Bronzen paarden vervangen levende koeien in Stompwijkse stal 16 TAXI TEL. 25555 WEEKAGENDA van Berge Henegouwen enfrigidaïe Uw vertrouwen post vóórde Toch nog vrij levendige veemarkt in Leiden Frank Letterie ook in Leiden en Leiderdorp bekend Prix voor de Rome legt basis vele opdrachten Colourform geeft schilderijen aangename geur Hengelaarsbond strijdt mee tegen waterverontreiniging Weekagenda Den Haag NIEUWE LEIDSE COURANT ZATERDAG 7 DECEMBER 1968 ADVERTENTIE Th. J. van der HEIJDEN lid van de Nederl. Veren. v. Rechtskundige Adviseurs STOMPWIJK - Weinig Stompwijkers, dan al leen de buren van Stompwijkseweg 45, vermoe den dat daar in een gewezen koestal de Voor- burgse beeldhouwer Franke Tjitse Siegfried Letterie (37) zijn werkstukken vervaardigt. 1 Waar eens aan weerskanten de koeien stonden, staan nu paarden en hanen, maar vooral paar den, in brons en was en gips bijeen: het werk van hun meester symboliserend, want hij heeft een voorkeur voor dieren. En een meester in zijn vak is Frank Letterie. In hetzelfde jaar dat hij van de Academie voor Beeldende Kunsten in Den Haag kwam (1961) won hij al de gouden Prix de Rome. Daarna volgden nog drie andere prijzen. Dat geeft de beeldhouwer bekend- Tentoonstelling in De Ruif f. l-A J LEIDEN Toen Henk Holle beek in april na kontakt te hebben opgenomen met Nico Langezaal besloot een expositie in Warmona te houden, begon bij beiden hei idee te leven vaker te exposeren en ook andere kunstenaars en adspirant-kunstenaars alsook mensen die gewoon kreatief bezig willen zijn de kans te geven tot exposities te komen. Dat gaat nu goed; Marjan Hielal uit Leider dorp sloot zich spoedig by het tweetal aan en kort daarop volg den Maurice Smits (uit War mond), Nico Brand en Roeland Smeeds. Momenteel bestaat de groep uit ongeveer tien jonge, kreatieve mén sen, die geregeld exposities houden, voorlopig omdat de financiële middelen ontbreken in ruimten waar het exposeren kosteloos is en „waar de mensen het alleen maar lenk vinden dat we een expo hou den". T\E doelstelling van de groep, die de naam „Colourform" kreeg, dan ook het trachten jongeren kreatief te stimuleren en lid te worden van de vereniging. Een ver eniging. die geen kontributies eist, maar die veel exposities wil gaan geven. „Wij willen uitgroeien tot een kreatieve vereniging". „Colourform" is geen afdeling van .Leefbaar Leiden", maar staat wel achter enkele doelstellingen van die stichting met name die. welke het organiseren van een kreatief cen trum betreffen waar mensen aktief en ontspannend bezig kunnen zijn. TOT 1 januari gaat de groep expo seren in ..De Ruif": daarna in Galerie Tastevin. Een der oprich ters van de groep, Henk Hollebeek. wil de kloof kunstenaarpubliek steeds nauwer maken en dus ge makkelijker overbruggen. ..Wij ge ven bv. sommige schilderijen een aangename geur. door middel van parfum en dergelijke". De richting, die de groep volgt is het maken van grafische effec ten; „Colourform" werkt dan ook vooral met twee-dimensionaal werk als tekeningen, affiches, col lages, etsen en litho's. Een wens voorlopig een vrome van de I groep is het vinden