krant van FORMAAT Verdere modernisering leger Warschaupact Bonn wil extreem-rechtse NPD verbieden partij Spaanse vrouwen in hongerstaking :iïUvi& Nenni op buitenlandse zaken in kabinet-Rumor BIAFRA VERWERPT VREDESPLAN VAN ENGELAND Doelmatigheid groter dan bij NAVO Vertrouwen voor premier O'Neill Vrees voor opkomst Nazisme GEDETINEERDE ONTVLUCHT Een kopje nectar Mistige satire van Jan Cremer W. S. van Dijk ridder O.N. Reclaniemonsters gevaarlijk voor kinderen VRIJDAG 13 DECEMBER 196» Europa's veiligheid (6) (Van onze militaire medewerker) THANS willen we aandacht besteden aan ontwikke lingen op militair gebied bin nen het Sowjet-blok. Immers, de eigen inspanning kan eerst dan goed worden beoordeeld indien zij wordt vergeleken met die van de tegenstander, waar bij het niet in de eerste plaats gaat om bet tegenover elkaar stellen van aantallen wapens en eenheden, maar om het met elkaar in verband brengen van doelstellingen, strategie en wij zen van handelen. Zoals bekend heeft de militaire kracht van dit blok gestalte gekre gen in het Warschau-Pact. Dit zoals het officieel wordt genoemd „Verdrag van vriendschap, safnen- werking en wederzijdse hulp" werd gesloten op 14 mei 1955, met als doel een tegenwicht te vormen tegen de NAVO. In feite werd een militair blok gecreëerd dat de facto sinds lang bestond. In deze „verdragslui ting" ligt ook duidelijk protest tegen de opneming van West-Duitsland in de NAVO (mei 1955). Het merendeel van de strijdkrach ten van het Warschau-Pact wordt geleverd door de Sowjetunie. Voor de inval in Tsjechoslowakije onder hield Rusland 26 divisies in Cen- traal-Europa. Daarbij kunnen dan worden geteld 6 Oostduitse divisies die onder Russisch opperbevel zijn geplaatst. Bij deze eenheden voegen zich in tijd van oorlog nog de strijdkrach ten van Polen, Roemenië, Hongarije en Tsjechoslowakije. De hiervoor genoemde 26 divisies kunnen in een vrij korte tijd worden uitgebreid tot 70. In de afgelopen maanden hebben wij in Tsjechoslowakije iets van de ze versterkingsmogelijkheden kun nen waarnemen. Zij zijn bepaald niet gering. Ook beschikt de Sowjet unie nog over 7 luchtlandingsdi visies en een luchttransportcapa citeit van 3. Uitbouw Aan de verdere uitbouw en mo dernisering van de Warschau-Pact-strijdkrachten wordt zeer veel aandacht geschonken. Ter toelichting een drietal vergelijkin gen. Brengen wij de de fensie-inspanning in verband met het bruto nationaal produkt, dan zien wij voor de Warschau-Pact- BELFAST Premier O'Neill van i Noord-Ierland heeft gisteren het ver- trouwen van zijn partij gekregen na een politieke strijd die hem ten val dreigde te brengen. De leden van de regerende unionist partij in het parle ment gaven met 28 tegen vier stem men te kennen dat zij O'Neill als premier wensten te handhaven. Het gevolg was een duidelijke nederlaag voor O'Neills rivaal, William Craig, die woensdag als minister van binnen landse zaken werd ontslagen. De partijtwist bracht nieuwe span ning in de kwestie van de onenigiheid tussen de rooms-katholieke minder heid en de protestanten, dig het land besturen. Craig was voor een harde houding tegenover de voor gelijke rechten demonstrerende katholieken, terwijl O'Neill een gematigde koers voorstaat. Premier Wilson zei gisteravond in het Lagerhuis, dat het Britse parle ment de politieke crisis in Noord- Ierland met bezorgdheid volgt. Hij deed een beroep op O'Neill snel ler tegemoet te komen aan de eisen van de Noordierse katholieken, die klagen dat zij als tweederangs bur gers worden behandeld. BONN Het Westduitse mi nisterie van binnenlandse zaken wil de extreem-rechtse NPD ver bieden. Het wil het Constitutio nele hof te Karlsruhe laten vast stellen of die party niet ongrond wettig is. Dit is gisteren in Bonn bekendgemaakt. Het ministerie wil waarschijnlijk volgende week woensdag, maar in ie der geval niet later dan in januari, de regering aanbevelen