EEKAGENDA IJszeilen in Langeraar VIJFDUIZEND SCHOLIEREN ZONGEN OP STADHUISPLEIN Kunstexpositie in NIEUWKOOP PRISMA TIG had met Narcose een dankbaar publiek ec Verkeersavoncl in Leimuiden Leiden heeft comité Open Bejaardenwerk Gouden paar aan Katw. Boulevard Winkels 's avonds weer geopend Uit liet rapport van de politie Evangelie wordt gezongen Lesauto te water IIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 16 DECEMBER 1968 I LEIDEN Zaterdagmorgen, plf twaalf: het geluid van vijf- Jpizend stemmenin toom gëhou- door de zware instrumenten i poliitie-agenten. Een elektro nisch orgel, wat gitaristen. Op het i staan burgemeester, hoofd- ipecteur, met lint versierde holierenrectoren en anderen 'oederlijk bijeen. Toevallige \orbijgangers wordt een blad met eksten in de handen geduwd: Ileder een die zingen kan móet lingen". 1 Op een klein podium, midden schel^SSen de hoofden, staat de wild vo'irigerende organisator A. van 'ennip. Het heet community- ant!"\nging, het gaat erom dat ieder- le Lien, tót welke kerk hij ook be- PSedjoont of niet, meezingt. Stille :ht, heilige nacht wordt afge- te vpisseld door een met schelle stem En gezongen Panamees lied. Als Jules de Corte zijn „Joachim van Beth lehem zingtluistert de menigte. Charles Fulton zingt de spiritual „Give me that old time religion". Boven dit alles, hoog in de klok kentoren, zit stadsbeiaardier Rien Ritter die af en toe wat carillon klanken over de zingende mensen Het begon om half twaalf met vijfduizend scholieren van alle Leidse middelbare scholen en het Wassenaarse Adelbert-college, maar hoe later het worcbt hoe meer voorbijgangers stoppen om ook even mee te zingen. 55 LEIDEN Wie heeft dat nu gedaan? Wie heeft de spuiten ver wisseld, zodat de operatie-patiënte een verkeerde injectie krijgt toe gediend en sterft? Het zijn vragen, Maandag 16 december vc ttadhuls, 2 en 7.30 uur: begrotingsverga- Ttrtnj gemeenteraad. Geioorzaal, 8 u.: Con Amore met can- utt Weihnachtsoratorium van J. S. >ta Dinsdag 17 december Steenschuur 6, 8 uur? Leidse ver. post el. eeft Tzor| aak ideri stei resol woi is d<| «Égelverzamelaars. f l( Stadhuis, 2 en 7.30 u.: begrotlngsverga- 'rlng gemeenteraad. •leterskerkgracht 8, 8 u.: K. en O., mclub 16. Jehoorzaal, 8 u.: Residentie-Orkest. Stadhuis, 7 tot 8 u.: spreekuur Bouw- ids Ned. Gemeenten. ireestr 19. 7 tot 8 u.: spreekuur Chr. dgratiecentrale. intonius-clubhuls, 2 u.: kerstmiddag Leiden Ver. Huisvrouwen. f .Köningskerk, 8 u.: kerstfeest afd. Noord laD ristenvrouwenbond. «aal Levenjaal 14 (bij Synagoge), 8 u.: Leiden Expogé, filmavond mari- •voorüchttngsdienst. Woensdag 18 december .1 "breestraat 19, 8 uur: Leiden Chr. bond 14 1 ttelandsvrouwen, kerstliturgie door en- 82- e leden en kerstverhaal. Roei ehoorzaal. 7 u.: kerstfeest Leger des ils voor bejaarden, ieterskerk, 7.15 u.: avondgebed, de [trouwkamer stadhuis, 4 tot 6 u.: eekuur sociale raadsvrouw, chelpenkade 6, 8 u.: Tuinbouw en ntkunde, dr. J. A. Noordijk te War- r de Himalaja. Donderdag 19 december tai^ovenzaal Zuiderkerk, 8 uur: afd. cen- i Chrstenvrouwenbond. kerstwijding, jdhuis, 2 en 7.30 u.: begrotingsverga- ing gemeenteraad, aagweg 14: tentoonstelling Avibus. ehoorzaal, 8 u.: K. en O., Rott. Phllh. eest, met Arthur Grumiaux, viool, antine Clos