Tegenclassis 1 in Kampen Naaimachines waren jaar oud XD I LfPi Kaarten vervangen passen Evangelische Omroep wil in 1969 in ether Een woord voor vandaag Uw probleem is het onze.... Kerkedag 1971 beperkt aantal deelnemers Geref. mannenbond verkoopt bondshuis Hongaarse kerken houden subsidie IN GORKI MEESTE KINDEREN NOG ALTIJD GEDOOPT Te veel geld voor defensie, te weinig voor ontwikkeling jjïïikfiB Regering volgt SER-advies blindelings Classis moet elders vergaderen ,Jk, lk ben het die uw overtredingen uitdelg om Mijnentwil en lk gedenk uw zonden niet", spreekt God. En in Jesaja 44 lezen we verder: ,Jdaak Mij indachtig, laat ons tezamen rich ten." Het is een woord waar wij telkens weer aan herinnerd moeten worden. God is geen God die er op uit is om te straf fen en te veroordelen. Hij is een God van vergeving, van ge nade. Staan we wel voldoende stil bij het wonder van vergeving? Ons probleem is niet dat wij gezondigd hebben en dat God nu een nieuw begin met ons wil maken. Het gaat veel dieper. Onze moeilijkheid is dat de God die een nieuw begin gemaakt heeft telkens weer in ons teleurgesteld wordt, omdat wij steeds weer geneigd zijn Hem de rug toe te keren en onze eigen weg te gaan. En soms komt de gedachte bij ons op, als het besef doorbreekt dat wij alweer God vergeten hebben: Zal het nu niet te laat zijn? Wil Hij ons nog wel vergeven? Wij hebben, wat Jesaja zo beeldend noemt: God moeite aangedaan met onze onge rechtigheden. Maar Christus werd geboren om ons er aan te herinneren dat God niet zeven maal vergeeft, maar zeventig maal zeven maal. Wij mogen altijd weer met onze zonden tot Hem komen. En waar waarachtig berouw is zal Hij ze zo volkomen uitdel gen, dat als we een volgend maal weer moeten komen, het voor Hem voor de eerste keer is. We lezen vandaag: Daniël 6 vers 15-29. Meer projecten voor Kom over de Brug Brieven die niet rijn voorzien van naam en adres kunnen niet In behandeling worden genomen. Ge heimhouding Is verzekerd. Vragen die niet onderling met elkaar In verband staan moeten ln afzonder lijke brieven worden gesteld. Per brief dient een gulden aan postze gels te worden Ingesloten. Vraag: Uit Noorwegen hebben we een rendiervel mee naar huis geno men. In de winkel waar we deze kochten vertelde men ons, dat we het vel op een ondergrond van ta pijt moesten leggen en beslist niet voor een brandende kachel. We heb ben de raad opgevolgd, maar drie maanden nadat we de huid in huis hebben genomen, liggen er nog elke dag losse haren over de vloer. Mag men over een dergelijk vel niet lo pen? We kregen de raad het vel af en toe in de regen te hangen. Is dat wel goed? Antwoord: Er Is wat misgegaan, hetzij met de bereidirig, hetzij dat het geen goede wintervacht is ge weest. Probeer de huid goed te krij gen door deze opnieuw te prepare ren. Maak deze eerst soepel en vochtig door langdurig te kneden zoals de huisvrouw de was kneedt. Haal de huid ook eens gedurig met de binnenkant over een harde hoe kige kant heen en weer. Maak vervolgens een bad gereed in de verhouding van 250 gram zout, 500 gram aluin in 6 liter water. Wanneer u aan deze oplossing niet genoeg heeft, neem dan het dubbele of een ander -veelvoud in dezelfde verhouding. Breng dit mengsel aan de kook en laat het daarna afkoelen tot 25 30 graden Celsius. Breng de huid hierin en dan moet u rekken en kneden bij herhaling. De huid moet 20 uren in het bad staan. Daarna haalt u deze eruit, knijp goed uit en hang de huid te drogen in de -wind, maar niet in de zon. Gedurende