Bezorgde stemmen over hogere defensiekosten Chefarine „4" doet wonderen bij pijn of griep! Mogelijkheden o] plaatselijk vlak r Jongelui trouwen vroeger: einde woningnood in 1973 Uw probleem is het onze. Jonge werkgevers gaan fuseren Wetsontwerp accountants Bij studentenacties clownshumor bewaren GEEN NAVO-DEBAT, MAAR WEL..... BRIEF OVER BIAFRA Meer kleinere huizen bouwen ANDERHALF PROCENT STAAT LEEG Een woord voor vandaag Ds. Van Ommen door GPV geroyeerd Baptisten tegen anti-apartheids boodschap Richtlijnen voor samenwerking Ambtenaar stal 20.000 gld. van gemeente BOL IWE WOENSDAG 20 NOVEMBER 19< Er zijn van die bijbelteksten waar we overheen lezen en dan opeens zien we er iets bijzonders aan. Neem bijvoorbeeld de eerste woorden van de brief van Paulus aan de gemeente van Efeze. Na de gebruikelijke inleiding zegt hij: „Gezegend zij de God en Vader van onze Here Jezus Christus." Kan een mens dat zeggen? Moet niet hij die de meeste is de mindere zegenenEn is niet God altijd de meeste? Zou een gebed om de zegen des Heren hier niet meer op zijn plaats zijn geweest dan die uitroep: „Gezegend zij de God en Vader van onze Here Jezus Christus"? En toch is het minder vreemd dan het mis schien lijkt. Zegenen is „goed spreken". Natuurlijk kunnen we God nergens van vrij spreken, maar wij mensen, die zo lang met de rug naar God hebben toegestaan kunnen wel ineens Zijn goedheid ontdekken. Als Paulus uitroept: „Ge zegend", dan betekent dat goen verandering in het leven van God, maar dan geeft dat uiting aan een nieuwe houding van de mens. God is ineens God voor hem geworden. God heeft ineens de plaats in zijn leven gekregen die Hem rechtens toekomt. „Gezegend" kan alleen de mens zeggen, die door Gods genade een ommekeer in zijn leven ervaren heeft. WU lezen vandaag: Esther 1. Brieven die niet xljn voorzien van naam en adrea kunnen niet In behandeling worden genomen. Ge heimhouding la verzekerd. Vragen die niet onderling met elkaar In verband staan moeten In afzonder lijke brieven worden gesteld. Per brief dient een gulden aan postze gela te worden Ingesloten. Vraag: In hoeverre is iemand, die niet verplicht verzekerd is omdat hij boven de loongrens valt, gedekt tegen bedrijfsongevallen? Antwoord: In een aantal gevallen kan men een vrijwillige verzekering «luiten voor bepaalde risico's. In lichtingen bij de bedrijfsverenigin gen, de ziekenfondsen en de raden van arbeid. Vraag: Heeft de inspecteur van belastingen het recht een veestapel geheel in beslag te nemen die reeds «inds 1962 belast is Antwoord: Niet de inspecteur maar wel de ontvanger van de rijksbelastingen, die de invordering verzorgt Hij kan zonder nadere for maliteiten beslag leggen op dat deel van de veestapel, waarop nog geen beslag ligt Voor het andere deel moet hij zich voegen naar het bestaande beslag. Zou het tot ver koop komen dan moet dit gezamen lijk met de gerechtsdeurwaarder geschieden. Was de regeling anders, dan zou men door een klein schuld- je iemand kunnen vrijwaren tegen over al zijn overige krediteuren en ook tegen de rijksontvanger. Door een regeling met een bevriende re latie zou men dan elke beslaglegging onmogelijk kunnen maken Vraag: Graag zou ik iets weten over de loopbaan van ds. O. Bouw man, tot voor kort predikant bij de Gereformeerde kerk van Nijverdal. Antwoord: Op 24 april 1903 gebo ren, werd 13 december 1931 predi kant van Zaltbommel, 1937 Nijver dal, begin september 1968 met emeri taat. Woont te NijverdaL (Van een c r verslaggevers) DEN HAAG De Katholieke Jonge Werkgeversvereniging en het Jongeren contact van het Verbond