"Ik ben de officiële Sint van Katwijk WEEKAGENDA Les biches - suggestieve film van Claude Chabrol Op bezoek in het Zeehospitium: In elke Leidse parkeermeter wekelijks gemiddeld f 10,- HET DRAAIBOEK 55 Opbrengst liep terug na door ons gesignaleerd „dubbeltjes-trucje Weihnachtsoratorium in Hazerswoude TUSSEN DE BLADZIJDEN NIEUWE LEIDSE COURANT 5 VRIJDAG 6 DECEMBER 1968 (Van onze verslaggeefster) KATWIJK Er hangt een afwachtende spanning in het Zeehospitium. Alle patiëntjes en patiënten kijken reikhalzend uit naar de komst van Sint Nicolaas. En daar komt hij dan: in een rijtuig, getrokken door twee paarden. Samen met vier zwarte dienaren, waarvan één luid Sinter klaasliedjes speelt op een accordeon. De vrolijke groep begint zijn ronde door de gebouwen. Geen patiënt, oud of jong wordt overgeslagen. Alle afdelingen krijgen een beurt. De zwarte pieten worden steeds witter, de smetteloos ihitte verpleegsters steeds zwarter. Op iedere zaal vraagt Sinterklaas als hij alle handen heeft geschud, en alle pakjes uitgedeeld: „En wie vinden jullie nu de ondeugendste zuster?" Eén van de patiënten noemt aarzelend een naam. Prompt vliegen alle patiënten op de desbetreffende jongedame af en geven de hevig te genstribbelende zuster enkele ste vige pakketrds. Blozend en met zwarte vegen be smeurd keert de verpleegster zich verontwaardigd om naar degene die haar naam noemde. TV ADAT hij een flink eind heeft afgelegd, besluit Sint even uit te blazen. Samen met de pieten trekt hij zich terug in de kofiekamer, waar hij wat voorvallen begint te vertel len. Vorig jaar kwam Sint met zijn pieten per helikopter naar het Zee hospitium. Twee pieten hadden ge oefend om zich aan een draad naar beneden te laten zakken van een hoogte van 16 m. Dat hadden ze aar dig onder de knie. Maar toen de feestdag aanbrak waaide het windkracht 8. De heli kopter kon niet lager dan 30 m. Een van de pieten rilt nog als hij er aan terug denkt. „Ik deed m'n ogen maar dicht en kreeg toen een trap tegen mijn achterwerk, waardoor ik de helikopter wel uit móest". Gelukkig is het allemal goed af gelopen. Marineklaas IJET was voor Sinterklaas niet zo moeilijk een helikopterentrée te organiseren, want hij heeft zijn con necties op de marinevliegbasis Val- Afscheid F. C. Mabesoone van de Leidse bts LEIDEN Vrijdagmiddag 20 de cember om 2 uur wordt in de foyer van de Stadsgehoorzaal afscheid ge nomen van de heer F. C. Mabesoone, directeur van de bedryfstechnische school aan de Medusastraat, die met pensioen gaat. Tevens wordt dan zijn opvolger, de heer J. G. Fokke- ma, geïnstalleerd. Forum studenten over defensie-uit gaven LEIDEN In samenwerking met de plaatselijke Kamer van Vereni gingen te Leiden organiseert de rk Studenten-Ver. Sanctus Augustinus op maandag 9 december een forum over de verhoging van de uitga ven voor de defensie met 225 min gulden. In het forum, dat onder leiding staat van Leo v d Mey, zullen zit ting hebben de Tweede Kamerle den dr. W. J. Schuijt <KVP), G. Ruijgers 'PvdA), A. G. van der Spek (PSP) en drs. A. M. de Boo (CHU) en de heer dr. C. Lefeber. lid van de Politieke Partij Radicalen. De voor alle belangstelenden toe gankelijke bijeenkomst wordt ge houden in de toneelzaal van de so ciëteit Minerva, ingang Vrouwen- steeg. Leiden, en begint om acht uur. RIJNSATERWOUDE De Schaakclub „De Doorzetters" speel de competitiewedstrijden in het Nutsgebouw. De uitslagen waren: L. H. J. StiensH. Vergeer 01. J. TurkTh. A. v. d. Meer 01. L. HogenboomC. Th. C. Beuk 