het drogen moet ,u de huid enige malen oprekken. Vraag: Naar mijn weten bestaat in ons land geen bankgeheim. Nu werd me gezegd dat de handelsban ken wel inlichtingen verstrekken doch de spaarbanken niet Is dat juist? Bestaat er in Zwitserland wel bankgeheim? Zijn er in Nederland agentschappen, die spaargelden op nemen ten behoeve van dat land? Antwoord: Na de tweede wereld oorlog is in ons land het fiscaal bankgeheim afgeschaft. Tegenover ieder ander is het bankgeheim ech ter ten volle van kracht. Schending van bankgeheim is strafbaar. In Zwitserland bestaan strengere bepa lingen ten aanzien van het bankge heim, hoewel het ook daar niet absoluut is en de fiscus ook daar zijn maatregelen weet te treffen. Er zijn geen agentschappen van Zwitserse banken in Nederland voor welke een andere regeling zou gel den dan voor Nederlandse banken. Vraag: Is het mogelijk een te lescoop-kijker in elkaar te knutse len? Antwoord: Wij verwijzen u naar het Boek over telescoopbouw van Ruge: Bouw zelf een telescoop (1961). Vraag: Sinds 14 dagen is er in de kopjeskast, waar ook serviesgoed in staat, een vieze rotte-vis-lucht. Verschillende malen is de kast van boven tot onder schoongemaakt. Maar de lucht is er niet uit. Het komt van onder af. Antwoord: Nu u de kast goed heeft gereinigd, kunnen we aanne men dat de stank wordt veroorzaakt door het kadaver van een rat of een muis onder de vloer. De vloer zal dus moeten worden opengemaakt. Als dit een grote operatie blijkt te zijn, moet de huisbaas die betalen. Een klein karwei komt voor uw re kening. Vraag: Waarvoor worden de bla deren van mijn poederkwastplant en mijn Kaaps viooltje zo geel? Ze staan op de vensterbank in de mid dagzon, boven de centrale verwar ming. Antwoord: Ze moeten tegen mid dagzon beschermd worden. Centrale verwarming houdt bovendien de lucht te droog en te warm; houd de planten wat vochtiger. Zomers wat bijmesten. Kritiek op nieuive opzet (Van onze kerkredactie) FRANKFORT Als de voor lopige commissie van voorberei ding haar zin krijgt, zal de eerste gemeenschappelijke Kerkedag van protestanten en rooms- katholieken (Pinksteren 1971 in Frankfort) het karakter krijgen van een werkbijeenkomst met een beperkt aantal deelnemers. Er zullen vijfhonderd pro testanten en vijfhonderd rooms- katholieken worden uitgenodigd. Men is er in de Bondsrepubliek niet bepaald enthousiast over. Er is al gesproken van een „Kerkedag ach ter gesloten deuren". Tot nu toe waren zowel de Kerke- dagen als de Katholiekendagen open voor ledereen, zodat er altijd verras singen mogelijk waren. De protestantse journalist Ansgar Skriver sprak in een gesprek voor de Noordduitse radio van een terugval achter concilie en oecumene. Deze Kerkedag dreigt een functionarissen- dag te worden. Het pinkstertreffen van 1971 moet open en oecumenisch zijn of anders wordt het een fiasco, meende hij. De werkgroep Kritisch Katholi cisme, die sinds de Katholiekendag van dit jaar in Essen actief is, heeft in een open brief het vermoeden uit gesproken, dat de organisatoren door beperking van het aantal deelnemers willen voorkomen, dat het weer als in Essen tot een openlijk conflict tus- HUIS TER HEIDE De gerefor meerde mannenbond heeft zijn bondshuis te Huis ter Heide ver kocht. Er komt een engros-zaak in sportartikelen in. Reeds eerder was het bondsbestuur tot de conclusie gekomen, dat het bondshuis een kapitaal vertegen woordigde, dat de bond beter en effi ciënter zou kunnen gebruiken. Bo vendien werden onderhoud en ex ploitatie