en Leembruggen, Vierde eregi nenvestgr.. Korte Mare, 7.30 u.: con- a t-ruilavond Philatelica. jaal Bevrijdingskerk, 8 u.: kerstfeest Zuid-West Christenvrouwenbond. Vrijdag 20 december ude-Vestkerk, 8 uur: Imperium speelt van Bethlehem'" m die p nd o hi het i O.,operette Die handenarbeid iswerk. Koningskerk (W. de Zwijgerlaan), ruilbeurs voor verzamelaars, z >yer Gehoorzaal, 2 u.: afscheid F C lesoone en Installatie J G Fokkema, Bedrijfstechnlsche school. School Dleperpoellaan 2, 4 en 6 u.: wilJpheld Ir. w F Engels van MSG. HJ-gebouw, Levendaal 101, 7.30 u.: tie- kerstbal m.m.v. The Butts, oude café boven. Zaterdag 21 december aagweg 14: tentoonstelling Avibus. ehoorzaal, 8 u.: K. en O., Promenade- lert, kerstconcert. Promenade-orkest Paul Hofstede bas en Radiokoor. IJ-gebouw. Levendaal 101, 7.30 u.: densoc.. kerstmaaltijd, mi EGSTGEEST Het Witte Huis. 2 tot u.: schaaksoc. Palamedes. Zondag 22 december Aerkzaal Acad. Ziekenhuis. 10 uur: jkdienst met Jubilee Singers (Evange- wordt gezongen), inlic aagweg 14: tentoonstelling Avibus. U-gebouw, Levendaal 101, 7.30 u.: itmaaltijd ouderensoclëteit. Apotheken 'sopend voor spoedeisende gevallen: e, ve theek D C Kok. Rapenburg 9, tel. aams Apotheek R van Breest Smallen- rCTan(8 te Leiderdorp en Apotheek - rschoten zijn de gehele week geo- rspre d. jjecti f Oegstgeestse Apotheek is op zondag ecember gesloten van 8 tot 24 uur. tevei Behandeling na ongevallen poliklinische behandeling na ongeval- wordt van dinsdag 12 uur Cs middags) woensdag 12 uur waargenomen dooi Dlaconessenhuls Van vrijdag 12 uui •iterdag 12 uur door bet SL Elisabeth- "huls (Hooigracht) Op andere werk en op zondagen door het Acade- Zlekenhuls. Films >era: Smashing time, alle leeftijden, P 23.0, 7 en 9.15 uur; zo. 230, 4.45, 7 J1.15 uur; vrijdag- en zaterdagavond uur: Het geheim van de dodende er, 18 jaar. do: De samenzweerders, 18 jaar, dag. g. 7 en 9.15 uur; zo. 2.30, 4.45, 7 en 8.15 •*or: Angelique, markiezin der enge- .18 jaar, donderdag t.m. zondag 2.30, 7 [915 uur; zo. bovendien 4.45 uur: An- de weg naar Versailles, 18 jaar; lag t.m. woensdag 2.30, 7 en 9.15 uur Je geld of je leven, a.l., dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zo. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur; vrijdag- en zaterdagavond 11.30 uur: Ver sieren op z'n Italiaans, 18 jaar. Studio: Decadentie 1 tot 1000, 18 jaar, dag 2.30, 7 en 9.15 uur; zo. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: Les biches, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zo. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Bezoekuren ziekenhuizen Academisch ziekenhuis voor patiënten In klasse la, lb en 2e: dagelijks 10 80- 11.30, 14.30—16 en 19—20 uur. Voor patiënten Id klasse s. maandag woensdag, donderdag en vrijdag 18.15— 19 dinsdag 13—14, zaterdag 15—16, zondag algemeen christelijke en nationale feest dagen 14.30—16 uur. Vrouwenkliniek: maandag t_m. vrijdag 18.45—19 30. uur. zaterdag 15.30—16.30 uur zondag 15.30—17 uur. Klassepatlëntei» op de vrouwenkliniek dagelljgs 10 30-11.30, 14—16.30 en l»-2r uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 16 resp. 12 laar niet worden toe gelaten. In bet belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patiënt worden toegelaten. Dlaconessenhuls Lelden: derde klas da gelijks 2 tot 3. dinsdag donderdag en zondag bovendien van 7 tot half 8; twee de klas dagelijks van 2 tot 3 en van 7 tot 8; eerste klas dagelijks van 11 tot 12. 