Wethouders besloten te blijven in Benthuizen f Raad Nieuwkoop wijst onbewoonbaarverklaring woningen opnieuw af Raad volledig gerehabiliteerd Plannen voor ijsbaan in WOUBRUGGE Alphenaar door auto gegrepen Bejaarde vrouw (70) op zebra aangereden Opgeklaard Overzetveer Paddegat voor velen van belang Wyers: 15 procei dividend WE LEIDSE COURANT ER I ZATERDAG 30 NOVEMBER 1948 ALPHEN Op het beruchte kruispunt Oranje-Nassausin- gel-Willem de Zwijgerlaan-President Kendylaan had gistermiddag een on geluk plaats, waarbij de 41-jarige M. Taal, leraar metaalbewerken aan de chr. technische school, om het leven is gekomen. Hij stak zonder vol doende op het verkeer te letten de singel over en werd gegrepen door een bestelauto uit Rotterdam. De wagen boorde zich in de flank. Zwaargewond werd de heer Taal naar het academisch ziekenhuis in Leiden gebracht, waar hij enkele uren later overleen. Hij was voor het nieuwe gedeete van Alphen ou derling van de Geref. kerk. Het slachtoffer laat een vrouw en enkele kinderen achter. ALPHEN De 70-jarige mevrouw Hoekstra is gisteravond op het ze brapad van de Willem de Zwijger laan nabij de Salvatorkerk aangere den door een auto uit Waddinxveen. De bestuurder van de auto remde voor de zebra, maar gleed door het gladde wegdek. De vrouw smakte tegen de grond. Zij liep een hersenschudding op en kreeg een ernstige wond aan een van haar handen. Zij is overge bracht naar ziekenhuis Rijnoord. 5ENTHUIZEN Na het optrekken n de kruitdamp van de bewogen kdsvergadering van maandag- and, waarbij de wethouders Jos n der Eijk (Gemeentebelang) en R. nneveld (PvdA) hun portefeuille 1 beschikking stelden, hebben het Uege van B. en W. en de raad jaar weer gevonden. Dit bleek iterenavond tijdens de slechts eni- minuten durende openbare gdsvergadering, waarvoor evenals vorige keer, veel belangstelling stond. De wethouders trokken het beschikking stellen van de porte- nilles weer in en de raad sprak aniem zijn erkentelijkheid uit or het wegnemen van de blaam, e maandagavond op de raad gelegd is. Zoals bekend werden de raadsle- ti maandagavond als „verdachten" ihandeld. Het college van B. en W. ng er toen bij voorbaat al van uit, it de raad tégen het voorstel van en W. zou stemmen betreffende nota inzake de ruimtelijke orde- ng van de gemeente Benthuizen, aarin een rigoureuze aanpak van oude Benthuizer bebouwing wordt ingekondigd. Voordat de raadsle- één woord konden uitbrengen, ingen B. en W. tot bestrijding van vermeende tegenwerpingen over. een acht uur durende besloten .missievergadering heeft eer- jfteren het voltallige gemeente- stuur vergaderd. Hier zijn de „no- p" gekraakt, want gisteravond eek de mist volkomen opgetrokken fcijn. Geen misstap Nadat burgemeester I. J. P. Keij- r de maandagavond geschorste irgadering heropend had, kreeg als rste wethouder Jos van der Eijk tt woord: „Ik trek hierbij het ter schikking stellen van de wethou- irszetel in". De raad bleek met de- woorden akkoord te gaan. Wet- >uder R. Zonneveld: „Ik sluit mij j wethouder Van der Eijk aan en il er nog aan toevoegen, dat ik de oorden tot de raad gericht, hierbij trek". Het raadslid A. van Noort zei nog, it hij als uitgangspunt het gemeen- belang voor ogen hield. Rechtens :b ik (het gaan naar het ministerie) ien misstap gedaan. Het zou echter leganter geweest zijn, wanneer ik 'hn te voren B. en W. van mijn op de hoogte had gesteld. Huil Dit rechtvaardigt de felle aanval IP%an B' en W' niet' Ik hoop, dat het I Boor het college een les geweest is, rant wij laten