Plan voor toeristisch centrum in LISSE Gezondheidscentrum S'heim CHEPEN. Alphense winkeliers stoppen met zegels JÜI ~ai Opgravingen Zwammerdam doen nog veel verwachten Katwijker (24) verongelukt in Garderen EILEN EN ZEILEN KOËtilfRS msmmm NUUWI IEIDSE COURANT s DINSDAG 10 DECEMBER 1MB SASSENHEIM Dezer dagen is het gezondheidscentrum aan de Narcissenlaan gereedgekomen. Strak ▼an lijn evenais Ontmoeting vor men de twee gebouwen, beiden ge bouwd onder deselfde architectuur (Schutte en Bellaard) als het ware één geheel. Met het gereedkomen is een periode afgesloten van inten sief overleg tussen de drie kruisver enigingen en het gemeentebestuur, waarvoor de eerste contacten wer den gelegd in november 1960. Hoewel men reeds geruime tijd tot overeenstemming was gekomen, kon met de bouw pas worden be gonnen in november vorig jaar ivjn. gemeentelijke financierings moeilijkheden. Voor de goede gang van zaken werd een bijzondere beheersvorm gekozen. Het gemeentebestuur is uit gegaan van het beginsel dat ener zijds de gemeente als eigenaresse van het gebouw en kostendrager verantwoordelijkheid heeft en an derzijds de verenigingen zeggen schap behoren te hebben in de huis houdelijke regeling van hun huis vesting. Op 27 februari van dit jaar heeft het gemeentebestuur een beheers commissie ingesteld, die als taak heeft gekregen uitoefening van de bevoegdheden van B en W met be trekking tot het gezondheidscen trum. Zitting in deze commissie hebben wethouder Mazee, het raadslid J. Bakker (opgevolgd door G. Kruik), de bestuursleden van de kruisver enigingen C. P. v d Vlugt (Wit- Gelekruis), C. H. Erbrink (Oranje- Groenekruis) en mej. H. Vrijenhoek (Groenekruis). Als secretaris werd toegevoegd de heer J. H. Bakkum, ohef financiën der secretarie. Het complex werd gebouwd door M. G. Jansen NV uit Nieuw- Vennep. Het bestaat uit een royale entree, ruime gang (met plaats voor kinderwagens), een grote wachthal, een boxenkamer, drie kamers voor artsen en specialis ten (annex kleedkamers)een verpleegsterskamer, een spoel- en een gewone keuken en een maga zijn. Het geheel is modern van opzet, gelijkvloers en heeft een speciaal verwarmings. en ventilatiesysteem. Aan de kant van de Narcissenlaan is een riante conciërgewoning. Om het gebouw zijn grasgazons aangelegd. Er komt een beplanting die zal aansluiten bij de gazons van Ontmoeting. Verder is er par keergelegenheid voor 20 auto's. De totale kosten van het gezond heidscentrum zullen ca. f 600.000 bedragen. Behalve voor baby's en kleuters wordt ook zitting gehouden door specialisten, diëtisten, pedicures etc. en worden er sportkeuringen ver richt. Als concierge tevens magazijn meester, is in dienst getreden de heer B v d Plas. Daar het inrichtingsmateriaal nog ALPHEN In de trouwzaal van het raadhuis heeft de Historische Vereniging voor Alphen en omstre ken gisteravond de eerste bijeen komst gehouden in dit seizoen. De zaal kon de belangstellenden lang niet bevatten en de grote vergader kamer moest worden ingeschakeld. Het onderwerp „Zwammerdam 1968" bleek wel in trek. De voorzitter, de heer A. J. Dek ker, herdacht de overleden arts dok ter W. van der Wind, die een gewaar deerd lid van de vereniging was en door wiens toedoen de vorige bij eenkomst