Kamer van Koophandel wijst koopavond af EEKAGENDA Lekker zingen in vrede, vrijheid en gelijkheid 16 A. Koningsveld werd voorzitter Kamer van Koophandel post vóórde LYCEUM, SPORTHAL EN BIBLIOTHEEK PRISMA ;,en Forum over verhouding Oost en West GOUDEN RING Buslichtingen in december :«ni '««nieuwe leidsb courant dinsdag 10 december 19<s8 I Leidse middenstand is er nog niet rijp voor LEIDEN Onder leiding van de heer C. F. Meerpoel besprak de Kamer van Koophandel gistermiddag het „koopavond-rapport" van de middenstandscommissie, opgesteld op verzoek van B. en W. van Leiden. Burgemeester Van der Willigen, wethouder Menken en PvdA-fractie- voorzitter Van Aken toonden op de tribune hun belangstelling voor deze openbare behandeling van het Kameradvies. Over dit negatieve advies schre ven wij onlangs uitvoerig. Het is onder meer gefundeerd op een grote enquête onder de Leidse midden standers; het merendeel van hen ver klaarde zich tegen een koopavond. Waarschijnlijk zal volgende maand de gemeenteraad zich met deze zaak gaan bezig houden. De behandeling van het concept advies door de voor een groot deel uit niet-Leidenaars bestaande Kamer leverde nauwelijks nieuwe gezichts punten op. Er zat weinig lijn in de discussie en toen er ten slotte met handopsteken moest worden gestemd, duurde het nogal even voordat men precies wist waarover men stemde. In elk geval werd het advies onver anderd goedgekeurd zodat het nu of ficieel wordt voorgelegd aan B. en W., die er gebruik van zullen maken bij het samenstellen van hun pre-ad- viea aan de raad. Leefbaarheid Enkele punten uit de discussie: Dienstbaarheid, een belangrijk fa- eet van de middenstand, ook in het kader van de leefbaarheid van Lei den, wordt hier blijkbaar geweigerd, aldus de heer G. Groen. V. en D.-directeur mr. W. J. M. Kerckhoff vond, dat de leefbaarheid van Leiden meer wordt bevorderd door een gemakkelijker bereikbaar heid van het centrum en door het maken van voldoende parkeergele genheid dan door het instellen van een koopavond, die voor het zaken leven kostenverhogend werkt, onder meer doordat het jongere personeel 's avonds niet mag werken en dus door invallers moet worden vervan gen. Ook liggen de loonkosten in de avonduren hoger. Voorzichtig De heer Meerpoel zei als discus sieleider, dat men voorzichtig moet zijn met het hanteren van de cijfers van het rapport. Er moet ook reke ning worden gehouden met „visie op de toekomst". De heer G. J. den Heeten betreur de het, dat de Leidse middenstand nee heeft gezegd, terwijl in vele om liggende gemeenten wel koopavon den worden gehouden. Volgens de heer L. R. van Vliet heeft de Leidse middenstand er duidelijk blijk van gegeven nog niet rijp te zijn voor een koopavond. Ir. Fockema Andreae n Friesland overleden LEIDEN In Beesterzwaag over leed op 64-jarige leeftijd mr. S. J. Fockema Andreae, rijksarchivaris in Friesland en oud-secretaris van het Hoogheemraadschap van Rijnland, i Na zijn studie in Leiden was hij ran 1927 tot 1934 in dienst van tijnland. Na verschillende functies n overheidsdienst te hebben be deed, kwam hij in 1948 terug bij lijnland, nu als secretaris. In 1959 nam hij afscheid in verband met :tfn benoeming tot directeur-afde- ingschef van de afdeling water- latsrecht van het ministerie van keer en waterstaat. Hij bleef dit zijn benoeming in Friesland, me- io 1963. De crematie heeft in alle stilte Academische examens leiden, O december Gealaagd: doet. It. antrop.j mej. CCS Oedayra- Varma (Lelden); doet. ex. fiscaal de heren J Lunneker (Ooster- sn E r Berkher (Vughf, LEIDEN Tij dens de gister middag gehou den openba re ledenverga dering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland werd de heer A. Ko ningsveld tot voorzitter kozen als volger van ir. J. J. G. van Hoek, die om gezond heidsredenen is afgetreden. De heer Ko ningsveld, 48 jaar, is sinds 1957 president- directeur van Koningsveld en Zn. N.V. Sinds januari van dit jaar is hij lid van de Kamer van Koophandel en als zodanig benoemd door de Leidsche Vereeniging van Industrieelen, waarvan hij plaats vervangend voorzitter is. Hij be kleedt voorts verscheidene bestuurs- Ir. Van Hoek A. Koningsveld. Dinsdag 10 december Schouwburg, 8 u.: Studio met „O O". Stadhuis, 7 tot 8 u.: spreekuur Bouw- Diids Ned. Gemeenten. Breestr. 