Met VVV Noordwijk fietsen een pas geteerde weg op S. van Rijn 25 jaar varende postbode c B en W willen 'Berbice' buiten plan-Adegeest Kempenaerstraat heropend Straatbelasting omhoog in VOORSCHOTEN Bezorgde voorzitter luidt de noodklok Zwembaden en sporthal in Sassenheim D. Scheps bedankt Nieuwe instrumenten bij Wilbert-band Oegstgeest Onbestemde weerstanden en gebrek aan inzicht Geslaagde zwemmers in Katwijk Bromfietsei verongeluk „Ach, ik roei me wel warm Ie NIEUWE LEIDSE COURANT 4 MAANDAG 18 NOVEMBER VOORSCHOTEN Tegen de vaststelling van het ontwerp-plan „Adegeest", dat sinds 26 juli 1968 ter visie heeft gelegen, zijn in totaal 23 bezwaarschriften ingediend. De bezwaarschriften, die voor het merendeel door meer dan één adressant zijn ondertekend, bevatten in hoofdzaak: bezwaren tegen het gedeeltelijk opnemen van het landgoed „Berbice" in het ontwerpplan, bezwaren tegen het doortrekken van de Richard Wagnerlaan naar de wijk „Noord-Hofland" en bezwaren tegen het projecteren van parkeerhavens op een groenstrook aan de zuidzijde van de rijbaan van de Brucknerlaan. B. en W. stellen, dat het gedeel telijk opnemen van het landgoed „Berbice" in het plan „Adegeest" ten onrechte een grote en onjuiste publiciteit heeft gekregen, waar door de indruk is gewekt, dat B. en W. akkoord zouden gaan met de Rijksweg 11, die dwars door het landgoed wordt gedacht. B. en W. hebben alleen ter afron ding van het bestemmingsplan een gedeelte van „Berbice" opgenomen in „Adegeest", Ter voorkoming van de schijn, dat het gemeentebestuur ook maar op enigerlei wijze het landgoed „Berbice" in tweeën zou willen delen en met een aantasting door Rijksweg 11 van dit landgoed akkoord zou gaan. geeft het college van B. en W. de raad in overweging het gehele landgoed „Berbice" bui ten het ontwerpplan te houden. Duur toegangshek Op 3 september 1965 besloot de raad tot een regeling met Huize Bij dorp inzake grondruil en verplaat sing van het toegangshek in verband met de reconstructie van de Veur- •eweg. Ten behoeve van het verplaatsen van het ingangshek werd een krediet beschikbaar gesteld van f 32.500. Nu blijkt deze raming te laag en wordt een extra krediet gevraagd van f 26-396,16. De totale kosten van de verplaatsing komen dan op f 58.896,16. Ook de restauratiekosten van het toegangshek, geraamd op f '7.500, blijken te laag te zijn. De raming is nu f 25.000, waarvan de gemeente 15 pet subsidieert. Parkeerbijdragen Ook stellen B. en W. de raad voor de straatbelasting voor de gebou de eigendommen met ingang van 1 ja nuari 1969 te verhogen tot 28 >ct (nu 20 pet). Deze verhoging heeft betrekking op het parkeervraag- stu-k. De gedachten gaan uit naar een jaarlijkse opbrengst van de ta riefsverhoging in de orde van groot te van f 100.000. Jaarlijks zal de 8 pet verhoging worden gestort in het fonds parkeervoorzieningen. B- en W. delen de raad mee, dat in gevallen, waarin met toepassing van de bouwverordening bijdragen- ineens van de belanghebbenden zul len worden gevraagd in de kosten van parkeervoorzieningen, vooraf overleg zal plaats vinden met de commissie gemeentefinanciën. Centrale verwarming in gemeentewoningen Huurders van gemeentelijke wo ningen hebben verzocht om die wo ningen van gemeentewege van cen trale verwarming te doen voorzien. Hoewel B. en W. streven naar ver hoging van het wooncomfort, kan aan deze verzoeken geen gevolg worden gegeven in verband met financiële moeilijkheden. Er be staan bij B. en W. geen bezwaren tegen aanleg van centrale verwar ming in gemeentewoningen door de bewoners zelf mits