een bijzonder geslaagd ka rakter kreeg. Spreker verwelkomde speciaal burgemeester Gallas en ook de spreker voor deze avond, prof. dr. W. Glasbergen, hoogleraar aan de Gemeentelijke Universiteit van Am sterdam. „Zwammerdam 1968" handelde over de bodemvondsten in het ge- meentedeel Zwammerdam. Professor Glasbergen is nauw betrokken bij de openlegging van dit project, dat nog maar in het beginstadium is. Want het terrein dat in verband hiermee nog moet worden afgegraven is zeer groot. Dat men weet, wat men on geveer zal vinden, dankt men aan de opgravingen sinds 1941 in Val kenburg (Z.H.) waar door professor Oranjevereniging gaat jubileren LEIDERDORP Slechts zes van de elfhonderd leden van de Oranje vereniging waren aanwezig op de algemene ledenvergadering. Voor zitter W v d Wijngaard zei, dat men geld hoopt te reserveren voor de viering van het zilveren jubileum in 1970. Over 1968 wordt een voordelig saldo van f 1000 verwacht. Bij de bestuursverkiezing werden de heren W. F. Buitendijk, J. de Dood en A. Kruidenier herkozen. Op 31 anuari wordt weer een kla- verjastoernooi gehouden en op 30 april een nationale bridgedrive. Voor de zomerfeesten in augustus 1969 denkt men aan kermis en volksspe len. TER AAR De nleuwbouwcommlssie van de voetbalvereniging TAW heeft weer een klaverjaswedstrlld gehouden ln het Dorpshuls. Uitslag: H Treur 3386, Th Hoogervorat 5196. H van Leeuwen 5092, M Renters 5045. A Voordauw 50J3. J Va- lentljn 5011, B Valentïjn 4938. H C Spek 4896. G J Heltlnga 4894. H Angenent 4810. niet geheel binnen is. zullen inge bruikneming en opening eerst in de loop van januari plaatshebben. ALPHEN De zegeluitgifte door de Alphense middenstanders, zoals wie die sedert een lange reeks van jaren kennen, wordt na 31 decem ber stopgezet. Dit is. na een initia tief van de beide Alphense midden standsverenigingen. besloten na een bespreking van de besturen van de combinaties „Actief Oudshoorn", „De tien in één", V.M.A. en Van Nesstraat. Zijn dit uitsluitend plaat selijke groeperingen, hierbij zullen zich aansluiten de zaken die Profijt- zegels en die Bankzegels geven, hoewel bij de laatste enkele kleine zaken nog niet tot dit besluit geko men zijn. Die veelzijdigheid is mede een van de redenen geweest tot het besluit om te stoppen- Mensen, die van elders kwamen, vonden die Alphen se bonnenmaterie maar vrij ingewik keld en de middenstanders hebben zelf gevoeld, dat dit toch eigenlijk een grote gemeente niet siert- Er is nog een belangrijker oor zaak. De invoering van de B.T.W. per 1 januari heeft een prijsverho gend effect. Er gaan ook voor de middenstanders zeer variabele en hoge percentages in zitten, niet al leen door het feit van de invoering alleen, maar ook door hogere admi nistratiekosten voor de eigen bedrij ven. Nu geven de reeds genoemde zegels vrijwel alle een inruilwaarde van twee procent. Door ze af te schuiven, kan men zo ver mogelijk van een eventuele doorberekening van prijzen afblijven. Het is dus een maatregel, die in zijn algemeenheid de burgerij ten goede gaat komen, waarbij er overigens op gewezen werd dat, behalve waar ze verstrekt werden bij merkartikelen, de netto- prijzen voor de artikelen toch met die twee procent waren belast Het zal een wat