niet tegen ons aan- sunen. In de toekomst zal meer moeten plaatsvinden, al- l.21*fuS de fractievoorzitter van AR-CH. -ft ste riehti Boeman r9n J De heer A. Voorwinden (SGP) prak zijn erkentelijkheid uit jegens I. en W. voor de wijze, waarop de T R Olaam, op de raad gelegd, is wegge- lomen. Het raadslid P. de Vrij (Prot rogressieve Partij) sloot zich hier- ij aan. De heer J. W. Gommerse iGP) zei, in deze tijd van Sint Ni- olaas is het meer de gewoonte, dat oor boeman gespeeld wordt. Het aadslid D. van Soest (Arb. Bel.) was ezelfde mening als de andere aadsleden toegedaan. )e wethouders van Benthuizen lebben hun woorden teruggenomen. Iet ter besc'-.'kking stellen van mn zetels ook. De raad heeft dit lanvaard. Het onweer van maan- lagavond heeft een heldere atmo- ifeer ten gevolge gehad. Het moet de besloten commissievergade- ing 'een waar 'uithuilen en op nieuw beginnen' zijn geweest, want mders zouden de raadsleden gis- eren niet zo opgelucht hebben ge- ceken. Iedere Benthuizer heeft over de gang van zaken zo zijn eigen ge lachten en dat is maar goed ook want anders zou het een 'tamme boel' zijn in deze zich snel ont wikkelende gemeente. Of de nota nu een andere redactie zal krijgen, is niet bekend. Wel zal hij nu woord voor woord met de raad, het hoogs'e gemeentelijke or gaan, worden doorgesproken alvo rens het voorstel weer in de raad wordt gebracht. De veran'woording berust bij de raad. Het college van B. en W. komt met de voorstellen. M. C. van der Hoeven De voltallige raad bijeen: v.l. n.r. A. van Noort, A. Voor winden, D. van Soest, J. W. Gommerse en P. de Vrij. RIJNSATERWOUDE De schaakclub „De Doorzetters" speelde in het Nutsgebouw wedstrijden met de uitslagen: J TurkL J H Stiens 0—1, H Vergeer—J F Stiens 0—1, C Th C Beuk—Th A v/d Meer 1—0, C P BeukJ J v/d Meer 10, G J Roest—K Brug 10, L Hogen- boomJ P H L van Glabbeek 10. BURGEMEESTER KE1JZEJ content De burgemeester maakte bekend, dat de nota in een commissievergade ring eerst zal worden doorgesproken, waarna behandeling in een volgende raadsvergadering zal volgen. Na de raadsvergadering verklaarde de bur gemeester, dat hij wel content is met het verloop van de vergadering. Hoofd gemeentewerken lopend naar huis BENTHUIZEN Het hoofd van de dienst gemeentewerken van Benthuizen-Moerkapelle, de heer L. Grootens, is gisternacht misleid door de mist en zijn auto van de weg geraakt. Hij was op weg, na een nachtelijke vergadering in het ge meentehuls, naar zijn woonplaats Montfoort. Het ongeluk gebeurde op de rijksweg onder Woerden. De reste rende 10 km moest hij te voet afleg gen. Er was geen hulp aanwezig om de auto weer op de weg te brengen. Verkoopavond Biafra BENTHUIZEN Gisteravond werd in de hal van de christelijke school een verkoopavond gehouden van levensmiddelen ten bate van de zieke Biafraanse kinderen, die in ons land óf ergens anders worden ver pleegd. De Benthuizer middenstand en huisvrouwen hadden een grote hoe veelheid levensmiddelen bijeenge bracht. De verkoopstand was halver wege de avond f 1100. De vrouw van de Zoetermeerse burgemeester, me vrouw Van Tuil van Seroosker- ken-Beets, had tevens voor Uni- cef-wenskaarten gezorgd. Vogels te kijk in Nieuwkoop NIEUWKOOP In het parochie huis houdt gedurende dit weekeinde de vogelvereniging „De Kolibri" een tentoonstelling waarop ruim 320 vo gels te bewonderen zijn. De uitslagen waren als volgt: Zangkanaries eigen kweek jong en overjarig belden 1. W. Verlooij ter wijl deze zelfde liefhebber in de af deling Zang kanaries open