voor het teruglopend leden tal een te zware last. Het wachten was alleen nog op een geschikte ko per. Uitgezien zal nu worden naar een veel kleinere woning, waarin de ad ministrateur, de heer A. Span kan wonen en het bondsbureau zal wor den ondergebracht. De bondsdag zal volgend jaar in Vlissingen worden gehouden op za terdag 17 mei. Dr. C. Gilhuis uit Den Haag zal spreken over de gezagscri- Priesters gestraft als spionnen BELGRADO Een Joegoslavisch gerechtshof heeft de orthodoxe pries ters Alexander Pipilefski en Janko Stanitsj veroordeeld tot twee en 4.5 jaar gevangenisstraf. Zij zouden ge werkt hebben voor een buitenlandse inlichtingendienst. sen bestuur en bestuurden in de kerk komt. In Frankfort zelf is de vrees uit gesproken, dat een gesloten Kerkedag wel eens verkeerd zou kunnen vallen in deze stad, die een sterke atheïstische en onkerkelijke on derstroom heeft. Deskundigen Burgemeester Albrecht Beckel van Münster, de voorzitter van het co mité, dat de Katholiekendagen orga niseert, heeft zich tegen de beschul digingen gekeerd. Volgens hem is het nodig, dat op deze eerste ge combineerde Kerkedag beide gesprejk partners vertegenwoordigd zijn door hun deskundige en representatieve mensen. Hij heeft verder meegedeeld, dat drie thema's aan de orde zullen ko men in de werkbijeenkomsten: de si tuatie van de mens in de industriële samenleving, de positie van de christen in de politieke en maatschappelijke orde en de onder linge verhouding tussen de kerken in Duitsland. Verder komen er openbare forumbijeenkomsten. BOEDAPEST De Hongaarse rege ring heeft besloten, de subsidiëring van de kerken te verlengen tot eind 1974. De kerken hadden hierom ge vraagd. In 1948 was bepaald dat de subsidie aan de kerken geleidelijk minder zou worden en eind 1968 definitief zou worden beëindigd. Tot nu toe compen seerde de regering elke verlaging van het subsidiebedrag steeds door buiten gewone uitkeringen, zodat dit jaar nog negentig procent werd uitbetaald van het bedrag van 1948, te weten 68 miljoen forint (21 miljoen gulden). Dit bedrag zal nu nog zes jaar wor den uitgekeerd. De subsidie wordt voornamelijk gebruikt ter verhoging van de predikantstractementen. (Van onze kerkredactie) KAMPEN Als gevolg van de moelijkheden in de Gerefor- meerde Kerken (vrijgemaakt) is er nu ook in het ressort Kampen zaterdag een tegenclassis ge- j vormd. Deze tegenclassis bestaat uit ('ge deelten van) kerken, waarvan be kend is, dat zij zich conformeren aan wat we nu maar even de Kamp huis-lijn noemen, en die achter de besluiten staan, die de 'buitengewo ne synode van Overijssel inzake het conflict in Kampen 'heeft genomen. De bestaande classis Kampen heeft nog igeen uitspraak gedaan ten aan zien van de Overijsselse 'besluiten. Er is een commissie gevormd, die naar verwacht wordt in januari met voorstellen komt. „Terwijl wij nog bezig zijn ons te bezinnen, hebben zij niet willen wachten en al een tegenclassis ge vormd. Daarmee hebben zij nu in feite voor ons de weg voor revisie opengebroken", zo zei men ons van de zijde van de bestaande classis. Als straks de particuliere synode van Overijssel weer 'bijeen komt, zo rederneert men, dan zullen zich twee classes Kampen presenteren en dan is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat de oude classis 'buiten 'het kerk verband zal worden gezet. Op 14 december komt de oude classis bijeen en op 28 december de tegenclassis. Met 7800 zielen is Kampen op twee na de grootste classis in de Gere formeerde Kerken (vrijgemaakt). Vijf van de twaalf kerken in dit res sort zijn gescheurd: Creil, Kampen, Oostëlijk-Flevoland, Steenwijk en Zwartsluis. De andere 'kerken zijn Blokzijl, Emmeloord, Marknesse, Naigele, Urk, Vollenhove-Cadoelen en IJsselmui- den-Grafhorst. Van dezen heeft Na- gele zich bij de tegenclassis gevoegd. Urk en Vollenhove-Cadoelen hebben dat (nog) niet gedaan, maar wel reeds de besluiten van de buitenge wone synode van Overijssel gerati ficeerd. (Van een onzer verslaggeefsters) AMSTERDAM Het aantal projecten, dat op dit ogenblik geld van de actie Kom over de Brug heeft gekregen is 140. In januari volgt een uitkering aan nog veertig projecten. Inmiddels is de lijst van ge adopteerde projecten van de kerken overzee aangegroeid van de ge raamde 140 tot 207. De grote opbrengst heeft dit mogelijk gemaakt. Nieuwe berichten over Kom over de Brug spreken oudere vaak te gen, maar dat is in dit geval een goed teken. Meer projecten namelijk, dan tot nu toe was bekendgemaakt, delen in 1968 nog van de goede re sultaten van de landelijke actie, die dit jaar in maart werd gehouden. kom over de brug Waar gaat het geld heen? Om in het kort enkele voorbeeldèn te noe men uit de laatste berichten: naar het Mississippi Delta Pastoraat in de Verenigde Staten, het vormingscen trum op Malang op Oost-Java, naar indianendorpen in Paraquay in Zuid-Amerika, een school en een zie kenhuis in Kongo, naar een oplei dingscursus in Algiers, naar „die christelijk instituut van Suidelik Af rika", naar een scholierencentrum in Roeanda en naar een protestants zie kenhuis in Napels. Freedom City Nader uitgewerkt houdt bo venstaande in, dat aan het Mississip pi Delta Pastoraat in Noord-Amerika, waarvoor de arme negerbevolking „Freedom City" wordt gebouwd Kom over de Brug ƒ250.000 afdroeg. Uit een brief blijkt, dat het ge meenschapscentrum voor de nieuwe plaats voltooid is en dat begonnen is aan twee van de vijftig te bouwen woningen en dat men ook bezig is een nieuwe school te maken. Het christelijk, cultureel en maatschappelijk vormingscentrum in Malang op Oost-Java wordt officieel op Tweede Paasdag geopend, maar het is nu al onder de pannen, drie maanden nadat met de bouw werd begonnen. Kom over de Brug stelde de Regionale Raad van Kerken op Oost-Java hiervoor ƒ50.000 beschik baar. Met 130.000 van Kom over de Brug wordt in zeven indianendorpen in de Gran Chaco in Paraquay in Zuid-Amerika met de bouw van scholen gestart. Tot nu toe was daar geen enkele vorm van onderwijs, maar zelfs de schoolboekjes worden van het geld uit Nederland gedrukt. In Paraquay werkt het „Comité Soci- al-Economico Mennonita". Baptistenzendeling Edens, kreeg van Kom over de Brug-gelden een complete laboratorium-inrichting voor het Sona-Bata ziekenhuis in Kongo. Het laboratorium is een ei gengemaakt gebouw van cementblok- ken en kwam kortgeleden gereed. De Stichting Morgenlandzending kreeg 15.000 voor het werk in Al giers. Dat betekent voorlopig, dat twee naaimachines, die niet minder dan zestig jaar oud zijn, vervangen werden door nieuwe elektrische. Meisjes krijgen hier een opleiding op en vinden makkelijk werk op fa- brieksateliers. Zuid-Afrika Het christelijk instituut van Zuid-Afrika („Die Christelijke Insti tuut van Suidelike Afrika") ontving van Kom over de Brug 150.000. Dit werd voor drie urgente dingen besteed, a. Het maatschappelijk werk, vormingswerk en jeugdwerk onder de kleurling-migranten, die van het platteland naar de grote stad trekken; b. „De bevordering van de I eenheid onder