10. J. F. Stiens—J. P. H. J. van Glab- beek 10. kenburg. Hij werkt er zelfs in zijn „vrije tijd". Ook de pieten en de spe ciale „lijf-fotograaf" zijn afkomstig van het vliegveld. Sinterklaas en drie van zijn pieten vormen al acht jaar een hecht team. Een van de zwarte pieten zegt: „We vinden het heerlijk om hier op bezoek te komen. We krijgen hier tenminste een stoel met leuningen. Meestal komen we ergens binnen, en dan is het „Kom bdnnen Sin terklaas, gaat u zitten. Zwarte piet, die dit eens. houd dat even vast en lees het dikke boek eens voor. Niet op zijn kop sufferd". Met een mismoedig gezicht gaat hij verder. .Ze bieden Sinterklaas een drankje aan, als hij ,,Nee, dank u" zegt, worden wij gewoon vergeten. Nee, zwarte pieten wor den diep miskend". Het valt allemaal wel mee. De pieten worden stuk voor stuk in de watten gelegd. Dineetje voor 60 1VANDAAG, één dag na zijn bezoek aan het Zeehospitium, is het een spannende dag voor Sinterklaas. Sa men met 59 andere klazen gaat hij uit dineren. Alle zestig hebben een brief met „levensbeschrijving" naar Mies Bouman gestuurd. Er is een jury, bestaande uit Cees de Lange, die uit alle sinten, die in uniform gaan trachten het diner te verorbe ren. de Sinterklaas van het jaar moet kiezen. De winnaar komt vanavond in Mies en Scène. Na dit babbeltje gaat Sinter klaas weer verder met zijn tocht langs de zalen. De pieten schmin ken zich nog snel even bij. Op de vrouwenafdeling pakt Sint één van de dames, die uit haar bed is gekropen, beet en begint een wilde rondedans. Ook de dames krij gen allemaal een kadootje. Radiokado JïjIND oktober is op het vliegveld een collecte gehouden. De op brengst daarvan stelde Sint Nicolaas in staat alle patiënten een geschenk te geven. Zoals ieder jaar bood Sint één groot kado aan. Dit jaar was dat een radio-hobbyset voor de radioclub op de therapie-afdeling. Deze club wordt geleid door Je heer K. Hoetmer, die majoor-vliegtuigmaker-radar- monteur op Valkenburg is. Sint en pieten tijgen nu naar de kindertherapie-afdeling. Een paar van de kinderen zijn feeste lijk verkleed. Eerst zingen zij een liedje, dan voeren ze met klapper- pistolen een roverstuk op. Pas als iedereen in het Zeehos pitium een kado gekregen heeft, gaan Sint en de pieten moe maar tevreden naar huis. Behalve het Zeehospitium hebben zij 's morgens ook nog enkele bui tengewone scholen bezocht. Morgen wacht hem nog één drukke dag en dan kan de tabberd weer voor een jaar de kast in. LEIDEN Van de parkeer- meters wordt de gemeente Leiden beslist niet rijk. Tot deze conclusie kan men komen als men de gelden (f 10.535,93) beziet, die de in het centrum geplaatste parkeermeters in de periode van de ingebruik neming (27 juni) tot 24 november j.l. hebben opgeleverd. Nu zijn de parkeermeters niet ge plaatst om de gemeente te spekken. De allerlaatste functie ervan is wel geld verdienen. Het gaat er voor namelijk om, de langparkeerders op effectieve en kostendekkende wijze uit het centrum te weren ten gun ste van de kortparkeerders en zo de parkeercapaciteit van de binnen stad te vergroten. In het in januari uitgebrachte rapport Verkeersvoorzieningen Bin nenstad stond de afdeling Verkeers zaken van de gemeente Leiden een aantal saneringen voor. die inmid dels grotendeels zijn uitgevoerd en die hun bekroning hebben gekregen in het afsluiten van de Haarlemmer straat op zaterdag. In dat rapport stond onder meer het advies, in de binnenstad parkeermeters te plaat sen. Een