van een eigen expositieruimte. „Dat is in Leiden, met de heersende woningnood, momenteel nagenoeg ondenkbaar". Een andere activiteit van Colour form is het uitgeven op beschei den schaal: de oplaag is 50 van een maandblad, de CF-krant (de letters CF betekenen Colourform). Hiervan zijn er 20 in de boekhan del verkrijgbaar, 10 gaan naar de leden van de groep, en de andere 20 worden willekeurig in brievenbus ten gegooid. „We proberen zo reak- fes van de lezer(s) uit te lokken". heid. En de opdrachten kwamen los. Die opdrachten geven Letterie nog steeds werk, en tijd om zo maar eigen pretentieloze dingetjes te maken, kan hij nog maar nauwe lijks vinden. In wat hij z'n vrije tijd noemt, ontwerpt hij penningen, die in brons gegoten, weer als prijzen voor anderen dienen, zoals voor World Press Photo en een post zegeltentoonstelling. Maar die penningen zijn bijzaak. De van was via gips tot brons rijpende beelden, daar gaat het om. Daar wordt in Stompwijk de eerste hand aan gelegd, aan geplakt en geschaafd, tot de vorm gereed is voor de bronsgieterij. Intussen denkt hij in zijn flat aan de Voorburgse Prins Bern- hardlaan weer aan nieuwe ideeën. Al een ]aar Ruim een jaar werkt hij nu in die Stompwijkse koestal. Daarvoor za,t hij aan de Vliet in Leidschen- 'dam in het gebouw van de spoorwe gen. Daar was tenslotte geen ruimte meer voor hem. Eenmaal kwam een lagere school klas uit Stompwijk bij hem op „ex cursie", maar verder is zijn aan wezigheid in de koestal den volke onbekend en werkt hij er rustig ver der aan zijn paarden, die hem ook in de weilanden rondom door hun natuurlijke vormen inspireren. Niet die paarden zijn de oorzaak van zijn voorkeur, want op de lagere school gaf hij al vorm aan dit edele dier. Een haan, bestemd voor de Bern- hardulo in Voorburg, is pas gereed gekomen. Andere beelden vonden reeds hun weg naar gebouwen, straten en pleinen. Zo staat voor de vroegere meisjes- hbs aan de Kagerstraat in Leiden een beeld van zijn hand: „Meisjes op paard" en is op de keel-, neus-, en oor-afdeling van het Leidse Aca demisch Ziekenhuis een reliëf ge plaatst. Verzetsmonumen t Hij is nu bezig aan een soort ver- zetsmonument voor het Han Stijkel- plein, dat midden in de Haagse wijk van verzetsnelden ligt. De ruwe vorm in was is al zichtbaar. Het mo tief is een man in gevecht met een dier. Het beeldt natuurlijk iets uit, maar Letterie vindt het overdreven de voorstelling vast te leggen met een bepaald motto. Toch doet hij een poging in die richting, zonder zich er al te direct aan te willen bin den: „Ik zie er in een soort bewa ren van de vrijheid, in 'n soort be vrijding uit een onderdrukking1'. Het is moeilijk te zeggen hoe veel tijd hij voor het vervaardigen van zo'n beeld nodig heeft. Dat va rieert gemiddeld van twee tot vijf maanden. Aan dat verzetsontwerp is hij al zes maanden bezig, maar soms doet hij twee dingen tegelijk. Voor dit „vrijheidsbeeld" is een bedrag van f 15.000 uitgetrokken, alles inbegrepen; aan het gieten van het brons moet daarvan alleen al f 5000 worden uitgegeven. Het werk dat Letterie er aan besteedt is ech ter moeilijk in 'n