van Pro testants-Christelijke Werkgevers zullen 1 januari faseren en samen verder gaan onder de naam Christelijke Jonge Werkgevers Vereniging. Deze integratie bleek steeds duidelij ker een logische consequentie van de reeds zes jaar bestaande samenwerking in de Federatie van christelijke jonge werkgevers. Deel van de nieuwe vereniging is de bezinning op die actuele maatschappe lijke vraagstukken, waarmee de leaen uit hoofde van hun functie direct of indirect worden geconfronteerd. DEN HAAG De regering heeft bjj de Tweede Kamer een wetsvoor stel ingediend voor de positie van de accountants in het midden- en klein bedrijf. Het voorstel heeft onder meer betrekking op het vakbe kwaamheidsniveau en het examen, de beschermde titel, de organisatie van het beroep en het toezicht op de uitoefening ervan. Het ontwerp gaat uit van een dui delijk onderscheid tussen de typische functies van de registeraccountants en de te regelen groep. De register accountant heeft een controlefunctie, de accountant voor het midden- en kleinbedrijf een administratieve. Voor het toezicht op de beroeps uitoefening is voorzien in een aantal raden van tucht, die geleidelijk een aar tel normen op het gebied van de beroepsethiek zullen moeten vast leggen. Accountants, die dit beroep al uit oefenen en wier praktijkervaring en vakop? .iding een voldoende be kwaamheid waarborgen, kunnen als accountant voor het midden- en kleinbedrijf worden ingeschreven zonde. het bjj de wet in te stellen •amen af te leggen. ZAANDAM De vrijgemaakt-ge- reformeerde predikant ds. H. van Ommen is door de plaatselijke kies vereniging van het Gereformeerde Politiek Verbond geroyeerd als lid. De kerk van Zaandam is gescheurd als gevolg van de bekende moeilijk heden in vrijgemaakte kring. In de brief, die ds. Van Ommen van het be stuur van de kiesvereniging heeft ont vangen, wordt gesteld, dat de politiek van het GPV onlosmakelijk verbon den is aan Christus' vergaderen van zijn kerk. De houding van de predikant ten aanzien van de breuk is volgens het bestuur niet in overeenstemming te brengen met het lidmaatschap van een vereniging, die tegenover de re volutie de banier van het evangelie wil opheffen. Van der Poel niet op programma DEN HAAG Een beperkt aantal journalisten en fotografen was uit genodigd voor bijwoning van het bezoek van prins Claus aan de School voor de journalistiek op 12 novem ber in Utrecht. Een ontmoeting tus sen prins Claus en Frits van der Poel stond niet op het programma. Toen een functionaris van de Rijksvoor lichtingsdienst hoorde dat de lieer Van der Poel een rol in de publici teit wilde spelen, werd hem gezegd dat dit niet in het programma voor kwam en daarom niet kon worden uitgevoerd. Dit antwoordt premier De Jong op vragen van het Tweede-Kamerlid Van der Spek. De enige reden van het optreden tegen Frits van der Poel was dan ook volgens de minis ter-president de zorg voor een juiste uitvoering van het tevoren vastge stelde programma. Studiedag CJFV over rebellen of meepraters (Van een onzer verslaggeefsters) UTRECHT „Tegenover de bloedige en vaak goddeloze ernst van iedere links-revolutionaire beweging en rechts-reactionaire ordehandhaving dient de chris ten zijn hartelijke humor te be waren op de wijze van „de be zorgdheid van de clowns". Dit was het antwoord, dat prof. dr. J. J. Louet Fiesser, lector aan de Universiteit van Utrecht gisteren op de studiedag van de Christen Jonge Vrouwen Federatie gaf op de vraag wat moet Je als christen aan met al die studentenrellen. Het onderwerp van deze spreker was: Rebellen of meepraters. Hij