19, 7 tot 8 u.: spreekuur Chr. migratiecentrale. Gehoorzaal, 8 uur: kunstkring Voor Al- n, Ardlto-kwartet. Woensdag 11 december Trouwkamer stadhuis, 4 tot 6 uur: ireekuur soc. raadsvrouw. Pieterskerk, 7.15 u.: avondgebed. Schouwburg, 8 u.: K. en O., Nieuw ott. Toneel met „Plaza Suite" (NeU Sl- on). Camera, 7 en 9.15 u.: K. en O., film lgh and Low. Kleine zaal Gehoorzaal, 2.30 u.: afd. ilden Ver. Hulsvrouwen, ledenvergade- ng met kienen. Geref. Kerk Oude Vest, 7.45 ich-concert Jeugd-Kamerorkest. Donderdag 12 december De Goede Herder, wljkgebouw Oude at, 8 u.: De Schakel, ds. J. P. van Roon atwlJk)over de positie en de taak van gemeente van Christus ln deze moder- wereld". Btadhuis, 7.30 uur: begrotlngsvergade- ïg gemeenteraad. BchdUwburg, 8 u.: K. en O.. Nieuw *t. Toneel met „Plaza Suite" (NeU Sl it). dei .iprcuuutzaai, t DOS. Jehoorzaal, 8 u.: uitvoering gym- Vrijdag 13 december ichool Haagweg 4, 8 uur: filmavond Ver. (Meerlingen. itadhuis, 'l en 7.30 uur: begrotingsver- dering gemeenteraad. Ut. Brandsmalaan 76, 8 tot 10 u.: han- aft narbeid clubhuiswerk. Boshuis, achter Hoflaan 74, 7 tot 9.30 u.: Uclub voor verzamelaars, ja- S bazaal Den Burcht, 8 uur: Slnter- savond Friese Vereniging. „Gehoorzaal, 8 uur: uitvoering gym- pUekver. DOS. Zaterdag 14 december Schouwburg, 8 uur: Tot Ieders Genoe- n met „Narcose" (Wlm Dumont). JEGSTGEEST Het witte Huls, 2 tot 0 uur: Schaaksoc. Palamedes APOTHEKEN eopend voor spoedeisende gevallen: za Apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313. ;e-9otheek R. van Breest Smallenburg te Iderdorp en de Oegstgeestse Apotheek n de gehele week geopend. Behandeling oa ongevallen >e poliklinische oehandeiing na ongeval- wordt van dinsdag 12 uur Cs middagsi woensdag 12 uur waargenomen dooi Dlaconessennuls Van vrijdag 12 uu» zaterdag 12 uur door bet St. Ellsabeth- kenhuls (Hooigracht) Op andere werk- i en op zondagen door bet Acade- Ziekenhuis. Films rim Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): Het won der Uefde (18 jaar); vrijdag- en za ngavond 11.30 uur: Het dagboek van Cl0 Kamermeisje (18 jaar). uldo (2.30, 7 en 9.15 uur); De meedo- .taloze achtervolger (18 jaar). LiI'lutor (2.30, 7 en 9J5 uur): De jonge 'en (18 jaar). at (2.30, 7 en 9.15 uur): Het gaat er aan toe (14 jaar); vrijdag- en zater- ivond 11.30 uur; De muis die brulde leeftijden), studio (2.30,7 en 9.15 uur): De pussy 's van het Oude Rome (alle leeftijden). Trianon (2.30, 7 en 0.15 uur); Les bi- Pol-Mi (18 jaar). ling Bezoekuren ziekenhuizen i-Academisch ziekenhuis voor patiënten sch klasse la, lb en 2e: dagelijks 10 20— X 14.30—18 en 19-20 uur. oor patiënten ln klasse s. maandag. Wnidag. donderdag en vrijdag 18.15— dinsdag 13—14. zaterdag 1516. zondag *~"":n christelijke en nationale teest- 'te; «en 14-30—18 uur. ciTtl Vrouwenkliniekmaandag tjn. vrijdag -19 30. uur. zaterdag 1530—16J0 uur. dagelljga 1030—liJO. 14—16.30 en 19-20 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 18 resp. 12 laar alet worden toe gelaten. In het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bU een patiënt worden toegelaten. Dtaconessenbuls Lelden; derde klas da gelijks 2 tot 3. dinsdag donderdag en zondag bovendien van 7 tot half 8; twee de klas dagelijks van 2 tot 2 en van 7 tot 8; eerste klas dagelijks van U tot 12. 