bij het hof een dergelijk verzoek in te dienen. Maandenlang heeft het ministerie materiaal verzameld over de NPD, die in 1964 in Hannover als een ver- Hoe sterk de strijdkrachten van het Warschaupact zijn, bleek in augustus wel in de Tsjechoslowaakse hoofdstad landen een vrij constant percentage van 10. Het percentage van de Euro pese NAVO-landen daarentegen daalt voortdurend. Gold voor 1967 nog een percentage van rond 5, voor de toekomst wordt een dalingvoor- zien tot 4. Voor Nederland zijn deze cijfers respectievelijk 4 en 3. Nu is hot zo dat het bruto natio naal produkt van de Europese NA VO-landen aanzienlijk groter is dan dat van het Sowjetblok. Uit deze ijfers valt dus over de omvang van de wederzijdse defensie-inspannin gen niets af te leiden. Wel kan wor den geconcludeerd dat vooral in West-Europa een steeds kleiner deel van de welvaart wordt bestemd voor de zorg van de veiligheid. Letten wii op de besteding van de defensiegelden dan blijkt dat de verhouding tussen de exploitatie kosten voornamelijk perso neelskosten en investeringen, in het Warschau-Pact veel gunstiger is dan binnen de NAVO. Zo was in 1965 deze verhouding achter het IJ zeren Gordijn 46:54. Met andere woorden, 54 procent van de de fensie-begroting was daar beschik baar voor uitgaven in de investe ringssector. Voor Nederland geiden, de volgen de cijfers: 1965 77:23 1968 80:20 1969 81:19 Dat de Warschau-Pact-landen meer waar voor hun geld krijgen volgt ook uit de volgende vergelij king. Op een lgersterkte van 85.000 man brengt Oost-Duitsland 6 di visies in het veld. Nederland, met een landmacht van dezelfde sterkte heeft er slechts twee, In het alge meen kan worden gezegd dat de doelmatigheid binnen het Warschau-Pact groter is dan binnen de NAVO. Redenen zijn: de vergaande inte gratie op beleidsniveau en de grote mate van standaardisatie op het ge bied van het materieel en de proce dures. Dat deze meerdere doelmatig heid ook binnen de NAVO moet worden nagestreefd lijdt geen enke le twijfel. Het is echter de vraag of wij ooit zover zullen komen. Van een vermindering van de de fensie-begroting zoals wij die in het Westen meemaken, valt binnen het Sowjet-blok niets te bespeuren. Wel is het zo dat deze vermindering en het zo ongunstige bestedingspatroon onze defensieleiding grote zorgen baren. Niet voor niets moeten wij noodzakelijke investeringen her haaldelijk uitstellen, met als gevolg dat op tal van gebieden de ach terstand steeds groter wordt. Voor wat betreft de Koninklijke Landmacht geldt dit met name op het gebied van de tankafweer- en de luchtverdedigingsmiddelen en de gepantserde voertuigen voor onze mobilisabele NAVO-eenheden, De omstandigheid dat wij in te genstelling tot de strijdkrachten van het Sowjet-blok slechts over zeer beperkte oefenmogelijkheden beschikken, kan de zorg van de po litieke en de militaire leiding alleen nog maar doen toenemen. MADRID De vrouwen van 15 gearresteerde leiders van een in Spanje verboden arbeidersbeweging zijn woensdagavond in een Madri- leense kerk in hongerstaking gegaan uit protest tegen een overheidsmaat regel die het contact met hun man nen in de gevangenis moeilijker maakt De tralies waarachter de ge vangene tijdens het bezoeK zit, zijn AMSTERDAM De 26-jarige Jan van W. uit Vlaardingen, die in het huis van bewaring in Amsterdam zat, heeft gistermiddag kans gezien, toen hij in het Binnengasthuis moest worden doorgelicht, te vluchten. De reeds be rechte jongeman is ter beschikking van de regering gesteld. namelijk vervangen door kleine ope ningen, afgesloten door een dik stuk plastiek. De mannen zijn eveneens in hon gerstaking gegaan. Protesten tegen de maatregel zijn tot nu toe gene geerd. De pastoor van de kerk waarin de vrouwen verblijven, zei dat de politie zijn kerk niet zal binnenkomen. Ik ben de baas hier, zei hij. Krachtens het Concordaat dat Spanje met het Vaticaan heeft gesloten, mag