KOERIERS Huizen in Noordwijk bezet door vreemde onderwijzers CHEPENz LIKDOORNS DREEF Raad vergadert te vaak achter gesloten deuren Palace en Rembrandt in handen van bank VISSERIJ* EN MARKTNEEUWS HOED EILEN EN ZEILEN TOONKAMERS NIEUWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 5 DECEMBER Ontruimingsprocedures gemeentebestuur NOORDWIJK B. en W. rijn uitvoerig ingegaan op de door de fractievoorzitters in de algemene beschouwingen gemaakte opmerkin gen. De burgemeester zei een nota voor het planologisch beleid in de komende 10 a 15 jaar, waarom door de heer Vogelaar was verzocht, in deze tijd niet meer mogelijk te ach ten. Er moet vrijheid worden gela ten ten aanzien van de mogelijkhe den, die zich aandienen. De bouw van het complex De Raad-Beuk bij de Karei Doormanstraat, waarop de heer Vogelaar had gezinspeeld, is een volkomen open zaak, waarin de gemeenteraad uitspraak doet. Zo bepaalt de raad ook of al dan niet over een bepaalde zaak in besloten ritting moet worden vergaderd. Graag namen B. en W. het voor stel van de prat. chr. fractie over de subsidie aan de Stichting VW Noordwyk op f 40.000 te brengen en voor volgend jaar daarenboven een aanmoedigingssubsidie van f 5000 in uitzicht te stellen. Met de •uggestie deze aanvullende subsidie te bestemmen voor verbetering van de salarissen, kon het college ak koord gaan. Marktgelden Wethouder De Geus zette uiteen, waarom de marktgelden, die in 1946 reeds met 46% waren verhoogd, niet weer aan een verhoging konden worden onderworpen. Noordwijk behoort al tot de gemeenten, die het hoogste marktgeld heffen. De opvoedende taak van de poli tie, waarover de heer Vogelaar op merkingen had gemaakt, wilde bur gemeester Bonnike beperken tot de jeugd. De preventieve taak strekt zich echter tot allen uit. De toene ming van het aantal bekeuringen houdt verband met de ontwikkeling van de badplaats. Men parkeert aoms maar raak. Wat de openstelling van de Tap- penbeek-duinen als wandelpark voor het publiek betreft, is het college benauwd voor de kosten van het onderhoud. Het is de vraag of dit park wel nodig is. Er is immers in De Zuid nog voldoende gelegenheid te wandelen. Voor de openstelling van het «weefvliegveld voor sportvliegtui- gen en helikopters zag mr. Bonnike weinig perspectief. Ook in de nabije toekomst zullen er in dit opzicht met Schiphol in de buurt niet veel mogelijkheden zjjn. Estec In antwoord op vragen naar de toekomst van Estec en 't in gebruik zjjn van woonruimte door het Es- tec-personeel, verklaarden de voor zitter en wethouder Sedelaar, dait de vestiging van dit personeel niet gaat ten koste van het woningbouw- contingent. Er werken op Estec slechts tien Noordwijkers. In totaal zijn daar 550 personen werkzaam en nog eens 70 man bij het Eslab. De toekomst van Estec is voor de eer ste jaren zeker gesteld. De burgemeester maande, naar aanleiding van opmerkingen van de fractievoorzitters, tot voor zichtigheid met acties als „Noord- wijk voor de Noordwijkers", spe ciaal als dit gebeurt vlak voor het seizoen. Wil men dergelijke acties toch voeren, dan is het na jaar daarvoor meer geschikt. Voor grenswijziging met Noord wij kerhout, voelen wij helemaal niets, zo verklaarde burgemeester Bonnike met klem. Hjj wees in dit verband op de goede verstandhouding met de buur gemeente, die alle medewerking had verleend bij een onlangs tot stand gekomen grenscorrectie. Ergernis In een verhoging van de door stromingsvergoeding zag het college niet veel heil. Dat onderwijzers hier blijven wonen als zij elders een be noeming hebben gekregen, is ook mij een ergernis, deelde de heer Sedelaar mede. Het enige wat het college kan doen, is een procedure tot ontruiming instellen. Als men- «en in een voor hen te goedkope woning blijven wonen, getuigt dit van weinig maatschappelijk gevoel, maar er is weinig of niets aan te doen. Wethouder De Geus deelde nog mede, dat de huurprijs van de wo ningwetwoningen en de premie- huurwoningen slechts weinig ver schilt. Zij doen een huur- van res pectievelijk f 128,50 en f 132,50 per maand. Omtrent de bouw van een garage In de dorpskern van Noordwijk aan Zee, verklaarde de burgemeester, dat het hier om een tijdelijke ver gunning gaat. Binnen vijf jaar moet het object worden afgebroken. De heer De Geus voegde hieraan nog toe, dat de fa. Beuk voornemens is het touringcarbedrijf niet naar de Oranjeweg over te brengen. Met het oog op de smalle straten ter plaatse zijn wij daar erg gelukkig mee. In antwoord op hetgeen door de heer Duindam was gezegd, merkte burgemeester Bonnike op, dat het toerisme de werkgelegenheid voor Noordwijk is. Wij moeten dit wel degelijk bevorderen. Door aan de VW geen subsidie te verstrekken, zou