Beklag bij Leidse raad wering langharigen WEEKAGENDA Overal meer ijs maar.... de kampioen woont in Woubrugge Leids meisje overleeft wurgpoging GAMEL DeMantelspecialist )s. Koerselman bedankt Dipt omazwemmen Ds. Biesma beroepen Deze originele mantel Tweehonderd ijszeilers in Nederland Bouw van Wijk s winters beste ter wereld NIÉUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 9 DECEMBER 1968 LEIDEN' Het comité Leefbaar Leiden heeft een open brief aan de Leidse gemeenteraad geschreven, waarin het zegt geschokt en veront waardigd te zjjn over het optreden ran de Leidse politie zaterdag jl. te genover „een 19-jarige blonde lang harige Leidso scholier in Alberts Corner". „Om commerciële redenen", aldus de brief, „heeft de directie van Al berts Corner besloten langzaam maar ieker alle minder conventioneel uit gedoste personen de toegang te ont leggen. i Dit allee gebeurt onder het mom tan dat men zich zou hebben misdra- en. De eerste die daar het slachtof- ir van werd Is deze scholier. Uit protest tegen deze bij de Ne- Jerlandse grondwet verboden vorm ran diskriminatie heeft hij besloten dit verbod te negeren. We kunnen twalijk een apart ontmoetingscen- nun voor langharigen gaan creëren. )it Is namelijk precies hetzelfde als ja apartheidspolitiek in Zuid-Afrika. Reden D*t to dan ook de reden geweest waarom hij afgelopen zaterdag de «wuste gelegenheid weer betrad, liet van plan zich zonder meer te aten wegsturen. De directie van Al ert» Corner zag zich genoodzaakt Ie hulp van de plaatselijke politie in b roepen. Ter plaatse gearriveerd heeft de elitie in plaats van proces-verbaal >p te maken tegen de directie we ens discriminatie zich op sadistische nanier gedragen tegenover de lang- larige jongens. Door vier agenten werd hij aan de haren naar buiten getrokken en tot bloedens toe mishandeld. Een aantal bezoekers van Alberts Cor ner heeft uit verontwaardiging over het politie-optreden op het j bureau een klacht ingediend. Daar wij echter vrezen dat op het poli tiebureau wel weer een manier zal worden gevonden om de zaak in de doofpot te stoppen, vragen wij STEMPELS VOOR KINDERZEGELS LEIDEN In het kader van de Kinderpostzegelactie 1968 komt 20 .•ember het autopostkantoor naar eiden. Vanaf vandaag kan men in i stand in het postkantoor aan de westa-aat speciale enveloppen ko- i voor 25 cent. Als deze envelop- met kinderpostzegels zijn be- blakt geeft het autopostkantoor, dat p het Stadhuisplein zal komen te laan, een speciaal stempel. LEIDEN Ds. G. Koerselman, lerv. predikant te Bleiswij k, heeft ledankt voor het beroep van de lerv. Gemeente te Leiden, dat in ie vacature van ds. Joh. Poort wijkgemeente Kooiwijk) op hem vas uitgebracht. LEIDEN In het Zweilandbad wamen tijdens door de Stichting ter «vordering van het Zwemonderricht i Leiden en Omstreken alle kandidaten i het bezit van het zwemdiploma B. Dit waren: W. Heemskerk, J. W. van er Willigen, J. Wesselius, A. de Jong, L de Geus. F. G. van Tol, R. Schenk, W. J. Toelen, A. Lut, J. Zandbergen, Korpelshoek, A. de Mey, D. de Kier, van Egmond, R. P. Salome, W. H. e Feij, E. Galjaard, R. de Graaf, P. de Groot, E. M. Beekman, A. P. van 'eursum, M. van der Zwet, E. J. van er Weg, M. Rijsdam, M. Zijlstra, A. .oppers, A. Hins, M. J. T. den Hollan- er, M. van Kesteren, J. van Kesteren, f. Eeuwema, J. Wernars, B. Montanus, I. E. van Egmond, I. W. J. Brouwer, Houwaart. J. C. Hensen. H. V. M. laverkort, A. Brunekreef, T. Zijlstra, Strijk, T. Hogewoning, J. van