was de enige spreker die het voor de bewindsman op nam. Hij noemde het een ondra gelijke situatie dat veel mensen met een goed inkomen goedkope woning wetwoningen bezetten: terwijl men sen voor wie deze goedkope wonin gen bestemd zijn op krotten aange wezen zijn. Als ik deze wanverhou- ding zie, ben ik geneigd het voor- beeld van de Tweede Kamer te vol- j gen en voor te stemmen, aldus de j heer Algra. •fo Niet gelukkig Minister Schut zag aan het begin i van zijn rede reeds in dat er voor hem weinig eer meer viel te behalen. Hij gaf toe ook zelf weinig ge lukkig te zijn met dit wetsontwerp. Maar de situatie met betrekking tot de bezetting van de woningwetwo ningen is zo onbevredigend dat er iets gqdaan moet worden. Vooral bij de minst draagkrachti- gen weegt de woningnood het zwaarst. Daarom is. aldus de bewinds man een extra prikkel nodig om de bezetters van deze woningen met een inkomen boven 15.000,een extra prikkel te geven om deze wo ningen te verlaten. Daarbij komt dat de minister geen alternatief zag. Zolang dit alternatief er niet is is het voorgestelde middel beter dan helemaal geen middel, aldus de be windsman. Toen het wetsontwerp aangekondigd was bleek in diverse streken de vraag naar duurdere wo ningen op gang te komen. •fe Noodzakelijk Het hele woningbeleid is boven dien op bouw van duurdere wonin gen gericht. Toen het kritisch ver slag van de Eerste Kamer verscheen begon de vraag naar duurdere wo ningen reeds terug te lopen. Daarom is een extra prikkel echt wel nood zakelijk. Als ik een beter middel zie ben ik bereid de werkingsduur van vijf jaar die deze wet zal krijgen, in te korten, aldus minister Schut. Staatssecretaris Grapperhaus be toogde dat het onjuist was om de huurbelasting als een typisch fiscale maatregel te zien die los stond van de woningbouwpolitiek. De Kamer liet zich echter niet overtuigen. Bij de stemverklaring bleek dat het wetsontwerp zou wor den verworpen. De heer Kraayvanger (kath. v.) prees de minister voor zijn moed om dit onpopulaire voorstel tot het laatst toe te verdedigen. De heer Elfferich (a.r.) riep de minister toe: „Diep ademhalen en opnieuw beginnen". (Door Rolf Hoekstra) VLAARDINGEN Amster dam zal op Nieuwjaarsdag zijn teurspel der treurspelen moeten missen. Na een traditie van meer dan driehonderd jaar is de Gijsbreght van Aemstel in de hoofdstad dood. „Leve de Gijs breght" zeggen ze in Vlaardin- gen, waar het eeuwenoude dra ma nieuw leven zal worden in geblazen en wel door amateur toneelspelers. De Gijsbreght is met opzet een stille dood gestorven. In Amsterdam waren ze het treurspel beu. De Ne derlandse Comedie wilde ervan af. Onder het mom van vernieuwing hebben ze het stuk versoberd en nog eens versoberd, totdat er niets meer van overbleef. Ze hebben het de nek willen omdraaien. Het is niet gelukt. De Nieuw jaarsnobs bleven komen. Ze bleven klappen. Toen heeft de Nederlandse Comedie zelf de knoop van de tradi tie doorgehakt. Zo ongeveer zou het treurspel volgens de jonge regisseur Detlev Chr. Pols van het Amster damse podium verdwenen zijn. Het is niet zijn lezing, zegt hij met na druk. Het is het verhaal van een kunstcriticus, dat hij toch wel aar dig vindt om te vertellen. Is het stuk niet te Amsterdams voor Vlaardingern? Het behandelt immers de dramatische ondergang van de hoofdstad in een zee van vlammen en vuur in de Kerst nacht? Detlev Chr. Pols geeft bij de repetities een aanwijzing, die tekend is voor de manier waarop hij de spelers weet te inspireren. Haat Wanneer „het volk" niet reageert als spion Vosmeer aan Gijsbregt vertelt dat hij van Haarlem komt zegt hij: „Jullie moeten reageren. Ik moet afkeuring zien. Bedenk dat Vosmeer een Schiedammer is". Het werkt. De grote brand te Vlaardin- gen, in de zestiende eeuw door de jeneverstokers gesticht, blijkt nog gevoelens van haat te kunnen op roepen. De regisseur vindt het stuk nog steeds actueel. „Heet behandelt mens in zijn strijd tegen het geweld, tegen de oorlog. Daar zitten we mid den in. Natuurlijk kan ik me voorstellen dat de jeugd zich moei lijk door een taai stuk alexandrij nen kan heenbijten. Maar iedereen verkijkt zich op het verzendrama en daarom heb ik de Gijsbreght een heel andere interpretatie gegeven. De Neder landse Comedie heeft het altijd in de Middeleeuwen geplaatst en daardoor klopte er niets meer van Men moet zich realiseren dat het een zeventiende eeuws stuk is. Gijsbreght is