RIJMEN OP TUD PROTESTANTSE MYSTIEK Spelen met Kunst Zwoegende minister De Block boos DE GAULLE en de kinderen Environment r Zeven dagen verder Weer een stuk beter Sterrenbeeld VANAVOND TE ZIEN VANAVOND TE HOREN PROGRAMMA'S ZONDAG TE ZIEN ZONDAjG TE HOREN ZATERDAG 7 DECEMBER 1968 jJEER uiteenlopende kwalifilcaties voor minister De Block deze week in de Tweede Kamer. Op alle punten onvoldoende, vond de socialist Nederhorst. Nee, zei de c.h. Van der Mei, deze minister werkt het hardst van al zijn collega's. We zouden de werklust van de collega's moeten kennen, om te weten of De Block zich hiermee gelukkig kan prijzen. De liberaal Portheine had er wa/ anders op gevonden: je kunt welke mi nister van Economische zaken dan ook niet verantwoordelijk stellen als er iets misgaat met onze economie. In haar algemeenheid gaat deze stelling natuurlijk niet op, maar juist in dit speciale geval kon de liberaal wel eens gelijk hebben. Hij kent zijn partijge noot Witte veen wat beter dan anderen, ook hij weet dat Wit- teveen naar elke ministerraad een ploertendoder in zijn kof fertje meenneemt. Een boze Sinterklaas en Piet zit aan zijn linkerhand om stoute kinderen onmiddellijk in de zak te stoppen en per diplo matieke postzak naar Spanje te sturen. Of misschien geeft Piet het pakketje wel aan Luns mee als deze naar de gezondheid Van Franco gaat informeren. Portheine vond het een beetje gênant dat de arme De Block de schuld van alles moet krij gen. Daargelaten of de minister blij moet zijn "met deze hulp die de Dost op Economische zaken wel in een vreemd daglicht stelt. De KVP'er De Meijer maakte van zijn hart geen moordkuil door minister De Block van harte geluk te wensen met zijn volharding in het ultracentrifu- geprojecten de samenwerking met Duitsland en Engeland. Dat was voor de democraat De Goe de te veel: mocht hij soms ook een beetje van die eer? Neen, zeiden een boze heer Westerterp en minister als om strijd, als \.e uw zin gedaan hadden zou het project-Kiste- maker in de stoffige archieven van Euratom, de zieke man van Europa, rusten. Dat nam De Goede niet. Hij had verleden jaar nog meer ge zegd over de „vette kluif" van Kistemaker, waarom schoof Mr. W. Aantjes men dit nu naar de achter grond? De Block was na twee dagen debat zo geïrriteerd ge raakt over deze kwestie, dat hij de interrupties van De Goede totaal negeerde, hem liet uit praten en zijn eigen verhaal vervolgde. Geen sterk puntje van de minister. Toegegeven, De Goede was lastig en de woordenwisseling met Westerterp had meer iets weg van een ruzie tussen kin deren die gelijk wilden hebben, maar stel je voor dat ministers altijd lastige Kamerleden nege ren, dan zouden ze terecht niet lang minister meer zijn. Daar komt bij dat De Goede toch wel ten dele gelijk heeft. Ook EEG-deskundigen uit Brussel zijn boos: waarom heeft Nederlam' het project niet eerst aan de EEG aangeboden? Er is in Frankrijk een boek verschenen, dat gene raal De Gaulle waarschijn lijk niet voor zijn klein kinderen zal kopen. De titel luidt: „De generaal vertelt aan de kinderen". De Franse president wordt er in getekend als iemand, die op bedden springt, boeken door de ka mer smijt, een clownspak en korte broeken draagt en zelf de sterren op zijn