be gon met te zeggen, dat de rebellen over de hele wereld meestal onder de jongeren zijn te vinden. Meepraters vindt men niet of soms onder hen. De rebelse akties komen ook uit de universitaire wereld, waar ze vroeger zeker nooit vandaan kwamen. Voor autoriteiten, zoals burgemeesters, mi nisters en hoogleraren wordt dit de tweede groentijd genoemd. Miinchen Dr. Louet Feisser schilderde de stu- dentenonluslen, die verleden jaar in München begonnen en hun vervolg hadden in Parijs. In Utrecht is verleden jaar een „kerstrapport" opgesteld voor de Utrechtse hoogleraren. Zij kregen drie cijfers, voor kwaliteit van het college geven, voor begrip voor de student en voor omgang met de student „Het is een vreselijk ruïneus kerstrapport ge worden", aldus dr. Louet Feisser, die het tragisch vond, dat vooral veel oudere hoogleraren zoiets niet be grijpen, er de humor niet van inzien en het te ernstig opnemen. Trouwens 25 jaar geleden durfde je geen mond open te doen tegen de professoren. Provo-Amsterdam Zowel in Europa als in de landen achter het IJzeren Gordijn wordt de provobeweging-Amsterdam gezien als het voorspel, het proefkonijn voor alle latere rebelse experimenten. De rechtse of linkse politiek is ook nauw bij deze bewegingen betrokken. „Links is altijd utopisch vanuit een niet gerealiseerde doelstelling. De linksen zijn gangmakers van baan brekende vernieuwingen. Ze spelen met de mogelijkheid van revolutie al dan niet met geweld. De rechtsen staan in de realiteit. Rebellen zijn meestal links, maar niet altijd. De internationale jeugd en vooral de studentenbeweging van nieuw links verzet zich tegen ieder ideolo gisch en politiek systeem zowel van het communistische oosten (oud links) als van het neo-kapitalistisch en de mocratisch westen (oud rechts)." Marcuse In dit verband haalde de spreker de slogan aan van de Amerikaanse professor Herbert Marcuse, die zegt, „dat de moderne universiteit verwer pelijk is als opleidingsinstituut voor onmondige vakspecialisten ten be hoeve van een onderdrukkende auto ritaire en technocratische welvaarts maatschappij. die zichzelf met behulp van een destructieve bewapenings politiek tracht te handhaven." Herbert Marcuse is een zeventig jarige hoogleraar in Amerika, afkom stig uit Duitsland. Hij is voor veel studenten het idool. (Van onze kerkredactie) DRIEGERGEN Ondanks sterke aandrang van sommige leden is de hervormde synode gisteren niet ingegaan op voor stellen om tot een uitspraak te komen over het regeringsplan om de defensielasten te verhogen. Er gaat geen brief naar het parle ment of de regering, zoals sommige leden wilden. Duidelijk is geworden, dat in Afri ka zich geen belangrijke verschuivin gen kunnen voltrekken zonder dat er door westerse machten op de een of andere manier wordt ingegrepen. En geland heeft niet langer de sleutel in handen om te komen tot een einde van de strijd in Biafra, maar Rusland dat op het ogenblik tachtig procent van de wapens aan Nigeria levert. De synode sprak over Biafra naar aanleiding van twee brieven. De ene was van hervormden, gereformeer den en rooms-katholieken uit Arkel, de andere van de heer P. A. Eterman en anderen. Trouwens het besluit zou niet eenstemmig zijn genomen. Al thans adviseur prof. dr. H. Jon ker protesteerde tegen het feit dat gesproken werd met te wei nig achtergrondkennis en dat de discussie te veel in de politieke sfeer terecht gekomen was. Maar het was duidelijk dat velen be zorgd waren over het feit dat de regering de lasten zo gemakke lijk verhoogt ten bate van de de fensie en zo weinig bereid is of fers te aanvaarden ten bate van ontwikkelingshulp. 