vreemde gewaar wording zijn voor de steeds ijverig zegels sparende huismoeders, die juist rond Sint Nikolaas en de jaar wisseling hun spaarpotje aan bon nen plegen in te wisselen, maar als men het praktisch effect wekelijks in de portemonnee merkt, zal men er spoedig vrede mee hebben. Ove rigens betreft het hier niet alleen een plaatselijke zaak maar sluit men hierbij aan bij een landelijke ten dens. In Leiden bijvoorbeeld beslo ten de Midza-zaken enige tijd gele den te stoppen met ingang van de cember. Tot en met juni 1969 zal men elke hoeveelheid kaarten of bonnen kun nen inleveren. Inmiddels is nu in oprichting een Algemene Alphense Winkeliersver eniging, die zich zal gaan bezighou den met de voorbereiding van plaat selijke middenstandsakties. Een klein voorproefje daarvan vormde de groots opgezette intocht van Sint Nicolaas. Volgend jaar wil men het feest nog uitbreiden en men heeft ook nog andere plannen, die het winkelen stellig zullen animeren. De kosten hiervan gaat men be strijden uit een verenigingskas; ze worden niet ingecalculeerd in de pr ij zen- Van Giffen de plaats van een cas- tellum uit het begin van onze jaar telling nauwkeurig werd gelocali- seerd. Het was al bekend, dat Alphen aan den Rijn, in het huidige centrum, ook een castellum heeft gehad. In Zwammerdam zijn reeds belangrijke vondsten gedaan. Men weet al, dat in dit castellum paardenvolk ge huisvest is geweest. Van de toekom stige opgravingen verwacht men nog zeer veel voor de archeologische we tenschap. Professor Glasbergen, die zijn cau serie toelichtte met dia's, wist over het onderwerp op boeiende wijze te spreken. GARDEREN De 24-jarige on derhoudsmonteur A. van der Does uit Katwijk is gisteravond bij een verkeersongeluk om het leven ge komen. Het slachtoffer bestuurde een be stelauto, die in aanraking kwam met een hem tegemoetkomende vrachtwagen. Hij raakte de macht over het stuur kwijt, reed in volle vaart een splitsing over, schampte langs een boom en botste tegen een muurtje. De auto kwam zwaar be schadigd tot stilstand in een tuin. Op weg naar het Ermelose zie kenhuis Salem is de heer Van der Does overleden. LISSE Mejuffrouw Simone Hooij heeft voor de afdeling Lisse van de KVP en de middenstands vereniging Alverha in gastenhuis Welkom haar de gemeenteraad aan geboden scriptie over Lisse als toe ristisch centrum nader toegelicht. Mejuffrouw Hooij is afgestudeerd aan het wetenschappelijk instituut voor toerisme. Mej. Hooij ziet verscheidene moge lijkheden voor een toeristisch cen trum te Lisse. De plannen hebben betrekking op een vrij uitgestrekt Eerste lijst Amstelmeer 9 O Mauritius Amstelstad 9 ZW Chagosei- landen Amstelveld 9 W Ballkpapan Artstoteles 9 W Flnlstere Asterope 9 NW Land's End Alnltak 9 ZO Masira Annenkerk 9 ZW Ushant Achilles 9 ZW Land's End Adonis 9 Antwerpen nr Amsterdam Adults 9 ZO St Helena Algorab 10 Santos Angolakust 10 Antofagasta verw Asmidlsch 9 Z Rlo de Janei ro Artenis 10 Launion Asmldiske 10 Santos verw Barendsz 9 W Kenttshknockl Bernina 9 nr Oland Bengalen 9 O Las Palmas Benkalis 9 W Kp Verdlsche eilanden Caltex Nederland 9 W Ma deira Caltex Arnhem 9 nr Flnlste re Camltla 9 O Recife Chevron Eindhoven 9 NC Cristobal Cartago 9 Z Tehuantepec Dlloma 9 O Bukom Doel