de po litie geen kerk betreden zonder toe stemming van de kerkelijke autori teiten. gaarbak van rechtse radicale elemen ten werd opgericht. De discussies over deze partij, die intussen in de parlementen van ze ven deelstaten vertegenwoordigd is, zijn steeds heftiger geworden. Bonn Is er van overtuigd dat deze partij het aanzien van West-Duitsland in het buitenland ernstige schade be rokkent. Moskou en Oost-Berlijn stellen herhaaldelijk dat de NPD een bewijs is van het gevaar dat het Na zisme in West-Duitsland weer de kop opsteekt. De leider van de NPD, Adolf von Thadden, heeft met het oog op de discussies zelf erop aangedrongen, een gerechtelijk onderzoek te laten instellen naar de grondwettigheid van de partij. De parlementsfracties in de deelstaten hebben bij de consti- tutionele rechtbanken van deze deelstaten om een dergelijk onder zoek verzocht. De afdeling West-Ber- lijn van de NPD heeft zichzelf ont bonden nadat het stadsbestuur bij de geallieerden een verzoek had inge diend, de partij te verbieden. Dient Bonn de aanvraag in, dan wordt het de tweede. In 1956 werd de communistische partij verboden. De leider, Max Reimann, tracht nu na jarenlange ballingschap in Oost-Ber lijn weer tot West-Duitsland te wor den toegelaten. Wat Von Thadden betreft. Die is de menine toegedaan dat zijn partij bij de algemene verkiezingen van vol gend jaar september de christende mocraten van een absolute meerder heid zal afhouden. Hij verwacht ook, dat zijn partij 40 bondsdagzetels van de sociaal-democraten zal overnemen. Gisteren zei hij op een partijbij eenkomst in Neurenberg dat de knokploegen van de partij geen ge bruik moeten maken van knuppels om tegenstanders te verjagen. Italië heelt nieuwe regering ROTTERDAM In een propvol Piccolotheater speelde donderdag avond De Stichting Algemeen Rotter dam Studenten Toneel (Sarst) het eerste toneelstuk van Jan Cremer, „The late late show". Cremer, die deze eenakter in twee weken tijd op speciaal verzoek van de studenten in New York schreef, levert in zijn slechts een half uur du rende stuk kritiek op de hedendaagse (Amerikaanse?) maatschappij die bestaat uit 13 uur televisie, lucht- verstuivers en psychiaters. Een we reld waar de gesprekken kort en op pervlakkig worden gehouden en het liefdeleven tot een vulgair spelletje gereduceerd wordt. Cremer's wereld? Ach, men moet de woorden van deze energieke jon geman nooit zo letterlijk opvatten. Laat hem maar schoppen, eens wordt de werkelijke zin van het leven hem ook wel duidelijk. Het stuk was zon der meer een satirisch lachertje waar in de man en de vrouw alles (tot en met elkaar) bespuiten met „verfris sende" spray's. De dialoog was zwak en plat, het spel van Anneke Hakman (19, leer linge aan de Akademie voor beelden de kunsten) en René Solleveld (21) eerlijk en enthousiast. Het suggestie ve décor in zacht rose en de originele technische uitvoering (de hele zaal komt tot slot in een deodorant-rook gordijn te zitten) sloot goed bij het geheel aan. I Voor de pauze werd op enthousi aste wijze „De Kooi" van de jeugdige Rotterdammer Jacques Noorman gespeeld. AI met al een toneelavond die als „tijdsverschijnsel" wel inte ressant was, maar die we verder zo snel mogelijk zullen vergeten. J. BODDAERT OEMOEAHIA Biafra ver werpt elke stap van Engeland ten behoeve van de vrede in Ni geria. Dit heeft de Biafraanse gevolmachtigde voor de voor lichting, dr. Ifegwoe Eke, giste ren op een persconferentie in Oemoeahia, Biafra, gezegd. Hij zei, dat de relatie tussen pre- mier Wilson en Biafra die van een (Van onze soc.