Ik wil zo graag wat leren MODERNE MAKE-UP: KERST- Slipje versiering WAT EEN VERANTWOORDELIJKHEID Helder en natuurlijk Hoe en waar Soep- koken een kunst Geloven nu ZATERDAG 7 DECEMBER 1968 „Van de week hoorde ik een mevrouw op de radio verteilen dat ze een type-cursus volgde. Die was geheel gratis. Daar ik graag ook wat wil leren, vraag ik u of u weet tot welk bureau je je daarvoor moet wenden? Een tijdje heb ik een schriftelijke cursus gehad maar dat kostte me toch te veel". U leest een brief mee van een lezeres uit Voorburg een moeder met drie kinderen. Tussen de regels en openlijk kregen we vaak die klacht: „ik kon vroeger niet leren er was geen geld voor, ik zou zo graag Wel, voor wie wil, zijn er legio mogelijkheden om het gemis aan elementaire kennis aan te vullen en zo een bredere kijk op de maatschappij te krijgen. 6]anlo Vink van de Oud-Crom- strljensedijk W.Z. 130 in Klaaswaal telt achttien lentes. ZIJ is vandaag e ons „omslag-meisje" met deze ro mantische Impressie: SAMEN „Wij stonden samen op een verlaten vlakte. Joutc >RP tranen van blijdschap gleden over mijn wangen, je strelen- de hemden over mijn haar. Wij waren weer samen! Maar toen ik mijn ogen opsloeg merkte ik dat de wind mijn haren streelde en dat jouw ■j tranen regendruppels waren llllllllj die zachtjes begonnen te val len. Een eindje verderop ver telden bladeren hun geheime verhaal en het gras keek me vragend aan." Allereerst dan dat schrif telijk onderwijs dat onze lezeres tevergeefs probeerde. Waarom? Wat is „teveel?" Tijd of geld? Iemand met alleen lagere school raden wij aan eerst een cursns alge mene ontwikkeling te volgen. Wie het Nederlands zo goed als foutloos spreekt en schrijft, wie het wezenlijke van het bijkomstige kan onderschei den, wie in de geschiedenis de ontwikkelingsgang der mensheid leert kennen, zal een gesprek, artikel of lezing met begrip en voldoening volgen. Wat wilt u bereiken door uw studie? Een baan? Nieuwe mo gelijkheden? Voor de cursus schoonheidsverzorging is geen bijzondere vooropleiding nodig. De LOI heeft een cursus op hetzelfde niveau als de officiële vakopleiding. De praktijk wordt onderwezen in erkende Sti- vas-scholen. Een nog jong beroep is toe ristisch informatrice. Om toege laten te worden tot de (schrifte lijke) cursus moet u ten minste met goed gevolg enige jaren voortgezet onderwijs hebben gevolgd. Dit beroep trekt veel jonge mensen aan. Men kan u geen baan garanderen na het behalen van het diploma, maar er bestaat de mogelijkheid, in het topseizoen in te springen. Overigens: ook zonder carrière in het toerisme is de cursus in teressant. Voor vrouwen die op clubs of in 't kerkewerk met jeugd in aanraking komen, kan de cur sus jeugdzorg van belang zijn, hoewel men daarmee niet als beroepskracht kan gaan wer ken. Geneert u zich te laten mer ken dat de hedendaagse samen leving voor u een ingewikkeld labyrinth is? Wilt u toch graag op de hoogte blijven en inzicht hebben? De cursus maatschap pijleer komt hieraan tegemoet. U komt van alles te weten over de structuur van de maatschap pij, de sociale wetgeving, volksverzekeringen, maatschap pelijk werk, politieke partijen, besturen van gemeente, pro vincie en land, rechtspraak, Eu ropese samenwerking, hulp aan technisch achtergebleven gebie den. Voor deze cursus is ook geen bepaalde vooropleiding noodzakelijk. Andere opleidingen voor da mes zijn: etaleuse, doktersassis tente, apothekersassistente. Van de laatste wordt de praktische opleiding in de apotheek gege ven. Een andere studievorm biedt avondonderwijs. Daarin zijr verscheidene richtingen moge lijk: zelfs gymnasium. Het persoonlijk contact met de do centen en de medeleerlingen zal geweldig stimuleren. Dan zijn er de beroepen in de verzorgen de sector. De cursussen geven een goede aansluiting aan hen die al jaren in een gezin ver zorgend doende waren. We noe men