wijk 9 NO Bone Dutch Engineer 9 ZW Hantsholm Dutch Master 9 Downslng Daphnls 9 NO Flnlstere haven 9 NO Mogadiscio Esso Den Haag 9 ZW Como- Esso Rotterdam 9 NO St He lena Esso Amsterdam 9 NO Aruba Foresttown 9 ZW Lissabon Garoet 10 Dubai Glessenkerk 9 Hamburg nr Bremen Grootekerk 10 Rangoon verw Gulfhollander 9 NW Belawan Gulfswede 9 ZW Karachi Ganymedes 9 Santamarta nr Curacao Grebbedljk 9 W Azoren Heemskerk 9 Antwerpen Hoop 9 Z Passero Json 10 Barbados nr Savan nah Karlmun 9 Z Tenerlfe Kleldrecht 9 W London Kinderdijk 9 W San Vlncen- te KloosterdIJk 9 nr Flores Koudekerk 9 ZW Madagascar Karachi 9 Z Madagascar Lekhaven 9 NO Madeira Lolrrelloyd 9 ZW Reunion Lely 9 nr Land's End Llberiakust 9 ZO Kp Palmas Lelykerk 10 Rede Kaapstad Loppersum 9 Bremen Amsterdam Memnon 9 Le Havre Amsterdam Mijdrecht 9 O Mena Malnlloyd 10 Tlmaru nr New Plymouth Medon 9 NO Paramaribo Meerdrecht 9 nr Puerto Rico Musllloyd 9 Chlmbote nr San Pedro Neverita 9 Tripoll nr Rotter- Nederwaal 9 Manilla Neptunus 10 Port of Spain Ommenkerk 9 W Sabang Overljsel 9 ZW Monrovia Provenierssingel 9 NO Mau ritius Perregaux 9 W Kp Finlstere Polyphenus 9 NO Mauritius Prinses Emilia 10 Napels nr Livorno Queen of Sheeba 9 W Lissa bon RandfonteLn 9 W Kp Blanc Rijndam 9 nr Kp Verde Servaaskerk 9 ZW Lissabon Str Holland 9 O Durban Str Torres 9 NO Beira Streefkerk 9 Pt Elizabeth Sloterkerk 9 Marseille Statendam 10 Manzanllla Thuredrecht 9 nr Flnlsterre Thenis 9 W Lissabon Videna 9 Mena al Fahal nr Nllgata Vasum 9 NW Puerto Rico Vivipara 9 ZO Kp Hatteras Vlllarica 10 NO Rlo de Ja neiro Waalekerk 10 Fremantle verw Zonnekerk 9 ZO Lourenco- margues Zaankerk 9 NW Dakar Zulderkerk 10 Lourencomar- gues verw Zwijndrecht 9 ZW Quessant areaal binnenduinterrein en zande- rijgrond, bestaande uit: kasteelter rein Keukenhof 15 ha, landgoed Keukenhof 55 ha en omliggende gronden tot een oppervlakte van 200 ha. Er kan van deze terreinen een bescheiden gebruik worden ge maakt om het gebied als „stiltege- bied" te handhaven. Massale recrea tie is dan onmogelijk. Een andere mogelijkheid is het gehele gebied te ontsluiten en het voor massale re creaties in te richten. Keus Daarbij gaat het om de vraag wat belangrijker is: een natuurgebied waar de enkeling van geniet, of een gebied waar alle mogelijke vormen van recreatie worden geboden en waar grote aantallen mensen kun nen genieten. Nederland heeft grote behoefte aan recreatieruimten. Om het ge bied voor massale recreatie geschikt te maken en om een zo gunstig mo gelijke economische rentabilitieit te verkrijgen, kan men zich volgens mej. Hooij het beste richten op de verblijfsrecreatie, aangezien de er varing heeft geleerd, dat verblijfs- recreanten voor de exploitant eco nomisch gezien het meest interes sant zijn. De dagrecreant geeft ge middeld per dag f 2 uit, terwijl de verblijfsrecreant op gemiddeld f 10 litg. De kern van het toeristisch cen trum moet gelegen zijn aan de west rand van het Keukenhofbos, bezui den de Deljweg. Behalve een kam peerterrein kan men hier een uit gebreid assortiment van toeristische voorzieningen neerzetten in een spe ciaal daarvoor in te richten recrea tiepark met de volgende accommo daties: speel-, lig en