prijs uit te druk ken. Daar staat tegenover dat het gebruikelijk is dat een vantevoren gemaakt en ter goedkeuring voor gelegd ontwerp apart wordt geho noreerd. Zo'n vorm in was kan trouwens meermalen gebruikt worden. Van het beeld goeder met kind", dat hij voor een autobedrijf in Leider- LEIDEN In het kader van de door de faculteit der Rechtsgeleerd heid van de Leidse universiteit ge organiseerde voordrachten voor af gestudeerde juristen, die mede toe gankelijk zijn voor notarissen en kandidaat-notarissen alsook voor bestuursambtenaren. ambtenaren van de belastingdienst en andere be langstellenden, spreekt op woensdag 18 december van kwart voor acht tot half tien in het Juridisch Studie centrum „Gravensteen", Pieters kerkhof 6, prof. mr. A. R. Bloember gen over „Exoneratieclausules". NOORDWIJK Mr. H. Vlug, Prins Hendrikweg 30, is benoemd tot voorzitter van het college van com missarissen van de stichting Neder lands nationaal bureau voor toe risme, opgericht door de minister van economische zaken en de alge mene Nederlandse vereniging voor vreemdelingenverkeer. LEIDEN Het bleef gistermorgen lang donker en de wind was onaan genaam. Donker en triest dus. En zo'n eerste markt na Sint Nicolaas heeft niet veel nodig om rustig en stil te zijn. Aanvankelijk leek het erop, dat het bezoek niet groot zou zijn. maar later op de ochtend viel dit toch nog mee. Zo ging het ook met de handel, eerst wat rustig, maar gaande de markt kwam er meer leven in de brouwerij. Gebruiksvee. Krap aanbod en te gen de verwachting in was de han del williger. De vare koeien lagen kalm in de markt Alles is wel niet (veel) duurder, maar de beste dieren waren toch hoog in prijs. Jongvee. Bij weinig aanbod een erg rustige handel. De nuchtere kal- verentijd moet nog komen. Slachtvee. Runderen. Er zijn deze week enkele kleine partijen slacht dieren uit Engeland en Denemarken binnengekomen, die echter niet LEIDEN Het bestuur van de Hengelaarsbond voor Leiden en omstreken heeft besloten het Hoog heemraadschap „Rijnland" de hel pende hand toe te steken in de strijd tegen de waterverontreiniging. De Hengelaarsbond is voornemens re gelmatig het water te gaan monste ren, waar de monstering door het Hoogheemraadschap niet al te veel geschiedt. Met name is dit het geval in de polders rond Leiden, waar de Hengelaarsbond de pacht van het viswater heeft en gemachtigd is tot bevissing. „Rijnland" controleert wel regel matig en intensief de kwaliteit van Personenwagens en busjes. Garage W. C. A. van Kerkhof Narmstraat la Leiden. Voor alle ziekenfondsen. Frank Letterie, bezig aan zijn jongste ontwerp: een verzets beeld, bestemd voor het Han Stijkelplein in Den Haag. dorp heeft gemaakt, staat ook een exemplaar in Den Haag. Dat wordt wel meer gedaan. De grote beeldhouwer Rodin heeft van sommige ontwerpen wel acht exemplaren in omloop en het is helemaal niet zo vreemd als daar drie van in Nederland staan. Niet abstract Letterie maakt geen abstracte beelden. Zijn werkstukken zijn con crete uitbeeldingen van het gege ven. Wat hij doet is in feite ab stract gegeven in een concreet beeld uitwerken. Daarnaast