-econ. redactie) DE BILT Ter gelegenheid van :ijn afscheid van de christelijke bond van schoenwinkeliers is de heer W. S. van Dijk, secretaris van de bond en tevens van de federatie van schoenwinkeliersbonden gisteren on derscheiden met het ridderkruis in de orde van Oranje-Nassau. De heer Van Dijk is ruim 15 jaar secretaris van de bond geweest en ongeveer negen jaar gaf hij leiding aan het secretariaat van de federatie. Voorafgaand aan zijn organisato rische functies was de heer Van Dijk zelf 33 jaar schoenwinkelier in Dok- kum. Het kantoor van de bond was aan vankelijk gevestigd in Leiden, daarna in De Bilt en thans wordt het secre tariaat ondergebracht in het gebouw van het Nederlands christelijk onder- nemersverbond in Den Haag. Als nieuwe secretaris zal fungeren de heer W. de Graaf. Dank zij de grote activiteiten van de heer Van Dijk is de christelijke bond van schoenwinkeliers thans de grootste in Nederland met 350 leden; de r.k. bond telt 210 leden en de algemene circa 100. Tijdens een drukbezochte receptie in Leersum werd de heer Van Dijk gisteren van vele zijden hulde ge bracht voor het prachtige werk, dat hij voor de organisaties van schoen winkel Iers heeft gedaan. Tal van koatbare geschenken werden hem aangeboden. onder welke een tele- «tel moordenaar en zijn slachtoffer is. Wilson kon het volgens hem met zijn nieuwe vredespogingen niet ernstig menen als hij tezelfdertijd meer mili taire voorraden en mensen stuurt om Nigeria te helpen een militaire oplos sing te bereiken. Dr. Eke vond de Organisatie voor Afrikaanse eenheid een „slappeling", die heeft laten zien in het con flict-Nigeria machteloos en onbe kwaam te zijn. T egënstrijdig Met de verklaring van Eke in strijd is de bekendmaking van Lord Brockway, voorzitter van een door de Britse politieke partijen gevormde commissie, die een bezoek aan Biafra heeft gebracht waar hij een onder houd met de Biafraanse leider, Oe- joekwoe, had. Lord Brockway zei gisteren, toen hij in Londen terugkeerde, dat Oe- joekwoe voorwaardelijk akkoord gaat met een bestand, zoals is vervat in een door de parlementaire commissie opgesteld vredesplan voor Nigeria. Het plan behelst een onmiddellijk staakt het vuren, de aanwezigheid van internationale waarnemers die toezicht nioet houden op de naleving van het bestand, onderhandelingen gedurende een stabiliseringsperiode en ten slotte een grootscheepse voedselhulp-program. Incident Premier Wilsons buitenlandse poli tiek is gisteren door het Britse La gerhuis goedgekeurd. Een tiental La- bour-afgevaardigden onthield zich van stemming uit protest tegen de politiek van de regering in het con flict in Nigeria en tegen de voortzet ting van de wapenleveranties aan de regering in Lagos. Tijdens het debat bezetten ongeveer 40 studenten een commissiezaal van het Lagerhuis om tegen de wapënleveranties aan Nige ria te protesteren. Zij werden na een half uur door de politie verwijderd. Prof. Ernst Bizer. de ook in Neder land bekende kerkhistoricus van de universiteit van Bonn heeft van de universiteit van Bazel een eredoctoraat gekregen voor zijn jarenlange onder zoekingen over de geschiedenis van het gereformeerd protestantisme GELEEN B. en W. van Geleen hebben de raad voorgesteld te ver- bieden dat giftige, bijtende of soort gelijke schadelijke stoffen in brie venbussen worden gedeponeerd of aan deurknoppen worden opgehan gen. Het komt nogal eens voor dat waspoedermonsters en afwasmidde- len in kinderhanden terechtkomen met alle gevolgen van dien, aldus het college. Een kop hete snert, iets beters be staat er nauwelijks in deze tijd van kou en ijs. ROME Italië heeft een nieu we regering, een coalitie van j christen-democraten, socialisten en republikeinen, en beschikt in tegenstelling tot de vorige rege ring over een ruime meerderheid j in'dë Kamer. De regeringsploeg -staat onder leiding van minister president Mariano Rumor (53) en telt 27 man: 17 christen-demo craten, 9 socialisten en 1 republi kein. Minister van buitenlandse zaken is de 77-jarige socialist Pietro Nenni. De christen-democraat Emilio Colom bo (48) is opnieuw minister van fi nanciën en minister van defensie blijft zijn partijgenoot Luigi Gui. De portefeuille van binnenlandse zaken blijft bij de