christenen in een veel- rassig land", waarvoor een jonge Do minicaan zal worden aangesteld als theologisch adviseur en c. Het op richten van een Bantoe-kunstnijver heidscentrum met een reizend ad viseur, die de Bantoe-kunstenaars in hun woongebieden gaat opzoeken om voorlichting te geven over de verbe tering van hun produkten voor de commerciële afzet. In Roeanda wordt in het universi teitsstadje Butare een opvangcen trum gebouwd voor de protestante leerlingen van middelbare scholen. In de kerken van dat land was reeds geld ingezameld, terwijl ook het Cen trum voor Gereformeerd Jeugdwerk had toegezegd een deel van de kosten voor zijn rekening te nemen. Kom over de Brug heeft een derde deel van de kosten op zich genomen. En dat zijn dan weer de laatste berichten van de afwikkeling van de actie Kom over de Brug voor het werk van de kerken overzee. O NEW YORK De belastingbeta lers in de Westerse wereld dragen zoveel aan de militaire verdediging bij dat daardoor relatief weinig over blijft om de ontwikkeling van arme landen te helpen. Dit heeft de beheer der van het ontwikkelingsporgram- ma van de VN, Paul Hoffman, giste ren op een persconferentie in New York gezegd. Hij zei dat vorig jaar vier miljard dollar van het geld dat de belastingbe talers opbrachten ten behoeve van de arme landen werd gebruikt. Hoffman noemde dit '4 miljard voor construc tie en 160 miljard voor destructie'. Men moet volgens hem niet onge duldig zijn met de arme landen, aan gezien deze proberen in enkele tienta- l'rn jaren datgene tot stand te bren gen waarvoor de westelijke wereld tweehonderd jaar nodig heeft gehad. Enquête Limburg over vrouwelijke priester ROERMOND De 24 dekens in het rooms-katholieke bisdom Roer mond willen een schriftelijke opinie peiling onder de gelovigen in hun bisdom over de gehuwde priester en over de vrouwelijke priester.' Dit naar aanleiding van een open brief van. vier dekens, waarin zij zich uitspreken voor toelating van gehuw de priesters, in ieder geval in part-ti me verband en voor het gelijkstellen van man en vrouw, zodat ook de vrouw als priester dienst zou kunnen doen. VS WILLEN MEER TOERISTEN TREKKEN Onderwijs is in onze tijd een levensnoodzaak. Veel geld van de actie Kom over de Brug gaat daarom naar scholen in de ont wikkelingslanden. (Van onze kerkredactie) GORKI In een van de groot ste industriesteden van Rusland wordt nog altijd zestig procent van de baby's gedoopt. Dat blijkt uit een enquête die gehouden is in Gorki, een stad met 1,2 mil joen inwoners. Het tijdschrift van de liga van jon ge communisten Molodoi Kommunist, dat de uitslag van de enquête publi ceerde, knoopte er een bezorgd com mentaar aan vast over het voort bestaan van de godsdienstige tradi ties. Intensivering van de propaganda voor het atheïsme is volgens het blad noodzakelijk. Slechts één procent van de ouders had gezegd, dat „activisten" van de liga van jonge communisten hun de doop van hun kinderen hadden ont raden. flc De meeste ouders zeiden tegen hun ondervrager, dat zij zelf niet geloof- jW. den. 61 procent zei, dat zij op aan- ibij dringen van hun familie hun kinde- vie ren lieten dopen en 23 procent beschouwde de plechtigheid als een oud Russisch gebruik. I Ruim de helft (56 procent) van de i ouders viert ook het Kerstfeest. eet ,ka< Grootste orgel ter wereld in Liibeck LÜBECK Achtduizend pijpen en honderd registers telt het grootste or- gel ter wereld, dat dezer dagen in het IJ®1 Duitse Lübeck is ingewijd. Het staat in de 700 jaar oude Mariakerk. De