bevatten zijn ontwer pen echter genoeg abstractie. „In de vleugel van zo'n haan vind ik de abstracte compositie erg belang rijk", zegt hij. „Ik moet mezelf er mee kunnen identificeren. Ik wil ook helemaal niet zeggen dat ik ab stracte beelden ndet mooi vind. Dat is nu eenmaal de aard van het beestje. Ik heb er lol in beelden te maken op de manier waarop ik ze leuk vind". Dat genoeg anderen zijn smaak delen, blijkt uit zijn orderporte feuille. Er is een opdracht bij uit Hilversum en aan de Brielse Maas moet een vechtend, geharnast mans persoon in brons komen. Boer met melkbus Met de opdracht van een melkfa briek in het Noordhollandse Opmeer om bij de nieuwe fabriek het sym bool van de werkgelegenheid te symboliseren, heeft hij destijds wel even in z'n maag gezeten. Onaf hankelijk van elkaar, in Friesland en later in zijn omgeving, in Stomp wijk, kreeg hij tenslotte het idee en rijpte het ontwerp. Het werd een boer die een melkbus sjouwt. Lette rie kreeg er steeds meer plezier en vindt het nu achteraf een van zijn leukste opdrachten. Het beeld werd in Opmeer in korte tijd populair. Het werd het middelpunt van een rally en er worden nu zelfs lepel tjes van verkocht. .Dat is natuurlijk allemaal onzin", vindt Frank Letterie, die niet geeft om al die ophef en rustig doorgaat. De Stompwijkse stal biedt hem daartoe alle gelegenheid. Prof. H. Plessner spreekt in Leiden LEIDEN Op woensdag 11 de cember spreekt de filosoof-socioloog prof. dr. Helmuth Plessner om elf uur in zaal 9 van het Academiege bouw der Leidse Universiteit, Ra penburg 73, over het studentenacti- visme en de functie van de univer siteit. In zijn lezing zal prof. Pless ner de achtergronden van de heden daagse studentenbeweging belichten en ingaan op de „crisis van de uni versiteit". Directie Dillenburg LEIDERDORP Per 16 januari is tot directrice van het bejaardencen trum De Dillenburg benoemd me vrouw H. A. van Asselt-Poelstra. Mevrouw Van Asselt is op het ogen blik waarnemend directrice van de Geref. Verpleeginrichting „De Heul" in Rotterdam. Zondag 8 december L.H.J.-gebouw, Levendaal 101, 7.30 uur ouderensoc. café boven. Zomerzorg, Stationsweg, 10 tot 5 vogelshow De Zanger. Fetruskerk, Lammenschansweg, 7 oecumenische samenkomst. Maandag 9 december Schouwburg. 8 u.: Studio met,,O O" De Doelen, 8 uur: Amateurfotografen. Jacobazaal Den Burcht, 8 uur: leden vergadering De Natuurvriend. Jacobazaal Den Burcht, 8.15 u.: afd. Lelden PSP. de begroting. Stationsweg 41. 2.30 u.: Kamer van Koophandel, koopavond ln Lelden. Dinsdag 10 december Schouwburg, 8 u.: Studio met „O O". Stadhuis, 7 tot 8 u.: spreekuur Bouw fonds Ned. Gemeenten. Breestr. 19, 7 tot 8 u.: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Gehoorzaal, 8 uur: kunstkring Voor Al len, Ardito-kwartet. Woensdag 11 december Trouwkamer stadhuis, 4 tot 6 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Pieterskerk. 