aan er-~> aantal voorwaarden wordt voldaan. Wanneer een bewoner c.v. aan brengt in een gemeentewoning dan wordt hieraan een inkoopregeling gekoppeld voor het geval de huur der de woning verlaat en de opvol ger niet berei is de centrale ver warmingsinstallatie over te nemen. Opgemerkt wordt dat de installatie, sodra deze in de woning is aange- SASSENHEIM Sportief Sas senheim mag de as. begrotingsbe handelingen van de gemeenteraad met goede verwachtingen tegemoet zien. Tijdens deze begrotingsbehan delingen zal het college van B en W mededelingen doen over de plan nen met betrekking tot grote sport accommodaties in Sassenheim, zoals 't overdekte instructiebad waarover de gemeenteraad het afgelopen jaar al vele vragen heeft gesteld. De plannen kunnen binnen af zienbare tijd worden gerealiseerd Het Sassenheimse instructiebad kan spoedig werkelijkheid worden, om dat GS van Zuid-Holland Sassen heim hoog op de lijst van instruc- tiebaden heeft staan. Het toekom stige instrur,iobad is in het plan „Wasbeek" ïtueerd. Het wordt een onderdeH van een toekomstjg groot sportproject. waarin ook een open zwembad met speel- en lig- weide en een sporthal komen. Het is verder bijna zeker, dat ook in Sassenheim een sporthal komt. Hoos en laas water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE - Dinsdag: hoog water 149 en 14.07 ifur; laag water 10.10 en 22.24 uur. KATWIJK AAN DEN RIJN De ln de Gereformeerde Kerk gehouden dankuurcollecte op 6 november, heeft f 2228,40 "opgebracht. bracht, eigendom van de gemeente wordt, maar zolang de huurder de woning be- /oont komen de kosten van onderhoud e.d. voor rekening van de huurder. De gemeente con troleert of het onderhoud goed is. Bij het verlaten van de woning krijgt de huurder de boekwaarde van de c v. vergoed en de nieuwe bewoner betaalt f 56,25 per maand voor de c.v., die dan eigendom van de gemeente Is. Verdere agenda De agenda voor de vrijdagavond om 8 uur te houden raadsvergade ring vermeldt verder de volgende punten: beschikbaar stellen van een krediet voor de aanleg van het Bizet- plein; aanleg ontslui tings weg in hel bestemmingsplan .N.oord-Hofland"; beschikbaar stellen van een krediet voor de aansluiting op het aardgas- net van het resterende gedeelte van het plan Vlietwijk I; onderwijsvoor- stellen. De heer D. Scheps, die als afge vaardigde van de Boerenpartij lid is van de Voorschotense raad. heeft per 12 november bedankt als raads lid. Als opvolger komt als raadslid in aanmerking de heer L. A. J. Meijer. De heer Scheps is toegetreden tot de nieuwe partij „Nieuw-Rechts" van Max Lewin. De heer Meijer heeft reeds twee jaar geleden officieel bedankt als lid van de Boerenpartij. Het is niet bekend of hij tie benoeming zal aan vaarden. Meer namen bevat de lijst niet. OEGSTGEEST Woensdag 20 november, precies vier jaar en zes dagen na de oprichting, nemen de Wilbert-drummers 's avonds in het Patronaatsgebouw officieel acht jachthoorns, een concerttrom, een bek ken, vjjf majorettestokken, één tamboer-maitre-stok en tien nieuwe blauw-wit-grijze uniformen in gebruik. Allemaal aankopen, die konden worden gedaan dank zfj een subsidie van de gemeente Oegstgeest 1250) en een even grote bijdrage uit het Anjerfonds. De ongeveer 1000 die men nog tekort had, zijn via interne acties bijeengekomen. Bovendien heeft een inwoner die onbekend wenst te blijven een ge schenk toegezegd, dat eveneens woensdagavond aan de leden, hun ouders en de donateurs wordt ge toond. Bij de oprichting op 14 november 1964 telde de drumband 45 leden; thans zijn er vijftig (minimumleef tijd 12 jaar) plus een wachtlijst. Onder leiding van instructeur W. B. Driessen oefenen zij minstens twee maal per week. Successen De nog jonge band (waarvan de heren J. B. van Hees, J. C. A. de Sint deed intrede in Hillegom HILLEGOM Sinterklaas deed, vergezeld van vier pietermannen, zijn intree in Hillegom. Om kwart over drie kwam hij in een limousine aan op het parkeerterrein achter Tres long, voorafgegaan door een politie wagen. Met de r.k. harmonie Crescendo aan het hoofd en Sinterklaas in een landauer erachter, trok de stoet door het dorp. Op het bordes werd hij ver welkomd door de voorzitter en de secretaris van de winkeliersvereni ging. De kinderen, die sinterklaasliedjes zongen, werden beloond met een re gen van pepernoten. Spaarbank geopend in Noorduiijkerhout NOORDWIJKERHOUT Vrij- dag heeft burgemeester Bosma het nieuwe kantoor van de Bondsspaar bank aan de Havenstraat geopend door de eerste spaarbankrekening te openen. Deze wordt op naam gesteld van een nieuwe burger in Noordwij- kerhout, die op de openingsdag van de spaarbank is geboren. De heer P. Eindhout, voorzitter van de stichting Bondsspaarbank, bood de burgemeester een chèque aan van f 1000, waarvoor een kunstwerk zal worden gekocht, dat een plaatsje krijgt in het centrum. Burgerlijke stand Noordwijkerhout NOORDWIJKERHOUT Gebo- ren: Menno J A M z v C J Gulde- mond en A M C J de Groot Zilker- binnenweg 6; Maria A d v W F van der Ploeg en G M Koster Zilker- duinweg 52; Catharina M A d v C P van Elk en A C Franken St. Jacobstraat 52. Ondertrouw 1. J N P Dekker Enk huizen en C M Turnhout St Tacob- straat 38; R M Lengers Beukenlaan 12 en W G J van Dijk Berkhout; J H M Noordhof de S. Lohman- straat 12 en C J A M van Dinther Langevelderweg 18; G W Naber Emmastraat 13 en A A M Looije- stjjn Emmastrrat 13. Getrouwd: R H M Meijer Nijme gen en B A M Heemskerk Heren weg 188: A P Vink Prunuslaan 10 en C A M Turnhout St Jacobstraat 38. Overleden: G. Weijers 82 jr. VALKENBURG De Christen- Vrouwenbond, afdeling Valkenburg vergadert woensdagavond om kwart voor acht in de zaal van de Ned Kerk De heer J. Paauw uit Katwijk a. d. Rijn zal deze avond iets laten zien en vertellen over het schikken van bloemen. VALKENBURG Voor donder dagavond heeft de sportvereniging „De Valken" een algemene leden vergadering uitgeschreven, die om 8 uur begint en gehouden zal worden in de kleine zaal van het Dorpshuis. Op de agenda staan o.a. verkiezing leden dagelijks bestuur en kascom- missie en behandeling toekomstplan nen. De avond wordt voortgezet met films van de heer Van Duyn. Vos, H. Duivenvoorden, N- van der Voort en initiatiefnemer-instructeur Driessen de leiding vormen) trad voor het eerst in de openbaarheid bjj de Sint-Nicolaasintocht van 1965. Een jaar lang had men toen met eenvoudige middelen een basis ge vormd, waarop later een reeks suc cessen werd gestapeld. Tweemaal vrolijkten de Wilbert- drummers namelijk de bevrijdings feesten op in St. Amande en Arme- tiers (Frankrijk, 1966 en 1967), drie maal behaalden zij een eerste prijs op een concours (1966 Deurne. Bel gië, 1967 en 1968 Medemblik). De prijzenkast in huize Driessen aan de Kamperfoelielaan raakt dan ook al aardig gevuld. Een feit waar over niet alleen de drummers en hun instructeur (allen amateur) zich mogen verheugen, maar ook mevrouw Chr. H. G. Driessen-Ver- geer. Zij staat, mèt haar man, met hart en hand (uniformen en vele andere zaken zijn door haar ver vaardigd) klaar voor de enige drum band die Oegstgeest bezit: de Wil- berts. NOORDWIJK De Noordwijkse VVV is