gezinsverzorgster, zieken- verzorgster, bejaardenhelpster. Een cursus algemene ontwikke ling wordt wel aanbevolen naast het volgen van deze op leidingen. Wat u ook kiest: we raden u Het is mogelijk schriftelijk een studie te volgen voor schoonheids specialiste, praktijk in de Stivas-scholen. Toen op een kwade dag mijn wringer het begaf en sta pels luiers nog dagelijks mijn deel waren, besloot Pa dat er een centrifuge moest komen. Ik was er verrukt van. Wel met'even een kunst om de zaak uit 't hete sop te halen. Met een enorme houten knijper bleek het prima te gaan. In die tijd werkte menige huisvrouw nog zó: eerst met de wringer, oc'dan nadrogen met een centrifuge. Dat vond „de mijne" onzin techniek was er ook om 't huishouden te dienen alléén Een!de centrifuge deed 't werk. be_5 Die goeie ouwe centrifuge was geëmailleerd. Kwam er eens een roestvlekje, dan was dat gauw verholpen door een sa"jlik witte verf. ken Na bijna zeven jaar trouwe dienst gaf het ding de geest. wat De nieuwe die zijn. intrede deed, bleek van plastic. Vergiste vanik me, of was het een zeer lichte uitvoering? Plastic roest R niet, verzekerden verkoper en manlief om strijd, en is 'bovendien lichter. De motor liep wat langzamer. Ik vulde yp^de nieuweling behoedzamer dan de oude. Hij leek me toch zo solide. Trouwens, we leven nu eenmaal in een con- pa-sumptie-maatschappij waar veel zaken al bij voorbaat op berekend zijn. Ze mogen vooral niet te lang meegaan. Want 'het geld moet rollen! Onze moeders die een leven lang deden met hun was- kuip, zinken emmers en teilen waren overigens ook niet te benijden. Nee, als alles zo lang leeft is de lol er voor ons af. De spullen zijn dan niet langer modem. Trouwens, waar zouden we met de welvaart blijven als niemand meer kocht? IMet deze overwegingen en de nodige omzichtigheid hiel den we het samen een maand uit. Toen begaf de nieuwe ling het. De binnentrommel zakte scheef. Zie je wel, dacht ik, deze haalt het niet bij de oude. Na zes weken bij de handelaar te zijn geweest, kwam ui. hij terug met een plastic mapje, waarop stond dat het euvel verholpen was en dat de garantie nog onverminderd gold. Sindsdien deed het ding trouw dienst. Het werd met respect behandeld, dat wel. Voorzichtig vullen, goed langs de kan ten verdelen en vooral niet overladen. Vergeet maar dat je in je oude wel een deken of groot gordijn kan proppen. De wasserette moet óók draaien. Zo wenden wij aan elkaar. Tot vanmorgen, tiLssen dia- loog-brieven lezen en vraaggesprek voeren, de winterzon blij naar binnen piepte. Gauw het wasje naar buiten! 't Stond al uren in 't lavet, dus het was een kwestie van flink spoelen en droogdraaien. Na het eerste hoopje nat goed, klikte de deksel gehoorzaam, doch zoemde de motor hate- ly: zzzzzeg, doe het zzzzzelf maar. Ik keek in z'n binnenste, rook een brandluchtje. Enfin, wasje met de hand wringen, gauw de zon in en handelaar bellen. Nog geen negen maanden oud. en al voor ie tweede maal dienst geweigerd! De spullen zijn toch niet meer wat ze vroeger waren, dacht ik antiek. „Vervangingscentrifuge heb ik niet mevrouw. Zes weken weg? Hoeft misschien niet. De rem is wellicht blijven han gen, of een draadje zit los. Monteur heeft het zó bekeken." Zuchtend zocht ik garantiebewijzen bijeen. Gaf de zwak keling even een beurt met spons en zeem en trok boos aan de binnentrommel. Toen zag ik iets wits schemeren. Voor zichtig gevoeld bij de waterafvoerbuis: ja! Technische zoon wiste met smalle jongenshanden een slipje te voorschijn. Vol spanning stopten we de stekker in 't contact. Stralend zoemde het ding zacht: zzzzie je, zzzzo zzzzorg ik voor zuzzo'n droge was Ik klopte het goedkeurend op z'n plastic kop en belde de kandelaar, dat er al weer een probleem de wereld uit was. Jeanne de Vlieger Voor deze herfst en winter is de mode soepel, jong en gemakkelijk. De kleuren zijn veelal neutraal, beige, grijs, bruin en zwart, daar