ij Lübecker orgelbouwers E. Kemper en p Zoon hebben er zes jaar aan gewerkt, fi Gesprek NCRV in laatste stadium (Van onze kerkredactie) HILVERSUM Als het doel van de Evangelische Omroep niet op zeer korte termijn binnen de NCRV kan worden verwezen lijkt, wil het bestuur van EO vol gend jaar al beginnen met eigen radio- en televisie-uitzendingen. De mogelijkheden daartoe zijn ruimschoots aanwezig. In feite is de enige eis waaraan EO nog moet voldoen, een ledental van 15.000. Dat deelt EO mee in haar propa gandakrant Vizier. EO heeft de hoop De matras waarop U wérkelijk uitrustl Van DRAKA. WASHINGTON De Amerikaanse regering stelt alles in het werk om het bezoek van buiten landers aan de Verenigde Staten te stimuleren. Er is een intensief programma opgesteld om de achter stand op dit gebied in te halen. In vergelijking met vele andere landen hebben de VS zich nog weinig moeite getroost om het bui tenlands bezoek te bevorderen. Men begint zich nu te realiseren dat men op toeristisch gebied veel te bieden heeft, dat er zich in bepaalde delen van de wereldmarkten beginnen te openen en dat er in deze sector mogelijkheden liggen om de betalingsbalans gunstig te beïnvloeden, vooral als compensatie van de nog toenemende stroom van Amerikanen naar het buitenland. Een van de belangrijkste verbetering op toeristisch ge bied is de vereenvoudigde controle op de luchthavens. Buitenlanders, die tot nu toe drie kwartier nodig hadden om bij aankomst de controleposten te passen, staan binnen een kwartier met hun koffers buiten. Er is één ambtenaar die alle papieren tegelijk doorneemt. Tot nu toe waren dat er vier. Passencoutrole Ook wordt al gewerkt met een systeem voor elektroniche passencontrole. De paspoorten zullen worden vervangen door op een betaalpas gelijkende kaarten, waarvan dr elektronische apparatuur alle benodigde gegevens kan af In de toekomst zullen de apparaten worden geplaatst op luchthavens in het buitenland, zodat er geen controle meer nodig is als de luchtreiziger in de VS arriveert. Een andere hinderpaal, het visum, zal zo spoedig moge lijk verdwijnen. Voorts werd het nationale verkeersbureau van de VS enkele maanden geleden geheel gereorganiseerd. Het aantal vestigingen werd teruggebracht van elf tot zeven. De noodzaak van een snellere afhandeling op de luchtha vens wordt met de dag duidelijker. In 1967 arriveerden meer dan negen miljoen mensen op de luchthavens van de VS. Dit cijfer zal in 1970 stijgen tot 19,7 en in 1980 tot 47.6 miljoen. De afgelopen zomer kreeg Kennedy Airport bijj rak) hebben daartoe aanleiding ge- New York 18.000 passagiers per dag te verwerken. I geven. Verwijt Kamercommissie: DEN HAAG Leden van de Tweede-Kamercommissie van sociale zaken verwijten de regering, dat z(j het SER-advies over dc publiekrech telijke bedrijfsorganisaties (PBO) blin delings volgt. In een toelichting op de voorgestelde herziening van de wet op de bedrijfsorganisatie neemt de regering woordelijk alle ontken nende en afwijzende antwoorden van het toch al schrale SER-advies over. Er wordt door de meeste leden van de commissie niet getwijfeld aan de noodzaak van herziening van de wet, maar wel aan de voorgestelde wijzi gingen van de regering. Men is het er over eens. dat de PBO in grote delen van liet bedrijfs leven er niet in is geslaagd een eigen plaats te verwerven. Daarom moet het scheppen van een vertrouwens basis tussen de bedrijfsgenoten, hun privaatrechterlijke organisaties en de besturen van de bedrijfslichamen uit