klas de eerste en de tweede prijs in de wacht sleepte. Kleurkanaries E. K. 1. J. Verhage 2. A. Blijleven, Kleurka naries overjarig 1. C. Hellingerwerf, Kleurkanaries open klas 1. G. v. Koert 2. M. v/d. Meer, Grasparkieten e.k. 1. en 2. C. v. Leeuwen, Graspar kieten o.k. 1. en 2. J. Wendel, Grote parkieten e.k. 1. M. v/d Meer, Grote parkieten o.k. 1. C. Ahles 2. M. v/d Meer, Kleine tropische vogels e.k. 1. mevr. C. de Groot-Verhage 2. J. v/d Sar, Kleine tropische vogels o.k. 1. C. Slotboom 2. mevr. C. de Groot-Verhage, Grote trop. vogels e.k. 1. C. Slotboom, Grote trop. vo gels o.k. 1. en 2. C. Slotboom, Dia mant duifjes o.k. 1. J. de Groot. Chr. Kwartels e.k. 1. C. Ahels 2. H. Groe nendijk, Ch. Kwartels o.k. 1. R. Moes 2. H. Groenendijk. Het bondskruis werd gewonnen door de heer J. Verhagen. NIEUWKOOP Een van de agendapunten, die de raad gisteravond te behandelen kreeg, was de opnieuw door B. cn W. voorgestelde onbe woonbaarverklaring van de vier houten woningen Zuideinde 38 tot en met 42. Tfjdens de vorige vergadering kon de raad zich met het voor stel van B. en W. niet verenigen, omdat de argumenten niet steekhou dend waren of naar de mening van de raad onjuist. Nu werd in overleg met de hoofdingenieur-directeur opnieuw de onbewoonbaar verklaring aan de orde gesteld. Na uitvoerige discussie, waarbij de raad geen nieu we argumenten zag, besloot men opnieuw tot afwijzing van het voor stel, wat volgens burgemeester Van Montfoort de nodige gevolgen zou hebben. Belangrijk was ook het laatste punt van de agenda, waarbij de raad gevraagd werd in principe akkoord te gaan met de procedure die moet leiden tot aansluiting op het aard- gasnet. Er zijn al verschillende besprekingen aan dit onderwerp ge wijd. Het is de bedoeling, evenals dit met de stroomlevering het geval is, in de toekomst het aardgas te laten leveren door het energiebedrijf in Leiden. Uiteraard juichten de raadsleden dit toe, maar men be twijfelde of de realisering van dit project binnen afzienbare tijd zou kunnen plaats hebben. De voorzitter deelde mee, dat een bepaald optimisme wel gerechtvaar digd was. Het is naar zijn mening technisch zeker mogelijk, dat Nieuwkoop en wellicht ook andere omliggende gemeenten binnen een redelijke termijn ook van de vader landse gasbel zullen gaan profiteren. Noordense teeg Bij de behandeling van de mede delingen en ingekomen stukken ontspon zich al direct een langdurige discussie over de mededeling van GS, dat op 16 januari 1969 een open bare zitting zal worden gehouden ter behandeling van de bezwaren, die zijn ingediend tegen het vastgestelde bestemmingsplan „Noordenseweg". De heer De Vreugd (Gem. Belang) stelde hierbij dat naast de voor gestelde gemachtigde, in dit geval burgemeester van Montfoort, de mo gelijkheid bestaat nog andere ge machtigden aan te wijzen. Burg. van Montfoort antwoordde, dat B. en W. daaraan geen behoefte hebben, temeer daar men zich ten allen tijde zal moeten houden aan het verdedigen van het besluit, dat door de raad in meerderheid is aan genomen. Eventuele andere lezingen kunnen niet naar voren worden ge bracht Toen de heer De Vreugd tenslotte echter stemming vroeg, bleek dit voorstel met 3 tegen 10 stemmen te worden verworpen. De overdracht van grond voor weg aanleg in het industriepark ten be hoeve van het maken van een ande re uitweg op de provinciale weg werd zonder discussie aanvaard. Er staat een nieuwe Algemene Politie verordening op stapel, ter vervan ging van de uit 1923 daterende ver ordening. Hoewel