Amsterdamse faculteit verzoek synode af wees VEI t Grote partijen blijven stabiel f 1 5Dienstweigering ook recht van ouders9 ■J 1 O Hervormd seminarium krijgt derde man jpDRAKA SYNODE WIL MEER CONTACT MET RAAD VOOR GEZIN Jeugdsynode kan alle jongeren stem geven DAALDEROI Viermanschap gaat bisdom besturen Een woord voor vandaag de matras waarop u werkelijk uitrust Meer gemeenten moeten voor Raad van kerken collecteren Ds. Ketelaar van functie ontheven Fusie lutheranen in Joegoslavië Dorothé MENING VAN GRONINGER ARTS KRAMER BEBOEPfNfiSWER! DONDERDAG 21 NOVEMBER Paulus schrijft in Efeze dat Christus ons gezegend heeft „met allerlei geestelijke zegen in de hemelse gewesten." Er zijn mensen die zeggen: „Wat heb ik daar nu aan." Dat komt om dat zij scheiding maken tussen het geestelijk leven en het da gelijks leven van de mens. De geestelijke zegen is voor de zondag en de kerkdienst. Maar meer behoefte hebben zij aan zegen voor hun dagelijks leven. In wezen is een dergelijke uitlating het bewijs van een materialistische instelling. Maar het is ook volslagen onbijbels gedacht. Want juist het geeste lijke leven heeft alles met ons dagelijks leven te maken. Ver der in zijn brief laat Paulus zien wat hij bedoelt met die geestelijke zegeningen". Christus heeft ons aangenomen. God heeft ons in Hem uitverkoren. Door Christus kunnen we ver geving ontvangen. Het gaat om het nieuwe leven dat God ons wil geven, een leven in gemeenschap met God, maar ook in dienst aan God hier op aarde. En juist daarom heeft deze zegen alles met ons dagelijks leven te maken. Het is niet een fijn gevoel in een kerkdienst, maar het betreft alles wat we nodig hebben om echte getuigen van Christus te kunnen zijn. En dan is ook een frisse adem, een keurig kapsel belangrijk. Ook dat kunnen op een gegeven moment geestelijke zaken zijn. Wij lezen vandaag Esther 2. (Van onze kerkredactie) DRIEBERGEN De hervormde synode heeft gisteren met overgrote meerderheid besloten een derde man te benoemen aan het hervormd seminarium. De commissie voor het theologisch hoger onderwijs kreeg de opdracht om aan de synode voor drachten te doen voor de twee vacatures, die van de overleden dr. J. M. de Jong en van ds. P. G. van den Hooff. Tevens werd besloten dat het hervormd moderamen met het gereformeerde moderamen zal gaan spreken over de mogelijkheid elkanders theologische opleidingen te erkennen. Reeds maandag besloot de synode geen „openbare hearing" te houden, waar een groep van 60 predikanten om had gevraagd. In plaats daarvan zal een vertegenwoordiging van deze groep ontvangen worden op een (be sloten) bijeenkomst van het breed moderamen. Volgens een telegram is de groep, die inmiddels is aange- ROERMOND Een te hoge vrachtwagen heeft vanmorgen bij het passeren van een overweg in de Ka- pellelaan in Roermond de bovenlei ding „meegenomen". De bovenleiding hangt over een af- ttand van enkele tientallen meters naar beneden. Hierdoor is het trein verkeer in beide richtingen gestag neerd. De sneltreinen uit Zandvoort en de treinen uit Eindhoven keren in Roermond, de treinen uit Maastricht in echt. De herstelwerkzaamheden «uilen waarschijnlijk geruime tijd du ren. DRIEBERGEN De hervorm de synode heeft ook uitvoerig van gedachten gewisseld over gezinsvraagstukken, sexualiteit, echtscheidingsproblemen en een nieuwe moraal in onze samenle ving. De discussies werden ge houden tijdens de behandeling van het jaarverslag 1967 van de raad voor