de best uitgeruste, meest ef ficiënte en meest hulpvaardige or ganisatie op toeristisch gebied die wij ooit hebben meegemaakt. Al dus Amerikaanse toeristen in een publikatie van de KLM Zo kijken buitenstaanders er tegen aan. Maar de voorzier van de VVV, de heer F. W. graaf Van Limburg Stierum, had ten aanzien van deze orga nisatie meer het gevoel met een fiets op een pas geteerde weg te rijden. De heer Van Limburg Stierum vond dat men nog teveel moet kam pen met onbestemde weerstanden, onverschilligheid en gebrek aan in zicht. Hij deed een bewogen beroep op de Noordwij kers de VW in het komende, moeilijke jaar niet in de steek te laten Goed toneel bij St. Matthias WARMOND „Toen de oude, vertrouwde krachten de vereniging verlieten, waren wij bang dat het afgelopen zou zijn met het toneel in Warmond. Maar wat wij van avond gezien hebben, doet ons vol vertrouwen de toekomst tegemoet zien". Aldus de burgemeester, de heer Langemeijer, na afloop van de eerste winteruitvoering van Mat thias en dat hij namens alle aanwe zigen sprak bewees het applaus wel. Het stuk is een Frans spel, ..Jeugd" genaamd waarin de jeugd de touw tjes in handen heeft. Vijf jongelui in een buitenhuisje: Olivier, de zelf verzekerde student, Bernard, puber en 't mikpunt van plagerijen, Fran- cine. moederlijk, Marianne, vlot. verliefd op Olivier en koket en Pernette, vol dromen en fantasiën De jongelui hadden er plezier in. zij brachten het stuk vlot en vol overgave. Het was de verdienste van de regisseur Bas van Stijn jr., dat hij het enthousiasme van zijn spelers volledig tot zijn recht deed komen. Kortom, een uitstekend re giedebuut. Zaterdag is er nog een opvoering in 't Trefpunt. Om de eindjes aan elkaar te kno pen zal de financiële bijdrage van de hotellerie van f 5000 tot f 10.000 worden verhoogd, terwijl de Ho reca de toezegging heeft gedaan, dat de VVV al in 1969 zal profiteren van de contributieverhoging, het geen f 3000 in het laatje brengt. Schroom OEGSTGEEST Met een door de 11-jarige Didy Rijkhals op een roodfluwelen kussentje aange reikte goudkleurige schaar knipte zaterdagmiddag omstreeks twee uur burgemeester jhr. T. A. J. van Eysinga met zorg het roodgele lint door, waarmee de De Kempe naerstraat aan de zijde van de Warmonderweg was afgesloten. De burgemeester stapte daarna met wethouder M. van der Voet in een door de heer A. J. Kranen burg jr. afgestane zwarte Rolls Royce uit 1934 om door de ver brede, opnieuw bestrate en van parkeerhavens voorziene De Kem penaerstraat te rijden, achter de muziek van de Wilbert-drummers Met deze sobere plechtigheid was de reconstructie van de win kelstraat ook officieel klaar ge komen. Een commissie van vijf middenstanders (mevrouw Ver- duyn en de heren L. de Groot, A. P. Kraaij, P. D. Luyckx en G. W. Schoneveld) had de ge beurtenis voorbereid, die aan het begin van de straat (bij de Ge versstraat) werd besloten met het aanbieden van enkele attenties aan de heren Eysinga en Van der Voet. Later op de middag zorgde het Leidse Concordia nog voor muzikale klanken in de heropen de, met vlaggen getooide De Kem penaerstraat. (Foto N. van der Horst) Het besluit tot verhoging is met schroom genomen. Wij kunnen niet anders, aldus de voorr.'tter, willen de public relations, zoais deze door de VW worden verzorgd, niet in gevaar komen. De heer Van Limburg Slirum deed een beroep op de logiesver- strekkers de tariefsverhoging niet door te berekenen in de prijzen. De tjjd, dat ons land een goedkoopte- eiland was, is voorbij Hij verzocht de hotellerie, die in de huidige ontwik