2 tot 3 en 7 tot 8. Ellsabethziekenhuls Lelden: derde klas dagelijks van 2 tot 8 en 's avonds van kwart voor 7 tot half 8. kraamafdellng dagelijks van 3 tot 4 eD '8 avonds van kwart voor 7 tot half 8; tweede klas da gelijks van half 12 tot 12, 2 tot 3 en kwart voor 7 tot half 8; eerste klas dagelijks van half 12 tot half 8. Annakllnlek Lelden: dagelijks van nali twee tot half drie en bovendien op dins dag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatlënten dagelijks van half twee tot half vier en elke avond van zeven tot acht Psychiatrisch ziekenhuis Er.degeest; dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur. zon dag 11 tot 12 en 2 tot 3 uur. ALPHEN-Rij noord: alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8. op zondag van 4 toi half 8. Kinderafdeling dagelijks van 3 tot 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een balfuurje voor vaders van 6 tot half 7. KATWIJK Zeehospitium, jongkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4 dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc- afdeling dagelijks van halt 1 tot balf S. Revalidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 eD zaterdag en zondag van half 8 tot balf 5: Revalldate- centrum kinderen woensdag vaD 7 tot b zaterdag en zondag van balf drie tot half vijf Longkllnlek en tbc-afdellig kinderen woensdag van tot 8 en zate dag en zondag van half 3 tot hall 4. NOORD WIJK - Sole Mlo klasse-p> tlënten dagelijks van 3 tot nalf 5 eD 's avonds van 7 tot 8; zaaipatiemen zon- dgs van 1 tot 3, dinsdag van 1 tot hall 3. donderdags van half 7 tot half 8 en zaterdags van I tot half 8. Musea en Hortus Museum Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u„ ook zaterdag, zondag van l tot 6 uur. Museum Oudheden, Rapenburg: op werkdagen van 10 tot 5 u. ook zaterdag, zondag van I tot 5 uur Sted Museum De Lakenhal, Oude Sin gel: op werkdagen van 10 tot 4 u.. zon dags van 1 tot 4 uur Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tot 12 eD van 2 tot 6 uur, kasseD zaterdags en zondags geslo ten Tentoonstellingen Rijksmus. Volkenkunde, zomertentoon- sielllng Viva Mexico (kenmerkende cul tuur-historische facetten van het Mexico van vroeger en nu), tot 12 jan. 1969. Galerie Van der Vlist, Botermarkt 3: schilderijen Diana Vandenberg, potterle Carla van Ouwenaller, tekeningen Frans Eerkelens, grafiek Erik Pape, ceramiek Anke Blankevoort, bioemdecoraties Elisa beth van Sandlck, van 23 nov. tot 31 december. Galerie 't Dulvenhuys, Rapenburg 94: schilderijen van Martin Tlsslng, tot 21 december. Trappenhuis Academie, Rapenburg 73: sereens van Bert van den Oever, tot 29 december. Mobiel kantoor A.N.W.B. Elke donderdag van 10 tot 4 u. op Lammermarkt, bij molen De Valk. die Wim Dumont stelt in zijn stuk „Narcose", dat zaterdagavond door T.I.G. werd opgevoerd onder regie van Jacques Boom. Het stuk zelf is eigenlijk ook een groot vraagteken. Het speelt zich alle maal af in het huis van Alfred Flinter en zijn vrouw en slacht offer Eveline. Daar lopen nogal schimmige fi guren rond: een vrouwelijke col lega, een assistent en