7.15 u.: avondgebed. Schouwburg, 8 u.: K. en O., Nieuw Rott. Toneel met „Plaza Suite" (Neil Si- Camera, 7 en 9.15 u.: K. en O., film High and Low. Kleine zaal Gehoorzaal, 2.30 u.: afd. Leiden Ver. Huisvrouwen, ledenvergade ring met kienen. Geref. Kerk Oude Vest, 7.45 uur: Bach-concert Jeugd-Kamerorkest. Donderdag 12 december De Goede Herder, wijkgebouw Oude Vest. 8 u.: De Schakel, ds. J. P. van Roon (Katwljk)over de positie en de taak van de gemeente van Christus in deze moder ne wereld". Stadhuis. 7.30 uur: begrotingsvergade ring gemeenteraad. Schouwburg. 8 u.: K. en O.. Nieuw Rott. Toneel met „Plaza Suite" (Neil Si mon). Gehoorzaal. 8 u.: uitvoering gym- nastiekver. DOS. Vrijdag 13 december School Haagweg 4. 8 uur: filmavond Ver. oud-leerlingen. Stadhuis, 2 en 7.30 uur: begrotingsver gadering gemeenteraad. Tlt. Brandsmalaan 76. 8 tot 10 u.: han denarbeid clubhuiswerk. Boshuis, achter Hof laan 74. 7 tot 9.30 u.: rullclub voor verzamelaars, Ja cobazaal Den Burcht, 8 uur: Sinter klaasavond Friese Vereniging. Gehoorzaal. 8 uur: uitvoering gym- nastlekver. DOS. Zaterdag 14 december Schouwburg. 8 uur: Tot Ieders Genoe gen met „Narcose" (Wlm Dumonti. OEGSTGEEST Het Witte Huis. 2 tot 5.30 uur: Schaaksoc. Palamedes APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Doeza Apotheek. Doezastraat 31, tel. 21313. Apotheek Voorschoten is op zondag 8 december gesloten van 8 uur tot 22 uur. Apotheek R. van Breest Smallenburg ie Leiderdorp en de Oegstgeestse Apotheek zijn de gehele week geopend. Doktersdlenst Tot zaterdagmorgen 10 uur de eigen huisarts raadplegen. Daarna, tot zondag avond 24 uur, de dokterstelefoon bellen. 5 maal 2. •iehaiidi-linp na ongevallen Ut poliklinische oehandeiing na ongeval .en wordt van dinsdag lï uur Cf middags tot woensdag lï uui waargenomen dooi het Diaconessenhuls Van vrijdag 12 uui tot zaterdag 12 uur door het St Elisabeth ziekenhuis (Hooigracht) Op andere werk dagen en op tondegen door het Acade misch Ziekenhuis Films Camera (2.30. 7 en 9.15 uur): Het won der der liefde (18 Jaar): vrijdag- en za terdagavond 11.30 uur: Het dagboek van een kamermeisje (18 jaar). Lldo (2.30, 7 en 9.15 uur): De meedo genloze achtervolger (18 jaar). Luxor (2.30. 7 en 9.15 uur): De Jonge wolven (18 jaar). Rex (2.30. 7 en 9.15 uur): Het gaat er heet aan toe (14 jaar); vrijdag- en zater dagavond 11.30 uur: De muls die brulde (alle leeftijden). Studio (2 30,7 en 9.15 uur): De pussy cats van het Oude Rome (alle leeftijden) Trianon (2 30, 7 en 9.15 uur): Les bi ches (18 jaar). BezutlcureD ziekenhuizen Academisch ziekenhuis voor patienter in klasse la. Ib en 2e: dagelijks 10 30- 11.30. 14.30—18 en 19—20 uur. Voor patiënten in Klasse 4 maandag woensdag, donderdag en vrijdag 1815- 19 dinsdag in—14. zaterdag 15—16, zondag ilgemeen christelijke en nationale feest lagen 14.3»-16 uur Vrouwenkliniek: maandag t.m vrijdag 18 45-19 30 uui -zaterdag 15 30—1630 uur zondag 15.3»—17 uur Klassepatienten op de vrouwenkliniek dageüjgs 10 30—11 30. 