krachtens de wet B. en W. formeel hiervoor verant woordelijk zijn, wil men een com missie uit de raad benoemen, die hiervan studie gaat maken. Voor gesteld werd de heren A. de Jong, Th. Tersteeg, mej. M. Vink en de heer M. J. de Vreugd te benoemen. Zwembad Voor de uitbreiding van het ge meentelijk zwembad is contact opge nomen met de Heide Maatschappij. Deze instantie zal eerst een schetsplan maken met raming van de kosten, die naar de mededeling van de voorzitter enorm groot zullen zijn. Voor het maken van een schetsplan wordt een krediet van f 2500 gevraagd. Van deze gelegenheid maakte de heer Stoppelenburg (G. Bel.) gebruik te vragen, waarom de zwembadcom missie nog niet was ingeschakeld. De voorzitter antwoordde dat, zeker met deze commissie overleg zal worden gepleegd. Voor het bouwrijp maken van gronden in het plan-Prolkade te Noorden werd een bedrag van f 418.000 beschikbaar gesteld. Hierna was de onbewoonbaarver klaring van de vier woningen in het Zuidcinde aan de orde. Toen de voorzitter vroeg, wie hierover het woord verlangde, rees direct een viertal raadsleden uit hun zetels op. Mej. Vink, die zich persoonlijk ter plaatse had overtuigd, vond de hui zen nog zeer behoorlijk bewoonbaar en omdat de bewoners zelf zeer no de deze woningen wilden verlaten zag zij geen reden achter het voorstel van B. en W. te gaan staan. De heer Markman vroeg zich af, hoe de hoofdingenieur-directeur ei genlijk de moed had opnieuw aan te dringen op de onbewoonbaarver klaring. Hij vond dit tegenover de bewoners onmenselijk. De heer De Vreugd stelde, dat als bepaalde hou ten gebouwen brandgevaarlijk wa ren, deze maar moesten worden af gebroken. De heer De Haan betoogde, dat de zinsnede in het pre-advies, dat de woningnood nu werd ingelopen niet juist was, omdat ook hier nog meer dan drie jaar op toewijzing van een woning moet worden gewacht Consequenties Na langdurige discussie werd tot stemming overgegaan. Met 10 tegen 3 stemmen werd het voorstel van B. en W. opnieuw afgewezen. Voor stemden de beide wethouders Zwart en Van Dam alsmede de heer Th. Tersteeg (KVP) De burgemeester zei hierop, dat B. en W. de zaak eenvoudig vinden, omdat het college niet anders dan de wettelijke proce dure heeft gevolgd en op democra tische wijze de raad alsnog in de gelegenheid was gesteld hierover te beslissen. Hij betreurde het overi gens dat hij uit de woorden van de heer De Vreugd moest opmaken, dat deze een speciale behandeling van deze aangelegenheid suggereerde. Hier was slechts voldaan aan de richtlijnen, die de wet stelt. De conseuenties van de beslissing van de raad dienen nu te worden afgewacht, maar het is mogelijk dat GS alsnog tot ontruiming van de woningen zullen beslissen. De RK Mavoschool had een kre diet aangevraagd om een nieuwe methode Duits en boekhouden aan te schaffen, maar omdat de huidige methode nog kan worden gebruikt, besloten de raad de medewerking te weigeren. De Pr. Marijke Kleu terschool kan een bedrag van f 1179,51 tegemoet zien voor de aanschaf van hulpmiddelen en schoolbehoeften, terwijl de RK Ma voschool f 1100 zal krijgen voor de aankoop van grammofoonplaten en een tweedehans piano, te gebruiken bij het muziekonderwijs. belangstelling meer. De heer De Vreugd vroeg of hij na afloop van de vergadering de gelegenheid kreeg „een onderwerp" in besloten verga dering aan de orde te stellen, waar op de voorzitter bevestigend ant woordde. De heer Weitner gebruikte de rondvraag om kritiek uit te oefenen op de geringe werkzaamheid van de politie, zoals