nog een vriend. De mannen hebben op één of andere manier wat te maken met Eveline en Netty, de collega solli citeert om de derde mevrouw Flin ter te worden. Aan verdachten dus geen gebrek voor inspecteur Postuma, wiens vra gen nu niet bepaald getuigen van scherpzinnigheid. Het is ook niet nodig want Dumont heeft de zaak voor elkaar gemaakt en als daderes komt ook al zo'n wonderlijke fi guur, mevrouw De Meester, uit de bus. Zij blijkt dan bovendien ook nog de moeder van de assistent te zijn en uit een zeker moederlijk gevoel of hoe men het noemen wil, te hebben gehandeld. Gelet op de minder goede kwali teiten als speelstuk, er worden vre selijk veel discussdes gehouden en allemaal in een ruziesfeer, viel de opvoering niet tegen. De regisseur had er beweging en variatie in we ten te brengen, ook al ging alles wel wat stijf en soms houterig. Er werd een goed gebruik gemaakt van de toneelruimte. De tekst had wel wat gevarieerder gezegd kunnen worden, vooral in de lange verha len werd het monotoon. Wim Hoogstraten, Piet Horrée en Henk Kroon waren met Coby Pie- terse de medici. Ze speelden met een goede inzet, maar de vrouwe lijke collega was wat te „hip" voor deze rol. Corry van Doorn als Eve line had ook op het toneel maar een kort leven, ze speelde het kleine rolletje goed. Mijni Boom speelde de wat op de achtergrond blijvende mevr. De LEIMUIDEN De Vereniging voor Veilig Verkeer Leimuiden/Rijn- saterwoude/Burgerveen telt enige honderden leden. In de afgelopen week zou zij twee voorlichtingsavon den geven. De eerste avond moest wegens gebrek aan belangstelling worden afgelast (er waren slechts vier belangstellenden). De tweede voorlichtingsavond is doorgegaan, hoewel er maar zeven belangstellen den waren. De heer Van der Linden, districts consulent in Zuid-Holland van het Verbond voor Veilig Verkeer, zette uiteen, dat het doel van het Verbond en de aangesloten verenigingen is het voorkomen van ongevallen en keersfouten. De heer Klomp van de rijkspolitie, verkeersgroep Leiden, betreurde het, dat ,,de banken niet uitpuilden" van personeel van de Autobusonderneming Maarse en Kroon. Hij besprak remaf- stand en weersomstandigheden. Wij moeten defensief en niet agressief autorijden. Zeer gevaarlijk is met te grote snelheid een voorrangsweg of -kruising naderen. „Al hebt u voor rang, u kunt nog niet altijd voorrang nemen. Vernieuwing van kennis is op verkeersgebied van groot belang. Volg eens de zeven weken durende ver- keerscursus in het verkeerslokaal bo ven de brandweergarage", aldus de heer Klomp. Maandag 6 januari wordt de eerste les gegeven. LEIDEN In Leiden is opgericht het comité Open Bejaardenwerk. Dit comité gaat uit van de gezamenlijke kerken en wil actief zijn in de wijk begrensd door: Kanaalweg, Meer burgerkade, Utrechtse Jaagpad, Zoe- terwoudse Singel, Witte Singel (t/a Groenhovenstraat), Rijn- en Schie- kade, Zoeterwoudse weg, Lam- menschansplein, Kanaalweg. Het doel is: tijdelijke hulpverlening aan bejaarden van 65 jaar en ouder. Op kleine schaal helpen met: a. lichte verpleging, b. licht huishoudelijk werk, c. zo nodig, koken, d. boodschappen doen, e. wandelen, f. voorlezen, etc. Voor bemiddeling kan men ge bruik maken van onderstaande adressen: mevr. M. F. J. v. d. Lelie-Meys, Zoeterwoudse