advies, dat door de ge meenteraad werd overgenomen. Met de aanschaf van de 59 par keermeters was een bedrag ge moeid van circa f 24.000, wat neer kwam op ongeveer f 400 per meter, waarbij begrepen de kosten van het plaatsen en de reserve-onderdelen Stijgende opbrengst De meters werden bij wijze van proef geplaatst op het Stadhuisplein (9), Breestraat (9). Vismarkt (8). Apothekersdijk (8) en op de Stille en Lange Mare (25). De eerste wer den in gebruik genomen op 27 juni en brachten in de eerste week een bedrag van f 398,77 op. Daarna constateerden wij een „lek" in de meters. (Door alleen dubbeltjes in het apparaat te gooien, kon men langer parkeren dan offi cieel was toegestaan. Op de meter stond bijvoorbeeld aangegeven, dat men voor uur parkeren een kwartje en een dubbeltje in het ap paraat moest gooien, maar met drie dubbeltjes was men ook klaar). Van dat „lek" profiteerden de parkeer ders blijkbaar dankbaar, want de opbrengst ging prompt met f 100 omlaag tot f 269,69. De meters wer den daarop gecorrigeerd en lever den vervolgens weer f 423.03 op. Tot 9 september lagen de opbreng sten ongeveer tussen de vier- en vijfhonderd gulden, maar toen er op de Stille en Lange Mare meters werden bijgeplaatst sprong het be drag omhoog tot bijna f 600. Een top werd bereikt in begin november: f 634,54. Slagaders De parkeermeters kan men als slagaders beschouwen, waarvan de activiteiten in de binnenstad zijn af te lezen. Zo liep in de week van 3 oktober, toen één dag alle verkeer uit de binnenstad was geweerd, de opbrengst terug tot f 489,20. „De meters werden gecorrigeerd", schreven we. maar dat houdt niet in dat de parkeermeters nu volmaakt zijn. Foto: Voor het ledigen van de parkeermeters wordt een soort „geldzuiger" gebruikt. UUIIIIIIIUIIIIIU1IUI1IIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIÜUIÜUIIIIIIIIIIIII Als een parkeerder zijn wagen bij een meter parkeert en bijvoorbeeld voor 1V4 uur parkeren geld in het apparaat stort, maar reeds na één uur weggaat, kan de na hem ko mende automobilist een half uur gratis parkeren. Tot zover is er nog niets aan de hand, maar wil die automobilist voor langer dan een half uur zijn wagen kwijt, dan moet hij wachten tot die dertig minuten om zijn, want hy kan geen geld bij storten. Zaterdag 7 december L.HJ-gebouw. Levendaal 101. 7.30 uur: middensoc.. St. Nicolaasbol. m.m.v. The Disco Turners Zomerzorg. Stationsweg. 10 tot 22 u.. vogelshow De Zanger. OEGSTGEEST - Het Witte Huis. I tot 5.30 u.: schaaksoctêtelt Palamedes. Zondag S december L.H.J.-gebouw. Levendaal 101. 7.30 uur: ouderensoc. café boven. Zomerzorg, Stationsweg. 10 tot S u.: vogelshow De Zanger. Petruskerlc. Lammenschansweg, 7 u.: oecumenische samenkomst. Maandag 9 december Schouwburg. 8 u.: Studio met..O O". De Doelen. 8 uur: Amateurfotografen. Jacobazaal Den Burcht. 8 uur: leden vergadering De Natuurvriend. Jacobazaal Den Burcht. 8.15 u afd. Lelden PSP. de begroting. Stationsweg 41. 2.30 u.: Kamer van Koophandel, koopavond in Lelden. Dinsdag 10 december Schouwburg. 8 u.: Studio met „O O". Stadhuis. 7 tot 8 u.: spreekuur Bouw fonds Ned. Gemeenten. Breestr. 19. 7 tot 8 u.: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Gehoorzaal. 8 uur: kunstkring Voor Al len. Ardlto-kwartet. Woensdag 11 december Trouwkamer stadhuis. 4 tot 8 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Pieterskerk. 7.15 u.: avondgebed. Schouwburg. 8 u.: K. en O.. Nieuw Rott. Toneel met ..Plaza Suite" (Nell Si mon). Camera. 