kerk en gezin. Namens de raad voor kerk en gezin werd opgemerkt dat de raad geslachtsverkeer voor het huwelijk fout blijft vinden. Wel heeft de raad op verzoek van de kamerfracties van de ARP en CHU desgevraagd een advies gegeven in verband met de komende wetgeving betreffende de anticonceptiva en daarbij gead viseerd in ieder geval een leef tijdsgrens te stellen voor het aanko pen van deze middelen. Het «ynodelid drs. F. Bakker vroeg, of de raad bil het geven van dit advies overleg heeft gepleegd met het moderamen van de synode. Ouderling C. Frankena meende, dat de sexualiteit onder de jongeren wordt aangewakkerd doordat «ij veelal over teveel geld beschikken. (Van onze kerkredactie) DRIEBERGEN De Rotterdamse Jredikant ds. Ph. Cornelder heeft op e synode het plan geopperd om een „Jeugdsynode" te organiseren, zoals er In verschillende steden ook jeugd- parlementen bijeen komen. Het plan werd 'tijdens de rondvraag gelan ceerd omdat op deze synodezitting geklaagd was dat de commissie €6-2000 wel wat eenzijdig is samen gesteld. In het kader van de Aktle 66-2000 hebben overal in het land jonge mensen gediscussieerd over actuele kerkelijke en theologische vragen. De jongeren kregen op de synode de kans om hun visies uiteen te zetten. Over het algemeen is die bijdrage echter wat de mist ingegaan. Wat de Jongeren te zeggen hadden kwam niet erg goed over, of bleef wat in de sfeer van persoonlijke getuigenissen of in algemeenheden steken. Deze bijdragen in de synodevergadering kregen daardoor te weinig het karak ter van visies die door grote groepen jongeren worden gedeeld. Inmiddels is de Aktie 08-2000 af gesloten, maar er bestaat een com missie om het werk voort te zetten. Naar aanleiding van de opmerking van ds. Cornelder uit Rotterdam besprak de synode gisteravond op de valreep nog even de vraag hoe de stem yan de jeugd het beste gehoord zou kunnen worden. Eergisteren reeds had prof. dr. H. Jonker geklaagd dat de stem van de jeugd uit de gereformeerde bond te weinig had geklonken. De synode droeg de moderamenleden op deze vragen met de continueringscom missie verder door te spreken. Dan zal de gedachte van een jeugdsynode odk worden besproken. (Van onze kerkredactie) DRIEBERGEN Dr. G; de Ru heeft gisteren een beroep gedaan op alle leden van de hervormde synode om vooral de collecte voor de Raad van kerken in hun gemeenten te houden. Tot nu toe werd in nog geen 500 van de 1650 hervormde gemeen ten voor de opgeheven oecumenische raad gecollecteerd. Voor het volgend jaar heeft de nieuwe Raad van kerken een budget waarvan 150.000 gulden bijeen ge bracht moet worden door de her vormde kerk, de gereformeerde ker ken en de rooms-katholieke kerk sa men. de drie grote partners van de raad. Hooguit twee procent van de 6,7 miljoen studenten in de Verenigde Staten behoort tot ultra-linkse organi saties. zo heeft een onderzoek aan 860 universiteiten uitgewezen. Dit is over igens wel tweemaal zoveel als in 1965. (Van onze kerkredactie) UTRECHT De acties, die de Drachtster baptistenpredibant ds. J. Ketelaar voert voor wat hij „evange lisch communisme" noemt, blijken in de baptistengemeenten sterke weer stand op te roepen. Ook de eigen gemeente van ds. Ketelaar heeft hem drie maanden bedenktijd gegeven. Deze loopt eind van deze maand af. In het weekblad „De Christen" doet de secretaris van de landelijke „evan gelisatiecommissie van de unie" (ECU), ds. Ph Lindeman Wzn. te Utrecht de volgende