keling de grootste klappen krijgt zich niet van de VW af te wen den. In dit verband wees de voorzitter op de structuurwijziging in de ANW. Daarbij zullen taken als de KATWIJK Zaterdag zijn in zwembad De Miereweide opnieuw zwemexamens afgenomen. Voor diploma A (zwemploef) slaagden: Edith Post, Gerard v. Veen, mevr. B. Bruinsma, mevr. W. Bult, Anja Bult, Frits Springer, Carin Monta- nus, Frans Arkesteyn, Piet Rijn Var- kevisser, Gertje v. Egmond, Robert Bomas. Margreta Meyvogel, Jacoba de Mooy, Gerda Kindt, Els Christien v. Rijn, Adriana v. d. Plas, Nicoline Bleichrodt, Marianne Ravensbergen. Johny Feiten, Erik v. Egmond, Wil- ma v. Egmond, Ineke Zuyderduyn, Kees v. d- Plas. Robby Peet. Corien Murk. Jan Klok. Robert v. d. Wijk, IJsbrand Kindt, Loesje Olivier, Cora Houwaart. Petra Zuiderduyn, Linda v. d. Graaff.Henny v. Beelen, Gert de Vries. Anje v. Essen, Ankie v. Leeuwen, Jaap v. Duyvenbode, Didi Buissink. Geertje Ouwehand, Paula Tolner. Arie Vooys, Robby Ravens bergen. Miehei Lazeron, Dirk Hel- lenberg, Wim Varkevisser. Paul Sohadde v. Doorn, Wilma v. d. Mol. DiDloma B (geoefend zwemmen): Jan Taat, Niels Maarten Mast, Peter Jeroen Mast. Jaap v. Harten, Aman da v. d. Duim, Eric de Fisser, Jan Langmuur, Kees Oudshoorn, Nico Haasnoot. Arie Snijder, Albert Jan Houwaart. Sander v. Duyn, André Ruwaard, Jacob v. d. Vijver, Gi.js- bertus Parlevliet. Frans Willem Kil. Willem v. Vliet, Hein de Jong, Paul v. d. Kroft, Johanna v. Delft, Hester Lever. Harmen Krijgsman, Rony Buissink. Henk v. Tol, Wim Hus, Si- mone Verlinde, Jaap v. Beien, Nel- leke Kleen. Rudi de Vreugd. Dick v. d. Plas. Willem v. d. Luyt. Willem v. d. Luyt. marketing van Nederland worden overgedragen aan een orgaan dat in wezen door de Nederlandse staat wordt gefinancierd. Het eerste con tact van dit toporgaan zal de plaat selijke WV zijn. Daarom zal moe ten worden aangetoond dat de VW Noordwijk paraat staat en niet op sterven ligt. De gemeente had haar bijdrage aan de Stichting VW Noordwijk verhoogd »'an f 25.000 tot f 40.000. Het stemde tot voldoening, dat dit zonder gezeur of gepingel was verkregen. Met deze bijdrage is de gemeente de hoeksteen van de VVV geworden. Deze samenwer king tussen gemeente en VW zal in de toekomst steeds nauwer moeten worden. Met de donateurs vlot het nog steeds niet. Daarmee komen wij geen stap verder zo merkte de voor zitter somber op. De WV Noordwijk doet alles wat in haar vermogen ligt om de badplaats aan de toerist te verko pen. De heer van Limburg Stirum gaf een uitgebreid overzicht van wat er op het gebied van de re clame en de publiciteit gebeurt. Dankwoorden richtte de voorzit ter tot de directeur en het perso neel. De verantwoording van de VW als werkgever is een zware last. Het is de vraag of men deze uit particuliere middelen op den duur op verantwoorde wijze zal kunnen dragen. Daarom zal het toe komstig beleid gaan in de rich ting van nauwere samenwerking met de overheid. Het moment is niet ver af, aldus de heer Van Limburg Stirum, dat wij haar verder nodig hebben. Meegevallen Voorts gaf de heer Van Limburg Stirum een overzicht van de weder waardigheden van de VW in Noordwijk. Persoonlijk had hij de indruk, dat het de hotellerie in de badplaats in. het afgelopen seizoen nogal was meegelopen. Maar dat het in de particuliere sector wat stiller was geweest. De activiteiten bij de logiesbemiddeling lagen on geveer gelijk met die van vorig jaar. Omtrent het aantal geregistreerde overnachtingen, dat in 1967 onge veer 100.000 bedroeg, bestond voor dit jaar nog geen zekerheid, maar