sportweiden, speeltuin, kanovijver, speelvijver, waterfietsvijver, midgetgoljbaan, trampoline, manege, recreatiezaal met inventaris. Voorts is als uniek attractiepunt gedacht aan een bos- bad met restaurant in het Keukenr hofbos. De meest ideale situatie is hanti' having van het zg. „stiltegebied". Dan zouden recreatiepark en kam peerterreinen moeten worden ge concentreerd op een oppervlakte van 50 ha ten noorden van de Delf- weg. Dit terrein loopt dan in de richting van het tentoonstellings terrein Keukenhof. Dit gehele ter rein draagt de naam „Grote Looa- ter". Bufferzone Restaurant, bosbad en bowling zouden dan een wat andere situering moeten hebben ten opzichte van het kampeerterreincomplex en het re creatiepark, om binnen het bereik van de verblijfsrecreanten te blij ven. Door situering van het toeris tisch centrum op de Grote Looste* kan met name het massatoerisme volledig aan zijn trekken komen, terwijl het natuurgebied gespaard blijft, waarbij tentoonstellingster» rein en kasteelterrein een buffer zone tussen het toeristisch centrum en het natuurgebied vormen. Na een koffiepauze werd gelegen heid gegeven over deze plannen van gedachten te wisselen. De heer J» H. Salman, raadslid en voorzitter NKV, zei dat hij in het rapport miste een gedachte om teveng de werkloosheid te bestrijden. Ook de raadsleden P. van Leeu wen (PvdA) en G. J. de Vos (WD) namen aan de discussie deel. HILLEGOM Het bestuur van de vereniging De Chr. Burgerschool verzoekt medewerking voor aan schaffing van leerboeken voor het wiskunde- en biologie-onderwijs en van leermiddelen voor het onder wijs in de vakken biologie en mu- kale vorming t.b.v. de Oranje- Nassauschool voor chr. mavo. Personeel gevraagd Jongens gevraagd voor wasserij werkzaamh. Wasse rij Nooitgedacht, v/d Valk Boumanweg 814, Leiderdorp. Leerling-zetter gevraagd. Min. schoolopL 6 kl. lager en 1 klas voortgezet onderwijs. Drukkerij De Sleutelstad, Nieuwe Rijn 78, Leiden. Voor direct of zo spoedig mogelijk gevraagd een leer ling-verkoopster en een leer ling-caissière, A. en O Zelf bediening L. Wolters, De Kempenaerstraat 37, Oegst- geest. 0 Gevraagd: Flink meisje voor het verzorgen van de koffie en thee en voor het schoonhouden van ons kan toor. Persoonlijk aanmelden bij: Bonda's Veevoederbur. N.V. - Leiden, Oude Vest 23, tijdens de kantooruren. Gevraagd jonge huip In de huishouding in gezin met 2 kleine kinderen. Voor 5 ochtenden per week. Mevr. Sodderland, Witte Singel 20, van 6-7 uur 's avonds. Wij vragen een jonge energieke kracht (mnl) voor een zelfstandige functie op de expeditieafdeling. Zijn taak zal bestaan uit de inspectie van stadsbezorgers en eenvoudige administratie ve werkzaamheden. Schrifte lijke of moriderlinge sollici- taites te richten aan de di rectie van de Nieuwe Leidse Courant, Steenstr. 37, Lei den. Personeel aangeboden B.z.a. gediplom. coupeuse voor het maken van avond japonnen, mantelkostuums, enz. Mevr. Berkenbosch, Op- penheimstraat 107. Schildersbedrijf vraagt binnenwerk, ook buiten. Nu gronden, volgend jaar aflak ken. Tel. 01710-42926. Schilder die zijn vak ver staat vraagt binnenwerk in avonduren. Behangen, wit ten, verven. Tegen billijke prijs. Prima uitvoering. D. v. d. Mee, Lombokstraat 40. Leiden. 