7 en 9.15 u.: K. en O., film High and Low. Kleine zaal Gehoorzaal. 2.30 u.: afd. Lelden Ver. Hulsvrouwen, ledenvergade ring met kienen. Geref. Kerk Oude Vest. 7.45 uur: Bach-concert Jeugd-Kamerorkest. Donderdag 12 december De Goede Herder, wljkgebouw Oude Vest. 8 u.: De Schakel, ds. J. P. van Roon (Katwljk)over de positie en de taak van de gemeente van Christus ln deze moder ne wereld". Stadhuis. 7.30 uur: begrotingsvergade ring gemeenteraad. Schouwburg, 8 u.: K. en O.. Nieuw Rott. Toneel met ..Plaza Suite" (Nell Si mon). Gehoorzaal. 8 u.: uitvoering gym- nastlekver. DOS. Vrijdag 13 december School Haagweg 4. 8 uur: filmavond Ver. oud-leerlingen. Stadhuis. 2 en 7.30 uur: begrotingsver gadering gemeenteraad. Tlt. Brandsmalaan 76. 8 tot 10 u.: han denarbeid clubhuiswerk. Boshuis, achter Hoflaan 74. 7 tot 9.30 u.: rutlclub voor verzamelaars, Ja cobazaal Den Burcht, 8 uur: Sinter klaasavond Friese Vereniging. Gehoorzaal. 8 uur: uitvoering gym- nastlekver. DOS. Zaterdag 14 december Schouwburg. 8 uur: Tot Ieders Genoe gen met „Narcose" (Wlm Dumont). OEGSTGEEST Het Witte Huls. J tot 5.30 uur: Schaaksoc. Palamedes APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Doeza Apotheek. Doezastraat 31. tel. 21313. Apotheek Voorschoten is op zondag 8 december gesloten van 8 uur tot 22 uur. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp en de Oegstgcestse Apotheek zUn de gehele week geopend. Doktersdlenst Tot zaterdagmorgen 10 uur de eigen hulsarts raadplegen. Daarna, tot zondag avond 24 uur, de dokterstelefoon bellen, 5 maal 2. UenaodeUog os oogevaiJeo De poliklinische Denandeling na ongeval <en wordt van dmadag 18 uur I's middags, tol woensdag 12 uur waargenomen dooi nel Dtaconessenhuls Van vrijdag II uui lot zaterdag 12 uur door het St eiisabeth ziekenhui* (Hooigracht) Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis Ftlms Camera (2.30. 7 en 9.15 uur): Het won der der liefde (18 jaar): vrijdag- en za terdagavond 11.30 uur: Het dagboek van een kamermeisje (18 jaar). Lido (2.30. 7 en 9.15 uur); De meedo genloze achtervolger (18 jaar). Luxor (2.30. 7 en 9.15 uur): De Jonge wolven (18 jaar). Rex (2.30, 7 en 9.15 uur): Het gaat er heet aan toe (14 Jaar): vrijdag- en zater dagavond 11.30 uur: De muls die brulde (alle leeftijden). Studio (2.30,7 en 9.15 uur): De pussy cats van hel Oude Rome (alle leeftijden). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Les bi ches (18 jaar). BeiutkurcD ziekenhuizen Academisch ziekenhuis voor patiënten in klasse la. tb en 2e dagelljk* 1010- ii jo 14 30—16 en 19—20 uur Voor patiënten in klasse s maandag w oensdag donderdag en vrijdag II 15- 19 dinsdag tl—14 zaterdag 15—16. zondas algemeen christelijke en nationale feest laser M .(»- 16 uur Vrouwenkliniek maandag lm vnjdat 18 45—19.(0 uur zaterdag 15 80—18 30 uur zondag 15.8017 uur. Klassepatienten op de vrouwenkliniek dageiug* i o.w—11 30 14—1630 en 19—ïf uur Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de .8 resp 12 laar niet worden toe gelaten in nei oeiang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoeker» tegelijk oti een oatlént worden toegelaten Diaconessenhul» Lelden derde klas da gelijks 2 tot 3. dinsdag donderdag en zondag bovendien van 7 tot half 8: twee de klas dagelijks van 2 tot 3 en van J tot 8: eerste klas dagelijks van tl tot 18. I tot t en 7 tot 8 Elisanethzlekenhuii Lelden derde kla» dagelijks van 3 tot 3 en 's avonds van Kwart voor 7 tot half 8. kraamafdellng dagelijks van 3 tot 4 en