men het kind met het badwater weggooien. De verhuur van apparte menten wordt de moderne manier van logiesgeven. Daardoor zal de leefbaarheid niet in het gedrang komen. Over de subsidie-aanvrage van jeugdsociëteit „De Rank" deelde wethouder Den Otter mede, dat de sociëteit zelf had gesteld, dat zij een onderdeel vormde van de Kerken. Er is toen afgesproken eerst aan te zien, wat de Kerken zouden doen. De werktijden van het secretarie- personeel waren een zaak geweest van onderling overleg met de raad, deelde burgemeester Bonnike mede. De heer Van Leeuwen releveerde, dat deze zaak via de personeelsorga- «n 't georganiseerd overleg was gespeeld en dat het van de heer Schelvis niet verstandig was hierop j nu terug te komen. De kleinst mo gelijke meerderheid van de raad had zich toen vóór aanpassing uitge sproken. Zonder hoofdelijke stemming wer den de begrotingen voor 1969 aange nomen met aantekening, dat de he ren Duindam (PSP) en De Witt (prot.chr.) zich tegen de post van de B.B. uitspraken. Radikaal Schelvis in NOORDWIJK: NOORDWIJK Ook de heer W. H. Schevis (Radikaal) heeft in de algemene beschouwingen een lans gebroken voor meer openheid van het bestuur. Deze laat naar zijn me- ing nog steeds veel te wensen over, ondanks vele lofwaardige initiatie ven van het college. Teveel zaken worden in besloten zitting behan deld, meende de heer Schelvis, die ook bezwaar had tegen de besloten heid van de commissievergaderin gen. Als voorbeeld van een ongewenste gang van zaken tengevolge van be handeling in besloten zitting noem de hjj de kwestie of de werktijden van de secretarie-ambtenaren al dan niet aangepast dienden te worden aan die van de werklieden. In besloten zitting was een meer derheid van de raad vóór die aan passing. Nadien had hij daarvan nooit meer iets gehoord, maar on officieel had de heer Schelvis ver nomen, dat het college had besloten de zaak te laten zoals zij was, on danks de meerderheidsmening in de raad. Huiverig De heer Schelvis zei huiverig te zijn voor het vormen van reserves met een vage omschrijving. Daar mee wordt de mogelijkheid gescha pen voor de bouw van een nieuw raadhuis een beroep op het fonds te doen en daar had hij bezwaar te gen. Het gevaar zit er in dat dit raadhuis een luxe paleis gaat wor den en daartegen zou hij zich tot het uiterste verzetten. Waardering had de heer Schelvis voor het elan, waarmee het college de volkswo ningbouw aanpakt. Desondanks had hij een aantal kritische opmerkin gen en suggesties, o.a. ten aanzien van de doorstroming. Zonodig moet het bedrag dat bij doorstroming wordt uitgekeerd, worden verhoogd. Verder wilde de heer Schelvis geen voorrang meer geven aan on derwijzers bjj het toewijzen van een woning en verzocht hjj het col lege contact op te nemen met het ministerie van defensie over de re servering van woningwetwoningen voor personeel van dit ministerie. De grootste lof had de heer Schel vis voor enkele belangrijke voor stellen in het belang van de sport. Bij de bespreking van het subsidie beleid brak hij een lans voor het verlenen van een subsidie aan de jeugdsociëteit De Rank, welk ver zoek in eerste instantie was afgewe zen. Namens de fractie van de Partij van de Arbeid liet de heer K. Pas- schier op korte, zakelijke wijze en kele markante punten uit het ge meentelijk beleid de revue passe ren. Daarbij wees hij op de oorza ken van het batig saldo op de be groting. Er is geen reden tot een hoera-stemming- Tevens wees de heer Passchier op de belangrijke voorzieningen, die er nog voor de eigen bevolking moeten komen, zo als een zwembad, een openbare lees zaal, sportvelden en dergelijke. Namens vele bejaarden in Noord wijk sprak hij zijn waardering uit over de oplossing van vele moeilijk heden door wethouder Sedelaar en zijn staf. Met de sport gaat het de goede richting uit. De heer Passchder vestigde de aandacht op de vol tooiing van het nieuwe voetbalveld en het besluit tot de bouw van een sporthal. Er zullen nog meer voor zieningen moeten komen. De korf balclub Fluks kampt nog met een tekort aan velden en de Noordwijk- se hockeyclub speelt op een onmo gelijke plaats. Verder bepleitte de heer Passchier de aanleg van kleine speelplaatsen in het Beeklaankwar- tier en in Boerenburg. Woningnood Wat de woningbouw betreft, ves tigde de heer Passchier er de aan dacht op, dat de woningnood zich toesplitst op de goedkope woningen voor mensen met lage inkomens. Daarom betreurde hij, dat in de tweede bouwstroom in Boerenburg geen enkele woningwetwoning Was opgenomen. Het had de heer Passchier ver wonderd. dat aan de fa. Beuk vergunning was verleend midden in het oude, straks te saneren centrum van Noordwijk aan Zee een grote '.rage