muts naait. In het begin staan bij zonderheden als het zuchten van zijn vader dat „als Charles er aankomt, de rust verdwijnt" en hoe een leraar hem een „middelmatige leerling noemt, behalve wat zijn lengte betreft". Grote tekeningen in hel dere kinderkamerkleuren laten zien hoe hij als jongen met soldaatjes speelde, in voetbalkleding en met een puntige clownsmuts op. De generaal kocht de ster ren voor zijn muts kort voor de val van Frankrijk in 1940 in een bazar en naaide ze er zelf op, voordat hij naar Engeland vertrok. Het boek staat vol met „onthullinkjes" over de president. Ook zijn vrouw is niet aan de aandacht van de schrijvers ontsnapt. Er is een exemplaar aan De Gaulle gestuurd. Hij heeft totdusver niet gereageerd. Samenwerking met Engeland is natuurlijk wel mooi, maar het ziet er naar uit dat Londen zich op een geweldige manier - in het spel gebluft heeft: ze zijn helemaal niet zo ver. Als het over de NAVO gaat, zegt men als om strijd: wat wil je, Nederland is tenslotte lid van een bondgenootschap. Als het om de EEG gaat, schijnt dat niet meer mee te tellen. Het begint er meer en meer op te lijken, dat het Europese beleid van de regering tweeslachtig is: een beetje Engels en een beetje Frans. En boven alles uit torent als een monument van onaantast baarheid: de nationale politiek, het briljante voorbeeld van De Gaulle. Het ziet er naar uit dat De Block wel heel erg is afge dwaald van de Europese ge dachte. De vaste commissievergade ring /oor Suriname en de Ne derlandse Antillen kwam op de jaardag van de Sint bijeen. Punt 8 van de agenda luidde: hulpverlening bij de krotoprui ming in de beide landen. We vragen ons alleen maar af of Nederland nu het meest aange wezen land is om daarbij hulp te bieden. Commissievoorzitter Aantjes kreeg de geest en rijmde: Hierb\j stel ik u ter hand Een eerste tussentijdse stand Van de totnutoe gebruikte tijden Het geeft mij weinig reden tot verblijden U moet dit met het eerste schema vergelijken Dan zal het u zelf ook blijken Kamer 77 minuten, minister 84 minuten, tezamen 161 minuten Hopelijk heeft ieder nu zijn les geleerd Anders loopt het geheid verkeerd Denk aan uw kinderen en uw vrouw En aan allen die werken in het gebouw Maak het hun en uzelf niet te bitter Dat is de bijzondere wens van uw voorzitter Biesheuvel Laat hij maar uitkijken met ï'n rijmelarij, die Aantjes, Anders zoeken we voor hem andere baantjes. Nog twee opmerkelijke feiten van het Binnenhof. De Eerste Kamer kwam niet bijeen, ken nelijk dodelijk vermoeid van de twee dagen vergaderen een week geleden. Ministers hebben een probate methode ontdekt om kritiek te ont zenuwen. Praat de Kamer dood, twee uur, drie uur achtereen soms. Zelfs een kritische tegenstander denkt voldoende aan zijn eigen ge zondheid en die van anderen om niet meer te reageren. Naar aanleiding van de bundel Dialogisch van de Scheveningse dichteres Inge Lievaart. Een uitgave van F. Callenbach te Nijkerk, 37 bl. Voor christelijke versjes op maat en rijm, die op de bekende manier over de bekende geloofsoverwegingen handelen, is nog steeds een afzetgebied. Men kan zich verwonderen over de taaiheid van een genre dat al tachtig jaar geleden als dominees poëzie aan de kaak is gesteld. Er schijnt