naast pasteltinten, marineblauw en een enigszins saffraangetlnt rood. Onze make-up past zich hierbij aan: ze zal een helder, zuiver en gezond aanschijn hebbeji, zo na tuurlijk als maar kan. Weg met de felrode lipstick van vorig Jaar, die nauwelijks opgang maakte. Transparant Is nu de teint, met een zweempje schittering en frisheid op de zijkanten van het gelaat. De ogen worden Iets „verlengd". We bereiken dit door een streepje eyeliner bruin of grijs, maar vooral bescheiden, vanuit de binnenste ooghoek, zo dicht mogelijk bij de neus. Het streepje wordt iets dik- zo mogelijk individueel advies te vragen in uw situatie. Instel lingen die schriftelijk onderwijs geven, hebben veelal een stu die-adviesafdeling. We noemen o.m. het N.S.S.C.: Ned. Schrif telijk Studiecentrum in Culem- borg; IVIO: Instituut voor In dividueel Onderwijs, Koningin neweg 62 Amsterdam: de L.O.I.: Leidse Onderwijs Instellingen, Zijlsingel Leiden. Op het gebied van huishou ding en creativiteit zijn er bij zonder gezellige cursussen, waar u altijd wijzer van wordt. De Nat. Federatie voor Huishoudelijke en Gezinsvoor lichting, Van Speykstraat 19 in Den Haag en de Stichting Huishoudelijke Voorlichting ten Plattelande, Segbroeklaan 104 in Den Haag, kunnen u vertel len wat er in uw stad of dorp alzo te leren is. Hebt u behoefte aan informa tie, dan wijzen we u graag op de Volks Universiteiten: in Lei den, Plantsoen 25, in Den Haag, Burg. Patijnlaan 31, in Rotter dam, West Zeedijk 145. U kunt daar bijvoorbeeld letterkunde leren, talen, conversatielessen of declamatiecursussen volgen. Wat denkt u van spreken in 't openbaar? Het is heerlijk als u uw zegje vrijmoedig kunt zeggen. Waarom zouden uw onderne mende kleuter of uw kunstmin nende puber alléén creatief mo gen zijn? Het is ook voor de vrouw weggelegd zich kunstzin nig te uiten. Handenarbeid, pot tenbakken, hoedjes maken, fo tograferen, tekenen, schilderen, bijous maken, bloemschikken, „beensnijden", lijkt het niet verrukkelijk? Informeer eens bij de secretariaten van de V.U. ker en daarna weer dunner bij de buitenste ooghoek dan met ma te recht doortrekken. Een ander zeer fijn lijntje be grenst het onderste ooglid en volgt dan de bovenste lijn. Op het bovenste ooglid wat ogenschaduw, turquoise of zachtgroen, daarbo ven tot aan de wenkbrauw een donkerder tint, bijvoorbeeld grijs. Tip: een donkere ogenschaduw verdiept het oog, een lichte tint ..haalt het oog naar voren". Beide .inten dienen te vervagen in de ichting van de slaap. De wenk brauwen volgen de natuurlijke lijn, ze lopen naar buiten smaller toe. Hierbij past een lippenstift die zonder op te vallen natuurlijk en levendig staat. Beetje beige, iets oranje-achtig. Laat de kleur in overeenstemming zijn met'de an dere oranje of roodgetinte kleuren van uw kleding, zoek bijpassende nagellak als u 't heel mooi wilt hebben. Hebt u nog een „oude" kleur van vorig jaar: lipstick kan heel goed op de lippen zelf ge mengd worden met een beige of lichtbruine make-upcream tot het moderne oranje tintje. Heel nuttig voor automobi- listes is de cursus Pech onder weg. Bij de ANWB! Veel vrou wen gingen u voor en leggen even zelf een nieuwe band om als dat nodig is.... Wij hebben de radio-uitzen ding waarover onze lezeres schreef niet gehoord. We ver moeden dat het ging om de mo gelijkheid, in bepaalde omstan digheden door het rijk gesubsi dieerde cursussen te volgen. Het is niet zo, dat iedereen nu maar op kosten van de overheid ongelimiteerd kan gaan Ieren. U noet wel beroepsmatig aan de lag gaan en voor zover wij het ■egrepen hebben, moet er aan at beroep ook nog behoefte ijn. Denk niet dat de maatschap pij reikhalzend naar u uitziet J zult uzelf waar moeten ma ten, en/of concurreren met jon- eren die soms een betere op- eiding genoten. Desalniettemin: ïls het u ernst is, stap naar het \rbeidsbureau waaronder u ressorteert. Verwacht niet dat u met „een gratis typecursus van het rijk" als part-timekracht kunt gaan werken. Bespreek openhartig uw ambities en luister naar het perspectief dat men wellicht kan bieden. Mogelijkheden zien wij ook om u te verdiepen in het be roep of bedrijf van uw man. De cursus loonadministratie, boek houden, misschien wel pro grammeur. Of wat denkt u van lettertekenen, modetekenen, handschriftverbetering? En om niet met twee linker handen te staan bij een ongeluk in huis of buiten kunt u een EHBO-cursus gaan volgen. Eer der schreven wij over de oplei ding Nieuw Hebreeuws, een taal die velen leren alvorens een reis naar Israël aan te van gen. U ziet: de keus is enorm. Het Wat denkt u van een cursus Moderne keuken? Alles over keuken inrichting, warenkennis levensmiddelen, voedingsleer en recepten- leer, en het „huiswerk" maakt u thuis, (foto Philips) gaat u wel doorzettingsvermo gen, tijd en energie kosten. Stu die is een belegging die ruime winst afwerpt of u nu leert voor hobby of beroep. Maak al vast plannen voor het nieuwe jaar! Iedereen viert 't Kerstfeest op zijn eigen wij ze. zoals hij het van huisuit gewend is of naar zijn geaardheid. Maar wèt inmiddels veranderd is, dat is de houding tegenover kerstversiering. Als de kerstboom wordt opgericht zien we er geen heidense boomverering meer in en daaraan denken we ook niet als we wat kerstgroen of bloemen gaan kopen om de sfeer in huis te verhogen. Wel houden wij het sober bij de herdenking van Christus' geboorte. Voor de een vormen enkele takjes sparregroen met hulst een gepaste versiering, terwijl een ander kerst niet compleet vindt zonder verse bloemen. Bloemen die de winter trotseren en een symbool zijn voor de blijde Geboorte. Hier worden bakjes met rode kersttulpjes of bloeiende hyacinten gevuld of de eerste prille trompetnarcissen op een prikker gestoken. El ders wordt de eettafel getooid met een bosje zoet geurende Paperwhites (Franse trosnarcis- sen), rode of witte kerstrozen, de eerste gele sterretjes van de winterjasmijn of de spinachti ge welriekende bloempjes van de toverhazelaar. Hoe wij de versiering aanbrengen, is een kwestie van smaak, gevoel voor proporties en voor kleur. Laten we er in elk geval van uitgaan dat de stukjes of vaasjes met een bepaald doel en voor een bepaalde plaats worden vervaar digd. Gerust een forse blikvanger zetten op een piano, orgel of boekekast, maar op theetafel, schrijfbureautje of commode een sierlijk klein vaasje. Eigenlijk moeten we nu de natuur in om materialen te verzamelen en straks met Kerst meer mogelijkheden te hebben. Misschien kun nen we hier vast enkele tips geven om er met eenvoudige middelen het beste van te maken. Gebruik voor uw kersttafel een wit tafellaken en witte kaarsen. Maak uw tafelstukje niet ho ger dan 20-25 cm, opdat de conversatie over en weer niet wordt gehinderd. Neem er eens een ovale berkeschijf of langwerpig stuk triplex voor en sla er twee spijkers in ter zijden van het midden. Koop voor enkele dubbeltjes een broodje boetseerklei in een doe-het-zelf winkel en druk dit op hout en spijkers. Plaats de kaars in het midden. Besteek het broodje dakpansgewijs met korte, hoogstens tien cm lange takjes sparre groen. Afwerken met toefjes beshulst, zonder top of zijblaadjes, bonte hulst, wilgekatjes, euca- Een fijne tafelversiering van een zilveren kandelaar met een conifeertakje en wat witte pernettyabessen. lyptus of palmvruchten. Prik ze nooit afwisse lend in de klei, maar neem steeds toefjes op ongelijke lengte en plaats deze symmetrisch voor een rustig effect. Zet denappels en andere kegels op ijzerdraad, dat U tussen de onderste schubben doorhaalt en tot een pootje draait. Verwerk ze altijd aan de voet van een stukje of in het hart. Combineer ook uw fruitschaal met groen en bestakken en poets de appels op. Verwerk tegen een witte muur eens gekleurde kaarsen. Bedenk, dat waar weinig gekleurde bes