te bouwen. Moe ten wij straks dit bedrijf weer uitkopen? De heer Duindam, woordvoerder van de P.S.P., opponeerde tegen het uitgeven van grote bedragen ten behoeve van het toerisme, waarbjj hjj o.m. dacht aan de parallel-bou levard. Dit geld had beter voor de eigen bevolking kunnen worden ge bruikt- De rijksuitkering aan Noord wijk is te laag en door het verho gen van de plaatselijke belastingen geeft men de regering De Jong in feite een steuntje in de rug. zo meende de heer Duindam. Hij ver klaarde zich verder tegen de sub sidie aan de VW en de gastensta- tistiek. Door het bouwen van ap partementen en flats wordt de leef baarheid van Noordwijk aangetast. Het standpunt, dat de begroting reëel sluitend is. slaat als een tang op een varken, zo meende de heer Duindam. In werkelijkheid zitten wij met een geweldig begrotingste kort, omdat voorzieningen, die in 1969 nodig zijn, niet in de begroting zijn opgenomen. De heer Van Hese (V.V.D.) sprak zijn bezorgdheid over de toeneming van de werkloosheid in de Noord wij kse gemeenschap. Daarom vroeg hij aandacht voor de werkgelegen heid. Grote waardering had de VVD Noordwijk voor de bejaardenzorg in de gemeente. Naar zijn mening moet een evenwicht worden gevonden tussen de verplichtingen, die Noord wijk heeft voor zijn ingezetenen en het dienstenpatroon voor zijn gas ten. De heer Van Hese sprak zich uit tegen verhoging van de plaatse lijke belastingen en bepleitte de aanwijzing van een voorlichtings ambtenaar. Als vertegenwoordiger van de Boerenpartij sprak de heer Burger zijn vreugde uit over de sluitende begroting. De verhoging van de riool- en straatbelasting wees hij af, omdat het bedrijfsleven daarvan we derom de dupe zou worden. Hij hoopte op een spoedige bouw van de sporthal. De heer Burger brak een lans voor de aanvragers van meer tenten en caravans op de kam peerterreinen. De gastenstatistiek, die f 20.000 per jaar kost, wees hij als doelloos af. Vissers veroordeeld wegens schuld AMSTERDAM Wegens schuld aan een aanvaring tussen hun schepen heeft de Raad voor de scheepvaart de 47-jarige schipper A. V. van de Maartje Jacoba KW 137 en de 36-jarige schipper J. H. van de Avontuur KW 114, beiden uit Katwijk, voor de duur van twee maanden resp. veertien dagen de bevoegdheid ontnomen als schip per op vissersvaartuigen te varen. De aanvaring vond plaats in de ochtend van 23 april van dit jaar toen de schepen op de Noordzee bij slecht zicht aan het vissen wa ren. In zijn oordeel merkt de Raad op, dat hoewel het zicht niet meer dan 100 a 150 meter bedroeg, op geen van beide schepen mistseinen werden gegeven en er evenmin een uitkijk op de bak was geplaatst. Beide schippers, die volgens de Raad wisten dat er zich in de na bijheid meer vissersschepen be vonden, waarvan zy echter de on derlinge positie en koers niet ken den, worden wat dit betreft in ge lijke mate in gebreke gesteld. Omdat schipper V. bovendien toe liet, dat de wachtsman zijn post verliet om zich met het werk aan dek te bemoeien, meent de Raad, dat hy de meeste schuld aan de aanvaring heeft. Op het moment van de aanvaring was het stuur huis van de KW 137 onbezet en kon geen enkele maatregel worden genomen om deze te voorkomen. Afscheid ds. Verweij ALPHEN Zondag, 8 december, hoopt ds W. Verweij, wegens ver trek naar Krimpen aan de IJssel, afscheid te nemen van de Hervorm de gemeente van Alphen aan den Rijn. In hem kreeg de Alphense ge meente voor de eerste maal een vier 'a predikant. Aan ds Verweij was de verzorging van de wijk West toevertrouwd, met als centrum de Opstandingskerk. Hij zal daarin echter geen afscheid preken maar in de veel grotere Adventskerk. De aanvang van deze dienst is vastgesteld op half vier. Sint in „Kleutcrburg" VALKENBURG Sint Nicolaas was gistermiddag even in Valken burg. Op weg naar de „Kleuterburg" kwam hij langs de lagere school en ging hij op bezoek bij de laagste klassen. Zijn hoofddoel was echter de kleuterschool. Heel wat kindertjes mochten bij Sinterklaas komen. Som migen omdat zij zo zoet waren ge weest, anderen (en dan was het na tuurlijk: moésten)) omdat ze katte- kwaad hadden uitgehaald. Protestbrief PvdA te Katwijk over 225 miljoen KATWIJK Op de in café Lin- deboom gehouden jaarvergadering van de afdeling van de Partij van de Arbeid hebben de leden hun te leurstelling uitgesproken over het voorstemmen van de PvdA-kamer- fractie met betrekking tot de ver hoging van de defensie-uitgaven met f 225 min. Besloten werd een protestbrief te schrijven naar het partijbestuur. De bijeenkomst stond onder lei ding van wethouder H. Haasnoot. Vice-admiraal draagt zeecommando over VALKENBURG - De commandant van de zeemacht in Nederland, vice- admiraal jhr. W. C. M. de Jonge- van Ellemeet, draagt donderdag 12 december zijn functie over aan schout bij-nacht A. van der Moer. De heer Van der Moer is tot voor kort com mandant smaldeel 5 geweest. De overdracht heeft plaats om 11 uur op het marinevliegkamp in han gar 1. De marinierskapel van de Ko ninklijke marine zorgt voor de mu zikale omlijsting. Visserij KATWIJK AAN ZEE, 5 december Aan de afslag: geen aanvoer. Morgen waarschijnlijk evenmin SCHEVENINGEN. 