1-20 WOORDEN f 1,75 Elk woord meer f 0,12 Voor Koeriers onder nr. wordt 35 ct. extra In rekening gebracht. Bewijsnummers (alleen op verzoek) 25 ct. Te huur aangeboden Verhuur van porceleinen serviezen - Leerdam glas werk - bestek - koffiemachi nes verchroomde gestoff. klapstoelen formica tafels - kapstokken - barkrukken, enz. Leiden's grootste ver huurder „De Gouden Sleu tels" (sinds 1898). Haarlem merstraat 220, Leiden, telef. 21691. Te huur aangeb. net kosthuis voor persoon 20-30 jaar. Br. onder nr. 2476 bur. v.d. blad. Tc huur gevraagd Nieuwe autobanden. Be kend merk, 25 pet. korting. Remould banden voor de helft van de nieuwprijs H. Hövig, Hoge Rijndijk 300 te Leiden (bij de Leider- dorpse brugi, telefoon 25517. Onze Marklin trein gaat de deur uit. Grijpt deze kans en komt vrijblijvend even langs na 18.00 uur. Kanaal- weg 49, Leiden. Te koop degelijke ijzeren dekschuit. 70 ton, m breed. 22 m lang. f 3000. Beekvelt. Zoeterwoudsesin- gel 102, tel. 21830 Leiden. 0 Te koop groot goed onder houden woonhuis, bev.: voor kamer-, tussenkamer. gang, grote kamer, keuken, boven: 3 slaapkamers, douchecel, gr. overloop. Zomerhuis, zit kamer, slaapkamer, keuken, vrij erf met schuurtje. Ten- brittenstraat 50. Tel. 01718- 6059. Katwijk aan Zee. 0 Wij draaien op volle toe ren voor de verschijning per 1 januari 1969 van: I Ch. Spurgeon. dagboeken voor huisgezin en binnen kamer. 1. voor iedere morgen. 2. voor iedere avond. Per int. tot 1 janu ari as. ƒ11,75, daarna 12,95. II Bernardus Smijtegelt, 12 preken over de Rijke man en de arme Lazarus. Prijs ƒ9,75 Wacht niet met uw bestel ling Reeds verscheen Ds. Damsté: des Kroon des Le vens, ƒ4.95. een lust om te leven. Theo! Boekhandel en Uitgeverij W A. de Groot. Postbus 1. Goudriaan. Auto's en motoren 10 autorijlessen voor f 47,50. Vervolg en losse les sen f7 fonkelnieuwe V.W.'s Autorijschoolcombinatie „De Centrale". Aanmeldings adressen: Leiden: Morsstraat 23. tel. 31909. Warmond: Laan van Oestergeest 3, tel. 2678. Voorschoten: Prof. Cam. Onnesplantsoen 13, tel. 5834. 0 Te koop Fiat 600 D. km stand 75.000. Bouwjaar 1965 i.pr.st. Tel. 01717-5270. Calex voor auto's. Calex voor goede, goedkope auto's. Bijna alle merken, rangen en standen op autogebied kunt u bij ons zien. Ons groots assortiment biedt u een unieke keuzemogelijk heid. Dag. geopend van 9-22 uur. Zaterdags en zondags echter maar tot 19 uur. Kort Galgewater 14-16, Leiden tel. 33355. Ajax-Benfica wordt waarschijnlijk interessant, de auto's en de prijzen bij Calex zijn interessant. Inruil en financiering met een zeer kleine aanbetaling is moge lijk. Calex Autobedrijf N.V.. Kort Galgewater 14-16. Lei den tel. 33355. Dagelijks geo pende van 9-22 uur. Te koop Citroën 2 C.V. 1964 i.g.st. Ligusterstraat 26. Katwijk aan Zee. Tel. 01718-3173. Volkswagen 1500. Variant. Deze prachtige VW komt rechtstreeks van de 1ste ei genaar; is volledig schade vrij en heeft daarbij zeer weinig gelopen. Bouwjaar 1965. Kleur beige. Kom daag nog kijken en rijden; deze wagen is de moeite ze ker waard!Inruil en financ. reeds mogel. met f900 aan- bet. Autoservice Van Ruiten, Kagerstraat 26, Leiden, tel 54913. (Dagelijks geopend tot 19.00 uur - zaterdags geslo ten). Ford Cortina G.T. 1967. Slechts één jaar oud eventjes gebruikt. Vol ledig schadevrij en