's Avonds probeerde ds. P. Kikstra uit Opperdoes nogmaals het onder werp in bespreking te krijgen. Maar voorzitter dr. G. de Ru wilde het niet toestaan, omdat er geworsteld werd tnet een overladen agenda en het reeds noodzakelijk was gebleken om bepaalde onderwerpen tot een vol gende zitting uit te stellen. Niemand steunde ds. Kikstra met een voorstel om alle onderwerpen dan maar van tafel te vegen en uit te stellen, maar prioriteit te geven aan wat ook de leden van de Tweede Kamer bezighoudt. Wel sloot de synode zich aan bij een brief, die de Raad voor de Zen ding gezonden heeft aan de Neder landse Zendingsraad inzake Biafra. De belangrijkste alinea uit deze brief luidt: „Daar de tijd steeds meer begint te dringen er zijn immers reeds voorspellingen van een ka- tastrofale hongersnood in de maan den december en januari en bo vendien de rol van de bij de strijd betrokken machten steeds groter en voor beide partijen genadelozer wordt, drinpen wij er bij de Neder landse Zendingsraad op aan, dat in nauwe samenwerking met de Neder landse Missieraad met alle kracht bij het parlement wordt aangedrongen op openlijke en effectieve steun van onze regering aan initiatieven, die er toe kunnen leiden, dat via de Vere nigde Naties alles in het werk gesteld wordt, om aan deze bloedige strijd een einde te maken". Namens de Raad voor de Zen ding gaf de secretaris voor het werk in Afrika, ds. J. M. Hoekstra een uiteenzetting over de huidige situatie. Nog dezer dagen had hij via de Schotse zending berichten ontvangen dat deze onhoudbaar begint te wor den. De situatie is zo erg dat niet meer gesproken kan worden van een „verschrikkelijke burgeroorlog" maar gesproken moet worden van een hel. KAAPSTAD De Unie van Bap tistengemeenten In Zuid-Afrika heeft besloten de boodschap over de apart heid van de Zuidafrikaanse raad van kerken niet aan te bevelen. In deze boodschap wordt gezegd, dat de apartheidsleer voor velen een vals geloof, een vreemd evangelie ge worden is. Maar volgens de baptisten tendeert de boodschap in een ander uiterste: dat een politiek van sociale integratie de weg des levens is. Ook daar hebben we dan een vals geloof, een vreemd evangelie. Overigens zeggen de baptisten in hun eigen verklaring, dat ook zij niet zonder bedenkingen zijn ten aanzien van de apartheid. Met name veroor delen zij de zogenaamde kleine •partheid. V/er middelen In tin tablet waaronder het betrouwbare maagmiddel Chefarox helpen snel en... doen wonderen I De vier middelen, verenigd in Chefarine „4" - elk afzonderlijk al beroemd - wer ken tezamen nog beter en helpen vaak ook dan wanneer andere middelen falen. De combinatie is ideaal om pijn of griep snel en doeltreffend te bestrijden. Uppsala Vrijwel de hele middagvergadering was nodig voor de bespreking van de verslagen en rapporten van Uppsala. Onder grote belangstelling van de jeugd lieten de synodeleden zich in formeren en namen zij besluiten, om de voorstellen van Uppsala ook in Nederland verder uit te werken. Aan alle zes secties van de assem blee kwam de synode niet toe. De laatste twee (over vernieuwing van de eredienst en de nieuwe levens stijlen) moesten worden uitgesteld tot de zitting van februari. Naar aanleiding van het eerste rap port, over de Heilige Geest en de katholiciteit van de kerk, sprak de synode uit dat de vraag van de een heid van de kerk bijzonder urgent is. Aan de sectie geloof en kerkorde van de Raad van Kerken zal gevraagd worden dit onderwerp te bestuderen. Op verzoek van prof. dr. H. Jonker zal