5 december Visse- rijberichten. Totaal aan de markt: 325 kis ten verse haring. 150 kisten sprot, 600 kis ten kabeljauw. 200 kisten schelvis, 510 kisten wijting, 450 kisten schol, 55 kisten diversen, 7220 kg tong 5n tarbot, 230 kg garnalen, 94 kantjes haring. IJMUIDEN, 5 december Prijzen per kg: gr tong 422—419, grm 397—379, kim 435— 408. kl I 459—42a II 348—334, tarbot I 520— 500; per 50 kg: gr en grm schol 6965, kim en kl I 6514. kl II 51—40, schar 43— 27, verse haring 23.20—18.60, makreel 54, kl schelvis II 22—21, wijting 23—12, gr gul 40—35, middel 36—33, klein 38—34; per 125 kg: gr kabeljauw 144—98. Aanvoer 1100 kisten. IJMUIDEN, 5 december Besommin gen in guldens: KW 119—2960. IJM 6—3060, IJM 8—10.150. Markten BARNEVELD, 4 december Pluimvee- markt. Aanvoer ca. 13.000 stuks, handel stroef. Prijzen in guldens per kg: slacht- klppen wit/zwart 10—HO. gekruist/rood 125—140, slachtkuikens 160—165. BARNEVELD. 5 december coöp. Ve- luwse Eierveiling. Aanvoer 590.896 stuks, stemming traag. Prijzen in guldens per 100 stuks: 52-53 gram 16.13—16.39, 56-57 gram 16.85—17.19, 60-61 gram 16.62—17.48. 64-65 gram 17.14—17.90. Eierveiling. Aanvoer 377.970 scuks, stem ming rustig. Prijzen in guldens per 100 stuks: 52-53 gram 15.94—16.3a 57-58 gram 16.73—17.16, 62-63 gram 17.21—17.52, 66-67 gram 17.40—17.71. Belgische eieeren. Aanvoer 202.320 st„ stemming traag. Prijzen in guldens per 100 stuks: 52-53 gram 15.90—16. 57-58 gram 16.79—16.94, 62—63 gram 16.93—17.17. Eiermarkt. Aanvoer ca. 2.000.000 stuks, handel vlug 50-58 gram 15.90—17,10 per 100 stuks, kg-prijs 3.18—2.95, 59-65 gram NOORDWIJK Het Palacehotel en het Rembrandthotel zijn door de EMS verkocht aan een verzekeringsbank met recht van terugkoop na vijf jaar. De exploitatie blijft gewoon in han den van de E.M.S. De transactie kan worden gezien als een financierings regel in g. Aldus de heer Burger in de ge meenteraad toen geruchten ter spra ke kwamen over de sluiting van ho tel Huis ter Duin. Toen deze geruchten de kop op staken, had de burgemeester direct contact met de EMS opgenomen. Men deelde hem mee, dat er geen sprake van sluiting zou zijn. Over het Euro-hotel deelde d? bur gemeester mee, dat er wat moeilijk heden zijn in de organisatie van deze internationale instelling. Toch is er Tafeltennis Baronie ALPHEN Het eerste hcrenteam van Baronie heeft door de overwinning op Wibats in Den Haag zich geplaatst voor de promotiegroep naar de eerste klasse. Baronie won deze wedstrijd met 64. Het eerste Juniorenteam zal zeer zeker ongeslagen naar de promotiegroep over gaan. Deze jongens wonnen met 8—2 van Effect '54 uit Zoeterwoude. De laat ste wedstrijd tegen PIT '5 in Zoeterwoude zal stellig ook een overwinning opleve- Het eerste damesteam speelde deze week niet, door een verschuiving in het com petitieprogramma. Maar ook zij zullen ze ker in de promotiegroep terechtkomen van de tweede klasse. Het tweede heren team moest de strijd aanbinden tegen het sterke, aan de kop staande Scylla uit Leiden. Baronie verloor met 8—2. Wim Dirkzwager won tweemaal ln een uitste kend gespeelde wedstrijd. Het tweede damesteam verloor van de dames van Slagvaardig I uit Hazers- woude-RlJndljk met 61. Deze wedstrijd werd bijzonder sportief gespeeld. Door deze overwinning zijn de Rijndljkse da mes op de eerste plaats gekomen. Het derde herenteam verloor ln Den Haag Salamander met 9—1 en het vierde he renteam verloor met dezelfde cijfers van Scylla ln Leiden. "Douche" inbreuk op merkenrecht DEN HAAG Voor de president van de Haagse rechtbank, jhr. mr. G. Witsen Elias diende gistermorgen een kort geding, ingesteld door de N.V. Andrelon Cosmetics te Leiden tegen de N.V. Sanders, eveneens te Leiden. De N.V. Andrelon meent, dat de N.V. Sanders inbreuk maakt op de rechten van het merk: „Douche Fris", omdat zy onder de naam „Pretty Douche" in vrijwel identieke verpakking de vloei bare badzeep verkoopt. Voor eiser trad op mr T. Schaper, die betoogde dat, hoewel het woord „Douche" op zich zelf als merk ongeschikt is. toch ge durende de afgelopen jaren dit zo danig is ingeburgerd, dat gebruik van dat woord volgens een arrest van de Hoge Raad toch als inbreuk op het Merkenrecht kan worden beschouwd. Er bestaat vrees voor een verwar ring ook, omdat