14—16 30 en 19—?r uur. Op de afdelingen verloskunde en Kin dergeneeskunde Kunnen Kinderen bene den de .6 resp 12 laar niet worden toe gelaten In het belang van de patiënten Kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patient worden toegelaten Diaconessenhuls Lelden derde Klas da gelijks 2 tol 3. dinsdag donderdag en zondag bovendien van 7 tot half 8. twee de klas dagelijks van 2 tot 3 en van 7 tol 8; eerste klas dagelijks van 11 tot 12. tot i en 7 tot 8 Ellsabethzlekenhuis Lelden derde Klu dagelijks van 2 tot S en 's avonds van kwart voor 1 tol nalf 8 kraamafdeling dagelijks van 3 tol 4 en s avonds var kwart voor 7 tot half 8. tweede kla» da gelijks van half 12 tot 12, 2 tot en kwari voor 7 tot half 8; eerste klas dagelijks van half 12 tot half 8 Annakltnlek Lelden dagelijks van naJ. twee tot hall drie en bovendien op dlns dag- vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven Klassepatienten dagelijks van half twee tot half vier en elke avond var zeven tot acht Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest, dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur. zon dag 11 tot 12 en 2 tot 1 uur. ALPHEN KUnoord alle Klassen dage tljks van half 5 tol half op zondag van 4 tot halt 8 Kinderafdeling dagelijks var 1 tot 6 mei oovendlen op dinsdag er donderdag een halfuurle voor vaders van 6 tol hal! J KA I WIJK - Zeehospitium, lungkllfiiet. dagelijks van hall 3 lot hall 4 dirisaag en donderdag evenwel van 7 tot 8, tbc- afdeling dagelijks van nail I tol nalf 5 Revalidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van nalf 3 tot nalf 5: Revalidate centrum Kinderen woensdag van 7 tot zaterdag en zondag van hall drie to» nalf vijf LongKiimek en tbc-afdel\ u< Kinderen woensdag van 7 tot 8 en zalt dag en zondag van half 3 tot half 4 NOORDWIJK - Sole Mlo klasse-pa- tlènten dagelijks van 3 tot nalf 6 er s avonds van 7 tot 8. zaaipatienten zon dgs van I tot 3. dinsdag van 1 tol hall i. donderdags van half 7 tol half en zaterdags van I tot half I. Musea en Horlus Museum Volkenkunde. Steeristraat op werkdagen van 10 tol 5 u„ ook zaterdag zondag van I tot S uui. Museum Oudheden. KapenDurg op werkdagen van 10 tot 5 u. ook zaterdag zondag van I tot 6 uur Sted Museum üe Lakenhal, Oude Sin gel: op werkdagen van 10 tof 4 u.. zon dags van I tot 4 uur Hortus Botanicus (KapenDurg): op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. kassen zaterdags en zondags geslo ten Tentoonstellingen Kijksmus volkenkunde zouiertenloon stelling Viva Mexico (kentuerkende cui tuur-historische facetten van nel Mexict van vroeger en nu) tof l» lan i»«» Gaiene Van der Vlist, Botermarkt 3. schilderijen Diana Vandenberg, potterle Carla van Ouwenailer, tekeningen Frans Eerkelens, grafiek Erik Pape, ceramiek Anke Blankevoort, bloemdecorattes Eilsa- oeih van Sandlck. van 23 nov. tot 3) december Lakenhal: tentoonstelling tnzen- dingsaankoop 1968, tot 15 dec., dag 10 tot 16 u.. zond. 13 tot 16 uur. Nleuwsteeg 11 (Galerie Walenkamp): Naturalistische situaties (L.A.K.) tot 18 decdlnsd. t.ejn. vrijd. 