de Raad van Kerken ook ge vraagd worden zich bezig te houden met de verhouding van kerk als volk Gods onderweg en kerk als Lichaam van Christus. Dit komt in het rapport van Uppsala nauwelijks aan de orde. Zending Naar aanleiding van het gesprek over het rapport over de zending be sloot de synode opnieuw het beleid van de Raad voor de Zending goed te keuren. Oegstgeest ziet twee brand punten in het zendingswerk, de zorg voor de enkeling en de zorg voor de gemeenschap. Tegelijk werd nog weer eens met nadruk gesteld dat er een verband is tussen zending (in verre landen) en evangelisatie (in eigen land). Reeds eerder heeft de synode besloten de raad voor de evangelisatieverkondi ging opnieuw in leven te roepen. Daarin zullen ook mensen uit de zen ding zitten. Het derde rapport van Uppsala handelt over de economische en so ciale ontwikkelingen in de wereld. Daarin was de jeugd, getuige de pe titie die de synode ontving, in het bijzonder geïnteresseerd. Een commissie, die de nieuwe Raad van Kerken heeft overgenomen van de oude Oecumenische Raad, werkt aan een rapport hierover. De synode zei, dat ze dat met grote belangstel ling tegemoet ziet. Bovendien besloot de synode de aktie van de NOVIB te steunen, die het volgend jaar het Nederlandse volk zal vragen om een procent van het persoonlijk inkomen voor ontwikke lingshulp en werelddiakonaat. Met nadruk werd gesteld dat dat niet ten koste mag gaan van het bestaande zendingswerk. Gerechtigheid Verder dan het vierde rapport kwam de synode niet. Sectie vier van Uppsala handelde over „gerechtig heid en vrede in internationale kwes ties". De bespreking over dit rapport bleek een moeilijke te zijn, omdat het weinig gewaardeerd werd en als uitermate zwak werd bestempeld. Naar aanleiding van de vragen over de defensieverhoging ging prof. dr. C. L. Patijn even in op de actuele si tuatie van het ogenblik in Europa. De laatste jaren is in het westen ge probeerd de contacten met de landen achter het IJzeren Gordijn sterk uit te breiden om zo de spanning tussen Oost en West te vermideren. De regering van Rusland heeft hier in echter een gevaar gezien en dit uit gelegd als een stuk koude oorlog. Nu is de vraag welke politiek men in de komende jaren moet gaan voeren om de contacten verder uit te breiden en toch te voorkomen dat er nieuwe spanningen uit voortvloeien. Prof. Patjjn stelde de synode voor ten opzichte van dit probleem de hulp in te roepen van de conferentie van Europese Kerken. Tevens moet het mogelijk zijn een beroep te doen op de Nederlandse regering om te ko men tot een topconferentie tussen oost en west, waar Rusland gevraagd moet worden: „Wat wil u met uw nieuwe politieke leer?" en „Wat wilt n bereiken in het Midden-Oosten?" NEW YORK Het aantel joden in de wereld bedraagt 13.628.000 volgens het zojuist verschenen Amerikaans Joodse Jaarboek 1968. De meesten wonen in de Verenigde Staten (5,8 miljoen), gevold door Rusland en Israël. Bij t reumatische pijnen, spit, neusverkoudheid, verstuikingenen winterhanden. Overal waar warmte helpt» helpt de geneeskrachtige warmte van Philips Infraphil beter. infraphil geneeskrachtige warmte die diep doordringt 42.50 PHILIPS (Van onze kerkredactie) DRIEBERGEN De hervorm de synode heeft in haar kerkorde enkele richtlijnen opgenomen om het plaatselijke gemeenten mo gelijk te maken te komen tot be paalde vormen van samenwer king met andere kerken. Voorlopig gelden deze regels slechts voor gemeenten van de Re monstrantse Broederschap en de Evangelisch-Lutherse Kerk. omdat met die kerken op landelijk niveau overeenkomsten