Singel 51, tel. 26735; bereikbaar: 's morgens 9-10 en 's avonds 6-7 uur; mevr. W. E. Swart-Obenhuijsen, Fruinlaan 9, tel. 31136; bereikbaar: 's morgens 8-10 uur; mevr. E. C. M. Leeuwen- burg-den Broeder, Plantijnstraat 66, tel. 41916; bereikbaar: 's morgens 8-10 en 's middags 1-2 uur; mevr. S. A. Th. Goudswaard-Knipscheer, Burggravenlaan 247, tel. 20451; be reikbaar: 's morgens 9-10 uur. De kerken zijn: Rooms Katholieke Kerk (Petrus Parochie), Hervormde Kerk (Wijkge- meente Vredeskerk), Gereformeerde Kerk (Wijk 1), Lutherse Kerk, Doopsgezinde Kerk, Remonstrantse Broederschap, Ver. Vrijz. Hervorm den, Oud Katholieke Kerk. ACADEMISCHE EXAMENS LEIDEN, 13 december Geslaagd: doet. ex. Franse taal- en letterkunde; mej. M Feltsma (Overveen); kand. ex. Franse taai en letterkunde: mej. M M C Bosch (Lei den). de heer C Mooijman (Den Haag); doet. ex. farmacie: de heren L E J Booms- ma (Lelden), C P Scholten (Lelden); groott. godgeleerdheid: mej. L L H Moret (Rotterdam), mej. A M Heeroma (Amster dam). Puzzelpromin en ten De prijswinnaars van de kruis woordpuzzel in ons zondagsblad van 30 november zijn; le prijs, f 10: mej. H. Pieket, Korevaar- straat 39, Leiden: 2e prijs f5: L. W. van der Blij, Fred Hendrik plein 35, Leiderdorp; 3e prijs f5: C. S. de Jong-Bakelmann, Akelei laan 31, Oegstgeest. Meester op een bescheiden manier en had daardoor de juiste toon te pakken. Jo Bodenstaff was een wat te oubollige inspecteur en bracht er daardoor de voor het publiek ge wenste humor in, die het stuk best kon gebruiken. Tot slot was er dan ook een dank baar publiek en stonden de dames op het toneel met bloemen in de ar men. A. C. Bouwman. HRISMA ln goud 1) klassieke uitvoering met aparte wijzerplaat 475.- 2) sierlijk model met opengewerkte band v.a. 455.- 3) aparte combinatie door ovalen vorm en gematteerde band; met extra veiligheidssluiting v.a. 475.- NIEUWKOOP Burgemeester A. H. van Montfoort heeft zaterdag middag in „Het Oude Raadhuys" de officiële opening verricht van de door het Kunstgenootschap ingerichte tentoonstelling van tekeningen en litho's van de Amsterdamse schilders Henk Broer en Wim Vaarzon Morel en beeldhouwwerken van de Amsterdamse beeldhouwer Hubert van Lith. Burgemeester Van Montfoort zei onder meer, dat het genootschap er nu in geslaagd is het werk van een aantal bekende kunstenaars in het gebouw samen te brengen. Werk van Henk Broer, schilder, tekenaar, graficus en autodidact, leraar aan de Rietveld-Academie te Amsterdam en winnaar van de stadsprijs tekenen. Werk ook van de tekenaar en graficus Wim Vaar zon Morel, een in 1931 geboren kunstenaar, die o.m. in opdracht van de gemeente Amsterdam een 'reportage' heeft gemaakt van de huwelijksplechtigheid van prinses Beatrix en prins Claus, resulteren de in een monumentale ets. De beeldhouwer Hubert van Lith maak te o.m. een groot monument voor Philips in Eindhoven en het cen traal verzetsmonument voor de stad Rotterdam. De tekeningen van Henk Broer zijn bijna zonder uitzondering in zwart wit gemaakt. Als onderwerp kiest hij steeds de mens. Wim Vaarzon Morel heeft het dier als onderwerp voor bijna al zijn Schaatswedstrijden in Katwijk KATWIJK De leerlingen van de Bestevaer-mavosehool hebben on derlinge schaatswedstrijden gehou den, waartoe voor hen