Eg- ïond, E. R. van der Berg, F. Korpels- oek, H. P. Huijzer, F. Montanus, R. teuteboom, H. Linschooten, E. Koree, A. Jongmans. J. van Winkel, J. J. F. I. Giezeman, G. J. Kerling, J. Hou- raart, J. P. Homan, W. de Jong, H. V. I. van der Meer, J. H. F. Rahms, T. M. Stigter, M. va nVliet, W. van er Mey, M. van der Reijden, M. Koa- 'ijn, N. Mulder. G. Kunst, A. E. Lan- el, E. van der Mey, M. K. van Raven- waay, E. J. Mentink, J. A. M. Hoog- uin, E. M. Beekman, T. Hogewoning Strijk. Werkplaats geopend WARMOND Onder grote belang- telling heeft burgemeester Dange- leijer de door de heer F, H. Kool in et bestemmingsplan „Endepoel" ge- ouwde werkplaats officieel geopend. )e oude werkplaats van de heer Kool iad slechts een oppervlakte van 2,75 ij 10 meter met een buitenterrasje van 1 by 12 meter, voor 't steeds groeien- e bedryf een onhoudbare situatie. De hans opgerichte werkplaats heeft een •ppervlakte van niet minder dan 15 bij 5 meter iet daarvóór een doelmatige n grote betegelde ruimte voor opslag an Je bouwmaterialen. In de werk- 'laats bevinden zich de meest moderne lactones. De heer Kool nam in 1958 b éénmanszaak] e het bedrijf over van ijn vader en in de afgelopen 10 jaar het van een éénmanszaakje uitge roeid tot een bedrijf waarin momen- wl 12 tot 15 man vast werk vinden. ACADEMISCHE EXAMENS LEDEN, 6 dec Geslaagd: doet ex 'ed. recht de heer R W Goudswaard Botterdam). LEIDEN De kollekte ten bate »*n de T.B.C.-nazorg, die zaterdag november werd gehouden, heeft 11.016,25 opgebracht. in naam van onze democratie aan uw geacht college het volgende: 1. Nauwlettend toe te zien en con trole te houden bij de afwerking van de behandeling van de klachten van de burgers. 2. Toe te zien dat de opgelegde straffen tegen de bewuste agenten worden tenuitvoer gebracht 3. In de toekomst ervoor te zorgen dat zulke sadistische excessen bij de politie niet meer voorkomen. 4. Maatregelen te nemen tegen de directie van Alberts Corner wegens de discriminatie. Deze jongen was niet de eerste. De directie heeft al laten weten, dat er nog verscheide- nen op de nominatie staan. Aldus de open brief aan de Leidse gemeente raad. Alberts corner Van de zijde van Alberts Corner heeft men ons meegedeeld, dat de directie zich het recht voorbehoudt in haar zaak te ontvangen wie zij wil. „Alberts Corner is geen open bare gelegenheid waar iedereen moet worden toegelaten. Als een deel van de gasten zich ergert aan uiterlijk en gedrag van anderen dan heeft de di rectie het recht de mensen die erger nis geven de toegang te weigeren. Niet ledereen met lang haar wordt geweerd, maar er wordt wel een selectie toegepast. Dat is een heel normale zaak. In een sjiek hotel komt ook niet iedereen bin nen. Het li het goed recht van de be trokken jongelui lak te hebben aan het establishment en dat door hun uiterlijk te tonen, maar dan moeten zij niet tevens proberen de voorde len van het establishment te genie ten. Er zijn jongens die er erg vies uit zien, door de zaak heen lopen, van het ene meisje naar het andere gaan en zo de ergernis van de andere be zoekers opwekken. Zij zijn bovendien financieel niet interessant voor ons bedrijf. Het ligt voor de hand, dat wij hen liever zien gaan dan komen. Ten slotte is Alberts Corner een zaak die draaiende moet worden gehouden". Aldus de reactie van de kant van Alberts Corner. Commentaar