aanwezig is, met gekleurde kaarsen toch een harmonisch contrast verkregen kan worden en het grogn zijn saaiheid wordt ontnomen. Speel wat met kaarsen! Durf zwarte of groene exemplaren te zetten bij rode tulpen, lila bij blauwe druiven en purperrose pernettya, gele bij gele beshulst of geelgoud conifereloof en geef oranje kaarsen een achtergrond van blauwspar en naturelkleurige distels. Het gaat hier immers hoofdzakelijk om de kwaliteit van uw arrange ment en zeker niet om de kwantiteit! A. C. MULLER-IDZERDA Koken met Wina Born is al tijd een genoegen. Een beschei den en uitstekend nieuw kook boekje van haar hand is Soe- pengastronomie, een paperback van 127 blz., uitgave Helmond te Helmond. Wie in de oorlogsjaren zucht te: „Als er vrede is, nooit soep meer op tafel," zal de lust tot soepkoken weer bekruipen bij lezing van 't boekje en het proeven van deze soepen. Soep is het meest variabele gerecht dat in een keuken geurt. Helaas gaat de kunst van het soepkoken achteruit als ge volg van de vele zakjes en blik jes. Toch kunnen we zo'n klaar is kees soepje toch een persoon lijke noot geven door ei, room, verse kruiden, wat ham of groente toe te voegen. Een Portugese vissoep en een Franse pot-au-feu zijn zoals on ze erwtensoep complete maal tijden, Wina Bom adviseert, eens met vissoepen te experi menteren en geeft er ook recep ten voor. Een smakelijke en magere bouillon bereiden we met kip- penekjes, bijna voor niets bij de meeste poeliers verkrijgbaar. Bouillon van benen (zeker vijf uur trekken!) krijgt een prach tige gouden kleur als de benen tevoren even in de oven aange- bruind worden. Veel soepen, vooral bruine, gaan erg vooruit met een scheutje madeira, sher ry of rode wijn. Deze en nog veel meer tips en praktische wenken in dit overzichtelijke boekje nodentot de subtiele kunst van soepkoken. De buitenlandserecepten zijn niet altijd authentiek om dat Wina Bom terecht vindt dat de ingrediënten moeilijk of niet te koop zijn. Als idee zijn ze wel inspirerend! JSommige boeken kun je telkens ueer lezen. Je voelt je verwant met de beschreven personen. Dan wordt het op 't laatst iets van je zelf', zo begint mevrouw K. te L. „Een goed boek kan op je in werken, als de persoonlijke ont moeting met een karakter-sterl mens. Hel stimuleert vaak tot aller lei daden. Wat een verunlwoorde lijkheid hebben al die schrijvers Ik denk aan slechte boelcen, ivaa een verkeerde invloed van uitgaat Hoeveel levens worden er nie door vergiftigd en tot allerle misdaden gedreven? Het was bete dat die schrijvers ander werk aan pakten of een poosje achter slot en grendel gingen. Veel dingen waar vroeger met schroom over geschre ven werd, schijnen er tegenwoor dig allemaal bij te horen. Het nor male leven schijnt nu abnormaal te zijn..." Mejuffrouw K. te B. haakt in op wat een lezeres in BladZij van 16 november schreef, nl. dal jonge mensen niet van lezen hou den: ,Jk vraag me af hoe ze daar bij komt? Ik houd er tenminste wel van. Ik kom lang niet altijd aan een boek toe, een tijdschrift leest makkelijker. Dal kun je nog eens „zo er tussen door" doen. Wat boeken betreft: persoonlijk bijbel lezen iedere dag vind ik belangrijk- voor iedereen. In mijn boekenkast staan nogal toot boeken tan Billy Graham. Ook boeken over belang rijke personen zoals John en Ro bert Kennedy, Martin Luther King en over leden van het koninklijk huis, lees ik graag. Voor ontspan ning vind ik het heerlijk een ge zellig romannetje te lezen. Of de t,v. het lezen verdringt? Als ik een boek heb dat mij interesseert, kijk ik geen t.v., maar neem dan echt de tijd om te lezen. Bij de aan koop van boeken ga ik nogal dik wijls op recensies af en ik snuffe' graag wat rond in een boekha del." Mevr ou w G. te L. heeft on lanks haar flink gezin altijd graa, :n veel gelezen: „In de kamei zwerven overal boeken, planken net boeken, boeken op de schoorsteen, op de vensterbank, op tafeltjes. Een betvijs dat het hele gezin dol op lezen is." „Als we met z'n allen gezellig zitten te lezen, kan ik Laurens Jansz. Coster zo innig dankbaar zijn", zegt mevrouw R. te S. ,,'t Gebeurt helaas zelden, ik heb de zorg voor drie Uv.