gedaagde in vrijwel gelijke verpakking de zeep op de markt brengt. Dit werd bestreden door de directeur van Sanders, de heer J. de Jong, die van oordeel was. dat het woord „Douche" elk onderscheidings vermogen mist en niet gemonopoli seerd kan worden. Hij was ook van mening, dat door de verpakking geen verwarring behoeft te ontstaan. Via een achterdeur tracht middels het kort geding Andrelon het woord „Douche" toch beschermd te krijgen en daarom concludeerde gedaagde tot afwijzing van de vordering, het gebruik van naam en verpakking van zijn produkt te verbieden. De president zal op 11 dec. uitspraak doen. Eer8te lijst Achilles 4 nr Bermuda Amerskerk 4 Duinkerken Amsteldlep 4 Z.O. Albany Amstelmeer 7 Z.W. Mauritius Amstelsluls 5 New Castle verw Amstelstad 4 Z.W. Reunion Arendskerk 4 Z.W. Casablan ca Adulis 4 Z.W. Pt Elizabeth Alchiba 4 Z.O. Charleston Alcor 4 Mombasa nr Dar es Salaam Attls 4 O Kingston Ball 4 Z.W. Flnlsterre Bernardjohn 4 Z.W. Quessant Bengalen 4 2 Monrovia Bllliton 4 N St Helena Benskalis 4 New York nr Kaapstad Caltex Madrid 4 NO Las Pal- mas Caltex Nederland 4 Z.O. Malta Chevron Lelden 4 W Sabang Chevron R'dam 3 Pertham- boy nr Punta de polmas Caltex Arnhem 4 W St Maria Forestlake 5 Hamburg nr Brake Forest town 4 W Dakar Grootekerk 5 Madras verw Gulfhollander 4 Z.W. Bom bay Giessenkerk 4 v Bremen nr Hamburg Gorredljk 4 N Azoren Grebbedljk 4 pass Keywest lilas 4 N.W. Kp Spartel Koplonella 4 Z.O. Ceram Katelysla 4 Singapore nr Ko be Kinderdijk 4 San Vicente Lelderkerk 4 W Walvisbaai Limburg 4 Z Ceylon Labrador 4 Beachy Lycaon 4 Z.W. Kp Wrath Moerdijk 5 Portland Mare Bonum 4 Z.W. Ques sant Mare Sllendun W Tees Marcoma 4 Z Socotra Nljkerk 4 Z Las Palmas Nederwaal 4 Z Kp Cambodja Oranje Nassau 4 Tunchal nr Georgetown Prinses Anna 4 Kiel nr Skutskaen Prinses Emilia 4 aanlopen Golfypatras Ptlnses Margriet 4 O Start- point (Jueen of Sheeba 4 N.W. Freetown Slnautskerk 4 Kobe nr Hongkong Sloterkerk 4 Z.W. Gibraltar Streefkerk 4 N.W. Wal- Stelle Marls 4 N.O. Texel Stellanova 4 W Navpllon Scheldelloyd 4 N.O. Las Pal mas Senegalkust 5 Loblto verw Str Rio 4 Z.W. Takoradl Str Towa 4 Kaapstad verw Waalekerk 4 Z.O. Mada gascar Zuria 4 Z.W. flnistarra nog wel een reële kans, dat het hotel van de grond komt. Met zekerheid valt daarover nog niets te zeggen. 17.30—17.90, kg-prijs 2.93—2.75. Varkensmarkt. Aanvoer 42 stuks, handel vlug. Prijzen ln guldens per stuk: biggen 74—81. DELFT, 5 december Veemarkt. Aan voer: 98 varkens, 552 biggen. Prijzen: drachtige zeugen 325—450, magere var kens 230—240, biggen 55—7a lopers 90— 120. Handel slecht. GOUDA, 5 december Kaasmarkt. Aanvoer 15 partijen. Prijzen: 4.124.50 per kg. Handel flauw. LISSE De aanvoer van gladiolen bij de Coöp. Bloembollenveiling HBG is ln volle gang. In geringe mate is druk op de prijzen te bemerken door de onzekere si tuatie t.a.v. de valuta, de exportbeper kingen in Engeland en stakingsdreiging, maar dat scheelt op de gemiddelde prijs per 100 niet meer dan een dubbeltje en voor 8 10 zelfs niet meer dan vijf cent. De aanvoer van zomer-artlkelen begint nu definitief op haar eind te lopen. Op vrijdag 20 december houdt HBG de laat ste veiling van dit jaar, om pas 3 januari 1969 de velllngklok weer op gang te zeten. Hieronder enkele gladiolen-noteringen: Aldebaran 820—615465. Alfred Nobel 745—730—510, Aristocraat 865—725—555, Be- naris 870—850—610, Black Giant 925—620— 345, Bloemfontein 745—660—405, Blue Con queror 825—745—525. Carmen 835—765—500. Dr. Salk 865—850—600, Firmament 845—770 —510, Friendship 810—715—525, Hawaï 800— 710—500, H V d Marka 975—825—770, Joll Coueur 1080—955—585. Leeuwenhorst 830— 735—600, Lovely Melody 865—755—540, Ma bel Violet 860—795—495, Lustige Witwe 9.50 —805—520, Nieuw Epropa 925—725—520, Ro- senpolka 925—850—610, Sans Soucl 865—635— 495, Silhouet 915—725—465, Sneeuwprinses 700—565—445. Spie and Span 930—860—620, Spotlight 875—815—510, Vinks Glory 850— 740—495, White Excelsior 855—590—430. Bij de Vrije Bloemenveiling HBG gaan de veilngen door behalve op de feestda gen. De aanvoer van chrysanten gaat ge stadig door, de prijzen zijn wel niet zo hoog meer als begin verleden week. maar de gemiddelde prijs ligt toch ruim boven een gulden. Wat hyacinten betreft is de aanvoer een beetje onregelmatig geworden, de ene dag zien we grote partijen en de andere dag moeten we het doen met zo'n 4 500 stuks. Wat voor enkele ko pers dan ook een grote teleurstelling is. Wat betreft de aanvoer van narcissen zien we dagelijks vermeerdering van flinke partijen in soorten Yellow Sun, Helos en Early Glory. Enkele noteringen, narcissen 120140, Hyacinten 36—47. Chrysanten: Tune-full 80—135, Mylord 100—145, Delight 