1 tot 6 u.. zat. 2 tot 5 uur. Galerie 't Dulvenhuys, Rapenburg 94: schilderijen van Martin Tlsslng, tot 21 december. Trappenhuis Academie, Rapenburg 73: sereens van Bert van den Oever, tot 29 december. Mobiel kantoor A.N.W.B. Elke donderdag van 10 tot u. op Lammermarkt, bij molen De Valk. Voor Cenfrale Verwarming Grimbergen Noordermeer Vliet N.V. 19-20 - Rijnsbury het boezemwater, doch de controle aan „de lage kant" gebeurt tot heden met vrij grote tussenperioden. Hoe de samenwerking „Rijn land"Hengelaarsbond geregeld gaat worden, is nog niet bekend. Het Hoogheemraadschap is echter wel gelukkig met dit stukje particulier initiatief, dat een welkome aanvul ling kan zijn op het werk van „Rijn land" ten aanzien van de waterkwa liteit „Ten slotte is de waterkwali teit een zaak, waar niet alleen het Hoogheemraadschap zich druk over moet maken," aldus een functionaris van „Rijnland". Expositie van De Zanger LEIDEN Uitslagen wedstrijd voor zang- en kleurkanaries en exo- ten van de vogelhoudersvereniging De Zanger. Zangkanaries. Klasse 1: 1. S. Collé (meesterzanger), 2. M. Verhage, 3. S. Collé. Klasse 2: 1. S. Collé, 2. C. v/d Berg, 3. B. Schouten. Klasse 3: 1. S. Collé, 2. B. Schou ten, 3. J. Roelofs. Klasse 4: 1. B. Schouten. De heer Collé kwam in het bezit van medaille van de Nieuwe Leidse Courant. Kleurkanaries. Klasse B: 1. M. Roosenbrand, 2. M. Roosen- brand. Klasse 7: 1. M. Roosenbrand, 2. A. Werner, 3. J. v/d Lucht Klasse 8: 1. A. Werner, 2. A. Wer ner, 3. A. Werner. Klasse 9: 1. J. Vroomen, 2. J. B. v/d Wijngaard, 3. J. Dijkstra, J. v/d Lucht, M. Roosenbrand. Klasse 10: J. v/d Lucht Klasse 11: 1. A. van Beveren, 2. H. Gijsman. Exoten: klasse 12 I Th. van Vel- zen; klasse 13 I idem; klasse 14 I idem; klasse 15 I idem; klasse 16 H. de Groot; klasse 18 H. Doeleman; klasse 19 H. Vermond; klasse 20 A. C. van Beveren. Maandag. 9 december, KONINKLIJKE SCHOUWBURG, 20.15 uur: Nieuw Rotter dams Toneel: „De onbekende soldaat en zijn vrouw" van Peter Ustinov. KUR- ZAAL, 20.00 uur :Leerllngenconcert Ko ninklijk Conservatorium voor Muziek. Woensdag, 11 december. DILIGENTIA, 20.15 uur: Solo-Cabaret Hessel van der Wal: „Land ln zicht". KURZAAL, 20.15 uur: Residentie-Orkest o.l.v. Willem van- Otterloo m.m.v. Marianne Slrbu, viool. POPPENTHEATER: Guido van Deth, 14.30 uur: ..Jessie en de grijze koning" (M.iFrank Kooman. 14.30 uur: „Slik, de slak". Donderdag. 12 december, KONINK LIJKE SCHOUWBURG, 20.15 uur: Haagse Comedle: „Ziehier, een vrij man" van Tom Stoppard. DILIGENTIA. 20.15 uur: Solo-cabaret Hessel van der Wal: „Land in zicht". Vrijdag, 13 december. KONINKLIJKE SCHOUWBURG, 20.15 uur: Haagse Come dle: „Trommels en Trompetten" van Ber- tolt Brecht. CIRCUSTHEATER, 20.30 uur: Nederlands Dans Theater m.m.v. het Ne derlands Balletorkest o.l.v. Leo Drlehuljs: ..RococohVariaties", „Screenplay". „The Mythical Hunters" ..Solo for voice I", (première). DILIGENTIA, 20.15 uur: Helen Watts, alt m.m.v. John Streets, piano. PAVILJOENTHEATER. 20.15 uur: Nieuwe Komedie: „De Ruiters" van Aristophanes. (T.>. Zaterdag. 14 december. KONINKLIJKE SCHOUWBURG. 20.15 uur: Haagse Come dle: „Veertig karaat" van Barlllet en Grédy. (75e voorstelling). HIVO-GEBOUW, 20.15 uur: De Zingende Zolder: Ton Hartsuiker, plano. KURZAAL. 20.15 uur: Concertgebouworkest o.l.v. Bernard Hal- tink m.m.v. André Watts, piano. PAVIL JOENTHEATER, 14.15 uur: Toneelgroep Arena: „Kabouters geloven niet aan mensen van Don en Ly Vermelre, 20.15 uur: Nieuwe Komedie: „De Ruiters" van Aristophanes. POPPENTHEATER: Guldo van Deth. Frank Kooman. 