gangspunt van de herziening zijn. De commissie gaat akkoord met instelling van „lichte" schappen en bedrijfscommissies met het oog op veel ontbrekende schappen. SLIEDRECHT Als donderdag de classis DordrechtGorinchem van de Gereformeerde Kerken (vrijge maakt) bijeenkomt, zal dat voor het eerst sinds twintig jaar niet in Slie- drecht zijn, maar in Zwijn'dreCht Groote Lindl. De kerkeraad van Sliedreabt heeft de classis namelijk laten weten, dat hij zijn kerkgebouw voorlopig niet meer beschikbaar stelt. De laatste classisbesluiten (onder andere be- reffende ds. H. Amelink te Lange- om haar plannen te integreren in het'P*a' werk van de NCRV, praktisch opge geven. „De onderhandelingen met die bt vereniging zijn nu nagenoeg in een f*-' laatste stadium gekomen. Zij dreigenjM óp niets uit te lopen. De zaakw aar-: voor wij staan, laat niet toe/dat on 4 nodig lang tijd wordt gespendeerd aan even moeizaam als nutteloosj overleg", aldus Vizier. Het EO-bestuur is als laatste po-l ging om alsnog met de NCRV totl overeenstemming te komen, op zoekll naar een onpartijdig bemiddelaar, bijt" voorkeur een theoloog. De NCRV heeft zich, geconfron teerd met de Evangelische Omroep, herhaaldelijk beroepen op de om roepwet. Die zou een hindernis vor men voor de evangelieverkondiging op de manier die EO bedoelt. Volgens Vizier heeft men dit op het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk met klem te-, gengesproken. Intern „Dat de NCRV niet meer tijd besteedt aan geestelijke programma's ligt niet aan voorschriften van de1 overheid, maar aan interne regelin gen van de vereniging. Wettelijk is bepaald, dat in het to taal-programma van een zendge machtigde verschillende elementen zoals cultuur, educatieve program ma's en verstrooiing zijn te vin den. Maar de Evangelische Omroep kan in alle programma's zijn geestelijke inbreng laten doorklinken. En over de verhouding van de tijdsduur der diverse programma-onderdelen wordt istl, in de wet alleen gezegd dat die „re delijk" moet zijn", aldus de ministe riële zegsman van Vizier. Vier jaar Zodra EO 15.000 leden heeft, heeft ze recht op drie uur radio- en één uur tv-zendtijd per week. Binnen twee jaar moet het aantal leden tot hon derdduizend zijn uitgebreid wil men de machtiging behouden. In verschillende delen van het land wil men propagandabijeenkomsten gaan houden. Het bestuur bereidt een interne structuurwijziging voor om meer ruimte te geven aan wat genoemd worden „evangelischen binnen de ge reformeerde gezindte". mlf -. IC *et Tukkei [JIJ NED. HERV. KERK Beroepen te Zegveld te Zwolle. Aangenomen naar Vorchten: Hottinga te "Baambrugge; naar De Krim Car (toez.). B. J. Riemersma te Parrega r c a. '4ai Bedankt voor Schiedam (toez.): Kousemaker te Zwijndrecht. Beroepbaarstelling: drs. A. Geense(j^j studentenpred. en wetensch. ambtenaal Divc aan de universiteit van Heidelberg Re) Ziegelhauserlandstrasse 17, Heidelberg et (Duitsl.). Van 12 t.m. 15 dec. in Neder- iga\ land te bereiken op de ühlenbeckkadr 1 te Leiden (tel. 40997) GEREF. KERKEN Aangenomen naai Bedum: J. Z. Pol-u jer te Maasland; de benoem, v.h. Zeis ter zendingsgenootsch. voor uitzending naar de evang, broedergem, in Suri-Aca name: M. v. d. Sijs te 's Hertogenbosch; kt naar Serooskerke. A O Poppe te Naar-*, den V Bedankt voor Dordrecht; drs. W Bakker te Katwijk a. Zee. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Hardinxveld-Giessendamijwói A, Hoogerland te Werkendam. «- Ddi C n Lid,

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 2