Slik de pijn weg. T.v. voor scheidende koster Katwijk lonkt naar het luchttoerisme EK f VENNIET DRAAIBOI Wufte Rome van een kostelij Plautus ii ke music: Bestseller DAF44 f 5.950,- >E BLADZIJDE u ya lekasin Klaas Toxopeüs moest in Katwijk blijven slapen Brons na 40 jaar Wernink certinaQ' h GARAGE VLIETWIJK GEBR. VAN ULDEN GARAGE POELGEEJ NIEUWE LEIDSE COURANT VWJOAO 22 NOVlMBf KATWIJK AAN DEN RIJN Gisteren heeft de heer Jac. Vlie- genthart na een 23-jarige arbeids- periode afscheid genomen als kos ter van de Gereformeerde Kerk. Op een drukbezochte afscheids bijeenkomst is het kosters echtpaar flink in de bloemen gezet. Namens de Gereformeerde Kerk bood de heer C. van den Eykel een tele visiestoestel aan. de snelle en zekere pijnverdrijver KATWIJK AAN ZEE Op de gisteravond in De Zwaan gehouden najaarsvergadering van de VW is het luchtverkeer met enorm grote vliegtuigen aan de orde gekomen, waarmee duizenden vakantiegan gers over de oceaan zullen worden gevlogen. Directeur C. Verplancke zei, dat de VW de ontwikkeling op toeris tisch gebied op de voet volgt. De vinger wordt steeds nauwlettend op de pols gehouden. Alle stappen zul len worden ondernomen om Kat wijk wat graantjes van de uitbrei ding van het toeristische luchtver keer te laten meepikken. De ligging van Katwijk ten opzichte van de luchthaven Schiphol is in elk geval zeer gunstig. Excessen Aan de orde kwamen ook de slui tingstijden van de horecabedrijven. De gedachten hierover liepen uit- KATWIJK AAN ZEE De giste ren ln het wijkgebouw aan het Abeelpleln gehouden wykavond van wjjk zuid van de Hervormde Ge meente had een zo geanimeerd ver loop, dat de verteller, reddingboot- schipper Klaas Toxopeüs, in Katwijk moest biyven slapen. Het was te laat geworden (over elven) om nog naar Oostmahorn terug te keren. De zaal was tot de laatste plaats bezet. Een aantal laatkomers moest in de hal plaats nemen. De heer Toxopeüs had met zijn vertelling over allerlei spannende reddingen de zaal al spoedig in zijn ban. Na de koffiepauze vertoonde hij dia's, die ook erg in de smaak vielen. Geslaagden jeugdbrevet NOORDWIJK Een aantal jon gens en meisjes, die waren opgeleid door de instructeurs van de Noord- wijikse Reddingsbrigade deed examen voor het Jeugdbrevet. Het brevet I werd behaald door: Ineke Wijnands, Lijdie van der Poel, Klarie Turk, Anja Alders, Joke Steenvoorden, Lineke Koelewijn, Annelies van der Poel, Thea Janson, Irene Sabee, Elly Oranje, Marja Schoordijk, Astrid Schoordijk, Ma rion van der Poel, Nelie de Bes en Nelleke Cramer, allen uit Noordwijk, Maria van der Nouland en Pierre Peters, beiden uit Noordwijkerhout. Voor het brevet II slaagden: Mar jan van der List, Anja de Wit, Moni que van der Poel, Dirk Klinkenberg, Wim Klinkenberg en Dennie van Houten, allen uit Noordwijk, verder Corry Heemskerk, Carola Looyen- stijn. Riet Kortekaas, Piet van den Berg en Riok Duivenvoorden uit Noordwijkerhout. Voor het brevet m zijn geslaagd: Nelly Nulkes en Henk Landkroon, beiden uit Noordwijkerhout en Ben Wijnands uit Noordwijk. NOORDWIJK De Noordwijkse klaverjasvereniging „Nooitgedacht" speelde in Ons gebouw een compe titiewedstrijd. De uitslag luidde als volgt: 1. P. Rolvers 5299 pnt, 2. C. van der Wiel 5259 pnt. 3. C. Duin dam 5257 pnt, 4. M. Hoek Wzn. 5223 pnt, 5. D. van der Niet 5156 pnt, 6. D. van Beelen 5018 pnt, 7. J. van Roon 5016 pnt, 8. J. Passchier 4976 pnt, 9. J. Baksteen 4791 pnt, 10. M. van der Niet 4768 pnt NOORDWIJK De Noordwijkse vereniging van postduivenhouders „Steeds Sneller" hield in De Beurs een hokkenshow, waaraan ook door duivenhouders van de Postduiven vereniging „Voorhout" werd deel genomen. Op deze derde avond moest een duivin 1967 worden inge zonden. De uitslag van de keuring luidde als