105—140, America 85—130, Golderi Seal 120155, Long Island 115—145. Tokyo 95—155, Luyo- na 100—150, Spyder 115—155. Diversen; Azalla's 175—225, Potchrysan- ten 1848, Cyclamen 45—160, gem. plan ten 32—78, Fresia's 90-VO. ROELOFARENDSVEEN, 4 december Bloemenveiling: Am. Anjers: Sim rosa 25—39, Sim rood 20—34. Sim wit 18—28, Sim Arthur 25—27, Esperence 32, Rozen: Gar- nette en Carol 23—31, Coral Princess 39— 41, Seventeen 28—29, Zorlna 24—31, Baccara 62—71, Nordia 30—47. Carla 49—56, Junior Miss 35, Nerine Pink Triumph 35—46, Hyacinten: Anne Marie 3946, geplozen Chrysanten 3940 per stuk; Troschry- santen: Long Island 115—160, Orchid Beau ty 130—14a Paris 120—150, Red, Rollnda 135 —15a White Spider 210, Rubyat 180, Star- stream 130—140, Tokyo 130, Tunefull 140— 150, Dragon 135—104, Tros gemengd 105— 155, Narcissen Early Glorie 105—120, He lios 95—100, Fresia's 100—190 per bos. KATWIJK AAN DEN RIJN. 4 decem ber Groenteveiling: waspeen A extra 970, AI 680—950, All 280—660, B extra 1220, BL 979-1180. Bil 390—540, CI 570—700 CII 500—59, andijvie I 81. II 43. bloemkool H 29—6E. boerenkool 3543. groene kool 19 —30. knolselderle 26, prei AU 46—52, Bil 28. rode kool 25—31. spitskool 60. sprui ten All 56—76, Bil 36, uien 230—420, wit lof 113, peterselie 22, krulpeterselle 30, selderie 34, breekpeen I 500—810. H 170. Aanvoer waspeen 172.000 kg. TER AAR, 4 december Groentevei ling: Witlof AI 132—147. B 126—130, afw. 83—9a stek 3551. boerenkool 32, rode kool 2, glasandijvie II 64, uien 6—18, groe ne kool 21—29, spruiten AI 81, AU 68, B 42, CII 26, D 64. appelen: Goudreinetten 40, peren Gieser Wildeman I 48, H 28, Wlnterjan 2842. St. Remy 24, alles per kg: boerenkool 230 per kist; tomaten AI 470—620, All 240—270, Bil 250, Cl 395—540, CII 240, CCI 310 per bakje van 6 kg. DENBOSCH. 4 december Veemarkt. Aanvoer totaal 6623 dieren, 2330 runde ren, 565 graskalveren, 237 vette kalveren. 1950 nuchtere kalveren, 36? schapen, 9 fokzeugen. 798 slachtvarkens, 369 biggen. 867 slachtrunderen. Prijzen: melk- en kalfkoeien 10751675. guste koeien 850— 1300, graskalveren 425650, kalfvaarzen 1125—1650, klamvaarzen 105O-135a guste vaarzen 9751175,pinken 665910, nuchtere kalveren voor fok of mesterlj 205—330, weideschapen 80—120. lammeren 80—105, drachtige zeugen 350475. biggen 62—72 per stuk: slachtrunderen extra 4.90—5.25, I 4.30—1.85. II 3 80-4425. III 3.45—3.70. vette stieren 4.35».90, worstkoeien 3 353.55 per kg geslacht gewicht; vette kalveren I 4.351 60, II 4.05430. III 3.80—4, nuch tere slachtkalveren 1.40—1.80, per stuk 50—85, slachtzeugen I 2.08—2.14. II 1—2.06, slachtvarkens 2.25—2.35 per kg levend gewicht, vette schapen 105—130, vette lammeren 115140 per stuk. RIJNSBURG Vrijdagavond om 8 uur houdt de heer M. de Vos uit Katwijk aan Zee in de zaal achter de Chr. Geref. kerk een spreekbeurt voor de Hervormde Evangelisatie. Personeel gevraagd Fotiek komen werken als verkoopster? Fotiek N. van der Horst, Vijf Meiplein 9 Leiden Zuid-West. Telefoon (01710) - 20719. Gevraagd: Een actieve jongeman (15-17 jaar) voor de expeditie. Sollicitaties: Dagelijks tussen 9 en 12 uur bij de Leidsche Onder wijsinstellingen, Ooster kerkstraat 11, Leiden. Tel. (01710) 31844. Voor direct of zo spoedig mogelijk gevraagd een leer ling-verkoopster en een leer- ling-cassière. A en O Zelfbe diening L. Wolters. De Kem- penaerstraat 37, Oegstgeest. 0 Nette werkster gevr. voor 1 dag of meerdere dagen per week. Tel. 01710-51757. Al- mondeweg 2 (bij Dorps straat) Oegstgeest. Meisjes voor schoon- en prettig werk gevraagd. Wass. Nooitgedacht, v. d. Valk Boumanweg 184, Leiderdorp. Jongens gevraagd voor wasserijwerkzaamh. Wass. Nooitgedacht, v. d. Valk Boumanweg 184, Leiderdorp. Personeel aangeboden Schildersbedrijf vraagt binnenwerk, ook buiten. Nu gronden volgend jaar aflak ken. Tel. 01710-42926. Te huur gevraagd Vrl. studente zoekt kamer in binnenstad. Br. onder nr. 2467 bur. v. d. blad. Spoed.' Marklin trein aan- geb. Geheel compl. met Fal- lerhuisjes. Ook in ged. te koop. Móét beslist weg tegen aannemelijk bod. Na 18.00 uur. Lammermarkt 1, Lei den. 0 Aangeboden heel huis te- verwijderd met WONDEROLIE Weg met onhandige likdoorn» ringen en gevaarlijke scheer mesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN, neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wortel en al. Bevat gezuiverde won derolie, jodium en het pijn stillende benzocaïne. Een fles je NOXACORN Antiseptisch Likdoornmiddcl van fl.75 bespaart U veel ellende. BURGSTEEG 3-5-12 NIEUWSTRAAT 1 Toonkarrver» met enorme sortering van eigen fabrikaat en de meest #ooraanstaande fabrieken. blijvende LEIDEN Chr. Lyceum Dr. Visser 't Hooft Gevraagd voor de m.a.v.o afdeling een LERAAR