de Katwijksc ijsbaan was afgehuurd. Het weer was ideaal. De wedstrijden hadden een vaak spannend verloop. Uitslagen: meisjes klas 1 en 2: 1.. Liesbeth Schreuder, 2. Ans Schaap, 3. Tineke Schaap, 4. Dicky Ouwehand, 5. Willy van der Plas, 6. An ja Varke visser. Jongens klas 1 en 2: 1. Jan de Taan, 2, Gijsberth van Duijn, 3. Har ry Knobbe, 4. Johan van Duivenbo de. Meisjes klas 3 en 4: 1.. Janny Pronk, 2. Ada van der Plas, 3. Nel Schaap. Jongens klas 3 en 4: 1. Kees Zui- derduijn, 2. Denis Huysman, 3. Kees van Wijk, HONDERDJARIGE IN HILLEGOM HILLEGOM 3 januari hoopt de heer Jaap Langeveld in de Pas toorslaan te Hillegom honderd jaar te worden. De heer Langeveld is vermoedelijk de oudste van het voormalige regiment infanterie te Leiden: hij zwaaide af in 1890. Tot zijn 77ste jaar heeft hij 'in de bollen' gewerkt, o.m. bij de firma Van Zanten. LISSE Zaterdagmiddag heefit D.J.O. de eerste van de winterwan- deltochten gehouden. Na de twee volgende winterwandeltochten staat ook weer op het programma de grote Keukenhofitocht met verschil lende groepen. Het bestuur wil gaarne contact hebben met alle medewerkers van de vorige Keu- kenhoftochten en verzocht opgave voor medewerking bekend te maken aan J. Overdorp, Kanaalstraat 45, Lisse. KATWIJK AAN ZEE Tot lid van de commissie kinderkerk van de Hervormde Gemeente zijn benoemd de heren J. L.. van Kempen, N. van der Plas, J.. van Duijn, A. van Duijn, J. Guyt en J. Vooys. LANGERAAR Zaterdag zijn ijszeilwedstrijden gehouden voor DN-ijsjachten, georganiseerd door de ijs- zeilvereniging Braassemermeer-IJsvogels te Roelof sar endsveen. Er waren elf deelnemers. De eerste prijs was voor Europees- en wereldkampioen B. van Wijk jr. uit Woubrugge. Tweede werd ir. B. Reedijk uit Nieuwkoop, derde W. van den Akker uit Landsmeer, vierde D. van Koomen uit Landsmeer en vijfde J. Kerkvliet uit Rijnsaterwoude. In café Plaszicht reikte voorzitter B. van Wijk sr. de prijzen uit. werkstukken gekozen; in het bezon- der is het het paard, dat hem intri geert. Hubert van Lith heeft een aan tal belangwekkende werken op deze expositie gebracht. Blikvanger is een brons „De tochtgenoten". De tentoonstelling zal tot en met 1 januari geopend zijn van 2 tot 5 uur, behalve op de maandag. KATWIJK AAN ZEE Het is vrijdag 27 december vijftig jaar ge leden, dat in het Katwijkse gemeen tehuis het huwelijk werd voltrok ken tussen de heer C. van der Plas en mejuffrouw N. Blonk. Na de bur gerlijke huwelijksvoltrekkng ge schiedde de kerkelijke bevestiging in de gereformeerde kerk van Kat wijk aan Zee. Daarom is er nu feest in de met bloemen getooide woning Boulevard 17. De heer C. van der Plas is, even als zijn echtgenote, een echte Kat- wijk-Zeeër. Ze zijn er geboren en getogen en ze zijn hun geboorte grond altijd trouw gebleven. De brui degom (76) heeft ongeveer veertig jaar met de gebruikelijke onderbre kingen de gereformeerde kerk van Katwijk aan Zee gediend. Eerst eni ge tijd als diaken en daarna als ouderling. Ook heeft hij de afde ling Katwijk van de Chr. Boeren- en Tuindersbond helpen oprichten. Van der Plas begon als afhouwer- tje op de zeilloggers en het had er alle schijn van, dat hij zijn toekomst zou zoeken in de visserij. Lang be voer hij, die op 12-jarige leeftijd visser werd, de Noordzee