christen-democraat Franco Restivo. Vice-premier is de socialist Francesco de Martino. j De nieuwe regering heeft het hoofd te bieden aan spanningen onder de arbeiders en studerenden. Er zijn de laatste tijd nogal wat stakingen ge weest en betogingen van studenten j en scholieren voor democratisering van het onderwijs. Gevaren De communistische partij, die bij I de verkiezingen van mei weer voor uitgang maakte, heeft laten weten dat zij het de regering niet gemakke- lijk zal maken. Gevaar dreigt ook j van binnen uit als men bedenkt dat de socialistische en de christen-de- mocratische partij samen niet minder dan dertien stromingen telden met ten dele zelfstandige politieke verlan- I gens. De smulstands op de supermark ten beleven een gouden tijd. Naar de belangstelling gemeten moeten de Hagenaars na de komende feestda gen wel aan een collectieve vervet ting toe zijn. Er zijn twee soorten kijkers, proe vers en kopers. De eerste categorie omvat meer mannen dan vrouwen. Liever gezegd heren. Zij verschijnen met bontmut sen en glacé handschoenen en heb ben dat welgeschorene. pasgebade uiterlijk in welgesneden overjassen, dat er een slee met of zonder chauf feur bij doet vermoeden. Zij zijn op leeftijd. Met een door jaren van commissarissenlunches en zakenreizen gelouterde smaak. Zij hebben niets te informeren, maar veel wensen. Houden voet bij stuk wanneer ze de schildpadsoep in blik van een bepaald merk willen hebben en laten zich door geen voor delige aanbieding verleiden. Men vindt ze vooral in de buurt van de buitenlandse kazen, de ge rookte forellen en de paté's en terri ne. Ze beschouwen de huurlieden met een halve blik onderuit en beoorde len de voedselbeleggingen van die buren met een kennersoog. Schatten de redelijkheid en efficiency ran de aankoop en volgen misschien een zo opgemerkte tip Zij converseren echter niet met el kaar. Geen woord. Heel anders is de tweede groep. Daar is geen man bij. Het zijn vrou wen uit alle wijken van ons Haagje. Supvrntnrlit De nertsgetooide naast de tweedman tel. De ervarene naast de ontdekster. Ze beginnen zich in de achterste rij op te stellen. En kijken. En luiste ren. Hier immers is een discussie op gang. Over de wel of niet aanvaard baarheid van een kip met gember verscherpt: over de aangename of onaangename smaak van een arti- sjokjkebodem en of een inktvis nu een vies ding is of een lekkere hap. De ervarenen steunen de demon- stratrice zusterlijk bij het aanprijzen van de uitheemse zaken. Geven zo nu en dan nog een eigen receptje weg. De ontdeksters gaan langzaam naar voren. Wijzen iets aan, vragen, aanvaarden het miniscule proefstuk- je voorzichtig met een hulpeloze blik naar de buurvrouw, die aanmoedi gend knikt. Ze happen, likken, slikken, schrik ken soms of zijn aangenaam verrast. Nu komt het psychologisch moeilij ke ogenblik Het oordeel moet niet alleen gevormd worden door eigen smaak, want een huisvrouw staat heel het gezin te vertegenwoordigen. Haar tong keurt voor allen. De ervaringen -worden uitgewis seld. De echtgenoot, die er niets van hebben wou: het succes vorig Jaar. De demonstratrice schuift beschei den een blik wat dichterbij. Zegt dat de aanbieding nu zo voordelig is, een kans om niet te missen. Een moedige hapt toe of liever grijpt het blik en deponeert het in het stalen mandje. De twijfelmoedi ge stapt stil weer naar de achterste rij en verdwijnt. Drié stands verder staat de moedi ge haar blik vreemdigheid nog eens te bekijken. Krijgt spijt... De kassa is nog ver... dan met een snel gebaar zet ze het blik weg, zomaar tussen de rollen biscuit... Opgelucht loopt ze verder, geen risico genomen.... NENNI sleutelpositie Gemakkelijker dan voorgaande ka binetten van centrum en links heeft dat van Rumor het op het gebied van financiën en economie. De conjunc tuurcrisis, die premier Aldo Moro in dertijd zorgen baarde, is overwonnen. De lire heeft bij de