geen soort Ivanhoe die met het zwaard in zijn knuist voor de troepen uitholt. Hij >s geen vechtjas, maar een Hollands renais sancistisch veldheer, een generaal die strategisch zijn positie probeert te verkennen en daarna zijn taktiek bepaalt Hij had de stad moeten op geven. Dat was geen schande in die tijd. Hij wilde doorvechten tot de laatste man en dat heeft men altijd als iets heldhaf igs gezien, maar het was z'n grote fout. Vanuit die sfeer gezien wordt zijn vtquw Badeloch opeens een levende vrouw, een vrouw die zich bewust gaat worden van haar functie. Ba deloch vertegenwoordigt het begin van de emancipatie. Zij is geen hui lerig jammerend wezen dat haar goede Giis achterna rent. Zij is een vrouw met een eigen mening, die haar man probeert te laten zien dat hij fout handelt. Neem bijvoorbeeld Vosmeer. Hij is niet de sluwe vos uit de Middel leeuwen, maar een soort James Bond. een hoge officier, een intellec tueel die rationeel denkt. Klaeris van Velzen is een geweldige grap in het stuk en Willibrord is de clown". Dynamisch De jonge regisseur wil af van het verzendrama en af van de dreun der Alexandrijnen. Hij wil geen sta tisch, maar een dynamisch stuk. Hij wil „domweg" uitgaan van de lo gische tekst, een voorstelling laten zien die uit de gewijde sfeer is ge haald, de spelers gewoon laten spre ken. Het is aan de 45 spelers van de CJV Spelgroep „Argus" hieraan gestalte te geven. „Ik heb met hen al eerder contact gehad als adviseur van het Nederlands Centrum voor Amateurtoneel Het is bij uitstek een groep om Vondel te spelen." Het is de eerste keer niet dat Argus Vondels treurspel brengt. De toneelvereniging heeft er zelfs haar ontstaan aan te danken. Tien jaar geleden gaven CJV-ers onder de regie van Joop van Dorp, die de hoofdrol speelde, een fragmen- Amsterdam is wel zijn nieuw- jaars&art kwijt, maar men kan de Gijsbreght toch wel als jaarlijks begin van het toneelseizoen op het programma zetten: en wel in Vlaardingen. Op de foto een Gijsbreghtepisode uit de roem ruchte voorstellingsjaren met An dre van den Heuvel en Ellen Vo gel. tarische voorstelling in besloten kring. De burgemeester van Vlaardingen, mr. J. Heusdens, was zo enthousiast dat hij de groep uitdaagde het hele stuk te bren gen. Première Dat is gebeurd en na tien jaar vertolkt Joop van Dorp ter gelegen heid van het tweede lustrum op nieuw de rol van Gijsbreght. Nog meer oude getrouwen spelen mee, soms in dezelfde en soms in een andere rol. Men is al een half jaar bezig met de voorbereidingen. De première is zaterdag 4 januari in de Stadsgehoorzaal, compleet met Thomasvaer en Pieternel die een ty pisch „Vlaardingse" nieuwjaarswens zullen uitspreken. Voor vijf gulden, 3,50 en een rijksdaalder kunnen de liefhebbers een plaats bemachtigen. Wanneer de zaal niet is uitverkocht staat Argus nagenoeg voor een fi nancieel bankroet. Waarvan akte. Gaat Vlaardingen de traditie van de Gijsbregt-opvoeringen overnemen? Beslist niet, tenzij de hoofdstad Argus vraagt in haar schouwburg te komen spelen! Alle Amsterdammers die het nieuwe jaar niet kunnen ingaan zonder hun getrouwe Gijsbreght, dienen dus naar Vlaardingen te komen. Anders zullen ze het dit jaar moeten doen met Bredero's „Spaanse Brabander". (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Op 74-jarige leeftijd is vorige week vriidag overleden de heer Willem Hugo de Monchy, oud-hoofddirecteur van de Holland-Amerika Lijn en oud-voorzitter van de Rotter- Zes procent per 1 april (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG De Eerste Ka mer heeft met 37 tegen 32 stem men het regeringsvoorstel om de periodieke huurverhogingen per 1 april 1969 op maximaal 6% te brengen aanvaard. Teyn stem den de PvdA, de pS5 en de CPN. Minister Schut beklemtoonde in zijn antwoord dat de meerjarige huur contracten, waarbij voor een aantal jaren een huurverhoging van 4 pet. was overeengekomen, gehandhaafd moetén blijven. Hij beloofde de socia list Broeksz deze bekendmaking op ruime schaal te verspreiden. Tevens beloofde de bewindsman dat hij de huuradviescommissies een circulaire zal sturen waarin wordt gesteld dat men bij vragen over een mogelijk overeen te komen huurver hoging moet letten op het woqngenot dat het betrokken huis biedt en de vraag of de eigenaar voldoende aan onderhoud van het pand doet. De minister zei voorts dat de rege ring voor de laagste inkomensklassen in 1970 een systeem van