avonds var Kwart voor 7 tot half 8: tweede klas da gelijks von nalf 12 tol 13. tot 3 en kwart voor 7 tot half 8; eerste klas dagelllks van half 13 tot half 8 Annakllnlek Lelden dagelijks van nali twee tot half drie en bovendien op dins dag- vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven Klassepatlénten dagelijks van half twee tot half vier en elke avond var zeven tot acht Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur. zon dag li tol 13 en i tot 8 uur. ALPHEN Rljnoord alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8. op zondag van 4 tot half 8 Kinderafdeling dagelllks van t tot 6 met onvendlen op dinsdag en donderdag een hairmirie voor vader» van 6 tot half 1 KA I'WI.IK - Zeehospittum. longkllnlen HAZERSWOUDE Op maandag 23 december zal in de herv. kerk te Hazerswoude-dorp een uitvoe ring gegeven worden van het Weih nachtsoratorium van Johann Sebas- tiaan Bach door het Haarlems Bach- ensemble, o.l.v. Piet Jiel jr. Verdere medewerkenden zijn: Net tie Bos sopraan. Marijke de Smit sopraan, Elly Jens alt. Herman van Kerkhof tenor. Hans v d Leeuw bas- bariton, Piet v Buren bas, Marintis Metz orgelpositief. ACADEMISCHE EXAMENS dagelijks van half 8 tot half 4 dinsdag en donderdag evenwel van 7 tol 8: tbc- afdeling dagelijks van haU 8 tot half s Revalidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 8 tot half 5: Revalldata- centrum kinderen woensdag van 7 tot I, zaterdag en zondag van half drie tol half vtjt Longkllnlek en tbe-afdetl t# Kinderen woensdag van f tot 6 en eat* k iag en zondag van half 3 tot half 4. NOORD WIJK - Sole Mlo Klasse-P» tiénten dagelijks van 3 tot half 5 eo s avonds van 7 tot 8: zaaipattênten zon de* van I tot s. dinsdag van l tot batf t donderdag* van half 7 tot half 8 eo zaterdag* van l tot half 8. Musea en Hortus Museum Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u„ ook zaterda» zondag van I tol 6 uur. Museum Oudheden. Rapenburg: op werkdagen van io tot 5 u. ook zaterdag, zondag van l tot 6 uur Sted Museuro Oe Lakenhal, Ouda Sin gel: op werkdagen van 10 tot 4 u„ zon dags van 1 tot 4 uur Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 0 tot 13 en van 3 tot uur. kassen zaterdags en zondags geslo- TentoonsteUlngen Rijksmus vuiKeiiKunac zemertentoon- -tteliu.g viva Mexico (kenmerkende cul tuur •hist..riscne facetten van net Mexico van vroeger en nu) tot 13 lan. 1069. Galerie Van der Vltst, Botermarkt 8: schilderen Diana Vandenberg, potterla Carla va.. Ouwenaller, tekeningen Frans Eerkelens, grafiek Erik Pape. ceramiek Anke Blarkevoort, bloemdecoraties Elisa beth van Sandlck, van 23 nov. tot 31 december. Lakenhal: tentoonstelling tnzen- dlngsaankoop 1968, tot 15 dec., dag 10 tot 16 u.. zond. 13 tot 16 uur. Nleuwsteeg 11 (Galerie Walenkamp): Naturalistische situaties (L.A.K.) tot 18 dccdlnsd. t.e.m. vrljd. 1 tot 8 u.. sat. 2 tot 5 uur. Galerie 't Dulvenhuys, Rapenburg 94: schilderijen van Martin Tlsslng, tot 31 december. Trappenhuis Academie, Rapenburg 78: sereens van Bert van den Oever, tot 29 december. Mobiel kantoor A.N.W.B. FTiRIANON In prachtige, poëtische beelden schetst Claude Chabrol in zijn nieuwste film „Les biches" het leven ran een jonge, rijke vrouw en een arm maar aardig meisje, die ge negenheid voor elkaar hebben opgevat. Hun liefde voor elkaar verandert in haat en jaloezie, wanneer een man in hun leven komt, die door beiden heftig wordt begeerd. De spanningen nemen toe, worden met de dag heftiger en ontladen zich in de gewelddadige