volgt: 1 en 2. J. Aan- hane en L. Steenvoorden en Zn., beiden 184 punten, 3. Gebr. Van Duin 183punt. Deze duiven ko men op de slotavond terug. Even eens 183M! punt behaalden de dui ven van C. H. van der Peel. A. Th. Mooijekind en Th. Steenvoorden. De bijeenkomst stond onder leiding van wijkpredikant ds. J. C. van Hun- nik, die juist terug was van een drie weekse reis met het hospitaalkerk- schip De Hoop. De heer Toxopeüs heeft 38 Jaar op reddingboten gevaren, van Oostma horn en Vlieland uit Ongeveer 380 in nood verkerende mensen heeft hij mogen helpen redden. HILLEGOM De verkoopmid dag ten bate van het Welfarewerk van de afdeling Hillegom van het Ned. Rode Kruis, in bejaardencen trum Parkwijk gehouden, bracht f 750 op. HILLEGOM Leden van de Hil- legomse Oratorium ver. (directie Sander P. Visser) bakten oliebol len voor him koor en brachten ze aan de man. De kas werd ver rijkt met f 940.03. HILLEGOM Vrijdag 30 no vember acht uur is er een tentoon stelling van het bloemenschikken. de hobby-club, in het Dorpshuis Het Eiland aan de Venneperweg. Aanvang acht uur. HILLEGOM Wethouder W. F. van Dam is verhinderd zaterdag 23 november spreekuur te houden. een. Volgens sommigen zouden late sluitingsuren excessen in de hand werken. Het bestuur beloofde zich nog eens in deze kwestie te verdie pen. Gevraagd werd of de nieuwe sporthal straks ook kan worden gebruikt voor het bezighouden van de kinderen der gasten. Bij slecht weer is er voor de kinderen weinig te doen. Gevraagd werd ook om een Ronde van Katwijk op de fiets en om spreiding door de gemeente bij het optreden van muziekkorp sen. Een lans werd tenslotte gebroken voor de eigenaars van jachten, die in het nauw komen nu wat het aantal ligplaatsen in Katwijk be treft een stop is afgekondigd. De aandacht werd erop gevestigd, dat het gemeentebestuur een plan in voorbereiding heeft voor de aan leg van een jachthaven in de Hoor- nes. Een ANW-vertegenwoordiger vertoonde mooie films van Zuid- Holland en Zweden. KATWIJK AAN DEN RIJN Voor de kijtkavond, gisteren in de Prinses Beatrixschool, bestond zeer veel belangstelling. Onafgebroken waren de lokalen gevuld met ouders en andere belangstellenden, die het werk van de leerlingen bezichtigden. Jazzfolksongs en blues LEIDEN Op zaterdag 30 novem ber wordt in de Schouwburg een voorstelling gegeven, waarin de ne- germuziek dient als basis voor ballet en recital. Voor de pauze het optre den van „Marjolein Briër dance company". Deze company die twee jaar geleden werd opgericht brengt een gevarieerd programma van jazz, folksong en blues met choreografie van Marjolein Briër. Na de pauze presenteert Marjolein Briër „The Ambach gospel and blues group". Deze is de enige authentie ke bluesgroep die in Europa op treedt. Voor nadere inlichtingen: Rapen burg 22. LEIDEN Een met een konink lijke medaille opgespelde heer B. J. Voskuil bedankte gistermiddag heel gelukkig alle redenaars die de dag dat hij 40 jaar bij Wernink's Beton en Aanneming Mij werkte zo zonnig maakten. Wethouder S. Menken had hem zojuist de bron zen eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, opgespeld. Ex-directeur P. A. Wernink, die de familie Voskuil al kende in zijn prille jeugd, overhandigde de jubi laris het vererende getuigschrift en de gouden speld van de Maatschap pij van Nijverheid en Handel. De algemene directeur van het bedrijf, de heer A. Sitsen, zei het bijzonder leuk te vinden dat de voltallige familie Voskuil, dat wil zeggen, alle broers, zusters en kin deren, aanwezig was. Hij gaf de heer Voskuil een mini-kopie van de eremedaille, een aandeel in het bedrijf en een enveloppe met in houd- De heer Voskuil trad in 1928 in dienst bij Wernink als betonvlech- ter. Zijn vader was kapitein op het