zijn gesloten. Tijdens het gesprek hierover zei ds. F. H. Landsman, de secretaris-gene raal, dat de nieuwe regels bedoeld zijn als een raamwet. Als in de toe komst op landelijk niveau overeen komsten gesloten worden met andere kerken, dan zullen deze regels ook ten opzichte van hun plaatselijke ge meenten gelden. Het ware te wensen, zei hij nog en zijn woorden werden ontvangen met applaus, dat ook met de Gerefor meerde Kerken op korte termijn een overeenkomst mogelijk zal blijken. „Aan de Hervormde Kerk ligt het niet", voegde hij eraan toe. Niet principieel Voorzitter dr. G. de Ru legde uit, dat het niet ging om nieuwe princi piële beslissingen. Wel zullen princi piële gesprekken met andere kerken gevoerd moeten worden. Hij hoopte dat de nieuwe bepalingen dergelijke gesprekken zouden stimuleren. Met 44 tegen 6 stemmen werd de nieuwe „ordinantie", zoals dat in de hervormde kerk heet, aangenomen in eerste lezing. Dat wil zeggen dat nu de classes zich er nog over moeten uitspreken, waarna de synode ze in tweede lezing kan goedkeuren. Volgens deze regels kan een kerke- raad besluiten tot brede interkerke lijke samenwerking, mits er toestem? ming is verkregen van het collegty^ van kerkvoogden. Ook moet d» kerkeraad de gemeenteleden in dBOFI gelegenheid stellen hun oordeel t( geven. pve\ Perspectief Een hervormde kerkeraad kan vol. gens deze regel in de toekomst me kerkeraden van andere gemeentel gemeenschappelijke kerkeraadsver gaderingen beleggen om over ge meenschappelijke taken te praten. 1 Ook kan een kerkeraad met eeL andere gemeente overgaan tot he beroepen of benoemen van een predl kant. Gekit het een predikant va een andere kerk, dan moet het bree moderamen van de synode goedkeu ring verlenen. In de derde plaats kunnen |e meenschappelijke diensten wordeiLtl11 belegd en kan gezamenlijk de zor ichei aanvaard worden voor huis- en zie cces kenbezoek, catechese, kinderkerk ei zondagsschool, jeugdwerk, diakonal f en andere kerkelijke arbeid. VS terughoudend tegenover ontwikkelingshulp DEN HAAG Minister Udii (ontwikkelingshulp) verwacht dat VN-assemblee in de loop van 1! een ontwikkelingsstrategie en -hand vest kan bespreken. Hij zei dit giste ren in de Tweede Kamer-commissl j1 voor ontwikkelingssamenwerking Hij merkte op dat de Amerikaai regering nog niet toe is aan aanval ding van ontwikkelingsstrategie -handvest, en dat de Amerikaanse" publieke opinie terughoudend tegenof^^ ver ontwikkelingshulp staat. Kritiek op procedure L' nieuwe directie IVS UTRECHT DEN HAAG De woningnood zal niet in 1970 maar pas tegen 1973 zjjn opgeheven. Nieuwe cijfers van het Centraal bureau voor de statistiek hebben dit aangetoond, zo schrijft minister Schut in een nota aan de Tweede Kamer. ning" op te kunnen vangen. Daar naast loopt het aantal oude wonin gen dat moet worden vervangen op van 19.000 in 1968 tot 42.000 in 1973. Huwelijken Dat men op jongere leeftijd trouwt blijkt duidelijk uit deze cijfers: in de periode van 1960 tol 1964 werden ge middeld 87.500 huwelijken gesloten en tussen 1965 tot 1967 ruim 101.500 Het aantal gevallen van vrijwillige samenwoning van huishoudens liep terug van 82.400 tot 63.700. In de afgelopen drie jaar nam het aantal huishoudens in de leef tijdsgroep beneden 25 jaar met bijna de helft toe. Voor alle huishoudens bij elkaar bedroeg die toeneming slechts zes procent. Hot aantal al leenstaanden dat Inwoont alt gevolg Een van de belangrijkste oorzaken hiervan is het grotere aantal nieuwe gezinnen. Jongelui trouwen nog vroeger dan enkele jaren geleden werd verwacht Ook wordt de drang naar een