mededeling: „Het optreden van br. J. Ketelaar Is in die mate een omstreden zaak, dat de ECU meent dat br. Ketelaar op dit moment niet langer de functie van voorzitter van de ECU en het lidmaatschap van de landelijke plan commissie (Handelingen 69) kan waarnemen." Vice-voorzitter ds. W. Harkema te Musselkanaal neemt nu het voorzitter schap waar. Toen twee jaar geleden ds. F. E. Huizinga te Hengelo In het nieuws kwam doordat hij geen belasting voor de defensie wl'de betalen, trad hij vrijwillig af als voorzitter van de Unie van Baptistengemeenten. MORAVCI De 82.000 lutheranen in Joegoslavië willen zich tot één kerk verenigen. Er zijn nu nog drie lutherse ker ken. een uit de historie van Joegosla vië gegroeide situatie. De lutheranen zijn de belangrijkste representant van het protestantisme in het land. Zij trekken erop uit met auto's en er worden allerlei ontmoetingen gear rangeerd en tenslotte draait het vaak uit op sex. De kerk moet begeleiding aan de gezinnen geven, hoe met geld moet worden omgegaan, zo meende hij. Ouderling Frankena zei afwij zend te staan tegenover anticoncepti- onele middelen. Ds. K. Exalto meende, dat uit de benadering van de raad voor kerk en gezin veel te weinig blijkt, dat hier vanuit de kerk over de problemen wordt nagedacht. Hij zou willen, dat op het gebied van moraal en sexuali teit de geboden Gods meer worden ingescherpt en dat de kerk krachtig wijst op de huidige demonie van de sexualiteit Fantasie Ds. M. A. Krop meende, dat het jaarverslag te gemakkelijk over echtscheiding spreekt en te zwaar over de voorbereiding op het huwe lijk. Wij moeten het huwelijk zien als een zaak van geloof in elkaar en niet van moraai Het toenemend ver langen naar het kerkelijk huwelijk moeten wij niet te gering achten, al dus ds. Krop. Volgens hem ontneemt veel gepraat over de techniek van de sex voor een groot aantal mensen de mogelijkheid zich fantasievol in te leven in de eigen sexualiteit. Prof. dr. A. J Rasker is blij, dat de raad ons helpt door de moraliserende ethiek heen. waarin wij nogal eens belanden. Nergens in de bijbel staat dat voorechtelijk geslachtsverkeer verboden is Wat wel in de Bijbel te vinden is, is de barmhartigheid met mensen die in de knoei zitten. Wij hebben ook een pastorale taak voor veel artsen en predikanten, die er vaak geen raad mee weten als de mensen bij hen met hun problemen komen, aldus prof. Rasker. De secretaris-generaal ds. F. H. Landsman meende, dat er toch een te grote afstand is gekomen tussen het werk van de raad voor kerk en gezin en de synode. Op zijn voorstel besloot de synode dat de raad verder in overleg zal treden met het modera men van de synode, opdat de lijnen die de synode wenst worden gevolgd. In een volgende synodevergadering zullen de besprekingen over deze vraagstukken worden voortgezet, waarbij ook het rapport over abortus provocatus zal worden ingebracht, dat momenteel wordt voorbereid door een commissie ad hoc van de raad. groeid tot 320 predikanten, daar niet op ingegaan. Deze predikanten wilden een mate van inspraak hebben bij de benoe ming van de nieuwe stafleden van het seminarium, omdat daar niet al leen de studenten van alle universi teiten een semester bijeen komen om hun studie pastoraal af te ronden, maar ook nascholingscursussen wor den gegeven. Geref. Bond Hun aktie had nogal de aandacht getrokken, waardoor ook andere groe pen zich over deze kwestie tot de synode hadden gewend. Namens de Gereformeerde