politie Van de Leidse politie venamen wij vanochtend, dat de betrokken jongeman inderdaad, op verzoek van de bedrijfsleider, uit Alberts Corner Is verwijderd. Hij pleegde hierbij verzet Er is proces-verbaal tegen hem opgemaakt terzake van lokaalvredebreuk en verzet tegen de politie. Van „bloedende verwondin gen" was niets te bespeuren. Tot vanochtend elf uur waren bij de politie noch mondelinge, noch schrif telijke klachten binnengekomen over deze zaak. Weer beroep van de Geref. Kerk Leiden LEIDEN Voor de zesde keer heeft de Gereformeerde Kerk een beroep uitgebracht in de vacature-ds. E. Ha verkamp. Ditmaal betreft het beroep ds. H. Hortensius te Harderwyk. Ds. Hortensius is 40 jaar. In 1952 werd hij predikant te Engwierum, in 1957 ging hy naar Ommen en sinds juni 1963 staat hy in Harderwyk. LISSE Ds. D. H. Biesma heeft een beroep ontvangen van de Chr. Geref. Kerk te Sneek. en mantelpakjes met of zonder bont Terlenka Regenmantels met "Borg" voering 59,95 Bontmantels extra mooi en uiterst voordelig 'Wv4 Den Haag Rotterdam Haarlem Breda Amersfoort Tilburg Utrecht Lelden LeidenHaarlemmerstraat 163 Maandag 9 december Schouwburg, 8 u.: Studio met,,O O" De Doelen, 8 uur: Amateurfotografen. Jacobazaal Den Burcht, 8 uur: leden vergadering De Natuurvriend. Jacobazaal Den Burcht, 8.15 u.: afd. Lelden PSP. de begroting. Stationsweg 41, 2.30 u.: Kamer van Koophandel, koopavond ln Lelden. Dinsdag 10 december Schouwburg. 8 u.: Studio met „O O". Stadhuis. 7 tot 8 u.: spreekuur Bouw fonds Ned. Gemeenten. Breestr. 19, 7 tot 8 u.: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Gehoorzaal, 8 uur: kunstkring Voor Al len, Ardito-kwartet. Woensdag 11 december Trouwkamer stadhuis, 4 tot 6 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Pieterskerk. 7.15 u.: avondgebed. Schouwburg, 8 u.: K. en O.. Nieuw Rott. Toneel met „Plaza Suite" (Nell Si mon). Camera, 7 en 9.15 u.: K. en O., film High and Low. Kleine zaal Gehoorzaal, 2.30 u.: afd. Lelden Ver. Hulsvrouwen, ledenvergade ring met kienen. Geref. Kerk Oude Vest. 7.45 uur: Bach-concert Jeugd-Kamerorkest. Donderdag 12 december De Goede Herder, wljkgebouw Oude Vest, 8 u.: De Schakel, ds. J. P. van Roon (Katwljk)over de positie en de taak var de gemeente van Christus ln deze moder ne wereld". Stadhuis, 7.30 uur: begrotingsvergade ring gemeenteraad. Schouwburg, 8 u.: K. en O., Nieuw Rott. Toneel met „Plaza Suite" (Nell Si mon). Gehoorzaal, 8 u.: uitvoering gym- nastiekver. DOS. Vrijdag 13 december School Haagweg 4, 8 uur: filmavond Ver. begrotlngsver- oud-leerlingen. Stadhuis, 2 en 7.30 i gaderlng gemeenteraad. Tit. Brandsmalaan 76, 8 tot 10 u.: han denarbeid clubhuiswerk. Boshuis, achter Hoflaan 74, 7 tot 9.30 u.: ruilclub voor verzamelaars, Ja cobazaal Den Burcht, 8 uur: Sinter klaasavond Friese Vereniging. Gehoorzaal, 8 uur: uitvoering gym- nastlekver. DOS. Zaterdag 14 december Schouwburg, 8 uur: Tot Ieders Genoe gen met „Narcose" (Wlm Dumont). OEGSTGEEST Het Witte Huls, 2 tot 5.30 uur: Schaaksoc. Palamedes APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Doeza Apotheek, Doezastraat 31. tel. 21313. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp en de Oegstgeestse Apotheek zijn de gehele week geopend. Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na ongeval len wordt van dinsdag 12 uur ('s middagsi tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuls Van vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St Ellsabeth- zlekenhuls (Hooigracht) Op andere werk dagen en op zondagen door bet Acade misch Ziekenhuis. Films Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): Het won der der liefde (18 jaar); vrijdag- en za terdagavond 11.30 uur: Het dagboek van een kamermeisje (18 jaar). Lldo (2.30, 7 en 9.15 uur); De meedo genloze achtervolger (18 Jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): De jonge wolven (18 jaar) Rex (2.30. 7 en 9.15 uur): Het gaat er heet aan toe (14 jaar); vrijdag- en zater dagavond 11.30 uur: De muls die brulde (alle leeftijden). Studio (2.30,7 en 9.15 uur): De pussy cats van het Oude Rome (alle leeftijden). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Les bi ches (18 jaar). Bezoekuren ziekenhuizen Academisch ziekenhuis voor patiënten ln klasse la, lb en 2e: dagelijks 1030— 11.30, 14.30—18 en 19—20 uur. Voor patienteD ln klasse 8: maandag, woensdag, donderdag en vrijdag 18.15— Woubrugge Bouw van Wijk, een naam in de zeilerswereld in binnen- en buitenland. Bouw van Wijk, de ijszeiler, beter bekend in het buitenland dan op eigen bodem. Tussen die twee liggen de herfst en de winter. In de zomermaanden viert Bouw van Wijk triomfen in zijn slanke regenboog en in de winter trekt hij, als het even kan, naar het buitenland om daar ijszeiltitels te veroveren. Hij was Europees kampioen 1967 en officieus Europees kampioen 1968 omdat toen niet de vereiste zes wedstrijden gezeild konden worden. Wat doet een ijszeiler in Nederland met zijn kwakkelwinter? Bouw van Wijk zal dan ook wel ongeveer de enige zijn die deze „vreemde sport" beoefent. Twee complete misvattingen. „Dat valt", zegt Bouw van Wijk, „nog best mee in Nederland. Er kan heus wel af en toe ge zeild worden. En dat het een vreemde sport is, mag ten dele waar worden genoemd. Er zijn in Europa vijfhonderd en vijftig geregistreer de ijszeilers en daarvan heeft Nederland er niet minder dan twee honderd, verenigd in de DN-IJszeilvereniging Nederland". De sport blijkt dus in hoofdzaak „vreemd" te zijn voor hen, die er nimmer enige aandacht aan hebben besteed, uitgezonderd de zomerzeilers die deze wintersport ijverig beoefenen. Om zijn woorden nog meer kracht bij te zetten, zegt Bouw van Wijk dan maar meteen dat de ijszeilvereniging Braassemermeer al zesenzestig jaar bestaat. Een vereniging, waarin G. van Wijk (vader) en B. van Wijk (zoon) een grote rol hebben gespeeld en dat nog doen. Bij de Van Wijks is altijd de ijs- zeilsport beoefend. ,Jk kan me nog herinneren, dat in de winter de ijs- schuit van mijn vader altijd voor de deur stond. Ik zat op school en als ik thuis kwam, moest ik mijn vader „afduwen", want hij ging voor het eten altijd nog een stukje zeilen. Tot het moment kwam, dat ik stiekem in de cockpit kroop en als de dood was dat het ding te hard zou gaan". En dat dinn gaat hard, zo'n tachtig tot honderd kilometer per uur. De „coureur" ligt achterover in wat het best met een kano kan worden ver geleken. De DN H100, onder welk nummer het ijs jacht „vroeger noemden ze het ijsschuit maar te genwoordig is het ijsjachf' van de Europese kampioen is geregistreerd, is tot en met aangepast aan de zei ler, voorzover de internationale be palingen dat toelaten. Achter zijn aan de onderkant twee schaatsen van tachtig centimeter lengte aan een dwarsbalk bevestigd, speciale schaatsen die verwisseld kunnen worden, naargelang de conditie van