2 tot 3 en 7 tot 8. Ellsabethzlekenhuis Lelden: derde klas dagelijks van 2 tot 1 en 's avonds van kwart voor 7 tot half 8. kraam afdeling dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half 8; tweede klas da gelijks van half 12 tot 12, 2 tot 3 en kwart voor 7 tot half 8; eerste klas dagelijks van öaLf 12 tot half 8 Annakllnlek Lelden; dagelijks van naü twee tot half drie en bovendien op dins dag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven, Klassepatlënten dagelijks van half twee tot half vier en elke avond van zeven tot acht Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 1430 uur, zod- dag 11 tot 12 en 2 tot 3 uur. ALPHEN-Rljnoord; alle Klassen dage lijks van half 5 tot half 8. op zondag van 4 tot half 8. Kinderafdeling dagelijks van 3 tot 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een balfuurje voor vaders van 6 tot half 7. KATWIJK Zeehospitium, jongkllnlek dagelijks van half 3 tot hall 4 dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc- af deling dagelijks van hall tot htilf 5. Revalidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van ball 3 tot half 6; Revalldale- centrum kinderen woensdag van 7 tot 8. zaterdag en zondag van hall drie tot half vijf. Longkllniek en tbo-afdellig Kinderen woensdag van t tot 8 en zate, dag en zondag van half 3 tot hall 4. NOORD WIJK Sole Mlo Klasse-p» tienten dagelijks van 3 tot nalf 5 en 's avonds van 7 tot 8; zaatpattenten zon- dgs van 1 tot 3, dinsdag van 1 tot hall 3. donderdags van ball 1 tot half en zaterdags van I tot half S. Musea en Hortus Museum Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 6 u.. ook zaterdag, zondag van t tot 6 uur. Museum Oudheden, Rapenburg: op werkdagen van 10 tot 5 u. ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur Steel Museum De Lakenhal, Oude Sin gel: op werkdagen van 10 tot t il. zoo- dags van 1 tot 4 uur Hortus Botanicus (Rapenburg!: op werkdagen van 9 tot 12 eD van 2 tot 6 uur, kassen zaterdags en zondags geslo ten Tentoonstellingen Rijksmus. volkenkunde ziunertentoon stelling Viva Mexico (kenmerkende cul tuur-hlstorlscne facetten van net Mexlcc van vroeger en nu), tot 12 tan. 1989 Galerie Van der Vllst, Botermarkt 3: schilderijen Diana Vandenberg, potterle Carla van Ouwenaller, tekeningen Frans Eerkelens, grafiek Erik Pape, ceramiek Anke Blankevoort, bloemdecoratles Elisa beth van Sandlck, van 23 nov. tot 31 december. Lakenhal: tentoonstelling Inzen dingsaankoop 1968, tot 15 dec., dag 10 tot 16 u., zond. 13 tot 18 uur. Nleuwsteeg 11 (Galerie Walenkamp): Naturalistische situaties (L.A.K.) tot 18 dec., dlnsd. t.eun. vrljd. 1 tot 6 u.. zat. 2 tot 5 uur. Galerie 't Dulvenhuys, Rapenburg 94: schilderijen van Martin Tlsslng, tot 21 december. Trappenhuis Academie, Rapenburg 73: sereens van Bert van den Oever, tot 29 december. Mobiel kantoor A.N.W.B. Elke donderdag van 10 tot 4 u. op Lammermarkt, bij molen De Valk. functies in de grafische wereld, ter wijl hij in Leiden penningmeester is van de Culturele Raad en dagelijks bestuurslid van de Vereniging van belangstellenden in „De Lakenhal". Ir. Van Hoek, die door ziekte de gisteren gehouden vergadering niet kon bijwonen, is sedert 4 juni 1959 voorzitter van de Kamer ge weest, waarvan hij van januari 1953 af lid was. Ook was hij be noemd door de genoemde Ver eeniging van Industrieelen. De heer Van Hoek, 74 jaar, was van 1923 tot 1959 directeur van de N.V. Werninks Beton. Van 1962 tot 1966 was hij wethouder der ge meente Leiden. Aan ir. Van Hoek werd de gouden medaille van de Kamer toegekend. De Koning uit O de politiek LISSE De heer J. P. de Ko ning, het oudste raadslid, die sinds 1945 deel uitmaakt van de gemeente raad maakt thans