een combinatie mo gelijk te zijn van vroomheid, onpersoonlijkheid en gemakzucht, die een bijna permanent afzetgebied voor stichtelijke poëzie vormt. Wanneer een men met geest en intelligentie, Okke Jager, dan komt met een bundel Worden als een kind, waarmee aan een oud genre nieuw leven wordt Ingeblazen en waarin dat oude genre om zo te zeggen om zijn geloofsbrieven wordt gevraagd, dan Is het succes enorm. Het blijkt dan, dat de consumentengemeente nog werke lijk aanspreekbaar en derhalve niet dood Is. Zodra hij evenwel In een nieuwe bundel: Het Is wat te zeggen wil doorbreken naar een eigen en ei gentijdse toon, laat de bewonde rende gemeente het afweten: de vroomheid ziet er nu zo anders uit, de toon is zo persoonlijk en (wat het ergste is): men moet zich inspannenl Ook dominees als G. Boogaard en Jaap Zijlstra versmaden de goedkope stichtelijke dreun en streven naar een synthese van het dichterlijke met het medita- tlef-pastorale, in vormen van van daag. althans van gisteren. Allesbehalve revolutionaire poëzie, maar toch spreken zij maar een klein publiek toe. En als Gulllaume van der Graft zich niet als de kerklledvernleuwer en p8almberljmer dominee Barnard grote bekendheid had verworven, zou hij het met zijn eigen poëzie tot populariteit hebben gebracht? De Scheveningse dichteres Inge Lievaart heeft zich van de gebon den strofische poëzie ook ontwik keld tot het vrije, hoogstens hier en daar toevallig rijmende vers. Dialogisch heet haar nieuwe bun del. De verzen olrkelen rondom de thema's dichterschap, roeping en de verhouding lk-wereld. Die we reld blijft een min of meer abstrac te grootheid, ze komt niet In geu ren en kleuren over. Hierdoor heb ben deze gedichten een overwe gend introvert, zelfbesplegelend karakter. Er spreekt een verlangen uit naar bevrijding van Innerlijke rem mingen, om dan de wereld getui gend en troostend te kunnen toespreken. De dichteres kent haar grenzen en haar dichterlijk pro gram luidt „als ik zwak ben (maar zuiver), dan ben Ik machtig". De dichter bespeelt „een dunne fluit tussen de holle vaten"; hij heeft „een dunne huid tussen de uniformen". Maar de vergelijkingen lopen altijd uit op het beeld van water, hetzij omhoogstrevend als fontein, hetzij graviterend naar de laagste plaats, met behoud even wel van zijn levend karakter. De betrekkelijke beslotenheid, de geringe wereldkennis, de nel- ging tot zelfbespiegeling en abstractie, de echte vroomheid en de echte aandrang tot getuigend dichten, dit alles schept de voor waarden tot een protestantse mystiek, een „Innerweltliche Askese", waarbij emotie en verstand elkaar wel zo ongeveer In evenwicht houden. Toch komt de mediterende stem niet sterk door. Men vraagt zich af of de gevoelens niet te veel wor- j den gestyleerd. Het gaat er in de j poëzie Immers niet om gedichten I te schrijven, maar zich tot op hel bot bloot te geven. Genadeloze eerlijkheid Is nummer één, de poëtische vorm nummer twee eventuele publicatie nummer drie Een dichtbundel behoort eve-nwe naar zijn beste vers te worden beoordeeld en daarom citeer ik ten slotte het gedicht „Uit liefde" (blz. 13). Laten wij onze stem opheffen s en een woord lb.