14.30 uur: „Slik, de Slak", 14.30 uur: „Koning Vip en de kast". Tentoonstellingen: BIJENKORF. (Kunstkoop Kollektle). ma. 13—18. dl. t.m. zat. 9—18 uur: t.m. 5 dec.: Karei Appel (kleurenlitho's). GALERIE PULCHRI STUDIO, Lange Voorhout 15. ma. t.m. zat. 10—16. zon. en feestd. 14—17 uur: t.m. 31 dec.: Negerplastieken uit het Afrika Museum te Berg en Dal.GEMEENTE MUSEUM, Stadhouderslaan 41, ma. t.m. zat. 10—17, zon. 13—17 bovendien wo. av. 20—22 uur. t.m. 16 dec.: Peter Blokhuis (schild.): t.m. 5 Jan.: Theo Blom (goua ches. tek. en grafiek uit de Jaren 1962-1968): t.m. 5 Jan. Willem Hussem (me taalplastieken en reliëfs): t.m. 12 Jan.: „100 jaar muziek en wetenschap ln Ne derland". HAAGS EXPOSITIE CEN TRUM. Noordelnde 178, dl. t.m. zat. 11—17, zon. 14—17 uur: t.m. 20 dec.: Ver koop-expositie van sieraden van 5 edelsmeden. LETTERKUNDIG MUSEUM. Juffrouw Idastraat 11, ma. t.m. vrij. 13—17 uur: Documenten over de periode van 1750 tot heden. MUSEUM VOOR HET ON DERWIJS. Hemsterhulsstraat 2e, ma. t.m. vrij. 12—16. zat. 10—16, zon. en feestd. 13.30—16 uur: „Van Terp tot Deltaplan". PULCHRI STUDIO. Lange Voorhout, ma. t.m. zat. 10—16. zon. 14—17, bovendien dl. en vr. av. 19-21 uur: t.m. 12 dec.: 21e Verkoop tentoonstelling. KATWIJK AAN ZEE De ver koopmiddag van de dameskrans heeft f 2000 opgebracht. KATWIJK AAN ZEE In wijk zurd-west van de Hervormde Ge meente is als ouderling gekozen de heer R. Varkevisser. mochten verhinderen dat gisteren d* aangevoerde slachtrunderen vlot werden verkocht met als hoogste no tering f 4,90. Ook de slachtstieren waren spoedig verkocht Vette kalveren. Handel eveneent vlot, mogelijk door de zeer beperkt* aanvoer. Hoewel de prijzen van dez* diersoort in het buitenland, met na me in België en in mindere mat« ook in Frankrijk, op hun retour zijn, blijven deze dieren duur: f 4,45. Wolvee. De aanvoer en handel hebben zich op deze afdeling geheel hersteld. Als wij de notering bezien van vóór het rumoer rond de Franse franc blijkt dat er zelfs sprake is van iets hogere prijzen. Er waren gisten veel dieren, ruim 2200 stuks. Bleken de exporteurs eerst iets ge reserveerd, later werd alles gekocht en verkocht tegen goede prijzen. De schapenhouders mogen echt niet klagen. Varkens. Slachtvarkens (beurshan del). Het aanbod bleef krap. Weer 10 procent minder dan de vorige week. Geen wonder dat de handel vlot was met (zeer) vaste prijzen. Biggen en lichte varkens. Handel redelijk. De goede biggen waren be paald niet lager in prijs. De minder* soorten, ook bij de zeugen, vonden moeilijk kopers. Geiten. Aanvoer normaal met een tamelijk vlugge handeL Nu een "Frigidaire" voor de prijs van een gewone koelkast. 14 Model len van 130 tot 486 liter, van da praktische table-top tot de luxueuzt 2-deurs. Een enkele afwas per dag... in een Frigidaire. Met ingebouwde verwar ming en waterverzachter. naar gelang van het type. Geheel automatische wasmachines, 10 programma's, voorladers of boven- laders. Kapaciteit4, 4,5 of 5 kg. van Berge Henegooweo Aalmarkt 12-15 Leiden tel.01710-21782

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 3