Bond schreef voorzit ter ds. G. Boer uit Katwijk: „Nu de vragen naar de verhou ding van de kerk tot de wereld vaak zo eenzijdig worden gesteld en de „vermaatschappelijking" van de kerk zulke afmetingen aannemen, is het meer dan ooit geboden de gemeente en de prediking, enz. in haar bijbelse contouren voor ogen te houden." Hij constateerde een steeds groter wordende vervreemding „tussen de leiding die gegeven wordt op het se minarie en op de herhalingscursussen enerzijds en een aanzienlijk deel van de seminaristen en predikanten an derzijds". Bij alle vernieuwing mag de kerk de gewone gemeente niet vergeten. Daarom vroeg ds. Boer voorzieningen te treffen die „stroken met de reformatorische structuren van onze kerk en een benoemings beleid te bevorderen dat in overeen stemming is met het belijdend karak ter van de kerk". Het probleem of er een derde man bij moet komen en er bijvoorbeeld een driehoofdige leiding moet zijn in de toekomst, hield de synode eigen lijk niet bezig. Dat besluit werd zon der veel moeite genomen met 44 tegen twee stemmen en een blanco. De langdurige bespreking werd vooral veroorzaakt, omdat onuitgesproken op de achtergrond meespeelde wie be noemd zullen worden. Prof. dr. W. den Boer van Leiden, zegde toe dat gestreefd zal worden om niet te ver vallen in eenzijdigheden of in ver zuiling (naar modaliteiten) bij de be noemingen. Toekomst Prof. dr. H. Jonker stelde voor dat benoemd zouden worden een syste matisch theoloog, een pastoraal theo loog en een bijbels theoloog voor de bijbelse inbreng in de praktijk van het kerkewerk. De commissie die de voordracht moet doen kreeg echter armslag bij haar opdracht. Het ziet er echter naar uit dat het hervormd seminarium zal blijven be staan. Er is de laatste jaren nogal eens gedacht om de praktische oplei ding door de universiteiten te laten verzorgen. Prof. Den Boer waar schuwde echter om daarbij illusies niet te laten spreken. Het was een illusie dat de staat op korte termijn de theologische fa culteiten zal uitbreiden voor dit doel, zei hij. De begrotingen zijn reeds op gesteld voor de periode van 1969 tot 1972. Ook daarna zag hij weinig mo gelijkheden, omdat de regering vooral uitbreiding geeft aan de staven van die faculteiten wier aantallen studen ten toenemen. Ook Prof Jonker waarschuwde er voor om die weg niet op te gaan. Naar zijn mening en volgens de er varing opgedaan in Utrecht kan de pastorale praktische training en vor ming slechts zinvol geschieden in in terna ats verband en in de groepsdyna miek van onderlinge discussies en gesprekken. Amsterdam Ook de theologische faculteit van de gemeentelijke universiteit van Am sterdam kwam ter sprake. Even ging het zelfs fel toe. Ds. A. W. Kranen burg uit Hoogeveen en ds. J. C. H. Jörg uit Apeldoorn dreigden zelfs met een voorstel om daar de kerke lijke opleiding op te heffen, als er geen betere verhouding met de synode tot stand komt. De discussie was nog een nasleep van de moeilijkheden ontstaan tijdens de benoeming van prof. Kr. Strijd als kerkelijk hoogleraar. Terwijl de sy node zelf het recht heeft om aan de rijksuniversiteiten kerkelijke hoog leraren te benoemen is er met de uni versiteit van Amsterdam een regeling getroffen, waarbij de faculteit zelf de hoogleraar benoemt in overleg met de synode. Dit heeft bij de be noeming van prof. Strijd tot een con flict geleid tussen de synode enerzijds die de benoeming van de andere groep, bestaande uit de Amsterdamse