|; een klein maar nieuw woord niet uit mensen telt drijven, een breekijzer, in de ons ikbiinker van hun hart mar tot ze de zon zien eindelijk Gods zon zien m eti met springende voeten zich reppen over de zeven bruggen van het licht Dr. C. RIJNSDORP tra OVi i de tva toe hl 1 tra lllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllll du len tel De WERKLOOSHEIDS CIJFERS van november ge ven weer wat moed, al vindt minister De Block ze nog te hoog. De conjunctuur ontwikkelt zich gunstiger dan werd verwacht.. Dat schreven we precies een jaar geleden in deze ru briek, en nu kunnen we het zó overnemen, want weer is de regering deze week verrast dat het zo goed gaat en weer is de werkloosheid een eind gezakt. Maar november was een slechte maand voor de spaar banken. Toch beweren de win keliers dat de Sinterklaasomzet niet extra hoog was en zegt de minister dat de komende BTW nog geen koopgolf heeft ver wekt. Waar is dat geld geble ven? Unilever zal drie miljard gul den op tafel leggen voor de Al- lied Breweries, grootste uitbrei ding in de geschiedenis van het margarine- en zeepconcern. Al- lied Breweries heeft vele brou werijen (ook d'Oranjeboom en 3 Hoefijzers), 8500 café's, 2000 slijterijen, 100 hotels en een bierexport naar tachtig landen, en zo krijgt Heineken/Amstel het zwaar te stellen met een machtige concurrent van eigen bodem. De Shell blijft het ook in Ne derland zoeken. Moerdijk krijgt het enorme complex dat onder de verzamelnaam Shell Chemie bekend is. Voor Brabant gewel dig nieuws. Veel aandacht trekt de helaas mislukte levertransplantatie in Arnhem. De regering komt met een verbeterde geldschieterswet om het consumptief krediet on der controle te krijgen. Over de kieswet leven ideeën in de rich ting van vroeger en gecoördi neerd stemmen, van mogelijk heid tot stembusakkoord en af schaffing van de opkomstplicht. De innerlijke tegenstellingen in de Rooms-Katholieke Kerk verdiepen zich. De Nieuwe Ka- techismus wordt in een aan hangsel verroomst. De vooruit strevende en rebellerende pas toor van Isolotto (bij Florence) moet zijn parochie verlaten, maar bedient de mis op straat. In heel Italië is het trouwens onrustig met massale stakingen en protest tegen hardhandig po litieoptreden op Sicilië. Onrust ook in allerlei studentensteden. Een staking bij Renault-Parijs maar die mislukt grotendeels door de vele werkwilligen). Vietnam krijgt een kerst- en nieuwjaarsbestand, en Washing ton en Oe Thant waarschuwen Israël en Jordanië dat de inci denten van de laatste tijd op erger kunnen uitlogen. „Ik heb definitief opgege ven de heer De Goede te overtuigen, en dat geeft mij grote gemoedsrust" (Minister De Block). „Het kablnet-Cals was op onderwijsgebied zo conserva tief als sinds eeuwen niet meer was voorgekomen" (Prof. dr. J. W. van Hulst). UTRECHT - Wilt u fijn recreëren in een creatief sfeer tje? Wel, dat kunt u dan tot 6 januari doen in het Catha- rijne Convent aan de Lange Nieuwstraat, waar een uitzon derlijke manifestatie van he dendaagse beeldende kunst onder de titel „Environments" wordt gehouden. De bedoeling is dat de bezoe ker niet passief naar kunst kijkt, maai er mee speelt, want het spelelement staat in deze manifestatie centraal. Het crea tief bezigzijn, menen de orga nisatoren, staat ook centraal, maar helaas ls de term „crea tief bezigzijn" de laatste jaren enigszins onduidelijk geworden. Stel u voor: u komt binnen via een half ronde, witte ruim te, waar u alvast een beetje kunt wennen aan een groot deel van de expositieruimte, die ge heel zwart en duister is gehou den. U schroomt niet, maar treedt dapper binnen en blikt in de ronde, hangende spiegels, die steeds andere hoeken, met de daarin opgestelde objecten tonen. Links van u lopen andere speelmakkers door een groot aantal hangende koepels, die bij aanraking een vreemd, metalig geluid geven. Het oor wil ook wat. Hoe harder zij lopen hoe harder het geluid klinkt Hard klinken ook de gongs begeleid door rinkelend glas en helle lichtflitsen. Deze gongs zijn opgehangen in een vier kante ruimte, waar u, opgehitst door het rumoer, ongeremd lege flessen tegen een vaag zichtbaar stuk metaal aan scherven kunt smijten. Raakt u, dan volgt op de klap een lichtflits. Als u zich op die manier heeft uitgeleefd, gaat u eens kijken wat Peter Struycken heeft bedacht. U ziet dan een kamer waarvan de vier wanden en de vloer in vierkanten zijn onderverdeeld. Muziek van een bandje in een steeds wisselende belichting in een eindeloos aan tal variaties houden u een poosje bezig. Een eindje verder kunt u uw schaduw op een fosforiserende wand tijdelijk vastleggen en is bij u thuis de electriciteit aan straffe banden gelegd, dan kunt u hier van een schokje genie ten. U hoeft maar door een vierkant van hangend metalen schrikdraad te lopen. Daarnaast wordt op twee te genover elkaar liggende scher men een film gedraaid, waar van de handeling, voorzover de ze naar plaats gescheiden is, ge lijktijdig te zien is: bijvoor beeld twee elkaar opbellende mensen. Tenslotte Iets héél bijzonders: op verschillende hoogten han gen kubussen zonder bodem, waar doorheen, van boven af, warme lucht wordt geblazen. In die kubussen mag u nu fijn uw hoofd steken en dat nog weÜ| terwijl u staat' zit of ligt. \f Dan is de koek op. Aan de' fantasie van Swip Stolk, Grou- pe de Recherche, Gianni Co- j. lombo en Adolf Luther, Rie de- ze spelletjes bedachten, koml tenslotte ook een eind. j- f. Móe gespeeld gaat u naaij huls, maar wel in het gelukkige; besef dat u zich niet heeft ver- '- meid in onledi? spel: weineen! U bent creatief bezig geweest. mr. E. Besier De Zwitserse psycholoog dr. V. M. van Winter heeft in kort bestek het karakter beschreven van de twaalf naar de dieren riemtekens gerangschikte pej, mensentypen. Elsevier, Amster dam, brengt daarvan een met vele portretten geïllustreerde J versie uit in de Practische Poc ketbibliotheek onder de titel Uw Sterrenbeeld, uw Type. Eeni bezwaar van een dergelijk be knopt werkje is dat de mensteller zich moet beperken tot een zeer globaal beeld, wat De er toe leid dat velen weinig van zichzelf zullen herkennen. Be grijpelijk, want van elk type zijn ontelbare variaties moge lijk, teveel om in een paar pa gina's samen te vatten (159 blz., 2,50). een eve eno wei dan de i een lik ik i niet bou de niet sun ber i het kui; ben den ling ik, hij ver. Sin beh ten in j was loOf blij Sto spo. klil lij: TOO, han de met wei gen kel\ de ziel vist Vol Ned. 1 NCRV 7.06 uur Ha, die Swiep! 