voorzien van ANWB- keuringsrap port. kleur: rood. Deze snel le en bijna nieuwe wagen wordt door ons verkocht met \i jaar garantie en ruim f2000 korting. Inruil en fi nanc. reeds mogel. met f950 aanbet. Autoservice Van Ruiten, Kagerstraat 26, Lei den, tel. 54913. (Dagelijks geopend tot 19.00 uur - za terdags gesloten). Ford Cortina de Luxe Type '64. Deze pracht wagen werd erg voordelig door ons ingeruild; derhalve een unieke kans om goedkoop in het bezit te komen van een wagen welke altijd in stal ling heeft gestaan en van de lste eigen. is. Voorzien van ons 10.000 km garantie - cer tificaat Inruil en financ. reeds mogel. met f600 aan bet. Autoservice Van Ruiten, Kagerstraat 26, Leiden, tel. 54913. (Ook vanavond weer tot zeven uur geopend) Ford Taunus 17M-1966. Vierdeurs-uitvoering; kleur wit. Deze wagen heeft slechts weinig gelopen en wordt door ons thans met jaar volledige garantie ver kocht. terwijl de prij: zonderlijk laag is. Kom kij ken en rijden!Inruil en fi nanc. is reeds mogeL met f 900 aanbet. Autoservice Van Ruiten, Kagerstraat Leiden, tel. 54913. (Dagelijks geopend tot 19.00 uur - za terdags gesloten). Kleuterleidster zoekt ka mer met kook en douchege legenheid omgeving station. Br. onder nr. 2475 bur. v.d. blad. 0 Jonge boekhouder zoekt gestoff. kamer. Br. onder nr. 2474 bur. v. d. blad. 0 Verhuizingen door het ge hele land onder garantie. Fa. C. A. Mostert en Zn., Mid delstegracht 89, Leiden. Te lefoon 01710-22085. 0 Naaimachines. Zig-zag- naaimachines compleet in koffer f245 met gratis les huis. Dit biedt u Van Steijn, Nieuwe Rijn 46b, Leiden, telef. 24809. 0 Omega chrono-stop horlo ges, werden gebruikt bij de Olympische Spelen in Mexi co. Omega Dealer W. Brou wer, Haarlemmerstraat 23 Leiden, telef. 22076. 0 f475. Nieuwe Typhoon Blits Bromfietsen, volauto matisch met telescoop voor vork, kettingaandrijving, 2 trommelremmen, km-teller, slot en snelbinder. Beslist de beste goedkoopste en meest gemakkelijke bromfiets zon der versnelling. In iedere ;ewenste kleur. Firma DU- ;OSWA. Turfmarkt 1—3 Leiden, tel. 24409, geen filia len. 0 Drogisterij Parfumerie. L van Eersel, Hoogstraat 5, Leiden. Tel. 26300, wandel uw tapijten schoon en huur of reserveer tijdig uw hoo ver shamporal. in een paar uur uw tapijten weer als nieuw. 0 Bloem-, groente- en gras zaden, spadén, rieken, gra ven. harken - schoffels, tuin tafels, grasmachines, tuin stoelen. tuinbanken, para sols en alles voor uw tuin. Hartwijk, Nwe Beesten markt 711, Leiden, telefoon 26627. 0 Heugafelttegels Alle kleu ren, direct uit voorraad le verbaar, 5 jaar fabrieksga rantie. Gemakkelijk zelf te leggen. Tijdelijk Stanley- mes cadeau bij aankoop min. 20 tegels. Smits' Woningin richting. Mare 98 Vrou- wensteeg 9, telefoon 23913. 0 Plot vrije-benzine-diesel- olie wordt nu ook in Leiden verkocht bij het vrije merk- benzinestation De Potgieter, Potgieterlaan. 200 meter vanaf Churchill-laan - Haag- weg. 0 Zelfsleutelen, gebruik hefbrug, onderdelen, uit laat vernieuwen, doorsme- ren, olieverversen, banden ihoge korting). Kom eens kijken bij het Plot vrije- benzinestation, Potgieter laan. 0 De Kastenspecialist. Keu ze uit meer dan 500 model len hanglegkasten, wand kasten, keukenkasten, keu kenmeubelen, wandmeube- len enz. Prijzen altijd 30 tot 40 pet. lager dan normaal. De Kastenspecialist, Hoog- landkerkgracht 47-49 (hoek Nieuwstraat), Leiden. Telef. 