individuele huursubsidies hoopt in te stellen. Instemming De oppositie was krachtig tegen pe riodieke huurverhogingen van vier tot zes procent. „In feite heeft men geen onderhandelingsmogelijktufid want er zijn vooral in het westen geen uitwijkmogelijkheden", betoogde de socialist Broeksz. Woordvoerders van KVP, ARP en de CHU betuigden hun instemming met het voorstel Oorspronkelijk wil de de regering de huurverhoging reeds op 1 januari in laten gaan. De verschuiving naar april noemde de heer Kraayvanger een doorslagge vende rede om voor te stemmen. De liberaal Van den Bergh daarentegen had deze verhoging per 1 januari lie ver gehandhaafd gezien. Bij de stemming bleek dat Kamer voorzitter Mazure in tegenstelling tot zijn poltieke geestverwanten in de PvdA zich voor het wetsontwerp uitsprak. damse Kamer van Koophandel. De crematie is inmiddels in alle stilte geschied De heer De Monchy is ruim 35 jaar aan de HAL verbonden geweest. Na zjjrn pensionering In 1960 werd h|j tot commissaris benoemd (de laatste jaren, tot 1967, was hy vice-presi dent van de raad van commis sarissen). Hij ging zich na 1960 be moeien met de leiding van het groot handelsbedrijf M. en R. de Monchy. H|j was commissaris van de KLM en 30 andere bedrijven. In 1933 trad de heer Do Monchy als direkteur toe tot de HAL. na tien jaren direkteur te zijn geweest bij Phs. van Ommeren NV. Hij werd be last met de reorganisatie van het be drijf en kreeg snel te maken met de bouw van het passagiersschip Nieuw Amsterdam. Aan het eind van zijn loopbaan heeft hij vooral gewerkt aan het in de vaart brengen van de Rotter dam, het vlaggeschip van de rederij. Van 1957 tot 1960 was hij hoofddirek- teur. De heer De Monchy is vele iaren lid geweest van de Kamer van Koop handel. Als onder-voorzitter werd hij in oktober 1960 tot voorzitter gekozen, als opvolger van mr. K. P. van der Mandele. Na enkele jaren werd hijzelf opgevolgd door ir. J. van de Berg. De heer De Monchy had vele onder scheidingen. Hij was Officier in de Orde van Oranje Nassau Ridder in de Orde van de Nederlands~he Leeuw, Commandeur in de Huisorde van Oranje Nassau, Drager van de De I Ruyter-medaille, Commandeur Legion d'Honneur en Officier in de Kroon orde van België. WASHINGTON President Johnson heeft gisteren Joseph Ba r benoemd tot minister van financiën I in de 20 januari aftredende democra tische regering. Barr, tot dusver on- der-minister van financiën, volgt I Henry Fowler op, die 20 december I ontslag nam. Eerste Kamer y^LS ARGUMENT voor instandhou ding van de Eerste Kamer wordt aangevoerd: de Senaat bekjjkt de za ken wat meer staatsrechtelijk, meer juridisch. Dat is ook nü gebeurd. Het doel moest wjjken voor het niet willen aanvaar den van een zekere rechtsongelijk heid voor bepaalde groepen. Het komt niet veel voor, dat de Eer ste Kamer een wetsontwerp ver werpt. Om in het recente verleden te bl|jven: In 1961 de Archiefwet, er was ook de noodwet Arbeidsvoorziening. Minister Beernink had het moeiljjk 1 met zjjn pensioenen voor politieke ambtsdragers, maar trok dat terug voordat gestemd was. De laatste maanden heeft het een paar keer gespannen. De Eerste Ka mer leek geïrriteerd, maar beheerste zich. En dan wordt gezegd: dus toch overbodig, want in feite levert een tweede beoordeling niets op. Nu is de bom dan gebarsten. Het Is natuurlijk wel een populaire zaak, iets tegen tc houden wat zo veel negatieve reacties oproept en waar de zwakke punten inderdaad aanwysbaar z|jn. We mogen niet aan nemen dat de Eerste Kamer zich op deze w|jzc heeft willen waarmaken. Onbillijkheden in de wet zjjn altjjd kwalijk, maar soms niet te vermijden. De wat meer politiek ingestelde Tweede Kamer heeft dat genomen. Verdediging daarvan is niet populair maar minister Schut en de meerder heid van de Tweede Kamer hebben het aangedurfd. Omdat z|j menen, dat er nu cindeljjk iets moet gebeuren, en het sociale uitgangspunt was goed. De minister heeft het nog eens gezegd: het gaat om de laagstbetaalden, zjj moeten in een goedkoop huis. De ironie is, dat in dit geval de Eer ste Kamer de ene onbillijkheid die overigens uit de vele reacties slechts in een klein aantal gevallen duidelijk kan worden vastgesteld zwaar heeft laten wegen, maar daarb|j de onbillijkheid waarover jaren is ge praat en geschreven: de mensen met de hoge inkomens in goedkope hul zen, laat voortduren.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 7