Brieven aan de conrec tor B. v. Luyn, Emma- laan 6 Oegstgeest, tel. 01710-50971 1 TOT 20 WOORDEN 1,75. ELK WOORD MEER f 0,12. Voor Koeriers onder nummer wordt 35 cent extra in rekening gebracht. Bijwijsnummers (alleen op verzoek) 25 ct. Oegstgeest, bev. 5 kamers plus 2 zolderkamertjes, voor- en achtertuin. Gevr. kleinere woning of benedenflat. onder nr. 2468 bur. v. d. blad. O Wegens verhuizing koop aangeb.: DRU-Venus T gaskachel, 8000 cal., z.g.a.n., ƒ400,-. De Waal 404, Rijns burg, telefoon 01718 - 3784. Te huur aangeboden Verhuur van porceleinen serviezen - Leerdam glas werk - bestek - koffiemachi nes verchroomde gestoff. klapstoelen formica tafels - kapstokken - barkrukken, enz. Leiden's grootste ver huurder „De Gouden Sleu tels" (sinds 1898), Haarlem merstraat 220, Leiden, tele foon 21691. Auto's en motoren Te koop een Union, model Superstrada 1966, z.g.a.n. Te bevr. bij D. Mulblok, Hille- gommerdijk 109, Haarlem- Voor een goede rij-oplei- ding met resultaat, natuur lijk naar Kwak's verkeers- instituut. Thorbeckestr. 34, telef. 22803. Erkend gedipl., betrouwbaar. 0 Overzetdorpels en repara tiestukken voor iedere auto. Ruilvisees voor V.W., enz. Alleen verkrijgb. bij Auto shop Ton Rijsbergen, Mare- singel 64, Leiden, tel. 31260. 10 autorijlessen voor f47,50. Vervolg en losse lessen f7 fonkelnieuwe V.W.'s Auto rijschoolcombinatie „De Centrale". Aanmeldings adressen: Leiden: Morsstraat 23, tel. 31909. Warmond: Laan van Oestergeest 3, tel. 2678. Voorschoten: Prof. Cam. Onnesplantsoen 13 tel. 5834. 0 Uitnodiging. Calex nodigt u uit om een kijkje te ko men nemen naar onze per manente show van plm. 150 occasions. Inruil en financie ring is mogelijk. Wij zijn dagelijks geopend van 9 tot 22 uur. Calex Autobedrijf N.V., Kort Galgewater 14-16, Leiden, tel. 33355. 0 Opgelet. Wij hebben ze weer staan, een aantal goed kope inruilauto's. Reeds van af f300, deze auto's moeten deze week nog weg. Event, financiering is mogelijk. Ca lex Autobedrijf N.V., Kort Galgewater 14-16, Leiden, tel. 33355. Dagelijks geopend van 9-22 uur. 0 Autorijschool C. Verhoef lest in nieuwe V.W. Eerste rijles gratis. Lopsenstr. 20, Leiden of telefoon 32009. 0 Zelf Vervoeren Verhui zen. Mini trailer bestellen, 25259 - 23720 bellen. 0 Profiteer nu nog tot 1 jan. van deze aanbieding da mes- en herenrijwielen, ge heel compleet van f 165 voor slechts f 127,50. Alleen bij v. d. Mey, Middelweg 30, Lei den. 0 Aangeboden Citroen 2 CV pers.wagen 1960 - '63 - '64 - '65 vanaf f650. Bakker's Au tomobielbedrijf - Sassen- heim. Tel. 02532 - 7427. 0 Aangeboden Citroëns Idéal 19 1963 - '65 vanaf f 750. Bakker's Automobiel bedrijf - Sassenheim. Tel. 02532 - 7427. 0 Aangeboden Renault Dauphine 1962 f 475. Bak ker's Automobielbedrijf Sassenheim. Tel. 02532 - 7427 0 Aangeboden Daf 1963 f 950. Bakker's Automobiel bedrijf - Sassenheim. Tel. 02532 - 7427. 0 Aangeboden Volkswagen bus 1964 f975. Bakkers Au tomobielbedrijf - Sassen heim. Tel. 02532 - 7427. 0 Aangeboden Citroen Dva- ne-6 1968 f4250. Bakker's Automobielbedrijf - Sassen heim. TeL 02532 - 7427. 0 Aangeboden Trabant 1965 f 1350. Bakker's Automobiel- bedrijf- Sassenheim. Tel. 02532 - 7427. 0 VW 1600 TL. Bouwjaar 1965. Beige, km-stand 60.000 Voortreffelijk onderhouden, werd door ons volledig ge keurd en'een veilige VW-ga- rantie méér dan waardig ge acht. Ie aanbet. slechts f950 Kamsteeg Occasion - Cen trum, Geversstraat 30, Oegst geest. Tel. 01710 - 51940. Ook in de avonduren bent u van harte welkom. 0 Simca 1000 '63. Bijzonder aantrekkelijk ingeruild. Kleur: wit. Slechts f 850 Kamsteeg Occasion - Cen trum, Geversstraat 30, Oegst geest. Tel. 01710 - 51940. Ook vanavond zijn wij tot 21 u. geopend. 0 Panhard '64. Verrukke lijke auto voor een liefheb ber! Goed onderhouden. Wit Slechts f450. Kamsteeg Oc casion-Centrum, Gevers straat 30, Oegstgeest. Tel. 01710 - 51940; ook 's avonds of tijdens het weekend bent u van harte welkom! 0 VW 1600 TL. Bouwjaar 1967. Directie-auto. Kleur: rood. 40.000 km gereden. Met schuif dak. Voortreffelijk on derhouden. Met een veilige VW-garantie. Kamsteeg Oc casion - Centrum, Gevers straat 30, Oegstgeest. Tel. 01710-51940. 0 VW Bestelwagen '67. Pracht object voor een ech te doe 't zeiver: deze auto staat zonder motor! f 1250. Kamsteeg Occasion - Cen trum, Geversstraat 30, Oegst geest, tel. 01710-51940. 0 Morris 1100. Bouwjaar 1963. Kleur: groen, motorisch en uiterlijk nog in goede staat. Kamsteeg Occasion- Centrum, Geversstraat 30 Oegstgeest. tel. 01710-51940. 0 VW Variant. Bouwjaar 3. 20.000 km gar. met ruil- motor. In pracht conditie. Wit, u zult er snel bij moe ten zijn. f2475. Kamsteeg Occasion-Centrum, Gevers straat 30, Oegstgeest. Telef. 01710-51940. 