faculteit, de commissie voor het theo logisch hoger onderwijs en de kerke lijke hoogleraren eerst niet wilde aan vaarden. Koel briefje In opdracht van de synode was de Amsterdamse theologische faculteit gevraagd om de regeling van na de oorlog Amsterdam werd pas in 1946 opnieuw erkend als kerkelijke opleiding te herzien. In een koel briefje schreef de facul teit niet op dit verzoek te willen in gaan: „De voornaamste overweging is", zo zeiden de hoogleraren daar, „dat wij nergens anders zo volledig in het werk van de faculteit en senaat zijn ingeschakeld als in Amsterdam. Een herziening van de thans geldende regeling zou slechts lelden tot een ondermijning van hun positie zowel In de faculteit als in de senaat." De commissie voor het theologisch hoger onderwijs adviseerde de synode te berusten in de huidige situatie, maar dat wilde een aantal synode leden beslist niet. De synode droeg haar moderamen op met een verte genwoordiging uit de commissie de Amsterdamse faculteit op de hoogte te stellen van de onrust die leeft bij synodeleden en aan te dringen op een regeling waarbij in het geval van een conflict een arbitragecommissie hulp kan bieden. Vrije Universiteit Reeds in de ochtendvergadering be sloot de synode dat een speciale com missie zich zal bezighouden met de vraag of de opleiding van hervorm de predikanten eventueel ook kan worden uitgebreid tot de Vrije Uni versiteit te Amsterdam. Momenteel zijn er opleidingsmoge lijkheden voor hervormde predikan ten aan de Rijksuniversiteiten te Gro ningen, Leiden en Utrecht en aan de universiteit van Amsterdam. De commissie, die over de plaats van de Vrije Universiteit ln het ge heel der opleidingen tot hervormd predikant te zijner tijd een advies aan de synode zal uitbrengen, zal worden samengesteld ln overleg met het breed moderamen van de synode en de commissie voor theologisch hoger on derwijs. De laatste instantie heeft zich reeds met de kwestie beziggehouden. Op verzoek van ds. P. J. Mackaay zal niet alleen gesproken worden over de vraag of hervormde studenten aan de VU kunnen studeren, maar ook De Dorothé is de handij theepot die er bestaat. U h< alleen maar kokend water op thee te schenken en verder niet Trekken en warmhouden doet Dorothé zelf omdat-ie dubl wandig is. Alleen de binnenk: blijft heet, de buitenkant ho< stens handwarm. Een theemuts, theebeurs of th< lichtje hebt u niet meer noi Dat is handig theezetten met pot die een sieraad voor het ooj is en die u overal kunt neerzettei Dat mag ook wel, want als u 'i koopt 33,50) Of krijgt (ƒ0," dan hebt u 'm voor jaren. Breken kan hij niet en barsten evenmin. Er is 'n Dorothé vooi 10 en voor 5 kopjes. U kimt kiezen: 'n glanzend ol mat verchroomde LE heil ter nds iren bijvoorbeeld in een gesprek met moderamen van de gereforme synode of het niet mogelijk i theologische opleidingen weder te erkennen. Tevens zal advies ingewonnen i den van kerkelijke hoogleraren van de theologische faculteiten de vier universiteiten waar thans I vormde predikanten opgeleid wor BIJ RAADSVERKIEZINGEN IN VEENDAM EN STADSKANAAL: STADSKANAAL/VEENDAM De verkiezingen voor nieuwe raden in de Groningse gemeen ten Veendam en Stadskanaal hebben geen grote verschuivin gen opgeleverd. De grote par tijen bleven stabiel of boekten lichte winst, evenals de commu nisten en D '66. De pacifisten en de boeren leden verlies. Pater Braun vicaris-generaal (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Met