zelfstandige woning zowel bij gezinnen als bij alleenstaanden steeds sterker. Er moeten in de periode 1968 tol 1973 gemiddeld 80.000 woningen per jaar worden gebouwd om de bevol kingsaanwas en de „gezinsverdun- van de woningnood liep in die tijd terug van 24.200 tot 14.900. Woningen Een jaar geleden waren er onge veer 3.450.000 woningen in ons land, waarvan er toen 56.600 anderhalf procent) leegstonden. Op 1 april jl. waren dat er 59.500. Hiervan waren er bijna 13.000 uitgesproken slecht. Het aantal nieuwe woningen dat leeg blijft staan, is de laatste anderhalf jaar vrij constant gebleven. Ook kwalitatief worden de wonin gen steeds beter. Zo beschikte in 1964 bijna zestig procent van de huizen over een badgelegenheid en negen procent over centrale verwarming. Vorig jaar waren die percentages 72 UTRECHT Tegen de 34-jarige adjunct-commies H. J. van R. heeft de officier van justitie bij de Utrechtse rechtbank gisteren tien maanden waarvan twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar geëist omdat verdachte in drie en een half jaar tijd het ge meentelijk vervoersbedrijf in Utrecht voor ruim 20 duizend gulden bena deeld heeft. Katholieke bond van araan De voorzitter van dn^en vervoerspersoneel de heer A. F. Jentiens, heeft vanmorge kritiek geuit op de manier waarop d voordracht voor een nieuwe directie bi, de Nederlandse Spoorwegen tot stai is gekomen. „Het personeel kreeg de directiewij ziging via een telex te horen. Van eer bepaalde inspraak van de kant van he personeel is geen sprake geweest", a dus de heer Jentiens in de bondsvergi dering van de KBV. Hij hoopte dat gevolgde procedure „geen teken aan wand is voor het toekomstige socij beleid bij NS" ian,lgé'i 'aajere< „sti 3n ha eren. )it a. der. de en 16. Huren Uit het onderzoek van het CBS blijkt verder dat over het algemeen de spreiding van de huren niet on gunstig afsteekt bij de spreiding van de inkomens. Wel lopen in elke huur- klasse de inkomens van de bewoners sterk uiteen. Van alle huishoudens verwoont 43 procent minder dan 10 procent van het inkomen, 45 procent verwoont 10 tot 20 procent en 12 procent verwoont 20 procent of meer. Gebleken is dat voldoende wonin gen aanwezig zijn met een huur la ger dan 1.000 per jaar, mits „door stroming" wordt toegepast. Vooral in de huurklasse van 1.000 tot 1.500 blijkt stimulering van de doorstro ming van groot belang. Minister Schut wijst er ten slotte op dat meer aandacht moet worden ge schonken aan de bouw van kleinere woningen. De behoefte daaraan neemt nog steeds toe. Van de woningen die vorig jaar gereed kwamen had 54 pro cent vijf vertrekken en slechts zes procent drie vertrekken of minder. Minister Schut pleit voor een grotere differentiatie. BEBG£PiNfiSWERK NED. HERV. KERK Beroepen te Andel (N.B.): J. Nolti te Ridderkerk-Slikkerveer; te Ben.-, huizen: A. Wisgerhof te Veenendaal; t«; Eemnes-buiten: J. Koele te Nijkerk. Bedankt voor Scherpenzeel (toez.) J. H. Vlijm te Krimpen a.d. IJssel. Emeritaat verleend aan ds. J. F. L. A Becht te Doesburg. GEREF. KERKEN Beroepen te Serooskerke: A. O. Pop» pe te Naarden. GEREF. KERKEN (vrijgem.) Aangenomen naar Zutfen: H. J. Ven huizen te Noordbergum. Bedankt voor Bergentheim: P. Schel ling te Wetsinge-Sauwerd; voor Am stelveen: K J. Kapteyn te Overschild- Appingedam CHRIST. GEREF. KERKEN Beroepen t 's-Gravendeel: J. West* rink te Haamstede-Ke.kwerve. WAALSE GEMEENTEN Eervol ontslag verleend aan ds. J. M Charensol te Leiden. Puz De pi 'oordp Van 9 10: L flaredij 5.: H. eweg 5; H. l 2. Lek

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 2