-slaven, die aan het lezen van een boek bijna niet meer toekomen. Eén voordeel heeft het: als de kinderen naar boven gaan, weet ik tenminste ze ker dat ze gaan slapen. Ik las vroe ger vaak 'n gat in de nacht. Hel summum van genot vind ik lezen in bed met een zakje drop! Een huis zonder boeken is voor mij gewoon ongezellig. Waarom zie je vaak meiers boeken die misschien één keer gelezen worden) en geen enkele encyclopedie? Het hoeft heus niet de duurste te zijn. Na slagwerken, ook Tipparade, zoudei we eenvoudig niet kunnen missen!' De broer van mevrouw S. t R. werkte bij een papiervernieti gingsbedrijf en bracht zodoend wel eens boeken mee naar huis ..Het waren nu niet zulke fijn boeken, meestal sensatieromans. II zat 's avonds achter mijn vader: rug in een donkere hoek te lezen Tij hadden toen nog geen gas. AL ader opstond, zag moeder mij zit- en: „Ben jij daar nu nog? Voor uit naar je bed!" Mijn zuster kreeg eens een boek, waarin een vers over Tromp stond. Dat vers heeft toen zo'n indruk op me ge maakt dat ik het nu ('k ben vijfen zeventig jaar) nog helemaal op kan zeggen. In deze tijd zou het vers 'l niet meer doen, maar het is een echte moedige daad geweest dat Tromp kruit gaf. De laatste regels waren„Laat lafaards be proeven uw kransen te ontblade ren, wij hebben steeds verse lau- der voor uw graf." M e vrouw H. te H. is van me ling (een mening die wij delen dat het jammer is dat er nog te weinig „mooie" kinderboeken zijn ..We hebben van de boeken van W. G. v. d. Hulst genoten. Natuurlijk moeten we ook op de hoogte blij ven van boeken die de laatste ja ren uitkomen. De serie Saskia en Jeroen werd door de kinderen erg gewaardeerd. Of de kinderen later alles mogen lezen? Ja! Hel is onze taak hen zo op te voeden dat ze duidelijk het verschil welen tussen goed en kwaad. Ik lees u-el eens een onzinnig stuk voor. Als dar onze achtjarige de vraag „Hoe vind ie dat?'' beantwoordt: „Niet vee' aan" is dat al het begin van on- lerscheiden." Tot slot het woord aan m e vrouw G. te D. „Lezen is heci lijk. Helaas is het zo dat niet ieda kind kan leren lezen. Wat denkt u van leesblindheid? Wel de letters en de woordjes goed kennen maai niet in verband met elkaar kunnen brengen. U begrijpt dat zoiets vooi een kind heel erg is. Ik ken een neisje dat op achttienjarige leef tijd „het ineens zag" en werkelijk, 'oen in enkele maanden goed kon lezen. Wie zou meer opgetogen zijn geweest: zijzelf, haar ouders of het onderwijzend personeel?" Nogmaals verzoeken wij de lezeressen er rekening mee te willen houden dat lang niet alle brieven geplaatst kunnen wor den. Met de meeste interesse worden uw brieven gelezen, maar u weet het... de ruimte is beperkt. Abraham en Petrus zijn door hetzelfde geloof zalig geworden. De geloofsbeleving echter Is aan veranderingen onderhevig. Zo heb ben wij het gevoel dat het dogma vandaag niet zoveel meer zegt. Dat vooral jongeren het getheolo- giseer beu zijn. En dat de strijd of iets op zaterdag of zondag al dan niet mag, hen koud laat. Ander zijds zien wij een hang naar mystiek. Hoe beleven wij ons ge loof nu? Wilt u daar uw mening en ervaring eens over geven In „Dia loog"? Is er een groeiende behoef te aan „het uitstijgen boven je zelf", persoonlijk contact en „ver borgen omgang"? Gaan we ons ontdoen van veel franje om te ko men tot de kern van een geloof, dat dan misschien wel klein Ie maar krachtig tevoorschijn treedt? Het aanreiken van uw gedachten belonen wl] (na plaatsing) met een keuze uit „De dokter zegt" (1 of 2), „Tipparade" of een andere ver rassing. Pak uw pen voor een pitti ge dialoog.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 11