waarschijnlijk zou het iets lager liggen. Op het VVV-bureau waren 120.000 informaties verstrekt, waar van 65.000 aan de balie, 45.000 tele fonisch en 10.000 per post. De voorzitter vestigde tenslotte de aandacht op enkele mutaties in het bestuur. De plaatsen van de afge treden heren W. Tappenbeck en J. Verkade waren ingenomen door de heren H. van Beelen en Alkemade. Waarderende woorden richtte de voorzitter tot de secretaris, de heer D. Kleyn. Deze stelde zich niet her kiesbaar. ,.Uw hobby was het VW- werk". Veel dank is men de heer Kleyn verschuldigd. Op de volgende vergadering van het gemeen bestuur zal van de taris afscheid worden genomen Deze ledenvergadering van VW werd gehouden in hotel I zee. Het was de drukstbezo VW-vergadering ooit gehoud» IN NOORDWIJKERHI NOORDWIJKERHOUT D jarige C. van Feelen uit Voorhc zaterdagmiddag omstreeks 4 door een auto geschept en op gedood. Het slachtoffer reed op bromfiets van een zijweg bi Corneliabrug de Herenweg op I richting van het dorp. Bij het o steken van deze weg door een uit Lisse gegrepen. De auto ra in een greppel en werd totaal nield. Een van de inzittenden k een gebroken sleutelbeen. Sinterklaasintocht in Leiderdorp LEIDERDORP Zaterdag Sinterklaas, gezeten in een open lèche, zjjn intocht in Leiderdorp daan. De stoet trok door een g deel van het dorp, met de Lei dorpse drumband voorop. Het wel koud, maar ieder liep zich ac de Sint warm. Bij het gemeent werd de Sint officieel ontvan Wethouder-loco-burgemeester M burg sprak hem hartelijk toe. Burgerlijke stand ton- van Oegstgeest ,re' OEGSTGEEST Geboren: (f ma Clariena Maria d v G M l°er Oude Veldhuis en M A E van L4ra wen; Walter Theodoor z v T Wand en M Sassen. Ondertrouwd: J B L J A jnd< Leeuwen en M G K Hakker; Budding en A H Verschoor; Ruijgrok en H C M van Wezel, Getrouwd: J H Haage en J G bers; J M Tankink en G Stegei L G Verel en A C Mustert; S ringa en G J van Vliet; R V Ommen en W Ravensbergen- Overleden: M E, w v P Nevenfooci Kok. De OEGSTGEEST De heer Wit uit Wassenaar houdt vanav] om 8 uur voor de HCVB, afdej Oegstgeest. in het gemeentecent aan de Lijtweg een lezing over reizen van Paulus". WARMOND Op 25 novembei zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer Siem van Rijn, beter bekend als Siem de Post, in dienst trad bij de P.T.T. Opmerkelijk is, dat hij gedurende deze 25 jaar de post heeft be zorgd bij de vele bewoners van het Lage Land, in de volksmond de „Overzee gebieden" genaamd. Wgnneer in de zomer vele watersport- beoefenaars met hun woonboten op de Kagerplassen gaan liggen, is Siem een onmisbare schakel tussen hen en het dorp, want hij is de be zorger van brieven, huwelijksaankondigingen, rouwcirculaires, belas tingbiljetten, kranten en ga zo maar door. Hij is vermoedelijk de enige brievenbesteller in ons vaderland die 's morgens vroeg in een roeibc-ot stapt om de post naar de meest afgelegen boerenhoeven en woonboten te brengen. Op een mooie zomerdag, aldus van Rijn, mag het wel eens aardig lij ken, maar over het algemeen is het toch geen pretje om iedere dag 15 km te roeien, zeker niet, als de be ruchte vaderlandse regenbuien neer kletsen of de radio een dagje wind kracht zeven of acht in het voor uitzicht heeft gesteld. Dan zwijgen wjj nog maar over de winter, als de ijswinden waaien over de plassen die nergens beschutting bieden. 