het ijs: zacht, keihard, hobbelig, met sneeuw. Ónder de voorkant zit één schaats. Het zeil meet zes vier kante meter. Daarmee manoeuvreert de ijszeiler en het is duidelijk dat een zomerzeiler in het voordeel is met zijn ervaring. Dat manoeuvre ren moet met de nodige omzichtig heid gebeuren, want er zit geen rem op het „voertuig" en wie omslaat, maakt een daverende smak. Met een vleugel TIE DN is de enige internationale klasse, waarin de Nederlandse kampioen (nog steeds) Frits Meeu- wisse uit Kortenhoef is. Hij heeft die titel de laatste keer niet kunnen verdedigen omdat er geen ys was om de kampioensstrijd te kunnen organiseren. Bouw van Wijk ig kam pioen in de vijflien-vierkantemeter- klasse, een kingsizeuitgave van de DN, waarmee echter internationaal niet wordt gezeild, evenmin als met de jachten met een vleugel, die in Rusland (ook) worden gebruikt en waarmee snelheden van honderd enzestig kilometer worden bereikt. Jachten, vroeger schuiten ge naamd. ,Ja, dat was in de tijd toen de tuinders in de winter bij gebrek aan verwarmde kassen geen werk hadden. Ze gingen dan maar ijszei- len om kleine prijsjes, want alles was welkom bij de merendeels be hoeftige tuinders. Die boten hadden ook nog niet de uitgekiende vorm die ze nu hebben. Zó is het ijszeilen in Nederland wohderlijkerwijs bevindt de hoofdzetel zich thans in Amerika ontstaan. Omdat de tuin ders. die water in de buurt hadden, veelal om de Kaag en de Braassem woonden en in de buurt van Monni kendam, zijn dat de bakermatten van de sport". Contactadressen l\OG zijn de meeste van de kleine tien ijszeilverenigingen in Ne derland voor het merendeel geves tigd om beide plassen, terwijl ook in Friesland de sport wordt bedreven. Ze zijn hecht verenigd in een over koepelende organisatie, die een wijdvertakt net heeft van inlichtin gengevers. „Als het vriest, kunnen ze mij tot in de nacht bellen of er gezeild wordt. En zo hebben we overal contactadressen". In de wei nige keren dat Nederland voldoende ijs beschikbaar heeft, kan natuurlijk geen Europese kampioen worden ge vormd. Daarom gaat Bouw van Wijk met zijn vrienden Wim van Acker uit Landsmeer en Jan Eindhoven uit Amsterdam „zij zijn de tech nische mensen, ik breng mijn erva ring als zeiler in" naar het buiten land, om deel te nemen aan wed strijden, waar de drie eikaars felle concurrenten zijn. Dat kost tijd en geld. Alweer een misvatting. „We gaan met de auto en wisselen elkaar af. We rijden aan een stuk door en nemen alles mee, zodat we geen onkosten hebben om bijvoorbeeld te eten. Achter de wa gen de trailer met de jachten. We zijn dit jaar nog naar Stockholm ge weest en we hebben ook nog gezeild. En wat die kosten betreft, een han dige jongen zet zo'n ding zelf in el kaar of koopt de romp. Hij moet natuurlijk wel geduld oefenen en wachten tot er ijs is, want niet ieder een kan zo maar enige dagen weg". Tussen neus en lippen DOUW VAN WIJK dikwijls ook niet De jachtwerf in Wou brugge „toe bouwen de Wibo, een stalen zeiljacht, in serie en zijn ook begonnen met het bouwen van mo torjachten, zodat er in totaal jaar lijks meer dan tweehonderd van stapel lopen" eist veel tijd. Toch ziet Van Wijk kans om zijn vorm te behouden (om „even" heen en weer naar de Neusiedlersee te rij den en te gaan ijszeilen. Temidden van de enorme concurrentie uit er kende ijszeillanden als Polen („die weten er alles van"), Amerika en Canada („daar zijn er