Wernink-vrachtschip de „Nanna". In 1931, drie jaar na zijn intrede als betonvlechter, kwam hij als dek- knecht in de leer bij zijn vader. Hij verpandde zijn hart aan het schip. Vijftien jaar later was hü er zelf kapitein van. Helaas wonnen de vrachtwagens het van het vrachtschip, dat enkele jaren geleden uit de roulatie werd genomen. Na ruim dertig jaar over de Nederlandse wateren te hebben gevaren stapte hij, wel wat be droefd, weer aan land. Hij bleef Wernink echter trouw en ging als monteur in de centrale werkplaats werken. Enkele van zijn collega's, die ken nelijk al helemaal in een sinter klaasstemming verkeerden, hadden over deze levensloop twee gedichten geschreven, die bijzonder tn de smaak vielen. KATWIJK AAN DEN RIJN Maandag a.s. om half acht wordt in de hal van de W. van Veenschool, Nieuwstraat 4a, de jaarlijkse ouder avond gehouden. Er werd een aan trekkelijk programma samengesteld, waarin ook de kinderen een werk zaam aandeel zullen hebben. Tevens zal deze avond afscheid worden ge nomen van de heer D. J. Lock, die binnenkort de school verlaat om het L.O.M.-onderwijs in Bussum te gaan dienen. Voor jou, van Sint omdat jc alsmaar moppert: tijd is geld. Omdat je eigen klokje niet de juiste tijd vermeldt. Omdat jij altijd maar aan dns denkt en nooit jou zelf iets schenkt... voor jou een Certina omdat dit uurwerk uitgedacht is door een meesterbrein en omdat daarmee jouw problemen uit de wereld zijn. voor al die momenten dat je het beste wilt geven. nu in nieuwe Comfort-uitvoering HB er pottzagal wndtfl aan OAF, antwoordnummer JOOO. Ilndhovon. Officieel dealer voor Voorschoten en Zoeterwoude. Gerard Douplantsoen 22 Voorschoten - 01717-4455 Officieel DAF-dealer voor Leiden en omstreken. Verdamstraat 6 Leiden - Telef. 23041 GEBR. VAN ULDEN Officieel dealer voor Oegsti Rijnsburg en Warmond. Hogerbeetsstraat 6 (zijstraat Warmonderweg)| Leiden - Telef. 503| het Oude Rome" is een kostelijke musical. Richard Lester heeft het koddige toneelwerk van de oude Plautus met al zijn verwikkelin gen en onverwachte oplossingen in een verbazend rappe en levendige musicalvorm gegoten. Zero Mostel, een van de beste ko mieken ooit gepresenteerd, speelt de rol van de slimme slaaf Pseudo- lus, die zijn jonge meester Hero aan een liefje moet helpen uit het huis van buurman Lycus (hande laar in blanke slavinnen). Echter, de uitverkorene van jon geheer Hero is reeds gekocht door de beroemde veldheer Miles Glorio- sus, die zijn prooi komt opeisen en slaaf Pseudolus daardoor voor gro te problemen stelt. Alles komt echter op zijn pootjes terecht, hoewel het geheel wel ont aardt in een onvergetelijke, wat langdradige paardenrennerij. De film is uiteraard ondeugend, dat was Plautus nu eenmaal. Maar daarenboven geeft hij bij alle gekheid zo'n raakgeschoten beeld van het antieke Rome, dat hij door niemand met een klassieke opvoe ding achter de rug of daaraan nog bezig, mag worden overgeslagen. Ook degenen die geen woord La tijn verstaan, zullen met deze film geen moeilijkheden hebben. Behal ve een uitgebreide cast van gere nommeerde komieken met Zero Mostel aan het hoofd en de oude Buster Keaton in de staart, wordt het doek bezaaid met tal van schone tot zeer schone slavinnen. Ook wemelt het van de koddigste geintjes in woord en beeld en bo vendien zijn er een paar kostelijke liedjes van Stephen Sondheim, die in de onderschriften gehaaid zijn vertaald. (Grappig in woord en beeld). The Cincinnati Kid CAMERA (alleen vrijdag- en za terdagavond 11.30 uur) „The Cin cinnati Kid" is de grote poker-held in het New Orleans van even voor de Tweede Wereldoorlog. Iedereen verslaat hij met jeugdig elan en soms een beetje overmoed. Als de „Meester" in New Orleans arriveert, is slechts één ding moge