0.p de meest afgelegen plekjes is hij dan de enige trouwe bezoeker, die nooit verlet laat gaan, de bezoeker die m-Heeft met vreugde en verdriet in de gezinnen waar hij kind aan huis is. Hij is niet alleen de man die een brief in de bus stopt maar hij is ook de huisvriend die de be woners op de hoogte stelt van alles wat in het dorp gebeurt. Tegen het uur waarop hij moet arriveren staan verscheidene boeren al ergens op een dijkje te gebaren en hoort hij de roep: „Siem heb je ook briefkaarten en postzegels bij je?" Voor deze mensen, die niet zo vaak in het dorp komen, is hij een varend postkantoortje geworden. Wat een weertje Hij schudt de handen van bank directeuren die hun zomerhuis heb ben opgezocht en Hy aanvaardt met genoegen de opdracht om aan tante Corrie, die vier kilometer verder woont, te vragen of ze vanmiddag bij Sjaan langs wil komen. Bij stormachtig weer, wanneer men geen hond buiten liet, is het meer malen voorgekomen, dat de natuur elementen hem de baas werden en dat zijn bootje omsloeg met als ge volg kopje onder en de te bezorgen post drijfnat. Op een of andere boer derij werd hij dan van droog goed en een hartversterkertje voorzien om, nadat de brieven bij het fornuis waren gedroogd, zijn weg te vervol gen Siem laat hierover niet veel los en probeert te sterke verhalen te ontvluchten met de opmerking: „ik ben er nooit ziek van geworden en 's winters, wanneer het erg koud is, roei ik mij wel warm". Er zijn echter twee dingen waar aan hij een broertje dood heeft: mist en ijs. „Zolang je met mist de koers kunt volgen gaat het wel, maar zo dra je dwars de plas over moet wordt het moeilijker. Op een gege ven moment zie je niets meer. Alles wat je kunt doen is roeien en dan moet je niet verbaasd zijn wanneer je op dezelfde plaats uitkomt van waar je vertrokken bent. Maar ijs is helemaal een ellende want meer malen komt het voor dat het ijs te dun is om over te lopen en te dik om er met de boot doorheen te ko men". Toch krijgen zijn klanten dan nog hun brieven, al moet dan hele einden door de polders baggeren. D" zich gav poli nau ZÜ con- ichi t>ot< staa Tsjt Er zullen weinig liefhebbers om zijn werk over te nemen, d echter ook niet nodig, want S houdt van zijn bestelwijk. Hon den Leidenaars en Hagenaars aan de plassen rond Warmond vakantie doorbrengen zouden ^Ig ook niet willen missen, en all hgi na hun vakantie weer naar kan gaan regent het uitnodigingen Wanneer je in Den Haag bent |yk dan eens langs, je bent altijd harte welkom. Natuurlijk zegt 1 ja, al weet hij van te voren di een hele winter in ging zittel hij aan al die uitnodigingen gi gaf. *an Dat hij ook bij de autoriteitena watersportgebied in hoog aa#ev' staat is duidelijk gebleken inre afgelopen Kaagweek. Bij die |Te,i genheid werd hij door het bcü'n l van de KonZeil-, Roei- en Miflijki sportvereniging „De Kaag" pmiog d igd. mai De voorzitter kende hem den,et 'ste prijs voor het roeien op de sen toe, een alleszins verdiendüy derscheiding. Gezien dit a/Iesl het Siem op zijn jubileumdogl belangstelling niet ontbreken t"ee' reien zullen zeker van de gela®" heid gebruik maken om hem jpun soonlijk of schriftelijk te dafties voor alles wat hij voor hen in»de I 25 jaar heeft gedaan. I Nlel rom Kon. onderscheidei1" •iMJ DEN HAAG Benoemd tot h|par in de orde van Oranje-NassM Louwrier, te Leiden, administlj hoofdambtenaar A bij het Acad.l en kenhuis aldaar; aan G SpanhaakJ Voc voorzitter van de Chr Gem4 Zangver. „De Nieuwe Ster" te is de eremedaille, verbonden aa|ema orde van Oranje-Nassau. in ziLn n toegekend; benoemd tot ridder ijmer orde van de Ned. Leeuw mr. J. "Lw Buining, vice-voorzitter van de Bjj5te derschap der Notarissen in Nedert s) notaris te 's-Gravenhage. r

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 4