echter niet. Toen kwam „zij" in zijn leven. Zijn nu 72-jarige echtgenote voelde er in haar jeugd weinig voor het le ven door te gaan met een man, die altijd weg was, enVan der Plas was het met haar eens. Tuinder Hij werd toen tuinder. In de dui nen huurde hij een lapje grond en ging duinaardappelen telen. Later kwam er groente bij en ging hij zich toeleggen op de bollenteelt. Z'n le ven lang is het hard werken geweest; ook voor zijn echtgenote, die als eerste taak had haar zes kinderen (vier jongens en twee meisjes) groot te brengen. Vakantie was er niet bij. Een jaar of tien geleden kwam dat er eindelijk van. Ze hebben er van genoten; al tweemaal hebben ze een bezoek gebracht aan Curasao, waar een van hun dochters een hotel heeft. Het bollenbedrijf, dat inmiddels ook uitgegroeid is tot een handels- en transportfirma, wordt mede ge leid door zijn twee zoons. De heer C. van der Plas in nu oudste firmant, 't Leuke is, dat bij de gouden brui degom iemand in dienst is, die vol gend jaar zijn gouden jubileum in dienst van deze firma hoopt te vie ren. Het is de heer A. de Jong uit de Secr. Varkevisserstraat. Het gou den paar heeft tot 1956 gewoond aan de Paul Krugerstraat en is daarna in de nieuwe woning aan de Boulevard getrokken. Het zal de heer en mevrouw C. van der Pias-Blonk op 27 december zeker niet aan belangstelling ont breken. Kuipers veertig jaar bij Coöp. LISSE De heer L. Kuipers heeft herdacht, dat hij 40 jaar geleden in dienst trad bij de voormalige prot. coöp. „Ons Belang" afd. bakkerij te Lisse. In 1964 ging hij naar de Coöp. Rijnland te Leiden, waardoor het contact met de cliënten bewaard bleef, aangezien deze onderneming de broodvoorziening in deze sector voortzette. Het jubileum werd gevierd met een receptie in De Witte Zwaan. Ve le sprekers uitten hun waardering over de arbeid en inzet van de heer Kuipers en roemden vooral zijn verantwoordelij kheidsgevoeL De vice-voorzitter van Co-op Rijn land overhandigde hem een enve loppe met inhoud. Ook werd hem een gouden dasspeld aangeboden. HILLEGOM De Hillegomse Ora torium Vereniging (H.O.V.) heeft in de kerstweek een drukbezette agen da. Vrijdag 20 december zal het koor in zaal Sistermans een bijeenkomst van de r.k. Vrouwenvereniging op luisteren. Vrijdag 27 december wordt in de plaatselijke bejaardencentra „Bloems- waard" en „Parkwijk" een kerstpro gramma uitgevoerd onder de directie van de heer L. A. I. Bruschke. HILLEGOM De afdeling van de algemene bejaardenbond kwam in gebouw Haven 50 in ledenvergade ring bijeen. Men beoefende het kien spel. Na drie kienspelen werd koffie met koek gepresenteerd. Er bestond vervolgens gelegenheid zich op te geven voor reizen. De bloembind- cursus kan enige krachten nog ge bruiken om kerststukjes te maken. LEIDEN Donderdag en vrijdag en volgende week maandag zullen de winkels tot 9 uur 's avonds ge opend zijn. De zaken, die normaal maandagochtend zijn gesloten, zul len ook volgende week maandag dicht zijn. Dekenale Bestuursraad teleurgesteld LEIDEN In zyn laatstgehouden vergadering heeft de Dekenale Be stuursraad te Leiden zijn teleurstel ling uitgesproken over de ontmoedi ging van de Ned. bischoppen met betrekking tot de eisen die Rome stelt aangaande de veranderingen die in de Nieuwe Katechismus