de laatste zittings periode mee. Wanneer deze periode ten einde is, deelde hij mee, trek ik mij terug uit het openbare politieke leven. Wij vernemen dat hij de functie van fractievoorzitter voor de KVP al heeft neergelegd. Hij wordt als zodanig opgevolgd door de heer W. L. G. Schelberg, die volgende week bij de behandeling van de gemeente begroting de algemene beschouwin gen zal houden namens de KVP- fractie. HILLEGOM Eerder besloot de raad om de grondprijs voor 30 wo ningwetwoningen in het uitbrei dingsplan Meer en Dorp 3 vast te stellen op f 5600 per perceel. Thans is gebleken dat het Ministerie van Volkshuisvesting daarmee niet ak koord kan gaan. De grondkosten per perceel zijn nu vastgesteld op f 5385. De totale koopprijs van de grond voor 30 woningen en 4 gara ges zal moeten worden verlaagd van f 175.200 tot f 168.750. Briljante creaties van precisiekunstenaars. Ver fijnde sieraden die veel meer aangeven dan de juiste tijd. Het zijn horloges om te dragen bij Grote Gelegenheden. Met de wetenschap, dat U weinigen zult treffen met hetzelfde tijd- wijzende sieraad. Haute couture in horlogerie. Voor wie het zich kan veroorloven. HOFJUWELIER VAN ROSSUM DU CHATTEL EN DRIESSEN BREESTRAAT95 - LEIDEN -TEL. 01710-20092 LEIDEN Onvrede over het militaire machtsevenwicht tussen Oost en West beheerste gisteravond het forumdat door de studentenvereni ging Augustinus in Minerva werd georganiseerd. Een forum, bestaand* uit de Tweede Kamerleden dr. W. J. Schuyt (KVP), G. Ruijgers (PvdA), drs. A. M. de Boo (CHU) en A. G. van der Spek (PSP) aangevuld met de historicus dr. C. Lefeber, lid van de PPR, discussieerde onder leiding van de student L. M. van der Mey vaak op heftige toon met de nauwelijks tachtig aanwezigen. Constructieve politiek is mogelijk De heer Schuyt stelde, dat de in ternationale samenleving nog steeds in een feodale, middeleeuwse periode verkeert. Hij zag daarom de verhoging van de defensie-uitgaven met 225 miljoen, het kernpunt van de avond, als een helaas noodzake lijk kwaad. Wel weten we, zei hij, dat een echt conflict tussen Oost en West nu tot de onmogelijkheden behoort. Maar een botsing in de grensgebieden is denkbaar. De kern van het defensieprobleem ligt in West-Duitsland, waar Berlijn het grote struikelblok is. We moeten t machtsevenwicht via geleidelijke ontspanning verminderen. Als we niets doen. werkt dat ook provo cerend. Touwtrekken De heer Ruijgers vond het be lachelijk, dat de 225 miljoen in een mum van tijd kodnen worden op gebracht, terwijl een verhoging van de ontwikkelingshulp meit 90 mil joen er pas na maandenlang touw trekken door kwam. Centraal vond hij de zogenaamde 'crisisbeheersing' in de huidige militaire verhoudin gen. Maar de aanschaf van tanks heeft daar helemaal niets mee te maken. De heer De Boo constateerde een voudig, dat er twee machtsblokken A. van Gennip over Community-singing: LEIDEN „De community bij dit zingen is tweeledig: ten eerste doen alle scholen, dus alle gezindten mee. Ten tweede zijn de liedjes gekozen uit landen waar iets hapert aan de vrede, de vrijheid. Op het programma staan onder meer een Spaans, een Tsjechisch, een Israëlisch en Zuidamerikaans lied". Enthousiast vertelt staatsweten schappen-leraar A. van Gennip over de community-singing, die dit jaar voor de vierde keer plaats heeft. „Het is allemaal begonnen op een klasseavond in oktober '62. Een paar leerlingen zongen een Frans chan son. Toen kwam by my het idee op om met een stel ,zo maar" te gaan zingen. Ik koos liedjes uit die een beetje swingen, en dat trok ontzet tend veel mensen. Ze hoefden niet mooi te zingen als het maar met ple zier ging. Binnen een maand had ik zo'n honderdvyftig man om me heen staan. Dat waren alleen maar leer lingen van het