8.20 uur Belevenissen van een Amsterdamse taxi chauffeur 8.50 uur Liedjes uit de jaren '40'45 gezongen door artiesten vah nu 9.40 uur Politiefilm Bureau Bristol 10.30 uur Met Bomans de wereld rond Ned. 2 VPRO 7.08 uur Vaders tegen wil en dank 7.33 uur Strijd op leven en dood tussen de aarde en Mars 8.20 uur Run for your life 9.10 uur Filmpje rondom Rembrandt 9.20 uur Monte Carlo, met .prinses Gracia van Mo naco als gastvrouw 10.15 uur LondenSydney-marathon Hilversum I KRO 7.30 uur Sjook, jongerenprogramma 8.00 uur Verzoekplatenprogramma 10.00 uur Liedjes in hun mars Hilversum II VARA 7.35 uur Actualiteiten op kunstgebied 8.25 uur Musical Oliver 10.40 uur Een programma zonder motief 11.15 uur Lui luisteren RADIO VANAVOND Hilversum I. 402 m. KRO: 18.30 Nws. 18.46 Act. 19.05 Ste reo: Oude orgelmuz. (gr 19.10 Stad van de vrec(e: eucharistie viering. 19.30 SJook: Jongeren- progr. 20.00 Verz.platenprogr. 21.50 Vrljbul telingen: VI. Il lusie, goochelspel en showbiz. 22.00 Liedjesprogr. 22.30 Nws. 22.40 Meded. 22.42 Overweging. 22.45 Sportprogr. met comm. en gekrulde nieuwtjes. 23.55 - 24.00 Nws. Hilversum II. 298 m. VARA: 18.00 Nws. 18.16 Comm. op het nws. 18.72 Stereo: Melo- dleënexpres. 18.45 Stereo: Ra- dlophllh. ork. 19.30 Nws. 19.35 Artistieke Staalkaart. 20.15 Saxoloonkwartet van Parijs, van Lionel Bart, door Metro- pole ork., koren en sol. (opn.). 22.30 Nieuws. 22.40 Loco: een progr. zonder motief. 23.15 Stereo: Licht platenprogr. 23.55 - 24.00 Nws. TELEVISIE VANAVOND Nederland I. NTS: 18.50 In kleur: De Fabeltjeskrant. STER: 18.56 Reclame. NTS: 19.00 Journaal. STER: 19.03 Re clame. NCRV: 19.06 Ha. die iwlep I. TV-feullleton. STER: 19.56 Reclame. NTS: 20.00 Journ. STER: 20.16 Reclame. NCRV: 20.20 Eerste Man, TV-feulll. 20.50 Studio Anno: muz. terugblik op de Jaren '40-45. 21.40 Bureau Bristol, TV-feulll. uit de Engelse TV-serle Softly Softly. 22.30 Met Bomans de wereld rond - Bangkok. 22.55 Evangelie. NTS: 23.00 -23.05 Journ. NTS: 18.50 In kleur: De Fa beltjeskrant. STER: 18.58 Re clame. NTS: 19.00 Journaal AVRO: 19.03 Voor de kleuters. 19.08 In kleur: Vaders tegen wil en dank, TV-feulll. 19.33 In kleur: Captain Scarlet, TV-feullleton. NTS: 20.00 Journ. STER: 20.16 Reclame. AVRO: 20.20 In kleur: Run for your life, TV-feulll. 21.10 In kleur: Rembrandt bij u thuis, filmpje. 21.20 In kleur: Monte Carlo, muzlk. filmimpressie van het kleine vorstendom Monaco. 22.15 AVRO's Sport- panorama. NTS: 22.40 - 22.45 Journ. België. Kanalen Nederlands: 2 en 10. 18.55 Zandmannetje. 19.00 Ja zuster, nee zuster, 19.50 Keurig Frans. 19.52 Zoek licht. 19.57 Meded. 20.00 Nws. 20.25 100.000 of niets. 21.40 E- cho. 22.10 Mannlx, polltlefeuil- leton (21). 23.00 Nws. RADIO MORiilA Hilversum I. 402 m. KRO: 8.00 Nws. 8.15 Stereo: Klass. gram.muz. 9.00 Nws ,en wa- terst. 9.15 Stereo: Klassieke gewijde muz. (gr.). 10.00 Eu charistieviering. 11.00 Nws. 11.02 Stereo: Promenade-ork. 11.47 Bultenl. comm. 11.57 Me ded. NCRV: 12.00 Kerkorgel- conc. 12.40 Stereo: NCRV-Vo- caal ensemble. 13.00 Nws. 13.07 Voor de Jeugd. 13.20 De psal men In de nieuwe berijming. 13.55 Stereo: Klassieke kamer- muz (gr.). 14.10 Kleine trom mel ln het concert, literair progr. NRU: 14.30 Sportrep. en -uitslagen en lichte gram.muz. CVK: 17.00 Dienst van Het Le ger des Hells. 