duizenden, maar ze komen naar Europa om deel te nemen aan de titelstrijd, want wereldkampioenschappen worden hier verzeild tijdens de Europese"), Zweden, Oost- en West-Duitsland, Denemarken, Zwitserland, Honga rije, Oostenrijk, Rusland, Tsjecho- slowakije, Frankrijk, temidden van die wervelwind van pijlsnelle ijszei lers kaapte een Nederlander, Bouw van Wijk, de laatste twee jaar de Europese (lees wereld-) titel weg. Het enige dat hij perfect kan doen, is zijn „Ijslolly" in optimale con ditie brengen en houden, en dat ge beurt dan ook. Natuurlijk heb ik voor dat we een eigen jachtwerf hebben en ik ruimte en materiaal heb om alles zo perfect mogelijk in orde te houden". Het trainen moet tussen neus en lippen door gebeuren. „Maar een goede zomerzeiler heeft veel mee met ijszeilen". En Bouw van Wijk is een goede zomerzeiler, een hele goede. Kijk er de uitslagen maar op na. En een uitnemende ijszeiler. Kijk er maar weer de uitslagen op na. Zodra het wintert, stopt hij val helm en „astronautenkostuum" in de koffer, pakt het ijsjacht op de trai ler en snort zo snel mogelijk naar ijslanden. Om even snel weer terug te komen en de dagelijkse arbeid op te nemen. „We gaan nooit langer dan noodzakelijk is. En we hebben thuis beloofd,dat we met Kerstmis en Nieuwjaar nooit weg zullen zijn". Dnt is een keer bijna misgelopen. Toen arriveerden ze op oudejaars middag.,.. 19. dinsdag 13—14, zaterdag 15—18, zondag algemeen christelijke en nationale feest dagen 14.30—16 uur. Vrouwenkliniek: maandag txn. vrijdag 18.45—19 sa uur. zaterdag 1530-16.30 uur zondag 1530—17 uur. Klassepatlënten op de vrouwenkliniek dagelljgs 10 30—1130. 14—1630 en 10—IC uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 18 resp. 12 laar niet worden toe gelaten. In het Delang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patiënt worden toegelaten. Dlaconessenhuls Lelden, derde klas da gelijks 2 tot 3. dinsdag donderdag en zondag bovendien van 7 tot half 8; twee de klas dagelijks van 2 tot 3 en van 7 tot 8; eerste klas dagelijks van U tot 12. 2 tot 3 en 7 tot 8. Ellsabethzlekenhuls Lelden: derde klas dagelijks van 2 tot S en 's avonds van kwart voor 7 tot half 8, kraamafdeltng dagelijks van 3 tot 4 en "s avonds van kwart voor 7 tot half 8; tweede klas da gelijks van half 12 tot 12, 2 tot 3 en kwart voor 7 tot half 8; eerste klas dagelijks van half 12 tot half 8. Annakllnlek Leiden: dagelijks van ball twee tot half drie en bovendien op dins dag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten dagelijks van half twee tot half vier en elke avond van zeven tot acht Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 1430 uur, zon dag li tot 12 eD 2 tot 3 uur. ALPHEN-Rljnoordalle klassen dage lijks van half 5 tot half 8. op zondag van 4 tot half 8. Kinderafdeling dagelijks van 3 tot 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een balfuurje voor vaders van 6 tot half 7. KATWUK - Zeehospitium, Jongkünlek dagelijks van half 3 tot half 4 dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc- afdellng dagelijks van half tot half 6. Revalidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 8 tot half 5; Revalidate- centrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf Longkllnlek en tbc-afdelt ~tg kinderen woensdag van 7 tot 8 en zatt dag en zondag van half 3 tot half 4. NOORDWIJK Sole Ml o klasse-pa. tlënten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8: zaalpatlënten zon- dgs van 1 tot 3, dinsdag van 1 tot hall 3. donderdags van half 7 tot half 3 en zaterdags van 1 tot half 8. Musea en Hortus Museum Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u-, ook zaterdag, zondag van l tot 6 uur. Museum Oudheden, Rapenburg: op werkdagen van io tot 5 u. ook zaterdag, zondag van t tot 5 uur Sted Museum De Lakenhal, Oud* Sin gel: op werkdagen van 10 tot 4 u.. zon dags van 1 tot 4 uur Bortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 6 uur, kassen zaterdags en zondags geslo ten Tentoonstellingen Rijksmus. Volkenkunde, zemertentoon- jtelilng Viva Mexico (kenmerkende cul tuur-historische facetten van het Mexlc< van vroeger en nu), tot 12 Jan. 1969. Galerie Van der Vlist, Botermarkt 2: schilderijen Diana Vandenberg, potterle Carla van Ouwenaller, tekeningen Frans Eerkelens, grafiek Erik Pape, ceramiek Anke Blankevoort, bloemdecoratles Elisa beth van Sandlck, van 23 nov. tot 31 december. Lakenhal: tentoonstelling Inzen dingsaankoop 1968, tot 15 dec., dag 10 tot 16 u., zond. 13 tot 16 uur. Nleuwsteeg u (Galerie Walenkamp): Naturalistische situaties (LA.K.) tot 18 dec., dlnsd. Leon, vrijd. 1 tot 6 u.. zat. 2 tot 5 uur. Galerie 't Dulvenhuys, Rapenburg 94: schilderijen van Martin Tlsslng, tot 21 december. Trappenhuis Academie, Rapenburg 73: sereens van Bert van den Oever, tot 29 december. Mobiel kantoor A.N.W.B. "Ceres" wordt gesloopt HILLEGOM De firma Dekker was van de vijf de laagste inschrijver voor de sloop van het houten gebouw „Ceres' aan de Ringvaart te Hillegom. Voor dit werk zal f3.350 nodig zyn. KOUDEKERK Uitslag 5e ronde klaverjascompetitie: 1 T van Veg- tij 5653 punten; 2 mevr Van Am sterdam 5322 pt; 3 J van der Meij- den 5322 pt; 4 mevr Oudshoorn 5320 pt; 5 A Wagenaar 5043 pt; 6 L J Paling 5027 pt; 7 mevr. Zweeris 4944 pet; 8 J Hogenes 4897 pt; 9 Adri Zweeris 4889 pt. OEGSTGEEST Tot concierge- schoonmaker van de sporthal is be noemd de heer B. C. Kok te Lei derdorp. Zoekt U een. goed ANKERHORLOGE voor 30,en 40,Of het allerbeste van 200,— en 400.— Eterna, Certina, Prisma, Junghans, Ewe, Anker, Roamer. HORLOGER v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 heeft het. ALTIJD VOORDELIG 's Maandags gesloten. Tiveede prijs voor St. Jansfanfare ZOETERWOUDE In het concert- geb >uw te Amsterdam heeft de Zoeter- woudse Sint Jansfanfare gisteren de tweede prijs behaald in de afdeling Uitmuntendheid van de Nederlandse kampioenschappen van de Federatie van Katholieke Miziekbonden in Ne derland. De Sint Jansfanfare vertegen woordigde als enige de Zuidhollandse bond. De fanfare St. Cornelius uit Schin-op-Geul sleepte met 317% pun ten de eerste prijs in de wacht. Burgemeester J. A. Detmers, bescherm heer van de Sint Jansfanfare, verge zelde zijn muzikale gemeentenaren naar Amsterdam.. De volledige uitslag ln de afdeling Uitmuntendheid luidt: 1. Fanfare Sint Cornelius, 317% pt 2. St. Jansfanfare, 298% pt. 3. Kon. Harmonie Lottum te Lottum, 294 pt. 4. Fanfare De Vrien denkring, Overloon, 292 pt. 5. Harmo nie Crescendo, Puimerend, 277% pt "Historische" dienst in Lisse LISSE Zondagavond op de oe cumenische zondag, werd voor het eerst een gecombineerde kerkdienst gehouden door de Hervormde Ge meente en de Gereformeerde Kerk te Lisse voor welke dienst grote langstelling bestond. De liturgie leidde de Geref. predikant, ds. AE. van der Woude, de preek werd ge houden door de Hervormde predi kant