Bonaventura-college. Onze buren, het Christelijk ly ceum, kenden we eigen nauwelijks. Waarom zouden we die ook niet la ten meezingen? Allerlei collega's be gonnen te vragen: Waar doe je dat nou voor, wat wil je daar nou mee? Ik wilde er niets mee. Die mensen vonden het fijn om te zingen, zonder dat het „ergens voor was". Toch leek het me een geweldig plan om vlak voor kerstmis midden in de stad met al die enthousiaste zangers kerst liederen te gaan zingen. Ik koos de trappen van het station uit, omdat ik als „dirigent" dan een aardig overzicht had over het hele stel. Met duizend man ging dat ook best. Als tijd leek me de zaterdag morgen het meest geschikt, omdat het dan zo lekker druk is in de stad. Teveel t"\e tweede keer ging het ook nog wel voor 't station. Maar in 1966, de derde keer deden zoveel mensen mee, dat het onmogelijk meer ging. Ik heb toen voor elkaar gekregen dat we op het Stadhui.-plein mochten staan. Dat jaar verzorgde de politie- fanfare de muzikale begeleiding. Dat doet ze dit jaar weer. Er doen dit jaar ongeveer 4500 scholieren mee. Het is niet zo gemakkelijk om 4500 stemmen gelijk te laten zingen. De politiefanfare houdt dat aardig in de hand. Er spelen ongeveer tien leer lingen, blazers, mee met het politie- orkest. Dan zijn er nog de vijftien gitaristen. Stadsbeiaardier Rien Rit- ter zal af en toe zijn carillon laten horen. Het programma is samengesteld door een aantal leraren. Van elke school één. Hiermee voorkom je dat er liederen worden gezongen die te gen de één of andere opvatting in druisen. Jules de Corte Tie liedjes worden aan elkaar ge- praat door vier tekstlezers, die alle scholier zijn en door Jules de Corte. Deze zanger heeft zich bereid verklaard naar Leiden te komen en heeft voor deze gelegenheid een spe ciaal spreeklied geschreven. De negerzanger Charles Fulton, die veel op schoolconcerten zingt, zal een spiritual, Give me that old- time religion, voor zijn rekening nemen. Hoe we het voor elkaar krijgen om vier-en-een-half duizend men sen, die alle op verschillende scholen zitten toch te laten samenzingen? Ik geef ook les op het Adelbert-college in Wassenaar. Een jaar van tevoren neem ik met de Adelbert-leerlingen het hele programma door. Daar worden bandjes van opgenomen, die op het ogenblik langs de scholen cir culeren. Een leraar neemt het op zich om zijn leerlingen alle liedjes te leren. Vrijdag komen alle leerlingen van alle scholen by elkaar in de NZH-hallen om de generale repeti tie te houden De nacht van vrijdag op zaterdag slaap ik niet. Iedere keer naar bui ten rennen om te kijken of het niet zal gaan regenen. Maar ik zal het wel blijven doen zolang het goed gaat. Zingen in vrede, vrijheid en gelijkheid." tegenover elkaar staan. Een begin van toenadering zou zijn, wanneer de contacten met het oostblok zou den worden uitgebreid. Ook meende hij, dat de regering het punt van erkenning van de Oostduitse Repu bliek in overweging zou moeten nemen, al zag hij het eerder al* een resultaat van toenadering. De heer Van der Spek dacht, dat de regering de inval in Tsjechoslo- wakije gebruikt heeft om de defen sie-uitgaven extra te verhogen. Uit de defensie van vóór de inval blijkt, dat de regering toen al meer aan de landsverdediging wilde uitgeven. De toestand nu biedt een wanhopig perspectief. Zelfs wanneer er scherpe controle zou komen op de atomaire bewapening, is er aan de bacteriologische oorlogsvoering nog helemaal niets gedaan en deze wa pens zyn even vernietigend. Daar om is het beter om Sowj et-Rusland nu het vertrouwen te schenken dan door te gaan met de bewapenings wedloop. In een gloedvol betoog stelde de heer Lefeber dat een constructieve politiek op zeer korte termijn moge lijk is. Op het ogenblik is hel vooral de angst, die de