dood van een der vrouwen. Chabrols manier van vertellen is vooral voor rationeel ingestelde toeschouwers erg aantrekkelijk. Hij redeneert als het ware met zijn beelden, laat ruimten open die lo gisch moeten worden ingevuld en suggereert meer dan hij in feite zegt. Zo krijgt het knap opgebouwde drama kans zich geleidelijk te ont wikkelen, in boeiende en tot de ver beelding sprekende flitsen. Het slot is wrang en triest. (Chabrol in vorm) De muis die brulde REX (alleen vrijdag- en zaterdag avond 11.30 uur) „De muis die brulde" is een leuke filmkomedie over een pietepeuterig landje, dat Amerika de oorlog verklaart. Men slaagt er door een samenloop van omstandigheden werkelijk in de machtige Verenigde Staten in de houdgreep te krijgen. De verwikke lingen volgen elkaar op in sneltrein vaart en pas op de laatste meters celluloid worden alle moeilijkheden uit de weg geruimd. (Aardige ontspanning) High and loic CAMERA (alleen woensdag 2.30, 7 en 9.15 uur. 's avonds K. en O.-voorstellingen) „High and low", gemaakt door de Japanse re gisseur Akira Kurosawa, is een adembenemende filmische analyse van een geraffineerd opgezette kid napping. Een schoenfabrikant bewoont met zijn gezin een riante bungalow op een der heuvels van Yokohama. Hij leeft zorgeloos en gelukkig, wat echter niet lang zal duren. Zijn woning ziet uit op de sloppen van Yokohama, een verarmde, stin kende stadswijk, waarin de jeugdige ontvoerder woont. Dit dualisme van rijkdom en ar moede, van egoïsme en barmhartig heid is het thema van Kurosawa's film. dat gestalte krijgt in beklem mende en overtuigende beelden. (Meesterwerk) Poëtisch beeld uit de Chabrol- film „Les biches". Het gaat er heet aan toe REX „Het gaat er heet aan toe" in deze film. waarin Eddie Constantine door middel van zijn charmes en met behulp van zijn stevige vuisten een spion weet te ontmaskeren. Plaats van handeling een Ameri kaans meisjeslyceum in de buurt van Istanboel, een leuke plek voor spannende en ontspannende ont moetingen. (Hard tegen hard) De meedogenloze achtervolger LIDO „De meedogenloze ach tervolger" is een aankomende she riff, die in New York een moorde naar moet gaan afhalen. Dat blijkt niet zo'n eenvoudig karweitje. Twee mooie meisjes zijn hem behulpzaam en verder zijn een hevig vuurge vecht en een wilde jacht nodig om tot een happy-ending te komen. (Wild-west in de grote stad). De jonge wolven LUXOR „De jonge wolven" is een film van Marcel Carné. Hij gaat over rijke en arme jongens en meisjes, die met hun leven niet goed raad weten, elkaar beminnen en elkaar teleurstellen. Omdat de Luxor-bioscoop gisteren de hele dag was gesloten, kunnen wij geen be oordeling geven. Prolongaties STUDIO „De pussycats van het Oude Rome". Een kostelijke musi cal. Richard Lester heeft het koddi ge toneelwerk van de oude Plautus met al zijn verwikkelingen en on verwachte oplossingen in een verba zend rappe en levendige musical- vorm gegoten. Derde week. CAMERA „Het wonder van de liefde". Verantwoorde voorlichting over de sexuele opvoeding van kin deren en de sexsuele verhouding in het huwelijk. Na vier weken in Luxor te hebben gedraaid, nu de vierde week in Camera. CAMERA (alleen vrijdag- en za terdagavond 11.30 uur) „Het dag boek van een kamermeisje". Boei end suggestief werk van Luis Bunu- el, hoewel er voor de burgerlijke moraal, voor de politiek en voor de religie geen millimeter levensruimte, overblijft. Tweede week.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 5