18.00 Actualitei ten uit en over de kerk. IKOR: 18.30 Zingt het voorbe dachte lied 18.45 Kerk veraf en dichtbij. NCRV: 19.00 Nws. 19.07 Klass. gewijde muz. (gr.). 19.30 Waar blijven weT, lezing. 19.45 Stereo: Klass. gram.muz. 20.05 Kerkliederen. KRO: 20.30 Stereo: Stereoclub: muzlk. en technische tips. 22.00 Kruispunt, kerkelijk magazine 22.30 Nws. 22.40 Meded. 22.42 Overweging 22.47 Muzlk. Infor matie vbor kenners en lief hebbers. 23.55 - 24.00 NWS. Hilversum II, 298 m. VARA: 8.00 Nws. 8.18 Weer of geen weer. (9.00 Sportmeded.) 9.45 Humanistisch Verbond: Kon- takt tussen katholieken en hu manisten. IKOR: 10.00 Onder weg: een progr. met van alles wat. 10.30 Herv. kerkdnst. 11.30 Vraag en antwoord. 11.40 Gram.muz. 11.45 De kerk in de spiegel van de pers. AVRO: 12.00 Bonte muzlk. show. 13.00 Nws. 13.07 De toestand ln de wereld, lezing. 13.16 Radlo- Journ. 13.25 Radlo-perlodiek. 14.00 Stereo: Danaork. The Skymasters met soliste. NRU: 14.30 Stereo: Concertgeb.ork. In de pauze: plm. 15.00 - 15.20 Cursus muzleklulsteren. 16.30 Radiorama: veertiendaags ml- nl-magazlne. VARA: 17.00 Ste reo: Tango-mmba-ork. en zangsollste. 17.30 Voor de Jeugd. 17.50 Nws. 18.05 Meded. NRU: 18.10 Sportrep. en -beschouwingen. VARA: 18.30 Klatergoud: muzlk. feulll 19.00 Discussie over een actueel on derwerp. VPRO: 19.30 Nws. 19.35 Zeven eeuwen Spaanse muz. (3), muzlk. lezing. 20.00 Balans: opinies en gebeurte nissen. gewogen en getoetst. AVRO: 20.30 Rits: een open progr. 21.30 Festival van Vlaanderen 1968: I. De solisten van het Belgisch Kamerork. met solisten; II. Capella Anti que uit München. 22.30 Nws. 22.40 Radlojoum. 22.55 Stereo: Licht platenprogr. 23.55 - 24.00 Nws. Hilversum III. 240 m en FM-kanalen. AVRO: 9.00 Nws. 9.02 Platenprogr. 10.00 Nws. 10.02 Juist op zondag. 11.00 Nws. 11,02 Muz. Mozaïek. VA RA: 12.00 Nws. 12.02 Verzoek- platenprogr. 13.00 Nws. 13.07 NAR: Ned. Artiesten Revue op de plaat. NRU: 14.00 Nws. 14,02 Rome - Ankara - Madrid: voor de Italiaanse, Turkse en Spaanse gastarbeiders. 15.00 Nws. 15.02 Rabat - Athene - Lissabon: voor de gastarbei ders uit Marokko. Griekenland en Portugal. AVRO: 16.00 Nws. 16.02-18.00 Wetenswaardig heden en onwaardigheden uit de wereld van de lichte muze. (17.00 Nws. 17.02 - 17.05 Radlo- Journ. en toto-uitsl.) TELEVISIE MORGEN Nederlandl. NTS: 15.00 Jour naal. 13.02 Weekjournaal (met titels voor slechthorenden). IS.25-10 55 Monitor: ontspan ningsprogramma voor de zon dagmiddag (Gedeeltelijk ln kleur). IKOR/CVK: 17.00-18.00 Hervormde kerkdienst. NTS: 18.55 In kleur: De Fabel tjeskrant. IKOR/CVK/RKK: 19.00 Bijbelvertelling voor kin deren. IKOR/CVK: 19.05 Vla Humana: Sexualtteit buiten het huwelijk, discussie. NTS: 19.3C Sport. 20.30 Journaal. VA RA: 20.35 De woede van Mai- grat. TV-spel. 21.50 Geen Viet namees noemde me nikker, Jocumentair programma. 23.00 Achter het nieuws. NTS: 13 10-23.16 Journaal. Nederland II. NTS: 18.55 In kleur: De Fabeltjeskrant. 19.00 Journaal. 19.05 De Vrijbuiters. TV-ieullleton voor de jeugd. VPRO: 19.30 Toontje, teken film. 19.40 Ornothologle - Jazz concert, 20.00 In kleur: Ate- Uerbezoek aan de Amster damse schilderes Ans Wortel. 