0 Mercedes 180 D. Bouw jaar '59, zwart, technisch en uiterlijk nog in prachtige staat. Slechts f750. Kamsteeg Occasion-Centrum, Gevers straat 30, Oegstgeest. Tel. 01710-51940. 0 VW 1200 '66. Met roldak. Kleur: wit. „December"- prijs: f2450. Kamsteeg Oc casion-Centrum, Geversstr. Oegstgeest. 's Avonds tot 21 u. geopend. Op zaterdag van 1018, op zondag van 14 tot 18 u. 0 BMW 700. Kleur: rood, bouwjaar '63, motorisch en uiterlijk in goede staat f650. Kamsteeg Occasion - Cen trum, Geversstraat 30, Oegst geest, tel. 01710 - 51940. Kom hem vanavond nog even be kijken en testen! 0 VW 1200 '64. Kleur: rood. met schuifdak. Prijs: f2450 VW 1200 '65, kleur: wit, een schitterende aanbieding, mo torisch en uiterlijk uitste kend onderhouden f 2650. Kamsteeg Occasion - Cen trum, Geversstraat 30, Oegst geest. 's Avonds geopend tot 21 u. Op zaterdag van 10 tot 18, op zondag van 14 tot 18 u. 0 VW 1500 S. Bouwjaar 1964, 3 maanden volledige garantie op het motorische gedeelte. Ie aanbet. slechts f 750. Kamsteeg Occasion- Centrum, Geversstraat 30. Oegstgeest, tel. 01710-51940. Ook vanavond zijn wij tot 21 u. geopend. 0 VW 1200 (Amerik. uitvoe ring). Bouwjaar 1963, voor zien van schuifdak en radio Een verrukkelijke Kever voor slechts f 1750. Kamsteeg Occasion - Centrum, Gevers straat 30, Oegstgeest. Tel 01710 - 51940. 's Avonds bent u tot 21 u. van harte wel kom. 0 VW 1500 S. Bouwjaar '62 rood, motorisch zéér goed (ruilmotor 20.000 km oud) f 1850. Kamsteeg Occasion- Centrum, Geversstraat 30, Oegstgeest. Tel. 01710-51940. 0 VW Klcinbus '67. Nauwe lijks van een nieuwe te on derscheiden bus uit eigen exploitatie. Blauw wit. Slechts 40.000 km gereden. Volledig gekeurd en veilig gegarandeerd, 1ste aanbet. slechts f 1490. Kamsteeg Oc casion - Centrum, Gevers- straat 30, Oegstgeest. TeL 01710-51940. Speciale aanbieding 0 Kopen waar u kunt parke ren en u kunt laten advise ren. Foto N. v. d. Horst, Doezastraat 22-24, tel. 24702 - 43657. Fotiek: 5 Meiplein 9, tel. 20719. 9 Orgelaanbieding: Iedere week weer. Vele voordelige aanbiedingen w.o. Ri - Ha, Eminent, Solina, Philicorda enz., v a. 795,- met één jaar volledige garantie. Al onze orgels worden geleverd on der dezelfde condities als onze nieuwe instrumenten. G. Hoogendijk Zn., Hoog straat 115, Vlaardingen, teL 010 - 341917. 0 Dames- en, herenrijwic- len, compleet vanaf f 129,75. Groot tourisme rijwielen met 4 Speed derailleur vanaf f 199. Citane, BSA, Triumph, Batavus enz. Kinderrijwie len vanaf f 49,50, f 79,50, f 93, f 99. Firma Dusoswa, Turf markt 1—3, Leiden, telefoon 24409. 0 Sleutels bijmaken. Lips, Yale, voordeur- en autocon tactsleutels klaar terwijl u wacht. Flyma zwevende grasmachines, handgrasma chines, tuinbanken, -stoelen, -tafels en alles voor uw tuin. Hartwijk, Nieuwe Beesten markt 711, Leiden, telef. 26627. 0 Geef een cadeaubon voor verjaardagen of verlovingen. Onbeperkte inleveringstijd. Jan de Nie Zonen, Leiden, Rapenburg, telef. 32041. 0 Keukenuitzetten, emaillc, aluminium, roestvrij staal, met gratis roestvrij lepel- rek. Jan de Nie Zonen, Leiden, Rapenburg 10, tel. 32041. 0 Drogisterij Parfumerie L. van Eersel, Hoogstraat 5, Leiden, telef. 26300 wandel uw tapijten schoon en huur of reserveer tijdig uw Hoo ver shamporal, in een paar uur uw tapijten weer als nieuw. 0 De Kastenspecialist. Keu ze uit meer dan 500 model len hang- legkasten, wand kasten, keukenkasten, keu kenmeubelen, wandmeube- len enz. Prijzen altijd 30 tot 40 pet. lager dan normaal. De Kastenspecialist, Hoogl. Kerkgracht 4749, (hoek Nieuwstraat), Leiden, telef. 33078. 0 In- en Verkoop. Van Ou de en N. Theol. boeken o.a. van Calvijn, Erskinne, Hohl- brugge o.a. ook geschiedenis sen. staten-bijbels enz. enz. Aanbieding aan Boekh. an- tik. v/d Tol, Dordrecht, teL (01850) 39558 b.g.g. 30975. 0 1ste en 2de hypotheek, rente vanaf 6 3/4 pet., 5 tot 10 jaar vast, met of zonder aflossing. Boctevrije aflos sing 10 pet. per jaar moge lijk. Bur. F. Heijnen, Hoge- woerd 124, Leiden, telefoon 20098. 0 Financiering .voor auto's, woonboten en machines. Snelle afwikkeling. Vraagt inlichtingen Bur. F. Heij nen, Hogewoerd 124, Lei den, telefoon 20098. 0 Paraplu-reparatie (ook v. opvouwbare) wandelstok ken. invalidestokken, rub- berdoppen. Reparaties wor den alleen aan de zaak aan genomen. Paraplu-magazijn Van Oerle, Haarlemmerstr. no. 95. 0 Nieuwe auto's zonder chauffeur. Nieuwste model len o.a. Taunus 17M, Opel Rekord, Volkswagenbusje m. open dak. Garage Werkho ven, Maredijk 34a, telefoon 22300—32735. 0 Gebroken ruiten, glas- in-lood-reparaties worden door mij met spoed hersteld. Glasreparatiebedrijf D. Gal- jaard. De Sitterlaan 76, teL -- 32916.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 8