die bij de intocht van Sint Nicolaas verleden week zater dag, naar zijn mening, is gebleken. Hij vroeg bij dergelijke evenemen ten betere instructie van de politie. De voorzitter antwoordde, dat de Sint een kindervriend is, die het op dringen van de kinderen zeker niet kwalijk genomen heeft. Een derge lijke manifestatie van kleine kinde ren moet met mildheid beoordeeld worden. „Politieoptreden" kan nau welijks geëist worden. Het is een kinderfeest en wat gedrang is uiter aard begrijpelijk. Daaraan hoeft de sterke hand van de politie z i. niet te pas te komen. Burgerlijke stand van Woubrugge WOUBRUGGE Geboren: Albertus C, z v A van der Pouw Kraan en C A van Schie. Wilfred, z v W van der Horst en L Hartwigsen. Arlette J. d v N C Zonneveld en S Raadsveld. Geertje M. d v A W Verkade en J Verkade. Ondertrouwd: Paulus P Turken, 22 j en ïerritje van der Horst, 22 j. Klaas Kalis, 32 j en Alida van Straalen, 19 j. Getrouwd: Johannes Th H van Goo- zen, 21 j en Taria C van der Star. 19 j. Willibrordus B A van der Kraan, 24 j en Helena C van Santen, 19 j. KATWIJK Donderdag 5 decem ber, op de dag van Sinterklaas, zal het sportfondsenbad „De Mierewei- de" om half zes sluiten. wat is GROEIBRIXJ ANT Wanneer U een BRILJANTRING (één bril jant) hoopt, kunt u deze later inruilen voor een nieuwe ring met een GROTERE BRIL JANT. Slecht, het PRIJSVERSCHIL betaalt U bij! Zo groeit geleidelijk, zonder grote uitgave in een., Uw BRILJANTRING en uw WAARDE- VAST BEZIT. LOUPE-ZUIVERE BRILJANT BEHOUDT ALTIJD ZIJN WAARDE! 00 PIER ROT JUWELIER HORLOGER MAARSMANSSTEEG 21 LEIDEN TELEF 20778 WOUBRUGGE/ALKEMADE De heer A. J. M. van der Meer heeft zich tot B. en W. van Wou brugge en van Alkemade gericht met het volgende schrijven: De passage in het kranteverslag van de gemeenteraad Woubrugge van maandag 25 november „De post ƒ500 als bijdrage in het over zetveer aan het Paddegat zal wel komen te vervallen, daar de ex ploitant er 1 januari 1969 mee stopt", roept vele vragen op voor ondergetekende en vele, vele ande ren. Is het u bekend hoeveel mensen dagelijks van dit overzetveer ge bruik maken voor het verdienen van hun dagelijks brood?; dat leerplichtige schoolkinderen van dit veer gebruik maken?; dat dit veer al jaren een gevaar lijk veer is (te kleine boot, te veel personen per boot)?; dat er lang gewacht moet wor den (niet voor één man varen)?; dat er geen wachlgelegenheid is?; dat door dit wachten klachten zijn geuit tegen ons voor het ver nielen van voordeurstoep e.d., door de heer Van Diemen (terecht)?; dat vele anderen gebruik maken van dit veer, o.a. voetballers, va- IJsclub in Leiminden staat er goed voor LEIMUIDEN De IJsclub „Nut en Vermaak" hield gisteravond in „Het Wapen van Leimuiden" de jaarlijkse ledenvergadering. De voorzitter, de heer J. Smit was zeer verheugd over de enorme opkomst (80 leden). Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat de club 275 leden telt (vorig jaar 262). Bovendien zijn er nog 36 jeugdleden. De pen ningmeester, de heer H. F. J. Moo- ren deelde mee, dat de kas van de club er gunstig voorstaat. Er is een kassaldo van f 2250,40. De aftredende bestuursleden J. Smit, C. A.W Buick, P. v/d Hoorn en C. Touw werden bij acclamatie herbenoemd. Behalve een verloting werden onder de aanwezige leden 25 dubbele toegangsbewijzen verloot voor de wereldkampioenschappen hardrijden op de schaats 1969 te De venter op 15 en 16 februari. Na af loop werd geklaverjast en gesjoeld. Bij het sjoelen won de heer L. H. J. Stiens de eerste prijs met 