ingang van 1 januari komt het bestuur van het rooms-katholieke bisdom Rotterdam (de provincie Zuid- Holland) in handen van een vier manscollege. Dit college bestaat uit de bisschop, twee vicarissen- generaal en een econoom. Bisschop M. A. Jansen, die hiermee de aanbevelingen opvolgt van een in het afgelopen jaar opgesteld struc tuurrapport, ziet de nieuwe GRONINGEN Niet alleen dienstplichtigen zélf moeten recht hebben op dienstweige ring maar ook de ouders moe ten mogen weigeren hun kin deren in militaire dienst te laten gaan. Dit is de mening van de Groninger arts en her vormde ouderling D. A. Kra- „Jongcrcn zitten tot hun eenen twintigste Jaar zogenaamd in de beschermde leeftijd. Als ze willen trouwen hebben ze zelfs tot hun 30ste jaar toestemming nodig van bun ouders. Maar diezelfde onmon dige jongeren worden wel opgeleid om te doden zonder dat hun ouders er iets over te vertellen hebben. Dat zijn toch rare dingen", zegt dokter Kramer. Hij heeft zijn mening inmiddels voorgelegd aan zijn kerkeraad en deze heeft het vraagstuk nu aanhan gig gemaakt bij de classis Gronin gen. Dokter Kramer heeft zelf een zoon van achttien. „Daardoor ben ik Zelf ben ik officier van gezond heid geweest in het Nederlands In dische leger. In Indonesië hebben wij zelf ook fouten gemaakt, dezelf de dingen waar wij ons in de Twee de Wereldoorlog zo dapper tegen hebben verzet. Het Is altijd gemak kelijker je vijand te beschuldigen dan je zelf. Het heeft weinig zin daar nog over na te praten, maar het bete kent wel dat onze jongens niet ge vrijwaard zijn tegen het deelnemen aan oorlogsmisdaden. Er is een nei ging naar de totale oorlog, zoals je dat ook ln Vietnam merkt. Ook daartegen zouden meer waarborgen moeten zijn volgens een internatio nale code". Agressief er nu eigenlijk met de neus op ge drukt maar eigenlijk heb ik altijd al vreemd aangekeken tegen deze gang van zaken. Dokter Kramer vraagt zich af of een minderjarige wel een verant woorde keus kan doen als het gaat om het vervullen van de dienst plicht of dienstweigering. „Jongeren zijn juist in die leeftijd vaak agressief en niet afkerig van wa pens". Hij vindt dat ouders mede verantwoordelijkheid moeten dra gen voor de kerk is hier z.i. een taak weggelegd. Als er verschil van menine is tus sen de ouders en een zoon dan moet er zo meent dokter Kramer de moeeliikheid ziln tot uitstel tot het eenentwintigste iaar. „De jongen kan dan zelf gemotiveerd kiezen". bestuursvorm als in overeenstem ming met de nieuwe wijze, waarop de ambtsuitoefening van de bisschop wordt gedacht. Tot vicarissen-generaal zijn be noemd dr. C. G. F Braun msc en drs. W. M. I. van den Ende. De econoom zal nog nader worden benoemd. In afwachting daarvan zal de aftreden de vicaris-generaal A. C. Schaaper, die onlangs 65 is geworden, zo nodig ad interim de functie van econoom waarnemen. Pater Braun is vooral bekend ge worden door iljn oecumenische acti viteiten. Hij is directeur van Una Sancta te Rotterdam, bisschoppelijk gedelegeerde voor de oecumene, lid van de oecumenische commissie van het pastoraal concilie en lid van de programma-adviesraad van de KRO. Hij is 41 jaar. Drs. Van den Ende (42) is onder meer secretaris van het bisdom voor planning en financiering kerken bouw, bestuurslid van het pastoraal instituut van de Nederlandse kerk provincie (PINK) en van het katho liek maatschappelijk beraad en lector godsdienstsociologie. De taak van net bestuurscollege zal primair zijn: breed overleg met alle diocesanen en voorts streven naar nauwe samenwerking met andere bisdommen in Nederland, waarbij aandacht voor de wereldkerk en het zoeken naar contact met de andere kerken en dit alles als dienst aan de gehele samenleving. In aansluiting op dit nieuwe bestuurscollege heeft bisschop Jansen verder een centraal secretariaat in gesteld, dat uOt taak krijgt alle com municatie in hel bisdom snel, soepel en effectief te doen verlopen. De leiding van dit secretariaat 'krijgt de vroegere rector van het Jo annes de Deoziekenhuis in Den Haag A. H. P A. Wiegerinck. thans bis schoppelijk gedelegeerde voor de re ligieuzen en de leken-leden van de seculiere instituten van hel bisdom. Rector Wiegerinck is 49 jaar. n d fimi De verkiezingen waren nodig b> de opheffing van Wildervankbeli Stadskanaal kreeg de CPN een in zetel met 1204 stemmen en de r. drie zetels met 1910 stemmen L christelijke parten verloren hiei ge «etel als gevolg van het gesch< o optrekken van de protestants c L1 telijke groep en de KVP. Haddei onk «e parten (berekend na de herilerii ling) in de oude raad samen 1 rd" tels, nu kreeg de KVP er 3 e e i PCG negen. kei De confessionele partijen teerden zelfs niet van de ui ft ding van de raad met twee i en Dat deden wel de PvdA en de ^k' De eerste partij steeg in Stai de naai ruim 4 pet, de VVD kreeg u"- pet. van de stemmen meer. Iam partijen kregen een zetel extri Sh Evenals in Stadskanaal was d< aa komst in Veendam niet overw gend. De christelijke groepering KVP) boekte hier een zetel ten koste van de Boeren, die meer in de raad terugkomen. e,n De PvdA verloor een zetel, ae en CPN bleven gelijk. Grote i" 1 boekte D'66, die de verdubb van stemmenaantal beloond zag een zetel. Ook de jeugd ln de nieuwe meenten heeft haar stem laten ren: een kwart van alle jongeren™' 17 tot 20 jaar toog naar de sten etr Er waren twee mogelijkheden hun politieke keus te bepalen; V- partij en een politieke concent ,co Daarbij viel op dat links en r a" gelijk uit de bus kwamen: 29 al Bijna de helft van de jongeren K voor het centrum. De uitslag vi P1' partijen in percentages: CPNn Prot. Chr. 37.4, PvdA 27.1, KVP Boeren 3 en VVD 9.3. VEENDAM BRUSSEL In Antwerpen is deze week het laatste verbindingsstuk van de nieuwe Scheldetunnel aangesloten tussen de tunnelelementen en ln de rivierbedding en de tunnelingang op de rechteroever. De Belgische minis ter van openbare werken, De Saeger. zal zaterdag de laatste afscheidingen wegnemen. Gehoopt wordt dat de nieuwe tim nel in juni volgend jaar voor het ver keer kan worden opnegesteld. Raad '68 T-K '67 Ra zet CPN 5.8 1 4.5 4.2 Chr Gr. 29 6 25.2 25.5 PSP 2.6 3.8 4.5 D'66 5 1 2.4 VVD 13.1 2 12.5 13.4 PvdA 44.5 9 45.8 47.2 BP 5.8 5.2 Totaal 100.0 19 100.0 ÏOO.O STADSKANAAL Raad '68 T-K '67 Rai zet. CPN 7 1 5.4 6.6 PCG 36.1 9 36.1 58.8 KVP 11.2 3 10 3 PvdA 32.6 8 28.6 31.6 BP 2.4 4.5 GPV 3 2.8 2.7 WD 7.7 2 6.6 7.6 Totaal 100.0 23 100.0 100.0 NED. HERV. KERK Beroepen te Dinteloord: J. Bie te Ederveen; te Makkum d. Schee te Hoogeveen; te Ai en Murmerwoude: H. Hengevel Musselkanaal. Bedankt voor Melissant: A. J. der te Nieuwer Ter Aa. GEREF. KERKEN Beroepen te Ermelo (nieuwe pl.)J. v. Drie te Leiderdorp. Aangenomen naar Middelhui G. v. Wilgenburg): F te Apeldoorn. GEREF KERKEN (vrijgeifl Beroepen te Almkerk-Werken kand. H. Kiezenbrink te Wapen te Utrecht-centrum: J. M. Go» te Drachten. •m

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 2