lijk: de twee groten moeten elkaar beproeven. De Meester is oud, maar doorkneed in het vak Cincinnati Kid is jong en overmoedig, maar hy heeft het pokeren in de vingers. In de kleurige en smerige omge ving van beroepsgokkers, vrouwe lijke parasieten en meelopers speelt zich het grote gevecht af. De film groeit onmiskenbaar naar een goede climax, al is het geen ka- rakterwerk geworden. De grote partij poker maakt een boeiende en indringende serie scènes mogelijk. Maar duidelijk komt hier uit ook naar voren, dat het poker- spel en het gokken in het algemeen de bedrijvers ervan kapot maakt. Cincinnati Kid is overtuigd van zijn grootheid. De Meester maakt hem eöhter grotesk, want de Kid maakt op het beslissende moment een kapitale fout. (Spannend). Erotiek in de Moulin Rouge LUXOR „Erotiek in de Moulin Rouge" brengt op enigszins sensa tionele wijze het leven in een nacht club in beeld. Hoofdpersoon is een van huis weggelopen meisje var rijke ouders, dat in de Moulin Rouge onderdak krijgt en daar met de prettige en minder aangename kanten van het nachtclubleven kennis maakt. Wiser en sadder keert zy ten slotte huis waarts. De film is gemaakt door Akos von Rathony, die blijkbaar geen en kele andere opzet heeft gehad dan wat geld verdienen aan een onder- Plaatje uit de ondeugend- grappige film „De Pussycats van het Oude Rome". werp dat blijkbaar toch nog altijd tot de verbeelding spreekt. (Schrille beelden van nachtclub leven). De duivelsbrigade LIDO In de oorlogsfilm „De duivelsbrigade" worden opleiding en acties weergegeven van een spe ciale afdeling van de Amerikaanse strijdkrachten, die men als nood maatregel in de strijd tegen de Duit sers had geformeerd. Deze afdeling bestond voor een belangrijk deel uit misdadigers. De film vertelt eerst uitvoerig over de conflicten die ontstaan tus sen de misdadige elementen en de gewone soldaten. Het experiment lijkt op een grandioze mislukking uit te lopen. Maar de harde praktijk wijst later anders uit. (Harde oorlogsfilm). Moeras der zonde REX (alleen vrijdag- en zater dagavond om 11.30 uur) Het „Moeras der Zonde" is inderdaad een film waarin men langzaam weg zakt van narigheid. Een boerenzoon op het Griekse platteland verkracht een doofstom meisje en in panische angst dat zijn daad bekend zal worden, vermoordt hij haar. De vader en stiefmoeder van de moordenaar proberen deze gruwel daad te verbergen, met alle proble men van dien. Een overdreven plattelandsdrama wordt hier in zeer trage filmbeelden weergegeven. (Drassig). let TRIANON Zij heette „She" eens werd zij gespeeld door Urs Andress en geregisseerd door «el bert Day. In die film is zij kenMei lijk niet goed behandeld en daar |e is zij teruggekomen in ,,De wri van She" en heeft de Tsjechis OlinQca Betova de rol yan She ovPls genomen en Cliff Owen de rebrc Voor de rest is het dezelfde fl wekul, zich afspelend in een A bisch land, met veel mysterie poespas en elektronische trucai die het mogelijk maken, dat She vijftig eeuwentzich in strale gestalte maar haar eveneens dl zij een „astraal" schild goed gee P11 serveerde echtgenoot van wel kan spoeden. (Flauwekul). D jan go, kill de REX „Django, kill" la wreed_ verhaal over schoftei jei, goudróvers, die ten slotte dan) nr. een op het nippertje aan hun moo d drift ontkomen kleurling loon werken krijgen. Het verhaal speelt zich af in wild-westsfeer en heeft als en de inhoud, dat het leven hard maar d wraak toch zoet is. (Keihard wild-westverhaal) Prolongatie de CAMERA „Het wonder- de liefde". Verantwoorde voorlfnt ting over de seksuele opvoet van kinderen en de seksuele houding Ln et huwelijk. Na v (lo] weken in Luxor te hebben gedra nu de tweede week in Camera. Hc

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 4