moe ten worden aangebracht LEIDEN Zaterdagavond om streeks kwart over zes reed een on der invloed van drank verkerende 29-jarige Leidenaar, die geen rijbe wijs heeft, met bevroren autoruiten tegen een verkeersbord bij de Zijl- brug. In de nacht van zaterdag op zon dag werd in Leiden een auto ge stolen. Ih Den Haag is de dief met de auto aangehouden. Zondagavond botste een 39-jari ge Amsterdammer op rijksweg 4a tegen een vangrail als gevolg van de gladheid. Hij liep een hoofd wond op, zijn vrouw een ontwrich te heup en zyn zoon een hersen schudding. LEIDEN Op de zondag vóór Kerstmis, dus op 22 december zullen de Jubilee Singers, Surinaamse zan gers. spirituals zingenin de kerkdienst die om 10 uur wordt gehouden in de kerkzaal van het Academisch Zieken huis. In deze dienst wordt het Evan gelie gezongen, er zal geen preek zyn. Ieder die daar belangstelling voor heeft is welkom. LEIDEN Zaterdagochtend ge raakte door de gladheid op de Rijn en Schiekade een van de hoge brug komende lesauto te water. De drie inzittenden kwamen er heelhuids af. Vogelshow Avibus LEIDEN Avibus houdt weer een vogelshow in huize St. Leonar dos, Haagweg 14. De openingstijden zijn: donderdavond van 8 tot 10 uur, vrydag en zaterdag van 10 tot 10 uur en zondag van 10 tot 7 uur. Gemeenschap van Kerken te Leiden LEIDEN Het statuut van de Gemeenschap van Kerken te Leiden is aangenomen. De Gemeenschap treedt officieel in werking op 13 januari 1969. LEIDEN De vereniging van oud leerlingen der ambachtsschool heeft een f lima vond gehouden. Gedraaid werden de films „Geven en nemen" (over handel en economie), „De open haven van Akkra" en „Piccolo, saxo en co" (poppenfilm die in geestige vorm antwoord geeft op de vraag uit welke instrumenten een symfonie-or kest bestaat). De Blamvband laat postduiven zien SASSENHEIM Vrijdagavond ia de traditionele december-exposilie van de postduivenhouders vereni ging De Blauwband geopend. Er wa ren 360 inzendingen. Vergeleken met vorig jaar Is dit een kleine terug gang, want toen waren er 387. De firma Warnaar heeft weer belange loos de bloembollenloods beschik baar gesteld. Aan de expositie was tevens een keuring verbonden. Tot vanavond 10 uur kan men de inzendingen bekij ken. Om 8 uur is de trekking van de loterij. De uitslagen van de keuring zijn: mooiste collectie G. A. Rewijk, 2. W. van der Zwart, die na 11 jaar eerste te zijn geweest, nu Rewijk moest laten voorgaan, 3. Gebr. Kruik, 4. W. Harskamp en 5. Piet Wolvers. Bij het mooiste viertal (zichtkeuring) was de volgorde: 1. G. A. Rewijk, 2. P. Wolvers, 3. H. Spaargaren en 4. W. Harskamp. De mooiste doffer had P. Wolvers en de mooite jonge doffer W. Harskamp. W. van der Zwart had de mooiste jonge duivin. Raad Ter Aar TER AAR Dinsdagavond half acht komt de gemeenteraad bijeen in de brandweergarage. Agenda: voorstel verkoop van grond in de bestemmingsplannen Aardam-west en Langeraar; machtiging tot het treffen van verkeersmaatregelen; vaststelling verordening op het be heer van het gemeentelijk grond bedrijf; rechtspositieregeling ge- meentepersoneelverpachting gron den; subsidies plaatselijke jeugd- en sportverenigingen; wijziging bouw verordening; deelneming in het re gionaal woonwagencentrum.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 3