118 punten (2'/i pnd carbonade), de heer B. Commissaris behaalde de tweede prijs en de heer C. H. van Egmond ging met de derde prijs naar huis. LEIMUIDEN De vereniging voor Veilig Verkeer, afd. Leimuiden - Rijnsaterswoude - Burgerveen be gint weer met een verkeerscursus in het lokaal Dorpsstraat 3 in Leimui den. De cursus vangt aan 6 januari en duurt ongeveer zeven weken. Men kan zich opgeven bij het ge meentehuis, de heer v/d Geest, Nok- weg 26, Leimuiden, in Rijnsa terswoude, Kerkweg 19 en in Bur gerveen, Leimuiderdijk 324. Politie Over de aanvraag van de speel tuinvereniging De Zudde om een subsidie van f 10,50 per cursist voor de cursus „Vrije Expressie", die me dewerkers van „De Werkschuit" te Amsterdam geven, stelde de heer Weitner vragen ter verduidelijking. Ook hier wees hij op de inspraak van de subsidiecommissie, maar om wille van een snelle beslissing werd besloten conform het voorstel van B. en W. deze subsidie te verlenen. Voor de rondvraag was niet veel WOUBRUGGE Voor de vrijdag avond in Het oude Raedthuys gehou den ledenvergadering van de IJsver eniging bestond veel belangstelling. Er werden vruchtbare besprekingen gehouden over de aankoop en aanleg van een eigen landysbaan, terwyi het bestuur het jeugdschaatsen nog meer zal stimuleren. In de nieuwe kascommissie werden gekozen de heren M. van Leersum en T. van Luiing. Bij de bestuursverkie zing werden de heren H. de Jeu, W. Keessen en P. Noordam Azn. herko zen. In de plaats van C. W. Muller werd gekozen de heer J. Slingerland. Na de pauze gaf voorzitter H. de Jeu een uiteenzetting, waaruit bleek dat in het afgelopen seizoen de re geling van het vervoer van jeugdle den naar de Jaap Edenbaan in Am sterdam niet steeds bevredigend had gewerkt. Ook dit seizoen dient de jeugd meer schaats-minded te wor den gemaakt. Enkele leden merkten op, dat de studie regelmatig trainen voor hardrijders bemoeilijkt. Deson danks hebben enkele jeugdleden daar zeer behoorlijke prestaties bereikt, aldus de voorzitter. Op een vraag van de heer Van Halteren gaf hij toe, dat aan de trai ning voor kunstrijden vrijwel geen aandacht is besteed. Mochten er evenwel talentvolle kandidaatjes zijn, dan moeten zij helemaal naar een baan in Den Bosch worden gebracht. Op verzoek van enkele jonge leden zal voor serieuze kandidaten weer een conditietraining worden begon nen. De schoolhoofden hebben hun medewerking toegezegd, om voor de schooljeugd weer een toertocht te or ganiseren. Jeugdige liefhebbers zul len op dinsdag 2 december om zeven uur vanaf de woning van de heer J. van der Nagel naar Amsterdam wor den vervoerd. Wil de vereniging ooit voor ge meentelijke subsidie in aanmerking komen, dan moet een eigen landijs- baan wel aan de eisen voldoen. Zo mogelijk moet het land eigen dom worden. Ook de bodemgesteld heid speelt een belangrijke rol. De secretaris deelde nog mee, dat hel bestuur wel twee percelen in de Oudendijkse polder op het oog heeft. E enbaan, die men via een duiker vanaf de Woudwetering te allen tijde van voldoende water kan voorzien is het meest ideale. Het lijkt evenwel uitgesloten, dat Rijnland hiervoor ooit vergunning zal verlenen. Graaft men een perceel af, dan brengt de grond weliswaar geld op, maar loopt men het risico, gezien het huidige waterpeil in deze polder, straks zon der water te komen. Ook kan men hier niet, zoals in de gemeente Alke made zo veel succes had, gaan com bineren met andere visverenigingen. Ten slotte verleende de vergade ring het bestuur volmacht om te gaan