politici be heerst en die hun het idee bijbrengt dat de tegenstander een soort Hitier is. „Waarom beheersen nog steed* Duitse generaals de Navo?", vroeg hij zich af. En hij wierp de heer Schuyt een citaat van de televisie-uitzending met kardinaal Alfrink voor de voe ten, waar deze zei: „We moeten op een nieuwe wijze over oorlog en vrede denken en die nieuwe gedach te moet ook in een nieuwe politiek worden uitgedrukt". Daarop ontwoordde de heer Schuyt en hij gaf daarmee tege lijk het dilemma aan: Kardinaal Alfrink zei ook: een militair ant woord is niet het enige antwoord en het is niet de enige stap op weg naar ontspanning. Maar het is nu in ieder geval een van de antwoor den, voegde hy daar nog aan to^ Bromfietser slipt en botst tegen auto KATWIJK De 56-jarige P. van der Horst uit de Tijmstraat is gis termorgen om elf uur in de Zuid straat, doordat hij met zijn brom fiets slipte, in botsing gekomen met een personenauto. Hij liep een diepe hoofdwond op en is naar het academisch ziekenhuis te Leiden gebracht- zoekt U een voor dame of heer JUWELIER v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 heeft hem. Ook in briljant Altijd voordelig. 's Maandags gesloten. LEIDEN/LEIDERDORP/OEGST- GEEST Op de dinsdagen 24 en 31 december zal de lichting van de brie- venbusen plaats hebben om 5 uur 's middags inplaats van 7 uur 's avonds. Om kwart over 7 wordt de brievenbus van het hoofdpostkan toor Gerestraat voor het laatst ge licht op genoemde dagen. PRISMA lierenliorloges 1) matgeslepen edelstalen horloge met glanzend-blanwe wijzerplaat 119.- 2) plat automatic horloge mét datum inedeldoubló 169.- Feest in Oegstgeest voor OEGSTGEEST De opening van het nieuwe Rijnlands lyceum, de sporthal en de nieuwe ruimte voor de openbare bibliotheek gaat met een groot aantal festiviteiten gepaard. Van enkele evenementen maakten wij reeds melding, van andere (merendeels die voor de leerlingen en docen ten van de school) nog niet. Zo begint de feestweek voor de school al op woensdag 18 december om 8 uur 's avonds. Dan wordt een show voor de leerlingen gebracht, op donderdag 19 december van 9 tot 2 uur gevolgd door een „lijn- bal". Om 2 uur wordt de in de laatste weken gevoerde actie Aqua de Dios afgesloten met een fancy fair. Dit alles in het oude gebouw aan de M. H. Tromplaan. Voor leer lingen, docenten en medewerkers wordt dan om 3 uur de nieuwe school geopend, waarna om 8 uur nogmaals de show over het voetlicht wordt gebracht. Officieel Vrijdag 20 december is „de offi ciële dag". Burgemeester jhr. T. A. J. van Eysinga opent dan om half tien de nieuwe bibliotheekruimte (met tentoonstelling) en om half elf de school zelf plus de sporthal. Hiervoor wordt een groot aantal genodigden verwacht. Om half één begint een receptie met de mogelijkheid voor ouders om de school te bekijken. Oud- leerlingen kunnen dat tijdens de reünie van 6 uur eveneens doen- Genodigden en oud-leerlingen kun nen vervolgens om 9 uur de derde opvoering van de show bijwonen. Sport Zaterdag 21 december staat voor namelijk in het teken van de sport. De Sportraad heeft namelijk een interlandontmoeting Nederland Hongarije volleybal dames georga niseerd, die om 2 uur begint. Zon dag 22 december van half 2 tot 3 uur en maandagavond 23 december van 8 tot 10 uur worden voorts demonstratiewedstrijden gehouden in de sporthal. Zaterdag zijn er overigens ook om 6 uur een gezameruyke maaltijd van docenten en medewerkers en om 9 uur een feestelijk bal. Belangstellenden kunnen ten slotte op zondag 22 december om half één en op de beide kerstdagen van 2 tot 4 uur de nieuwe school bezichtigen. In en om het gebouw wordt een tentoonstelling inge richt van werken van Horn, Claus en Visser.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 3