jongste valuta moeilijkheden nog bewezen gezond te zijn. Betalings- en handelsbalans zijn actief. Geen vijanden De nieuwe premier is algemeen se cretaris van de christen-democra tische partij. Vroeger is hij leraar geweest. Rumor bewoont met een be jaarde huishoudster een bescheiden flat in een buitenwijk van Rome, drinkt of rookt niet, rijdt geen auto, heeft een gelijkmatig humeur, is voorzichtig in zijn oordeel en heeft geen vijanden. Hij werd in 1948 parlementslid. Sinds 1959 is hij driemaal minister van landbouw en eenmaal minister van binnenlandse zaken geweest. Spionagediensten reageren te traag BONN De gedecentraliseerde veiligheidsdiensten in West-Duitsland I reageren te traag op spionage-acties. Dit is gisteren door de Westduitse minister van binnenlandse zaken, j Benda, in een vraaggesprek toegege ven. Hij zei dat hij deskundigen een rapport heeft laten opstellen met voorstellen tot verbetering van de si- i tuatie. Naar in Bonn verluidt, zouden er I bijna 16.000 agenten doende zijn met het vergaren van geheimen in de I Bondsrepubliek. Volgens een publicatie van Benda's ministerie proberen communistische spionagediensten in Oost-Berlijn vooral agenten te werven onder jon ge Westduitse studenten met familie banden in Oost-Duitsland. Looneisen (3) De heer W. R. Koppe staat niet met beide benen op de grond. De werkne mers kennen hun verantwoordelijk heid juist wél en komen daarom dan ook met verantwoorde eisen. De heer Koppe is blijkbaar van mening dat elke vorm van inspraak van de werk nemers in het bedrijfsbeleid een aan slag is op de machtspositie van de werkgevers. Een regenten-gedachte! Deze opvattingen passen niet meer in deze tijd. Scheve machtsverhoudin gen hebben zichzelf al lang overleefd. Schiedarin T. Kuypers Meiiu-'Ciiihiea (2) Als volgt luiden enkele artikelen uit het beruchte Akkoord van New-York, waarbij het lot van West-Nieuw-Gui- nea grotendeels in handen werd ge legd van Indonesië. Art XX. De uitoefening van het zelf beschikkingsrecht dient voor het einde van het jaar 1969 te zijn voltooid. Art. XXII. 1. Het UNTEA en Indone sië garanderen volledig de rechten der inwoners van het gebied, met inbegrip van de vrijheid van meningsuiting, de .bewegingsvrijheid en het recht van j vereniging en vergadering. Deze rech- 'ten omvatten tevens de op het ogen blik van de overdracht van het be stuur (door Nederland) aan het UN TEA bestaande rechten der inwoners van het gebied. Vrijheid van meningsuiting dus, ge richt op de plechtig gewaarborgde uitoefening van het zelfbeschikkings recht. Nu de werkelijkheid. Na een reeks van pogingen van Indonesië om de Papoea's te dwingen hun „vrije keuze" te doen volgens de wensen en voor schriften van Djakarta, kwamen dezer dagen weer indonesische legerberich- ten. Generaal-majoor Akoem Moerod ge lastte een offensief tegen de verzetslei der Lodewijk Mandatjan in het Vogel- kopgebied; 6000 man landmacht en mariniers, gesteund door jachtvlieg tuigen worden ingezet. ANP bericht dat de verzetsgroep voor april ver nietigd moet zijn. Hierbij slechts een enkele zeer nuch tere opmerking. Elke kleine of grote handeling, burgerlijk of militair, elke soldaat, elke marinier, elke afgevuurde kogel, elke politieman, elk dwangbe vel, gericht tegen het vrijheidsstreven van Mandatjan of anderen, is een schending van een uitdrukkelijk ge waarborgd recht op grond van vrije meningsuiting. Nederland kan officieel natuurlijk voortgaan met te doen of het gelooft dat Indonesië druk bezig is het Ak koord na te leven. Het Ligt er echter duimend ik op dat men wel beter kon weten. Het zal onze naam, terecht, geen goed doen, indien duidelijk wordt aan ieder die zien wil, dat wij een loopje laten nemen met een mee door ons opgesteld en ondertekend verdrag. Wie zou zich daarna nog ons op woord willen verlaten? Den Haag H. G. C. Cohen Stuart

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 9