33078. 0 Zonder B.T.W. kunt u thans nog alle Foto- er Filmartikelen kopen. Dt Grootste en nieuwste sorte ring vindt u bij: Foto N. van deèc der Horst, Doezastraat 22-24, tel. 24702 - 43657. Fotiek: 5 Meiplein 9, tel. 20719. 0 Bestel bijtijds uw kerst boomkruizen (45-50 cm). Kistenfabriek Guldemond, Valkenburgseweg 19. Kat wijk a/d Rijn. Telefoon 01718-2843. 0 Attentie! Bankstellen per week vanaf f 10, eethoeken per week vanaf f 5, complete slaapkamers per week vanaf f 10. vloerbedekking (alle soorten) per week f 10, gas haarden compleet geïnstal leerd per week f 10. Postbus 294, Leiden. 0 Gas-, oiie- en kolenhaar den. Gasfornuizen, kookpla ten, komforen en geisers. Nieuw met 10 tot 30 procent korting! Caron, Haagweg 15. Tel. 4044, Agnes, Oude He rengracht 19, tel. 20587. 0 Verloofd? Stuur ons ook een kaartje. Wij hebben dan een aardige verrassing voor u klaarliggen. Oudshoorn, Haarlemmerstraat 160-165b, Leiden. 0 Gebroken ruiten, glas-in- lood-reparatiesworden door mij met spoed hersteld. Ook levering ventilatoren. Glas reparatiebedrijf D. Galjaard De Sitterlaan 76, tel. 32916. 0 lste en 2de hypotheek, rente vanaf 6 3/4 pet. 5 tot 10 jaar vast, met of zonder aflossing. Boetevrije aflos sing 10 pet. per jaar moge lijk. Bur. F. Heijnen, Hoge- woerd 124, Leiden. Telef. 20098. 0 Financiering voor auto's. woonboten en machines. Snelle afwikkeling. Vraagt inlichtingen bur. F. Heijnen, Hogewoerd 124, Leiden. Tel 20093. 0 Autoschade en expertise snelle afwerking. Eig. plaat werkerij en spuitinrichting. Blonks Autobedrijf, Nieuw straat 33-41, Leiden. TeL no. en prijs bij het verkoopkan toor van Melchers Markie- zenfabriek C. E. Jedeloo. Juffermansstraat 35. Oegst- geest. Tel. 01710-53105. 0 Nieuwe auto's zonder chauffeur. Nieuwste model len o.a. Taunus 17M, Opel Rekord, Volkswagenbusje m. open dak. Garage Werkho ven, Maredijk 34a. Telef. 22300 - 32735. 0 „Rosine" geeft de hoogste prijs voor goud, zilver en ju welen. Grote keuze in ver lovingsringen, gouden, zil veren en verzilverde artike len. Het adres voor alle re paraties en uurwerken. Steenstr. 16. Tel. 26854. 0 Paraplu reparatie (ook voor opvouwbare) '.vandel- stokken, invalidestokken, rubberdoppen. Reparaties worden alleen aan de zaak aangenomen. Paraplu-ma gazijn Van Oerle Haarlem merstraat no. 95. 0 Markiezen. Rolschermen Al. Jalouzieën Grootste sor tering zonwering. Prima af werking. Vraagt inlichtingen 0 Weggelopen magere, witte poes met grijze vlekken en een grijze staart. Hij is ge zien tussen Burggravenlaan, de Laat de Kanterstraat en Roodenburgstraat. Terug te bezorgen tegen kleine ver goeding. Pr. Hendrikstraat 12. Succesvol bureau met meerdere vestigingen zoekt serieuze kennismaking voor vlot vrolijk meisje, gerefor meerd. 24 jaar met jonge man, goede alg. ontwikke ling, veelz. belangstelling Heemstede, Postbus 8, teL 023-16449. 0 Succesvol bureau m. meer dere vestigingen z. kennism. v. charmante opgewekte on derwijzeres, gereformeerd, 26 jaar, m. veelz. belangstelling Dordrecht, Beekmanstraat 99. telefoon 01850-40353.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 8