ds. H G. Oostinga. Ds. Oostin- ga koos tot tekst voor deze dienst Psalm 1305, „Mijn ziel verwacht de Here, ik hoop op Zijn woord". In zijn kort inleidend woord wees ds. Oostinga erop, dat deze avond een groot moment beleefd werd in de kerkelijke geschiedenis van Lisse. In vroeger jaren stond men, Hervorm den en Gereformeerden, vaak alt kemphanen tegenover elkaar. Later werd het een meer naast «lkaar le ven en nu is het mogelijk, dat de kerkeraden van beide kerken tot het houden van een gemeenschap pelijke dienst konden besluiten. In zijn preek noemde ds. Oostinga dit later een zegen van de Heer der Kerk. Koster Van Aken zal functie neerleggen AARLANDERVEEN Koster Van Aken van de hervormde kerk alhier heeft de kerkvoogdij laten weten, dat hij binnen afzienbare tyd het kosterschap wil neerleggen. Hij is niet minder dan ruim vijftig jaar koster geweest. De kerkvoogdij gaat binnenkort zoeken naar een geschik te opvolger. Herstelwerkzaamheden aan herv. kerk Aarlanderveen AARLANDERVEEN Aan de hervormde kerk zullen herstelwerk zaamheden moeten worden uitge voerd. Daarmee zal een bedrag van naar schatting ongeveer f 30.000 ge moeid zijn. Vooral het dak van de kerk moet worden gerepareerd. Gezamenlijke kerst in Noordwijkerhout NOORDWIJKERHOUT Dit Jaar zal de kerstsamenkomst op 20 decem ber om half acht in de Victorkerk aan de Victorlaan worden gehouden. De vernieuwde Victorkerk leent zich uitstekend voor een dergelijke bijeenkomst en alle bewoners van Noordwijkerhout zijn dan ook van harte welkom. Alle koren van Noordwijkerhout zullen tezamen één koorwerk zingen. Kapelaan W. de Munck houdt de kersttoespraak. Na afloop van de kerstviering ver koopt een groepje jongeren grammo foonplaten, waarvan de netto op brengst onmiddellijk gaat naar Nel- leke van den Akker en Maria de Graaf, die in Biafra werken en daar Kerstmis 1968 willen wéér maken voor de zwaargetroffen kinderen. VERGETEN GELD GESTOLEN NOORDWIJKERHOUT In de nacht van zaterdag op zondag is in gebroken bij de Fa. Verschoor aan de Schoolstraat De Jongste firmant had zaterdag een bedrag van f 600 in de nabijheid van een raam gedeponeerd en het daar laten liggen. De dief sloeg met een grote steen de ruit in en maakte zich van het bedrag mees ter. De rijkspolitie stelt een onder zoek in. Ds. W. Bakker blijft in Katwijk-Zee KATWIJK AAN ZEE Ds. W. Bakker heeft bedankt voor het door de gereformeerde kerk te Dordrecht op hem uitgebrachte beroep. Aansluiten Beklag Leidse raad. LEIDEN Zondagavond om streeks half negen heeft de 40-jarige Utrechtse dakbedekker J. P. A. van W. getracht het 21-jarige Leidse meisje Agatha van der H. in haar woning aan de Hansenstraat door wurging om het leven te brengen. Nadat het meisje, met wie hy een verhouding had, bewusteloos was ge raakt, gaf hy haar bovendien een klap met een spaarpot op het hoofd. Hy verliet daarop de woning ia de mening, dat het meisje was overle den. Per trein reisde de van zijn vrouw gescheiden dakbedekker vervolgen» naar zijn woonplaats Utrecht, waar hij zich bij de politie aangaf. Het meisje was inmiddels bij kennis ge komen en had buren gewaarschuwd haar ouders waren niet thuis. Zij werd opgenomen in het Academisch Ziekenhuis en kon later naar huis worden gebracht Vanochtend is de dader naar het Leidse politiebureau gebracht voor een verhoor. Vermoedelijk heeft hij gehandeld uit jaloezie.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 3