20.25 Filmportret van de auto coureur Ben Pon. 21.00 C' ma. 21.40 De Seinwachter, 1 te film. NTS: 22.10-22.15 J> RADIO 81 >iAA>D\G| Hilversum I. 402 m. K 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Klassieke en mo derne muziek (gr.). (7.30 Nieuws; 7.32 Actualiteiten; 7.50 Overweging; 8.00 Nieuws), 8.30 Nieuws. 8.32 Voor dc hulsvrouw. (9.00-9.10 Gym nastiek voor de hulsvrouw. 9.35 Waterstanden). NRU: 10.00 De komende week (opn.). KRO: 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de z'ïken, 11.30 Bejaardenpro gramma. 11.55 Mededelingen. NCRV: 12.00 Los-Vast: gevari eerd programma. (12.21 Voor boer en tuinder; 12.26 Medede lingen t.b.v. land- en tuin bouw; 12.30 Nieuws; 12.41 Ac tualiteiten). 14.05 Schoolradio. 14.30 Stereo Alt en plano. 15.00 Hervormde mlddagdlenst. NRU; 16.30 Informatie over Overijsel afgewisseld met mu ziek. (16.00-16.02 Nieuws). 17.20 Overheidsvoorlichting. NCRV: 17.30 Voor de kleuters. 17.45 Voer de kinderen. 18.00 Stereo- Meisjeskoor met Instrumentaal sextet. 19.19 Uitzending van de KVP. Hilversum II. 298 m. VARA: 7.10 Nieuws en ochtendgym nastiek. 7.23 Stereo: Uitgesla pen; lichte grammofoonmuziek en reportages. (7.30-7.35 Van de voorpagina.) VPRO: 7.54 Deze dag VARA: 8.00 Nieuws en actualiteiten. 8.20 Stereo: Uit geslapen (vervolg). 9.00 Coma- la, dramatische oantate van Gade. door Deens Radio Sym- fo ile-orkest en solisten (opn.). 10.00 Voor de vrouw. NRU: 11.00 Nieuws, 11.02 Panorama van beroemde symfonieor kesten. Das Gewandhausor- chestei Leipzig. VPRO: 12.00 Blau ve maandag: gevarieerd programma. 12.26' Mededelin gen \b.v.. Jand- en tuinbouw. 12.23 Stereo: Muzikale aan winsten. 12.50 Tien voor één, praatje 13.00 Nieuws, 13.11 In formatie: ontwlkkellngserk. 13.2b Pro memorie. 13.25 Klas sieke kamermuziek (opn.). 14.25 Schoolradio. NRU :14.45 Nord-Rlng 1968 Londen Con cert: licht orketf, vocaal ensemble en soLlsten. AVRO: 15.15 Voor de vrouw. 15.45 Dlxletlme (gr.). 16.00 Nieuws. 10.02 Stereo: Hobo en plano. 16.30 Voor de Jeugd. 17.30 Bra bant lournaal. 17.55 Mededelin gen Hilversum III. 240 m. en FM-kanalen. NCRV: 9.00 Nieuws. 9 02 Licht platenpro- gramma. 10.00 Nieuws. 10.03 Popstation. (11.00 Niéuws.) TROS' 12.00 Nieuws. 12.03 Lynx (of Los). KRO: 13.00 Nieuw 13.03 Actualiteiten. 13.03 13.05 Licht platenprogramma. Actualiteiten. 13.05 Licht pla tenprogramma. 14.00 Nieuws. 14.03 Pop-ln. 16.00 Nieuws. 15.03 Pop- en country muziek. 16.00 Nieuws. 16.03 Popmagazine. Nieuws. '7 02 Actualitei ten 17.07 18.00 Verzoekplaten. 1 Ned. 1 VARA 7.00 uur (CVK/IKOR) Discussie over sexualiteit t ten het huwelijk 7.30 uur (NTS) Sport 8.35 uur De woede van Maigret 9.50 uur Geen Vietnamees noemde me nikker 11.00 uur Actualiteiten Ncd. 2 VPRO 7.05 uur (NTS) De vrijbuiters 7.40 uur Jazz-concert 8.00 uur Atelierbezoek bij Ans Wortel 8.25 uur Filmportret van autocoureur Ben Pon 9.00 uur Cinema 9.40 uur Korte film van Charles Dickens over i seinwachter Hilversum I KRO 8.05 uur (NCRV) Zondagavondzang 8.30 uur Muzikale en technische tips voor stereo- fans 10.00 uur (RKK) Kruispunt 10.47 uur Audio, muzikale informatie Hilversum II AVRO 7.35 uur (VPRO) Spaanse muziek 8.00 uur (VPRO) Opinies en gebeurtenissen 8.30 uur Rits, een open programma 9.30 uur Festival van Vlaanderen 10.55 uur Te elfder ure

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 10