onderhandelen over de huur of aan koop van een geschikt stuk grond voor een ysbaan en eventueel het ge meentebestuur subsidie te vragen. kantiegangers, dagjesmensen, fami liebezoek, e.d.?; dat vele automobilisten Roel of - arendsveen inrijden, richting Wou- brugge-Alphen aan den Rijn-Bos koop en dan weer terug moeten via de Haarlemmermeer en Lei muiden naar hun bestemming?; dat ook vele automobilisten in Woubrugge komen voor richting Roelofarendsveen-de Kaag e.d.?; Acht u het ook niet mogelijk dat het verkeer van beide gemeenten gediend zal zijn met een vaste oeververbinding? Kasteko' t op postkantoor ALPHEN Op donderdag 21 no vember jl. werd aan het einde van de dagdienst in de kas van een lo ketambtenaar van het postkantoor een tekort van f 128,25 geconsta teerd. Dit tekort is vermoedelijk ont staan doordat een betalingsstuk van genoemd bedrag na uitbetaling abusievelijk aan een cliënt werd teruggegeven. De directeur van het postkantoor verzoekt een ieder die die dag een dergelijk bedrag op het postkantoor in ontvangst heeft genomen, na te gaan of het betalingsstuk nog in zijn bezit is. Inlichtingen die kunnen leiden tot oplossing van het kasverschil wor den graag op het postkantoor inge wacht (tel. 01720-2740, toestel 3). In en uit Woubrugge WOUBRUGGE Ingekomen: P Menger, Van Woudeweg 15. K M de Raaf, Vlietpark 14, Hoogmade. F A L Franken, Comriekade 9. R A Vonk, Comriekade 11. A Nienhuis-Stek, Enropaplantsoen 9. Hoogmade. H Car- dol, Kerl.weg 18. J van Eyk, a b Vrouwgeestweg. Vertrokken: JIM Mooren, Nassau- straat 5, Zoetermeer. F van Iperen, Herenweg 42, Rijnsburg. B L van Sloo- ten, Clusiuslaan 19, Noorden. A Vro lijk, ws Steekterweg, Alphen a d Rijn. N Geelhoed, Toutratastraat 3, Den Haag. C J Tromp, Buys Ballotstraat 56, Leiden. R v d Weteringh, Wilhelmina- laan 58, Boskoop. P M M van der Kroft, Torenstraat 2, Wijk en Aalburg HAZERSWOUDE In het kader van de competitie van de afaeiing Leiden versloeg het eerste team van Haduard het tweede van dezelfae club. De dames van Haduard ver sloegen In-Up-Go. HAZERSWOUDE Els Vreebu. 0 en Theo Louwers van de tafeltennis vereniging Avanti hebben zich in de halve finale van het landelijke kam pioenschap voor adspiranten ge plaatst- Castellum-dames houden aansluiting ALPHEN Na het teleurstellen de gelijke spel tegen de zusterver eniging D.A.C. heeft het eerste da mesteam van Castellum zich uitste kend hersteld. Het bracht het eersie team vr,n SUES met de setstanden 151, 156, 155 een duidelijke nederlaag toe. De Alphense dames blijven hiermee aan de kop van de ranglijst meedraaien, maar zullen dan ook dinsdag tegen Rijnsburg L geen fouten mogen maken. Ds. Van Harten bedankte voor Hervormd Nieuwkoop NIEUWKOOP Ds. C. A. van Harten van Bodegraven, op wie de Hervormde Gemeente een beroco had uitgebracht, heeft hiervoor be dankt De sedert januari van dit ja;r- bestaande vacature blijft dus voort. - pig nog. WARMOND Woensdag 4 deo ber organiseert de bejaardensocif een gezellige middag voor haar led- in 't Trefpunt. Er wachten vele vei rassingen. AMSTERDAM J P Wyers' indus trie- en handelsonderneming heeft aandeelhouders bericht dat rekening moet worden gehouden met een di- videndvoorstel van 15 pet In contan ten <vj. 20 pet in contanten). Wyers heeft de omzet over het per ultimo september geëindigde boekjaar goed kunnen handhaven. De kosten stijging is mede van Invloed geweest op de maatregelen tot verbetering en modernisering van de organisa- tle.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 11